Directeur BillitonflatDen Suf sum Corda zit te springen om f15.000 70 woningen- afgebouwd Jeugdraad praat in Politiek Kaffee naar 85000 Beplanting in vijvers vorm-, kleur- en ruimtelessen af Beroepskrachten voor jeugdwerk in Y taardingen Asfaltering rond station xr\ Klachten onwaar en overdreven in mei Vergadering commissie onderwijs m Demonstraties van DOK bi j Tuinlaan Vlaardlngen 2 grijpt net mis Commissie 270 bejaarden m»"" Commissie ad hoe SATERDAG 12 JUNI 1971 HET VRIJE. VOLK '-r' A*>V iV Het Vrye VotA van 9 juni. Van onze verslagge ver PIET KOSTER VLAARDINGEN - Onwaar en overdreven. Zo noemen wethouder mevrouw L. van Duijn- Spruijt en Billitonflatdirecteur J. J. den Duik de klachten over de gang van zaken in de be jaardenflat aan de Billitonlaan, die afgelopen dinsdagavond op een afdelingsvergadering van de Partij van de Arbeid naar voren kwamen. (Zie HW van woensdag 9 juni;) Wethouder mevrouw L. van Duijn-Spruijt 3 i 1 De Billitonflat erg boos over al die- klachten. Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De Stich ting voor Interconfessioneel Jeugdwerk in Vlaardingen- Holy en de CJV Liefde en Vrede krijgen subsidie van de gemeente voor het aanstellen van een beroepskracht. Hier toe heeft de raad gisteren be sloten. Ook werd een voorste! voor het subsidiëren var beroepskrachten voor ande re jeugdorganisaties goedge keurd. Binnenkort komen hiervoor de verzoeken bij het college van burgemeester en wethouders binnen. I -; - 'vl. ;S» «>v v*vf*'J'S-"-'- 'Geest in het huis is Klachten waardoor vooral het personeel van de Billitonflat zich gegriefd voelt- Ten onrechte vol gens mevrouw Van Duijn: "Het personeel is een eenheid, werkt erg hard. En daar. heb ik het volste vertrouwen In"' zegt zij. Gevolg van de klachtenpublika- tle was ook, zegt mevrouw Van Duijn, dat twee sollicitanten zich (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De Chris telijke harmonievereniging Sursum Corda in Vlaardlngen zit te springen om 15.000 gul den. Voornamelijk om de oude instrumenten, ruim twintig jaar oud, te vervangen, verder wil Sursum'Corda nieuwe uni formen aanschaffen en uni formen die al meer dan tien jaar door een deel van de nu honderd leden zijn gedragen, vervangen. De kleding van de zeventien majorettes is gloed nieuw. De In geldnood verkerende mu ziekvereniging richtte onlangs een verzoek om subsidie aan B. en W. van Vlaardlngen. Met het 70-jarig bestaan, volgend jaar, wil Sursum Corda goed in de spulletjes zitten. Maar het Vlaardlngse college wees een verzoek om een renteloze lening van 15.000 gulden af. Wel was het bereid rente en af lossing van een door de vereniging bij een bank te sluiten lening te garanderen. Omdat dit voor 't hon derd man sterke korps een te kost- bare aangelegenheid gaat worden, zoekt Sursum Corda nu 150 Vlaar- dingers die bereid zijn elk 100 gul den te willen lenen. Renteloos. Die lenlng zóu de vereniging dan'iri tien jaar aflossen. Om het geld via bazaars en an dere activiteiten bijeen te krijgen lijkt de vereniging een heksentoer. Inmiddels heeft Sursum Corda wel een toezegging tot financiële steun van het Anjerfonds. Hoe groot ls nog niet bekend. Naast veel geld zoekt dc muziekvereniging ook nog naarstig naar een pauke nist. Wie daarvoor belangstelling heeft kan zich opgeven bij secretaris A. Bot, telefoonnummer 344885. 'Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM In de maand mei z(jn er in Schiedam in totaal 70 woningen gereed gekomen, zo Wijkt mt het maandoverzicht van de gemeentelijke woningdjenst, He» zijn veertig gemeente-woningen In bet complex van 480 woningen in Groenoord fz-flats Schubert- en Usztplein), waarvan per I juni nog woningen in uitvoering zijn. In df particuliere sector zijn 30 wo ningen gereed gekomen als laat- "e .in de drie 3-tlats van het Algemeen Burgerlijk Pensioen- milds. Per 1 juni zijn nog in uitvoe ring bi de gemeentelijke sector: 60 wnlngen In Groenoord-Noord, 320 woningen in de twee torenflats in 40 lagen aan de Laan van BoVEs en in Woudhoek-Zuid en 100 wo- bmgén in het flatgebouw aan de Nieuwe Damlaan bij 't Nieuwland- Plein. In de particuliere sector zijn Per 1 juni 143 woningen in aan bouw. Dat zijn 104 premie-wonin- ffP; vah Humanitas (bejaarden huis) en 20 van het Bouwconsor- uum en wat losse woningen. Begin juni is de eerste paal geslagen voor het complex van 92 woningen van MUWI aan de 's Gravelandseweg, terwijl ongeveer 380 woningen in het oostelijk deel van Woudhoek-Zuid in voorberei ding zijn. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM In. het kader van de verkiezingen voor de jeugd- en jongerenr&ad op 16 en 17 juni vindt er maandag 14 juni een bijeen komst plaats in het Politiek Kaffee op de Nleuwstraat 12. Bij deze ge legenheid zullen de 13 'ongeorgani seerde' kandidaten en de 5 door het georganiseerde jeugdwerk naar vo ren geschoven kandidaatleden met elkaar van gedachten wisselen over de jeugdtoestanden In Schiedam. Ook willekeurige bezoekers kunnen aan de discussie deelnemen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Donderdag 17 juni om acht uur 's avonds verga dert op het stadhuis aan de Markt de commissie voor onderwijszaken. Behandeld wordt een tiental aanvragen voor tegmoetkoming in de kosten van scholen in Schie dam. Aan het eind houdt de ge meentelijk consulent voor het kleuter- en lager onderwijs een uiteenzetting over de werkwijze met spel-, leer- en ontwikkelings materiaal In het eerste leerjaar van het openbaar basisonderwijs en de interne schoolorganisatie. Ook moet de commissie twee eervolle ontslagen verlenen. Eén voor het hoofd van de Mathenesserschoól. J. Berends. één voor de hoofdleid- ster van de kleuterschool 'Het terugtrokken. Maar bij navraag blijkt directeur Den Duik hiervan niets te weten: "Wel heeft onlangs een vakantiehulp afgezegd," zegt hij, maar dat had een andere re den." Naar aanleiding van de HW-pu- blikatie had mevrouw Van Duijn gisteren een gesprek met het per soneel van de bejaardenflat: "Men was erg boos over al die klachten. Ja. waar gewerkt wordt, worden fouten gemaakt. Het gebeurt wel eens dat oudere hulpen door jonge krachten worden vervangen. Die moeten dan even inspelen,1 om schakeling vergt altijd enige moei te. Begrijp me goed, ik wil die klachten niet kleineren, maar de directie heeft or nooit iets van ge hoord. Dat is vervelend." Bi) de bespreking tussen de wet houder en het personeel was geen vertegenwoordiger van de bewo nerscommissie aanwezig. Die com missie stelde in een brief dat zij de klachten uit de- Billitonflat sterk overdreven vindt. Bovendien zegt de commissie zelden klachten te hebben gehoord en dat de directie voor wèl bekende klachten (kwali teit, van'het eten, personeelstekort) steeds een oplossing tracht te vin den. Directeur Den Duik over het per soneelstekort: "Op de verzorgings afdeling werken vijftien mensen, maar daar kunnen we er nog zeker twee bij gebruiken. In het Soenda- gedeelte hebben we een bezetting van 37 mensen nodig, we hebben daar een tekort van zeven. En over het algemeen zouden hier zeker 2 full-time verpleegsters moeten zijn. Maar die zijn moeilijk te krij gen. Verpleegkundig heeft de Billi tonflat hun namelijk weinig te bie den. En de vacature van het hoofd is nog steeds niet vervuld." De Billitonflat werd zestien jaar geleden gebouwd. Momenteel wo nen er ongeveer 270 bejaarden met een gemiddelde leeftijd van rond de 80 jaar. De heer J. J. den Duik is er nu vier en een half jaar direc teur. Indertijd fourneerde de Vlaar- dingse gemeenteraad 2,4 miljoen g,ulden voor verbeteringen aan het' verouderende gebouw. Bij stukjes en beetjes kan men nu verbeterin gen aanbrengen. De buitenwand aan de Borneolaan wordt vernieuwd: kosten 800.000 gulden. SMS* met de aanschaf van die wagens akkoord gegaan, zegt mevrouw Van Duijn. Helaas duurt het altijd nog een paar weken eer men over die wagens kan beschikken. Andere verbeteringen die op het programma staan, zijn de techni sche installaties (verwarming, keuken), - daken, balkonplaten en deuren, alle aanrechten worden vernieuwd, betere brandbeveiliging. Hoewel de Billitonflat In haar zestienjarig bestaan slechts een brandje kende, moest de brandbe veiliging verbeteren- De elektrische bedrading werd vernieuwd. De ont- snappingsluiken, die ln.de loop der jaren waren vastgeroest, werden vervangen. Desondanks blijft in geval van brand een stalen trapje van balkon tot balkon de enige ontsnappings mogelijkheid: waar in de praktijk natuurlijk geen enkele bejaarde gebruik van zal kunnen maken. 'Maar,' zegt de heer Deh Duik. 'je kan nu eenmaal niet alles voorko men.' Ondanks de gebreken zegt direc teur Den Duik, 'is de geest in,het huis werkelijk goed.' En mejuffrouw M. van der Voor de, secretaresse van de bewonersr commissie valt hem bij: 'Ik heb nooit een klacht gehoord. Ais. er iets te klagen zou zijn, hoorde tk dat wel in de bibliotheek. Daar praten de bewoners met elkaar, dus kun je wel eens wat opvangen. Maar ik vang geen enkele klacht op: 'En als dat wel zo is.' vervolgt mejuffrouw Van der Voorde, 'geven we gegronde klachten aan de direc tie door. En als je hier zo lang woont als ik, kun je dat wel beoor delen.' Vraag: Het is toch de taak van de bewonerscommissie klachten door te geven? Niet om ze 'te be oordelen? Dat is toch aan de ver antwoordelijke instanties, directie of wethouder? Directeur Den Duik noteert de suggestie van de ver slaggever en zegt dat in het ver volg Iedere klacht aan de directie moet worden doorgegeven. Of die klacht, 'gegrond' ls, zal de directie dan wel uitmaken. - Directeur Den Duik over de kwa liteit van het eten: 'Ik eet hier altiid zelf mee. 't Is wel eens niet zo lekker, laatst hadden we worst jes. die volgens sommige bejaarden te gekruid waren. Nou. dat kun .ie wel eens hebben". En: 'Je hebt na tuurlijk altijd kankermensen'. Binnenkort zal al het eten uit .de centrale keuken via zogenaamde 'warmwagens bij de bejaarden worden bezorgd; warmer en sma kelijker. De gemeenteraad is al Verder zegt de heer Den Duik: 'In een onderling gesprek merk je altijd dat de bezwaren wel meeval len. En met een bewonersbestand van gemiddeld 80 jaar zeg je eigen lijk: wat een wonder dat er niet meer wordt geklaagd. De wereld van de bejaarde wordt kleiner naarmate hij ouder wordt. Sommi gen gaan sterk achteruit en zouden eigenlijk in een tehuis voor demen te bejaarden thuishoren, maar zo lang we het liiei zelf kunnen, hou den wij ze hier'. Enkelf» van de in Het Vri.ie Volk van 9 juni gepubliceerde klachten worden door directeur Den Duik en mejuffrouw Van der Voorde als 'leugens' betiteldMevrouw Van Duijn: 'Mevrouw Vermeule krijgt nu de blaam, terwijl ze juist wil meehelpen de zaken in de Billiton- flat zo goed mogelijk te laten ver lopen'. Mejuffrouw Van der Voorde: 'Ik heb wel eens gedacht dat dit het gevolg ls van een persoonlijke vete tussen mevrouw Van Duijn en één van de raadsleden'. Reactie van de heer Den Duik: 'Ik noem geen na men, lk ben ambtenaar'. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De Schiedamse bevolking is in Ve maand april op nieuw toegenomen. Met 92 perso nen steeg het totaal naar 83.540 Inwoners ofwel 42.417 mannen en 32.123 vrouwen. In de maand april kwamen in Schiedam 113 baby's ter wereld (64 jongens en 49 meisjes), overleden 73 personen (43 mannen en 30 vrouwen), vestigden zich 429 mensen in Schiedam en verlieten 376 inwoners d'aloude jeneverstad. In de groep van 80 jaar en ouder stierven zeventien personen, 29 per sonen overleden in de groep van 70-79 jaar, 14 In de groep van 60-89 Jaar, 5 (50-59,jaar), 3 (40-49 jaar), 2 (25-39 jaar), 2 (15-24 jaar), 1 (1- 4 jaar) en 1 baby beneden 1 jaar. In de maand april werd er 64 maal getrouwd op het stadhuis en werden negen echtscheidingen uit gesproken.' Tweeëndertig paartjes hadden een eigen woning, vijf von den onderdak bij één van de ouders, twee echtparen verkozen onderhuur, zeventien kregen een woning buiten de gemeente Schie dam. terwijl van acht huwelijken de partners afzonderlijk bleven wonen. Het merendeel van de mensen dat zich in april in Schiedam ves tigde was afkomstig uit Rotterdam (149). Vlaardlngen f25), 's-Gra- venhage (23) en Delft (18), Uit de Nederlandse Antillen kwam één vrouw naar Schiedam, uit Surina me acht en uit Indonesië vijf. De vertrekkenden gingen voor namelijk naar Rotterdam (72), Vlaardlngen f28), 's Grnvenhage (7), Delft (5), Spljkenlsse (8). Brielle en Krimpen aan den iJssel (4), Oostvoorne. en Heenvliet (3)7 "Binnen de gemeente Schiedam verhuisden in- de maand april 122 gezinnen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De gymnastiek vereniging DOK organiseert op za terdag 19 juni een grote sportmld- t dag aan de Tuinlaan bij de Plan- tage. Alle leden van de piepste junioren tot de meest geroutineerde senioreir zullen daar demonstraties geven van hun kunnen. Vanaf het Wibautplein marcheren de leden zaterdag om half een naa" de Tuin laan, waar men een uur later hoopt te arriveren. Rond vijf uur in de middag zal de DOK-drumband het festijn besluiten. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN In verschil lende Vlaardingse vijvers zijn, b(j wijze van proef, waterplanten uit gezet. Deze waterplanten zijn on der andere aangebracht in de vijver evenwijdig aan de Samuel Es- meijerstraat, de vijvers van de Heemtuin in de WeStwijk, de Mau- ritssingel, enkele vijvers in Holy, langs de Frederik Hendriklaan en de Reigerlaan. Het uitzetten van deze planten betekent dat de heer H. Krabben (PvdA-raadslid) na diverse malen vragen gesteld te hebben in de ge meenteraad toch zijn zin krijgt. Vaak heeft men hem verteld dat het onmogelijk was om deze plan ten aan te brengen in verband met de stroom van het water. Uiteinde lijk is dan toch gebleken dat dit niet juist was. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De taelevingsles- sen in het Stedelijk, die in februari van dit jaar gestart zijn met on derricht in vorm en ruimte (150 minuten) en kleur <120 minuten i. worden op dinsdag 22 juni afgerond met een evaluatiebijeenkomst (waardebepaling red.) in het museum. Ruim 28 Schiedamse scholenhebben aan dit experiment met een klas of een groep deelge nomen, Tenminste zeven uur in het museum er on school zijn de leer lingen geconfronteerd met kleur, vorm en ruimte. Van de lessen, waaraan telkens een opdracht was verbonden, zijn dia's, foto's, video en bandopnamen gemaakt. Hiervan zal van 23 tot en met 27 Juni een tentoonstellng In het museum wor den ingericht. Het experiment dat gegevens moet opleveren voor de koersbepa ling van de toekomstige lessen, is samen met het Wetenschappelijk Bureau Onderwijs in Rotterdam uitgevoerd. De museum-directie dringt er bij alle betrokkenen en belangstellen den op aan de bijeenkomst van 22 juni bij te wonen. Reacties op het experiment zijn van groot belang voor het onderzoek. Te zijner tijd zal zowel over gegevens als over eind- reacties een rapport worden sa mengesteld. De bijeenkomst in het museum begint dinsdag om kwart voor vier 's middags. 'In de voorstellen die aan de raad zijn gedaan, komen de zorgen die 't college op dit punt heeft, naar vo ren. Het zijn, in tegenstelling tot wat de heer Emmelot zegt. geen loze voorstellen want de besluiten wor den beschouwd ais een definitieve uitspraak van de raad. Daarbij komt dat het rijk positief heeft ge reageerd en dus van deze zijde met tertijd ook financiële steun ver wacht kan worden,' zei wethouder Jac. v. d. Linden woensdagavond. De voltallige raad reageerde po sitief op de collegevoorstellen- Ie dereen zag het nut van betaalde krachten voor het jeugdwerk in. 'Het is voor jeugdorganisaties moeilijk om op de oude weg door te gaan. Tegenwoordig is een profes sionele aanpak nodig," had de heer J. Ligthart (p.c.g.) opgemerkt. En daarmee had hij dc meni.vg -van de gehele raad goed weergegeven. SCHIEDAM De Kamerlingli Onneslaan en Lorentziaan, nu nog bestraat met kelen en klinkers, zullen binnenkort geasfalteerd worden. Door de omvangrijkheid van het werk zal het niet mogelijk zijn om deze verkeersaders in dc omgeving var; het station voor ver keer open te houden. Met het voorbereidende werk, het verleggen van de kabels en de lei dingen is reeds begonnen en één- dezer dagen worden de stoepen op de juiste hoogte gebracht. Daarna is de rijweg- aan dé beurt om geasfalteerd te worden. Van de fundering af zal het asfalt wo-den aangebracht. De omwonenden zul len van de werkzaamheden waar schijnlijk de komende weken dc nodige last ondervinden. In aansluiting op het werk in de Kamerlingh Onneslaan zal ook het Stationsplein worden herbestraat. Deze werkzaamheden zuilen niet gelijktijdig •gebéuren,; omdat anders het verkeer le veel hinder zal on dervinden. •"Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Het tweede team van de korfbalvereniging Vlaardlngen heeft het in de beslis singswedstrijd om het kampioen schap van Rotterdam tegen het sterk spelende RWR niet kunnen bolwerken. Het moest zelfs een 0—2 voorsprong prijsgeven en in de verlenging werd het met een doel punt verschil verslagen. De uitslag geeft de verhouding goed weer. RWR had gedurende de gehele wedstrijd een licht veld- overvicht. terwijl hel combineren by do Rotterdammers vee) beter verliep. De Vlaardingse reserves waren echter voor de korf gevaar lijker. maar lieten vele kansen lig gen, - Harry Brouwer opende de score voor de Vlaardïngers. De 1—0 voor sprong werd tot de rust gehand haafd. Hierna vond Harry Brouwer weer op doeltreffende wijze de korf. RWR had nu vrij snel uit een strafworp een antwoord: 12. RWR kwam zelfs gelijk. Tegen het einde van de wedstrijd liet Vlaar dlngen twee strafworpen onbenut, gelaten. In de verlenging beslisten de Rotterdammers do ontmoeting snel in hun voordeel door een afstands schot. RWR behaalde het Rotter damse kampioenschap en mocht de wisselbeker mee naar huis nemen. VLAARDINGEN De eerstvol gende vergadering van de commis sie ad hoe samenlevingsopbouw vindt donderdagavond 3 Juli plaats. In de trouwzaal van het stadhuis zal de openbare vergadering om kwart voor acht beginnen. ikl :T

Het Vrije volk | 1971 | | pagina 1