Raad in de nesten door SG-rel Schouten en Breur winnen glansrijk omnium mm. wegbe wij ze ring in Schiedam am ree Gebr. de Veld Avondvierdaagse gestart SCHIEDAM VAND AAG Onderwijs wacht op kredieten om te vernieuwen 'modem repareert niet alleen "MODERN" REPAREERT OOK NOG MET GARANTIE... Pantalons JANSSEN'S .«en dan moet je natuurlijk wel sterk in je schoenen staan 1ÉKS T,V. DEFECT WOENSDAG 23 JUNI 1971 HET VTilJE VOLK PAGINA lo Van onze verslaggever GERARD KRUL SCHIEDAM Naar bet zich laat aanzien gaai er zich maandagavond in de gemeenteraad een portefeuille-kwestie van de eerste orde afspelen. Burgemeester en wethouders willen samen met de Schiedamse Gemeenschap in de raad D'66'er Bert Kaptein laten vallen. Dat zou inhouden, dat de meerderheid die het college geniet zou slinken tot op het minimum. Te laat heeft het college ziel. gerealiseerd hoe men zich in de nesten heeft gewerkt dooi zich te mengen in de moeilijkheden van de besloten SG. lil m mmïw Bert Kaptein, het lijdend vooriuerp van de hele kwestie. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Omdat het werk aan het grote Kleinpolder- plein in Rotterdam in een vergevorderd stadium is gekomen, zal het in Schiedam nodig zijn om de bewegwijzering op een aantal kruispunten aan te passen aan de gewijzigde situatie. De ANWB heeft daarvoor een plan ingediend tot wijziging en aanvulling van de bestaande bewegwijzering-voorzieningen. De gemeenteraad heeft in de vergadering van 24 mei een be drag van 24.000 gulden voor dit doel ter beschikking gesteld. (ADVERTENTIE) MODEMAGAZIJN HOOGSTRAAT 155-157 SCHIEDAM - TEL. 26 80 27 ADVERTENTIE! Wij helpen II ffirect I Op. dit bord bij de oprit naar Rijksweg 20 staat alleen „Rot terdam". Via deze oprit kan men allang naar Den Haag en de rest van Noordwest-Nederland, Binnenkort wordt het bord gewijzigd en staat het er allemaal op. (Van een medewerker) SCHIEDAM Buiten ieders verwachting ging de Schiedamse Avondvierdaagse nog bij gunstig weertje van start. Maandag liepen de zo genaamde voorlopers het voorgeschreven aantal kilo meters. In totaal 450 die de slotavond niet zullen mee maken. door Hans van der Sloot De eerste reactie is natuurlijk: alweer een rapport. De Schiedamse bevolking moet zich zo langzamerhand zeer beschreven gaan voelen. Met de regelmaat van een klok dienen zich sociologen, economen, ecologen, stedebouw kundigen, architecten en ontwikkelingsmaatschappijen aan om deharteklop, de polsslag, de ademhaling en de bloedsomloop van deze gemeenschap op te nemen, en wat dan nijver wordt verwerkt in wéér een nota of wéér een rapport, waar de bevolking al dan niet op zat te wachten. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Het meubi lair In de klaslokalen van de Koningin Julianasehool aan de Vlaardingseweg moet ver nieuwd worden. Het is al 20 jr. in gebruik en is nu drin gend aan vervanging toe. Het college van B. en W. van Schiedam vindt dat ook en vraagt de raad hiervoor een krediet beschikbaar te stellen van 21.000 gulden. e wankelt De op zich zeer onbelangrijke kwestie binnen Schiedams kunst- ciub heeft zich nu verplaatst naai de gemeenteraad. En daar ligt het zo moeilijk dat dat wel eens de val van één van de wethouders of liet hele college zou kunnen veroorza ken. Kapitein is als D'66-raadshd on derdeel van de meerderbeidscoali- tie van 23 ip de gemeenteraad. Die meerderheid zette dit. college op de stoel. Laat het college Kaptein vallen dan wordt de groep van 23 een groep van 20. En door onder linge verdeelheid in de resterende 20 leden over deze kwestie slinkt de meerderheid in tot een fifty-fifty stemmenverhouding. De zaak kwam aan 't rollen toen Bert Kaptein een keer de besloten heid van de stichtinesraadvergade- ring schond en inlichtingen aan de pers verstrekte. Die inlichtingen bevatten on. sterk persoonlijke oordelen over de Schiedamse jour nalisten. Burgemeester en wethouders hebben gisteravond met de SG en Kaptein gepraat om een verzoening tot stand te brengen. Van de kant van het college heeft men er de SG op gewezen, dat deze juridisch in de kwestie-Kapteln geen been heeft om op te staan. De SG. die Kaptein per brief UK haar bestuur heeft gegooid, bezit daartoe geen enkel recht, omdat Kaptein door de gemeenteraad in de SG is gekozen. Dat schept de moeilijkheid, dat de raad moet beslissen over een kwestie in de SG. Omdat de groep van 23 in haar programma zo heeft gepleit voor openheid kan he' moeilijk anders of de meerderheid schaart zich achter Bert Kaptein. Gebeurt dat niet dan valt waar schijnlijk het college. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM -x Opnieuw hebben amateurs, nieuwelin gen en adspiranten gister avond baan wedstrijden ge houden. Bij de amateurs werd het omnium een groot se overwinning voor Jan Breur en bij de nieuwelingen voor Hans Schouten. Het gevarieerde programma be gon bij de amateurs met een sprint. De finale bij dit onderdeel ging tussen Rinus Langkruis en Jan Breur. waarbij Rinus als over winnaar uit de bus kwam. Er werd ook fel gestreden in de fclassenrit over 25 ronden, die werd gewonnen door Jan Breur met vlak aan zijn wie! Nico Moerman. Bij de koppel wedstrijd voor amateurs behaalde het koppel Breur-Van Wijk een ze ge door met meer dan een halve ronde voorsprong op het koppel De Pagter-Lammers te eindigen. De nieuwelingen begonnen ook met een sprint, waarbij Hans Schouten als eerste over de finishlijn reed. Klaas Koetjes werd tweede. Bij de klassenrit over vijf tien ronden eindigden Hans Schou ten en Klaas Koetjes opnieuw als eerste en tweede. Het laatste on derdeel voor -de nieuwelingen be stond uit een'tijdrit over één ronde, die nogmaals door de Vl&ardinger Hans Schouten en door Koetjes werd gewonnen. Voor de eerste keer' was gister avond ook een programma voor amateurs samengesteld. Zij start ten met een .klassenrit over negen ronden, waarbij C. v. d. Velden zegevierde, inmiddellijk gevolgd door A. Sprang. Daarna kregen zij net als de nieuwelingen een tijdrit over één ronde, waarbij A. Sprang de sterkste bléék te. zijn. En als laatste werd de onbékende afstand door A. Sprang gewonnen. De uitslag van het omnium bij de amateurs is: 1. J. Breur, 2. P. v. Wijk. 3. P, de Fagter. Bij de nieu welingen: 1. H. Schouten, 2. K. Koetjes. 3. J. Jansen. En bij de aspiranten: 1. A. Sprang, 2. P. Meyer, 3. e. v. d. Velden. &y.%4 k.« Op vakantie met een pantalon van onberispelijke pasvorm Hier is er dan één uit de BLEÏXE- of DELMOD- collectie. Wjj hebben ze voor TJ in voorraad. Ook HOT-PANTS o.a. van BLEYLE voorradig. Een belangrijk punt in de gewij zigde situatie wordt, dat het ver keer vanuit het centrum van Schiedam naar Rijksweg 20 zal worden verwezen... Zo zal nu ook het verkeer naar Den Haag met borden worden gewezen op de mo- Evt. vooraf prijsopgave, PHIUP&I fJduinastraat 78 a ©Schiedam Telefoon 010—26 86 38 Off. Philips dealer gelijkheid om direct vanaf de. Proveniersbrug rechtdoor de rijks weg op te rijden. De mogelijkheid was er al een tijdje, maar stond op de ANWB-borden niet aangegeven. De oude borden stuurden het verkeer met bestemming Den Haag eerst over Rotterdam via de Horvathweg. Dat gebeurde omdat Rijkswaterstaat daar de voor keur aan gaf. Nu de capaciteit van het Kleinpoiderplein groot ge noeg is om de stroom verkeer op te vangen, wordt de overigens vee! kortere mogelijkheid op de borden aangegeven. De wijzigingen zijn zeer omvang rijk. Op niet minder dan tien kruispunten in de stad zullen de ANWB-borden moeten worden ver anderd of aangevuld. Het is niet geheel uitgesloten dat na deze wij ziging alsnog aanvullingen nood zakelijk worden. Het is nog niet te zeggen wanneer de nieuwe borden door de ANWB zullen worden ge plaatst. Dat hangt af van de leve ringsperiode. De gewijzigde of nieuwe borden wo den geplaatst op het Stations- Nieuwe Damlaan en Nieuwe Haven en bij het Kruispunt met de Burge meestervan Haarenlaan. Op het Koemarktplein. op tonde op de Oranjebrug, op het meester van Haarenlaan, op het Nieuwlandplein. van Haarenlaan en 's Grave- oprit van de 's Gravelandseweg naai de rijksweg. De hoofdmacht vertrok gister avond. uit Sporthal Margriet. HieT heerste een gezellige drukte rond de startbureaus, maar in een ijl tempo werd gewerkt aan het be handelen van de inschrijvingen. Met de circa 1300 voorinschrijvers meegerekend, nemen ongeveer 2500, voor het merendeel jeugdige wan delaars, aan deze vierdaagse deel. De organisatie berust bij de plaatselijke commissie die is sa mengesteld uit leden van de Neder landse Wandelkring afdeling Zuid- Holland en de Wandelkring Rot terdam en Omstreken. Algehele leider is de heer J. van Dongen; marsleider de heer J. Bras. Het parcours voert de tippelaars vier avonden door vrijwel alle randge bieden van Schiedam. Vrijdagavond volgt de grote apotheose: de feestelijke intocht in Op het kruispunt Burgemeester van Haarenlaan en 's Graven- landseweg zullen vele borden wor den gewijzigd, evenals als bij de oprit van de andseweg naar de rijksweg. Voor het Ingenieurswerkstuk Schiedam: Woudhoek-Spaland van het Wageningse studenten team is de eerste situatie van toepassing. Naar dat rapport werd vooral door de bevolking reikhalzend uitgezien. De samenstellers: Eduard Heij- ers, Tineke de Korte. Anne-Ma- rijke Stoemers. Remieke Talsma en begeleider drs. P. J. J. Pen- nartz hebben daar ook terdege rekening mee gehouden. Als één der eerste verslag uitbrengende teams hebben ze een voor iedereen leesbaar en volkomen doorzichtig werkstuk op tafel gelegd. Zoals in alle raoporten is ook in dit het hoofdstuk Konklusies en Aanbevelingen verreweg het belangrijkste en ook dat hebben de Wageningers goed begrepen. Op speciaal oranje papier, met de belangrijke passages onder streept, hebben ze met die Kon klusies en Aanbevelingen een snedig werkstuk gecomponeerd dat weinig twijfels laat bestaan over de bedoelingen die het Wa- is het idee geopperd om een ver eniging op te tichten. Het is be doeld om naar buiten een duide lijk gezicht te hebben en daar door een dialoog te vergemakke- lijken. Alleen deze overwegingen heb ben een rol gespeeld bij het idee van een vereniging. Men bedoelt hiermee niet een bestaand gezel- ligheidsclubje te institutionali seren, zoals de burgemeester tij dens de slotbijeenkomst sugge reerde. Hij meende het Wageningen- team als een reisvereniging te moeten beschouwen, die om zijn leden te amuseren, tochtjes or ganiseert naar Wageningen en omgeving. Integendeel, men wil een open, flexibele organisatievorm, die als vertrekpunt kan dienen om zoveel mogelijk groepen, individuen zo wel als verenigingen uit de be volking erbij te betrekken. En als voorwaarde noemt het Wageningenteam: „Om tot een werkelijke dialoog tussen bestuur Oorvijg geningenteam met hun inspraak project over Woudhoek-Spaland hebben gehad. Of die Konklusies en Aanbeve lingen ook in hoger sferen zo goed zullen vallen staat ov/'igens nog te bezien. In tegenstelling tot de spaarzame kritiek die de mees te rapporteurs ten aanzien van Schiedams bestuurderen (de op drachtgevers meestentijds) be trachten geven de Wageningers zo ongezouten hun mening dat sommige paragrafen het karakter krijgen van een welgeplaatste oorvijg. „Daar de bewoners nu "elf de werkzaamheden van het Wage ningenteam ter hand nemen", staat er ergens, „en zelf de coördinatie en organisatie binnen de werkgroepen moeten uitvoe ren," voelde men de noodzaak tot een organisatiestructuur te ko men. Binnen een dergelijke structuur kunnen deze taken tot hun recht komen en zal voor iedereen duidelijk zijn wie daar mee beiast is. Met de gedachte, dat het mis schien gewenst en noodzakelijk is rechtspersoonlijkheid te bezitten. en bevolking te kunnen komen is het noodzakelijk, dat beide groepen elkaar als gelijken be schouwen. Dat betekent dat beide partij en. bestuur en bestuurden, kun nen beschikken over dezelfde in formatie op hetzelfde tijdstip t.a.v. alle plannen, voorontwer pen en schetsen die gemaakt zijn of worden. Het veronderstelt een actieve openbaarheid van de zijde van het bestuur". Dat die er echter ooit zal ko men, gelooft natuurlijk niemand. En terecht. Op alle enthousiasme van de deelnemers aan het in- s p raakproject Woudhoek-Spa land, op alle verzoeken om verder contact tussen bevolking en over heid. heeft het gemeentebestuur tenslotte gereageerd met de toe zegging dat er op de Broersvest een expositiezaaltje zal worden ingericht ten behoeve van de voorlichting over de grote projec ten die in- en rondom Schiedam worden uitgevoerd. Van de met het vertrek van het Wageningenteam zo grif be loofde inspraak heeft echter nie mand meer iets vernomen. (ADVERTENTIE) de sporthal in tegenwoordigheid van ouders en verdere familieleden. In de Julianalaan en Stadhouders laan vindt de traditionele bloe menhulde plaats. Vergezeld vrfn muziekkorpsen en drumbands, lo- pen de wandelaars dan de laatste drie kilometers die hen nog van het eindpunt scheiden. In de hal krijgen ze de beloning voor de ge leverde sportieve prestatie: het vierdaagsekruis in brons of wel een cüfer dat hen dichter brengt bi) het to begeerde gouden wandel- kruis. Zeker tien deelnemers lopen nu voor de tiende keer en komen hiervoor in aanmerking. De kop van de stoet wordt om negen uur in de sporthal verwacht. De toegang is gratis. RADIO-TELEVISIE - WASAUTOMATEN Bcofihmtcnren Technische Dienel: SluUjeedijh los, Rotterdam. tel 29 es 1} Ten minste zesduizend gulden is nodig om de schooi voor z.m.o.k, aan het Edisonpleln aan de eisen van deze tijd te laten voldoen. De Prof. Casimirschool aan de Burg. Honnerlage Gretelaan vraagt ook om enkele voorzienin gen zoals het verbeteren van de akoestiek en het vervangen en uit breiden van het meubilair. Kosten: 2400 gulden. Omdat het aantal leerlingen voor het eerste leerjaar van de Klaas de Vriesschool sterk is uit gebreid, is een krediet van 3460 gulden noodzakelijk. 'Voor de aan vulling van leer- en hulpmiddelen en meubilair.' aldus B. en W. Twaalfhonderd gulden wil het college reserveren voor de openbare l.e-a.o -school aan de Oude Kerk hof. Aanleiding is de uitbreiding van de methode voor Duits en Engels, zo dat verouderde'boeken moeten ver dwijnen. Voor het verbeteren van de ver lichting in de hal, een aantal klas lokalen en het aanbrengen van vi trage in de docentenkamer van de Willem de Zwijgerschool vragen B en W. een krediet aan de raad van 1720 gulden.

Het Vrije volk | 1971 | | pagina 1