c iiedam zegt a tei \en aco hearing ontroleer uw stempels zegt EET ieuwe route voor li n 56 Mevr. Mekke-Jacobs heeft een idee Maak kinderen we; - wijs in ver] ^eerstuin WF-voetbal in Irene .aardingen ook naar discussie Naco-rapport FLAT IN AANBOUW Steeds meer arken in Schiedam AFVAL UIT ZIEKEN HUIS IN PARK Strijkijzer CO-OP CENTRUM I luis ves ing buitenlandse werknemers eter van Anrooylaan doorgetrokken Politie zoekt getuigen Kandidaten voor nieuwe Jeugdraad Informatiebus politie druk bezocht Stijging inleg Bondsspaarbank Geslaagd op praktijkschool Ui tbreiding van stallingruimte Geen voorrang verleend Lichtgewicht Onmenselijk Benoeming raadslid van 25.95 NU... DINSDAG 8 JUNI 1971 HET VRiJE VOLK SCHIEDAM De gemeente houdt streng toezicht op de huisvesting voor buitenland se werknemers. Alle pen sions die na een onlangs ge houden onderzoek het ad vies kregen verbeteringen aan te brengen, hebben een brief ontvangen met 't ver zoek deze verbeteringen uit te voeren. Wordt daar niet aan voldaan dan zal de ge meente overgaan tot sluiting van het pension. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM/VLAARDINGEN B. en W. van Schiedam gaan akkoord met het voorstel van het Rotterdamse gemeentebe stuur om ergens in Rotterdam een openbare discussie-bijeen komst te houden over het Naco luchthaven-rapport. Mevrouw L. Mekke-Jacobs: Liever een verkeerstuin voor de kinderen dan een duur vuurwerk." VLAARDINGEN Er moet in Vlaardingen en hoognodig' 'n verkeerstuin komen. Waar kinderen (en wie weet ook volwassenen) zich spelender wijs met de verkeersregels vertrouwd kunnen maken. Een bittere noodzaak in 'n land dat, wat betreft in het verkeer om het leven geko men kinderen, nog steeds het trieste Europese record houdt. SCHIEDAM Het aanne mingsbedrijf Muijs en De Winter is eind vorige week begonnen met de bouw van een flatgebouw van 92 ioo- ningen aan de 's-Grave- landseweg. De woningen worden gebouwd in op dracht van het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds. Over anderhalf jaar zal 't pand opgeleverd worden. (ADVERTENTIE) Koemarkt la, SCHIEDAM Waalstraat 60, Vlaardingen ril ril K.Ulriiïl to 'lannen vc o r opriel t tig van stichtin (Van een onzer verslaggevers i Een aantal eigenaars is al aan het verbouwen om o.a. te voor komen dat hun huurders naar be tere pensions verhuizen. Er is tot dusver één geval bekend waarin de eigenaar z'n pension definitief op slot heeft gedaan. Reden hier voor was een gebrek aan liquide middelen voor herstel van het pand. De gemeente heeft verder plannen voor de oprichting van een stichting die de huisvesting voor buitenlandse werknemers gaat verzorgen en exploiteren. Eerst wil men echter van het be drijfsleven weten of er behoefte bestaan aan een dergelijke stich ting. Veel ondernemingen zorgen zelf voor de huisvesting van hun buitenlandse werknemers. De gemeente is er zich van bewust dat de nieuwe stichting de particuliere pensions zal becon curreren. Daarnaast vragen B. en VV. zich af waar de mensen van daan gehaaid moeten worden die de pensions runnen. Het college heeft voorts laten blijken dat het de raad zal voor stellen de subsidie aan de Stich ting Hulp aan Buitenlandse Werknemers in te trekken, de Stichting heeft de gemeente kort geleden een extra-subsidie ge vraagd van 4053 gulden. Omdat het Rijk heeft aange kondigd subsidies aan dergelijke stichtingen voortaan voor eigen rekening te nemen, vindt het Schiedamse college het niet lan ger noodzakelijk financieel bij te springen. De Stichting zou door een extra-subsidie meer ontvan gen dan gebruikelijk is, aldus het college. jvwfep!?- r 4 V (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De RET dringt er bij z'n passagiers op aan om na af stempeling in de automaat te con troleren of op de rittenxaart het verlangde aantal stempels inder daad staat afgedrukt. Het gebeurt nogal eens dat men de kaart niet ver genoeg naar binnen duwt waar door de automaat niet stempelt. Moet men meer dan één keer stempelen, dan is het aan te be\ e- len om na de eerste afstempeling de kaart even terug te trekken en daarna weer in de automaat te duwen. Om het publiek hierop at tent te maken heeft de RET op alle automaten stickers geplakt met de tekst: Controleer uw stempel(s). Volgens de RET komt het vaak voor dat bij controle in de wagens de reiziger ervan overtuigd is twee maal te hebben gestempeld, terwijl er slechts een stempel op de ritten- kaart staat. Om te voorkomen dat een verhoogd tarief moet worden opgelegd, wordt er daarom met klem op aangedrongen de kaart na stempeling te controleren. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De Peter van Anrooylaan in Groenoord-West is doorgetrokken naar de Laan van Bol'es. Aan dit nieuwe weggedeelte ten westen van het complex open bare scholen, is met spoed gewerkt. Vrijdag jongstleden is de weg ge reedgekomen, nadat het donder dagochtend reeds voor het verkeer was opengesteld. Zoals bekend hebben omwonen den het gemeentebestuur gevraagd de Peter van Anrooylaan recht door te trekken, omdat de weg door twee scherpe bochten levensgevaarlijk was voor overstekende kinderen. Het nieuw-aangelegde wegge deelte is een voorlopige maatregel; de verkeerssituatie zal nog nader bestudeerd worden in verband met het doortrekken van de Churchili- weg. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De route van de buslijn 56 van de RET is gewij zigd. De bussen zullen nu stoppen in Vlaardingen West: Dr. Wiardi Beckmansingel, Marnixlaan, Dirk de Derdelaan, Florls de Vijfdelaan, Philips de Goedestraat, Van der Werffstraat (terug: Van der Werff- straat, Dirk de Derdelaan), Blois v. Treslongstraat, Floris de Vijfde laan, Billitonlaan, Burgemeester Pruissingel, Van der Driftstraat, Markgraaflaan, Liesveldviaduct, Westhavenplaatbrug over de Oude Haven, Schiedamseweg, station VI.- Oost, Van Hogendorplaan. Van Lin den van den Heuvellsingel, Lepe laarsingel, Dillenburgsingel, Holy- singel, Frederik Hendriklaan. Rel- gerlaan. Koroenlaan, Kraanvogel laan. Kwikstaartweg, Vlaardingen wijk Holy (terug: Reigerlaan enz.) '4- (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De afdeling voet bal van de vereniging Wilton- Fyenoord houdt woensdag 9 juni een aigemeene ledenvergadering in zaal 1 van gebouw Irene aan de Nieuwe Haven. De bijeenkomst be gint 's avonds om acht uur. Eén van de agendapunten is de be stuursverkiezing. (Van een onzer verslaggevers' VLAARDINGEN De Vlaar- dingse recherche zoekt de bestuur der van een Opel Caravan en een fietser, die getuigen waren van het feit dat een onbekende man don derdag 3 juni omstreeks kwart o\er zeven 's morgens op de Juliana- singel een meisje trachtte lastig te vallen. De mensen die de politie zoekt, worden verzocht zich in ver binding te stellen met het bureau van politie, afdeling recherche. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De kandidaten voor de nieuwe Raad voor Jeugd en Jongeren worden woensdagmorgen om elf uur gepresenteerd in de ka mer van de Schiedamse voorlich tingsambtenaar. Bij die gelegenheid zal ook de verkiezingsaffiche wor den aangeboden. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De politie- informatiebus, die vrijdag en za terdag in Vlaardingen stond, werd in totaal door 1038 personen be zocht. Vrijdag in de Holierhoek waren er 391 bezoekers, en de vol gende dag op het Veerpiein kwa men 647 mensen een kijkje nemen. Voor ruim tachtig percent waren het jongeren. (Van een onzer verslaggevers) Dit is in grote trekken het idee van de Vlaardingse huisvrouw L. Mekke-Jacobs. In twee brieven aan 8. en W. en de raad van deze stad bepleit mevrouw Mekke de aanleg van zo'n speel-leertuin. Inmiddels hebben B. en W. haar laten weten het plan "nader te bekijken" en dat het "wel te realiseren zal zijn". Mevrouw Mekke hoopt dat die realisering niet al te lang zal du ren. Want een blijvende herinne ring aan Vlaardingens 700-jarig bestaan (19731 lijkt haar zinniger dan het afsteken van een kostbaar vuurwerk. Omdat de aanleg van een ver keerstuin natuurlijk nogal duur is, heeft zij getracht ook het bedrijfs leven warm te maken. Tot nu toe heeft één bedrijf gereageerd. 'Een fijn plan", zei men. Mevrouw Mekke hoopt dat dat enthousiasme straks in guldentjes kan worden omgezet. Maar eerst zal toch de gemeenteraad initia tieven moeten ontplooien. Mevrouw Mekke's brieven staan als ingeko men stukken op de vergadering van morgen. Al heel lang loopt de in Indone sië geboren Vlaardingse huisvrouw (nog vier kinderen thuis) rond met het idee van een verkeerstuin: "Ik ben dan wel niet de eerste, maar ik wil het wel naar voren brengen", zegt zij. "Onder geleide van poli tiemensen of zo moeten kinderen de verkeersregels goed leren. Wel vaart voor iedereen is wel fijn, maar er komen steeds meer kinde ren onder auto's. En dat zijn steeds kinderen, die altijd bij hun ouders m de auto zitten. Die, als ze een maal zelfstandig over straat gaan, vreemd tegenover het verkeer staan. En m zo'n verkeerstuin kun nen ze leren hoe ze zich moeten gedragen." Dat •heer in het verkeer" leren worden, heeft volgens mevrouw Mekke nog een funktie: verdraag zaamheid kweken"De mensen doen soms zo onmenselijk tegen elkaar." De verkeerstuin, waarin de na druk moet liggen op het aankwe ken van een gevoel voor veiligheid, kan tevens dienen de verveling tij dens de lange schoolvakanties wat te verminderen. En als er ergens in Vlaardingen ("in de binnenstad misschien", zegt mevrouw Mekke. "daar breken ze tegenwoordig toch zo veel af") een stukje grond in een veikeerstuin kan worden omgetoverd, kunnen veel moeders hun kinderen met een gerust hart laten spelen. En die steken er nog iets bij op ook. Het Schiedamse college zal zich laten bijstaan door één of twee le den van een raadscommissie. In verband met de vakanties wordt de voorkeur gegeven aan een hearing in de tweede helft van augustus of in de maand september. Dat delen B. en W. van Schie dam mee in een brief aan het ge meentebestuur van Rotterdam. Af schriften van het schrijven zijn ge stuurd aan de bestuurscolleges van Vlaardingen. Bergschenhcek. Ber- kel en Rodenrijs. B. en W. van Schiedam dringen er voorts op aan ook de gemeente Maassluis m het overleg te betrek ken, gezien de iigging van deze ge meente ten opzichte van de lucht haven Rotterdam. De brief van het Schiedamse col lege is een antwoord op 't schrijven van het Rotterdamse bestuurscol lege waarin een hearing wordt aangekondigd met enige wijkraden, het Anti-Bulderbaan Comité, het Luchtvaartsyndicaat. en organisa ties van belanghebbenden op de luchthaven over het Naco-rap port. De bijeenkomst zou op dinsdag 8 juni in Rotterdam gehouden moe ten worden. B. en W. van Rotter dam hebben in de brief de vijf be trokken gemeenten om een oordeel gevraagd over deze hearing. Schie dam heeft als eerste liet antwoord gegeven. (Van een onzer verslaggevers! VLAARDINGEN Het Vlaar dingse college van burgemeester en wethouders heeft het dage lijks bestuur van Rotterdam ver teld dat het graag de openbare discussiebijeenkomst over het Naco-rapport (geluidshinder) bijwoont. Het college geeft ech ter de voorkeur aan een derge lijke bijeenkomst in de tweede helft van augustus of september in verband met de vakanties. B, en W. van Rotterdam had den aan Vlaardingen gevraagd of het de bijeenkomst wilde hij wonen. Als dit gebeurt zal het Vlaardingse college aanwezig zijn met enkele leden van de raadscommissie voor volksge zondheid en verkeer en vervoer. Verder suggereert B. en VV. van Vlaardingen om ook in Maassluis te vragen of er be langstelling is voor de bijeen komst omdat deze gemeente ook last heeft van geluidshinder. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Bij de Bondsspaarbank Vlaardingen is het spaartegoed in 1970 met 25 per cent gestegen. Vorig jaar werd 3.3 miljoen ingelegd tegen 2.6 miljoen meer in 1969. Die stijging is uniek, want de algemene tendens in Ne derland gaf een daling van onge veer 25 percent te zien- Het aantal spaarders bij de Bondsspaarbank bedroeg eind '70 bijna 55.000, samen goed voor ruim 75 miljoen gespaarde guldens. In het afgesloten boekjaar werd ?,9 miljoen gulden rente bijgeschre ven. Het bedrijfsresultaat ter ver sterking van de reserves was 557.000 gulden. De totale reserves bedroegen 2.8 miljoen. Deze gege vens komen uit het jaarversla? over 1970 van de Bondsspaarbank Vlaardingen. (Van een onzer verslaggevers 1 SCHIEDAM Steeds meer Tur ken vestigen zich 111 Schiedam. Vooral door de overkomst, van echt genotes is het aantal personen met een Turkse nationaliteit sterk ge stegen (van 408 naar 568). Ook de Spanjaarden namen iets in aantal toe: van 359 naar 362. De Grieken liepen terug van 58 naar 53. de Italianen van 80 naar 77, Portugezen van 30 naar 23, Joego- slaven van 130 naar 120 erfcie Ma rokkanen van 69 naar 68. Nog o2 Joegoslaven wachten op een ver blijfsvergunning. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Het besluit ter benoeming van de heer S. J. Ros- man (p.c.g.) tot lid van de ge meenteraad ligt voor een ieder ter inzage op de secretarie, afdeling Algemene Zaken. Grote Markt 1. De heer Rosman zal de heer J. van Katwijk opvolgen. 'Van een onzer verslaggei jrs» SCHIEDAM Spelende kmdcren hebben in het Volkspark een aan tal reageerbuisjes, flesjes en andere scheikundige gebruiksartikelen ge vonden. die waarschijnlijk afkomstig zijn van het gemeenschappelijk la boratorium van het Schiedamse Gemeenteziekenhuis, de Nolet stich tin? en het Vlaardingse Hoiy-zie- ker.huis. Bij de glaswaren bevonden zich enkele formulieren, die eveneens uit het iabciatonum afkomstig zijn. De moeder van een van de kinderen deed aangifte van de vondst bij de politie. Onderzocht wordt hoe de artikelen in het Volkspark terecht zijn gekomen. Hoewel er geen spra ke is van giftige stoffen wordt de zaak tocii hoog opgenomen. Het is mogelijk, dat de voorschriften om trent de afvalverwerking van zie kenhuizen met correct zijn gehan teerd. 'Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Aan de eerste 0- per.bare praktijkschool (LEAO) 111 Schiedam zijn de volgende kandi daten geslaagd: Connie Bakelaar, Jan Boonekamp, Hans Broeren. Pieter Broeren. Johanna Adnana Buijtenhek, Frans Buijtenhek, Sor- ja Collé, Johanna van Duuren, Adrie van Dijk, Elisabeth van Eekeren, Sophia van Ekris. Wil- helmina Pigee, Margretha Gernts, Gerda van Hagen. Wilhelmina van der Hulst. Christina Koppenhage, Antoinette Krone en Cornells van Lien Zes kandidaten werden afge wezen. (Van een on?.er verslaggevers) MAASSLUIS De stallmgsruimte voor fietsen en bromfietsen rondom het zwembad Dol-Pijn en het ten- niscomplex dat eveneens aan de Sportlaan ligt, zal worden uitge breid. Als de gemeenteraad er van avond zijn goedkeuring aan geeft, wordt er een bedrag van 24,825 gulden voor uitgetrokken. (Van een onzer verslaggevers' VLAARDINGEN Op het Grote Visserijplein gaf gistermiddag de 65-jarige bromfietser P. B. geen voorrang aan een personenauto. Bij de aanrijding liep de bromfietser een hoofdwond op. Hij is na be handeling in het ziekenhuis naar huis gebracht. 18.98

Het Vrije volk | 1971 | | pagina 1