Walbeek weigert Sparta-contract 'Rijke' basketballclubs romen spelersmarkt af Toch HYV- koersen in Rètterdam OUDE GLORIE VRIJDAG TEGEN OUD-SPARTA Korffoaltitel voor NIO OLDI NIET ALLEEN EEN DOYENCLUB Ruud Harrewijn (r.) met Pieter van Tuyll naar Fiat Stars? y>De mensen vergeten snel," vreest Ruud Harrewijn (6). Stef Walbeek: Desnoods stop ik." Schilder: met oud Van onze basketballmedewerker NICK VAN DER SLUIS ROTTERDAM „Ik besteed zo langzamerhand vijf avonden per week aan basketball, de wedstrijden meegere kend. Avonden, die ik niet kan gebruiken voor het verbe teren van mijn positie. Je boekt wel successen, sportieve successen voor je zelf en voor je vereniging, maar daar koop ik niets voor." Aan 't woord is Ruud Har rewijn, pivot van Rotterdam- Zuid, die hoogstwaarschijn lijk zijn groen-zwart clubte nue binnenkort gaat omruilen voor een andere kleur. Je merkt aan alles dat de blonde Rotterdam het gevoel heeft dat er met zijn basketball talent meer te verdienen valt dan een dankbaar applaus na een fraaie treffer of een suc cesvolle rebound. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM Stef Walbeek, de 23-jarige middenveld- speler van eredivisieclub Sparta, is niet tot overeenstemming kunnen komen over de verlenging van zijn contract, dat op 1 juli van dit jaar afloopt. Walbeek heeft de KNVB per aan getekende brief laten weten zijn contract met Sparta per 1 juli als beëindigd te beschouwen. HET is een onmiskenbaar feit, dat de basketballsport in Nederland aan het verzakelijken is. Er zijn weliswaar nog betrekkelijk weinig sponsors, die flink in de bus willen blazen, maar de clubs, die een firma hebben weten te strikken, veroveren langzamerhand wei een machtspositie op de 'spelers- markt'. Tenzij er wonderen gebeuren, zullen de lakens het volgend seizoen worden uitgedeeld door Levi's-Flamingo's uit Haarlem, het hoofdstedelijke Fiat Stars en het pas gepromoveerde Lions uit Zandvoort. Drie verenigin gen met een belangrijke sponsor. De Rotterdamse basketball-liefhebber zal zich met enige zorg afvragen wp,ar Rotterdam-Zuid dan wel blijft. Tenzij er wonderen gebeuren Sparta op Woudenstein DONDERDAG 27 MEI 1971 HET VRIJE VOLK voor su ccessen Er gonsden allang geruchten, dat Ruud Harrewijn zijn laaste seizoen voor RZ wel gespeeld had. Hij gaat niet om die geruchten heen, maar zegt openhartig dat er nu langza merhand een situatie is ontstaan, waarbij het kiezen is tussen blijven en er niet beter van worden oi weggaan met niet alleen betere fi nanciële perspectieven, maar ook maatschappelijke. Ruud Harrewijn: Als ik zovee' avonden aan basketbal' besteed dan wil ik daar graag iets tegen over zien staan. Als ik van vereni ging verander, dan gaat het mij niet zozeer om het geld. Trouwens, we mogen niet betaald worden. Er kan hoogstens sprake zijn van een goede onkostenvergoedong. Maar Aan nog. Al maken ze dat bedrag nog zo hoog, dan is het nog maar (Van onze sportredactie) ROTTERDAM Dankzij de steun van de gemeentelijke au toriteiten en de politie is HET VRIJE VOLK in staat toch nog een groot deel van haar ge plande wieleractlvitciten gedu rende de zomermaanden te ver wezenlijken. In vergelijking met vorig jaar ontbreekt in feite al leen de Cooisingel op 't lijstje. Lombardijen komt er evenmin op voor. De amateurs kunnen deze zomer rekenen op wedstrijden in Delfshaven (11 juni), Femls (18 juni), Kralingscheveer (7 au gustus), Spijkenissc (18 augus tus), Spangen (20 augustus). Hoogvliet (3 september) en Krallngen (18 septermber). een tijdelijk lapmiddel. Ik wil er niet incidenteel financieel beter van worden, maar voor de toekomst een beter positie opgebouwd heb ben. Kijk, als ze me een opleiding aanbieden, die ik overdag kan vol gen, naast mijn werk, dan heb ik wel tijd om zo'n vijf avonden te basketballen. En die zal ik in de toekomst dik nodig hebben. Vergeet niet, dat er volgend jaar 30 competitiewedstrij den op het programma staan naast de voorbereiding van het Neder lands team voor het pré-Olym pisch toernooi. Mooi, dat het bas- ketballseizoen dan 40 weken gaat bestttjkeb. Lions, de Levi's en Fiat Stars hebben me uitzicht geboden op die maatschappelijk betere toe komst, Rotterdam-Zuid niet. Nog niet.' Ruud Harrewijn geeft duide lijk te kennen, dat hij voor een paar duizend gulden alleen niet vertrekt. Dan kan ik net zo goed bij RZ blijven. Ruud Harrewijn weet wel waar de schoen wringt. Rotterdam-Zuid heeft dringend behoefte aan een sponsor. 'Het is eigenlijk onbegrij pelijk, dat Rotterdam-Zuid geen sponsor kan krijgen. Ze moeten in Rotterdam toch wel blind zijn. Kijk nu maar weer eens naar Pfaff Stars in Eindhoven. Waarom zij wel en RZ niet, vraag je je wel eens af.' M- cht RZ op korte termijn toch nog een sponsor vinden en wil RZ ran de wensen van Ruud Harre wijn (ook aan die van zijn twee- ingbroer Hugo overigens) tegemoet komen, dan is er geen vuiltje aan de lucht. 'Als we weg zouden gaar zal dat niet met rancuneuze gevoe lens zijn. Bepaald niet. Er heerst een geweldige sfeer en waar vind je momenteel zo'n trainer?' Maar RZ zal dan wel goed over de brug moe ten komen. 'Nogmaals, alleen geld zegt me weinig. Ik heb het gevoel, dat ze bij RZ denken: kom, stop ze wat geld toe en dan blijven ze wel. Maar zo ligt het niet. Als je over 5 jaar uitgebeld bent, sta Je aan de kant te kijken met niets meer dan een leuke herinnering. En de men sen zijn je snel vergeten, hoor.' Mocht Ruud Harrewijn weggaan bij RZ, dan ligt Fiat Stars goed in de markt. 'Het is zo goed als zeker, dat volgend seizoen Egon Steuer daar de scepter gaat zwaaien en hij heeft er geen geheim van gemaakt, dat hij ons, Jan Dekker en Pieter van Tuyil van Serooskerke graag in zijn formatie ziet komen. Dat maakt onze onderhandelingspositie bij Fiat Stars sterk. Maar vindt RZ een sponsor, dan is er een grote kans dat Pieter van ,Tuyli naar RZ komt. Met de vrijwel zekere komst van Jan Loorbach zou RZ dan wel sterk worden.' Met zijn 22 jaar weet Ruud Har rewijn zich nog lang niet aan de top van zijn kunnen. Maar hij weet ook dat als zijn maatschappelijke positie niet in gevaar komt, hij met meer overgave kan basketballen. Dat hij bij verandering van club van de beste 'degradeert" tot één van de 12 besten deert hem niet, 'Een reden temeer om er hard voor te knokken.' Sparta heeft Stef Walbeek, die al vanaf zijn 12e jaar lid is van de Rotterdamse vereniging, een twee jarig contract als fullprof aange boden. 'Maar de voorwaarden zijn niet naar. mijn zin,' aldus de voet baller die'momenteel nog een groot deel van de week bij een bank werkzaam is. 'Als de condities niet beter worden, weiger ik mijn baan op te geven. Dan houd ik nog liever helemaal op met voetballen ,op.' zegt Stef Walbeek, die overigens indirect, reeds door een paar eredi visieclubs is benaderd. 'He vind dat ik nu langzamerhand wel mag we ten, waaraan ik toe ben. Deze zaak speelt nu al vanaf februari. Ik heb „meneer Kessler laten weten dat fk niet zal tekenen en dat ik desnoods helemaal de brui èr aan zal geven.' De clubs met een ruimere financiële armslag speuren momenteel naarstig de markt af naar talentvolle spelers. Spelers, die niet vastzitten aan een vereniging en die met geld te lokken zijn. De basketballvereniging Rotterdam-Zuid vormt (nog) een goed jachtterrein en het is allang geen geheim meer, dat er van alie kanten aan de tweeling Ruud en Hugo Harrewijn wordt getrokken. Ruud Harrewijn (22 jaar, kantoorbediende op een aannemers kantoor) is bereid er openhartig over te spreken. Gesponsorde basketballclubs stropen, de markt af, op zoek naar talentvolle spelers. Fiat Stars lonkt naar RZ's ve dette Ruud Harrewïjn. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM Bruine Kees laat zich niet kisten. Nadat de re prise van de Europacupfinale tussen Real Madrid en Chelsea roet in het eten had gegooid, is hij naarstig op zoek gegaan naar een andere da tum voor zijn vriendschappelijke match ten bate van het Rotter damse speeltulnwezen. En hij slaagde. Rotterdams oude glorie en het kampioenselftal van Sparta met mannen als Andries van Dijk, Tinus Bosselaar, Wim van der Gijp, Janny Schilder en Ad Verhoeven ontmoeten elkaar nu definitief aanstaaande vrijdag avond op het Excelslorterrein (Woudenstein). Aanvang 19 uur. De datumverschuiving bracht wel met zich mee dat Cees Koorn- neef voor ,zijn' oude glorie een aantal vervangende spelers moest optrommelen. Maar ook dat fikste de Rotterdammer die in de 23 jaren dat hij zich met het organiseren van wedstrijden als deze bezighoudt (nog twee keer, dan zet hij er een streep onder) wel voor heter vuren heeft gestaan. Hun jawoord' heb ben gegeven: Henk Schouten,, Ja nus en Cor van der Gijp, Cor Veld hoen, Riny van Woerden, Piet Steenbergen, John Spinhoven, Ari den Hartog, Genie den Hartog en anderen. ROTTERDAM De scheids- rechterscursus van de afdeling Rotterdam van de KNVB, die van avond zou aanvangen, is in ver band met de televisie-uitzending van de eredivisietopper Ajax- Feijenoord uitgesteld toé volgende week donderdag 3 juni. v,1 (Van onze sportredactie) ROTTERDAM De afdelings club Oldi; waarvan het eerste elf tal hoofdzakelijk uit dove voetbal lers is samengesteld, staat ook open voor niet-doven. Secretaris F. P. J. van Raak, Abr. Kuyperlaan 14A te Rotterdam zou gaarne aan melding ontvangen van een flink aantal bruikbare spelers. Oldl, dat momenteel deelneemt aan de strijd om het kampioenschap van Neder land voor doventeams, maakt een goede kans die titel in de wacht te slepen. Uit drie wedstrijden werden vijf punten vergaard. ii (Van onze korfbalmedewerker) ROTTERDAM De beslissings wedstrijd op het Lange Pad tussen NIO en Unicum om het kampioen schap van de eerste klasse A van de afdeling Rotterdam (korfbal) is door NIO gewonnen. Al na een paar minuten kwam NIO door een strafworp voor, maar na wisselend spel kwam de pauze met een gelij ke stand: 22. In de tweede helft gaven de ploegen elkaar weinig toe. Ben Goetliart bracht NIO voor, maar Tini van der Ploeg maakte direkt gelijk. Het werd door Age Veenstra en Marian Smit 44. Een paar minuten voor het einde van de spannende strijd trof Martin Deuster van ver doel, een doelpunt dat de strijd in het voordeel van NIO besliste.

Het Vrije volk | 1971 | | pagina 4