Vlaardingse raad windt zich erg op over houding buurgemeente Wethouder A. P. Wee la: Oplossing woonwagen kamp zien te forceren Salon onverbiddelijke bestseller TIMCO wisseblnd SCHIEDAM VANDAAG Paal voor de Hema 22 Bijdorp niet ideaal voor Jeugddorp Nieuwe serie in Stedelijk SFC speelt niet otax „WAAR DAT WIEL DRAAIT" Parkeer wachter voor Schiedam Churchilllaan BRIEVEN VAN LEZERS Sociaalspreekuur PvdA-Seliiedam HET VRUE VOLK In het 'allerbelabberdste' leefklimaat van de woonwa genbewoners is na zeven jaar praten niets veranderd. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Niet één, maar dan ook niet één goed woord heeft de Vlaardingse gemeenteraad over voor de hou ding van „Schiedam" inzake de al jaren lang voortsukkelende kwestie van het woonwagenkamp. Een zaak waarvoor nog steeds geen oplossing is gevonden en die er de eerste maanden ook wel niet zal komen. V;i" SCHIEDAM Om maar even met Jan Cremer te spre ken de Salon der Maasste den lijkt hard op weg 'een onverbiddelijke bestseller' te worden. Tot en met gisteren zijn ruim 5500 bezoekers de turvende portier gepasseerd en dat slaat de niet geringe belangstelling voor alle vorige Salon-exposities met vele straatlengten. Directeur Hans Paalman via de telefoon: „Ik ben best tevreden. Er is tweemaal zo veel publiek gekomen als twee jaar geleden. Hoe dat komt? Ik denk door alle pu bliciteit die we hebben ge kregen." In vorige interviews heeft hij verklaard een zesde Salon te laten afhangen van o.a. de reacties van' de kunstkritiek. Hoe was die kritiek. Paal man: Over het algemeen: dat ik geluk gehad heb met die jury-vrije Salon. En dat is wel 20.maar ik weet echt niet of de formule van dit jaar over twee jaar weer haalbaar is. Wat vandaag geldt, hoeft morgen niet te gelden." Heeft hij nog trek in een zesde Salon na alle gekrakeel over deze. Paalman:-„Ja, ik geloof het wel. Uiteindelijk is bewezen dat deze wel z'n nut heeft gehad. Er is leuk ver kocht." Zou hij bij een volgende jury-vrije Salon eigen werk insturenPaalman (lachend) „Dat ligt er aan of ik tijd heb gehad zelf ook wat te maken." De Salon der Maassteden is tot en met morgen nog te zien in het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat. I BUTAANGASKACHFLS v.a. S8.~ (3IXH3XU3ACV) Jierrifeuwt uw vmVgffcid! door Hans van der Sloot De aanmeldingen voor het Cultureel Jeu gdpaspoort vallen dit jaar in Schiedam wat tegen. Dat is jammer. Dit jaar voor het eerst zijn de jeugd- paspoorten geldig in meer dan vijfenzeventig plaatsen in Nederland en de bezitters ervan kunnen voor sterk ge reduceerde prijzen of zelfs voor niets, musea, ballet-, muziek- en operavoorstellingen bijwonen. Het plotselinge gebrek aan interesse bij de jeugd lijkt dan ook wat raadselachtig. Zoveel voordelen voor weinig geld. SCHIEDAM Het was bijna de laatste vaal, die wethouder C. Bolmers gisteren heide voor het tijdelijke filiaal van de Hema aan de Broersvest. Een compromis werd gevonden door het de officiële paal te noemen. Namens het gemeentebestuur sprak de wethouder de hoop uit dat hij heêl gauw de echte eerste paal mag slaan voor de definitieve vestiging van de Hema in het nieuwe stadscentrum van Schiedam. Het is de bedoeling dat het tijdelijke gebouw van de Hema op 1 maart 1972 open gaat. 4S chiedam is een dwars ligger' Furieus was mevrouw J. J. van Gent-de Ridder <k.v.p.) tijdens de raadsvergadering over de 'lakse Schiedamse houding*. Emotioneel verkondigde saj vanachter het spreekgestoelte dat aan, het 'aller- belabberste' leefklimaat van de woonwagenbewoners na zes a zeven jaar praten niets is veranderd. 'Vlaardingen heeft altijd gevoch ten voor goede voorzieningen, maar Schiedam is veel te veel een dwarsligger geweest', aldus me vrouw Van Gent. "En. dat moet maar eens gezegd worden' voegde zij er direct aan toe. Ze bleek ook degene met de meest radicale ideeën te zijn. 'Als met Schiedam een zinnig gesprek onmogelijk is, dan vraag ik me af of we de knoop niet door moeten hakken en uit het overlegorgaan waarin ook Maassluis en Schiedam zitten, moeten stappen. Laten we dan zelf maar een tijdelijk woon wagenkamp realiseren, maar laten we alsjeblieft een positieve daad stellen.' Ondanks de instemming van vrijwel alle raadsleden vond wethouder A. P. Weeda. die me vrouw L. van Duyn-Spruyt verving, dat Vlaardingen door moet gaan op de weg die is ingeslagen. En dat betekent langs alle wegen een op lossing zien te forceren. 'Maar als ons college vindt, dat er morgen iets moet gebeuren, dan gebeurt het morgen ook', voegde hij er aan toe. Mevrouw Van Gent was niet helemaal gerust gesteld, om dat zij vond dat de 'provinciale molens al even verrekt langzaam draaien'. Gedeputeerde Staten moeten namelijk een bedrag van ongeveer een half miljoen gulden goedkeuren voor verbeteringen aan het Schiedamse kamp 'Daar wacht Schiedam op', aldus de wethouder, 'en dat is ook de reden dat onze buren de uitgestoken Vlaardingse hand niet accepteren.' De Vlaardingse raad had name lijk aan Schiedam voorgesteld met Maassluis 50 000 gulden op tafel te leggen om de belangrijkste verbe teringen aan het woonwagenkamp alvast te treffen. Nu heerst onder de Vlaardingse raadsleden de stemming dat Schiedam hoe dan ook van het woonwagenkamp afwil. Een stemming die door Dirk de Lange «L'66) onder woorden werd gebracht. „De moraal van de Schie damse brief is dat ze wel willen betalen maar dan moeten de woonwagens verdwijnen.' Dat een definitieve oplossing nog wel enige maanden op zich laat wachten bleek uit. de woorden van wethouder Weeda. De resultaten van het door de Nederlandse Hei demaatschappij ingestelde onder zoek naar de beste plaats voor een regionaal kamp zullen waarschijn lijk over zo'n twee maanden bekend zijn', zo zei hij- P. W. Emmelot (p.v.da.) wilde nog wel even weten of er rekening wordt gehouden met de inspraak van de woonwagenbewoners. 'Het overgrote deel,' zo zei de socialist, 'wenst namelijk in Schiedam te bleven. En wü moeten rekening houden met die verlangens.' De wethouder zegde de heer Emmelot toe deze kant van de zaak 'onder de aandacht van mevrouw Van Duyn-Spruyt te brengen.' v.^SW .fevtv.-- (Van onze sportredactie) SCHIEDAM SFC gaat zon dag op Thurlede van DSC winnen, schreven wij in onze voorbeschou wing. Nu, SFC komt zondag in t geheel niet binnen de lijnen, om dat DSC een vrije dag heeft. (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) HOOGSTRAAT 69-67 - SCHIEDAM SCHIEDAM Meer en meer schakelt de gemeente Schiedam over op het gebruik van de par- keermeter om de verkeersperikelen in de stad de baas te kunnen blij ven. Het aantal meters Is de laatste jaren zo sterk uitgebreid dat sinds kort wordt overwogen een of meer full-time parkeerwachters in dienst te nemen. De nieuwe Schiedamse parkeer wachter zal z'n bonnen uitschrij ven onder verantwoordelijkheid van twee ambtelijke diensten: de afdeling Belastingen van de ge meentesecretarie en de gemeen tepolitie. De buursteden Vlaar- dngen. Delft en Rotterdam be schikken al enige tijd over een dienst parkeersurveillance. In ambtelijke kringen wordt in tussen de gedachten geopperd de parkeerwachter ook in te schakelen als reinlgingsagerrt. Die extra taak omvat het uitdelen van processen- verbaal (of: een waarschuwing) in geval de openbare weg verontrei nigd is of wordt (Van een verslaggevers) SCHIEDAM Bijdorp is niet de ideale plaats om het jeugddorp te vestigen, zoals de oud-padvinders- leider Adriaans voorgesteld heeft. Dat schrijft het blad Bijdorp- nieuws. De wijkvereniging vindt wel dat er 'n plaats moet komen waar de jeugd kan ravotten, hutten, bouwen en kan spelen zonder dat het gras vernield wordt. Maar niet m Bijdorp, zegt het blad nadruk kelijk. De reden: het is te gevaarlijk en te druk met de spoorweg en de au towegen vlakbij. Als het jeugddorp dan per se in Bijdorp moet komen, dan maar liever als de woningen weg zijn in de heel verre toekomst, schrijft het blad. Dan is het min der gevaarlijk en rustiger in het Jeugddorp. (ADVERTENTIE) VOOR HERENMODES BROERS VEST 66 SCHIEDAM (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Het Schiedamse Stedelijk Museum start volgende vrijdag met drie nieuwe exposities die tot 29 november in het mu seum blijven. De Italiaan Carlo Vivarelli komt met zeefdrukken. Ton Lecluse toont een ontwerp projekt» terwijl de Panjse sensatie Hagen, Oostenrijk en Van Pieter- son enkele experimenten zal uit voeren. De officiële opening van deze exposities is om kwart over acht. Wij krijgen in Schiedam-Groen- oord een machtig mooie doorge trokken Churcilüaan. Maar als ik het goed begnjp, krijgen we geen verkeerslichten op de kruising Laan van Bol'Es—Schiedamseweg Churcüllaan. Als deze er niet komen, kan ook geen enkele automobilist zonder ongeluk de kruising over, vanaf de Schiedamseweg langs het bad Groenoord. Ik hoop echt dat ik het mis heb en dat er wel verkeerslich ten komen. VIC JANSEN, Koekoekslaan 56, Schiedam. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De afdeling Schiedam van de Party van de Ar beid houdt op dinsdag 9 september spreekuur in het wijkcentrum Nieuwland. Het spreekuur heeft tot doel alle Schiedammers die moei lijkheden hebben op sociaal gebied, met raad en daad bij te staan. Er wordt om zeven uur 's avonds be gonnen. RMH 24 (KM m nMerfcettodtuih) "HIEEAH HUMOR (81?) 14 BI Si hh. De Schiedamse Gemeenschap die zich over de uitgifte van de CJP's heeft ontfermd hoopt aan die teruglopende belangstelling wat te doen door het paspoort te omgeven met emge publici teit. „De jeugdpaspoorten zijn dit jaar voor het eerst geldig in lief hele land," zo verklaart de SG de geslonken omzet. „Ook voor het eerst hebben zy een geldigheidsduur van een jaar. Tot nu toe was het zo, dat men één keer het paspoort aanvroeg en verder elk jaar zegels plakte. Vanaf dit jaar moet men het paspoort elk jaar weer aanvra gen. Waarschijnlijk zyn er nog scholieren die daarvan niet ge- geeft geen reductie op paspoor ten en de uitvoeringen van de schiedamse amateurtoneelver- erugingen en koren zyn niet van het niveau waarop de jeugd graag haar cultuur geniet en helpen mee het jeugdpaspoort voor wat Schiedam betreft tot een niet zo heel erg rendabel be zit te maken. Overigens is Schiedam met de emge stad die worstelt met het probleem hoe het CJP aan de man moet worden gebracht. Ook m andere steden biykt de ver koop niet erg te vlotten. De reden daarvan is zo lang zamerhand duidelijk geworden. Het gebodene ls niet meer hele maal in overeenstemming met de culturele behoeften van de he- Cuituree noeg op de hoogte waren. Door extra publiciteit zou hierin ver- 1 andermg kunnen worden ge bracht." Hoogstwaarschijnhjk raakt de SG hiermee een van de kern- punten van de dalende belang stelling. Er zijn er echter meer. Het jeugdpaspoort. hoewel geldig voor het hele land, wordt doorgaans alleen gebruikt In der tigen stad. De schooljeugd,, waar- uit de meeste CJP-houders voor komen, behoort nu eenmaal niet tot het zich verste verplaatsende deel van de Nederlandse bevol king. Een brommertje is ten slotte een handig vervoermiddel (binnen" de stad, maar om er even dertig kilometer op te rij den om ergens anders een cul tureel evenement by te wonen is wat anders. De Schiedamse CJP'ers zyn dus voornamelijk aangewezen op bun eigen woonomgeving en daarin is het is al zo vaak vastgesteld voor de paspoort houders byzonder weinig te doen. Het museum is al enige tyd gratis toegankelyk voor iedereen, het Passage Theater dendaag.se schooljeugd. Natuur lijk men kan er concerten op be zoeken en balletuitvoeringen en opera's, maar hoeveel jongeren gaan daar tegenwoordig nog naar toe. Het overgrote deel van de jongeren bezoekt liever een popconcert waarvoor ze grif een tientje betalen dan dat ze zich gereduceerd in de Doelen laten ;"orithalen op een-r klassiek con cert. 1 t Een' klassiek concert is echter niet het enige dat het CJP ver schaft Hetzelfde geldt voor een groot deel van de overige voor delen van het Cultureel Jonge renpaspoort. Ongetwyfeld beho ren -ze stuk voor-'stuk tot de waardevolle bydragen aan de vojmlng van de hedendaagse jeugd. Alleen interesseert de he dendaagse jeugd er zich nog maar weinig voor. Haar belang stelling gaat grotendeels uit naar films, popconcerten (die tegenwoordig vaak ook tot de grote C van Cultuur kunnen worden gerekend) en naar een aantal verspreide exposities. En juist daarin wordt door het CJP slechts sporadisch voorzien.

Het Vrije volk | 1971 | | pagina 1