Hioly brengt Geldrop eerste nederlaag toe Zelfbediening lijnl en 8 op oor na gevild Schiedam herziet verkeersbesluiten m Wat zeg je van mijn diertje? 79ct Mooi weer en veel vis Jongetje bij vechtpartij door etalage ruit gegooid Gebr. de Veld Geldkistjes en gouden horloges gestolen MYY verliest oefenduel eervol (1-2) Parkeerverbod op de Westvest Onvoorzichtig overgestoken: pols gebroken Fikse brand in lak- spuitbedrijf Jongetje uit water gered TM. DEFECT Zenuwen Esperanto-agendo Auto schept meisje opruiming (Van onze sportredactie) VLAARDINGEN En werper Jaap Breek ging op de schou ders. Een dansende menigte had de Holy-speler opgepakt na de negende en laatste innings. De hossende massa was van mening dat hij en hij alleen als de grote overwinnaar gezien moest worden. De overwinnaar van het duel waarin Holy het ongeslagen Geldxop zijn eerste nederlaag had toegebracht. De vreugde over de overwinning ontlaadde zich in het op de schouders nemen van Jaap Breek. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Nog vier tramstellen en de automatisering van de lijnen 1 en 8 zit er op. Volgens het schema van de RET dat veertien dagen uittrekt voor de ombouw van een tweemanswagen, is het hele karwei over twee maanden defi nitief achter de rug. Eind vorig jaar werd de eerste tram (lijn 1) met zelfbedieningsapparatuur uitgerust. Ook op het ,raject van bus 38 (Broersveld-Crooswijk) rijden inmiddels wagens met automaten. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Burgemeester en wëthouders van Schiedam hebben in het belang van een goede verkeerssituatie in Schie dam een reeks wijzigingen aangebracht in het Verkeersbesluit. De dubbele hoofdpaden in het Prinses Beatrixpark worden zowel door voetgangers als door wielrijders gebruikt. VLAARDINGEN Dé dierenshow, die door het Comité Jeugdvakantie- vreugd gehouden werd, is een succes geworden. Na vele Vlaardingse kinderen met andere evenementen te hebben bezig gehouden, was het zaterdag in het Oranjepark bij de muziek tent weer raak. Meer dan honderd dieren en hun be- geleiders waren gekomen dm de prijs voor het best verzorgde dier in de wacht te slepen. Een goudhamster bleek uiteindelijk uiterlijk het meest van de vertroeteling van zijn baas of bazin te tonen. Aan wie het beestje toebehoorde, is niet duide- lijk geworden. Door de enorme drukte was de ge lukkige snel uit het oog verloren. Wel had hij of zij zijn/haar grote prijs, een grote spaarpot, in de wacht gesleept. Tot bijna ieders verras sing bleken niet de honden en katten de overhand te hebben op de show. De marmotten, konijnen en hamsters bleken in de meerderheid. Vele malen tussen tien en één uur wer den ze geborsteld en ge rustgesteld. Zo'n honderd handen aaiden constant de dieren. En zoals het bij dergelijke evenementen be hoort vond iedere eigenaar zijn dier toch wel het liefst. GOED GEKLEED U/indbot Wij helpen U direct V terlenka marquisette 90 cm breed Op ter meulen MAANDAG 2 AUGUSTUS 1971 HET VRIJE VOLK PAGINA 7 Werper Jaap Breek gaat op de schouders Uiteraard had Jaap Breek een belangrijk, zo niet zeer belangrijk aandeel in de overwinning. Maar zonder het uitstekende veldspel van de overige spelers had hij het ook niet kunnen klaren. Foutloos verwerkte het Holy-veld de Gel drop-tikken. Het zou scheidsrechter Ensink uit Aalst na de wedstrijd' de uitspraak ontlokken: "Ik heb in mijn lange honkballoopbaan maar zelden zulke mooie vangballen ge zien." Voor het duel was het duidelijk te den dat de Hoiy-honkballers gebrand waren op de volle winst. Zjj wilden revanche nemen voor de in Geldrop geleden nederlaag. Een nederlaag na een onplezierige wed strijd met veel incidenten waaraan de zwakke leiding mede schuldig was. Holy wenste zondag boven al les te bewijzen dat het sterker was. Aan een nederlaag werd niet ge dacht. Bovendien zóu een E-.Uy- overwinning de spanning in dn der de klasse D weer helemaal verze kerd hebben omriac de achterstand op het Rotterdamse Sf.R tot een punt zou zijn teruggebracht. Het werd uiteuideliji: een sterk gespeeld pitchers -duel waarhij Jaap Breek met 13—3—1 als over winnaar uit de bus kwam. Maar het moet gezegd worden dat hij een enorme steun had aan zijn veldspe- lers. Met name Henny Diteweg en Raymond Morales vingen, de balie op een prachtige manier. Toch bleek dat het Hoiy-team aanvankelijk het meest te lijden had van de zenuwen. In de eerste slagbeurt gaf Jaap Breek niet minder dan 3 x' 4 wijd weg. Hor- maal moet dit voor de tegenpartij de nodige punten opleveren maa: Jaap Breek loste de moeilijkheden zelf op door een dubbelspel te for ceren. De derde nul bracht Marvin Wood op het scorebord. Hij tikte Geldrop-speler Cox uit die op de thuisplaat afstormde. Na deze slagbeurt heeft Holy verdedigend geen moeilijkheden meer gekend. In de acht volgende slagbeurten- kwamen, niet minder dan 24 Geldrop-slaglieden in het slagperk. Geen van allen kwamen zij in aanraking met het eerste honk. Elke kampioensaspiratie van Geldrop werd door Holy de grond ingeboord. Elke tegenstander werd gedegradeerd tot een regelrechte gang naar de dug-out. Maar eerlijkheidshalve moet gezegd wor den dat Geldrop-werper Van der Velden ook de Vlaardlngse slaglie den voor problemen stelde. Pas na zes innings werd het eni ge punt gescoord. Vrij onverwacht. Piet van der Mark pikte heel iako- niek vier-wijd, stal het tweede honk en profiteerde van een korte tik van Henny Diteweg waarna hij op het derde honk belandde. Tot grote vreugde'van de gehele Holy- schare liet de achtervanger van Geldrop daarna de bal doorschie ten een van de twee veldfouten die Geldrop maakte en Piet van der Mark scoorde laconiek het enige punt. Door sterk veldwerk gaven de Vlaardingers deze voorsprong niet meer uit handen. De spanning, die opgevoerd was na het scoren van Piet van der Mark, ontlaadde zich na de negende innings in het eer der vermelde op-de-schouders-ne- men van werper Jaap Breek. Holy juichte. De spanning zit er weer volop in. Reizigers, die in de tram of de bus worden betrapt op het reizen zonder een geldig (of: helemaal geen) plaatsbewijs, krijgen van de controleurs een boete van 2,75 gul den (twee gulden plus de rit), die direct voldaan kan worden. Het komt echter ook voor dat passa giers "te goeder trouw" niet hebben betaald. Oorzaak daarvan kan zijn een automaat die weigert of een rittenkaart, die niet ver genoeg in de automaat is geduwd, waardoor het plaatsbewijs niet wordt afge stempeld. Blijkt dat bij een controle dan moet toch een boete worden be taald. Het RET-personeel is name lijk niet langer verantwoordelijk voor het gratis reizen van de pas sagiers. Om het publiek nog eens- extra te attenderen op het feit dat de mo derne techniek kan falen, is daar om op de automaten een sticker geplakt met de tekst "Controleer uw stempels". Ondanks het feit dat de één- manswagen al zo'n zes maanden dienst doet, zijn veel Schiedam mers nog steeds niet gewend aan de nieuwe automatisering. Nog al tijd moet de bestuurder wijzen op het knopje waarmee men zelf de deuren kan openen. Vast pandoer is ook: achter in stappen, terwijl men voor bij de bestuurder moet betalen. De RET is-echter optimistisch. "Het begrip begint langzaamaan te komen," aldus een bestuurder van lijn 1. Merkredon, la 4an de aügusto klubvespero. Kio estos la intencoj dum la venontaj monatoj ce kado H. Letsch sr. Lekstraat 100b. Sendu viajn ideojn al la estraro, por ke gi havu gvidilon. Omdat het nogal wat moeilijk heden oplevert is besloten om van het pad tussen de Parkweg en de eerste kruising bij de Kinderboer derij het noordelijke pad aan te wijzen als fietspad en het zuidelij ke pad als voetpad. Met borden wordt deze wijziging aangegeven. Op het Sibeliusplein en het Schubertpiein in Groenoord komt het nogal eens voor dat de rijbanen rond de parkeerplaatsen worden geblokkeerd door geparkeerde voertuigen of tegenliggers. Dit za! worden tegengegaan door op de beide pleinen 't parkeren buiten de daarvoor aangegeven vakken te verbieden. Ook zal door middel van borden met de „vallende pijl" voor alle verkeer behalve voet gangers worden aangegeven wat de verplichte rijrichting is. De hulpbrug over de Schie zal in westelijke richting voor alle ver keer. behalve voor voetgangers, worden afgesloten. Daarmee wordt een tijdelijke maatregel definitief. Bij de laad- en losplaats en de kapel van de Dr. Noletstichting in de Juliana van Stolbergstraat wordt vaak hinderlijk geparkeerd, wat de doorstroming van het ver keer ter plaatste vaak in ernstige mate belemmert. Dit probeert de gemeente te ondervangen door het park aan de westzijde van de straat te verbieden. Er worden twee gele strepen aangebracht van vijf tien en twintig meter lengte. IQ de Oosterstr. zal voortaan voor de gehele noord-oost zijde een par keerverbod gelden. Toen in 1966 dit parkeerverbod werd ingesteld gold een uitzondering voor het gedeelte tussen de Singel en pand nummer tien ten behoeve van een daar ge vestigd bedrijf. Omdat dit bedrijf is opgeheven, vervalt nu (Je uit zondering. Op de Westvest gold voor beide zijden van 't tussen de panden 38 en 50 gelegen weggedeelte een par keerverbod. Aan de zuidelijke west zijde van het tussen de panden 32 en 38 gelegen weggedeelte wordt vaak geladen en gelokt, waardoor de verkeersstroom vaak word ge hinderd. De situatie wordt nu ge wijzigd en verbeterd door verboden van 38 tot 50 en van 32 tot 50. (Van onze sportredactie) VLAARDINGEN De Leidse- vaart is gisteren het domein ge weest van de vissers van de vere niging "Uit en Thuis". Er werd gestreden om de mevrouw Ver- hey-beker. Tijdens prachtig weer werd veel vis op het droge ge haald- Theo Waas was degene die de meeste grammen vis liet aan tekenen- In totaal bestond zijn vangst uit 3.455 gram. Tweede werd Jaap Verhey met 3.345 gram en derde Dick- v.d. Velden met 2.870 gram. SCHIEDAM De 73-jarige Schiedammer A. v. L. moest zon dagmiddag met een gebroken pols en zijn linker arm uit de kom op genomen worden in de dr. Nolet stichting nadat hij door onvoor zichtig oversteken werd aangereden door een bromfiets bestuurd door de 61-jarige stukadoor W. A. P. N. Het ongeval deed zich voor op de Parkweg. VLAARDINGEN De 18-jarige J. N. uit Vlaardingen is zondag door de recherche wegens diefstal van een bromfiets aangehouden. iiiiiiiiiiüi (ADVERTENTIE) &dgr. Nuiensiaan blK) Schiedam Winkelcentrum ifDe Ketel Rotterdam Zoetermeer (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Een dikke etala geruit van bijna vier meter breed en twee meter hoog van een drogis terij op de Hoogstraat sneuvelde zaterdag bij een vechtpartij tussen twee jongelui, die in café Oud-Hol land iets dieper in het glaasje hadden gekeken dan de betame lijkheid '.eroorlooft. De 17-jarige lasser G. C. H. en de 19-jarige bouwvakker A. v. d. W. kregen ruzie in het café. Ze beslo ten de twist op de vuist te beslech ten, H. pakte W. op de schouders en zwiepte hem met een sierlijke boog tussen de snuisterijen die in de vitrine van de drogisterij, recht tegenover het café, liggen te pron ken. De galarmeerde politie reken de H. in en bezorgde hem een pro ces-verbaal. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Zaterdagavond om half negen rukte de brandweer uit om een fikse brand te blussen in een spuitcabine van een lak- spuitbedrijf aan de Van Beveren straat in Schiedam. De brand ont stond waarschijnlijk door een mankement aan de afzuiginstalla tie. Hij veroorzaakte voor ongeveer tienduizend gulden schade. Om tien over half vijf vrijdag middag kwam er een brandalarm uit Achter de Teerstoof. Een sloop- pandje stond in brand. Een kast op de eerste verdie>Mng brandde hele maal uit. De brandweer had één nevelstraal nodig om de vlammen te doven. De brand is vermoedelijk door kinderen aangestoken. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De 7-jarlge A. de B. is zaterdag aan de West- havenkade in het water gevallen. Mevrouw J. M. B. sprong hem na en bracht hem naar de wal. Om standers tilden hen beiden daarna weer op het droge. Het kind, dat niet bewusteloos was, is voor on derzoek naar het ziekenhuis ge bracht. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Het 3-jarig meisje D. P. K., dat zaterdag op de Geert Grotelaan b(j haar vader naar het wassen van de auto stond te kijken, is onverwacht de rijbaan opgelopen waarna ze door de per sonenauto van mej. J. G. K. uit Maasland werd geschept. Het kind liep een gebroken linkerbeen en verwondingen aan het hoofd op. Het Is naar het ziekenhuis ge bracht. ADVERTENTIE Evt. vooraf prijsopgave p^upri St. Llduinastraat 78a Schiedam p&a] Telefoon 010—26 86 38 Off. Philips'dealer (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Het afgelopen weekeinde heeft het gilde der in brekers in Schiedam opnieuw z'n slag geslagen. Uit de woning van de familie T. verdween onder meer een gouden horloge ter waarde van vijfhonderd gulden. Bij Radio Van Dijk aan de Markt wordt een groot aantal elektrische apparaten ver mist en in de Johan Brakensieck- straat gingen de dieven aan de haal met de inhoud van twee geldkistjes en een gouden horlo ge. Door een niet afgesloten raam open te schuiven kwamen onbeken den vrijdagochtend binnen in de woning van de familie T. aan de Hargastraat. Alle kasten in het pand werden aan een grondig on derzoek onderworpen. Uit een portefeuille werd duizend gulden meegenomen, terwijl de familie tevens een gouden horloge ter waarde van vijfhonderd gulden armer werd. In de nacht van vrijdag op za terdag drongen dieven het pand binnen van Radio Van Dijk aan de zijde van de Brede Marktsteeg. Meegenomen werden twee kasregis ters met een inhoud van honderd gulden, bandrecorders, versterkers, scheerapparaten en dozen batterij en. Inbrekers zijn zaterdag ook op bezoek geweest in een woning aan de Johan Brakensieckstraat, waar alle kasten nauwkeurig werden bekeken. Uit twee geldkistjes zijn een gouden horloge en een onbe kend bedrag aan geld verdwenen. (Van onze sportredactie) MAASLAND MW '27 heeft zaterdagmiddag in een gelijk op gaande wedstrijd eervol met 21 van RFC verloren. De Rotterdam mers, die enkele klassen hoger spelen, scoorden het eerst. Dat gebeurde voor de rust. Even voor dat de thee genuttigd zou wor den, kwamen de Maaslanders door het benutten van een penalty op gelijke hoogte. Tijdens de tweede helft wist al leen RFC nog te doelpunten. MVV heeft zich gedurende de ge hele wedstrijd zeker niet de min dere getoond van de Rotterdam mers. Daarbij kwam de handicap, dat de routiniers Jan Kapteijn en Jos Mostert met vakantie wa ren. (ADVERTENTIE) De opruiming is bijna afgelo peneen reden om nog even te profiteren van deze aanbie ding waar U kwaliteit op toe krijgt. Bijzonder mooie terlenka mar quisette, hagelwit, 90 cm breed, verkopen wij nu per meter voor nog géén acht dubbeltjes. Morgenvroeg om 9 uur begint op de 1e etage de verkoop van deze hagelwitte terlenka mar quisette, 90 cm breed, nu heel voordelig per meter Géén tel. of schrift best i Het winkelen Waard tfp:

Het Vrije volk | 1971 | | pagina 1