WEER REL BIJ tand ven aan evoeld door EMPEO POPPEZiJN Zwarte magie in Stedelijk Loosco kostte acht min. vangt stijging Politiebureau gesloopt vergroting omzet De Gruyter sluit drie fibalen eurofax Rijnmond 1972 naar Rotterdam as in Bijdorp Gebr. de Veld Bij? 15.11.22 1 mm ÉCIIZllMAiT] (isrom)fietsen fijn Eigen voetbal vereniging in Bijdorp Contactavond Verdachte inbraak antiekzaak gearresteerd Discobal m Voorbeeld Steun T.V. DEFECT? m Van onze verslaggever GERARD KRUL SCHIEDAM Kort na dat de patemrector van de katholieke scholengemeen schap Spieringshoek zijn leerlingen heeft verboden in schoolverband deel te nemen aan een actie voor steun aan Vietnam, komen scfhool en pater-rector opnieuw in op spraak. Besloten is om Ton Pothof, een jonge docent ge schiedenis, zijn ontslag te ge ven, omdat hij naar de mening van pater-rector Uyterwaal te progressief zou zijn in het lesgeven. Vanmiddag in een vergade ring van staf en docenten van de school gaat Ton Pothof proberen om zijn ontslag aan de orde te stellen. Pothof is het volslagen oneens met de reden van zijn ontslag en vooral met de verantwoor ding daarvan. I rnmTggsmtn-hii; iuiilumjiujh WmmÊÈ^mms- L*rT\ r mr, De scholengemeenschap Spieringshoek waar "progressief' het niet makkelijk heeft. SPECIALE AANBIEDING BLOEMBAKKEN 60 cm 3.25 - 80 cm 3.75 IJZERWAREN TEL. Jg gereedschappen 26.75.94 (Van eeno nzer verslaggevrs) SCHIEDAM De ontwikkelingsmaatschappij EMPEO be trekt ook het Schiedamse bedrijfsleven in haar stadsonder- zoek. Alle bedrijven die in de binnenstad zijn gevestigd, heb ben een formulier ontvangen waarin om bijzonderheden wordt gevraagd over de plek van vestiging. Voor naar Zoltin Peeter exposeert. Van links naar rechts: Zoltin Peeter, Hans Paalman, Cees van der Geer. SCHIEDAM De NV Hoek's Machine- en Zuurstof- fabriek (producent van gas sen, voornamelijk zuurstof In flessen) heeft de kostenstij gingen in het eerste kwartaal van dit jaar kunnen compen seren door een stijging van de omzet met twintig percent. Het bedrijf dat begin mei de Amsterdamse firma Loosco overnam, verwacht dat door deze overneming de groei en de rentabiliteit versterkt zul len worden. Wij helpen U direct De Technische Bedrijven zijn in Bijdorp bezig met de aan leg van het aardgasnet. De straten moeten daarvoor op gebroken worden en dat ver oorzaakt vanzelfsprekend veel overlast. Het is de bedoeling dat de buizen voor de aan vang van de bouwvakvakantie in de grond zitten. Het ko mend stoakseizocn zullen de Bijdorpers dan definitief over schakelen op aardgas. J-Lfi 1Ö'?1 HL"i' VRIJE VOLK PAÜ1NA 21 ADVERTENTIE Naar aanleiding van deze verga dering heeft Pothof al zijn colle ga's een uitgebreide brief gestuurd, waaraan de volledige correspon dentie tussen hem, het bestuur en de pater-rector zit vastgehecht. Daaruit blijkt, dat de rector vier redenen noemt voor het ontslag. Het rendement van de lessen van Pothof was te gering. De ouders hebben geklaagd bij de rector over de inhoud van de lessen. De kinderen, aldus de rector zouden persoonlijke (.bedoeld wordt: linkse) meningen van Pothof opgedrongen krijgen over allerlei actuele, politieke zaken. Pothof, zo luidt de derde reden, past niet in het geheel van de school. En de indruk, die hij maakt is slecht. Als Ton Pothof in een brief aan zijn rector om een motivering vraagt van de genoemde redenen, blijkt de rector niet thuis te zijn. Hij belooft schriftelijk antwoord, maar stuurt het niet. Voor zover er zeer summiere verklaringen door de rector worden verstrekt, zijn zij ab soluut nietszeggend. -v '41... - Voorbeeld over het tekort aan rendement van de lessen: 'maat staven/antwoordt de rector monde ling, 'voor geschiedenislessen zijn moeilijk aan te geven.' Als Pothof de rector dan vraagt waar hij de feiten vandaan heeft gehaald, op grond waarvan het ontslag is gegeven, dan blijkt dat Uyterwaal 'iets heeft opgevangen, iets heeft gehoord en in. het voorbij lopen door de gang langs het lo kaal iets heeft gezien.' Het bestuur van de schooi, de enige instantie die in feite kan be noemen en ontslaan speelt in deze affaire een wel zeer onduidelijke rol. Naar het schijnt is de voorzit ter van het bestuur en het meest invloedrijke lid dezelfde rector Uyterwaal. In de oude commissie van de school krijgt Pothof geen been aan de grond: ook daar is Uyterwaal voorzitter. Voor de bespreking in de stafver gadering van vanmiddag kon Pot hof het niet doen zonder de steun van zijn collega's. Want de rector zou zelfs niet eens bereid zijn de zaak ter discussie te stellen. Voor het overige heeft Pothof te genover het bestuur verklaard be reid te zijn elke reële beslissing te aanvaarden. Hij wil daarvoor wel graag een onderzoek commissie ingesteld zien, die de gronden van het ontslag onder de loep neemt. Komt die commissie tot uitspraak, dat het onslag reel Is dan legt Pothof zich daar zonder morren bij neer. Ton Pothof was vier jaar aan de school verbonden met een' tijde lijke aanstelling. BROERSVEST 52 SCHIEDAM EMPEO zegt de gegevens van de- ADVERTENTIE) HOOGSTRAAT 101-103 SCHIEDAM - TEL. 26 75 52 (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Er,is zwarte ma gie te zien in Schiedams Stedelijk Museum, zwarte magie van de gra fiek met speelse kleuren. Maker ervan is de 28-jarige Amsterdam mer Zoltin Peeter, die volgens de invitatiekaart de acht kilo meter in 31 minuten hard lopend aflegt. En als we kunstcriticus Cees van der Geer (de man die gisteravond in het museum het werk van Pee- ter van een officieel voorwoord voorzag) mogen geloven, fietst Zol tin regelmatig op een echt racekar retje in de Ardennen met een leren inzetstukje in de wielerbroek. De grafiek van Zoltin is een samenhang van ornamentiek en strakke lijnen, voornamelijk geba seerd op de techniek van de droge naald. De prijzen van het werk ze potentiële gebruikers van de binnenstad bijzonder op prijs te stellen. Zoals bekend is EMPEO belast met het onderzoek naar de sanering en reconstructie van de Schiedamse binnenstad. De ontwikkelingsmaatschappij wil onder meer weten of er op een bepaalde plaats wel behoefte be staat aan sanering en reconstructie en aan welke eisen prijs uitvoering en verkeersbereikbaarheicT moeten voldoen. Verder wil EMPEO weten of het bedrijf een hoofd- dan wel een ne venvestiging is en sinds wanneer men op het huidige adres z'n ne ring drijft. De lijst bevat voorts vragen naar het vorige adres, hoe veel personen er op 1 januari 1964 en op 1 januari 1970 in het bedrijf werkzaam waren, hoe groot de vloeroppervlakte is en of dit vol doende is. Daarnaast wordt de mening ge peild over vestigingsplaatsen als Amstelveen, Dordrecht, Breda, Ede, Groningen, Den Haag, Leeuwarden, Utrecht, Soest, Nijmegen en Spij- kenisse. EMPEO vraagt de bedrijven ook naar hun oordeel over him ligging ten opzichte van stations, lucht haven, woongebieden, cliënten, parkeergelegenheid, aansluiting op het stadswegennet, bereikbaarheid voor bevoorraders etc. Tot slot wordt een opgave ge vraagd van huren, grondprijzen, loonkosten en beschikbaarheid van lager dan wel hoger personeel. De vragenlijst moet vandaag ingele verd worden. variëren van ƒ75,— tot 400, Peeter die zijn opleiding heeft ge had aan de Rietveld-Academie en het Hoger Instituut in Antwerpen, heeft geëxposeerd in Amsterdam, Groningen, Ljubljana.. Parijs, West- Berlijn, Krakow, Vancouver en nu in Schiedam. Waarom in Schiedam? Geen re den, zegt Zoltin, het maakt niet uit waar. je werk te zien is. „Als ik in Schiedam twee dingen verkoop, ben ik tevreden." De grafiek van Z. Peeter is in het Stedelijk te bekij ken tot en met 5 juli. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Het hoofdbureau van politie aan de Lange Nieuw- straat is de komende tijd in handen van de slopers. De mannen breken een vleugel van het hoofdgebouw af waarin zich de cellengang en de kantoorruimten bevinden. Ervoor in de plaats komt de aansluiting met een stuk nieuwbouw dat al enige tijd klaar is. De werkzaamheden maken deel uit van de tweede bouwfase van de verbouwing van het hoofdbureau. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De wijkvereniging Bijdorp heeft een afdeling voetbal. Vorige week hebben leden van de vereniging de nieuwe afdeling op gericht. Voorzitter is de heer C. Nüman, secretaris W. van der lin den, penningmeester S. van Leeu wen en toegevoegd bestuurder W. Esbach. Gegadigden voor de elftallen kunnen zich opgeven bij de heer W. van der Linden, Spoorbaanstraat 28. De contributie" beddraagt twee gulden per maand. Alleen leden van de wijkvereniging kunnen lid worden. 15 spelers hebben zich in middels aangemeld. (ADVERTENTIÊ) SUfTERtj WIJNHANDEL Bezorging door de gehele stad. V (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Drie van de vijf De Gruyter-winkels in Schiedam wor den binnenkort opgeheven. De drie zaken die de komende tijd moeten sluiten zijn de filial"» aan de Groenelaan, het Ruben.-,plein en de Hoogstraat. Het, pand aan de Hoogstraat is zaterdag jongstleden al voorgoed op slot gegaan. De winkels aan het dr. Wibautplein en de Mgr. Nolenslaanblijven voor lopig nog open. Als reden voor de sluiting wordt opgegeven dat de wijken steeds verder ontvolken. Bovendien werkt het merendeel van de jonggehuw- SCHIEDAM Maandag 7 Juni organiseren de leden van de vere niging 'Natuurgenot in huis' een contactavond in de zaal van ge bouw Christelijke Sociale Belan gen aan de Lange Haven 71. Een van de agendapunten is een lezing. In de pauze is er een verloting. De bijeenkomst begint om acht uur. den overdag,zodat er niet gewin- kels kan worden. Het personeel wordt overgeheveld naar andere filialen. Overtollig personeel vloeit af. Enkele jaren geleden heeft De Gruyter al een pand aan de Hoog straat moeten sluiten. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De 41-jarige L. de R. is vannacht gearresteerd omdat hij ervan verdacht wordt de in braak te hebben gepleegd in een antiekzaak aan het Broersveld, eerder in deze nacht. Een ruit werd daarbij ingegooid. De politie onderzoekt nog of er j verband bestaat tussen deze in- j braak op het Broersveld en d' reeks van lnbraakjes. die ee:> er deze week m deze omgeving is ge pleegd. L. de R. Is zonder vast be roep en zonder vaste woon- of ver- i blijfplaats. (Van een onzer verslaggevers) Hoek heeft acht miljoen contant betaald voor Loosco en plaatst de aandelen tegen een koers van 625 percent. De -acht miljoen gulden krijgt Hoek uit een bankkrediet. De nieuwe aandelen zullen volledig in de winst over dit jaar delen. Met de aandeelhouders van Loosco is een regeling getroffen ter voorko ming van handelingen die de koers van de aandelen Hoek nadelig zou den kunnen beïnvloeden. De nettowinst van Loosco daalde vorig jaar van 1,7 miljoen gulden tot 1,6 miljoen gulden. Hoek maak te 3,5 miljoen gulden winst in 1970 tegen 3,6 miljoen gulden in 1969. In het bericht wordt gezegd dat de fusie voor beide ondernemingen aantrekkelijk is- Voor een groot deel bewegen de bedrijven zich op hetzelfde terrein. Het accent ligt echter iets anders. Door de samenwerking ontstaat een groep die een aanzienlijk bre dere basis heeft en in alle sectoren rendabel kan werken. De sterk ver grote omvang biedt bovendien in de huidige tijd van schaalvergroting betere mogelijkheden ter verzeke ringvan de continuïteit. (Van een on2er verslaggevers) ROTTERDAM In de vergade ring van de Rijnmondraad van 17 Juni (om 2 uur in de Rotterdamse raadszaal) moet beslist worden over verhuizing van het kantoor van Rijnmond van Schiedam naar Rotterdam. Daar zijn met ingang van mid den 1972 aan het Vasteland m vijf etages boven een winkelgalerij te huur. Daarbij komen een ar chiefruimte in de kelder en een parkeergarage met 85 plaatsen. De totale huurprijs bedraagt per Jaar ƒ746.400 voor een periode van vijf Jaar. Daarna is verbouwing mogelijk. Het dagelijks bestuur vindt "lig ging nabij metro- en tramlijnen van het nieuwe pand gun."*' Voor de inrichting is iwur ruwe schatting ƒ750.000 nodig. Voor de inrichting van het huidige kan toorpand in Schiedam is van de nieuwe huurder ƒ150.000,— terug te krijgen. Rijnmond startte in september '66 in Schiedam met zeventien personeelsleden. Nij zijn er 70, die aan drie etages in Schiedam niet genoeg hebben. SCHIEDAM Vanavond is er in het Schiedamse clubhuis De Doele een discobal voor jongeren vanaf twaalf jaar. De soosavond duurt van zeven tot tien uur. De toegang is twee kwartjes. ADVERTENTIE Evt. vooraf prijsopgave UettlllPS lib I'duin.'straat 78 a i sel'ieilam jfessj Telefoon 010—26 86 38 Off. Philips draler

Het Vrije volk | 1971 | | pagina 1