ffoe is het ter wereld mogelijk. Concurrentiestrijd met NVSH in ,sexy damesslipjes Schiedamse eigenaar wil laarzen- boetiek beginnen Werklieden storten zeven meter omlaag asüisi Er zit zand in het fort POPPEZIJN! Warme hap in bij bejaarden èe 1! GS akkoord met subsidie Salon der Maassteden GebivdeVeld slR LvJv eurofax 15.11,22 Kandidaten voor wereld titel rijden in Schiedam gag#* Drukker in bejaardensoci'éteiten Voetbaltoernooi Vaste cliëntèle Stripfilms Fooien bu* gestolen T.V. DEFECT m (R li '■JtaMföB (brom)fietsen fijn m fjUJDAG 30 JULI 1971 HET VRIJE VOLK PAGINA 19 Van onze verslaggever PIET KOSTER GAARDINGEN De sex-üngerie begint op te raken De in wit kartonnen doosjes verpakte vibratos liggen lang diëi meer zo hoog opgetast als twee jaar geleden. In hun gekleurde verpakking hangen de fantasiecondoonis er jetwat verlept bij. De voorraad is bijna op. !f."Zoals in elke nering in den lande doet ook de enige Vlaai fdingse seksboetiek Salomé aan de Hoogstraat in deze zomers 'jagen lustig mee aan de uitverkoop. Alleen betreft het hiei |een gewone zomeruitverkoop of seizoenopruiming, want dc Sits gaat weg! De Vlaardiiigers kunnen nu nog rondneuzen in hun eigen seksshop, maar ze moeten er wel snel bij zijn. mt Wij helpen U direct I lij»m 9&SÉI mamPrVfZ... GROENOORD Einde lijk is het dan zover er zit zand in het speelfort bij de Peter van Anrooylaan. Dat betekent 'n grote speel plaats erbij voor de onstui mige Groenoord-jeugd. Maar genoeg is het nog altijd nietvindt de wijk- vereniginy, ondanks de plannen van de gemeente om op het terrein langs de Zoomweg nieuwe speelter reinen aan te leggen. Voor naar HOOGSTRAAT 101-103 SCHIEDAM - TEL. 26 75 52 (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De Schiedamse ouden van dagen tonen ln toenemende mate belangstelling voor „de warme hap" die aan huis bezorgd wordt door de maaltijdendienst van de Stichting Raad voor het Bejaardenwerk. Ten minste 13.000 maaltijden versterkten vorig jaar het inwendige van de Schiedamse be jaarde. Volgens de beschikbare cijfers, precies duizend meer dan het jaar daarvoor. (ADVERTENTIE) U koopt toch liever bij ADVERTENTIE) ADVERTENTIE FEDOR DEN HERTOG (ADVERTENTIE) >98 7 98 1. Hp ter meulen Een sexshop verdwijnt Eigenaar Jan Bouwmeester uit Schiedam piekert er althans hard over zijn pandje binnenkort «n- andere bestemming te geven. Hij hééft al enige tijd met de ge dachte 1 gespeeld er een kunstnij- vérheldszaak te beginnen, maar bij "nader inzien voelt hij meer voor eenschoenen- en laarzenboetiek. Echt zeker is hij nog niet. TV gebrek is er de voornaamste fiiorasak van dat de Schiedammer, f die in zijn woonplaats twee andere raken bezit, zijn sexshóp waar schijnlijk gaat sluiten. Want, zo Jyêrtrouwde hij ons telefonisch toe, tondel zit er nog wel in. Nog steeds. Goed. een jaar of •twee geleden was het succes van Sn sexwinkel in èea op dit gebied wa de detailhandel nog, onontgon nen terrein natuurlijk, verzekerd.. Niet voor niets schoten overal in heiland de sexshops als padde stoelen uit' dé grónd. En de trend gevoelige Schiedammer heeft daar op tijd oog voor gehad. Toch zou je kunnen veronderstel len dat er na een paar jaar wel öiigé slapte in de brartche gaat optreden. Hierover' steken we ons licht op bij Nicole, die al twee jaar met haar man en dochtertje boven Salomé woont. Af ên toe neemt zij in de winkel de honneurs waar. Ook nu tijdens de uitverkoop. Het blijkt dat de Vlaardingse sexshop langzamerhand een vaste clientèle heeft gekregen ..De meeste mensen komen hier om Chick of Candy of andere bekende blaadjes te kopen," zegt ZÜ In de metblote-borstenplaten opgesier de' boetiek. Die artikelen bleken trouwens in het vrij geruisloze be staan van Salomé het meest van de hand te gaan. De lingeriehandel moest het voornamelijk, van de verkoop van sexy ''damesslipjes hebben. Maar ook hier is de concurrentie scherp geworden. De NVSH brengt het luchtige ondergoed al enige tijd met succes op de markt. En op bijna iedere straathoek kan me tegenwoordig een doorgaans goe gevulde condoomautomaat aantrel fen. Ook tijdens deze warme zomer dagen blijkt de "hete" lectuur het artikel waar de meeste vraag naar is. Vooral de doorgaans wat duur dere bladen gaan nu voor een zacht prijsje grif van de hand Veel klanten nemen er dan ook even de tijd voor. Nicole: "Er ko men ook wel eens mannen die al leen maar iets willen - vertellen en tenslotte met een klein boekje ver trekken. Het gaat hen om het ver haaltje dat ze kwijt willen." Er komt een klant binnen die informeert of er nog stripfilms te krijgen zijn. Die van 25 gulden blijken uitverkocht, er zijn alleen nog' langere rolprenten raisor van honderd gulden. Het bedrm schrikt de man af: "Ach, als je ze eenmaal hebt gezien, draai je ze boofdzakeiijk nog voor anderen. Dan heb je er zelf weinig meer aan," voegt hij er veelbetekenend aan toe. Hij besluitde lectuurvoorraad te inspecteren eh laat zijn oog over een Deens blad met foto's van vrouwen met bovenmaatse borsten glijden. „Ze lijken allemaal op el kaar," zegt hij en bladert verder in Rosie. Catch, Sodom. Naked Teens. S n Strip en enkeie kwasi-weten- schappelijke sexwerkjes als "Een stelletje heetbloedige idioten" en ..Mijn lichaam als troef". „Er zün er zoveel dat je vanwege .de bomen het bos niet meer ziet," concludeert hij scherp. Hij vertrekt met een uitverkoopbïaadje van twee vijftig, gelijk toet gros van de uitverkoop klanten. Voor alle mogelijke pittig ge prijsde pillen blijkt geringe be langstelling te bestaan. Alleen, zo verklapt Nicole, de ontwikkelings crème met de veelbelovende naam 'Casanova-cream" heeft zich in de afgelopen 24 maanden in een rede lijke belangstelling van de Vlaar- dingers mogen verheugen. Desondanks za! Salomé binnen kort niet meer zijn. Even geruisloos als het wat verschoten ogende winkeltje aan de Hoogstraat kwam. zal het verdwijnen. Nooit gooide een pater er een steen door de eta lageruit. geen officier van Justitie wond zich er ooit over op. Slechts eenmaal stapte de Vlaardingse po litie binnen. Dat was begin '70. En kele agenten namen toen wat blaadjes mee. Ze hebben nimmer meer iets van zich laten horen. Voor de vaste klanten zal het even wennen wezen. Maar och, voor hondebrood hoef je tegen woordig ook niet meer naar een speciaalzaak. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Twee werklieden zijn gisternacht op de werf Wllton- Fijenoord van een zeven meter ho ge stelling omlaaggestorl. toen een schroefdop van tweeduizend kilo uit de takels viel en op de stelling terechtkwam. De 51--jarige elektri cien W. C. A. Dettmeijer uit Gaardingen moest in zorgwekken de toestand opgenomen worden in het- Gemeenteziekenhuis. waar Meek, dat hij een schedelbasisfrac- tuur, twee gebroken polsen en en kele gebroken vingers had opgelo pen. Hij is buiten levensgevaar. yjZijn collega, de 30-jarige tran- .jsporteur L. H.Bronswijk ook uit Gaardingen kwam er af me: een jèchaafwond aan he hoofd en een -Pijnlijke linkerarm. Het ongeval deed zich voor aan .koord van de tanker „Hope Park" die voor reparatie bij Wilton- Rjenoord ligt. (Van een onzer verslaggevers SCHIEDAM In een kappers winkel aan de Schiedamseweg is vannacht ingebroken. De dieven Sjn binnengekomen via een boven- Hcht aan de achterzijde van het Pand. De kapper mist zijn fooien- kus, met een geschatte inhoud van veertig gulden. (Van een onzer verslaggevers' SCHIEDAM Gedeputeerde Staten zijn akkoord gegaan met het besluit van de Schiedamse ge meenteraad om een subsidie van 8000 gulden te verlenen aan de Sa lon der Maassteden, een overzichts tentoonstelling van het werk van- beeldende kunstenaars uit liet Rijnmondgebied. Dc expositie wor_ om de twee jaar in 't Schie dams Stedelijk Museum gehoudex Dit jaar verwacht men de tentoon stelling in oktober te kunnen ope nen. ADVERTENTIE Evt. vooraf prijsopgave St. Liduinastraat 78 a Schiedam Telefoon 010—26 86 38 Off. Philips idéaler g|j De maaltijden die dagelijks bij de bejaarden aan huls afgeleverd worden, komen voornamelijk uit de keukens van het Sint Jozefklooster en het gereformeerde bejaarden centrum De Harg. Se zijn een kwartje duurder dan de dieet-di- ners van de twee Schiedamse zie kenhuizen, de Dr. Nolet Stichting en het Gemeenteziekenhuis. Het bejaardentehuis en het klooster be reiden alleen de normale maaltij den. Een team van honderdveertig vrijwilligsters onder wie een 'aantal medewerkers van het Cen traal Vrouwencomité verzorgt het vervoer van de pan-niaaüijden naar de bejaarde, waarvoor soms taxi's worden ingezet. De kosten daarvan bedroegen vorig jaar ruim 3300 gulden; een fiks bedrag dat ten dele gedekt kon worden door een gemeentelijke voorschot-subsi die van 2800 gulden. Volgens het jaarverslag van de stichting heeft het De Groot-fonds een gift van 3000 gulden toegestopt voor de aanschaf van de broodno dige pannensets, In de zestien bejaardencentra die Schiedam rijk is, drie gereformeer de, vijf hervormde, zeven rooms- katholieke en één algemene, wordt het ieder jaar voller. De cijfers wijzen dat uit. Ruim 48.500 bezoe kers vorig jaar, tegen 44.500 in het jaar daarvoor. Blijkens een onderzoek dat door een vertegenwoordiger van de ge meentelijke sociale dienst is ge houden, viel er op de huisvesting van de sociëteit van de r.-k. bejaar den aan de Lange Haven, naast de Havenkerk. wel het een en. ander aan te merken. Om binnen te ko men moesten de bejaarden, een trap van twintig treden opklaute ren. De barak van het oude zieken huis aan de Huis te Rivierenweg die de gemeente aanbood (ook de algemene bond zou daar in onder gebracht worden) bleek na onder zoek te klein voor het inrichten van twee sociëteiten. De twee sociëteiten „draaien" sindsdien in enkele lokalen van de Blauwhuisschool, maar ook dat is tijdelijk omdat dc school binnen kort wordt afgebroken. De twee bonden zo schrijft het jaarver slag krijgen hun definitieve home in het nieuwe (nog te bou wen) dienstencentrum aan de Bur gemeester Honnerlage Gretelaan. Ondanks de krakende ouderdom van de Blauwhuisschool is het be zoek niet weggebleven. In het laatste kwartaal van 1970 deed zich ten opzichte van het eerste kwartaal bijna een verdubbeling van het bezoekersaantal voor. En dat is in meer dan één opzicht een voordelige zaak. want de hoogte van het subsidie-bedrag is afhan kelijk van het aantal bezoekers. M 14b |»-j Nw. Binnenweg 2*5 l> 1.239739 - Rotterdam (Van onze sportredactie) SCHIEDAM De Schiedamse wethouder van Sport en Culturele Zaken, mevrouw G. D. Verwey-de Graaff, zal zaterdagmorgen dc af trap verrichten voor een voetbal toernooi georganiseerd door de wijkvereniging van Bijdorp. Elftallen uit Groenoord, Nieuw- land. Bijdorp, het Oosten, de Cen trum Boys en de ploeg Cadiz uit Spanje zullen strijden om een be ker. De roegang tot de wedstrijden, die om half tien 's morgens zuilen beginnen, is gratis. SCHIEDAM Gistermiddag is door kortsluiting voor de tweede keer binnen drie weken brand ont staan aan boord van het pension schip „Suvetar", dat afgemeerd ligt bij de werf De Nieuwe Waterweg. Door tijdig ingrijpen van het aan wezige personeel hoefde de uitge rukte brandweer niet in actie te komen. Er is geen noemenswaardi- SLIJTERIJ WIJNHANDEL Bezorging door de gebele stad (Van een onzer verslaggevers» SCHIEDAM De geselec teerde amateurs en profs voor de wereldkampioenschappen wielrennen in Italië rüden zon dag 15 augustus op de wieler baan Schiedam in 't sportpark Harga. De wedstrijden worden gezien als een laatste training voor de duels om de regenboog trui. De amatcurploeg met o.a. Peter van Doom en Fedor den Hertog wordt gecoached door Frans Mahn, de profs door Jan Derksen en de stayers door Martin Wierstra. Het programma zal worden aangevuld met wedstrijden voor nieuwelingen en aspiranten. Dc toegangsprijs voor volwassenen bedraagt twee gulden; kinderen en 65-plussers betalen ƒ0,65. Aanvang; twee uur. Het einde, deze lekker hippe koffertjes, neem ze mee naar je werk of naar school, er gaat een heleboel in. Moderne teenagerkoffertjes met dubbele knipsluiting, ver sterkte hoeken, chroomkleurig beslagnu in 3 maten voor aantrekkelijke prijsjes. 24x19x12cm t 31x25x15cm j CO 35x30x17cm Vrijdagavond om 6 uur begint op de parterre de verkoop van deze teenagerkoffertjes met chroomkleurig beslag, in de kleuren rood, blauw en grijs en 3 maten. Géén tel. of schrift, best. het winkelen waard

Het Vrije volk | 1971 | | pagina 1