Actie tijdens Vredesweek Gastarbeiders beschermen tegen 'afpersers- neigingen van verhuurders Ds. Spaling in 't zilver Amateur koolkikker Gebr. de Veld m Tuinier er schoonste van Het staat nog overeind. wisselbind SPORTHUIS LEO v. d. VALK Automobilist rijdt kleuter aan en gaat er vandoor Vacatures bibliotheek commissie ^SÉftl ':SÊ%i*WÊSf Witte plekken Vluchtrit in gestolen auto Indeling van damesvoetbal T.V. DEFECT? Schiedam-Oost wil eigen wijkcentrum Kamerlid Nel Barendregt in Schiedam Collecte voor cle dieren Martin Green jubileert met uitgebreid programma Vakbond start opnieuw met vormingscursus Onderscheiding voor voorzitter Singelkwartier Esperanto agendo muur IIP air Ruitentikker roblheenes juwelier Sluis twee dagen buiten bedrijf termeulen MAANDAG 27 SEPTEMBER 1971 HET VRIJE VOLK PA;- Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Met als slot enkele speciale diensten in kerken is ook in Viaardingen de vredesweek weer achter de rug. Zeven dagen lang hebben vele organisaties samengewerkt om de aandacht van de Vlaardingse bevolking voor de vrede op te eisen. Wij heipen U direct WWl 1 j A S v< ór'v* W M lf if ll (Van een medewerker) SCHIEDAM Op het volks tuincomplex Thurlede is za terdagavond de uitslag be kend gemaakt van de jaar lijkse, tuinkeuringeii. Deze keuring werd verricht door vier afgevaardigden van de Leidse Bond voor Amateur- tuinders. VLAARDINGEN We derom is de sanering van de binnenstad een stapje dichterbij gekomen. Op steeds meer plaatsen gaat het oude centrum „witte plekken" vertonen, zoals hier op de hoek van de 1ste Van Leyden Gaelstraat en de 1ste Spoorstraat waar dopers dezer dagen de laat ste hand legden aan de af braak van al lang niet meer bewoonde huizen. GOED GEKLEED U/lndiot jfouie - SCHIEDAM De dorpskerk in Kethelmiddelpunt van zo'n beetje het laatste stukje natuurschoon dat in de woestenij overeind is gebleven. Wie het nog op dezelfde manier wil er varen als de fotograaf, moet hollen. Waar nu nog grasland ligt, verrijzen morgen de flats. Bij tvijze van spreken dan. Iferrjieuwt uw veiligheid! f] IN DE PASSAGE VOOR AL UW SPORTARTIKELEN (Van een medewerker) SCHIEDAM De voorzitter van de wijkvereniging "Sin gelkwartier", de heer J. H. F. Fredriks is zaterdag tijdens een receptie ter gelegenheid van het veertigjarig bestaan van de vereniging onder scheiden. Uit handen van de voorzitter van de SG, mr. J. C. J. Pels Rij eken, ontving hij de legpenning van verdienste vanwege het vele werk door hem en zijn medewerkers ver richt voor de wijkvereniging. (ADVERTENTIE) 4 i Het meest kwam dit vrijdag avond en zaterdag op het Liesveld tot uiting. In zeven marktkramen hadden diverse groeperingen hun krachten gebundeld om tussen de mensen de levensproblemen ken baar te maken. Over belangstelling hadden een Vlaardingse afdeling van Amnesty International en de Derde Wereldwinkel groep niet te klagen. Het Humanistisch Verbond en de Commissie Interkerkelijke Hulpverlening daarentegen hadden meer mensen aan hun kraam venvacht. Het nogal kille en soms wat gure weer zal hier ongetwijfeld een van de oorzaken van zijn ge weest. (Van een onzer verslaggevers,! SCHIEDAM - De politie wilde vrij dagavond op de Broersvest een auto voor routinecontrole aanhouden. De "man gaf echter vol gas en reed door. De politie zette een achter volging in. De man beschadigde op de Lange Haven tijdens zijn vlucht ook nog twee geparkeerde auto's. In de Brede Marktsteeg verliet de man rijn auto en ging lopend ver der. In de Herenstraat kon de be stuurder, de XS-jarige bijrijder L. v. d. B. worden aangehouden. De auto waarin hij reed, bleek gestolen te zijn. In verband hiermee is ook aangehouden de 20-jarige H. H. Beiden hebben inmiddels bekend sinds juli vijf auto's te hebben ge stolen, die allen, beschadigd in middels, zijn teruggevonden. (De uno raportisto) SCHIEDAMO Merkredon, la 29an de septembro klubvespero. Ni konversacios ce kado H. Letseh sr. Lekstraat 100b. Propagandu al viaj gekonatoj nian belan lingvon. SCHIEDAM De Rotterdamse Voetbalbond heeft de indeling bij het damesvoetbal bekend gemaakt. Onze twee vertegenwoordigers. DRZ en Demos,komen uit in de zondagafdeling. De indelingen zien er als volgt uit: Bloemhof. Belve dère. DEH, Zuiderster, Demos. Flos en DCL. In de afdeling van DRZ de volgende verenigingen: DHZ, Hurricanes, Crooswijk, AVS, DRZ, Biijdorp en Siod, SCHIEDAM Tijdens een in de Opstandingskerk gehouden bijeen komst is dominee J. Spaling in te genwoordigheid van burgemeester Roelfsenm. diens echtgenote en tal van vertegenwoordigers uit het plaatselijk kerkelijk leven, gehul digd wegens z(jn zilveren ambtsju bileum. Dominee Spaling is behalve wijk- predikant ook praeses van de cen trale kerkeraad en consulent van de wükgemeente twee. De vele sprekers legden vooral de nadruk op het inzicht van de jubilaris op zaken die de ontwikkeling op gods dienstig terrein betreffen en diens grote werkkracht. De dominee kreeg vele geschen ken aangeboden, zijn echtgenote een bloemenhulde. Het officiële deel ging later over in een open receptie, waarvoor veie Schiedam mers belangstelling toonden. Veel Viaardingers hadden de handen al diep in de zakken ge stoken. In een van de kraampjes waren actievoerders bezig met het verzamelen van handtekeningen om het voormalige Vlaardingse klooster in te gaan inrichten als pension voor buitenlandse werkne mers. „Een ideale woongelegen heid voor deze gastheren,' aldus 'n van de actievoerders. „De buiten landse werknemers worden dan wel niet geïntregeerd in 't Vlaarding se woningbestand; maar daar is voorlopig met zo'n drieduizend wo ningzoekenden ook geen hoop op. En om ze niet de dupe te laten worden van verhuurders met afper- sevsneigingen voeren we deze actie." Velen gaven middels een hand tekening hun fiat aan deze actie. Ook werd de viltstift of de balpoint vee! tevoorschijn gehaaid om op de klaagmuur te schrijven wat het „slechtste" land is. De bedoeling was dat mensen op deze klaagmuur te kennen gaven wat zij als. het land met de meeste mistoestanden zagen. Aan de hand van deze gegevens zal een Mis-Worldverkiezing wor den gehouden. Het land waarvan de Viaardingers vinden da,t er de: meeste mis-toestanden heersen zal Mis-World genoemd worden en de ze winter door diverse instanties nader onder de loupe worden ge nomen. (Van onze sportredactie) SCHIEDAM Het blijft aan de kop van de ranglijst van de amateur-koolkikker stuivertje wisclcn. En dat gaat dan vooral tussen Peter van Mil van WK en Martin Schaap van FC Nieuu- land. Dit weekeinde heeft Peter ruimer afstand genomen van zijn directe belager, want zater dag tegen Vulcyon' Zwaluwen scoorde hij drie maal, terwijl Martin Schaap in de vroege morgenuren het net legen RET niet wist te vinden. Van Mil heeft zijn totaal nu op tien gebracht en Schaap blijft op zeven staan. Met zes doelpunten staat Hans van Dongen (GTB) op de derde plaats. (ADVERTENTIE) Evt. vooraf prijsopgave St. Lidulnastraal* 78 a Schiedam Telefoon 010—26 8G 38 Off*. "Philips 'dealer (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Na de Gorzen lijkt nu ook Schiedam-Oost een eigen wijkcentrum te krijgen: Don derdag wordt daarover vergaderd in het centum De Reiing aan de Overschiesestraat. Behalve vertegenwoordigers van vele plaatselijke instanties ais de Gemeentelijke Sociale' Dienst, heb ben ook de wijkvereniging Singel kwartier, geestelijken van her vormde, gereformeerde en katho lieke kerken en vele andere instan ties een uitnodiging in de bus ge kregen. In Schiedam-Oost wordt al vele jaren gepoogd een wijkcentrum op te richten, tot nu toe echter zonder succes. Eén van de initiatiefnemers van deze vergadering is de werk groep Singel, die zich in het verle den al vele malen heeft ingezet voor verbetering van de Singel, de verbinding tussen het Schiedamse NS-station en de binnenstad. "St* 'Sï sss •"ia**" Bij de eerste rondgang langs de 250 tuintjes, eindigden vijfendertig deelnemers met een gelijk aantal punten, waardoor een herkeuring noodzakelijk- werd, die uiteindelijk in het voordeel eindigde vanNico Kohneijer. vantuin nr. 15 aan de Dodderbloemiaan. Met 151.5 pun ten (maximaal 160) verwierf hij het predikaat 'schoonste van het geheel.' De heer Kolmeijer legde hiermee beslag op de "Wisselbeker, die vorig jaar werd gewonnen door de heer M. Kars. Verdere prijswinnaars waren2. G. J. Grönefeid, tuin 207 met 105,5 pnt,; 3. M. Krommen hoek tuin 205 met 149.5 pnt.; 4. A. Etman tuin 182 met 149 pnt,; 5. M. de Rouw tuin 182 met 149 pnt.; 6. M. Kars tuin 121 met-147,5 pnt.; 7. C. Th. Burgers tuin 243 met 145.5 pnt-: 8. J. v. d Dussen tuin 119 met 144,5 pnt: 9. J. Zevenbergen tuin 111 met 144 pnt.; 10. M. van der Ven tuin 209 met 142 pnt. De wisselbeker en de overige prijzen (waardebonnen) werden door voorzitter M. Brouwer uitge reikt. Ook de heer A. van der Zouwën, de winnaar van de wissel beker bij de onlangs gehouden bloemententoonstelling, kreeg zijn trofee. Een spelletje bingo bracht tij dens deze siotavond het wedstrijd element in het druk-bezette club lokaal, waarna als extraatje een filmprogramma werd vertoond, aangeboden door het proefstation voor Groente- en Fruitteelt onder glas. De voornaamste onderwerpen waren: waterverontreiniging en voedselproblemen die kunnen ont staan b(j een verdere bevolkings stijging en het filmpje 'Geen leven mogelijk zonder water.' (ADVERTENTIE) HERENCONFECTIE iVlgi Moieiif3ia4*n 600 Schiedam i Winkelcentrum „De Ketel" I botterdam Zopfprm^er 4WM (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De afdeling Schiedam van de Partij van de Ar beid belegt op maandag 4 oktober een ledenvergadering in gebouw Christelijk Sociale Belangen aan de Lange Haven. Mej. Nel Baren dregt. lid van de Tweede Kamer zal dan commentaar geven op de miljoenen-nota. De bijeenkomst begint om acht uur. Op 22 novem- üer houdt de PvdA-Schiedam een afdelingsbijeenkomst eventueel met andere politieke partijen over ontwikkelingssamenwerking. Op deze vergadering zal het Tweede Kamerlid J. P. Pronk aanwezig zijn. ADVERTENTIE 8MH 26 (100 m achter het lUdhvy^SOllEDAH TELEFOON (010) 24 83 51 (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Aan de Bokelweg 100 is-zaterdag ingebroken. Er is een ruit ingeslagen en er werd' S 500,meegenomen. ADVERTENTIE 1 Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De afdeling Schie dam van de Nederlandse Vereni ging tot Bescherming van Dieren houdt in de week van 4 tot en met 9 oktober door middel van inteken lijsten en collectes de jaarlijkse geldinzameling. Personen die de Dierenbescherming willen steunen kunnen zich als collectant opgeven bij het dierentehuis in de St. Anna Zusterstraat 47, tel. 266266. V J (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Ter gelegenheid van- het feit dat Martin Green's Society in oktober haar vijfjarig bestaan viert, is voor zondagavond 17 oktober de groep 'Cobra' uitge nodigd. De toegangsprijs is 2,50 gulden. Op dezelfde avond, die gehouden wordt, in Arcade, worden ook prij zen verloot. In verband hiermee is liet programma gewijzigd. Zon dagmiddag 3 oktober treedt de groep 'Focus' op. Aanvang twee uur. toegangsprijs 4 gulden en 50 cent. De groep 'Cuby and the Bliz zards' zal vrijdagavond 29 oktober optreden, toegang 4 gulden 50- Voor een gulden kunnen de leden van Green's elke zondagavond in Tivoli daar een progressieve en bues disco-avond bijwonen. Er wordt gewerkt met siapstickfilms .en vloeistofprojecties. In de zomervakantie 1972 organi seert Green's Society bij voldoende belangstelling een veertiendaagse reis naar het Gardameer in Italië. Daf gaat ongeveer 250 gulden kos ten. Er wordt in tenten geslapen. Aanmelden kan tot 15 oktober. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De vijijange An- thonie Verver uit de Marconistraat is vrijdagmorgen daar aangereden bi) de St.-Janschooi, De bestuurder van de auto is na liet ongeval doorgereden. Het jongetje is ter ob servatie in de Noletstichting opge nomen. De politie verzoekt getui gen contact op te nemen met het hoofdbureau, afdeling verkeer. Te lefoonnummer 269333. Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De afdeling Schiedam van het NKV heeft gezien de groeiende vraag ntiar meer en betere vorming van toe komstige bondsleden besloten opnieuw te starten met vormings cursussen. Enkele jaren geleden moest deze opleiding in Schiedam gestaakt worden wegens gebrek aan belangstelling. Dë cursus is opge bouwd uit de onderdelen gespreks-, discussie- en vergadertechniek; het maken van verslagen en notu len; wets- en rechtskennis en actuele problematiek als vermo- gensaanwasdeling en medezeggen schap in de onderneming. De leden betalen veertig gulden per cursus, niet-leden moeten 175 gulden neertellen, hetgeen echter in vier termijnen kan worden vol daan. De lessen worden zeveuen- eenhalve maand lang eenmaal per week gehouden. Inlichtingen over de vormingscursus geeft het be stuur 'an de afdeling Schiedam van het NKV, Onder de aanwezigen bevond zich ook wethouder mevrouw G. D, Verweij-de Graaff die het bestuur, namens het college van B. en W., geluk wenste met het bereiken van deze mijlpaal. Behalve deze afge vaardigde van het gemeentebestuur waren ook deputaties aanwezig van de Vereniging Nationale Feest- en Gedenkdagen, de overige plaatse lijke wijkvereihgingen. de Rijn mondband en de Oranjevereniging Wilhelmina uit Kethel. Ook politie-chef commissaris C, van der Haagen brandweercom mandant D. de Jager en enkele geestelijken. uit het Singelfcwartier kwamen hun gelukwensen in het kleine, intieme zaaltje aan het Broersveld aanbieden. Tijdens de receptie kreeg het Singelkwartier een serenade te verwerken van le den van J eugd-Rijmnondband, Daaraan vooraf ging een overwel digende bloemenhulde voor het voltallige bestuur en hun dames. Aanstaande zaterdag organiseert de wijkvereniging een grote jubi- leumavond voor de oudere leden in de Schiedamse Margriet-hal. SCHIEDAM Er zijn twee va catures in de gemeentelijke com missie voor de gemeenschappelijke openbare bibliotheek. Ten aanzien van de vacature H. Zoetmulder kan de raad keuze maken uit de Kandidaten: F. M. W- Doove en P. Groenendaal.. Voor de vacature mevrouw E, Everard-Beukers heb ben zich beschikbaar gesteld de heer A. A. L. Stegmann en me vrouw E. Everard-Beukers. Als lid voor de Stichtingsraad van de Schiedamse Gemeenschap wordt' voorgedragen de heer A. F, Marrevee, De beslissing over het vervullen van de twee vacatures wordt maandagavond door de raad genomen. SCHIEDAM In verband met het verwisselen van een stel sluis deuren van de Buitensluis aan de Voorhaven in Schiedam, zal de scheepvaart door deze sluis ge stremd zijn op dinsdag 28 en woensdag 29 september. ADVERTENTIE) Dit is de tas die dit jaar bij Uw wintergarderobe past ende prijs is een echte meevaller. Moderne schoudertas in een leuk model met 'n grote klep, waarop 4 zilverkleurige nestel gaten. Deze geheel gevoerde tas met extra binnenvakje, nu in 3 modekleuren voor nog géén vijftien gulden. Morgenvroeg om 9 uur begint op de parterre de verkoop van deze moderne schoudertas met grote klep, geheel gevoerd en met extra binnenvakje. In de kleuren zwart, blauw en bruin. voor Ook maandagmorgen open Géén re/, of schrift, best.

Het Vrije volk | 1971 | | pagina 1