Enquête in de Gorzen naar behoefte en wensen Wilton winnaar handbaltoernooi Boete voor 'Karate 'e' Gebr. de Veld I Lucebert in GEZONDHEIDSZORG HERDENKT VIJFTIGJARIG BESTAAN Wethouder Collé de straat op Bahalsten op pad in Schiedam POPPEZIJN Internationale wedstrijd voor modelboten in Kethel K a z:' - .r mm "s T.V. DEFECT? Dansen bij 't Uiltje m Astmafoncls Dansen en speuren in De Doele Ruim ƒ5000 voor invaliden I. (bromfietsen fijn VRIJDAG 21 MEI 1971 HET VRUE VOLK PAGINA lb n m^kk ê-t. (Van onze handbalmedewerker) SCHIEDAM UVG en DWS hebben hemelvaartsdag benut voor ht organiseren van een handbaltoernooi. Een aardig initiatief, temeer daar de meeste teams voor de competitie zijn uitgespeeld. (Van een onzer verslagge vers) SCHIEDAM Maak van het wijkcentrum een trefcen trum. Werk op den duur toe naar serviceverlening op het sociaal-medische vlak. Dat zijn de grootse plannen die het kader van 'het 'wijkcen trum De Dukdalf heeft voor de toekomst. Daarom heeft men besloten om ln de eigen wijk, de Schiedamse Gorzen, een enquête te gaan houden naar de behoeften en wensen rond de functie van de Duk dalf. Werken naar een serviceverlening op het sociaal-medische vlak in de Gorzen. Wij helpen U direct De scheidende bestuursleden, v.l.n.r.: mevr. J. Kamps-Hufkens -J. Korpel; J. VoorsluijsP. Lansbergen; mevr. E. M. Hellwig- Kuipers; C. v. Noordennen en C. P. M. Lansbergen. (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Honderden Schiedamse koters kwamen woensdagmiddag naar de sporthal voor de belevenis van hei jaar: e'en Donald Duck- festival. Allemaal getooid met een gevouwen Donald Duck op het kinderhoofd was het een mid dagje ongedwongen pret ge blazen. Maar ze waren er dan ook allemaal: Donald en KwikKwek en Kwak, de ver lokkende Katrien, luie Gijs en zijn gastronomische oma. Gierige Dagobert Duck had de boot ook niet gemist. Een reeks van stripfilms trok aan de geboeide kinderogen voor bij. En toen ze allemaal naar huis gingen, kregen ze een pakketje gouden kinderlec tuur mee, wat alle pa's zon der twijfel leesgierig uit hun handjes hebben gerukt. Dan maar een abonnenment ne men. SCHIEDAM Met een drukbezochte receptie heeft deVereniging voor gezond- heidszorg in Kethel en Om streken in gebouw 'de Rank' het bereiken van een gouden mijlpaal herdacht. In 1921 hiermee gestart onder de naam 'Het Groene Kruis' was het een organisatie waarbij vrijwel alle inwoners van Kethel en Spaland waren aangesloten. Om confessione le reden, werd later het 'Wit- Gele-Kruis' opgericht. Hoewel toen gescheiden bleef er toch een onderlinge samenwerking bestaan. Dit was dan ook de basis voor de fusering van beide kruisverenigingen in 1959. (ADVERTENTIE) Voor naar HOOGSTRAAT 101-103 SCHIEDAM - TEL, 26 75 5* ADVERTENTIE gee! QQ Grootse annen in wok ut - i- - Tien percent van de bewoners van de Gorzen (320 gezinnen) krijgt de ze week een kaart in de bus, waar op de vraag gesteld wordt of men ai dan niet bereid is deel te nemen aan de enquête. Doet men niet mee. dan woTdt de kaart terugge stuurd; Met de rest van de adressen gaan Gorzenaren met vragenlijsten langs de deur. De geest van de vragen komt neerop; Bent u bereid daadwerke lijk mee te werken aan zo'n cen trum van de toekomst? De leiders van de Dukdalf hebben de indruk dat er nog te vaak langs elkaar heen wordt gewerkt. Meermalen wordt dubbel werk verricht. Er moet efficiënter worden gewerkt; meer gecoördineerd voor wat de Gorzen betreft. Bij de DWS-aanhang ging de in teresse voorai uit naar de vetera nen-wedstrijden tussen Wilton. DWS. Hellas. IJmond, Dynamo en De Meeuwen. De leeftijd lag rond de veertig jaar. maar dat was aan het spel nauwelijks te merken. Sterkste punt was ae technische vaardigheid, terwijl de conditie bij de 'buikjes' zeker niet slecht was. Bij het Haagse Hellas speelde oud-international Helmert Bot- terman mëe en hij deed dat opval lend goed. Van enig krachtsver schil tussen de zes teams is nauwe lijks sprake geweest, alleen het RotterdamseDe Meeuwen viel enigszins tegen. De eindstrijd ging tussen de twee Schiedamse teams Wilton en DWS die door Wilton met 6—4 werd gewonnen. Hierdoor hebben de scheepsbouwers voor de tweede achtereenvolgende maal gewonnen. De eindstand was: 1. Wilton. 2 DWS: 3. Hellas; 4. IJmond: 5. Dy namo: 6. De Meeuwen. Ook bij de senioren-dames en bij de heren werd aardig gehandbald. Bij de dames ging de strijd tassen HEW uit Eindhoven en het Haagse De Jagers, die door HEW werd gewon nen na een serie strafworpen. Hier was de uitslag: l.HEW: 2. De Ja gers: 3. Hoilandiaan: 4. DWS III. Een voorbeeld: in de Gorzen worden elk jaar door. verschillende verenigingen carnavalsfeesten ge organiseerd. Ais je daar één 'feest van zou maken, zou dat veel goed koper en waarschijnlijk veel gezel liger zijn. De enquête wil zoeken naar de behoefte van de bewoners van deze sfeervolle Schiedamse wijk Het kader wan de DukdalfHet woord is aan de Gorzenaren. Wat willen jullie?. Ook wordt er gedacht aan een wijkvereniging. Contributie wordt niet geheven. De vraag is: Willen de bewoners van de Gorzen een eigen vereniging? De enquête moet het antwoord geven. (Van een medewerker) SCHIEDAM Zaterdag en zon dag houdt de Schiedamse model- jachtvereniging 'De Viking' in het Prinses Beatrixp&rk internationale wedstrijden voor modelboten. Hiervoor komen bouwers uit ge heel Nederland, maar tevens uit Duitsland en België aan de start. Op beide dagen leggen de scheepjes een snelheidsfiguurparcours af te gen het horloge. De hierbij be haalde punten tellen voor het eindklassement. De deelnemers zijn ingedeeld ln achttien klassen. Raceboten. waar onder supersnelle, zullen over het parcours razen. Ten delen uitgerust met benzinemotoren, waarvan de cilinderinhoud varieert van 2.5 tot 15 CC De door elektromotoren voortgedreven scheepjes bezitten een vermogen dat ligt tussen de 30 en 500 Watt. Een klasse apart zijn de scheepsmodellen, gebouwd naar voorbeeld van bestaande schepen. De lengte ligt tussen de 70 en 250 centimeter. Met het plaatsen van een scorebord wordt het de bezoe kers van het park mogelijk ge maakt de wedstrijden goed te vol gen. Ook alle deelnemers zullen aan de start worden voorgesteld, waarbij bijzonderheden worden verteld over de bouw. van hun scheepjes. Op belde dagen begint de wed strijd om 10.30 uur. Inschrijving is zaterdag nog mogelijk tot een kwartier voor de eerste start. Bij mooi weer belooft het een aantrek kelijk kijkspel te worden', opge luisterd door een stukje muziek en een majoretten-show. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Karate Paultje. ofwel de 36-jarige Rotterdamse vakbondsbestuurder Paul B., is woensdagmiddag door de rechtbank wegens smaad veroordeeld tot een geldboete van 100, Paul B. betichtte tijdens een emotionele vergadering van verhit te havenstakers in gebouw Odeon de oud-vakbondsbestuurder en stakingsleider Leen van Os ervan dat hij er met de kas van de Onaf hankelijke Bedrijfsorganisatie Ver voer (OBV) vandoor was gegaan. Leen van Os zou volgens Karate Paultje ook de stakingen uit eigen gewin hebben geleid en ook in een gestolen auto rondrijden. (ADVERTENTIE) Evt. vooraf prijsopgave PHtDPsj Sl- Liduinastraat "8 a 8 Schiedam j Telefoon. 010—26 66 38 Off. Philips dealer (Van een onzer verslaggevers) 'SCHIEDAM Het centrum De Reling organiseert vanavond een drive-in discotheek in het ge bouw aan de Overschiesestraat. De danslustigen die naar De Reling toekomen, zo deelt het bestuur mee. moeten wel ouder zijn dan dertien jaar. De discotheek heeft de roepnaam 't Uiltje 'meegekre gen! SLIJTERIJ V/IjNHANDEL Bezorging door de zebele «tad. (Van onze kunstredactie) SCHIEDAM Twee films dit weekend in de voorstelling van 't Stedelijk: Museum: "Een film voor Lucebert' en Boogie-Doodle'. De basis voor de film over Lucebert heeft de maker gevonden in het contrast dat Lucebert heeft ge-' schapen tussen een wereld van narren en kinderen én z'n per soonlijke steülngname in de ac tuele werkelijkheid. De toeschou wer ziet Lucebert voornamelijk bezig met schilderen. Boogie-Doodle is een tekenfilm gemaakt zonder gebruik' van de ca mera. Boogie wordt gespeeld door Albert Ammons. Doodle is gete kend door Norman McLaren. Het resultaat een ritmisch, kleurig filmexperiment. De filmexperi ment. De films beginnen zowel op zaterdag- ais op zondagmiddag om drie uur. Het ontstaan en de ontwikkeling gericht op een optimale gezond heidszorg was het onderwerp dal verschillende sprekers aanroerden. Juist nu alles in beweging is om te komen tot een algehele „Maat schappelijke Welzijnszorg" blijkt welk een belangrijk werk in Kethel is verricht. Een stérke gemeen schapszin. die in Kethel nog steeds leeft, heeft dit vergemakkelijkt. Op deze gemeenschapszin doelde wethouder B. E. Collé, die namens het gemeentebestuur zijn geluk wensen aanbood. Hij ziet voor de vereniging een taak weggelegd de activiteiten om te buigen naar het algehele maatschappelijke en so ciale terrein. De gevolgen van de manier waarop de laatste jaren aan de ontwikkeling van de. wo ningbouw (ook in Kethel) is ge werkt, doen zich voelen. Vereenza ming en flatneurose staan mense lijk geluk in de weg. Het gaan be kijken of hieraan iets is te doen, is ook weggelegd voor de jubilerende vereniging. Woorden van waardering werden ook gesproken door de voorzitter J. Wegstapel uit Zoetermeer en diens ambtsgenoot mr. J. H. J. Daniels uit Monster, als voorzitter van de Zuid-Hollandse Bond „Het Wit- Gele Kruis". Vooral de heer J. Korpel. die na een bestuursperiode van ruim der tig jaar heengaat, hoorde veel woorden van; lof en dank over zich heengaan. Het „Groene Kruis" liet het niet bij woorden alleen. De heer Wegstapel reikte aan deze pionier de zilveren legpenning van verdienste uit. Als voorzitter van de vereniging voerde drs. G. A. A. Smits hetwoord. „Het hand in hand samengaan heeft in het ver leden een belangrijke rol gespeeld en zal ook in de toekomst zijn vruchten blijven afwerpen." aldus de heer Smits. De receptie werd verder bezocht door autoriteiten uit het maat schappelijk en kerkelijk leven in Kethel, Ook van medische zijde be stond hiervoor belangstelling. Ere gast was de heer J. Ruys. de enige nog in leven zijnde oprichter van het „Groene Kruis" in 1921. De scheidende bestuursleden kregen eveneens heel wat handen te druk ken. Behalve de heer Korpel waren J. Kamps-Hufkens met 29 dienst jaren en de heren C. van Noorden nen; P. Lansbergen; C. P. M, Lansbergen en J. Voorsluis. Tijdens de op 17 mei gehouden algemene ledenvergadering zijn als plaatsvervangers gekozen: de da mes C. M. Ebbings-Wubben-van Praag: B. A. Leuslnk-Prins en M. C. van Pelt-Treumlet alsmede de heren W. Hoogerboord en D. de .Rijke. 'Aan de heer J. Korpei werd op voorstel van het bestuur het ere voorzitterschap van de vereniging aangeboden. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Wethouder Collé gaat zaterdag' in Groenoord en Ke thel de straat op om affiches van het comité Anti-Bulderbaan aan de man te brengen. Zoals bekend voert het comité actie tegen de Rotterdamse plannen om de Luchthaven Rotterdam verder uit te breiden. Zaterdagochtend om elf uur zullen leden van het actie-co mité een affiche aanbieden aan burgemeester Roelfsema. De eerste burger van Schiedam zal ook een gesprek hebben met de actievoer ders. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM In gebouw Christe lijke Sociale Belangen beleggen de aanhangers van het Baha't geloof maandagavond een bijeenkomst. Op deze avond zal na een' korte in leiding door d,e heer Z. Reyhani een discussie voigen met als doel de Schiedammers zo breed mogelijk te informeren. De Bahaïsten be schouwen deze meeting als een huiskamerbijeenkomst. Wanneer de Bahaïsten maandag leden weten te werven, dan zal men de religieuze sessies voortaan aan huis hou den. Op de Inhabé-beurs van dit jaar stonden de Bahaïsten met een re clame-stand. Vooral jongeren heb ben toen belangstelling getoond voor de religieuze richting, zo zeg gen de Baha's woordvoerders. Doormiddel van folders werd on der meer duidelijk gemaakt wat wordt verstaan onder het Baha's geloof. De bijeenkomst van maandagavond begint om kwart over acht. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDIN GEN De collecte van het Nederlands Astma Fonds, op 8 mei gehouden, heeft in Vlaar- dingen 4102,91 opgebracht. Dat betekende voor de 74 collectanten een gemiddelde opbrengst van 55,45 per bus. Bij de heren was hei Vlaardingse Hoilandiaan niet te passeren en legde beslag op de eerste prijs. Verdere rangschikking was: 2. HEW: 3. De Meeuwen en 4. DWS III. Bij UVG was de voorzitter Gé Rans na afloop van het kleine, maar uiterst gezellige handbal- toernooi, dik tevreden. Ook hier veel belangstelling, wat de sfeer op het terrein nog eens verhoogde. Op het laatstemoment moesten de organisatoren nog improviseren toen één van de dames-teams uit viel. Als oplossing van het pro bleem werd gekozen voor een UBG- combinatie. Bij de heren was het Maassluisse Unitas goed in vorm en legde be slag op de eerste plaats. De damej van UVG gavén zich niet gewonnen en hielden de plaquette in eigen home. Bij de dames junioren was het eveneens UVG dat als eerste eindigde terwijl in de B-pool Lie- dewijde niet te verslatan bleek. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM In het clubhuis Ue Doele' wordt vanavond 'n dis cobal georganiseerd voor jongelui van elf tot zestien Jaar. Het feest begint om zeven uur en is om elf uur afgelopen. Medewerking aan. het bal wordt verleend door disco bar 'St. Moritz'. Zaterdagmiddag or ganiseert het clubhuis een speur tocht. Aanvang: twaalf uur. Hier aan kunnen alle kinderen meedoen. Er zijn prijzen beschikbaar. Za terdagmiddag wordt ook een in stuif gehouden. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De collecte die vo rige week in Schiedam gehouden is ten faveure van een clubhuis voor invaliden, heeft 5298.29 gulden op gebracht. Omdat men over te wei nig medewerkers beschikte, werd in hoofdzaak gecollecteerd in Groen oord en in het centrum. Vanavond za! er voor de stichting Lentereest een bal gegeven worden ln dans school Sitton. Orkesten: de Fla mingo's en The Crickers. Op de bankrekening van de stichting Len tefeest staat ongeveer 22.500 gul den. Een reuze tas, waar U de hele "wasserette was" in mee neemt en waarin U tijdens de vakantie de vuile was bewaart. Was-tas, uitgevoerd in steviq plastic, met 2 hengsels en leuke bandgarnering. Met bodemsouf flé en een bodemlengte van maar liefst 45 cm, in 2 frisse kleuren nu voor nog géén twee gulden. Vrijdagavond om 6 uur begint op de parterre de verkoop van deze reuze was-tassen van stevig plastic met 2 hengsels en leuke bandgarnertng. In fris rood of voor rr is 1 Ook maandagmorgen open Géén te! of schrift, best

Het Vrije volk | 1971 | | pagina 1