Egge Boerma, beheerder Schiedams dierentehuis: GTB speelt oefenduels HEUGA 1 SCHIEDAM VANDAA G GEEN UITSPRAAK OVER OMSTREDEN BUXY-VERVOER Gebr. de Veld Wereldwinkel lost zijn schulden af Bromfietser over de kop Twaalf Uurtje open voor overblijvers A.BOT Orgelconcert Feïke Astna 010-147400 FELT LUX FLOR Aa, Ook in mini-tegels Opzichtijl" mpf Shepherds op festival Leger des Heüs T.V. DEFECT WOENSDAG 4 AUGUSTUS 1971 HET VRIJE VOi Boerma: Het aantal beesten dat in Schiedam in de vakantie is buitengezet, schat ik op twin tig d dertig." SCHIEDAM In een stille omgeving, meestal des avonds en op soms tientallen kilometers van de woning worden honden en katten zonder pardon de wagen uit gesmeten. Ze worden gevon den door automobilisten of wandelaars; voorthollend langs de rijksweg, met een ketting aan een boom of doodgewoon opgesloten in eèn kartonnen doos. Soms zijn ze dood. „Het is iets vreselijks, maar je doet er weinig aan," zegt Egge Boerma, de 25-jarige be heerder van het Schiedamse dierentehuis aan de Sint An na Zusterstraat. Z'n conclu sie: „De mensen gaan eigen lijk veel te gemakkelijk met hun huisdier om." Hij is ervan overtuigd dat de situatie niet het jaar slechter wordt. Van onze verslaggever GERARD KRUL SCHIEDAM Een duizendpoot klemt nooit z'n voet tussen de deur. Hij dringt, zich-niet op. is beleefd en probeert altijd de mensen te hèlpen, zegt Henny Maarten van Vessem. .Een duizendpoot vervult wèl een sociale taak, maar doet niet aan liefdadigheid. Eénendertig jaar oud, een rappe commerciële prater met een Victoriaanse bakkebaard en het brein achter de firma De Duizendpoot in Schiedam. Geen klus te klein, geen karwei te groot. Dag-, uur- en minutentarief. HET VRIJE VOLK ROTTERDAM Ons hoofdkantoor heeft een nieuw telefoon nummer Bei voortaan HET VRIJE VOLK ROTTERDAM (ADVERTENTIE) ALLE KLEUREN IN VOORRAAD mmÉèi Duizond Duizendpoot Henny Maarten van Vessem: met winstoogmerk sociale taak Wij helpen li direct! door Hans van der Sloot De wijkverèniging Groenoord is niet tevreden. Daarin staat de wijkvereniging Groenoord natuurlijk niet alleen. Elke zich zelf respecterende vereniging heft regelmatig een klaagzang aan over het gebrek aan belangstelling dat de betreffende vereniging van haar leden ondervindt, de hoog te van de contributie en het geringe resultaat dat zij met haar werkzaamheden mag boeken. (Van een onzer verslaggevers) MAASSLUIS Wel of geen buxi-vervoer in Maassluis. Daar heeft de Maassluise gemeenteraad gisteravond lang over ge discussieerd zonder tot een uitspraak te komen. De inmiddels in de Maassluise raad al veel omstreden bus-taxi-combinatie zorgde gisteravond weer bijna een uur lang voor stof tot gesprek. PAGINA 10 Laf om dieren (Van eén onzer verslaggevers) SCHIEDAM Geruststellend bericht voor de schuldeisers van de Schiedamse Weredwinkel. Het gaat de Wereldwinkel- naar den vleze, fe jonge wereldhervormers hopen binnen afzienbare tijd hun subsidie ran twee duizend gulden te incas seren en zullen de kas zelf spekken ™et het geld dat de raedewerkrs deze maanden met vakantiewerk hébben verdiend. Lopende schulden zullen binnenkort dus wel tot het verleden behoren. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Door niet goed uitkijken van de 58-jarige Rotterdamse autobestuurder P. J. A. B. is de Vlaardingse bromfietser 5' de B. gistermorgen in het zie kenhuis beland. De autobestuurder veroorzaakte bij het wegrijden een Aanrijding met de hem van achte ren naderende bromfietser. De val- brugel van de bromfiets kwam achter de voorbumper van de per sonenauto waardoor de bromfietser over de kop sloeg De Vlaardingcr tnet verwondingen aan het hoofd "aaar het ziekenhuis gebracht. Al in mei werden dè eerste hon den en katten bij hem binnengebracht. Een klein hondje met een eindje rafelig touw vast gebonden aan een boom in het Volkspark; twee poezen opgeslo ten in een vuilniscontainer en een jong katje in een kartonnen doos verpakt een voddeman vond doos (en dier) in de struiken naast de Horvathweg én bracht het hoop je ellende regelrecht naar het dierentehuis. „Eéh van de eerste béésten die ik onder ogen kreeg", vertelt Boerma ..was een klein wit hondje uit het Beatrixpark. Het beest lag er waarschijnlijk al een tijdjé en zag er 'vreselijk uit. Het moest afge maakt worden en dat heb ik me toen èrg aangetrokken. Vooral omdat het zo klein was. Ik vind het 'n ontzettend laffe streek om je zo van jè dier te ontdoen." De dagelijkse hoeveelheid nieuw komers in het voormalige slachthuis aan de Sint Anna Zus terstraat. achter de Parkweg schommelt sterk. De ene dag zijn het er vijf en de andere 25 tot 30. Er is geen péil op te trekken. Oude en zieke dieren worden meestal af gemaakt de jongere gaan tegen bètaling na enkele dagen weer weg. Het. gesprek gisteren met Egge Boerma wordt vrijwel om de vij' minutén onderbroken. Hef is drul' :n dè-Sint Anna Zusterstraat num mer 47. Een naar schatting dertig jarige man brengt een zwart poesje van zeven weken. Z'n kinderen ..mollen" het diertje, beweert hij. Even later komt een heel gezin, vader, moeder en twee teenager dochters, Ze willen een hond en hebben de halsband al bij zich. Boerma: „Als er mensen bij de hokken komen, blaffen de honden steéds luider, vooral de honden die hier al wat langer zijn. Ze kwis pelen extra hard en proberen er Interessant uit te zien want ze willen uit dat hok. Als ze niet uit verkoren worden, zijn ze ontzettend jaloers. Dat merk je aan het gejank." De aandacht die pers, radio en televisie hebben besteed aan hét 'andelijke probleem, levert posi- ieve resultaten op. meent Boerma. Het publiek let beter op. Automo bilisten die een hond naast zich in de wagen hebben, krijgen extra aandacht. En dat weer houdt een aantal kwaadwilligen zieh op een mensonterende manier van hun viervoeter te ontdoen. Boerma: „En als men toch van zijn beest af wil, kan men hem veel beter hier brengen. Dat kost dan wel 3,50 gulden, maar wij kunnen in ieder geval proberen het dier weer te verkopen. Het wordt pas echt moeilijk als het oude honden of katten zijn. Die wil niemand. En die kun je ook geen half jaar in een hok laten zitten." (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De oyerblijfge- lègenheid 't Twaalf Uurtje' in lief- Trefcentrum aan de Willem An- driessenlaan 65 in Groenoord Is vanaf maandag 9 augustus weer geopend. Het overblijflokaal is bestemd voor leerlingen van lagéré scholen en kleuters. De allerjong sten (tot drie jaar) kunnen er terecht om te spelen. De kinderen moeten hun brood zelf meebren- gen; voor melk wordt gezorgd door medewerksters van het centrum. Het overblijflokaal is geopend op maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag van 10.30 tot 1.30 uur. De kosten bedragen ƒ1,25 (van 11.45 tot 1.30 uur) en 2.- (10.30 tot 1.30 uur). Voor inlichtingen kan men zich xenden tot mevrouw C. A. van Slobbe, Willem Pijperstraat 46. tel. 100813, en de heren C. de Vries, Bachplein 83, tel. 700509, en S. P. Gerritse. Joseph Oreliosingel 87. telef. 70291%. De organisatie is in handen van de Stichting Samen leving Opbouw Kethel en Om streken. Voor een Wat Henny van Vessem en zijn mensen doen is een veredeld- soort Heittje - voor - een - karweitje. Met winstoogmerk gaat de Duizendpoot de sociale toer op. Voor het luttele bedrag van 21 cent per minuut doet de poot bood schappen, de afwas, past hij op de (Van onze sportredactie» SCHIEDAM GTB opent, zijn oefenprogramma zaterdag 7 augus tus met een wedstrijd tegen Smits- hoek. Op 12 augustus zal worden aangetreden tegen een combinatie- elftal van SVVa 14 augustus tegen het Vlaardingse Satelliet, 19 augus tus tegen Hermes DVS-combinatie en 21 augustus tegen Sunlight. Voor GTB zijn dit alle uitwedstrijden. MEUBELEN -COMPLÉTE-WONINGINRICHTING- OOSTHAVtNKADl 56,1(1 345165 -VI AABtSINGfN kinderen, laat hij de hond uit, re pareert hij het gebroken touwtje van de w.c.-trekker en doet letter lijk alles wat de nijvere huisvrouw tijdens de grote schoonmaak en daarbuiten in het hoofd kan slaan. Na de Schiedammers kunnen binnenkort ook de- Rotterdammers, de Vlaardingers en misschien de Delftenarenhet genoegen smaken zich per telefoon een duizendpoot aan te schaffen. 'Niks Iste gek en alles kan.' zegt HM. en terwijl hij een uitstekend verkoopverhaal over zijn eigen gouden éi afsteekt schiet het door je hoofd: dit is nog één van die weinige mensen in Nederland die kans zien met werken rijk te wor den! Dè firma groeit werkelijk als kool. In juni begon H.M. als een zame poot, nu werkt hij met zeven mensen en binnenkort moet het een Honderd-duizendpoot worden. Die honderd man personeel zijn nodig om het jongste gouden idee van Van Vessem gestalte te geven. Hij gaat alle flats in Rotterdam, Schiedam, Vlaardingen en Delft systematisch afwerken om elke flatbewoner een veiligheidsketting te verkopen. Inclusief montage voor 12 gulden 85. 'Om meer Ada's Lansbergen te voorkomen,' zegt het brein achter de poot met een rede lijk gevoel voor actualiteit. Een zeker inzicht in de huis-tuin en-keukenpsychologie kan men Van Vessem niet ontzeggen. Dc mensen die namens de Duizendpoot langs de deur gaan, dragen allen een uiterst opzichtige identiteits kaart met pasfoto, firma-stempel en handtekening van Van Vessum. Zij dragen indrukwekkende papie ren bij zich, waarop wordt geno teerd wat dè uitgevoerde reparaties behelzen en waar ze zijn verricht. Hoewél Van Vessem voor al zijn klussen een sluitende verklaring heeft over dè sociale waarde ervan, wil hij recht op de poot af ge vraagd ruiterlijk bekennen, dat de commerciële kant van de zaak hem niet is ontgaan. Geen liefdadigheid, daar kun Je tenslotte niét van eten. Wel een sociale taak. Maar met winstoog merk. Een duizendpoot is ook maar een méns (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Een tamboerijn- brigade, het Haags Matrozenkoor, liet trio The Shepherds, een groot koor en een muziekkorps werken op zaterdag 13 november mee aan het zang-festival van Het Leger des Heiis, afdeling Schiedam. Het eve nement wordt georganiseerd ter gelegenheid van het 75—-jarig bestaan van de zangbrigade. (ADVERTENTIE) Evt. vooraf prijsopgave [phÏÜpsI S<- Liduinastraat 78 a 4FX Schiedam 6&T "Telefoon ÖI0^-2G86 38~ tp Off. Philips dealer De klachten van de wijkver- eniging Groenoord dat de wijk waaraan zij haarnaam dankt eerder een slaap- dan een leef- stad is. dat de leden de vereni ging eerder beschouwen als een gezelligheidsclubje dan als een actiecomité j tégen milieu- en buurtvervulling en dat zoveel van het door de vereniging gepropa geerde verlorengaat. behoeven dan ook niemands verbazing te. wekken. Wel dat de wijkvereniging Groenoord wat betreft de klach ten over de wijk nog steeds volledig gelijk heeft, zeker als ze zegt dat het een grote bestuurlij ke fout was: "de wijk alleen maar te voorzien van woningen, scholen, kerken en èen handjevol winkels.""Wat wij missen, is niet alléén medische verzorgingsge bouwen. cafê's of "een wijkcen trum met diverse zalen en verpozingsruimten, maar zeker hét wonen niet hinderende vereniging meer als een gezel- ligheidsverenigmg zien en hoewel wij een leuk avondje niet schu wen, zijn er belangrijker zaken waarvoor wij ons ten volle inzet ten. Het bevreemdt ons daarom steeds weer, dat ten opzichte van de duizenden bewoners van de wijk verhoudingsgewijs slechts zo'n klein gedeelte werkelijk lid van de wijkvereniging is. Nu we ten we wel. dat er zo vele mensen zijn, die zich bitter weinig van anderen aantrekken en het prin cipe huldigen "Ik bemoei me er niet mee." Want wie zegt er nog wat van als kinder-5- Jan Cremerachtige woorder „e liftdeur krassen? Wie vinuG het nog erg dat met een vette viltstift "Jan loopt met Annie" op de kelderdeur is ge kalkt? Beide punten van kritiek a! legt het bestuur dat verband zelf niet hangen ten nauwste met Buurtleven industrie. Hiér én daar gêbóuwae ruimten voor kleine zélfstandigen (zoals éen glazenmaker, een ga ragebedrijf voor kleine reparaties waarom overigens ook niet een grote als de dichtstbijzijnde ga rage toch enkele kilometers vèrwijdérd ligt van schoenmaker, houtbewérker, loodgieter, e.d.t zijn hier niet të vinden. En wat te denken van kantoren, b.v. éen gemeentelijk kantoor waar kléinere zaken voor Groen- oórdbewoners geregeld kunnen worden, dus een'soort hulpsecre- tariè. Daardoor zou overdag Groénoórd geen wijk van bijna alleen vruowen en kinderen zijn geworden, want de tóeloop van klanten, personeel, leveranciers e.d.ifj, dan toch wél te verwach ten. 'Hetzijn allemaalkwesties die' voor ons wijkvereniging niet nieuw zijn en wii zijn onder meer hierover reeds langere tijd met verschillende gemeentelijke instanties in onderhandeling." De verbittering van liet bestuur van de wijkvereniging Groenoord strekt zich overigens niet alleen uit in de richt-in» van hetee- moptffohecfum*. '<rFV 71111 schien bewoners 'van Groenoord." zegt h?t bestuur. "d:e de wijk- elkaar samen. Wie in een wijk als Groenoord een werkelijk buurtleven van de grond wil krij gen, moet van uitstekende huize komen. Alle mogelijkheden daar voor lijken haast opzettelijk weggelaten bij de planning. Ten opzichte van de rest van Schie dam neemt Groenoord de plaats van een ondergeschoven kind in. De meest noodzakelijke wijk- voorzieningen zijn geheel verge ten. Een fatsoenlijk trefpunt ontbreekt geheel, afgezien dan van de als wijkcentrum gebruikte boerderij Groenoord en het hand jevol - later bijgebouwde winkels. Aan een klein theatertje, dat in een wijk met vijftiendui zend inwoners bepaald geen luxe zou betekenen, een zalencntrum of een café heeft niemand ge dacht. evenmin als aan de bouw van een (reeds voor woongebieden met vierduizend inwoners nood zakelijk geacht) openbaar uri noir. Geen wonder dan ook dat de Groenoord.se jeugd in arren moe de zich vermaakt met 't schrijven van vies geachte woorden. En gezien soms de handschriften de jeugd niet alleen. Nadat de motie ingediend was, ging wethouder P. van der Snoek zich roeren. 'Wij blijven positief tegenover de initiatiefnemer staan. Maar hij moet zelf met uitgewerkte voorstellen komen. Wij zitten hier de belangen van de bevolking te behartigen en niet die van een rij schoolhouder. Nee. als de heer Van Wijk buxi's in Maassluis wil dan moet hij zelt met uitgewerkte voorstellen komen. Dan kunnen wij gaan bepalen of er geld voor op tafel komt. Maar bij welk verlies ook. hij zal er zelf ook een gedeelte van moeten betalen.' Het begon bij M. Vreugdenhi) la.r.p.) het raadslid dat Inmiddels al buxi-promotor nummer één ge noemd kan worden. Hij reageerde op een schrijven van het college van burgemeester, ën wethouders aan taxihouder C. van Wijk die een buxi wil gaan exploiteren in Maas sluis. In deze brief reagèert het college negatief op de plannen. 'Waarom?, zo vroeg de heer Vreugdenhil. 'Ik ben van mening dat we in ieder geval de bestaans mogelijkheden van een buxi moe ten onderzoeken. Er is geen enkele verbinding van de West- en Oost- wijk met het centrum van Maas sluis. We moeten nagaan of deze bus-taxi hier nodig is.' Met deze en nog enkele andere argumenten verdedigde het ARP- raadslid zijn mening. Hij kondigde zelfs een motie aan waarin het col lege gevraagd zou worden met een voorstel te komen voor een finan ciële bijdrage aan het buxi-vervoer voor 2 jaar. „Dan weten we met een of we de Maassluise bevolking een dienst bewijzen," zo zei hij. Op dat moment begonnen scheide- dene raadsleden zich in de discussie te mengen. De, voor- en tegenstan ders brachten hun meningen duide lijk naar voren. Zo merkte de heer R. A. Nieuwenhoven (d.'66( op: „Ik voel wel wat voor dit voorstel, want vaak moét je je eigen ver voermiddelen gebruiken om bij het openbaar vervoer te komen.' Tegenstander a. P. Zwaard (Welzijn Maassluis '80) zei: 'Nee, Ik viel er, met dé gegevens waar over we nu beschikken, niets voor om geld in dit experiment te ste ken. Als iemand in het centrum van Maasluis wil komen dan kan hij met de bus (gaan. Als hij bij de molen op de dijk uitstapt dan is hU riog geen vijf minuten lopen van de binnenstad verwijderd.' Na veel vijven en zessen vroeg de heer Vreugdenhil een korte schor sing van de vergadering aan om zich te beraden over de motie, die door wethouder Van der Snoek -af geraden was. Nadat dit verkregen was burgemeester W. J. D. van Dijck voelde er aanvankelijk niets voor besloot het ARP-raadslid de motie in te trekken. 'Maar dit doen we alleen als het college at tent blijft op de ontwikkelingen op dit gebied,' zo zei hij. 'Wij zijn at tent op eike ontwikkeling.' zo luid de het korte antwoord. <Van èen onzer verslaggevers» MAASSLUIS F eike Asma zal komende zaterda» het negende concert verzorgen >n de serie Or gelconcerten Peikc Asma in de Grote Kerk van Maassluis. Dit concert zal geheel gewijd zijn aan Johann Sebastian Bach, De toe gangsprijs is 1,50.Paspoorthou ders één gulden. Aanvang kwait over acht.

Het Vrije volk | 1971 | | pagina 1