4 't Verschil tussen spijsbroodjes en amandelbroodjes Bejaarden in touw voor Thurlede- bazaar TIMCO Lezers service r~ 4 Trimbaan bij parkeerplaats Beatrixpark Gebr. de .Veld Beint Mankes in Zwart Wit St. iWcolaas- rnarsen Verkoop kinder postzegels van start „MODERN" Passagetheaterdirecteur: Herstel keerwand Commissie slijt taken aan Raad voor jongeren Turk clood na val van stelling T.V. DEFECT? PASFOTO'S WOENSDAG 10 NOVEMBER Wl HET VRIJE VOLK PAGINA 15 N (Jroce drukte oij het Passagetheater. Vergadering van verkeerscommissie ROTTERDAM De amandelbroodjes, die de Rotterdamse banketbakker W. S. tijdens de waren markt op het Visserijplein in een kraampje verkocht, waren nou niet bepaald van de allerfijnste kwali teit. De Keuringsdienst van V/aren kon zonder enige moeite vaststellen dat de bakker voor deze lekkernij geen amandel spijs maar bonenzetmeel had gebruikt. Wij helpen U direct Personeel van Gemeente werken van Schiedam zal binnenkort een begin maken met de restauratie van de keerwand langs het terrein van de NV Vereenigde Glas fabrieken. De keerwand van gewapend beton met daarop een gemetselde scheidings muur zakt per jaar gemid deld twaalf millimeter en neigt tot verschuiven door de sterke uodemdruk. Om aan alle problemen een eind te maken wordt nu ach ter de wand het zand tot een diepte van twee en een halve meter vervangen door hout- vezelpakken en komt op de nieuw te metselen schei dingsmuur een stalen hek. Het herstelwerk zal onge veer vier weken in beslag nemen en kost ten minste dertigduizend gulden. De ge meenteraad heeft onlangs z'n goedkeuring gehecht aan deze post. Brand door droogkokende pan FOTO v. VUUREN jgWMMj ïm Het bazaarcomité. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Eincl volgen de week staan de bejaarden van Thurlede drie lange da gen achter de bazaarkramen om geld in te zamelen voor de stichting' Humanitas. De ba zaar, die in de hal en de re creatiezaal van het bejaar dencentrum wordt gehouden, is door de 65-plussers zelf voorbereid. De dagen waarop het publiek inkopen kan ko men doen, zijn: donderdag 18, vrijdag 19 en zaterdag 20 no vember. KEUKENCENTRUM ALLE MATEN AANRECHTEN Bruidsboeketten „CORONA" Bazaar in Th urlede Alarmnummers Bezoekuren ziekenhuizen: Belangrijke adressen en telefoonnummers: WEEKAANBIEDING mogen niet (Van een onzer verslaggeef- ster») SCHIEDAM 'We mogen niet klagen, en dan: november en de cember zijn altijd moeilijke maanden voor bioscopen, met Sinterklaas en zo. Maar ik heb goede hoop dat er volgend jaar al veel verenigingen in het Pas sagetheater gaan boeken, want daar gaat het toch om. Een echte bioscoop runnen, loont in Schie dam de moeite niet', zegt de heer J. Berg, directeur van het Passa getheater, dat nu al weer ruim zes weken open is. De films in het theater hebben toch ieder ruim tienduizend be zoekers getrokken. Love Story spande de kroon met 1764 kijkers, waarvan vreemd genoeg de mees ten op dinsdag en woensdag ge komen zijn. De heer Berg: 'Dat is echt ongewoon, bij an dere films komen de meeste be zoekers in het weekeinde. We hebben toch heel wat fijne films gehad, in de afgelopen weken. Vooral de kindermatinee in de herfstvakantie was een enorm succes. We gaan dat zeker in de volgende vakanties weer doen.' De eerste verenigingsavond in het Passagetheater is ook ai weer achter de rng. Tot ieders tevre denheid, volgens de heer Berg. Dat is ook het soort avonden waar het theater op~ mikt. Van grote feestavonden moet het theater 't hebben. 'Ik geloof wei dat het beter gaat in de toekomst. Voor 1972 hebben we al drie definitieve boe kingen en met veel andere vere nigingen hebben we al contact gehad. Het is eigenlijk nog te vroeg.' vertelt de heer Berg, Bij het uitlaten wijst hij nog op een aankondigingsbord van de film van vanavond en dan moet hij nog even kwijt: 'Het is. zo jammer, dat \je die borden hier in de Passage niet ophangen, als we er zelf niet bij zijn. Het wordt meteen kapot ge maakt. Dat vind ik toch wel erg jammer." (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM De verkeerscom missie houdt donderdag 11 no vember baar 186ste vergadering (de achtste in 19711. Er wordt ge praat over het voorstel van de heer K. F. Pedersen over de ver keerssituatie Slachthuislaan-Van Esveldstraat. Het parkeerverbod aan de Honnerlage Gretelaari kc-t ook aan de orde. De openbare vergadering wordt gehopcisn om drie uur 's middags in de kantine van de Technische Bedrijven in de Dwarsstraat 42. Het voorstel van de heer Peder sen is ontvangen via het Infor matiecentrum over de stadssane- ring aan de Broersvest. SCHIEDAM De gemeente Schisdam gaat dit voorjjaar een trimbaan Aanleggen bij het par keerterrein in het Prinses Beatrix park. De Amev-groep van Verzeke ringsmaatschappijen heeft toege zegd de aanwijzingsborden voor het parcours gratis te leveren. De groep maakt dit gebaar ter gele genheid van haar vijftigjarig jubi leum in Schiedam. Bij elkaar zijn er mogelijkheden voor zestien oefeningen met hulpmiddelen als klimrekken.. evenwichtbalken. bankies en palen. ,.Er is een groot verschil tus sen amandelbroodjes en spijs broodjes. Het publiek weet dat niet zo." doceerde de bakker maandag toen hij voor de econo mische politierechter mr. H. Oort moest verschijnen. Hij trachtte duidelijk te maken dat in de eerste soort broodjes amandel spijs gaat en in de tweede niet „In het kraampje op het Vis serijplein lagen geen amandel broodjes. maar spijsbroodjes. De vrouw die op de markt stond, had er abusievelijk een kaartje met het opschrift .amandel broodjes' bijgezet. Ze heeft in het verleden wel eens meer fou ten gemaakt. Ik heb haar nu direct ontslagen," zo probeerde de bakker de zaak te redden. Officier van Justitie mr. Van der Grinten trapte er niet in. ..U hebt nooit enige controle uitgeoefend," aldus de officier, die 150 gulden boete eiste. De bakker schrok daar wel even van: ,.Dat kan ik nooit betalen. (ADVERTENTIE) Evt. vooraf prijsopgave PHIUPjl St. Liduinastraat 78 a Schiedam Telefoon 010—26 80 38 Off. Philips dealer (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM In galerie Zwart wit aan de Dam exposeert vanaf zaterdag 13 november Beint Man kes. De 55-jarige Mankes woont in Laren en maakt hoofdzakelijk aquarellen. De tentoonstelling duurt tot en met 4 december. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM De St.-Nicolaas- marsen van de wandelsportvereni ging „de Trekvogels" worden aan staande zaterdag voor de 24ste keer gehouden. De wandelaars worden weggebracht door het muziekcorps Harpe Davids en na het afleggen van hun kilometers ingehaald door (de drumband Schiedam. In het startlokaal, dat deze keer gevestigd is in wijkgebouw De Rank in Kethei, zorgt het jeugdor kest van Ambrosius voor de bege leiding van de Sinterklaasversjes. Hatuurlijk zijn de Sint en Zwarte Piet ook present. In de grote zaal •■peelt de boerenkapel van Ambro sius. Start voor de 35 km is om tien uur en om twee uur kan men starten voor de acht, twaalf of twintig km. Tot donderdagavond negen uur kunnen wandelaars zich laten in schrijven aan de Van Houtenlaan 43 voor 1.45 gulden. Aan het start bureau kost i'.e inschrijving zater dag 1,70 gulden. Op de wandelaars die hun kilome ters uitlopen, ligt 'n jubileumme daille tè wachten. En deskundige jury deelt groepsprijzen en extra prfjzen uit aan wandelgroepen die zaterdag meelopen. (Van een onzer verslaggevers) M/ASSLUIS Gisteren ont stond in de woning van mevrouw K. D. Z. in de Essestr. in Maas sluis brand doordat een pan, die bij het houtwerk stond. In de serre droogkookte. Mevrouw K. D. Z. was niet thuis en de kostganger zat in de voorkamer te slapen. De brand, de zich in eerste in stantie ernstig deed aanzien, werd door de politie en brandweer ge blust. De schade is ongeveer vijf honderd gulden. (ADVERTENTIE) Klaar terwijl l" wacht Let op het juiste adres HOOGSTRAAT 104—106 •SCHIEDAM (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM In de Schiedamse postkantoren zijn vanaf gisteren weer kinderpostzegels en kinder- kaarten te koop. De schoolkinderen gaan ook hun bestellingen bij de mensen thuis weer afleveren. Het is voor de 45-ste keer dat deze aktie gevoerd wordt. Het doel van de kinderzegels s nog steeds: geld bij elkaar halen voor de kinderbescherming in Ne derland en Suriname en de Antil len. Bijvoorbeeld geestelijk en of lichamelijke gehandicapten, tehui zen en revalidatie-centra. In honderden postkantoren in Nederland staan de vrouwelijke vrijwilligers in de kraampjes om de zegels en de kaarten te verkopen. Ook als iemand .bij 'n schoolkind kaarten of zegels besteld heeft, is het de moeite waard bij de kraampjes te gaan kijken. Daar is de hele collectie te zien. ADVERTENTIE VOOR HERENMODES f BKOfc'KSVESÏ 36 - SCHli.i/A.M De bejaarden van Thurlede hebben er maandenlang aan ge werkt: aan de poppemeubeitjes (constructeur: de 84-jarige meu belmaker J. Snelleman), de baby kleertjes en de borduurwerkjes, die voor schappelijke prijzen van de hand moeten. Daarnaast kan men in de recre atie zaal tegen betaling z'n kunde en kracht botvieren op 't ba!lengooien, schieten. touwtje- trekken en het elektrospel. In de hal van het centrum zijn stands ingericht waar erwtensoep en slaatjes verkrijgbaar zijn, maar waar de liefhebber ook een hart- versterkertje kan pakken. Op de laats.e avond wordt de uitslag van de loterij bekert! ge maakt waarvoor de afgelopen we ken al meer dan vierduizend loten a vijftig cent verkocht zijn. Ook Sinterklaas komt de bazaar bezoeken en wel" op 20 december na zijn rijtoer door de stad. De heer R. Gille van de Gemeen telijke Sociale Dienst heeft inmid dels toegezegd de bazaar op don derdag 18 november 's middags om twee uur te zullen openen. De fancy-fair is 's middags open van twee tot vijf en 's avonds van zeven tot tien uur. ADVERTENTIE voor Hoogstraat 160 - Schiedam Telefoon 26.88.20 - 26.15.75 (ADVERTENTIE) Bloemsierkunst j. Krabbendam .Schiedam Hoogstraat 75 Tel. 2B6IIR (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De leden van de G e meemelijke Jeugdcommissie hebben tijdens de openbare verga dering van maandagavond besloten B. en W. voor te stellen de Jeugd commissie op te heffen. Een aantal taken van de commissie zijn of worden nog overgenomen door de Raad voor Jeugd en Jongeren, die enkele maanden geleden in het le ien werd geroepen en waarin twee leden van de gemeenteraad zitting hebben. De resterende bestuurlijke taken (op financieel terrein of be treffende adviezen aan B. en W.) worden waarschijnlijk overgeno men door de commissie voor On derwijszaken. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Op 18, 19 en 20 november wordt in het bejaarden centrum Thurlede aar. de Nieuwe Dam laan een bazaar gehouden. Be zoekers kunnen rekenen op vele attracties. Ik heb al moeite genoeg om d« afbetaling van eesn belasting schuld van 7000 gulden." Mr. Oort, vol begrip voor de pro blemen van de .kleine midden stander die 100 uur per week moet werken.' maakte er 75 gulden boete van. Na S. verscheen de 45-jarige Rotterdamse brood- en banket bakker F. de K. weer eens ten tonele. Ditmaal waren zijn broodjes van een weinig voorko mende soort, niet te zwaar maar te licht bevonden. Het gewicht aan droge stof was te laag, zo als dat officieel heet. De K. schoof de schuld op de schouders van z'n weinig vakbe kwame Turkse en Marokkaanse gastarbeiders, die bij het afwe gen fouten hadden gemaakt. Officier van Justitie wees de bakker erop, dat hij onder alle omstandigheden verantwoorde lijk blijft. Hij eiste 300 gulden boete en het storten van een waarborgsom van 700 gulden met 'n proeftijd van één jaar. Politierechter mr. Oort kon een eind meegaan met het ver weer, dat dit de eerste (gecon stateerde) overtreding inzake te licht brood was. Hij verlaagde de boete daarom tot 150 gulden en zag van de waarborgsom af. Wel gaf hij De K. nog een waarschuwing mee: „De vol gende keer komt u er echt niet zo gemakkelijk vanaf Politie, Lang« Nleuwst-ra&t 55, vel! 269333 Brandweer, Singel 81a, tel, 268578. Apotheekhulp, tel. 264918 Bezoekuren ziekenhuizen: Gemeen teziekenhuis Schiedam. Burgemees ter Knappertlaan 25, telefoon 269126. Zaal 1.30 tot 2 uur en 7 tot 7.30 uur. Klas 1,30 tot 3.00 uur en. .7 tot 3.30 uur. Kraamafdeling 1.30 tot 2.30 uur en 7 tot 7.30 uur. Dr. Noietstichting, Stadhouders- laan 93. Schiedam, telefoon 260080. Derde klas 1.30 tot 2.00 uur en 7 7.30 en tweede klas 2.30 tot 2.30 e.. van 7 tot 8 uur. Eerste klas 12.30 tot 2 uur en 7 tot 8 uur. Kinderafdeling, zondag, dinsdag, woensdag, vrijdag en zaterdag van 1.30 tot 2 uur. Maandag en don derdag van 6 tot 6.30 uur. Gemeentearchief. Oude Kerkhof 5, tel. 266727 Gemeentelijke Technische Bedrij ven, Dwarsstraat 42. tel- 264980 Gemeentelijk Bureau voor huisves ting. Westmolenstraat 26, tel. 267756 Gemeentelijk Voorlichtingebureau, Nieuwstraat 26, tel. 269051, toestel 174 Reinigings- en ontsmettingsdienat. Buitenhavenweg 154, tel. 264805 VVV. Proveniershuis, Overschiese- straat 1, tel. 266000 Gemeentelijke Sociale Dienst, Broersveld 144, tel. 264816 Actie moeders voor moeders, Die- penbrockstraat 8, tel. 702646 Gewestelijk Arbeidsbureau Nieuwe Waterweg Noord. Van Slingelandt- straat 25, Vlaardingeu. tel. 705300 Klachten nummer Het Vrije Volk, Passage 20. tel. 268798 Afdeling Plantsoenen. Fokkerstraat 35, tel, J54605 en 709807 Afdeling Riolering en Bestrating, Jan van Riebeeckwec 21, tel. 377300 Algemene Begraafplaats, Daan van Spieringshoek, tel. 711222 Afdeling Onderhoud Gebouwen, Korte Haven 33, tel, 269320 Afdeling Technische Werkplaats, Singel, tel. 263280. Gemeentewerken, Korte Haven 33, elefoon 269320. (Van een onzer verslaggeefsters i SCHIEDAM Op de scheeps werf Nieuwe Waterweg is gisteren de 25-jarige hakker Ibrahim Eskici uit Rockanje van een zes meter hoge stelling gevallen. Hij moest niet ernstige inwendige kneuzingen naar de Nolet-Stichting worden gebracht, waar hij in de loop van de ochtend is overleden. Het ongeluk gebeurde toen Eski ci tijdens werkzaamheden aan de Noorse tanker 'Gunvor Brövig' via een laddertje naar een lagergele gen stelling aan de buitenkand van het schip wilde gaan. Waarschijn lijk is het laddertje verschoven of heeft Eskici zijn evenwicht verlo ren. Dc Turkse werknemer laat een vrouw en drie kinderen, die in Tur kije wonen, achter. (ADVERTENTIE) m Bij inlevering van deze adver- tentie: 3 stel NEON-TETRA'S/L van 5.70 voor s"a Schiedam Broersvest 19 Tel 262851 Donderdagavond - Koopavond

Het Vrije volk | 1971 | | pagina 1