fa X 'TZOMERT OOK IN SCHIEDAM Extra zone groen op Westland Promotion American Youth Symphony and Chorus op bezoek voor inbrekers Remmen op wasknijper kracht. 4 ?ivt %~fr\ li Ti- Arm af gekneld Tweeduizend gulden uit koffer gestolen Groot aantal camera's uit etalage gegrist EDUARD HAGESTEIN ZIET BROOD IN DE COUNTRY EN WESTERN Wegaf sluiting Inbraak bij Kommunio Bij patatbakken vlam in pan Speciale dienst l§ BAANDAG 12 JULI 1971 HET VRIJE VOLK PAGINA 7 De kinderen van de Sint Joris Doele zien het duidelijk zit ten.'En dat. behoeft geen ver bazing te v ''kken als men weet dat ze voor een week naar de Veluwe gaan om zich daar te „ontspannen". Zater dagmiddag vertrokken ze wel gemoed per bus, terwijl va ders, moeders en andere fa milieleden hen met enigszins gemengde gevoelens nazwaai- den. legen binnen en buiten de grenzen van ons land. De autobezitters gaven de voor keur aan een nachtelijke reis, ofwel vertrokken zaterdag bij het eerste ochtendgloren. Zij die gebruik moesten maken van de trein werden al direct met vertragingen ge confronteerd. Door de lang durige en grote hitte was er „te veel ijzer" op de lijntra- jecten. Normaal is de tole rantie tussen de spoorstaven onderling zeven tot acht mm. Na dagen achtereen felle zonnewarmte was hier niets van overgebleven, zodat het, gevaar van kromtrekken van de rails niet denkbeeldig was. Het „safety first" bij de Spoorwegen maakte tijdelijk het spoorboekje waardeloos, vooral wat betreft de lange rij trajecten. Vertraging voor de vakantiegangers, maar te vens extra werk voor de weg werkers van de NS bracht dit met zich mee. Winkeliers en grootwin kelbedrijven hadden zaterdag een stille dag. De omzetten van frisdranken en bier be reikten desondanks een re cordhoogte om maar niet te praten over de liters roomijs die in vele variaties genut tigd werden. De kopers van het weke lijkse bloemetje voor moeder de vrouw genoten een voor deeltje. De prijzen van de snijbloemen lagen bijzonder laag. Oorzaak: de geringe kooplust aan de bloemenvei lingen van de zijde van de ex porteurs. Vooral Duitsland iaat het bij hoogzomer vaak afweten. De Schiedammers die thuis bleven, zochten koele en schaduwrijke plekjes in de stad en daarbuiten. Lekker landerig luieren was het eni ge middel om de hitte het hoofd te bieden en dat deden, de Schiedammers dan ook. if mi (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De ongeveer tweehonderd Amerikanen van het American Yout-h Symphony and Chorus die sinds zaterdagmiddag in Vlaardingen zijn, hebben het uitstekend naar hun zin. Dat het fraaie weer van dit weekeinde één van de oorzaken daarvan is, behoeft nauwelijks betoog. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Het afgelopen weekeinde heeft de inbrekers in Schiedam weinig geluk gebracht. Driemaal sloeg het mis dadige volkje toe, driemaal forceerden zij zich een toegang tot het pand waar zij hun slag wilden slaan en driemaal draaide het uit op een totale mislukking. DORDRECHT „De men sen van de platenmaatschap pij hebben gezegd dat ze van mij dé Nederlandse country westernzanger willen maken. Er bestaat een enorme be hoefte aan mijn geluid. Tot nu toe moesten de mensen het altijd met buitenlanders doen: Jim Reeves en Buck Owens. Maar ik wil het op gaan nemen tegen de pop muziek. a Eduard Hagestein: donkerbruine stem. a i t.& 'f' X XV. fX? (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Schiedam was zaterdag en zondag ge deeltelijk een uitgestorven stad. De grote uittocht van de bouwvakkers was hiervan de voornaamste oorzaak. Vrij dagmiddag al begon de trek naar de vakantie-oorden ge- POELDIJK Bloemen, potplan ten, groenten en fruit zullen op de internationale tuinbouwtentoon stelling "Westland promotion 71' voor een extar groen zone buiten de veilinghal Westland Noord zor gen. Tijdens de beurs van 31 au gustus tot en met 4 september zui len de Westlandse arrangeurs, handelskwekerijen en veredelings- bedrijven hun produkten presente ren in de glazen expositiehal op het buitenterrein. In het midden van de hal worden twee vijvers aangelegd, waar om heen een krans van bloemen, groenten en Iruit wordt uitgestald. Tussen de vijvers met fonteinen en vemevelaars zullen handelskweke rijen van bloemen er potplanten hun orchideeën, rozen, cyclamen, begoni's gerbera's, freesia's en chrysanten showen. Bond deze inzendingen worden de stands van veredelingsbedrijven neergezet en een van. de Stichting Tuinbouwhistorie. Vanaf het res taurant kunnen de bezoekers op deze kleurerrmassa neerkijken. Genieten van Door de verkeersdrukte kwamen de Amerikaanse gasten, zaterdag een half uurtje te-laat uit Frane- ker aan. In de zaal van de Harmonie aan de Schiedamseweg werden de gas ten begroet en door him pleeg gezinnen afgehaald. Voor gezin nen die geen auto hadden werd een pendeldienst ingesteld. 's Middags rusten de Ameri kaanse koor-en orkestleden wat uit om 's avonds verkwirt een concert in de Rotterdamse Doelen te geven. Cnder leiding van de di rigenten dr. Donald E, Mc. Ca- threnen. prof. James Paterson en Dennis Laufer werden werken van Bernstein, Brahms. Gershwin, De- lius en Strawinsky ten gehore ge bracht. In het begin, had het symfonie orkest even moeite zich aan de grote zaal aan te passen, maar al snel kwamen de musici er goed in, zodat het enthousiaste publiek van de Amerikanen, die twee jaar geleden ook al in de Doelen op traden, een toegift eiste. Gisteren hebben de Amerikaan se gasten dankbaar gebruik ge maakt van de gastvrijheid van hun Vlaaröingse pleegouders, voor wie geen moeite teveel was hun pupillen aangenaam bezig te hou den. Men maakte uitstapjes naar Scheveningen, Hoek van Holland en andere plaatsen, terwijl ande ren In Vlaardingen bleven om het drukke vaarverkeer op de Nieuwe Waterweg te zien. Gisterochtend gingen velen naar (le kerk. En 's avonds was er in de Grote Kerk een" speciale dienst onderleiding van de Engelse vloot- predikant H- Turton uit Rotter dam Waarna men in de Harmo nie een gezellige bijeenkomst had. die werd opgeluisterd door het Mixed Vocal Ensemble Marcoto. Vanmorgen om elf uur werden de Amerikaanset koor- en orkestle den op het stadhuis door burge meester en wethouders van Vlaar dingen ontvangen. Vanavond kijkt het gezelschap in de Stadsgehoor zaal naar de musical De Wonder staf van Jo Mulder. Vrijdag werd er ingebroken in de rijwielstalling van P. M. Hofmans aan de Celsiusstraat. De insluipers verschaften zich toegang langs de normale weg. Zij waren in het bezit van een sleutel van het pand. Dat is niet zo verwonderlijk, omdat er van de stallingdeur zo'n 300 sleu tels in omloop zijn. Binnengeko men kraakte men de caravan van de beheerder, die gebruikt wordt als kantoorruimte. Uit de caravan wordt niets vermist. Het restaurant van het bad Groenoord werd vrijdag onderwerp van de aanhoudende zorg van een aantal inbrekers. Zorgvuldig wer den de sponniflglatjes van één van de ramen verwijderd. Het glas werd eruit gehaald en de ongenode gas ten verschaften zich toegang tot het restaurant. Daar trachtte men het slot van een muurkast open te breken. Dat mislukte. De Inbrekers stelden zich toen tevreden met de diefstal en verorbering van een 72- tal min of meer gevulde koeken. Zaterdag werd ingebroken in de kruidenierswinkel van de heer J. Bisschop aan de PKO-laan. De ruit aan de straatkant sneuvelde door een fikse tegel en door het gat kon men met de hand de kassa berei ken. De toets werd ingedrukt, de lade sprong open, maar vreemd ge noeg wordt er ook hier niets ver mist. Een beeld van de kerkdienst voor het American Youth Symphony and Chorus en hun gastge zinnen, gisteravond in de Grote Kerk van Vlaa rdingen. VLAARDINGEN Bij werk zaamheden aan boord van het zee schip Hendrik Visser in de Vul- caanhaven is zaterdagmiddag de 30-jarige Joegoslavische matroos J. Pavao met z"n arm bekneld geraakt tussen een bolder en een kanel. De arm werd afgekneld. P. is naar het ziekenhuis gebracht. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De 34-jarige kap per J. S. mist 2000 gulden uit een koffertje dat hij zaterdagmiddag in zijn winkel aan de Lange Kerk- strata, even uit het oog verloren had. De Schied&mse kapper, woon achtig in Maassluis, heeft aangifte gedaan. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN In de nacht van zaterdag op zondag is de etalage ruit van fotohandel Boer aan het Veerplein met een straatsteen in gegooid, waarna voor enige duizen den guldens aan camera's en film materiaal werd gestolen. Men heeft een gele Fiat personenauto zien wegrijden. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Zaterdag is de 19- Jarige Delftse student F. N. met rijn als auto vermomde voertuig aangehouden, omdat hij het net iets te bont maakte. Zijn „auto" vertoonde gebreken op alle punten waar een auto mogelijkerwijs maar gebreken kan vertonen. De Schiedamse politie, die van rich zelf zegt in zulk soort zaken niet kleingeestig te zijn, had hier sterk de indruk dat F.N. de gren zen der redelijkheid op verkeers gebied geschonden had. Het stelsel van stangen dat de auto normali ter van enige remkracht pleegt te voorzien, werd in het voertuig van F. N. bijeengehouden door een wasknijper. Het voertuig en de knijper heb ben inmiddels een veiliger rust plaats gevonden. 4Er is een enorme behoefte aan mijn geluid' (Van een onzer verslaggevers) De donkerbruine stem van ver warmingsmonteur Eduard Hage- stein (22) meldt, sinds deze Dordtenaar bij de platenmaat schappij CNR een voorlopig con tractie in de wacht sleepte, niets dan zonnige dingen. Maar manager Ben Wassink is nog wat behoed zamer. "Kijk, Eduard die we ei genlijk Eddy willen noemen gaat waarschijnlijk een plaatje opnemen. Dat is nog niet helemaal zeker. Het moet een eigen nummer worden. Ik ben een kind van deze tijd." De woorden? Noudaar wacht ik liever nog even mee. Tot die compositie geregistreerd is." Hoe dan ook: het heeft Eduard Hagestein tot nu toe zeker in Dor drecht en omgeving enorm meege zeten. In juni won hij een talen tenjacht van de gemeente Slie- dreeht ("zó'n beker") en sindsdien is hij opgetreden in de Haags. Marathon-ciub, waar hij drij vend op golven van enthousiasme veel langer zong dan hij hac! verwacht. Hij moest er ook no? eens terugkomen. En verder was er 'n radiodebuut ia het KRO-radio- programma' Van twaalf tot twee. Eduard: "Ze hebben vijf keer mijn naam omgeroepen en 't klonk best goed. De musici zeiden dat ik zeker door moest gaan in de mu ziek. En dat wil ik best ook. Aan het eind van dit jaar loopt mijn con tract met de zaak waar ik werk af. Daar ga 4k alles eens wat beter bekijken. Mar wanneer het een beetje lukt met CNR, dan zie ik in de toekomst wei brood in de mu ziek." Hagestein, die ook gitaar speelt, heeft de afgelopen jaren pijlsnel carrière gemaakt. Hij speelde bij diverse groepen en zong dank zij vriendschappelijke contacten met buitenlandse werknemers onder meer in Joegoslavië. Een paar maanden geleden be sloot hij het zelfstandig te probe ren. Specialiteit: country wes tern, 't geluid waarmee ook zoet gevooisde sterren als wijlen Jim Reeves en Buck Owens rijk zijn geworden. Hagestein, door CNR op proef binnengehaald, waarna een aanbod van Phonogram volgde (dat overigens werd afgeslagen), heeft al ontdekt dat Nederland geen enkele c. w.-ster van eigen bodem aan de borst kan koeste ren. "Zo'n nummer als Rose Garden van Lynn Andersener is hier niemand, die dat kan zingen. Ik wil proberen of daar .niets aan te doen valt. Maar dan hebben we nog wel een goeie groep nodig." "En het is niet zo makkelijk om die bij elkaar te krijgen," zegt Eduards manager, terwijl hij be droefd de tuin inblikt. (Van een onzer verslaggever) VLAARDINGEN In verband met bestratings-werkzaamheden wordt met ingang van vandaag het gedeelte van de Zwaluwenlaan tus sen de Sperwerlaan en de Zwanen- singel gesloten voor alle verkeer, behalve voetgangers. De werkzaamheden zullen tot 24 juli duren. De bewoners van de flat aan de Zwaluwenlaan, die hun au to op de parkeerplaats achter de flat willen parkeren, kunnen dat daa; doen. De omleiding van het lokale verkeer zal met borden wor den aangegeven. VLAARDINGEN In de nacht van vrijdag op zaterdag is ingebro ken in de Jeugdsociëteit Kommunio aan de Oosthavenkade. Een flipper- automaat werd opengebroken. Het hierin aanwezige geld werd gesto len. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN In de keuken van een woning aan de Sperwer laan is dit weekeinde een begin van brand ontstaan. De vlam sloeg in de pan bij het bakken van patat. Buren brachten de pan naar bui ten. In de keuken was geen schade. De gealarmeerde brandweer be hoefde geen dienst te doen. Ook in de Bleekstraat sloeg de vlam ln de pan by het patat bak ken. Dit gebeurde eveneens dit weekeinde. De bewoner, de 38-ja- rlge P.J. v.d. L-, bracht de bran dende pan naar de veranda en doofde het vuur. De gealarmeerde brandweer behoefde ook hier' geen dienst te doen. In de keuken van een woning aan de Van der Palmstraat ontstond ook een begin van brand, toen een keukengordijntje met de waakvlam van het gaskomfoor in aanraking kwam. De bewoner, de 59-jarige H. F. L., bluste het brandje zelf met een emmer water. Er ontstond enige brandschade.

Het Vrije volk | 1971 | | pagina 1