Arie Spee krijgt geen doorstromingspremie BEKNIBBELARIJ SPORT IN 'T KORT Verhulsdonk Italiaan valt 15 meter Middenstanders in Zuid bang voor komst cash carry-bedrii Verkeer in 1971 eiste zware tol Lezers service 33 A-K van der S m an Bingo spelen om kas NPB te spekken Sperwer en 4 6 verb in zen uit Schiedam Lantaarn paal om ver oercelen Gemeente pakt verzakte straten aan „Pola rijmt liet jaar aan elkaar" Wm& 298,- ELASTISCHE KOUSEN Schiedam DONDERDAG 27 JANUARI 1972 HET VRIJE VOLK PAGINA 19 (ADVERTENTIE) Uitslag Kerstprijsvraag FEBRUARI no. 14 p> c Zie ook pagina 30 en 31. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Drie dagen na de geruchtmakende ver- kiezing' van Bert Kaptein tot wethouder, knalt het politie ke vuurwerk er nog lustig op los. De katholieken mokken, zij het stilletjes, na over de onaardige Schiedamse pers, terwijl D'66 overhoop ligt met de WD die niet Kaptein, maar. tegenkandidaat Ras man ondersteunde bij z'n mis lukte sprong naar de lege wet houderszetel. (ADVERTENTIE) Radio/ versterker voi-stereo 10 klassieke L.P.'s cadeau SCHIEDAM gr G. Verhulsdonk: „Het nadeel is dat een achterban vaak dog matischer is dan een fractie." SCHIEDAM De midden standers uit Schiedam-Zuid maken zie Iierg ongerust, om dat ze gehoord hebben dat er 'in Zuid een cash-and-carry- bedrijf gevestigd wordt. Ze zijn bang voor oneerlijke con currentie als het bedrijf zich per 1 februari aan de Wil- lemskade gaat vestigen. fADVERTENTIE Drogisterij - Parfumerie Bijouterie In dit gebouw aan de Wil lemskade komt het cash-and- carry-bedrijf. (ADVERTENTIE) Alarmnummers: Bezoekuren ziekenhuizen: Belangrijke adressen en telefoonnummers Ze ku men de wet niet goet lei en (Van onze verslaggeefster Lelia van der Tak) SCHIEDAM De ex-Schie- dammer Arie Spee voelt zich be kocht door zijn vroegere gemeen te: venijnig en vol heilige ver ontwaardiging gaat hij tegen Schiedam tekeer. Voor de volks huisvesting hier ter stede heeft hij geen goed woord over. „Ze kunnen daar niet eens rekenen", zegt hij minachtend. Hij heeft het gevoel dat volks huisvesting hem zijn doorstro mingspremie door de neus ge boord heeft. Hij krijgt de premie niet, omdat Schiedam de door stromingswei een klein beetje anders uitlegt dan andere Rijn mond-gemeenten. Het maakt Arie Spee extra kwaad te weten, dat de andere bewoners van zijn flat die dus dezelfde huur betalen alleen omdat ze een huis in Vlaardingen achterlieten, wel premie krijgen. Dat sterkte hem in de gedachte dat Schiedam fout zit. Zijn advi seur. Ronald Ridderhof, is het gloeiend met Spee eens. Hij kan het weten omdat hij wel meer met het doorstromingsbijltje ge hakt heeft. Kostte wat het kost, gaan deze twee de zaak uitplui zen. PvdA-ombudsman Ridderhof zegt: „Ze kunnen in Schiedam de wet niet goed lezen. Ik kan het weten, want in Vlaardingen was dat ook zo, maar nu is het hier veel beter geregeld. Ik ga met deze kwestie in hoger beroep, desnoods tot de minister toe." Verpleger Arie Spee is veel fel ler: „Op z'n Hollands gzegd: ik vind het een idiote zaak. Met al lerlei slinkse foefjes weten ze het zo te draaien dat je geen cent krijgt. Eerst propageren ze dat je moet doorstromen, maar als je dat doet, krijg je je geen premie. Ze spreken zich zelf tegen, want mijn belastingformulier staat, dat doet. krijg je geen premie, toen ik die man bij volkshuisves ting vroeg welke huur er nou op moest hjj toegeven dat dat 246 gulden is. Dus de kale huur, zon der verwarmingskosten en service. Maar voor de doorstromingsregc- iing rekenen ze met een huur van 187 gulden. Ze willen gewoon zeil' niet." Het gaat de 55-jarige verpleger bij Wilton Fjjcnoord nu niet meer om de knikkers, maar om het spel. Hij wil absoluut doorgaan. Hjj vnidt, dat het nu een zaak van algemeen belang is gewor den. „Als ik niet toevallig met Rid derhof had gepraat, had ik me laten overbluffen door die lui van volkshuisvesting en dan had er geen haan naar gekraaid. Wie weet hoeveel Schiedammers op deze manier at afgescheept zijn. Daarom moet het uitgezocht wor den," zegt hij vastberaden. Het lijkt erop, dat Schiedamse beknibbelary de oorzaak van de problemen van de heer Spee is. Door de wijze waarop in Schie dam de huurprijs berekend wordt, vallen veel meer mensen uit tie boot, dan in andere gemeenten, zoals Vlaardingen. Schiedam gaat er vanuit dat Spee's nieuwe huur boven de maximale wettelijke grens van 270 gulden (inclusief twintig gul den stookkosten) ligt, omdat hij per maand 287 gulden betaalt. Maar Vlaardingen redeneert, bij deze huurprijs, dat er eerst twintig gulden stookkosten afgetrokken mogen worden. Dan is de huurprijs 267 gulden en drie gulden onder het maximum. Volks huisvesting Vlaardingen verklaart dat door te rekenen, dat er bij de oude huurprijs van 115 gulden per maand ook geen c.v. inbegrepen was. Het verschil Is nu eerlijk, zegt Vlaardingen en nu kan de grootte van de premie uitgerekend worden. Dat is twaalf keer het huurverschil met een minimum van 750 gulden en een maximum van 1250 gulden. ,Dat staat in de wet." zegt Ronald Ridderhof. „Zelfs op de aanvraag voor de duorstromingssubsidie in Schiedam staat dat de huur moet worden opgegeven zonder warmtekosten," (Van onze sportredactie) SCHIEDAM Nog steeds blijven ons de carnavalsberich- ten toestromen. Mocht u zater dag 5 februari op de Scheeps werf van Wilton een hels la waai vernemen en in de veron derstelling verkeren dat er een schip te water wordt gelaten, dan héb u het mis. want die dag gaan de voetballers vari Wilton de bloemetjes buiten zetten. Om de zaak nog aantrekkelijker te maken heeft het bestuur beslo ten voor de best geklede vrouw of man een prijs ter beschikking te stellen. De raad van elf ver wacht een grote opkomst in het clubgebouw op de werf. Ook de boeren, burgers en buitenlui (leden en donateurs) van DHS gaan weer carnaval len en wel op vrijdag 25 fe bruari in het clubhuis. Muzika le medewerking van de „The E lectronica's". Aanvangstijd 20.00 uur. Vrijdag 28 januari houdt men bij DHS een bingo avond. Ook FCN'66 maakt er op vrijdag 18 februari in gebouw Arcade een dolle boel van, met medewerking van het dans- en showorkest van Fred Wolters. Vorig jaar was het niet ver plicht om verkleed naar het carnavalsfeest van de handbal vereniging DWS te komen en zo Is het nu ook. Zij die vorige keer wel verkleed, waren, znillen ook nu wel weer op 11 februari in gebouw Irene met een origineel kostuum te voorschijn komen. De Schiedamse Watervrien den hebben op de algemene le denvergadering een jeugdkern gevormd. Deze jeugdkern die onlangs bijeen kwam en een voorlopig plan opstelde vol met activiteiten: 12 febr. vrije ex pressie-middag: 26 februari, speldansmiddag; 18 maart, speldansavond: 3 april. Eier- zoektocht; 15 april. Duin strandwandeling; 6 mei. Grote spelmiddag in Beatrixpark ,of restje Sterrenbos: 13 mei. Af- sluitingsbai. Zitting in de jeugdkern hebben de volgende leden: Theo Mackay, Wendy Hoogendoom en Fred Klein. Hans van der Lee is afgevaar digde van het bestuur in de jeugdkern. Ik ben voor SCHIEDAM De Schiedamse afdeling van de Nederlandse Pro testantenbond houdt op 19 februari om acht uurde tweede bingo avond aan de Westvest 90. De avond wordt opgeluisterd met mu ziek en volksdansen van de jeugd groep. Het doel van de avond is het spekken van de kas. Op 25 januari spreekt dominee Koek over „Kosmische evolutie en goddelijke schepping". Dat gebeurt in de consistorie van de bond aan de Westvest om acht uur. Dominee Koek houdt op 27 januari een in leiding over het derde bedrijf van Hamlet. Deze bijeenkomst wordt gehouden bij mevrouw Fostma- Kruik aan de Andriessenlaan 37 in Groenocrd. TEL TgiTïl TEL Tti Simon is Dorpsweg 32 R'dam te! 276493 in de Wat de jonge democraten de WD, en met name fractieleider Gerard Verhulsdonk bijzonder kwaiijk nemen, is de liberale stel- lingname bij de verkiezing van Kaptein. Vlgens D'66 zou Ver hulsdonk beloofd hebben met z'n fractie blanco te stemmen. Dat wordt door Verhulsdonk weer in alle toonaarden ontkent. ..De PvdA wist dat we een tegen kandidaat van de confessionelen zouden steunen", stribbelt Verhuls donk tegen. „Alleen als Kaptein de enige kandidaat geweest zou zij*., zouden wij blanco stemmen." Overigens ontkent de liberale lekkernijen-handelaar dat de VVD voortaan innig gaat samenwerken met de confessionelen. „We hebben niet tegen Kaptein gestemd om in een ander kamp te horen", aldus Verhulsdonk. „Dat we ook niet voor Kaptein hebben gestemd, komt, omdat we zijn kwaliteiten niet kennen, zijn positieve niet en zijn negatieve niet'. Uiteindelijk hebben we hem pas anderhalf jaar in de raad meegemaakt" Verhulsdonk geeft toe dat de ,KVP en de PCG drs. Jaap Hout- DIT KOMT NIET. MEER -- draaitafel 2 boxen dus vall 450.voor en hierbij zolang de voorraad strekt Voorts enorme sortering: gashaarden - wasautomaten koelkasten - radiomeubels zwart/wit - kleuren- en portable T.V.'s tegen enorme lage prijzen. Eigen servicedienst A. F. M. KOOT ROZENBURGERPLEIN 1B TEL. 26.63.61 Filialen: Beierlandsestraat 43 Van Beverenstr. 2 man (vvdi „uit het vorige college hebben weggepest". Voor hem is dat echter geen reden om niet meer met de confessionelen te willen samenwerken. „Ze hebben nooit iets op de VVD aan te merken ge had. Daarom kunnen we makkelijk met ze in zee. net zo makkelijk als met de PvdA." Geruchten dat Verhulsdonk de confessionelen -wethouderskandi daat steunde om daarmee kritiek op zijn persoon vanuit de achter ban te sussen, wordt door hem naar het rijk der fabelen verwezen. „Natuurlijk, onze achterban had geen vrede met de voormalige toe stand. Dat de VVD in een college zat met een communist. Maar ze weten. niet,, dat je in de raad moet samenwerken. Het nadeel is, dat een achterban vaak dogmatischer is dan een fractie, maar dat is zo met alle achterbannen." Tot slot wil Verhulsdonk nog wel kwijt, dat hij moeilijke tijden ver wacht voor het nieuwe college. De linkse meerderheid van een stem vindt hij veel te krap. Verhuls donk.' „Ik ben bang. dat je hier in de raad Gorkumse toestanden krijgt." Volgens D'66 is die vrees onge grond. Maar, zo zeggen de demo craten. mochten zich eventueel toch allerlei ruzies gaan afspelen, dan is dat louter en alleen te wij ten aan de VVD. „Zij hebben eind november alle moeilijkheden ver oorzaakt en daarna nooit een po ging gedaan de brokken te lij men." (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM De '23-jarige Ita liaanse stellingbouwer A. S. is ern stig gewond in de Noletstichting opgenomen, na een val van een vijftien meter hoge stelling bij Wilton Fyenoord .Twee Turken vonden de Italiaan op de grond. De oorzaak van de val is niet be kend. De man liep een zeer ge compliceerde beenbreuk op maar is nu buiten levensgevaar. Daarom hebben de midden- standsbedrijven uit Schiedam- Zuid het gemeentebestuur een brief geschreven, waarin ze hun bezwa ren tegen, een cash en parry in Zuid op een rijtje hebben gezet. Bij de brief zitten acht lijsten met 182 handtekeningen van sympathisan ten. De middenstanders benadrukken in hun bezwaren, dat zij hun dien sten ook voor het algemeen belang verlenen. Daarbij wijzen ze op de middenstandsvereniging die kinder spelen, sinterklaas- en kerstacties en de actie voor Zwembad Zuid op poten heeft gezet. Als het cash- carrybedrijf er komt, is het uit met deze activiteiten, omdat daar dan geen geld meer voor is. Er is volgens de middenstanders nu genoeg gezonde concurrentie in Zuid. Als er in Zuid een cah en car ry bijkomt, die nota bene geëxploi teerd wordt door niet-Schiedam- mers, zullen veel zaken weggecon curreerd worden en gaan sluiten, zo redeneren de middenstanders. Er komen dan lege winkels in de wijk. die al gauw het aanzien van de wijk bederven, schrijven de (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM De coöperatieve levensmiddelengroothandel Sper wer-Ons Bèlang gaat over een jaar Schiedam veriaten. In een leden vergadering is besloten een nieuw distributiecentrum te laten bouwen in Hendrik Ido Ambacht. Eén van de drie bestaande distributiepunten zat aan de Calandstraat in Schie dam. In het afgelopen jaar is de omzet van Sperwer-Ons Belang zo geste gen. dat nieuwbouw noodzakelijk wordt. Bij de groothandel zijn 192 ondernemers aangesloten, die zelf bedieningszaken hebben onder de naam Sperwer en 4r=.6. Hun geza menlijke jaaromzet is zestig mil joen. SCHIEDAM De 35-jarige stu dent R. D. is gisteravond doorgere den. nadat hij een lantaarnpaal op de Parkweg omver gereden had. De politie wist de man te achterhalen, In het politiebureau werd proces verbaal tegen hem opgemaakt, waar hij ook door de GG en GD werd behandeld aan vier voortan den. U vindt ze in alle soorten voorradig bij (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Het verkeer in Schiedam heeft het afgelopen Jaar een zware tol geëist: 190 mensen, raakten zwaar- en 448 lichtgewond, acht personen vonden de dood. Een jaar daarvoor lagen die cijfers be duidend lager. In 1970 registreerde de Schiedamse politie 146 zwaar- en 421 lichtge wonden, terwijl in dat Jaar zeven mensen omkwamen in het ver keer. De politie kreeg het vorig jaar 2045 ongevallen te behandelen (was in '70: 2010).-Ruim een kwart van de ongevallen (637) vond plaats op de doorgangswegen naar Rotterdam en Vlaardingen. nl.: de Rotterdamsedijk, de Gerrit Ver- boonstraat, Oranjestraat, Nieuwe Haven. Burg. Knappertlaan. Hor- vaathweg. Burg. Van Haarenlaan, Viaardingerdijk, Singel en het Broersvest. middenstanders het college. Ze willen dat het gemeentebe stuur geen medewerking verleent aan de vestiging van het cash- carrybedrüf in Zuid. Alle raadsle den hebben de brief in de bus ge kregen. De WD'r G.' Verhulsdonk Is in ieder ge wil van plan hierover schriftelijk vragen te stellen aan het college. Van een onzer verslaggeefsters' SCHIEDAM In Bijdorp en Nieuwland worden binnenkort een paar verzakte straten opgehoogd. Het gaat om de Wcstpolderstraat, de Burgemeester Verveenstraat en de Schietbaanstraat In Bijdorp en in Nieuwland de Nolenslaan tussen het Wibautplein en de Nieuwe Damlaan en de Vliegenstraat. Gemeentewerken streeft ernaar de overlast zoveel mogelijk te be perken, maar het is niet zeker dat het lukt. Voor klachten of opmer kingen kan tussen de middag, van twaalf tot half twee, de afdeling bestrating van Gemeentewerken gebeld worden. Telefoon 267940. Voor storingen met de gas-, water- of elektriciteitsvoorziening kunnen de Technische Bedrijven opgebeld worden. Telefoon 264980. Vervolg- van pagina 15. GSS streeft er naar de tweede plaats in te nemen (die geeft recht op promotiewedstrijden) en wie weet zorgt GSS voor een verrassing In de vorm van een gelijk spel. GTB zal bij het onderaan de rang lijst bengelende Hellevoetsluis de handen vol hebben. VeronicaVK wordt zonder enige twijfel een open strijd <3). Bij de zondag-KNVB'ers slechts twee wedstrijden en wel die tus sen CromvhetExcelsior '20 en AeolusSchiedam. Zowel Aeolus als Cromvliet staan bijzonder laag geklasseerd, zodat mag worden aangenomen dat er een dubbele Schiedamse overwinning uit de bus zal komen. Politie. Lange Nieuwstraat 55, tel 269333 Brandweer, Singel 6ia, tel 268573. Apotheekhulp. tel 264918 Centrale Meld- en RegeikameT van Rijnmond voor klachten over stank vtitle lucht etc.* 010150000 Bezoekuren ziekenhuizen; Gemeen teziekenhuis Schiedam. Burgemees ter Knappertlaan 25. telefoon 269126. £&al i .30 tot 2 uur en 7 tot 7.30 uur Klas 1.30 tot 3.00 uur en 7 tot 8.30 uui KraamafdeUng 1.30 ot 2 30 uur en l tot 7.30 uur Dr Noletstichting Stadhouders» iaan 98 Schiedam, telefoon 26008O Derde kJa* l 30 tot 2 00 uur an tot 7.30 en tweede klas i.3ö tot 2.30 en van 7 tot 8 uur Eerste k!a> 12.30 tot 2 uiii en 1 tot 8 uur Onaerafdeimg zondag, dinsdag woensdag, vrijdag en zaterdag, van 1.30 tot 2 uur Maandag en don derdag van 6 tot 6.30 uur Gemeentel!) ke Sociale Dienst Broers vrld 144 tel 264816 Gewestelijk Arbeidsbureau Nieuwe Waterweg Noord Van Slingelandt- straat 25 Vlaardingen tel. 705300 KlarhTennummer Het Vriie Volk Hoogstraat 76, telefoon 268798, Afdeling Plan tsm'* hen Pok Kerst raat 33. tel i54605 en 709801 Afdeling Riolering en Bestrating Jan van Rlebeerkweg 21. tel 37730<> Gemeentearchief Oude Kerkhof 5 tel. 266727 Gemeentelijke Technische Bedrij ven, Dwarsstraat 42, tel. 264980 Gemeentelijk Bureau voor hulsves ting, Westmolenstraat 26 tel 267756 Gemeentelijk Voorlichtingsbureau Nieuws?raat 26 te! 269051 toestel 174 Reinigings- en ontsmetungsdiemt Buitenhavenweg 154. tel 264895 WV Proveniershuis Overschiese- straat 1 tel 266000 Algemene Begrauiplaats. Laan can Splenngshoek, tel. 721222 Afdeling Onderhoud Gebouwen Korte Haven 33, tel. 269320 Afdeling Techrlsche Werkplaats Singel, lei 268280. Gemeentewerken Korre Haven 33 eïefonn /6cn?n

Het Vrije volk | 1972 | | pagina 1