Maassluise mavo uniek hoogbouw (nog) niet in se burgerzaal Twee jaar achterstand a Actie CAR tegen haven Tom Steenbergen van Toverbal keer drum bandconcours Te hulp- vaardi 98 HAKKENBAR Heüpfractuur door rukwind I JOOP JANSEN wHt Plannen ter inzage Défilé C. A. J. de Vet overleden Tcclin. Menariikolon ter meuten 0ÖNDERDAG 2 SEPTEMBER 1971 HET VRIJE VOLK PAGINA 1» De eerste twaalf spaarders zijn binnen: de Amsterdam- Rotterdam Bank heeft giste ren in Schiedam haar derde filiaal geopend. In het ver bouwde pand aan de Burg. Knappertlaan hoek Vondel- laan hebben de eerste twaalf mensen zich laten inschrijven voor een rekening in het nieuwe kantoor. En Meneer AMROmaar hopendat de hele buurt volgt Op de foto: kantoorbeheerster Th. A. Jansse en mejuffrouw J. Schuits. (Van een onzer verslaggevers) Hl(VLAARDINGEN „Vlaardingèn ligt twee jaar achter op §e woningbouw. Als straks de woningen aan de Kopenhagen- laan in Holy klaar zijn, zal het ongeveer twee jaar duren voor- flat er opnieuw huizen in gebruik kunnen worden genomen. «Daarom zal de druk op het huisvestingsbureau groter worden." «Dit zei wethouder Jac. van der Linden gisteravond tijdens de (Vergadering van de Vlaardingse gemeenteraad toen de nota Woonruimteverdeling" behandeld werd. (ADVERTENTIE) Lovable' (ADVERTENTIE) Nü alleen Rotterdamsedljk 443 LEREN ZOLEN en HAKKEN KLAAR TERWIJL WACHT. wmmmmt .-MAASSLUIS „Mij is ge bleken dat er veel problemen leven bij de Maassluise jeugd. Een behoefte aan opvang'; eh begeleiding is er absoluut." Tom Steenbergen (22), voor zitter-secretaris van de Stich- tingJDe Toverbal, zegt het op een toon die geen twijfel laat bestaan, Een Jongeren Advies Centrum (JAC), is volgens hem dan ook nodig in Maas sluis. r Tom Steenbergen: „Het is in De Toverbalomdat iedereen elkaar regelmatig ziet, een grote familie." (Van een medewerker) SCHIEDAM Op zaterdag 11 september wordt in en. rond de Plantage het dertiende drumbandconcours gehouden onder auspiciën van de Sectie Muziek der Schiedamse Gemeenschap. Een gebeuren dat Schiedam in de muziekwereld reeds de nodige bekendheid heeft gegeven. Opnieuw zal de binnenstad geheel in het teken staan van dit concours waaraan ongeveer vijfendertig korpsen deelnemen. (ADVERTENTIE) CADVERTENTIE I (Van sen onzer verslaggevers) MAASSLUIS Dertien al ii gemene theorielokalen, twee «theorie-vaklokalen met bergin gen, twee vaklokalen met bcr- gingen, twee gymnastieklokalen, twee betegelde oefenplaatsen, tiirecUevertrckken en neven ruimten zoals een bibliotheek en garderobe. Hierover moet de openbare mavo beschikken, die in dc Dijkpolder moet worden gebouwd. Om dit plan te kun- nen uitvoeren heeft het college van B. en W. goedkeuring gc- h vraagd aan de gemeenteraad. Het college motiveert zijn verzoek met de mededeling dat de Koningin Julianaschool voor mavo tg klein is geworden. Het in gebruik hemen van depen dances was een noodoplossing, aldus B. en W. "De noodzaak om de school een andere huis vesting te geven, werd steeds "duidelijker," zo zegt het ge meentebestuur ir. een voorstel aan de raad. Het definitieve schetsontwerp van dc navo is inmiddels ge reedgekomen. Het Rotterdamse architectenbureau Leo de Jonge N.V. zorgde voor de vervaardi ging. Het project is deels in laagbouw en deels in hoogbouw ontworpen. Dc derde laag van het hoogbouwgedeelte krijgt, volgens het college, een unieke uitvoering. Deze laag wordt namelijk niet door middel van vaste mu ren in lokaliteiten ingedeeld, maar wordt als een grote ruim te gebouwd en door vouwwan den, kastenwanden e.d. /inge deeld in ruimten van naar behoefte wisselende opper vlakten. B. en W. erkennen dat deze opzet hoge eisen stelt aan i entilatie, verwarming en ge luidsisolatie. Bij het op papier zetten van het plan voor de mavo is reke ning gehouden met een even tuele uitbreiding van het com plex met een havo. Ito en ihno. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De Vlaardingse afdeling van de Pacifistisch Socialistische Partij doet er verstandig aan de ge meenteraad te verzoeken in ok tober of november een tentoon stelling over de „andere taken van de Nederlandse marine" te mogen houden. De kans dat dc Vlaardingse vroede vaderen dan „ja" zeggen lijkt dan veel gro ter dan gisteravond. Toen besloot de Vlaardingse gemeenteraad namelijk met ze ventien tegen dertien stemmen dat de PSP deze maand geen gebruik mag maken van de Burgerzaal van 't stadhuis. Al in mei vroeg de Vlaardingse af deling van die partij voor een tentoonstelling te mogen hou den over andere dan vredesta ken van de Koninklijke Marine. Mede naar aanleiding van dat verzoek, besloot de raad toen dat er algemene „spelregels" voor het gebruik v.d. burger zaal moesten worden opgesteld. Aangezien die regels er nog niet zijn, vond de raad dat de PSP-tentoonstelling maar niet moest doorgaan. Maar, zo ver klaarden enkele raadsleden en wethouders gisteren omstandig, die weigering had niets te ma ken met het feit dat de PSP een verzoek had ingediend. Of, zoals wethouder Van der Linden stel de, de VVD of KVP of PvdA hadden net zo goed een verzoek kunnen indienen. Het zou evenmin zijn goedgekeurd. Het standpunt van de meer derheid van het college vin de burgemeester en wethouders is dat de Burgerzaal alleen ge bruikt dient te worden in het kader van overheidsactiviteiten. Twee wethouders, mevrouw L. van Duijn-Spruijt en de heer A. G. Kloots houden er andere cri teria op na. Zij vinden dat er slechts enkele practische be perkingen voor het gebruik van de Burgerzaal dienen (te zijn. De ruimte dient niet voor com merciële doeleinden te worden gebruikt en verder moet 't ge bruik door groeperingen uit de bevolking prachtisch mo gelijk zijn. Dit laatste heeft vooral betrekking op de perso neelsbezetting van het stadhuis. «K* slaat stil Licht en luchug is de mode, óók voor het komende najaar en daar hoort U natuurlijk Uw foundation bij aan te passen Originele "Lovable" soft beha met een ideale pasvorm, die toch vorm geeft, maar die U bijna niet voelt.. Het materiaal iï ajour tricot nylon (bijzonder zacht en soepel) in diverse tin ten w.o. huidkleur. Deze merkbeha, die een maxi mum aan draagkomfort garan deertnu als jubileum-koopje van f 7,95 voor nog géén vier gulden. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver; y kopen wij' op de parterre deze Lovable" soft beha van ajour tricot nylon met een prima pasvorm. Kies uit de kleuren wit. ctementime, lila, rood en huidkleur, in A-cup (70-75- SO) en B-cup {70- 75-80-85) Mgg voor 3 Ook maandagmorsen open Géén tel. of schrift, best. .Gevraagd naar meer Informatie over de weinig opwekkende mede deling vertelde de wethouder na de vergadering: ,,'t. Is pas op de plaats. De bouwstop betekent een achteruitgang want de 'aanwas blijft doorgaan." Maar voordat Jac. van der. Lin den deze nog minder, opbeurende woorden zegt, vertelt hij wel: „Van de doorstromingsregeling wordt veel gebruik gemaakt. De raad heeft zojuist een voorstel aange nomen waardoor er meer geld be schikbaar komt voor de doorstro mingsregeling. Hierdoor' wordt het verhuizen van goedkope naar duur dere woningen nog meer bevorderd. Ook de mensen dié van een grote naar een kleinere woning willen, w.orden door - deze financiële tege moetkoming van dé gemeente ent housiaster gemaakt: Doóf dit alles komen grote en goedkope- woningen vrij. En hier kunnen 'woningzoekenden dan'weer van profiteren. Er staan als ik het goed lieb, momenteel zo'n 3.5Ó0 mensen ingeschreven voor een wo ning. Hoeveel dit er zullen worderr in de komende twéé jaren durf Ik niet te zeggen. Zoiets is een slag in de lucht." Dat twee jaar lang geen nieuwe woningen beschikbaar komen is een gevolg van de ..reactie van Gedepu teerde Staten op het indertijd in gediende bestemmingsplan Holy- Noord. GS adviseerde het Vlaar dingse gemeentebestuur toen eerst een rapport samen te stellen over de woningbehoefte. Dit heeft al met' al iets meer dan anderhalf jaar geduurd. Het zijn problemen waar het col lege momenteel mee in de maag zit. „Maar gelukkig." merkt de heer Van der Linden nog op. „zijn de Vlaardingers toch vol begrip als je ze de moeilijkheden vertelt. Dit vind ik. ondanks alle ellende bij besprekingen, toch verheugend." (Van een onzer verslaggevers) - SCHIEDAM De afdeling Sohiedam van het Centraal Actie comité Rijnmond (CAR) is gegon- nen met actie te voeren tegen de de plannen v.d. gemeente R'dam en de Rfjnmondraad om tussen Hoek van Holland en Maassluis de Rfjnpoorthaven aan te leggen. Het CAR heeft drie bezwaren: - a dé-dreigênde én n<^ sterkere ver- zilting vam het Westlarwi b de aantasting van de toch al ge ringe recreatiemogelijkheden in Rijnmond en c in het algemeen de overbelasting van het natuurlijke milieu door toenemende commerciële activitei ten. En om de daad'bij. het woord te 'voegen heeftTom Steenbergen al diverse stappen ondernomen- Een daarvan, is- het voeren van- bespre kingen mét de gemeente over de aanstelling van een sociaal wer ker,- "Zo'n man is hard nodig".-vindt de Toverbal-man. "Wij: hebben al diverse jongeren geholpen eri er zijn.er'nog die schromen om hun problemen bij anderen uit te pra ten." - ;'\('V'"' Hoe groot .zijn dié. problemen? Worden er al hard-drugs" gebruikt? "Nee", zegt Tom Steenbergen reso luut.. "Nee, nee. .Als dat in ;De To verbal zou gebeuren -dam sluit ik het gebouw. Dan kan ik het'waar schijnlijk niet meer in de hand houden. Het zijn voornamelijk moeilijkheden met ouders. Er zijij ook'jongeren, die overhoop liggen met bepaalde instituten. Het gebruik van verdovende mid delen, dus ook van soft-drugs, gaan wij tegen door de jongeren in De Toverbal aan het werk te zetten. Als ze ergens mee bezig zijn, ver dwijnt de behoefte aan verdovende middelen. Door het brengen van een actief programma brengen wij het gebruik van drugs terug." Tom Steenbergen spreekt uit er varing. Zelf allerminst een lief hebber van verdovende middelen, zit hij nu al een paar jaar tussen de Maassluise jeugd. Hij weet wat er in die kring leeft. Het 'gebouw in de Reinestraat, waar De. Toverbal in gehuisvest is., is voor hem ban ook meer dan een ruimte waas- films worden gedraaid en naar mu ziek wordt geluisterd. "Het i> bij ons omdat iedereen elkaar regelmatig ziet, een grote familie. Allemaal helpen ze el kaar.- Daarom is het jammer dat er nog steeds mensen zijn die De To verbal alleen maar nuttig, vinden omdat de jeugd van de straat wordt gehouden." Tom Steenbergenbetreurtdit. Maar meer. ook niet. Voor hem staat voorop dat' het JAC, evenals een Derde Wereldwinkel een follow- up van-de komende.vredesweek,.er moet komen. En daarvoor zullen de gehele, week mensen van het JAC in De Toverbal aanwezig moeten zijn om anderen te helpen. En dat is dan nog maar het begin van de plannen- '"Een JAC in Maassluis hardt nodig (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Ter bevorde ring van de inspraak en het mee denken van de burgerij liggen in het lees- en praatzaaltje van het Gemeentelijk Voorlichtingsbureau aan het Veerplein enkele Vlaar dingse plannen ter inzage. In de eerste plaats de onlangs verschenen omvangrijke voorstudie en het programma van eisen ten behoeve van het recreatieplan Vlaardingèn west/Maassluis-oost. Verder kan men inzage krijgen in het "vlekkenplan" voor Holy-noord en d'e volledige lijst van nog niet door Gedeputeerde Staten goedge keurde kapitaalskredieten boven de 25.000 gulden. Het Plein Eendragt wordt weer de grote muziek-arena waarin de korpsen zullen optreden voor een deskundige jury. Ze zijn hiervoor ingedeeld in vijf afdelingen-. „Exer citie rond het plein en het uitvoe ren van een stilstaand nummer" vormen de opdracht om te kunnen 'meedingen' naar de ere-prijzen, waaronder diverse wisselbekers. De jeugd komt uit in een junioren afdeling. Voor Schiedam neemt de Jeugd- Rijnmondband hieraan deel met als voornaamste concurrent de Jeugddrumband „Jong Irene" uit Werkendam, houder van de wissel beker 1970. In de ere-afdeling, gaat het om het Kampioenschap van. Nederland Vrij Concours. Alleen de 'Rijnmond Band heeft het niveau -bereikt om hiervoor een gooi naar de titel te doen. De enige tegenstander is het Tamboerskorps Concordia uit Bos koop. Het is dan ook te verwach ten. dat de Rijnmond-Band zijn vorig jaar veroverde landstitel zal gaan prolongeren. Verdere Schiedamse deelnemende korpsen zijnhet Tamboerkorps Wilton-Pijenoord in de afdeling uitmuntendheid. waarvan het Tamboer-Trompetterkorps Juliana uit 's-Gravendee! bekerhouder is. De verenigingen D.O.K. Gusto en St.-Ambrosius gaan de Schiedamse kleuren verdedigen resp. in de eerste, tweede en derde afdeling. Hoogtepunt zal opnieuw het gro te défilé worden dat om vier uur begint. Het zal worden afgenomen door burgemeester H. Roelfsema in tegenwoordigheid van prominente personen uit het Schiedamse mu- ziek-en bestuurlijke .leven. Steeds meet' gaan bij de drum bands de majoretten-peletons ex tra fleur geven aan het optreden. Met de fraaie uniformen waarin d» korpsen zijn gestoken belooft het concours 1971 een grandioos kijk spel te worden. Het concours begint om 13.00 uur. Na het défilé komt de Rijn- mond-Band in de ere afdeling in de muzikale ring. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De 79-jarige H. Feldberg is met een Iinl&erheupfra- ctuur in het ziekenhuis opgenomen. Toen. hij gisteren omstreeks 5 uur ..op de dr. Kuyperlaan, vlakbij zijn «woning van de fiets stapte, werd hij overvallen door een rukwind en kwam zeer ongelukkig ten val. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Vannacht is de heer G. A. J. de Vet onverwacht overleden terwijl hij op vakantie was in Spanje. De heer De Vet is hoofdcommies bij de Gemeente Woningdlenst in Schiedam. Hij is 52 jaar geworden en stond bekend als „Gilles". Hij was secretaris van de Rooms Katholieke Bouwver eniging St. Josef. Hij is 25 jaar lid geweest van de amateurvereniging Brederode. De heer De Vet zat ook in de Schiedamse gemeenschap. Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De auto. die afge lopen weekeinde door een Vlaar dingse sportbeoefenaar vermist werd. is terecht. De tegenpartij bleek deze auto onopzettelijk te hebben toegeëigend. Een Rotterdammer brak gedu rende de wedstrijd zijn kuitbeen en werd in het ziekenhuis opgenomen. Zijn ploeggenoten boden toen aan zijn auto vast naar Rotterdam te rijden. Zij bleken echter te hulp vaardig Ze namen niet alleen de auto van de Rotterdammer, maar later ook, ten gevolge van slecht teamwork, de auto van de Vlaar- dinger. een identieke Simca, mee. SCHIEDAM ZUID- H O L L A N O 5 C„ H E K A N TO ORBOEKHAN DEL Met deze dekoratieve tapijtte gels als vloerbedekking zit U al tijd goedvooral als U ze nu tijdens het jubileum koopt, want dat scheelt aanmerkelijk in prijs! Sisal tegels, in de maat van 40 x 40 cm, met een rubber on derlaag. Deze tegels zijn abso luut krimp- en krulvrij en bij zonder slijtvast. Nu in 4 aparte kleuren, per stuk voor een spot prijs. Vanaf vrijdagmorgen 9 uur ver- .kopen wij op de 1e etage deze sisal tegels met rubber onder laag, maat 40 x 40 cm. Kies uit de kleuren cognac, oranje, groen en lila, per stuk voor 1. Ook maandagmorgen open Itrri I Géén tel. of schrift, best.

Het Vrije volk | 1971 | | pagina 1