W ilt on-voorzitter neemt afscheid Voorlichting over groente en fruit Wilton slachtoffe arbitrale blunders Juliana kampt met grote inzinking 'Brederode sterk in Engels spel OèKlivM. nbrekersende gearresteerd Toch nog vis in drab- zwart water Leerlingen detailhandels- school nemen het niet langer Conservator van Instituut voor Tropen naar Schiedam Vijf avonden* begrotings debat -jjgsaal Chauffeur pleegt ontucht Voorlichting aan ouders zesde klas leerlingen Jongen loopt onder anto O.; DEFECT® Brommer in brand bij botsing Uitreiking Schiedamse sportprijs Klaprozen voor gevallenen Sport in het kort Pro Juventute kalender 1972 Geslipt en tegen hek gereden Auto gestolen HMNDAG 8 NOVEMBER 1971 HET VRIJE VOLK PAGINA 9 (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Vanochtend hebben leden van het Scho lierencomité Christelijke Detailhandelsschool (CDS) drie maal pamfletten aan hun medeleerlingen uitgedeeld. Aanleiding voor. die actie zijn de misstanden op het onderwijsinstituut „Beneden-Maas" waartegen diverse leerlingen allang tever geefs hebben geageerd. (ADVERTENTIE) (Van een medewerker) SCHIEDAM Tijdens een hem door de directie van Wilton- Pijenoord iii restaurant Europoort aangeboden receptie, heeft zaterdag de heer C. Keyzer afscheid genomen als voorzitter van het hoofdbestuur van de personeelsvereniging Wilton- Pijenoord, De heer en mevrouw Keyzer moesten heel wat handen drukken. (Van onze sportredactie) SCHIEDAM Wilton is vrijdagavond in zijn vierde waterpolowedstrijd tegen RWV in het Oostelijk Zwem bad het slachtoffer geworden van arbitrale blunders. Het Wilton-zevental, gecoacht door Cock de Geus, startte aanvallend, terwijl RWV het accent juist op de verdediging legde. (Van onze sportredactie) SCHIEDAM Ook deze maal is de herenploeg van Juliana er niet in geslaagd de zege te behalen. De Schie dammers kampen met een levensgrote inzinking. Boven dien is de sterkste aanvaller, te weten Jaap Keizer door een hardnekkige blessure al geruime tijd uit de roulatie. (ADVERTENTIE) 'goed gekleed IS gekleed DOOR IVincbot -ffetuia en mis Veel gehoorde kritiek is dat de leerlingen niet vrij zijn hun haar te dragen zoals ze dat zelf wensen, tijdens de stages die zij moeten lo pen, verdienen ze geen cent en ver der is er op de. school nog steeds geen kantine. Verder richt de kritiek van het comité zich tegen het bestuur van het over in hoofdgebouw aan de Westhavenkade en een dependance aan de Nieuwe Kerkstraat vci- spreid gehuisvest opleidingsinsti tuut. Dit bestuur bestaat voigens het comité uit gedegen zakenlieden die de dienst uitmaken. Worden hun regels niet opgevolgd dan wordt er net zo lang op de leerlin gen geloerd tot er een grondige re den is gevonden om de leerling van school te sturen.. Veel leerlingen verlaten daarom voortijdig de school. Vorige maand werden er leuzen als „haardracht vrij" en „Stage. Chantage!" op de muren in de school gekalkt. Het scholierencomité dat niet verantwoordelijk voor deze actie zegt te zijn, keurt die methode van protest af. Via de stencils die van morgen bij het hoofdgebouw en de dependance werden uitgedeeld wil len de nog anonieme leerlingen en ex-leerlingen een vuist maken: „Een vuist waardoor we iets ce ver tellen hebben, waarnaar wel ge luisterd MOET worden." „Wees niet bang, maar reageer!!! Anders gebeurt er nog niets," staat er verder. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM In 'gebouw Irene aan de Nieuwe Haven verzorgt Niels Halbersma (hoofdconserva tor van het Amsterdams Instituut voor de Tropen) op dinsdag 16 no vember een film-programma over Colombia, Marokko en Oost-Afri- ka. De bijeenkomst begint 'om 8 u. Entreekaarten verkrijgbaar voor 3 kwartjes. Organisator is het Ne derlands Instituut voor Volksont wikkeling en Natuurvrieridenwerk. Deze vereniging met die lange naam geeft zondagmórgen 1 no vember, morgen dus, een film programma in het Rotterdamse Luxor Theater. Toegang voor alle leeftijden. Lieve John is de titel van de Zweedse' film, die laat zien hoe Rotterdam er in vroeger jaren uit zag. Hij wordt gedraaid op 12 de cember, eveneens in Luxor. Kaar ten zijn verkrijgbaar aan de kassa van het theater op de ochtend van de voorstelling. SCHIEDAM —De Schiedamse gemeenteraad gaat vijf avonden praten over de begroting die B. en W. hebben voorgesteld voor 1972, Dat gebeurt op 22, 24, 26 en 28 ■november en zo nodig'op 1 decem ber. De raadsvergadering wordt in december op de twintigste gehou den, omdat het de week daarna kerstvakantie is. Zelf kleding maken komt er steeds meer iner» dat is ei genlijk logisch als U de aantrek kelijke aanbiedingen van onze stoffen-afdeling ziet. Een mooie kwaliteit acryl jac quard bonded in vele dessins en kleuren, voor het maken van pantalons, japonnetjes, rokjes enz. Deze dubbelbrede stof (150 cm breed) nu alleen mor gen voor nog géén acht gulden. Morgenvroeg om 9 uur begint op de parterre de verkoop van deze prachtige kwaliteit acryl jacquard bonded in vele kleu ren en dessins. Nu per me ter, 150 cm breed van f 16,95 voor Ook maandagmorgen open IfwiJ GJérj tel. of schrift best Het scholierencomité zegt be leidsfouten aan de kaak te willen steiien. Enkele daarvan kwamen vorige week door een publikatie in een Vlaardingse krant in de open baarheid. Leerlingen die nog meer grieven hebben, kunnen die achter op een antwoordstrookje schrijven en naar het comité terugsturen. Op die manier kunnen de leerlingen, wier namen de comitéleden niet openbaar zullen maken, het comité steunen. „Het is aan jullie," zo staat in het pamflet, „om aan de misstan den voorgoed een eind te maken. Besef dat jullie medewerking van het grootste belang is om deze doelstellingen te kunnen verwerke lijken. Jij in je eentje k.an niets doen. Samen kunnen we een vuist maken. (Van een onzer verslaggevers) MAASSLUIS Vrijdagmiddag werd een 7-jarig meisje door een chauffeur in een bestelauto, welke geparkeerd stond op een parkeer- plein langss de Laan 19401945 in Maassluis, in de auto gelokt. Hij reed daarop weg. Uiteindelijk zette hij het kirii onder De Lier uit de auto. Onderweg heeft hij met het meisje ontucht gepleegd en in het gelaat geslagen. De politie stelt een onderzoek in. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM De Oranjeka- iender voor 1972 van de vereniging Pro Juventute is weer verschenen. Het is een jubileumkalender met dertien kleurenfoto's van de ko ninklijke familie en een extra blad zwart-wit foto uit de vorige kalen- ders, omdat Pro Juventute in 1972 een kwart eeuw bestaat. De kalender kost 4,75 gulden en is te verkrijgen bij het kantoor van de vereniging aan de Nieuwstraat 12 in Schiedam. Voor eventuele verzending wordt een gulden extra berekend. Behalve de Nederlandse kalender is er ook een kalender met Engelse teksten te koop. De opbrengst van de katenderverkoop komt ten goede aan het werk van Pro Juventute. De vereniging is een algemene in stelling voor kinderbescherming, in Schiedam zijn twee afdelingen: de gezinsvoogdij en het adviesburo. Je houdt 't haast niet voor mogelijk. Nog steeds, ook op een mistige na jaarsmorgen zoals deze foto laat zien, zitten er vissers langs de rand van de Vlaardingse Oude Haven. Want in het aan de eb- en vloedbewcging onderhevige drab- zwarte water blijkt nog wel degelijk vis te zitten. En af en toe lukt het een hengelaar er en kele te verschal ken. Onlangs wist een Vlaardinger zelfs twee forellen, ja wel FORELLEN, op te halen. En aangemoedigd door dit bericht zocht deze visser wellicht de haven- kant op. Vandaar m' f hïen ook de belangstelling. De heer Keyzer was een van de oprichters van de vereniging en heeft z'n voorzittersfunctie ruim een kwart eeuw vervuld. Wat za terdag een jubileumviering had kunnen zijn, werd. een afscheid, daar hij te kennen heeft gegeven zich uit het hoofdbestuur te willen terugtrekken. De heer Keyzer hoopt in 1973 met pensioen te gaan. Zijn vele verdiensten voor de ver eniging werden onder anderen ge schetst door het oudste bestuurslid de heer J. D. Uyterlinde, die tevens een barometer overhandigde en mevrouw Keyzer een koperen sierkandelaar aanbood. Namens de directie sprak ir, Bart Wilton die de heer Keyzer een moeilijk te vervangen commander noemde. Hij reikte de jubilaris een medaille uit met oorkonde. Ook artiere sprekers als de heer J. Vos, voorzitter van de WF-Harmonie, het directielid C. A. Meeuwissen en dej secretaris van de Amsterdamse zustervereniging NDSM kwamen persoonlijk afscheid nemen van de heer Keyzer, die-als de perso neelsvereniging ermee akkoord gaat opgevolgd zal worden ir. J. D. M. Bakker van de afdeling Re paratie. Ook burgemeester Roelf- sema was op deze afscheidsreceptie aanwezig. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Ouders van zesde klas leerlingen van het Schie damse basisonderwijs worden deze maand wijk voor wijk voorgelicht over de verschillende vormen van het voortgezet onderwijs. Op deze bijeenkomsten die allemaal om acht uur beginnen, zullen de direc ties van de diverse scholen zo veel mogelijk aanwezig zijn. De voor lichtingsavonden worden gehou den: b. voor Groenoord, Kethel en Nieuwland op dinsdag 9 november in de aula van het Spieringshoek- lyceum aan de Van der Brugghenlaan; c. voor west en zuid op donderdag 11 november in de zaal van het wijkgebouw naast de Bethelkerk aan de Nieuwe Maasstraat. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM In gebouw Irene aan de Nieuwe Haven worden dins dag 9 november, woensdag 10 november en donder 11 november voorlichttngsmi ddagen gegeven door het Produktschap voor Groen te en Fruit. Tijdens het program ma, dat twee en een half uur duurt, worden folders uitgereikt en geeft een voedingsdeskundige al lerhande informaties over groente en fruit. Daar worden ook dia's bij vertoond. In de pauze worden zakjes fruit verloot en mag iedereen wat groen tesnacks proeven. Na de pauze wordt een kleurenfilm vertoond. De Stichting Huishoudelijke en Ge- zinsvoorlichtig werkt ook mee aan de organisatie van de voorlichttngs- middag, die 's middags om* twee uur begint. Woensdagavond is ér ook gelegenheid om naar de groen te en fruitvoorlichting te komen luisteren om acht uur. Toch zou RWV de score openen' en pas bij 2—0 in de tweede periode kon Wilton via een treffer van Rob Bijloo de marge tot 21 verklei nen. Wat onbegrijpelijke beslissin gen en een aantal dekkingsfouten leverden RWV twee doelpunten op. Zo ontstond de situatie dat met nog nauwelijks vier minuten te spelen Wilton een 41-achterstand moest inlopen. Dat bleek te veel voor de Schie dammers; want verder dan een treffer van Stuyvenberg kwam men niet. Wilton krijgt een paar week jes rust, want het behoeft niet eer dér aan, te treden dan 27 novemer en wel in he zwembad West tegen RZPC. Tegen een buitengewoon goed spelend herenzevental van SZC heeft koploper Rotterdam 2 kans gezien met één doelpunt opmer kelijke uitslag bij waterpolo aan het langste eind te trekken. De jonge SZC-formatie speelde in het zwembad West een prima wed strijd, maar het moest tegen het einde van deze boeiende ontmoe ting yeel terrein prijsgeven, tegen de geroutineerde Rotterdammers. Dat SZC pas in de slotfase moest bulgen pleit voor de 'ijzeren' wil waarmee de Schiedammers zich 'nebben verzet. Een schot op de lat in het laatste kwartier van Ben Kramer Freher had zeker een beter lot verdiend. Zaterdag 13 november zal SZC in Vlaardingen uitkomen tegen VZC. Tegenstander van Juliana was deze maal het sterke Excellent uit Vught. Deze ploeg bleek zo gerou tineerd dat er voor Juliana geen eer aan 4e behalen viel. De Schie dammers konden tot halverwege de sets aardig bij blijven, maar dan liepen de gasten ineens sterk uit en hiertegen had Juliana afgelopen zaterdagavond geen verweer. De setstanden waren 157, 152 en 15—8. De dames van Juliana doen het aanmerkelijk beter. Zij gaan nog steeds ongeslagen, trots aan de kop van de ranglijst van de promotie klasse. Deze maal was middenmoter Pandrecht in Schiedam het slacht offer van de superieure techniek van de Schiedamse dames. In de ze afdeling is het krachtsverschil duidelijk te groot. Slechts twee plcegen staan bovenaan en de rest volgt op grote afstand. De setstan den bij Juliana tegen Pendrecht waren 156, 151 en 156. De Volieydames hebben deze maal met bijzonder goed volleybai het toch niet zwakke Sarto 2 uit Tilburg verslagen. "De Vlaardingse dames waren zowel aanvallend als verdedigend in deze wedstrijd goe.d. op dreef. Tegen dit Volley kreeg Sarto dan ook geen enkele kans. Het werd uiteindelijk 3-0 met 'de' setstanden 15-1, 15-3 en 15-13.- (Van een medewerker) SCHIEDAM Het was aan de toneelvereniging Brederode om in de toneelmanifestatie '70—'71 van de Schiedamse Gemeenschap het spits af te bijten. Het gezelschap deed dat in gebouw Irene met het Engelse blijspel Breath of Spring van Peter Coke in de vertaling van Wim Kubblnga. Van dit aardige gegeven heeft Brederode een zeer goede vertol king gebracht. De brutaliteit waarmee het kwartet hoteldieven bijvoorbeeld te werk ging, was aan leiding tot grote vrolijkheid in de goed gevulde zaal. Trees Hals als Lady Appleby en Jasper van den Wildenburg deden leuke dingen op de planken. Dank zij een strakke regie van Ger Schilt kwam Brederode als ensem ble behoorlijk uit de verf. De ver staanbaarheid vooral ln het tweede bedrijf leed nogal eens door het snelle speeltempo, maar echt af breuk heeft het niet aan de voor stelling gedaan. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De 63-jarige H. J, C. slipte zaterdagmiddag met haar auto op de Oranjestraat en reed tegen het hek van de Nederlandse Middenstaridsbank op. De auto en het hek werden zwaar beschadigd. Een passaglere van mevrouw H. J. C. moest haar gezlchtswondea in het Gemeenteziekenhuis laten be handelen. SCHIEDAM Met hoofdwonden en buikklachten is de 7-iarlge Lultzen van der Tun zaterdag in de Nolet-Stichtmg opgenomen, na dat hij onder een auto was gelo pen. Op het kruispunt van de Dwarsstraat en de Visserstraat Is de jongen plotseling overgestoken en onder de auto van de 30-jarige bouwvakker J. W. terechtgeko men. "T--y .j' pmjupsÏ St-Liduinast raat 78 a ,<£FN f -Schiedam S| ''"Z.D, Off, Philips'dealer (ADVERTENTIE) HERENCONFECTie I Mg» Numnslaan 600 Schiedam 1 Winkelcentrum .De Ketel Rotterdam Zoetermeer (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De drie mannen die vorige week opgepakt we i ïen bij een Inbraak in de bibliotheek aan de Dam, hebben een hele serie inbraken en diefstallen bekend. Ze pleegden die de afgelopen maan den samen met nog vier anderen, die inmiddels ook zijn ingere kend. De groep heeft automaten open gebroken aan de Vlaardingerdijk, de Kortlandstraat, (ie Brander- steeg, de Oostsingel, de Nolenslaan en in Rotterdam. Ze heeft ook ingebroken in een slijterij aan de Hargalaan en een woning aan de Tuinlaan. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Op het kruispunt Broersvest-Huis te Riviereweg heeft de 23-jarige bromfietsster L. W. geen voorrang verleend aan een automobilist. Haar brommer vloog in brand en zelf moest ze met een hersenschudding in het Gemeente ziekenhuis opgenomen wórden. De .personenauto van de 20-jarige Rot terdammer. WW. raakte ernstig beschadigd. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM De leljjke eend van de heer M. J. v. d. B. Is gesto len. De auto stond geparkeerd op het parkeerterrein bij het Stations plein. Kenteken van de eend: HP- 02-37. (Van onze sportredactie) SCHIEDAM Vrijdagavond 19 november zal in de kantine van de Wielerbaan Schiedam de prijs uitreiking plaatsvinden van de Schiedamse sportprijs 1970-'71. De sportjournalist Fred Racké zal die avond een sportpraatje houden, waarna na afloop hiervan een dansje wordt gepleegd. Aan vang acht uur. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Bij het oorlogs monument in de Plantage wordt zondag 14 november een korte her denking gehouden van de gevallenen uit de twee wereldoor logen. Tijdens de plechtigheid zal de burgemeester namens het gemeen tebestuur en de Ingezetenen van Wandsworth een klaprozenkrans bij het monument leggen. B(j de voetbalvereniging Hermes DVS is er weer een contactcommis sie samengesteld, die zich dit sei zoen met veel activiteiten gaat be zighouden. De commissie bestaat uit de heem: T. C. Klijn (voorzit ter), R. Stouthandel (secretaris), P. Kraayenveld (penningmeester), G. Royers en W. Wenteler. De com missie heeft ai reeds de volgende activiteiten op het programma staan: 26 november Bingo-avond: kaarten voor kerstbout op 10,17 en 23 december; 1 januari nieuwjaars receptie: 8 januari strandlopen en 5 februari groot carnaval met o.a. Sjakie Schramm. Vrijdagavond 12 november zal Hennes DVS een buitengewone al gemene ledenvergadering houden. Er komt een voorstel ter sprake om de afgetreden secretaris D. Lu- beek tot erelid te benoemen. Wij zouden niet goed weten wie daar nou nog bezwaar tegen kan maken! De heren Van Putten en Ramos van de handbalvereniging DWS zijn geslaagd voor de cursus Handbal Oefenmeester (HOM). Proficiat. Op de eerste pinksterdag zal b(j de voetbalvereniging Excelsior '20 wederom het Thurledetoernooi wor den gehouden. Aan dit toernooi zul len ook Duitse voetbalvrienden uit Hannover deelnemen. Reeds nu vragen ze bij Excelsior onderdak. Er zijn 50 adressen nodig.

Het Vrije volk | 1971 | | pagina 1