Popgroep maakt stampertje voor stereo-single stunt in Stel. Museum Schiedam verliest van Ons Eibernest irnETFm TIMCO Lezers service JL. Steeds minder uitzicht B. SCHILPEROORD Jr. Kerststukjes maken Inbraak in kantine Gewond bij frontale botsing M. Stoel keurt zangkanaries Boerenkool eten bij de PvdA Schijnwerpers op stadhuis DINSDAG 14 DECEMBER 1971 HET VRIJE VOLK PAGINA. 16 SCHIEDAM Galaxis' ster begint te stijgen. Deze week trad de Schiedamse/ Ylaardingse popgroep met 'n eigen ..stampertje" in bet keiharde strijdperk van kanskaarten, hil-pieks en treitersehijven. Maar of de viermansforma tie met. dit eerste stereo singeltje, op liet Injecti'on- label, waarop de nummers 'Uncle John' en 'Castle of Happiness' direct zal door stoten, durft zanger Patrick van Hemert niet te voorspel len. „Op advies van onze roadmanager en mensen van de platenmaatschappij CNR is het een beetje commercieel aangepakt. Zo'n plaat moet natuurlijk verkocht worden. Nee, ik heb hem nog niet op Radio Noordzee gehoord, maar ik luister erg weinig. Bovendien kwam de plaat pas laat in de winkels," zegt hij. Peter Bregeer: Castle of Happiness". Hf Patrick van Hemert: Elke week is het prijs". SÊSSM iPPg f|L, SCHIEDAM Het staat sinds kort vast dat ze er ko men, de 196 eengezinswonin gen in Woudhoek-Zuid. De eerste paal gaat er binnen af zienbare tijd de grond voor in. De enigen die dat mindci leuk zullen vinden zijn enkele bewoners van Groenoord. Door de nieuwe huizenzee zullen ze een flink stuk van hun landelijke uitzicht moe ten missen. Gemeente vervangt boekhoudm acliine (ADVERTENTIE) RECEPTIE-ALBUMS Aan houdingen SCHIEDAM Voor al uw verliehting-stereo-app. kleuren-T.V. NU OF NOOIT PRACHTIG BEKLEDE TRAP met Tapison, Tapiflex of Vilttapijt Schiedam Alarmnummers: Belangrijke adressen en telefoonnummers: Bezoekuren ziekenhuizen: Chauffeur Geplaagd Plechtigheid Lesgeld Restauratie Korenbeurs Carillon Receptie Waarschuwing Kerstfeest (Van een onzer verslaggevers) Vlaardingse Patrick van Hemert is het laatste lid van Galaxis. Na in een paar andere groepen te heb ben gezongen, kwam hij via een advertentie bij het door ex-Soul Sound-saxofonist Daan Meijer op gerichte Galaxis terecht. In de groep zit nog 'n Vlaardinger: lead- gitarist Peter Bregar, die com ponist en tekstschrijver is van „Castle of Happiness", dat aan de b-kant van de eerste zwarte schijf staat. Galaxis bestaat verder uit drummer Ab Tamboer <21) die voor halve dagen als chauffeur werkt en in de rest van de tijd aan 'Galaxis sluipt omhoo het Haagse, conservatorium stu deert. Basgitarist Rudy Demmenie is met zijn negentien jaar de ben jamin van de groep. Hij woont in Rotterdam-Zuid en bezoekt daar de MEAO. Peter Bregar (21) zit op het conservatorium in Rotterdam. Zanger Patrick van Hemert is zon der beroep of studiebezigheden. Zjjn laatste professie was pijp- fitter, momenteel zoekt hij ander werk. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM In de edukatieve zaal van het museum van Schiedam zal iedereen op de tast zijn weg moeten vinden. Die stunt is uitgedacht door museum-medewerkers Jan de. Graauw en Jan Gersthagen, die de zaal hebben veranderd in een ruimte van zwart en wit. Door de ruimte lijke metamorfose staat iedere bezoeker voor het dilemma vorm en vorm geving heel anders te ervaren dan hij gewoon is. De zaal zit zo barstens vol mogelijkheden, vindt het duo, dat er van tijd tot tijd non-verbale activiteiten in georganiseerd zullen worden. Het pro ject dat „Tasten in licht en duister" heet, is onderdeel van de grote kcrsttentoonstelling die op dinsdag 2 december officieel van start gaat in het Stedelijk: Aangekondigde sprekers zijn wethouder mevrouw Ver- weij-de Graaff en ir. P. van Meurs, die de tentoonstelling van Hugo Landheer inleidt. Naast de Schilderijen van Landheer zijn er in het museum textiel - plastieken te zien van Harry Boom, zeefdrukken van Piet Fioole, minia turen van de Joegoslaaf Tikalo, de museumaanwinsten van 1971. het pro ject „Tasten in licht en duister" en Popp-en-spel, een produktie van de kunstkiassen. Tijdens de kerstvakantie zullen schoolkinderen met de door de kunstklassen vervaardigde poppen mogen spelen. De officiële opening van de kerstexpositie is dinsdagavond om kwart over acht. Want aan zjjn optreden met de groep heeft hij geen volledige dag taak. Tot nu toe blijft dat beperkt tot de weekenden, 'Elke week is het prijs,' zegt de 24-jarige in Soera- baja geboren zanger. „We reizen 't hele land door. Naast onze optre dens in de Doelen en de Dukdalf komen we in Rotterdam en Am sterdam. Afgelopen weekend waren we in Mynsherenland. ik weet niet eens waar het ligt," zegt hij. Dat is dan de zorg van roadma nager Jan van Leeuwen. Deze, in Leidschendam wonende vriend van drummer Ab Tamboer (what's in a name?) neemt alle zakelijke be sognes van Galaxis voor zijn reke ning. Hij bestuurt de Fiat-bus ('we zitten steeds tegen zijn brede rug aan te kijken.' zegt Patrick) en zorgde ervoor dat de eerste plaat kon worden opgenomen. Aan hem is dan ook het nummer op de a- kant opgedragen: 'Uncle John". Met een proefbandje van de groep liep hij de ene platenmaat schappij na de andere af. Jan van Leeuwen is voor de vier. Galaxis- jongens gewoon 'Ome Jan'. Tekst en muziek zijn overigens niet van de band zelf, maar van Hans van Reyswoud. Die opname vond Patrick van Hemert wel een leuke ervaring. Nadat de groep door een misver stand eerst in de NOS-televisiestu- dio's te Hilversum belandde, arri veerde zij donderdag 29 juli in een door de platenmaatschappij ge huurde Bussumse opnamestudio. 'We hebben er een hele middag aan gewerkt,' zegt Patrick. 'Bij el kaar zijn we zo'n vier en 'n half uur bezig geweest. De begeleiding werd apart opgenomen, daarna de zang en later pas de tweede en derde stem. Een stuk of vijf opnamen zijn er gemaakt.' En dit is eigenlijk nog maar kin derwerk. „Want," zegt Patrick, „The Beach Boys deden er vier maanden over om hun nummer Good Vibra tions op te nemen.' Dat is dan ook vakwerk van de bovenste internationale popplank. Verdienen The Beach Boys kapita len met hun muzikale activiteiten, Galaxis is nog steeds bezig aan de afbetaling van de instrumenten. Een paar voorbeelden: de gitaar van Peter Bergar kost 3000 gulden. Het exemplaar dat hij voor gooi en smijtwerk gebruikt, heeft nog altijd 1500 gulden gekost. De zang- installatie van Patrick kostte on geveer 8000 gulden en de drummer moest voor zijn .trommels en bek ken ongeveer evenveel op tafel leggen. Patrick: 'Ik heb nog nooit geld gezien. Ik ben nog steeds aan mijn investering bezig. Ik ben hals over kop bü een andere band weg gegaan en daar gaat een hoop geld in zitten.' Het geld moet er weer uitkomen. Liefst via de zwarte schijf. Want het eerste televisie-optreden van Patrick en Peter in Rode bracht niet zoveel op. Hoewel ze het voor de kritische vakjury ruim drie mi nuten uithielden (Patrick: 'Ons eerste nummer was nog niet eens afgelopen'). De optredens in de provincie zijn financieel nog het interessantst. En die brengen hen in de vreemdste uithoeken van ons land. Patrick: 'Laatst traoen we op in Kwadendamme. Vraag me niet waar het ligt. Ik geloof ergens ach ter een stel grote gierputten.' SCHIEDAM In een snelle wedstrijd heeft Schiedam dit week einde met 158 van Ons Eibernest verloren. De uitslag doet vermoe den, dat dc Schiedammers veel slechter dan hun tegenstanders waren. Dat was niet zo De promo tie naar de hogere klasse en de onervarenheid in dit gezelschap speelt de roodzwarten nog parten. De taktiek, om de bal bij ver moeidheid door goed combineren in handen te houden, hebben de da mes en heren niet goed onder dc knie. De Leidenaren weten op de juiste momenten stoom af te blazen en zodra zich kansen voordoen, hier van doeltreffend te profiteren. Preek Veer en Arie Jansen brach ten hun ploeg met 21 voor. Na 22 was het opnieuw Preek Veer, die 32 liet noteren. Ons Eibernest kwam hiema pas goed los en liep uit tot 47. Chris Niehot, na de rust voor Preek Veer ingevallen. Nel Majoor, Piet Nab en Ne! Sluimer zorgden voor de andere Schiedamse doel punten. Zondag om tien over drie spelen de Schiedammers hun derde wed strijd. In de Energiehal wordt de strijd met OSCR aangebonden. Odi speelt zaterdag tegen Kaog in Krimpen. Gezien de vorige resul taten moeten de punten binnenge haald kunnen worden. Woensdag om half negen speelt SuScces in de Margriethal tegen Vitesse. sw* SCHIEDAM De kassier van de gemeente krijgt een nieuwe loket boekhoudmachine, omdat de oude niet goed meer werkt. De reparatie zou duurder uitkomen dan het ko pen 'van een nieuwe. De oude ma chine is in 1961 gekocht en zo'n apparaat gaat over het algemeen acht jaar mee. Daarom vindt het college dat e: nu een nieuwe aan geschaft kan worden. Het gemeentebestuur wil een zelfde soort machine kopen, omdat een andere, modernere, niet te ge bruiken is. De nieuwe machine kost 38.000 gulden. De gemeenteraad beslist op 20 december of de koop doorgaat. (ADVERTENTIE) het oudste'éjvrtieest "verkochte merk vóoreJectrischèV^f het"*oudste merkVöor etectrische autoracëbarten markTiV- SCHIEDAM Z U l D, - HO L L.A N D S C H E KANTÓORBOE KHANDEL (Van een onzer verslaggeefsters i SCHIEDAM De Schiedamse afdeling van de Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde gaat donderdagavond 23 december weer een 'kerststukjesavond' organise ren. De avond wordt gehouden in Irene, begint om 8 uur en kost vijf gulden per persoon. Deelnemers moeten een scherp mesje of tangetje meebrengen Bij mevrouw Frederiks telefoon 793291 of 289723 kunnen de !iefh«bb»r- zich opgeven vóór 15 december. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM In de kantine van de korfbalvereniging Schiedam is vannacht ingebroken. De dieven kwamen binnen via een plaat hardboard die voor een raam ge spijkerd was. Ze namen een luid spreker mee en goten de inhoud van zes flessen fris in een koffieke tel. (Van een onzer verslaggevers) MAASSLUIS —-Enige weken ge- 'cden werden tn Maassluis postze- relautomaten gekraakt. Daarvoor verd één dezer dagen aangehouden v. S. D., oud 19 jaar. uit Rijswijk "erder werd aangehouden G. P S.. •Jd 31 iaar. uit Maassluis verdacht an diefstal van een portemonnee net Inhoud en een aEuisteker. IADVERTENTIE VOOR HERENMODEST BROERSVEST 5« SCHIEDAM (ADVERTENTIE) Broersvest 58, tel. 26.77.18 Nieuwlandpleïn 57, tel. 70.11.60 i Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Op de Sportlaan zijn twee bromfietsers gisteravond met elkaar in botsing gekomen. De 17-jarige L. J. S. uit Vlaardingen schrok zo van de tegemoetkomende 17-jarige L. P. J. H„ dat de twee brommers frontaal tegen elkaar aanreden. De heer L. J. S. moest met een hersenschudding in het Holyziekenhuis opgenomen worden. De 44-jarige bromfietser N. v. d. W., magazijnbediende uit Schiedam, liep een hersenschudding op toen de 39-jarige A. P. V. hem geen voorrang verleende toen deze van de Loswal de Buitenhavenweg op reed. N. v. d. W. moest in de Dr. Noletstichting opgenomen worden. De 58-jarige taxichauffeur H. H. L. verleende gisteravond geen voor rang aan de 25-jarige bromfietser J. G. O. De taxi sloeg linksaf op de kruising Snelliussingel - Van Swindensingel en de Oostsingel, waar J. G. O. rechtdoor moest. Na de behandeling van. zijn hoofdwon den en de wonden aan het rechter been kon Cs. weer naar huis toe. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM De heer M. Stoel, een der bekendste keurmeesters van Harzerkanarie heeft de zang kanaries van de V.K.V. Zangiust gekeurd. Hij vond dat alle vogels heel rnooi zongen en hij gaf de vogels van W. A. van der Most de hoogste lof. zodat deze clubkam pioen werd. De keurmeester is twee dagen aan het keuren geweest en verklaarde daarna dat J. J. A. van Dalsen derbywinnaar was en W. A. van der Most Meesterzanger. De verdere uitslagen van Klasse I. vier vogels uit eigen kweek 1971 W. A. van der Most eerste prijs met 328 punten, Klasse II. Owee vogels uit eigen kweek H. Broere 163 pun ten. De winnaar van klasse III, één vogel uit eigen kweek 1971, was de heer J. van Loon met 83 punten. De heer M. Roukema won de vrije klasse met 79 punten. De Federatie Rotterdam houdt van 22 tot en met 29 januari haar jaarlijkse wedstrijd in het Volksge bouw aan de Schiedamseweg in Vlaardingen. Vrijdagavond 28 januari wordt de tentoonstelling van de wedstrijdvogels geopend en kunnen aile belangstellenden een kijkje komen nemen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Ter afsluiting van 1971 geeft de afdeling Schie dam van de PvdA op woensdag 29 december voor haar leden de ge bruikelijke boerenkoolmaaltijd in het wijkcentrum Nieuwland. Tafel redenaar is burgemeester Roelfse- ma. Tot 27 december kan men zich opgeven bij de dames C. Huisman- Van Meurs, Idenburgstraat 64, tel. 700823. en C. Hischfeldt-Tuytel, Van Raalteplein 52, tel. 700629. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Het stadhuis van Schiedam op de Grote Markt wordt vanaf woensdag met veertien grote schijnwerpers beschenen. De schijnwerpers moeten in de komen de avonden door een 'hoogwerker' van de Technische bedrijven nauw keurig worden gericht. De schijn werpers staan op zeven nieuwe lichtmasten van zeven en een hal ve meter hoog en hebben elVt een sterkte van 1500 watt. De vijf oude lichtbakken die aan kabels boven de straat bengelden, zijn weggehaald. Het gemeentebe stuur is van plan nog meer gebou wen- die van historisch of architec tonisch belang zijn, in de schijn werpers te zetten. (ADVERTENTIE) O WILT EEN DAT KAN REEDS VANAF 145- ROTTERDAMSED1JK 397 B SCHIEDAM TELEFOON 01026 96 84 - Ook 's avonds levens showroom van vele vooraanstaande merken vloerbedekking met 3 -5 jaar schriftelijke garantie BEL EVEN W(j komen VRIJBLIJVEND met stalen bh V thuis Politie, Lange Nieuwstraat 55. tel. 269833 Brandweer, Singel 81a. tel. 268oi8. Apotheehhulp. tel. 26491S Centrale Meld- en Hegelkamer van Rijnmond voor klachten over stank, vuile lucht, etc.: 010laOOOO Gemeentearchiet Oude Kerkhof 5, te!. 266727 Gemeentelijke Technische Bedrij ven Dwarsstraat 42. tel. 264980 Gemeentelijk Bureau voor hulsves ting, Westmolenstraat 26. tel. 267756 Gemeentelijk Voorlichtingsbureau, Nieuwstraat 26. tel. 269051. toestel 174 Reinigtngs- en ontsmetungsdienst.. Buitenhavenweg 154, tel. 264895 VVV. Proveniershuis. Overschiese- istraat i, tei. 266000 Gemeentelijke Sociale Dienst. Broersveld 144. tei 264816 Actie moeders voor moeders. Die- penbroekstraat 8, tel. 702646 Gewestelijk Arbeidsbureau Nieuwe Waterweg Noord. Van SUngelandt- straat 25. Viaardingen, tel. 705300 Klachtennummer Het Vrtjo Volk. Passage 20. tel 268798 Afdeling Plantsoenen. Fofckerstraat 35. tel 154605 en 709807 Afdeling Riolering en Bestrating, Jan van Riebeeckweg 21. tel. 377300 Algemene Begraafplaats. Laan van Spieringshoek, tel. 711222 Afdeling Onderhoud Gebouwen. Korte Haven 33, tel. 269320 Afdeling Technische Werkplaats, Singel, tel. 268280. Gemeentewerken. Korte Haven 33. elefoon 269320 Bezoekuren ziekenhuizen: Gemeen teziekenhuis Schiedam. Burgemees ter Knappertlaan 25, telefoon 269126. Zaal 1.30 tot 2 uur en 7 tot 7.30 uur. Klas 1.30 tot 3.00 uur en 7 tot 8.30 uur. Kraamafdeling 1.30 tot 2.30 uur en 7 tot 7.30 uur. Dr. Noletstichting. Stadhouders laan 98. Schiedam, telefoon 260080. Derde klas 1.30 tot 2.00 uur en 7 tot 7.30 en tweede klas 1.30 tot 2.30 en van 7 tot 8 uur. Eerste klas 12.30 tot 2 uur en 7 tot 8 uur. Kinderafdeling zondag, dinsdag, woensdag, vrijdag en zaterdag van 1.30 tot 2 uur. Maandag en don derdag van 6 tot 6.30 uur. SCHIEDAM De Schiedamse chauffeur H. G. Vermeer, die bij de banketfabriek Koster werkt, is onderscheiden met het IRU-eredi- pioma en de bijbehorende gouden speld. Om deze onderscheiding te krijgen moeten chauffeurs, vol doen aan de volgende eisen: min stens twintig Jaar werkzaam zijn als geroepschauffeur, geen ernstige verkeersovertreding op het geweten hebben en niet door eigen schuld betrokken zijn geweest bij een verkeersongeval. De IRU te een in ternationale organisatie voor het wegtransport. In heel Europa zijn niet meer dan tweehonderd IRTJ- diploma's uitgereikt. GROENOORD Groenoord Ak koorden, het orgaan van de wijk- verenlging Groenoord. geeft de prijs voor de meest geplaagde man in Schiedam dit jaar aan wethou der Collé, die het in de gemeente raad zo moeilijk heeft gehad met z'n 196 eengezinswoningen in Woudhoek-zuiü. KETHEL De nieuwe gerefor meerde kerk "De Ark" aan het Hargpiein in Kethel wordt donder dag in gebruik genomen. De offi ciële plechtigheid begint 's avonds om kwart over acht. SCHIEDAM De Stichting Huishoudelijk- en Gezinsvoorlich- ting zal haar werk voortzetten, ondanks het besluit van het Rijk de subsidie in te trekken. Wel zal de stichting moeten stoppen met enkele cursussen. Verder zijn er plannen om bet lesgeld te verho gen. Zoals bekend handhaaft de gemeente haar subsidie van 13.000 gulden. SCHIEDAM Volgens het sche ma van Monumentenzorg is het Proveniershuis in 1976 aan een to tale restauratie toe. SCHIEDAM Als de Gemeente lijke V/oningdienst verhulst naar het stadskantoor, zal de vrijko mende ruimte in de Korenbeurs waarschijnlijk toegewezen worden aan een Instelling voor gezinsver zorging. SCHIEDAM —-Het carillon ran de Grote Kerk moet nodig hersteld worden. De centen hiervoor komen grotendeels van Monumentenzorg dat echter nog geen aanstalten heeft gemaakt om voor Schiedam de hand weer eens in de knip te steken. SCHIEDAM Het modehuis Schefrer opent vandaag een nieuwe zaak in de Gerrit Verboonetraat 21. De receptie begint om zes uur en duurt twee uur. SCHIEDAM De opbrengst vm collecten en kerkelijke bijdragen is dit jaar aanmerkelijk minder dan in 1970. schrijft de Zondagabode het blad voor de Schiedamse her vormden. Als uw bijdragen zo ver teruglopen, dan zal opnieuw tn het kerkewerk besnoeid moeten wor den. waarschuwt het blad. dat er tot besluit aan toevoegt dat de 5f^d^n^nog« een haïve maand de tijd hebben "om met de bijdra- zen bezig te zijn:" s,kSJJLAN'D O- «Weitas vaa de Nederlands vnrtsten Vrouwenbond vleto-mor- senavond om kwart voor acht het L"StfTSVn dt Opstand ingskerk aan de Bure Honnerlaze Grere- iaftrs

Het Vrije volk | 1971 | | pagina 1