Schiedamse cafés fa m en langer open Als proef vrij dagkoopavond verzetten naar donderdag 11 98 B Kraandrijver komt op tragische wijze om he wisselblnct enserie voor KNMTP Buit f 5,- schade f 10.000,- GS onthoud goedkeuring aankoop gebouwen I 1 I m 1| I Monteur veroordeeld tot f 400,- boete Schiedam geeft subsidie aan Leger des Heils jUUIjjjjlj^j Onoplettendheid de oorzaak? Auto's botsen Visseri j museum Experiment met school- parlement duurt nog een jaar li li II m I Fielser gedood mmmm Zwembad sluit BRIEVEN VAN LEZERS Actieve dieven lil m m i'ï DINSDAG 21 SEPTEMBER 1971 HET VRIJE VOLK PAGINA 17 41 ADVERTENTIE (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Een kleine onoplettendheid is vermoe delijk de oorzaak geweest van het ongeluk in de Koningin Wilhelminahavèn, waarbij gistermorgen de 46-jarige Vlaar- dingse kraandrijver Q, W. Molhoek verdronk. Het slacht offer woonde in de Vossiusstraat 45 en laat een vrouw en twee kinderen na. m De arijvende bok Tüc.nia slaagde er ten slotte in de kraan op het droge te krijgen. is Toen drie takelwagens de gezonken kraan om even over twaalf boven water kregenstelden Ruikers vast dat de cabine leen was en de ruiten gebroken waren. (ADVERTENTIE) lierryeuwtuwveiligifeió Badhuis (ADVERTENTIE) $gl II i§| ii m m 1*1 II I M li il (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De Schiedamse cafés blijven voorlaan langer open. Het college van burgemees ter. en wethouders wil, als de raad er volgende weck mee ak koord gaat. de sluitingstijd van de horeca-bedrijven aanpassen aan de tijden die gebruikelijk zijn in de buurgemeenten Rotterdam en Vlaardingcn. De nieuwe sillatie houdt in dat de cafés door -de-weeks open zijn tot één uur 's nachts en op zater dag en zondag tot twee uur 's nachts. Tot nu toe was het offi ciële Schiedamse sluitingsuur: half één (van maandag tot en met vrijdag) en half twee (op zaterdag en zondag) Het college van B. en W. heeft tot deze maatregel besloten na aandringen van de caféhouders: d.e eigenaars zijn n.I» beducht voor 'leegloop' naar andere ge- fiieenten als de 'vroege Schie damse sluitingstijd nog langer gehandhaafd blijft. Een enquétte die onlangs op initiatief van de gemeente on der de 62 Schiedamse caféhouders is gehouden wijst uit, dat zesen zestig percent 's avonds langer open wil blijven, zesentwintig pereent heeft overwegende be zwaren, terwiji acht percent geen mening heeft. Dit de enquête blijkt voorts, dat de horeca-ondernemers op een avond die voorafgaat aan de nationale feestdag of een alge meen erkende feestdag, de café deur eveneens tot twee uur open willen houden. De gemeente stemt hiermee in, omdat het 'hierdoor voor de Schiedammers mogelijk wordt met een lang weekeinde in het vooruitzicht 's avonds wat langer uit te gaan'. Aleen voor Goede Vrijdag wordt door het coliege *n uitzondering gemaakt. De Provinciale Raad voor de Volksgezondheid in Zuid-Holland en de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Beneden-Maas zijn inmiddels akkoord gegaan met de gewijzigde sluitingstijden. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Als proef één jaar lang de koopavond van vrij dag verschuiven naar donderdag. Dat stelt het college van B. en IV. de gemeenteraad voor op ver zoek van de Schiedamse Handels- en Bedrijfsraad, die de vrijdag koopavond in Schiedam niet lan ger ziet zitten. Het publiek blijft volgens deze Schiedamse winkeliers-organisa tie weg, omdat er op vrijdagavond doorgaans goede televisie-pro- gramma's zijn; omdat deze avond erg ..in" is als uitgaansavond en omdat in dc vakantie-maanden op vrijdag de trek naar het week end-huisje, de camping of de boot al Troeg in de avond op gang komt. Een enquête die onlangs door het Activeringscentrum Broers- vest-Rotterdamsedijk onder dc winkeliers is gehouden, maakt nog eens duidelijk dat het over grote deel van de Schiedamse winkeliers af wil van de vrijdag- koopavond. In cijfers: 85 percent van de betrokkenen is voor de verschui ving van de koopavond naar don derdag, tien percent is tegen, ter wijl vijf pereent geen mening heeft. Ook de grootwinkelbedrij ven als de Hen», Bervoels. Lampe en Albert Heijn, en de meerderheid va» de Hoogstraat winkeliers en de Brocrsveld-mid- denstanders wileln een koopavond op donderdag. De winkeliersverenigingen Mgr. Nolenslaan en Schiedam-Zuid hebben zich volgens de Handels- en Bedrijfsraad niet duidelijk uitgesproken, omdat de behoefte aan een koopavond in deze wijken niet zozeer gevoeld wordt. Zowel de Kamer van Koophan del en Fabrieken voor de Beneden Maas als de Adviesraad voor dc Detailhandel en Consumentenbe langen hebben het gemeentebe stuur inmiddels meegedeeld geen bezwaar te hebben tegen de ver schuiving. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM-—- Op de kruising Burg. Knapper tlaan- Alei dastr aat in Schiedam verongelukte op 25 februari de fietser Pieter Vink do delijk, na' een botsing met een be stelauto die geen voorrang verleen de. Vanmorgen veroordeelde de Rot terdamse rechtbank de bestuurder van de wagen,.de 25-jarige monteur Harry E. uit Schiedam tot een boe te van 400 gulden subsidiair veertig dagen en drie maanden voorwaar delijke ontzegging van de rijbe voegdheid met een proeftijd van twee jaar. De eis van de officier van Justi tie was 750 gulden boete, een maand voorwaardelijke gevange nisstraf en zes maanden ontzegging van de rijbevoegdheid. (Van een onzer verslaggeefsters') SCHIEDAM De afdeling re classering van het Leger des Heils In Rotterdam heeft van de gemeen te Schiedam dertig gulden subsidie ontvangen. De subsidie is toege kend omdat het Leger des Heils tien rapporten over de Schiedam mers heeft uitgebracht, In de be groting werd drie gulden voor elk reclasseringsrapport uitgetrokken. Weer eens iets andersdeze moderne weefstof, die Uw inter ieur een zonnige aanblik geeft. Moderne weefstof in een mul- ti-kleurig streepdessin, 120 cm breed, koopt U nu bij ons niet voor f6,25, maar heel voordelig voor nog géén vier gulden. Morgenvroeg om 9 uur begint op de 1e etage de verkoop van deze moderne weefstof in een multi-kieurig streepdessin. Nu per meter, 120 cm breed voor 3: Ook maandagmorgen open Géén tal. of schrift, best. Officieel is nog niet komen vast te staan hoe de kraan van de heer Molhoc": te water raakte. Volgens enkele ooggetuigen zaten een paar kabels aan de ongeveer tien nieter lange giek in de war. Mogelijk werd de bestuurder hierdoor afge leid. In elk geval moet hij te laat hebben gemerkt dat de kraan lang zaam van het licht naar de water kant hellende kade achteruit de haven in reed. Een woordvoerder van de NV Nieuwe Matex. waar de heer Mol hoek bijna tien jaar als kraandrij- ven in dienst was. noemde liet do delijke ongeluk gisteren een onver klaarbare zaak. Dat liet wegdek van de zuidoostzijde .van de Ko ningin Wilhelminaliaven een beetje afloopt is bij liet bedrijf be kend. 'Het is mogelijk dat hij er met zijn gedachten even niet bij is geweest', aldus de woordvoerder, 'iedereen heeft wel eens een black-' out, alleen in zulke omstandighe den is het fataal'. De Vlaardingse politie en de ar beidsinspectie hebben" het onder zoek in handen. De kraan was pas twee jaar oud. Dat een defect'het ongeluk heeft veroorzaakt, moet daarom onwaarschijnlijk worden geacht. Om even over tien uur gister morgen schoot de kraan rakelings langs een bolder, pal achter d° Deense .tanker Brottingborg het zwarte water van de Koningin Wil- halminahaven in. Onmiddellijk zakte liet gevaarte naar de modde rige bodem. De Vlaardingse brandweer rukte met groot materiaal uit. Drie dui kers onderzochten de gezonken kraan. Die bleek op z'n kant te liggen. Het zijraampje was geopend en de andere ruiten van de kabine waren kapot. De kabine was leeg. stelden zij vast. Het slachtoffer is dus waarschijnlijk nog uit de kabi ne ontsnapt, maar kon de opper vlakte Riet meer bereiken. Om on geveer half drie gistermiddag dreg de de rivierpolitie het stoffelijk overschot van de heer Molhoek op. Daarvoor was men met drie kra nen bijna drie uur bezig geweest de gezonken hijskraan te bergen. Twee forse kraanwagens waren niet in staat gebleken hem op het droge te trekken. Vandaar dat assistentie werd ge vraagd van de drijvende bok Tita- nia van Wilton Feijenoord. Die slaagde erin het met modder be smeurde verwrongen gele gevaarte op de wal te krijgen. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Het zwembad Groenoord zal woensdag 22 sep tember voor het laatst in dit sei zoen open zijn. Dit jaar zijn er 375.000 bezoekers in Groenoord ge teld tegen vorig jaar 396.947. De oorzaak van dit lagere bezoekers aantal kan liggen aan een paar slechte juniweken. Tot en met donderdag 23 sep tember kunnen gevonden voorwer pen bü het zwembad worden op gehaald. RAAM 26 f100 m achterhetstcdhuis) SCHIEDAM TELEFOON (010) 26 8351^ te nonenoaH- (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De Koninklijke Nederlandse Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde geeft donderdag aanstaande in zaal Irene aan de Nieuwe Haven een lezing over bloembollen in huis en tuin. Spreker is de heer Verdouw, die een eri ander zal verduidelijken met dia's. De bijeenkomst begint donder dagavond om acht uur. Voor 28 ok tober heeft de KNMTP eveneens een lezing op het programma staan. De heer Looze. bekend van zijn lezingen over Kameroen, houdt dan een voordracht onder de titel: "Van de hak op de tak." De leidster van de bloemschikcur- sus geeft op 25 november een demonstratie van d;oogbloemen; de cursus hiervoor gaat binnenkort van start. Voor inlichtingen kan men contact opnemen met mevr. Freriks, Diepenbrockstraat 92, Schiedam, tel. 708291. Wanneer er voldoende belang stelling is en het weer meewerkt, kunnen de KNMTP-leden zaterdag 2 oktober met de bus naar de herfsttentoonstelling in Laren. De kosten bedragen (ook voor introdu cés) vijftien gulden per persoon. Voor deze trip kan men zich opge ven bij de volgende telefoonnum mers: 702654, 269728 en 708291. Wij als buurtbewoners en spaar ders van Schiedam-Zuid, vragen ons af waarom de heer Collé van een onrendabel zwembad een bad huis wil maken. Waar zit z'n ver stand? De bewoners van Zuid hebben indertijd gevraagd of het badhuis in de Eendrachtsstraat weer open kon. Want iedereen die weieens in het Sportfondsenbad gezwom men heeft, heeft toch kunnen zien dat dit bad door de jaren heen zwaar verwaarloosd is. W(j geloven dat de aandeelhou ders van het Sportfondsenbad een spelletje spelen. Want waarom heeft het Sportfondsenbad niet meteen gereageerd, toen 't spaar fonds voor het Zwembad-Zuid •werd opgericht? H. SLAGMOLEN, Bnmmelsestraat 1. Schiedam, imedewerker Wijkcentrum-Zuid) (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Op het kruispunt Van Ruysdaellaan-Hobbemas -raat kwam de personenauto van dj 2,9- jarige chauffeur S. J. v. d. 3. in botsing met die van de 21-jarige kantoorbediende A. v. d. H. De chauffeur had geen voorrang ver leend. Een passagiere van de kan toorbediende, de 22-jarige mej. G. A. v. H. is met een hersenschud ding in het gemeenteziekenhuis op genomen. Beide auto's werden zwaar beschadigd. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De firma Schmolz en Bickenbach aan de Nieuw Mathenesserstraat kreeg nachtelijk bezoek. Indringers bra ken kasten en bureaus open en sneden zittingen van stoelen kapot. Pogingen om twee brandkasten te kraken waren vergeefs. De buit be droeg- vijf gulden en de schade be droeg tienduizend gulden. Bij Publi-Studio aan de Couwen- hovenstraat zijn dieven via een raam binnengedrongen. Er werden bureaus en kasten opengebroken. Uit een geldkistje werd driehon derd gulden ontvreemd. Ook ma chinefabriek Van West aan de Nieuwe Mathenesserstraat is men via een raam binnengedrongen. Hier werd een telmachine vernield, schade vijfhonderd gulden en ze ventig gulden uit een geld kistje gestolen. De koffie-automaat in het bode huis Schiedam aan de Couwenho- venstraat werd door een vroege be zoeker twintig gulden lichter ge maakt. Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Gedeputeerde Sta ten van Zuid-Holland hebben nog geen goedkeuring verleend aan het voornemen van de gemeente Schie dam de gebouwen van Schellekens Staalbouw N.V. te kopen. Gedepu teerde Staten willen daarmee wachten tot een vaste financiering van deze uitgave is verzekerd. Na langdurige besprekingen met Schellekens Staalbouw N.V. is de gemeente met het bedrijf overeen gekomen het geld voor de aankoop van de gebouwen van het bedrijf zelf te lenen. Omdat de raad in de vergadering van 26 april had inge stemd met de aankoop van de ge bouwen van Schellekens Staal bouw N.V. en besloten had 22.500 gulden aankoopsom te betalen, moet dit besluit gewijzigd worden. Het colleg' stelt de raad nu voor akkoord te gaan met een vaste geldlening van Schellekens Staal bouw N.V. om de aankoop te kun nen betalen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De Schiedamse personeelsvereniging A. de Jong organiseert op donderdag 30 sep tember een bezoek aan het Vlaar dingse Visserijmuseum. De rondlei ding begint om half acht. Op 22 oktober gaan de leden van de per soneelsvereniging de show van' het Brabantse duo 'De Twee Pinten' bekijken in de Vlaardingse Stads gehoorzaal. Na afloop is er een bal voor de dansliefhebbers. De Pintenshow start om acht uur. Het laatste evenement van dit jaar vindt plaats in de Vlaarding se zaal Triangel, waar op 18 de cember een middag voor de kinde ren wordt gegeven, die om half drie begint. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De proefpe riode van het schoolparlement van de Willem de Zwijger-mavo wordt verlengd. Het college van B. en IV. vraagt de raad het experiment nog een jaar te la ten voortduren, omdat het geen kans ziet op korte termijn met een verordening te komen, waarin de bevoegdheden van de directie, het schoolparlement. de leraren en de lerarenverga dering zijn geregeld. Wel is het mavo-schoolpar- lement inmiddels tot de over tuiging gekomen dat de huidige verordening gewijzigd moet worden. De voorstellen hiertoe, die een commissie uit het schoolparlement begin deze maand heeft gedaan, zijn in grote lijnen door het parlement aanvaard. In de commissie zit ten: de directeur van de schooi, n vertegenwoordiger van de ouders, een vertegenwoordiger van het niet-onderwijzend per soneel, een vertegenwoordiger van het onderwijzend personeel en een vertegenwoordiger van de leerlingen. #1 'Hl iil 'ijl I ST -LIOUlNASTttA.Vl 49, TEL 26.15.86 SCHIEDAM

Het Vrije volk | 1971 | | pagina 1