paspoort Niet waar zietu I héél wee! dingen, met j 11 Herenhandbal- toernooi op Hemelvaartsdag 99 W'kmmmM RC-renners fietsen in Omloop v. d. Maasvallei Buigmachine voor sociale wer kplaatf SFC speelt gelijk in eerste duel nacompetitie Zelfbediening lijn 1 en 8 eind 71 klaar D'66 bijeen Donald Duck- festival in Margriet Kinderhanden bezig in De Reling Tuinseizoen Wedvlucht vanuit St. Quentin V oetbaltoernooi voor dames Koppel wedstrijd op Schiedamse wielerbaan Problematisch KNWU-examen Sporthal „MARGRIET" Weer niet 4 4/ m Vijf minuten Wilton-voorzitter Walthie gecremeerd Uit raam van school gevallen DINSDAG 18 lfl$l HET VRIJE VOLK (ADVERTENTIE) MORGENMIDDAG (Van een onzer verslagge vers) SCHIEDAM Voor Jan Breurhóeft het goddank de eerste vijf jaar niet meer. Een getergde ambtenaarop het stadhuis in Schiedam moest zonodig in Schiedam spaak steken in 't wiel van deze jonge en veelbelovende wielrenner. Breur (19) was door de KNWU heel eervol uitgenodigd om te koersen in Duitsland. 'Effe m'n paspoort halen,' dacht Jan, geruime tijd voor de vertrekdatum. 'Effe' werd een lange barre weg door de ambtelijke mo len. En dan het eindpunt1 de verbolgen ambtenaar over, reikte het paspoort niet maar smeet het letterlijk in het gezicht van de nietsver moedende amateur-vedet te. jmmM §»MI ''jJ'ïM Jan Breur met het paspoort waarvoor hij zov cel' moeite moest doen om het in z'n bezit te krijgen. fSSFT - Kijk maar u ziet wat grijze vlakken, wat "zwarte lijnen. Maar hét comfort ziet ,u niet.. En de bekleding van de stöe- len ook niet. En die formidabel- prachtige werking van de' kleuren evenmini Daarom kunnen weu maai- één raad geven: ga het levensecht bekijken bij interieur planning. Daar vindt- u talrijke topmodellen. En itÊxcTusjéf Vormkeur-dealer '...i't Rotterdam.; Kleuren-Katalogus gratis in onze showrooms. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De handbalvereniging UVG organiseert op Hemelvaartsdag een zevenhandbaltoemooi op Harga. Voor deze serie wedstrijden zijn alleen tweedet earns uitgenodigd. Oorspronkelijk heeft UVG gemikt op een veldhandbaltoernooi, maar dat sprong af op het ontnuchterende feit dat de vereni ging over niet meer dan ëën veld kan beschikken. sp ter meuler» 120 cm breed Jan Breur in de cli» *1; met getergde ambtenaar (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM "Een grove vuile leugen', noemt de betref fende ambtenaar bet verhaal van de familie Breur. *D'r klopt niks van, vraag het heel Schie dam hoe ik die mensen behan del'. De ambtenaar vertelt, dat de familie Breur zelf veel te laat was. Wel heeft hij gezegd, niet alleen voor de familie Breur te werken. Door zijn ver sie van de feiten loopt als leid draad, dat hij het erg druk had. Voor de Test kloppen de feite lijkheden van de, Breur-story met die van de ambtenaar. De interpretatie is wel zeer ver schillend. Over het gooien: Ik heb zeven, wat zeg ik, acht ge tuigen, dat ik hem niet gesme ten heb!'. 'Trouwens', m ontdekt de ambtenaar later, '*Ik heb hem niet eens zelf onverliandigd. De caissière heeft hem gegeven.' SCHIEDAM —De RET hoopt nog voor het eind van dit jaar klaar te zijn met het aanbrengen van zelfbedieningsautomaten op de tramstellen van lijn 1 en lijn 8. Er wordt hard aan gewerkt. Per maand worden momenteel twee tramstellen uitgerust met de au tomaat. De conducteurs vloeien ge leidelijk af. Op de belde lijnen rijden nu reeds elf tramstellen met zelfbe- dienlngsautomaten. De in Schie dam beginnende lijnen 1 en 8 blij ken voor de RETT de" méést gebruik te tramlijnen te zijn, lijn 8 (Laan van Nooitgedacht) maakte in janu ari van dit jaar zelfs een goede 705.000 ritten, en werd daarmee de drukste RET-lijn. Lijn 1 volgt 8 op de voet met 693.000 ritten. - (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De raadsfractie van D'66 houdt vanavond een openbare vergadering In gebouw Irene aan de Nieuwe Haven. Op.de agenda staan onder meer de voor stellen die in de gemeenteraads vergadering van 24 mei aan de orde zullen komen. (dus NU woensdagmiddag) zijn er grote kindervoorstellingen in sporthal „Margriet" aan de Nieuwe Damlaan 5 te Schiedam, waarbij de kinderen overladen worden met kado's. Ieder kind krijgt een fantastische „Donald Duck" draagtas in kleuren, een origineel „Donald Duck-petje, een Donald Duck, een Pep en een sprookjesland met een be langrijke Donald Duck waarde bon kado en nog eens extra kado naar keuze: 'n beroemd strip album, zoals het grote, dikke „Monkec-Album", „Felix de Kat", Scheepsjongens van Bon tekoe", 't Knotse Kneuzen Rally- Album", „Top-Spion", „Ha, Skippy-Album", enz. enz. Het jeugdprogramma omvat een indrukwekkende „Donald Duck"- aktie, de bijzondere jeugdfilm „De Wraak van Rin-Tin-Tin de legendarische super herders hond; de knotse kneuzen „Span- ky's schaterlachende tekenfilms en een aflevering van de „dikke en de „dunne", waarbij de kin deren 't uitgillen van 't lachen. Een samenwerking van de Ned. Jeugdcentrale met enkele zeer grote uitgevers heeft deze voorstellingen tot de grootste kindervoorstellingen in Neder land gemaakt. Er zijn WOENSDAGMIDDAG 2 voorstellingen, nl. om half en om half 4. De kaartverkoop is woensdag morgen vanaf 10 uur (tot baïf 4) aan de kassa van de Sport hal (niet telefonisch). De toegangsprijs bedraagt slechts 1,65 op ALLE RANGEN. ZORG DAT XE ER TIJDIG BIJ BENT Het begon allemaal met een huishoudelijk foutje. Moeder Breur had Jans toeristenkoart lustig in de wastrommel laten meedraaien en er bleef niets over van het do cument. Omdat zulke papieren staatseigendom zijn zulke papieren verlies of de vernietiging melden bij de recherche. Jan deed dat. Inmiddels vulde hij naar waar heid de formulieren in om een pas poort te krijgen. De ambtenaar deed wat moeilijk, maar zei uitein delijk: „Kom over tien dagen maar terug, dan is het klaar." Van de ruim veertien dagen die Jan nog restten voor de trip naarDuits land, waren er op die manier al tien afgesnoept, maar goed Na tien dagen begeeft moeder Breur zich naar de secretarie van het gemeentehuis en hoort dat er nog niets aan is gedaan. „Er moet eerst betaald worden," luidt het argument. Moeder Breur stuurt zoon Jan met 35 gulden naar het stadhuis. Twintig gulden boete voor de verloren toeristenkaart en vijftien voor het nieuwe paspoort. Jan gaat naar het loket, ziet, zo als hij het zelf zegt. „een schichtig ambtenaartje" en hoort voor de tweede keer: Niks aan gedaan. Moeder keert een paar dagen later terug en weer: Niks aan gedaan. De Duitse koers kómt angstvallig dichtbij. Jan concentreert zich. De ambtenaar raakt bij het (weer-) zien van moeder Breur ge prikkeld en roept nogal onplezierig uit: „Ik zit hier niet alleen voor de familie Breur." Hij legt op dat moment alle paperassen voor Jans paspoort opzij en gaat zonder blik ken of blozen met een volgende kiant aan het loket verder. Moeder Breur, die volkomen wordt genegeerd, krijgt de kriebels en gaat naar de chef van de secre tarie. Deze ontvangt haar keurig en kluistert zich aan de telefoon. Mevrouw, het is geregeld: mor genochtend om negen uur ligt het paspoort klaar." Morgenochtend was inmiddels al vrijdagochtend geworden. De I. ,r K, >J? dag van het vertrek naar de koer sen in Duitsland. Jan gaat zelf naar het stadhuis. Hij begint be hoorlijk de pest in te krijgen. Pre cies negen uur sluit hij zich geér- gerd aan in de lange rij voor het loket. Is-ie eindelijk aan de beurt en hoort hij de oude vertrouwde tune: „Niks aan gedaan! Kom maar te rug om 2 u." Jan stapt op hoge rennerspoten naar de chef. De zaak wordt dringend, want er moet ver trokken worden naar Duitsland. De chef regelt het wel. Weer sluit' Jan zich aan* in een lange, lange rij. Om elf uur is hij aan de beurt. Na twee uur wach ten. Hij nadert het loket en merkt tot zijn verbazing dat er nog steeds niks is gedaan. De ambtenaar pakt de papieren en regelt het paspoort in vijf minuten. Meer dan twee we ken wachten voor vijf sullige mi nuutjes. En als het paspoort dan eindelijk klaar is overhandigt de ambtenaar het paspoort niet, maar zo zeg gen Jan Breur en zijn moeder hij smijt het regelnrht in Jans gezicht. In Duitsland js alles goed afgelopen. Ondanks alles. Jans team (Rennersclub Schiedam) be haalt een eerste, een derde en een achtste plaats (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM In de- sporthal Margriet worden woensdagmidag als onderdeel van het Donald Duck- festival twee kindervoorstellingen gegeven, die om half twee en om half vier beginnen. De films die vertoond zullen worden, zijn o.a.: „De Wraak van Rin Tin Tin," „The Spanky's," „De Knotsekneuzenjon- gens" en een aflevering van de Dikke en de Dunne, Ieder kind krijgt een Donald Duck-draagtas en -petje, de bladen Donald Duck, Pep, en Wonderland, een jeugdboek en een stripalbum naar keuze. De toegangsprijs voor de voorstelling bedraagt 1,65. Kaartverkoop vanaf tien uur aan de kassa van de sporthal. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Het centrum De Reiing organiseert vanaf 17 mei een cursus voor kinderen die aan handenarbeid-willen doen. Het ligt in de bedoeling om met deze cursus die bestemd is-voor kinderen van 7 tot en met 15 jaar, door te gaan tot de vakantie. De cursus iedere woensdag in De Reiing aan de Overschiesestraat duurt van half vijf tot zes uur. De kinderen kun nen er „potten bakken, kettingen, ringen en hangers emailleren, knutselen en houtbewerken. ADVERTENTIEI ••■•'twine rOAMKiU* Rotterdam: Zuid: Beijerlandselaan 7-9 -Tel. 173291 C.: Meent 104 - Tel. 148412. W.: Malhenesserweg 1 -TeL 370032 (Van. een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Voor de houders van een volkstuin op het complex Thurlede begint aanstaande zater dag om twee uur het nieuwe sei zoen, Ook nu weer zal hieraan een feestelijk tintje worden gegeven. De harmonie Oefening Baart Kunst ondersteund door het majo- rettenkorps zal het muzikale ge deelte van dit evenement verzor gen. Voor de leden wordt 's avonds in het clubgebouw een gezellige avond georganiseerd. SCHIEDAM Het stoffelijk overschot van de heer D. Walthie. voorzitter van de voetbalvereniging Wilton, is gistermorgen gecre meerd. De heer Walthie, die lange tijd ziek is geweest, is 55 jaar ge worden. De A-tjes en de B-tjes van de Schiedamse Reddings Brigade /.wemmen woensdagavond in het Sportfondsenbad in Schiedam om hun diploma van de KNZB. De aanvang is half zeven. Naast het team van UVG hebben de heren van Scylla, het Rotter damse De Meeuwen en WIK uit Vlaardingen de invitatie om te spe len aangenomen. In de damespoule staan de teams van Oliveo uit Pijn- acker, Scylla, De Meeuwen en UVG tegenover elkaar. Bij de da mesjunioren wordt dezelfde inde ling aangehouden. Het toernooi start om elf uur. De prijsuitreiking zal naar wordt verwacht om half vier plaatsvinden. Behalve UVG organiseert ook de handbalvereniging DWS een toer nooi. Op het terrein van de club komt de oude glorie in actie van het Haagse Hellas, Dynamo uit Rotterdam, IJmond en IJmuideri en de Schiedamse verenigingen Wilton en DWS. Voorts wordt ook een toernooi voor lagere teams gehouden, waar aan dezelfde verenigingen zullen deelnemen. Evenals bij UVG be ginnen bij DWS de wedstrijden om elf uur. De prijsuitreiking vindt hier waarschijnlijk om vier uur 's middags plaats. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Fred Klootwijk, Peter Dijkshoorn, John Muilwijk en Wim Heeze zijn de renners die de Rc Schiedam heeft aangewe zen als deelnemers aan de Omloop van de Maasvallei. Vrijdagmiddag om een -uur vertrekt het gezelschap met de volgwagen van het station Schiedam. De eerste etappe die za terdag van start gaat, valt in twee delen uiteen: een ploegentijdrit en een rit van 72 kilometer, vanuit het Belgische Mecheien naar Elsloo in Zuid-Limburg. Zondag 23 mei wordt een per soonlijke tijdrit verreden van 6,8 kilometer. Het tweede deel van de etappe gaat vervolgens naar Dilsen in België: de afstand bedraagt 71 km. De Omloop van de Maasvallei, een tweedaagse etappewedstrijd voor nieuwelingen werd in 1969 al een keer door de R.C. Schiedam gewonnen. Een jaar later moesten de Schiedammers met de eindo verwinning binnen bereik op het laatste moment het hoofd buigen, toen Jan Brinkman op twee ronden voor het einde kwam te vallen. De finish wordt zondag om kwart voor vijf verwacht. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De Schiedamse vereniging 'De Vrijheid' heeft een wedvlucht van 250 kiUmetr ge houden vanuit St. Quentin. Voor de winnende eigenaars was een stof zuiger en een rookstandaard be schikbaar, 400 duiven werden in deze Noordfranse plaats gelost. Winnaar werd: Jac. Doejaaren (1- 6)2. H. Hagen (2)3.1. v. d. Tuyn (3); 4. Paulussen Zn (4); 5. P, Verlinde (5-10)6. P. Pols (7-9-15- 23»; 7. W. van 't Hoofdt (8); 8. W. Poort Zn. (11-12); 9. M. de Pot- ter(13)10. M. de Roo (14); 11. A. van der Berg (16); 12. M. Putters (17-18); 13. J. W. Rost (19*14. Jan Doejaaren (20-21); 15. J. Bo- degom (22); 16. Pr. Doejaaren (24); 17. Fr. Seholte (25). De dui ven werden om 13.40 uur gelost. De eerste flyer arriveerde in Schiedam om 17.04 uur- (Van onze sportredactie) SCHIEDAM Donderdag (He melvaartsdag! organiseert de da mes trimafdèling van de voetbal vereniging Demos eeji damesvoet baltoernooi. Er nemen vijf vereni gingen aan deel. en wel DRZ, Martina, Lombardijen. Nieuwen- hoom en Demos. De wedstrijden op het sportpark Harga beginnen om tien uur. Het toernooi zal om onge veer half vijf beëindigd worden. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Vanavond wordt op de Schiedamse wielerbaan in het Harga-sportpark een koppel wedstrijd over tachtig ronden gere den. Aan deze wedstrijd wordt deelgenomen door de koppels Jan BreurTheo van der Leist, Nico MoermanBram Moerman, Jan ZoonsJoop van Hossum, Nico Fil- ïekesPeter van Wijk en Coert de VriesNico de Vries. Bij de nieuwelingen zullen de Rotterdammer Jos KIoos en Klaas Koetje uit Schiedam, de sterkste renners, die er op dit moment in Zuid-Holland te vinden zijn. een achtervolging rijden over drie ki lometer, De wedstrijden beginnen om zeven uur. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Het college van B, en W, van Schiedam vraagt de gemeenteraad ongeveer 24.500 gul den beschikbaar te stellen voor de aanschaf van een pijpenbuigma- chine voor de sociale werkplaats. Op dit moment wordt op de werk plaats veel buigwerk verricht voor de gemeente Maassluis die hiervoor een zogenaamde buigbank te leen heeft gegeven. Omdat het werk hieraan nog met de hand verricht moet worden, waardoor dezelfde personen dit werk niet lang kunnen volhouden, is wenselijk van een voor de gehan dicapten gemakkelijk hanteerbaar apparaat. En dat kost bijna 25.000 guiden. (Van onze sportredactie) SCHIEDAM SFC heeft zijn eerste wedstrijd in de na-competi tie, die recht geeft op promotie naar de eerste klasse, tegen het Rotter damse Nado Vooruitgang op het terrein 110-morgen, afgesloten met een 0—0 gelijk spel. Er heeft voor de Schiedammers nog meer ingezeten dan deze pun tenverdeling. In de eerste helft was er een goede kans voor Riny Luy- ten en Sjimmie Kas. Luyten stond oog-in-oog met de Nado-goalie, maar zijn schot ging rakelings langs de verkeerde kant van de paal. Sjimmie Kas schoot uit een vrije trap op de deklafc. In de tweede helft liet Nado zich niet onbetuigd, maar doelman Jan de Winter liet zien dat hij uit het goede doelmanshout was gesneden. Het was een hard doch sportlef duel, welke door scheidsrechter Roelands goed werd geleid. SCHIEDAM Slechts twee van. de zeven kandidaten uit Rotter dam, Schiedam en Vlaardingen, die de afgelopen winter hebben deel- genomen, aan de cursus Jeugdleider van de KNWU, zijn geslaagd voor het examen. Voor de RC Schiedam was dat de heer J, N. de Bruin voor de RRC Ahoy de heer Th. Ockhuizen. De cursus werd gegeven in het sportcentrum te Zeist en in het stadion De Vliert in Den Bosch. Aan de cursus is ook het ABO (de aigemene basisopleiding) van het ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk verbon den. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De trtienjarige Peter Otte uit Rotterdam is giste ren uit school gevallen. Tijdens afwezigheid van de onderrwijzeres was h(j in een vensterbank ge klommen van de Prins Willem van Oranjeschool. Hij viel van de eerste verdieping op straat. Met een gecompliceerde polsbreuk en verwondingen aan zijn gezicht is hij naar het Ikaziaziekenhuis ge bracht. (ADVERTENTIE) Het winkelen waard Het warme bloemdessin in een warme kleurkombinatie zal hen die van sfeervolle overgordijn- stof houden zeker aanspre kenevenals de prijs die zo bespottelijk laag ligt. Koop ze nu deze prachtige overgordijnstof, deze partij struktuur cretonne gaat per meter weg voor nog géén drie gulden. struktuur cretonne Morgenvroeg om 9 uur begint op de Ie etage de verkoop van deze soepele struktuur cretonne in een bijzonder mooi dessin een pracht gordijnstof, 120 cm breed, per meter voor 2 Ook maandagmorgen open Cién te/, of schrift, best

Het Vrije volk | 1971 | | pagina 1