Gr of baan staat hoog op saneringslijst Schiedamse voor arbeiders CASH AND CARRY: HANDEL OF NIET? Korfballend Schiedam niet ontevreden vragen veld op Har ga-park wisselbl fnd I Gebr. de Veld P0PPEZIJ8 Sett Gaaikeraa op Knalfestival 15.11. Bureau in opbouw u iSlpI Bustocht voor bondsbe jaarden Ruilbeurs Nieuwland T.Y. DEFECT? Nieuw seizoen voor Dukdalf Open-deur- dienst (brocn)f;gfsen fijn VRIJDAG 10 SEPTEMBER 1971 HET VRUE VOLK PAGINA' 19 lÉffiliS -M m Aéé (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Het staat vast dat na de afbraak van de Parallelwegwoningen de industrie zich gaat vestigen op het terrein achter het NS- station. Het gebied tussen Rijksweg 20 en het spoor wegemplacement wordt be schouwd als een ideale plaats voor de vestiging van bedrij ven. Verwacht wordt dat de Parallelweg als woongebied eind volgend jaar definitief tot het verleden zal behoren. Nu nog spelen, straks slopen. - P '|t De sloop gaat geleidelijk. (ADVERTENTIE) SCHIEDAM De Beroeps commissie Bouwverordenin gen moet zich erover gaan beraden of een Cash en-Car- rybedrijf onder Handel en Inr dustrie gerekend mag wor den. Dit bleek gisterochtend in de vergadering van de commissie, die het beroep be handelde van de heer Salari tegen de weigering van B. en W. een bouwvergunning te verlenen voor zijn Cash en Carrybedrijf aan de Van De- venterstraat. Het Cash en Carrybedrijf van de heer Salari. (Van. een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De buitenlandse werknemers in het Rijn mondgebied die in hun vrije tijd tegen een balletje willen trappen, zijn ontevreden. Het is niet mogelijk voor ons, zeggen ze, om hier in Rijnmond op een behoorlijk veld te voetballen. (ADVERTENTIE) fjerqjeuwtmvveitigijeid! SCHIEDAM Er wordt geheid achter het politiebu reau aan de Lange Nieuw straat in Schiedam. Met deze tweede bouwfase waarover al in 1930 gesproken werd, is nu eindelijk een begin gemaakt- In dit nieuwe deel van het Schiedamse hoofdbureau worden het leslokaal, de meldkamer en de kantine on dergebracht. In oktober van het volgend jaar hoopt men liet in gebruik te kunnen ne men. Daarna zal het voorge bouw onder handen worden genomen. Wij helpen U direct Voor naar HOOGSTRAAT 101-103 SCHIEDAM - TEL. 26 75 52 De ontruiming van de in zeer slechte staat verkerende woningen vordert langzaam. Deze maand nog vertrekken ongeveer twintig gezinnen naar elders waar door de sloper opnieuw de kans krijgt een aantal woningen in deze verkrotte buurt omver te halen. Het beleid van de gemeente is er op gericht iedere geschikte woning die vrijkomt te reserveren voor be woners van de Paralllweg. Knel punt hierbij is dat vervangende woongelegenheden maar mondjes maat aanwezig is in de wijken die daarvoor in aanmerking komen. Zo is Groenoord op enkele flats na volgebouwd. Ook de nieuwe wijk Woudhoek- zuid^ bitJt geen uitwijkmogelijkhe den' De eerste paal voor dit nieuw- - bouw-project. westelijk van Ke- tbel, moet zelfs nog geslagen wor den. Zoals de gemeenteplannen nu liggen, zullen na de afbraak van de Parallelweg-woningen de ne gentiende eeuwse pandjes aan de Grofbaan het moeten afleggen te gen de slopershamer. In dit sane- ringsgebied achter het Brcersveld wonen naar schatting nog vijftien personen- Woningen die hier door verhui zing leeg komen, worden door de gemeente direct aan hun bestem ming onttrokken en definitief onge schikt gemaakt voor verdere bewo ning. Zelfs krakers krijgen geen enkele kans om deze pandjes op nieuw te betrekken. »-* 1 - 'jV' (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Er komt een werkgroep die de recreatie en het opbouwwerk voor buitenlandse werknemers gaat behartigen. Dat besluit werd gistermiddag genomen door de gemeentelijke commissie voor Opvanging- en Begeleiding van Buitenlandse werknemers. In de werkgroep zullen afgevaardigden zitting nemen uit de industrie, het maatschappelijk opbouwwerk en het pastroraal werk. De eerste taak waarmee de groep zich zal moeten bezighouden is het zoeken van een ruime bidplaats voor Turken. Het dagelijks bestuur van de commissie zal de nieuwe werkgroep formeren. (Van onze sportredactiei SCHIEDAM Korfballend Schiedam mag niet ontevreden zijn over de behaalde resultaten van de twee eerste competitiedagen. Schiedam scoorde vier punten uit twee wedstrijden, Odi speelde een- waal gelijk en won een keer. Suc ces won en verloor een wedstrijd. Of er inderdaad reden tot optimis me is. zuUen de dames en heren zaterdag en zondag moeten bewij zen. Schiedam ontvangt het eveneens nog ongeslagen HPV. Het team van de Hoop steekt, op het moment in een goede vorm en het zal de rood zwarten de nodige moeite kosten de partij winnend af te sluiten. Wij houden het, voorzichtig op een ge lijkspel. Zaterdag ontmoet Succes de Ka pellen. Een voor de Successers on bekende tegenstander. Met wat be tere schotvaardigheid dan afgelo pen zondag gedemonstreerd werd, mag de Kapellen een niet al te groot struikelblok vormen. Op eigen terrein ontvangt Odi bet Dordtse TOV. Gezien het goede spel van afgelopen zondag tegen Wion, komt Odi als favoriet binnen de lijnen. (Van een onzer verslaggeefsters) De vertegenwoordiger van het gemeentebestuur, 'de heer Smit, zei: 'Volgens het college valt een cash and. carrybedrijf-niet onder de be grippen handel en industrie.' De gemeente kan de heer Salari zijn bouwvergunning weigeren op grond van 'n -uitbredingsplan uit 1944. waarin staat dat het gebied in de buurt van de Van Devtmter- straat bestemd is voorr handel en industrie. Ai in 1968 is het cash and carry bedrijf geopend en loopt nu goed. Volgens de heer Salari zijn er nog meer bedrijven in die straat die aan particulieren leveren. •Waarom zou de gemeente Salari iets weigeren, wat anderen stilzwij gend wordt toegestaan.' .vroeg. Sa lto's verdediger mr. P. van Bocho- ve zich af. Het pleidooi van de advocaat ging over de voorgeschiedenis van het verkrijgen van de bouwvergun ning. Volgens de heer Van Bochove rezen cr pas moeilijkheden toen Salani de zaak wild- gaan uitbrei den en een vergunning aanvroeg. Er werden bouwtekeningen opge- stuurd naar de gemeentelijke wo- nlngdienst- Toen de goedgekeurd terugkwamen, ging Salari meteen aan de slag met uitbreken en ver bouwen. Hij kreeg ook een briefje waarin stond dat hij na de betaling van een bepaald bedrag de vergun ning zou kunnen ophalen. Jammer genoeg voor de heer Salari raakte het broefje zoek en ook betaalde hij niet. maar hij bouwde verder. In juli 1971. een half jaar nadat hij de goedgekeurde bouwtekenin gen had ontvangen, kreeg de heer Salari een aangetekende brief waarin stond dat hij alle verande- rigen in het bedrijf weer onge daan moest maken. De gemeente had besloten hem geen vergunning te verlenen. De laatste opmerking van de advocaat zal het de commissie nog wel moeilijk maken bij haar be raadslagingen, Hij zei: 'Geen zin nig mens zal zeggen dat een cash and carrybedrijf niet tot een han delsinrichting gerekend kan wor den.' (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De Groningse cabaretier Seth Gaaikema komt za terdagavond naar het Schiedamse Knalfestival. Gisteren heeft Gaai kema, die op het ogenblik een serie voorstellingen geeft in De Doelen, toegezegd op te zullen treden in de Margriethal. Zoals bekend zijn de baten van het festival bestemd voor de bouw van ee ninvalidenclubhuis. Aan het festival, dat zaterdag middag om twee uur begint werken onder andere mee: The Kilima Hawaïians, The Three Jacquets, het dansorkest. De Euromasters. het combo New Life. de parodist John van Raay, de zang- en dansgroep Los Cobarios. de disc-jockey Martin Green; de jongleur Jerry Dewis. de Boerenkapel van OBK. het Schie dams familietrio De Vazodo's en The Trifids met Patricia Paay, die ook tijdens het bal optreden. De toegangsprijs bedraagt 2,50 voor volwassenen en 1-25 voor kinderen tot twaalf jaar. In de zaal is ook een Rad van Avontuur, een grabbelton en een hometrainer van de Schiedamse wielerclub. Het fes tival wordt georganiseerd door de stichting Lentefeest. fADVERTENTIE De veertig actieve buitenlandse clubs die er in Rijnmond zijn, heb ben. maar de beschikking over drie velden: een slecht veld in Rotter dam, een 'knollentuin' aan de Schietbaanstraat in Schiedam- Bijdorp en één behoorlijk veld in Vlaardingen. Daarop moet de hele competitie afgewerkt worden en dat is, vol gens hun woordvoerder de heer A. M. Arling gistermiddag tijdens een vergadering van de commissie voor buitenlandse werknemers onmoge lijk. Dc biritenland.se werknemers wil len graag spelen cp het sportpark Harga. zo luidde het verzoek dat de heer Arling overbracht aan com missie-voorzitter. wethouder Collé. 'Onze jongens zien dat er op zon dag vrije velden zijn op Harga.' zo zet de heer Arling. 'en ze zouden graag weten of er een mogelijkheid is om daar te spelen.' Wethouder Collé beloofde het KMM 26 (1W m atS»t»r het»tadhui»^SOti_EpAM TElEfOOH (0(8)2683 SI SUJTERIJ WIJNHANDEL Bezorgin* door de gehele stad (Van een onzer verslaggevers» SCHIEDAM De afdeling Schiedam van de Algemene Bond van Bejaarden organiseert op dins dagmiddag 21 september een bus tocht voor haar leden. De trip voert door de oude Rijnstreek naar Noordwijkerhout, Katwijk. Wasse naar, Scheveniingen en 's Graven- zande en vandaar via het Westland terug naar Schiedam waar men 's avonds omstreeks zeven uur hoopt te arriveren. De kosten bedragen viif gulden per persoon. Het ver trek is om een uur 's middags van af het Blauwhuis aan de Lange Nieuwstraat. Voor deelname moet men zich z» spoedig mogelijk opge ven. Het bedrag van vijf gulden moet voor 16 september worden voldaan. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Op woensdag 6 oktober houdt de wijkverenigtag Nieuwland haar maandelijkse ruil beurs. Op deze beurs worden aller hande dingen geruild: postzegels, suikerzakjes, lucifersmerken en zelfs Rijwielbelastingplaatjes van ir/v-w* rta Arirlnrt verzoek te zullen doorspelen aan de Sportraad, maar merkte daarbij wel op dat de kans op een vrij-veld. bijzonder klein is. 'Het merendeel van de Schiedamse velden wordt op zaterdag en op zondag bespeeld,* aldus de wethouder. (ADVERTENTIE) Evt. vooraf prijsopgave püïüpj) SL. Liduinastraat 78 a yflp-*, - Schiedam ferA Telefoon 010—268638 ^ff. Philips dealer 'Van een onzer verslaggevers» SCHIEDAM Het nieuwe sei zoen voor jongeren van dertien lot en met vijftien jaar die üd zijn van het Schiedamse vormingscen trum aan de Rijnstraat „De Duk dalf" begint op vrijdag 17 septem ber met een beat-avond. Om half acht precies gaar. de soos open. Twee dagen later op zondag 19 .sep tember komen de tongeren die ouder zijn dan twintig jaar voor het eerst in de sociëteit botten. De toegang is vnj. Dit avond begint om acht uur. (Van een onzer verslaggevers.» SCHIEDAM De commissie voor het Opendeurwerk van de Hervormde Gemeente houdt zon dag 12 september een opendeur- dienst in de Grote Kerk. Voorgan ger is Ds. J. D. Smids, hervormd predikant in Amersfoort. De dienst begint om tien uur 's morgens. (ADVERTENTIE)

Het Vrije volk | 1971 | | pagina 1