Rupsenplaag bedreigt vogelstand zwaar 90 'Au'-«si betrapt óp heterdaad Rappe zege van Krein van Baar Maassluise verkenners sporten het beste Gebr. de Veld Van Geest eerste bij bedrijfs voetbal - 95 MORRIS 1 In brand, gedemonteerd, gestolen Jongetje zwaar gewond bij aanrijding Bromfïetsster breekt been Brandweer rukt twee keer uit Inbrekertjes op heterdaad betrapt iP van ROSSUM T.V. DEFECT? LADY BARTENDERS m MAANDAG 14 JUNI 1971 HET VRIJE VOLK SCHIEDAM De rupsen- plaag die zich momenteel voordoet in en om. Schiedam is geen onbekend verschijn sel. In 1927 al kreeg het Sterrebos een ware toevloed te verwerken van rupsen van de satijnvlinder. De plaag, direct gevolg van het ver storen van het biologisch evenwicht, werd tijdig ont dekt. Met behulp van de plaat selijke schoolhoofden trok n' leger van schoolkinderen het bos in: Ze-verzamelden met grote ijver- miljoenen rupsen. Op enkele dode bo men na waren twee jaar la ter alle sporen van 't nood lottig gebeuren dat massa's mezen en bonte spechten aantrok, 'weer uitgewist. Waar moeten de vogels vandaan kómen om ditmaal de rupsen op .te ruimenvra gen de vogelkenners zich af. In 1927 waren het de school kinderen die samen met de vogels - de, plaag tot staan wisten te brengen. Nu res ten alleen chemische be strijdingsmiddelen Bomen worden door de vraatzuchtige rupsen volko men kaal gevreten. (ADVERTENTIE) pantylette Het) clubgebouw van THOR in het Proveniershuis. (Van een medewerker) A SCHIEDAM Met enig of ficieel ceremonieel heeft de gymnastiekvereniging T(ot) H (eil) O(nzer) R(ibbenkast) zich zaterdag geïnstalleerd in het Proveniershuis. Achter 't antieke hofjesgeveltje.vanhet pand nr. 27 blijkt een modern -zaaltje, schuil te: gaan dat dienst gaat doen. als clublo kaal en praathuis. V.l.n.r.: mevr. P. A. Leeuwis-VuikJac. van Oudheusden; A. Risseeuw; seer. J. L. v. d. Touw; voorzitter C. van Oudheusden-penningmeester C. J. v. 't Hof; H. J. Nieuwenhuis en mevr. H. v. d. Stel-Daalmeijer. (Van onze sportredactie) VLAARDÏNGEN De clubontmoeting tussen Feijenoord en De Coureur op de Waalhaven heeft na- veel .strijd een over winning opgeleverd voor Krein van Laar. (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) Wij' helpen U direct (ADVERTENTIE) Trevira 200Ö imprimé 140 cm breed in vele kleuren en dessins (ADVERTENTIE) Wjj vragen i.v.m. het steeds stijgend gastental Wij denken voor het vervullen an deze functie aan aantrek- k celijke, jónge vrouwen met tact .en talenkennis. Sollicitaties tot 17.00 uur, tel." 010-13.97.47 en "des avonds aan de club. Tel. 010-12.41.06 of persoonlijk Schiedamse- singei 139, Rotterdam. PAGINA 9 (Van een onzer.verslaggevers) SCHIEDAM Een viertal trotse autobezitters uit Schiedam hefe.it het dit weekeinde zwaar té verdu ren gehad. De heer E. K.. uit Naaldwijk probeerde zondag, zijn auto, die. op het Sibeliusplein ge parkeerd stond te starten, toen" hl}, tot zijn verbazing de hele motor In brand zag vliegen. Met één nevel- straal wist de snel uitgerukte, brandweer, de .vlamn^en, .die nifc...de. motorkap omhoogsioegente'~dpyep. De 38-jarige technicus M. T. v. N. parkeerde op dezelfde zondag zijn bezit op hetnabij gelegen Chopinpleln. Toen htj terugkwam stond z'n hele auto er nog, minus één koplamp. C. J. v.d. Hi, een 25-jarige glas- handelaar, deed ook op zondag dezelfde vreemde ervaring op Dit prachtige lycra pantycorse let korrigeert Uw figuuren zorgt er dus voor dat Uw kle ding beter tot zijn recht komt. Pantylette van stevig iycra-ma- teriaal, die prima afgewerkt is. De grote voordelen ervan zijn: het'sierlijke voorpand van niet rekbaar materiaal is met fraaie kant afgewerkt aparte dubbele verstevigings- vlakken op heupen en achter pand loshaakbaar kruisje van sterk rekbaar tricot lycra brede stretch schouderban den, die vanaf de bovenkant van de cups lopen en. verstel baar zijn vormvaste net-nylon cups voor een natuurlijke bustelijn Nu bij ons voor nog géén zeven tien gulden. Morgenvroeg om 9 uur begint op de parterre de verkoop van deze pantylette van stevig iycra- materiaal, die prachtig afge werkt is en zeer goed Uw figuur korrigeert. In wit, B-cup (ma ten 75 t/m 95) en C-cup Imaten 80 t/m 95), nu voor !6. Ook maandagmorgen open Oéén tel. of schrift, best toen hfj zijn auto ging ophalen In de Kreupelstraat: het voertuig -stond er nog slechts op twee wie- !len. De andere twee waren gesto len. De 45-jarIge garagehouder A. H. ■K. trof hét het allerbontst. Zijn Simca 1000, die geparkeerd stond op het Bozenburgerplein werd za terdag 'gestolen. De kleur is grijs en het kenteken 82—16 AZ. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM In de nacht van vrijdag op zaterdag wierp één van de bewoners van een flat aan de Nolerislaaneen blik uit het raam en zag daar een tweetal jongelui bezig met het kraken van een si- gaïettenautomaat. De bewoner alarmeerde de politie, die, snel ter plaatse, het inbrekende tweetal probeerde te vatten. Er was een ruit ingeslagen en de jongens hadden zich de zakken ge vuld met allerlei merken sigaret ten. De 19-jarige vorkheftruck- chauffeur J. P. werd direct in dé kraag gegrepen... Zijn collega hl dié kleine misdaad, de 17-jarige P. T. meldde zich zaterdag vrijwillig op het bureau. Beiden zijn ingeslo ten. Terwijl de bewoners van het" pand Prins Bernhardlaan 46 op va kantie zijn, heeft een nachtelijke inbreker hen beroofd van tweehon derd gulden. Door een professioneel gaatje te maken in de ruit van de achterdeur ontsloot hij het pand en doorzocht alle kamers en kas-, ten. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Vrijdag, de dag waarop in Schiedam de meeste on gelukken gebeuren twaalf deze keer is het. vierjarige jongetje Theo Florijn in de Lekstraat door een combi-wagtn aangereden. Tussen twee geparkeerd staande auto's door rende Theo onver wachts de weg op, waar hij werd gegrepen door de combi van de 31- jarige chauffeur N.B. Met een her senschudding en wat schaafwonden is het kind in het Gemeentezieken huis opgenomen. Om vijf over acht 's avonds werd de 9-Jarige' Rüdi Overheul- op de Proveniersbrug aangereden door de auto van de 26-jarige douane beambten J. C. W. S. Met een ge broken been is de jongen in het 1 ziekenhuis opgenomen. THOR nestelt zich in Proveniershuis Het archief, evenals de diverse trofeeën van de uit 1904 daterende vereniging hebben een plaatsje ge kregen op het kleine zoldertje; de fraaiste exemplaren heeft men echter beneden gehouden. De zol der, zo ligt in de bedoeling, zal dienst gaan doen als werkterrein voor de redactie van het maand blad. -.. Het bestuur van Thor was zater dagmiddag voltallig aanwezig om de gelukwensen in ontvangst te ne men van onder meer wethouder Collé, bestuurder van plaatselijke zusterverenigingen, leden en oud- leden. Ere-voorzitter Th. van Woerkom loofde een wisselprijs uit (in 1909 geschonken door het Volkshuis en driemaal achtereen door Van Woerkom gewonnen) die in het be zit kwam van de heer A. Bonte. De prijs (een medaille met oorkonde) wordt 'gehangen aan de wand van het zaaltje. Behalve gelukwensen kreeg het bestuur zaterdagmiddag ook vele bloemstukken te verwer ken. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDÏNGEN De Vlaar- dingse politie heeft gistermiddag twee jonge inbrekertjes op heter daad betrapt. In een huis in de Fultonstraat waren zij op zoek naar een vliegtuigmodel. De twee dertienjarigen hadden nog een paar inbraakjes op hun geweten. (De uno raportisto) SCHIEDAM Merkredon, la 16 an de junio klubvespero. Pendas sur la muro kaj ttketikas ce kado H. Letsch sr., Lekstraat 100b. Cu vi ankaü vizitos la 44an S.A.T. Kon- greson en Pariso? Ondanks een flinke bries werd er aan het begin van de koens al flink doorgereden. Na drie ronden ont stond er een kopgroep van zeven man, maar die werd al snel weer teruggepakt. Er ontstond opnieuw een kopgroep, nu van acht man. Uit deze groep sprongen ten slotte Krein van Laar, Gerrit Moerman en Jan van Geest weg. In de sprint was Krein van Laar iets rapper dan Jan van Geest. Uitslag amateurs: K. v. Laar (F). 2. J. v. Geest (C), 3. G. Moer man (C), 4. B. Moerman (C), 5. J. Buddenböhmer (C), 6. J. Thyssen (F), 7. A. Kleef (F). Bij de nieuwelingen werd er van af de start hard gekoerst. Er waren veel demarrages, maar die hadden weinig betekenis. Halverwege de koers sprong Jan Jansen uit het peloton weg en hij liet zich niet meer terugpakken. Op de streep bedroeg zijn voorsprong nog twee honderd meter. De sprint van het peloton werd gewonnen door Hans Schouten, ondanks een mankement aan een pedaal. Uitslag: 1. J. Jansen (F), 2. H. Schouten (C), 3. R. Zuidweg (F); 4. J. Smits (F), 5. P. Boertjes (F). Bij de adspiranten was de gist renner T. Griep van Delta de slim ste. Hij won met grote voorsprong op het peloton. Uitslag: 1. T. Griep (D), 2. W. Fiering (F) 3. M. Meeldijk (C), 4. J. Langstraat (F), 5. R. Kroesbeek (F)7. A. Moerman (C). Automobielbedrijf V. Beverenstraat 5 - Schiedam Tel. 266561 - Prfré 1567S1 (Van onze sportredactie) VLAARDÏNGEN Ruim hon derd verkenners (1117 jaar) heb ben zaterdag deelgenomen aan de jaarlijkse sportwedstrijden, georga niseerd door het district Beneden Maas van De Nederlandse Padvin ders. De verkenners van de Karei Doormangroep te Maassluis behaal den 674 punten, voidoende voor de eerste prijs, bestaande uit een wis selbeker. De Prins Mauritsgroep 3 te Vlaardingen werd tweede met 662 punten, als derde eindigde de Mar- nix van St. Aldegondegroep met 657 punten. Vierde De Geuzen met 527 punten en als vijfde plaatste zich de Willem de Zwfjgergroep met 470 punten. De beste drie vijf kampers waren: Hans Bfjloo met 119 punten; Lau rens Gaarenstroom met 99 punten en Maarten Brouwer met 95 pun ten. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Bij een aan rijding met een personenauto op het Verploegh Chasséplein brak de 22-jarige bromfeitsster M.M.B. za terdagmiddag haar been. Zij werd naar het Holyziekenhuis gebracht. Twee Vlaardingers, de 42-jarlgè L.V. en zijn passagiere, de 46-jarige M. A. V. moesten een dag eerder met hoofd- en borstklachten naar het ziekenhuis na een aanrijding op het kruispunt Gedempte Bier- sloot-Groen van Prinstererstraat. De 44-jarige Rotterdamse automo bilist A. V. had geen voorrang ver leend. De auto van de Vlaardingers werd zwaar beschadigd. In de Zuidbuurt verloor de 24- jarige J. T. uit Vlaardingen de macht over het stuur. Zijn auto kwam in een sloot terecht. T. kwam met de schrik vrij. Zijn auto liep waterschade op. "Evt. vooraf prijsopgave pumps! St. Lidumastraal 78 a Schiedam >v: ,7 fissy Telefoon 010—26 86 38 Off/ Philips dealer V (Van onze sportredactie) MAASSLUIS Het elftal van Van Geest is eerste geworden In het bedrijfsvoetbaltoemooi dat VDL dit weekeinde voor de zesde maal hield. Van Geest werd win naar door In de finale het team van Nieuwland met 1-0 te ver slaan. De Haas behaalde de derde plaats door .de PTT met 20 te kloppen. De sportiviteitsprijs ging naar het elftal van het loodswezen, dat echter in de, eerste ronde vorige week zaterdag werd uitgeschakeld. Opmerkelijk was dat er weinig ge scoord ls in hét toernooi. Er werden negen doelpunten in eVenzovele ontmoetingen gemaakt. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De Vlaar- dingse, brandweer moest dit week einde voor twee brandjes uitrukken. Vermoedelijk door "kortsluiting ont stond vrijdagavond brand in een houten bouwkeet aan de Aalschol verlaan: schade ongeveer 700 gul den. Op een parkeerplaats bij de Rid derstraat staken spelende kinde ren een autowrak in brand. De brandweer blusterh'gt vuur.'" U krijgt vast kornplimentjesals U iets maakt van deze prachtige Trevira imprimé ende stof is dubbeibreed dus U heeft maar weinig nodig. Een bijzonder mooie kwaliteit Travira 2000 imprimé (zo ge wassen en.zo droog). Kies uit vele kleuren en dessinsnu per meter, 140 cm breed, voor nog géén twaalf gulden. Morgenvroeg om 9 uur begint op de parterre de verkoop van deze mooie kwaliteit Trevira 2000 imprimé, in vele fraaie kleuren en dessins, 140 cm breed, per meter Ook maandagmorgen open Géén tel. of schrift best vil

Het Vrije volk | 1971 | | pagina 1