Wielerzesdaagse voor de jeugd in Jaassiuis J ubileumseizoen voor kor bal ers van Succes Lucht van paardepoep en stank van tanker kopgroep moet geld voor televisie bij elkaar spelen Boorschip Pelican heeft geen anker nodig f3 J. Madera nieuwe leider V V D-fr actie Voorzichtige kritiek van GEWB-directeur Meijer bi zijn afscheid Burgemeester op expositie volkstuinkunst V 15 1 FERRIE HOEFNAGEL WEER IN ACTIE Peuterspeelzaal weer open Commissievergadering Bouwvergunningen ZATERDAG 14 AUGUSTUS 1971 HET VRIJE VOlK PAGINA 15 (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN „Ik hoop dat het contact tussen het col lege van burgemeester en wethouders en de man die op mijn plaats komt, intensiever wordt dan ik dat heb meege maakt. Wat meer praten met je medewerkers zou geen kwaad kunnen." Dit zei ir. G. B Meyer tot burgemeester J. Heusdens bij zijn afscheid gistermiddag als directeur van de gemeente lijke energie- en waterleidingbedrijven in de Burgerzaal van het Vlaardingse stadhuis. s\* (Van onze sportredactie) MAASSLUIS Tijdens de Ronde van Maassluis eerder deze maand, werd het plan geopperd om op korte termijn een wieiermanifestatie te organiseren voor de jeugd van Maassluis. Uit handen van bur cadeau een karaf met ■gemeester J. Heusdens rechtskrijgt het echtpaar Meyer als af scheids twee glazen. (Van onze sportredactie) SCHIEDAM Nog slechts een paar weekjes en de bal gaat voor de korfballiefhebbers weer door de mand. Voor de Schie- damse korfbalclubs Odi, Schiedam en Succes is er dan een eind gekomen aan een serie spannende oefenwedstrijden die de trainers in de gelegenheid hebben moeten stellen hun twaalftallen voor het nieuwe seizoen te formeren. fvi ~tlr f>\ JË" I -GWi- 7 fW-4* (ADVERTENTIE) mm (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Aan de veelheid van acties die de Vlaardingse weldoener nummer een, Ferrie Hoefnagel, op poten heeft gezet is een nieuwe toegevoegd. De mannelijke Mies Bouw man van Vlaardingen, die geld inzamelt om televisies te kopen voor bejaarden en invaliden, heeft de popgroep Crazy Dick gecharterd. - SCHIEDAM De lucht van de paardepoep vermengt zich met de stank van de Tanker Cleaning N.V. Aan de Maasoever, vlak bij de Havenkerk paraderen de ruiters van de rijvereniging Schiedam. Eert brok industrie en een stukje natuur gaan hier samen op wat men het schizofreenste gedeelte van Schieda m zou kunnen noemen. Gespletenheid in Schiedams haventje. Eerste paaf 4 >4 I i. en W. mi eten meer praten met medewerkers Voor het uitspreken van deze wens gebruikte de heer Meyer nogal wat tijd om de juiste formu lering van zijn gedachten te vinden en om niemand te kwetsen. „Het contact tussen wethouder Jac. van der Lmden en mij is altijd prettig en intensief geweest", aldus de scheidende directeur, „maar het zou leuk zijn als dit ook zo vaak kon gebeuren met het college. Ik heb de benoeming, vijf jaar geleden, overigens zeer gewaar deerd omdat het college op dat moment haar vertrouwen gaf aan (een jonge groep mensen". Dat vertrouwen, zo bleek uit de woorden van de heer Heusdens, was terecht geweest. „Ik zie U met spijt vertrekken", zo zei de burgemees ter. „Maar aan de andere kant ver heugt het me dat u op de goede weg verder gaat. Vlaardingen is voor veel mensen een goede leer school geweest. Als ik even snel door de geschiedenis van Viaardin gen ga. herinner ik me onder ande re, dat Tij twee burgemeesters hebben afgeleverd. Daarnaast heb ben we Den Haag aan een politie commissaris geholpen en Maas sluis. alhoewel via een omweg, aan een korpschef'. De heer Meyer, die elf jaar gele den bij het Vlaardingse gemeente lijk»; energie- en waterleidingbe drijf kwam werken, kreeg als tast baar aandenken een karaf mei twee glazen. De scheidende direc teur heeft, zoals de directeur van de Sociale Dienst, de heer De Jongh. memoreerde, altijd op de bres gestaan voor de mensen met de laagste inkomens. De heer Mever heeft in Vlaai- dingen onder andere meegeholpen aan de overschakeling op aardgas en de voorbereiding voor een even tuele integratie van de nutsbedrij ven van Schiedam, Vlaardingen en Maassluis. De man. die gisteren in het middelpunt van de belangstel ling stond, blijft in Vlaardingen wonen. Hij wordt adjunct-directeur van het gemeente-energiebedrijf m Rotterdam. «"•N'-C» Alle jongeren, zowel jongens als meisjes, m de leeftijd van 8 tot 13 jaar kunnen top hun gewone fietst deelnemen aan een wielerzesdaagse van maandag 23 tot en met zater dag 28 augustus. Er zal worden ge reden m 4 leeftijdsgroepen en met tien door de plaatselijke midden stand gesponsorde ploegen, die de totaalkosten zullen dragen. Elke dag zal een verschillende route door Maassluis worden gere den. begeleid door .servicewagens, politie-escorte en jury. Gedurende deze rit van ongeveer een uur zal worden gelet op toepassing van het wegenverkeersreglement, op sporti viteit en algehele indruk. Na deze rustige rit worden op het gebruike lijke wielerparcours "VVestiandse- weg-Maasdijk" de klassements proeven afgenomen en zullen elke dag de gele. groene en zo mogelijk andere kleuren truien 'worden uit gereikt Na afloop van deze jeugd- zesdaagse zal aan elke deelne mer) sten die iedere dag heeft meegereden een prijs worden over handigd. Bovendien ontvangen zij een erehnt en hennnermgsme- daille. De rennertjes verzamelen zich elke dag om 17 30 uur op het par keerterrein gelegen tussen. Zuiddijk en Ta&nstraat. Om 18 00 uur wordt, gestart voor de routent. Na afloop iom ongeveer 19 00 uur' verplaatst men zich naar de binnenzijde van het wielerparcours bij de startlijn op de Maasdijk. Daar worden, ploeg na ploeg de races verrreden en na afloop de truien uitgereikt. Spoedige inschrijving is wel ge wenst. De deelname moet worden beperkt tot 100 rennertjes. Et- wordt geen inschrijfgeld geheven. Inlichtingen bij het VVV't Gil- dehuisje. Zuiddijk 11. Maassluis. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De 'jaarlijkse ten toonstelling van de volkstuinders- vereniging Thurlede wordt op za terdag 28 augustus in het clubhuis van de vereniging door burgemees ter Roelfsema officieel geopend. Tijdens deze expositie die twee da gen duurt, zijn ook de Schiedam mers die geen lid zijn van de ver eniging, van harte weikom. De toe- ;ang is gratis. De inzenders hebben keus uit vier groepengroep A voor snijbloemen uit eigen tuin; groep B voor het bloemschikken; groep C voor de telers van groente en fruit; en groep D voor kinderen die voor wat de inzending betreft geheel vr(j gelaten worden. De expositie van volkstuinkunst is zaterdags geopend van twee uur 's middags tot negen uur 's avonds en op zondag 29 augustus van tien uur 's morgens tot half acht 's avonds. Zo'n 50.000 actieve beoefenaars van deze oudste sport van Neder land zetten zich, met al het lief en leed. weer aan het zware competi- tiekarwei. Voor Succes een belang rijk seizoen, want de Schiedammers zijn vastbesloten het verloren ter rein in één seizoen te heroveren en via promotie de viering van het 35- jarig bestaan in juni 1972 extra luister bü te zetten. Succes zal dit jaar uitkomen m de eerste klasse van de afdeling Rotterdam. Trainer Van de Geest van de korfbalvereniging Schiedam hoopt ook jn het nieuwe seizoen weer ho ge ogen te zullen gooien. Hij heeft de beschikking over 4 senioren-, 1 jeugd- en 3 adspirantentwaalftal- len. Schiedam komt uit in de derde klasse van de landelijke competi tie. Odi mag dan wel m de promo tiewedstrijden geen potten hebben gebroken, toch hebben de Schie dammers een voortreffelijk seizoen achter de rug, welke werd afgeslo ten met een fraai kampioenschap. Odi rekent weer op zo'n succesvol seizoen en moet dit dan gaan waarmaken in de derde klasse van de landelijke competitie. De indeling van d,e drie Schie- damse twaalftallen, ziet er als volgt uit: 3e klasse B: Schiedam, Blauw" Wit '51, Charlois, DKV, Dubbel Zes. Eureka, Hoogvliet, HPV, Oran je Wit en Zwervers. 3e klasse C: Odi, ELKV. Noorderkwartier. Overkanters. Ten Donck, TOV, Velox, Vlaardin»*n Wion en SEV. Ie klasse afd. Rotterdam; Succes, Unicum, De Bermen, Actief. USV, Ter Gouw, Spartaan, De Kapel len. VLAARDINGEN De commis sie voor stadsontwikkeling en volkshuisvesting vergadert maan dag 23 augustus openbaar in het stadhuis. De bijeenkomst begint 's avonds half acht. Voorafgaande aan de vergadering is er vanaf ze ven uur spreekuur voor het publiek. (Van een onzer verslaggeversi SCHIEDAM Op de werf van Gusto te Schiedam (onder deel van IHC Holland) wordt vrijdag 20 augustus een nieuw type boorschip te water gelaten. De Pélican. gebouwd voor een Franse oliemaatschappij, is het eerste boorschip dat zonder an ker op dezelfde plaats kan blij ven liggen. Dit gebeurt door een systeem met verstelbare voortstuwings- schroeven. Computers bepalen de juiste positie van. de schroe ven. Zodra het schip wil afdrij ven wordt dit voorkomen door een akoestisch meesysteem. Dat geeft de gegevens door aan de computers. Midscheeps op de boot staat de boortoren met de complete uitrusting, waaronder een dui kerklok die via een aparte schacht tot driehonderd meter waterdiepte kitn,worden gevierd. Het 150 meter lange schip, met een waterverplaatsing van 15.000 ton kan voldoende voor raad bergen om gedurende drie maanden continu te werken. In die pe.iode kunnen twee borin gen tot een diepte van 15.000 voet worden verricht. Het schip beschikt over een lan- dmgsdek voor hehkopsters. Het nieuwe boorvaartuig is speciaal voor werken in diep water geschikt. -v Deze band iaat hij op 27 augus tus optreden m de Maasslui.se dis cotheek Down Town. Van de op brengst koopt Ferrie weer een tv Deze zal waarschijnlijk geplaatst worden in het in aanbouw zijnde bejaardentehuis aan de Marnix- laan. Toen Ferrie ongeveer een maand geleden aanklopte bij de vijf man tellende popgroep heeft hu meteen een positievee reactie gehad. De plaats van optreden voor Crazy Duck was ook geen onoverkomelijk probleem Theo Lejeune. eigenaar van Down Town, zei ook volmondig „ja" toen Ferrie zijn hulp inriep. De Maassluise discotheek is ove rigens geen onbekende zaak voor Ferrie Hoefnagel. De Vlaardingse weldoener haalde er eerder al zo'n duizend gulden op waarvan hu twee televisies kocht. In de Vlaar dingse sociëteiten Kommunio en Elckerlyc deed hij hetzeltde. Ook hier kreeg hij financiële bijval De mannelijke Mis Bouwman heeft momenteel zo'n 25 kijkkasten bij elkaar gehaald. Deze zijn ge plaatst in bejaardentehuizen en bij bejaarden en invaliden thuis. De verkoop van de „Dank U Wel' - elpees, die Ferrie spontaan kreeg aangeboden van een van de direc teuren van Radio Veronica, is ook achter de rug. Een ook, van het op deze manier verkregen geld zal Ferrie een tv kopen. De Vlaar dingse weldoener weet nog steeds van geen ophouden. De bejaarden en invaliden zijn hem daar uiter aard erg dankbaar voor. De groep Crazy Duck, die San- tana-achtige cn eigen nummers speelt, zoekt overigens nog een ac tieve manager. Het telefoonnum mer voor belangstellenden is 349842. De formatie bestaat uit Eddy Makkink «sologitaar, saxo foon en bongo'si, Ed Tchai (or gel), Rob Croque (tweede soiogi- taar en bongo's'. John Kingmak «basgitaar en melkflesen René Rijhdeveld i drumsi. Voor het bouwen van het be drijfspand van Geveke Technische Onderneming aan de Beethoven- singe! is onlangs een eerste paal geslagen. VLAARDINGEN Burgemees ter en wethouders van Vlaardingen hebben bouwvergunning verleend aan De directeur van gemeentewer ken voor het oprichten van een auia c.a. op het terrein van de openbare begraafplaats in Holy- Noord. De Maatschappij voor onroeren de goeden ARO N.V. voor een be drijfspand met kantoorruimten aan de Marconistraat. De Stichting Exploitatie Tehui zen voor Geestelijk Gehandicapten voor het vergroten en veranderen c.q, samenvoegen van de woningen Schiedamseweg 127 en 129. Unilever N.V. voor het gedeelte lijk veranderen van het kantoor pand Schiedamsedijk 18. L. B. van Gaaien voor het bou wen en vergroten van het winkel pand Voorstraat 55. «Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Mevrouw M C. van Toor—Buschmann «491 za! de raadszetei gaan bezetten die door het vertrek van mevrouw H. A. Bleekervan Styrum is open gevallen. Leider van de WD-frae- tie wordt nu de heer J. Madem. De VVD heeft drie zetels m de Vlaar dingse raad Mevrouw Bieeker was. behalve In de afgelopen zeven maanden, ook VVD-raadslid va-n februari 1962 tol januari 1968. Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De peuter speelzaal aan de Goudsesinge! gaat binnenkort weer open. De Stichting Club- en Buurthuiswerk in de Babberspolder heeft nog mogelijk heden voor het plaatsen van kin deren. Belangstellenden kunnen zich opgeven van dinsdag- tot en met vrijdagmorgen tussen negen en twaalf uur aan de Goudsesinge! 87a. Op de andere uren is mevrouw C. van der Mark-van der Vlis be reikbaar per telefoon 347759. i

Het Vrije volk | 1971 | | pagina 1