Naar Groenoord en in Groenoord Groene truien ook ui PIPO IS DOOD Goede hoop op snelle totstand koming Maassluise trimbaan BIERBOKAAL INZET VAN GROOT CRICKETFEEST IN SCHIEDAM Tweede keer Martin Drop wint avond- competitie s m eurofax 15.11.22 Aanleg en onderhoud van LICHT- EN KRACHTINSTALLATIES bij Do Pont y— Bij! botsing zwaar gewond Geen voorrang verleend Wijkmars van „De Pijpers In studie Laatste concert op Oranje-carillon Da Vinci in beeld N1EUWSTMAT1 MAASSLUIS BRIEVEN VAN LEZERS Uitlaatgassen Tiiciin. Tekenarlikclen De Coureur tegen de Pedaalridders DONbEKDAG 26 AUGUSTUS 1971 HET VRIJE VOLK PAGINA li. (Van een oneer verslaggevers)] SCHIEDAM In verband met de uitbreiding van de Schiedamse woningbouw naar het gebied ten noorden van Groenoord en het bouwrijp maken van Woudhoek-Zuid werkt de gemeente al hard aan de voorbereiding en aan leg van een aantal nieuwe toegangswegen. Dat werk is hard nodig omdat het zware bouwverkeer nu een te zware wissel heeft getrokken op de bestaande wegen, onder meer in oud-KetheL Ül fjslw S"; SCHIEDAM Deze foto wil heslist de stedebouwkundig e vuile was niet buiten hangen. Niemand wil beweren dat 'ie een objectief beeld geeft van het wonen in een Groenoord- se flat. Maar dat de foto een aardig beeld geeft van een be paald facet van het -..bunke ren" in Groenoord kan ook niemand ontkennen M'Mmm DE FOTO SPECIAAL^AK ADVERTENTIE (Van onze cricketmedewerker) SCHIEDAM Het hoofd bestuur van de Koninklijke Nederlandse Cricket Bond heeft Schiedam aangewezen als de stad waar de finale om de Nederlandse cricket beker gespeeld zal moeten worden. Deze keuze is geba seerd op de enorme cricket- schare die gewoonlijk naar de Schiedamse velden pleegt te gaan. De plaatselijke cricket verenigingen spelen hun thuiswedstrijden gemiddeld voor ongeveer duizend man publiek. Een aantal dat zijn weerga in Nederland nergens vindt. De strijd om de cricketbeker (Heinekenbokaal genoemd, omdat Heinëkens Brouwerijen Nederland (ADVERTENTIE) ELECTROTECHNISCH BUREAU H. VERHAGEN (eig. P. van Driel) Binnensingel 165 Telefoon 34 24 8634 64 94 Vlaardingen (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) Weg ena in gang Het streven Is om dit jaar nog te beginnen met de doortrekking van de Churchillweg in Groenoord naar de Zwaluwlaan. .Het bouwverkeer volgt dan de route Churchillweg, links-af de Zwaluwlaan op max de Mozartlaan. Die route is een be langrijk deed van de toekomstige ringweg door Kethel. De doortrekking van de Chur chillweg zal voorlopig slechts ma- gelijk zijn over één rijbaan, want in het tracé moet ruimte gereser veerd blijven voor de aanleg van het hoofdriool van Nieuwlanri naar Kethel. Die aanleg kan nog wel even op zich laten wachten, omdat de fi nanciering van dit miljoenproject nog niet helemaal rond is. Ander probleem voor de aanleg van de rioolbuisleiding (doorsnee van twee meter) is de oversteek van de Pol dervaart. Er zal over het hele tracé „jnouwens flink onderheid moeten worden om het riool te leggen. Vooral het zware zandtransport j voor het bouwrijp maken van Woudhoek-Zuid geeft een enorme overbelasting van de smalle stra ten in de oude dorpskern van Kethel. De route daarvoor is gewij zigd en nu wordt er omgereden over I de Laan van Bol'Es, Eduard van Beinumlaan e n Mozartlaan. Een I andere bruikbare route is niet voorhanden en het zandtransport moet toch doorgang vinden om de woningbouw niet te stagneren. gen voor de komende bouwbedrlj- vigheid in Woudhoek-Zuid is overi gens al een begin gemaakt. Langs de Mozartlaan, tussen het Bach- pieln en het Johann Straussplein Is een zandbedding neergelegd, die als definitieve plaats is be doeld voor de locale en doorgaande kabels. Met dat werk is nogal haast gemaakt, omdat de gasaan- sluitingen in de zomermaanden moeten worden gerealiseerd. Dan geeft dat weinig overlast voor de gebruikers omdat 's zomers veel minder gas wordt verstookt. 2» De wegaanleg in dit noorlijke I deel van Schiedam is momenteel nog in studie. Een zaak met nogal wat problemen, zowel planologisch als technisch-bouwkundig. En niet te vergeten financieel. Want de grond in dat deel van Schiedam is zo bar slecht, dat de wegenaanleg een absurd kostbare zaak gaat worden. Vandaar dat de deskundi gen het stdium van wikken enl wegen nog niet te boven zijn en de beslissingen over de tracering (van ondermeer de Ketheler ringweg!) nog moeten worden genomen. Voor de aardbaan van die Kethe- I ler ringbaan zal gewerkt moeten worden inet „zandpalen". Dat zijn vrij smalle gaten die, tot diep in de grond worden geboord en opgevuld met erg grof zand, zorgen voor een verticale drainering. Deze methode bevordert het inklinken van de bo dem, een rpoces dat op deze manier i zo'n rijf jaax zal duren. En omdat er zolang niet gewacht kan worden met de stadsuitbreiding -worden er eerst tijdelijke wegens aangelegd. Met het treffen van voorzienin- (Van onze sportredactie) MAASSLUIS Op de derde dag voor de jeugd waren er naast de gele-truidragers voor het eerst ook vijf rennertjes.. die,; de groen trui mochte ndragen. Allen getooid met een echte rennerspet van Foto Hu- set. Het waren Theun van Vliet, (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De 39-jarige Tietster J. v. d. P. is gisteren met een gebroken been en een hersen schudding naar het Holyziekehhuis gebracht. Op de kruising van de Beethovensingel en de Industrie weg was zij aangereden door een auto waaraan ze geen voorrang had -verleend. (Van een onzer verslaggevers)" VLAARDINGEN Bij *n aanrij ding tussen twee auto's op de krui sing van de Floris de 'Vijfdelaan en de BMarathonweg raakte 'n 39-ja- rige Schiedamse licht gewond. De auto van haar man, de 36-jarlge C. van D. uit Schiedam botse tegen de wagen aan van een 24-jarige 'Vlaardinger aan wie hij geen voor rang verleende. Beide auto's wer den beschadigd. Jerry Renten, Wim Burg, Daniël j Haring en Peter Berkhout. Twee gele-truirennertjes moesten hun kleinood afstaan doordat ze werden verslagen door Jorien l Vreugdenhil en Willem Kap. De overigen, te weten Ronald de Bruin, Martin van Schaick Sjaak j van der Lely en Ab Moerman moe ten ook vanavond (donderdag) him kleinood verdedigen. Het ligt in de bedoeling van del organisatoren om vanavond voor de I jongens en meisjes een tijdrit tel organiseren. Het wielerfestyn op de I Westiandseweg vangt aan om 19.00 j uur. De belangstelling was ook I woensdagavond weer enorm. Jam mer voor de organisatoren die weer geweldig veel doen voor de Maas- sluise jeugd is, dat door het ge- I meentebestuur nog geen belang- j stelling is' getoond. ADVERTENTIE (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De stadsbei-1 aardier van Haarlem de heer W. j Daim verzorgt vrijdagavond het laatste Zomeravondconcert op het Vlaardingse Oranje-carrillon. Het concert duurt van acht tot negen uur en wordt geopend met een Fre- lidium van M. v. d. Gheyn, dan volgen drie Franse volksliedjes in de bewerking van Leen 't Hart en Andante cantabill van Jef Denijn. Het volgende nummer is Variaties! op een oud liefdeslied van Cor Kee. I Waarna W. Daim zijn concert] besluit met Sonatine van Sjef van j Bathom, Drie Neals volksliedjes (eigen arrangement), de Dorische] suite van Leen 't Hart en met een eigen improvisatie. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Zondag 29 augus tus zal in het Stedelijk Museum te 1 Schiedam, de tentoonstelling Ker- misspul voor het laatst te zien 1 zijn. Een tentoonstelling over de kermis van weleer. jj In de aula zal een film over schilder, geleerde, beeldhouwer en architect Leonardo da Vinei ge toond worden op donderdag 12.45 uur, vrijdag 20.30 uur en zaterdag en zondag 15.00 uur. Bij de kunstklassen zijn nog en- I kele plaatsen onbezet. De klassen gaan vanaf 1 september van start. De deelname is niet aan leeftijd gebonden. (Van een onzer verslaggevers) MAASLAND Fipo is dood. De populairste van de twee beo's iiit de Maaslandse dorpsvolière is vorige week vrijdag plotseling gestorven. Mensen van de Maaslandse Vogelvereniging vonden het dier, dat altijd kerngezond was, ontzield in het hok aan de Molen wedde, 'We vermoeden dat men Pipo vergiftige bessen heeft laten eten,' zegt de heer A. Roza. Maar de mogelijkheid dat de beo door Pijltjes is getroffen, sluit hij niet uit. Gedurende de laatste weken schieten veel kinderen met ge draaide papieren pijltjes uit blaaspijpen op de volière. Men heeft veel van. die papieren pro jectielen gevonden. Toch moet men gissen naar de doodsoorzaak van de vogel, die de Maaslandse Vogelvereniging drie en een half jaar geleden van een dierenhandel uit Vlaardingen ca deau kreeg. Om die vast te stel len had het dier naar een labora torium in Rotterdam moeten worden gezonden. Maar wegens het warme weer van de laatste weken heeft men daar vanaf ge zien. 'In de winter zou het geen probleem zijn,' zegt de heer Roza. HU noemt het verlies van de beo bijzonder jammer. 'Die ande re is nu alleen. We moeten nog maar afwachten -of die dat uit houdt.' De Maaslandse Vogelvereniging heeft ouders vaak verzocht hun kinderen erop te wijzen dat ze geen dingen, vooral bessen, in de volière mogen gooien. De bijna honderd vogels worden regelma tig gevoerd. 'Maar,' schrijft de vereniging in een bulletin, 'in de ruim drie jaar van het bestaan van de dorpsvo lière is gebleken dat de jeugd niet altijd evenveel waardering toont. Vorig jaar werd het gaas inge trapt terwijl de plantenbak vaak als een soort springplank werd gebruikt.' Bovendien werd er vaak rommel, kluiten aarde, papier en stenen naar binnen gesmeten. Het werk, van, wat de heer Roza noemt 'opgeschoten jongelui, de een beetje aan het safari-spelen gaan.' Toezicht is slechts nu en dan mogelijk. De twee mensen die in de buurt van de volièrewonen, kunnen naast hun dagtaak, on mogelijk voortdurend een oogje in 'het zeil houden. Men kan weinig meer doen dan hopen dat de tra gische dood van de om zijn pipo- geroep populaire vogel aanleiding is wat voorzichtiger met onze ge vederde vrienden om te gaan. t (Van een onzer verslaggevers) MAASSLUIS De realisering van een trimbaan in Maassluis be gint langzamerhand gestalte te krijgen. Het plan,, dat in eerste in stantie door de trimcommissie was ingediend, en de gemeenteraad niet wist te bereiken, is nu na een ge sprek met wethouder J. Smit van Sportzaken zodanig gewijzigd dat de commissie goede hoop heeft, dat het in 'de gemeenteraadsvergade- ring van september zal worden be- jhandeld. Als dit plan in de eerstvolgende 'ra-- vergadering komt en aange- non -a wordt, betekent dit dat Mac. 'uis aan de Bilderdljklaan, vlak bij het voetbalveld van MSV'71, een trimbaan zal krijgen, Deze plaats is beter geschikt om dat- het direct in een plantsoenen plan opgenomen kan worden. Om het plan meer kracht en in houd in de raadsvergadering te ge ven, heeft de trimcommissie de Maassluise sportverenigingen aan geschreven. Deze zijn gevraagd of zij achter het plan van de trim commissie staan. De trimcommissie is van mening nigingen eventueel in hun trai ningsprogramma zouden kunnen worden opgenomen. DE KANTOREN VAN de ge meenteontvanger, de gemeentebe drijven en van de Algemene Wo ningstichting van Maasland zullen met ingang van 30 augustus zijn gevestigd in het gemeentehuis aan de 's Heerenstraat 16. N.V. als sponsor optreedt) worde komende zaterdag gespeeld op het veld van Excelsior, Sportpark Thurlede. In de finale spelen Quick en HCC, beide uit Den Haag. Dit jaar wordt voor de zevende keer om de Heinekenbokaal ge speeld. Nimmer heeft een vereni- SCHIEDAM De volgende ver enigingen hebben de cricketbeker al eens gewonnen. Het is dit jaar voor de eerste maal dat een vereni ging de beker voor de tweede keer zal gaan winnen. Quick of HCC. 1965: HCC 1966: Quick 196": VOC 1968: Rood &Wit 1969: Oostelijk XI 1970: HBS ging kans gezien de beker meer dan één keer te winnen. Quick speelt voor de vierde keer in de finale terwijl het voor HCC de derde keer is. De knock-outcompetitie, zoals de wedstrijden om deze beker worden genoemd, wordt gespeeld volgens het afvalsysteem ;alleen de winnaars' gaan over naar de volgende ronde. Ook de regels van de knock-out competitie wijken af van wat nor maal gebruikelijk is. Duurt -een cricketwedstrijd ongeveer 6'.£. uur aan werkelijke speeltijd, de knock- outcompetitie vergt gewoonlijk niet meer dan vier uur. Iedere partij mag veertig overs batten. Zij moe ten trachten zoveel mogelijk runs te maken. Een scoringstempo van ruim vier runs per over is gebruikelijk, zodat het voor de toeschouwers interes sante wedstrijden kunnen worden. In tegenstelling tot de gewone competitie kan men alleen maar winnen of verliezen. Gelijk spel is er dez ekeer niet bij. Degene die de meeste runs heeft gemaakt, onge acht 't wicketverlies, heeft gewon nen. Gzien het vertoonde spel in de voorafgaande ronden geven wij HCC de meeste kansen, maar ook een criketballetje kan raar rollen. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Het tamboer-, jachthoorn- en trompetterkorps „De Pijpers" maakt vrijdagavond een wijkmars In het centrum van de stad. Het vertrek is acht uur vanuit het A^-eshuis waarna het korps op enkele punten In het cen trum een korte show zal brengen. De wijkmars zal ongeveer een uur duren. Dagelijks kunt u lezen hoe wa ter, bodem en lucht vervuild wor den. U bent niet volkomen machte loos, de luchtvervuiling door uit laatgassen maakt u zelf. Beperk het gebruik van auto en bromfiets, ga lopen of fietsen. Dit is ongeveer het parool van de 'Aksiegroep La- zerop met de uitlaatgassen'. lopen en fietsen is gezond niet alleen voor u, maar ook voor de anderen. Wanneer u niet wilt wachten tot uw buurman begint, maar zelf een 1 voorbeeld wilt zijn, kunt a terecht bij: Aksie: 'Lazcrop met je uitlaat gassen!!!!! Rotterdam: Ruud de Rijke, v. d. Schellingstraat, 33a, tel. 285156. Schiedam: Paul Dries, lepenlaan 58, tel. 702294. (Van onze sportredactie) VLAARDINGEN De drieweek se avondcompetitie is geëindigd met een overwinning voor Peter Heyster, die met groot gemak een massaspurt won. De competitie is gewonnen door de Vlaardinger Martin Drop. De eerste vluchtpoging kwam m vijf ronden. Peter Onck probeerde het even alleen, maar hij werd snel achterhaald. Na een kwartier leek John Buddenböhmer meter succes te heb ben. Hij kreeg na enkele rondjes gezelschap van Jan Franken, Ger- rit Moerman en de attente Martin Drop. Ook zij werden na enkele ronden ingelopen. Halverwege de koers probeerde ook Peet Heyster het peleton te ontvluchten. Hij werd na zes ron den weer terug gepakt. Bij de bel voor de laatste ronde was het hele peloton dus weer compleet. Da moeite van peet Heyster werd toch nog beloond, toen hij de sprint van het peleton won. Uitslag: 1. P. Heyster; 2. J .van Geest, 3. N. Moerman, (allen van de Coureur) Uitstag competitie: I. M. Drop. 1. J. van Geest, 3. G. Moerman, ("al len van De Coureur) SCHIEDAM" Z II I D HO LI AN D SC H E KANTOORBOEKHANDEL VLAARDINGEN Zondag zal er weer een clubontmoeting plaatsvinden op het parcours van de VRC De Coureur in de Vergulde Handpolder. De renners van De Coureur zullen uitkomen tegen die van de Rotterdamse vereniging de Pedaalridders. Start amateurs ne gen uur 's morgens. De jeugd start om half tien. De adspriranten en de nieuwelingen vertrekken respec tievelijk om 10.15 en elf uur. f Bon voor beier werk. I D Productie-operators: yv 130 n Electro monteurs: U Onderhoudsmonteurs: Stuur mij informatie over de door mij aangegeven functie. Naam: Adres: Plaats: Opleiding: Leeftijd: in gesloten envelop zenden aan: Du Pont de Nemours N.V. Antwoord no. 81 Dordrecht. U kunt ook even bellen 01850 - 41844 toestel 360. j

Het Vrije volk | 1971 | | pagina 1