Gast arbeiders betalen negentig gulden meer huur I Sportief spelen Raad Maassluis unaniem achter bezwaarschrift Vrouwen aan de wand Vier jubilarissen bij VD gehuldigd Intiem '55: goed seizoen SVV geeft bejaarden reductie op entreeprijs eurotax 15.11.: Tegen ontiverp-streekplcin G J V-centrum vandaag open Excelsior en VDL spelen uit Huldiging raadslid uitgesteld 'Stembureautje spelen' met gestolen oproepkaarten Do lln ff ie in De Vonk Goed jaar Ploeg Versterking SCHIEDAM Het gebeurt nog steeds in 1971: Een huiseigenaar uit Rotterdam heeft in een achterafsteegje aan de Schiedamse Buiten havenweg een aantal gastar beiders in onbewoonbaar verklaarde krotten gestouwd en durft daarvoor een huur te vragen van 120 gulden per man per maand. Op hetzelfde rijtje wonen ook een aantal Nederlanders die „slechts" een huur van 30 gulden per maand hoeven te betalen. Een verschil van 90 gulden, waarvoor niemand in Schiedam een redelijke ver klaring weet te verzinnen. HEI VRIJE VOLK Alle huizen zijn onbeivocmbaar verklaard, een groot aantal dichtgespijkerd en de rest wordt gebruikt om gastarbeiders huren te laten betalen die ver boven het „toegestane" uitstijgen. De kinderen van de Vlaar- dmgse Dr. Albert Schweitzer- school hebben gisteren hun schoolspórtdag gehad. Dat „sport" moet echter niet al te letterlijk worden genomen. De duels tussen de klasgenootjes werden niet op de sintelbaan op het atletiekterrein gestre den. Dit jaar zocht men het in het meer speelse vlak, van daar dat onze fotograaf een moment vastlegde van de hin- derniskruipwedstrij d. (Van een onzer verslaggevers) MAASSLUIS De gemeenteraad van Maassluis is gisteravond unaniem akkoord gegaan met het bezwaar schrift dat burgemeester en wethouders bij het Openbaar Lichaam Rijnmond gaan indienen tegen het ontwerp- streekplan Rechter Maasoever-West. De raad had er een goed uur voor nodig om tijdens deze spoedvergadering (5 september, morgen dus, moeten alle bezwaarschriften bij Rijnmond binnen zijn) het voorstel van de nodige kanttekeningen te voorzien. (ADVERTENTIE) Afgezieh van een bloem en een pop zijn vrouwen bet voornaamste onderwerp van de negen wandkleden van Betty Stolk-Lmders die mo menteel in het Vlaardingse Weeshuis te zien zijn. Op de foto een deel van „Vrouwen aan zee". Naast haar wandkleden hangen er schilderijen en collages van Remy Poppe, schilderijen en linoleumsne den van D. A. Kats en schil derijen en tekeningen van Jan van Reeven. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De in gebouw Excelsior gehouden 55ste jaarvergadering van de Vlaardingse Damvereniging stond voor een belangrijk deel in het teken van jubilea. Niet alleen omdat VDV het elfde lustrum vierde, maar ook omdat de Koninklijke Nederlandse Dambond dit jaar zestig jaar oud is geworden. F/ '"mm. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Ondanks de degradatie van het eerste team kan de tafeltennisver eniging Intie '55 terugzien op een goed seizoen. Dit zei voor zitter M. van der Knaap op de in café Mes gehouden jaar vergadering. en 6Aii.x~.DAG Jt SEPTEMBER 1971 (Van een. onzer verslaggevers) Binnenkort komt er definitief een einde aan deze schrijnende mis stand. Nadat men al een ttJö lang •werkeloos heeft moeten toezien hoe de huurders van deze-krotten wer den uitgebuit, heeft het college van B. en W. van de gemeenteraad toe stemming gekregen om de huizen per 1 maart van het volgend jaar te sluiten. De pandjes worden op die datum en als mogelijk daarvoor al ontruimd en dichtgespijkerd. Naar stig wordt er op het gemeentehuis gezocht naar vervangende woon ruimte. Maar al zou die er per 1 maart nog met zijn, de krotjes aan de Buitenhavenweg 176, 4 t/m 18, gaan toch dicht. Huur schandaal einde in zicht Voor de wethouder van Volks huisvesting ESf Colle (cpn.) is dat een pak van zijn 'rooie' hart. Juist hy heeft zien al een tijd ge- ergerd aan deze uitbuiting, en heeft met lede ogen moeten aanzien dat er vooralsnog niets aan te doen was Het is dan ook met een zekere trots, dat hij het bereikte resultaat vertelt. Op dit moment heeft de dienst Gemeentewerken al een stel krot ten dichtgespijkerd. De rekening van die werkzaamheden zal ge stuurd worden naar de huiseige naar, G. van der Boogerd, Ter- bregseweg 9 m Botterdam. En dat die rekening er behoorlijk gepeperd gaat uitzien, staat al vast. Zegt Collé glunderend: „Als hy die re kening openmaakt zou ik best zyn geacht eens willen zien!" Toch zal de huiseigenaar weinig moeite hebben om de gepeperde no ta te betalen: „Hij is er stinkend rijk van geworden," zeggen de buurtbewoners „Ze hebben hem een jaar of vier vyf zyn gang laten gaan en de poen kwam by stromen binnen. Er is een tyd geweest dat hij acht gastarbeiders in één huisje stopte voor een bedrag van twintig gulden per week per persoon1" Het bezwaarschrift van het gemeentebestuur tan Maassluis licht zich vooral tegen de bijna een kilometer brede geplande groenstrook op Maassluis, gro. dgebied en tegen de finan ciële gevolgen die dit voor de gemeente kan hebben Mede op aandringen van D'66'er N. R. van Dijk werd de passage die op het laatste betrekking had ge- hrapt Omdat, zoals loco-burgemees- ter J Smit het formuieeide, de discussie over de details van het streekplan erop gencht moeten zijn een zo groot mogelijke Maassluise vinger m de streek plan-pap te houden. Met andere woorden, de raad vond het on verstandig nu reeds alle kruit te verschieten. Van Dijk miste in het voorstel van het college een po sitief standpunt ten opzichte van de groenstrook: „We moe ten juist blij zijn dat die er komt." zei hy. Het argument van B en W. dat daardoor een itrueke woongelegenheid aan de Maas zou verdwynen, maakte op hem weinig indruk en ook de financiële nadelen zag hij niet zo:„We hebben steeds gesteld dat de „vervuiler" moet betalen In dit geval kun je zeggen dat dit de Rijnpoorthaven gaat zijn Dus Rijnmond moet dan ook die groenstrook maar betalen PvdA'er Nico Komen was erg blij dat er wat groen gaat ko men: „In al die jaren dat die industrie aan de overkant van de rivier maar uitbreidt, is er hier geen boom bij geplant." Verder noemde hij de fmancaele gevolgen een onverkwikkelijke zaa Waarna loco-burgemeester Smit namens het college zei dat B en W geen enkele bedenking tegen een groenstrook hebben. Wel tegen het feit dat Rijn mond botweg stelt dat die 900 meter breed moet zijn„We moeten als gemeentebestuur baas in eigen huls blijven. Als we wat de verdeling van de grond betreft met het Rijn mondplan meegaan, hebben we niets meer te vertellen." Dit laatste zei hij met het oog op mogelijke andere recreatieve voor? nngen naast een smalle re groenstrook. In verband daarmee heeft de KNDB bondsonderscheidmgstekens uitgereikt aan een aantal leden dat zich gedurende veertig of meer ja ren voor de damsport verdienstelijk heeft gemaakt Daarbij waren vier VDV-ers. 'y -Lu tfy VSF Drie van hen kregen de speldjes namens de Zuid-Hollandse Dam bond uitgereikt door de voorzitter van de Rotterdamse Dambond de heer K. de Haan: J. Lueassen sr W. H. Niestadt en W. F. Verburg De vierde jubilaris, de heer J. J- van Leeuwen, die onlangs een bromfMsongeluk had, kon niet aanwezig znn. Hij kreeg zijn on derscheidingsteken later thuis op- gesjveld. Het bestuur van VDV bleef niet achter en gaf de gehul- digden een bloemetje mee naar huis als attentie voor de echtgeno tes die hun mannen wekelijks aan VDV afstonden. Topjubilaris was de heer W -H. Niestadt, Tijdens de 55-ste ver jaardag las hij zijn 48-ste jaarverslag voor. Uit dat jaarver slag bleek dat de Vlaardingse Damvereniging 'n goed jaar ach ter de rug heeft. Het eerste tiental- promoveerde naar de provinciale hoofdklasse en het tweede tiental promoveerde van de eerste- naar de hoofdklasse. Het aantal leden van de VDV steeg tot 37 Als voorbereiding op het nieuwe seizoen speelt VDV morgenavond m Schiedam een massakamp tegen de Damclub Schiedam. De leden worden verzocht om kwart over ze ven bij gebouw Excelsior aanwezig te zijn. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Vanmiddag om twee uur wordt op de Rojtterdamse- dyk 293 een informatiecentrum ge opend. Het centrum is een project van de gereformeerde jeugdvereni ging, actiegroep Oost. Op vrijdag avond, zaterdagmiddag en zondag de hele dag kan men in het cen trum geïnformeerd worden over onder meer: drugs, gastarbeiders, kindercrèches, milieuverontreini ging en het wereld-diaconaat. De opening van het centrum valt samen met de start van een jeugd- week in Schiedam en naar aanlei ding daarvan wordt donderdag 9 september een gespreksavond over ontwikkelingshulp gehouden. Hij noemde het tafeltenmssei- zoen toch geslaagd omdat het vier de, vijfde en achtste semorenteam kampioen m hun afdeling werden. Tevens werd het eerste junioren- team kampioen in de landelijke jeugdklasse. Jaap Oppenheim werd de eerste landskampioen in de gescheidems van Intiem. Hij was de sterkste m de landelijke pupillenklasse. Sipke Andree werd gehuldigd omdat hy in het afgelopen seizoen maar liefst 49 van zijn 54 partijen m winst wist om te zetten. Het achtste team, bestaande uit Philip van Hoven, Jan de Bloeme. Dirk Batenubrg en Lauiens van Dorp kreeg de m 1961 door de toenmalige penningmeester wijlen A. Kor- pershoek beschikbaar gestelde teamprijs, Sjaak Opstal en Milan Bubhk een veisterkmg voor het eerste team te vinden. Intiem heeft onlangs drie nieuwe tennistafels aangeschaft, vei der zijn enkele oude netposten vervangen Op vrijdag 10 september spelen enkele teams m Gouda een paar oefenwedstrijden tegen Impuls, een week later wordt de traditionele tweekamp gehouden tegen TOG m Maassluis, tien teams doen daar aan mee. Intiem '66 beschikt nu over de volgende ploegen: 1 Sjaak Hoo- gendijk, Milan Bubhk, Sjaak Op stal 2. Ben Versteege. Sjaak de Bruijn, Marten van Benthem. 3. Hans Hess, Ruud Plaisler, Dick Oppenheim, Bert van der Lugt. 4. Mart van der Knaap, Piet Tuijtel, Sipke Andree 5. Bob Mudde, Mar van der Zwan, Ton Stoik 6. Wlm Huisman, Aat Ommenng, Rien Hogendijk. 7. George Korpershoek, Ton Groeneveld, Ria Sas, Bets Griep 8 Dick Batenburg, Philip van Hoven, Paul Lamers, 9. Har- ly Geelen, Ab Stolk, Sjaak Dumor- tier. 10 Theo van Veelen, Wlm Ver maas, Eef Dieterweg, Laurens van Doip 11. Sjaak Breedveld, Ton Coenradie, Piet van Toor. J Hoofdman. 12. Koos Drop, Kees SchildeiJ Wagenaar, M. J. van de Kroon. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Wie 65 jaar of ouder is, kan voortaan voor minder geld de verrichtingen van de Schie damse betaalde voetbalclub SVV gaan bekyken. Op vertoon van de AOW-kaart krygen deze toeschou wers een aanmerkelijke reductie en kunnen zij voor 1,50 naar binnen. Voor de echte liefhebbers van SVV, die al AOW genieten is het mogelijk voor ƒ22,50 een seizoen kaart te kopen. Op vertoon van die kaart kan men met alleen alle thuiswedstrijden van SW bezoe ken, maar ook alle wedstrijden in Schiedam van de B-selectie. Deze AOW-kaarten kan men ver kregen van 1 tot 2 uur 's middags bij het loket inlichtingen. De re- ductieregeling geldt ook voor men sen met een volledige WAO-be- schikkmg. Vooruit kijkend stelde de heer Van der Knaap de komst van (Van onze sportredactie) MAASSLUIS Zowel het eer ste elftal van Excelsior als dat van VDL gaan vandaag cn mor gen spelen buiten Maassluis- Ex celsior neemt het op tegen Zuid- iand en VDL tegen Excelsior 3 m Rotterdam. (Van een onzer verslaggevers) MAASSLUIS De huldiging van wethouder P, van der Snoek ter gelegenheid van zyn 25-jang jubileum als raadslid, die plaats zou vinden m de raadsvergadering van dinsdag, Is wegens zyn verblijf in 'n ziekenhuis tot nader order uitgesteld. Dit is ook 't geval met de receptie aangeboden door 't col lege van B. en W. die gehouden zou worden op vrijdagmiddag 10 sep tember in boerderij-restaurant De Ridderhof. SCHIEDAM Met echte stem- oproepen hebben kinderen m de Schiedamse wijk Nieuwland „Stern- bureautje" kunnen spelen. De op roepen waren door een stel kwa jongens donderdagavond uit een ongebruikt schoolgebouwtje aan de Henry Polaklaan gestolen Een va der die merkte waarmee zyn kmd aan het spelen was, had de politie gealarmeerd. Al snel kwamen mensen van de politie en de gemeente poolshoogte nemen. De oproepen bleken dupli caten te zyn van exemplaren die de kiezers tijdens de laatste verkie zingen thuis gestuurd hadden ge kregen. Op de stembureaus had men erop gezet of kiesgerechtigde was komen opdagen of niet. In de school stonden vijftig kisten met duplicaatoproepen opgeslagen Via een paar vakkundig inge gooide ruiten waren de daders he? gebouwtje binnengekomen. De vloer lag bezaaid met papier. Waar schijnlijk hebben de kwajongens een paar stapels oproepen buiten aan kleine kinderen uitgedeeld. Alle teruggebrachte oproepen wer den meteen^ vernietigd. Vrijdag morgen zijn de kisten naar een an dere opslagruimte overgebracht. SCHIEDAM -— Disckjockey Dol- luffie zal vanavond in sociëteit De Vonk aan de Lange Haven 129 in Schiedam de platen weer aan elkaar praten H(j wordt geassis- teeid door hei dun Jan en Eti Toegang een gulden.

Het Vrije volk | 1971 | | pagina 1