'Eigenlijk was ik maar een raar mannetje Spannende weken voorhandballers ziekenhuis te duur Matadoren betwisten damtitel eurofax 15.11 22 Natuurgenot studeert in Limburg SCHAFTEN IN DE WARMTE Geen geld voor schrijf machines Zonder Filter voor VI Dr. De Booy spreekt over Toekomst aarde Wandelaar aangereden Churchillweg zes weken afgesloten éjlf i ffnfnTiTrwimiiTff w<i. É88lfflP8B$IS®l Rob Czabania: raar mannetje. (Van een onzer verslaggevers) - SCHIEDAM/VLAARDINGEN Opvallende primeur voor Rijnmond: van alle officiële papieren die gastarbeider en over heidsinstanties'met "elkaar.-kunnen uitwisselen worden op dit ogenblik in zeven verschillende talen standaardmodellen ge maakt. Van onze verslaggever BAS VAN BOCHOVE SCHIEDAMJe waant je „temidden der kampioenen" in de boksschool van Wim de Haan. Na. de gebroeders Krijgsman en de nieuwelingen kampioenen Fred Koogje en Wim Radings kwam daar maandag nog het kampiöèrischap van Rob Czaba nia in de.C-klasse weltergewicht bij Czabania stond in gebouw Amicitia in de finale tegenover Sam Sim van school Hoogen- ba-nd uit Den Haag. Geen probleem, de titel ging naar de Schiedammer. -./r. Maandag volgt in datzelfde Amicitia nog een krachtproef. Dan heeft de partij tussen hem en een nog onbekende tegen stander, het kampioenschap van de B-klasse als inzet. Trainen met instructeur Wim de Haan. De kampioenen Fred Koogje, Rob Czabania en Wim Radings. (Van onze handbalmedewerker) SCHIEDAM Voor de handballers nadert het einde van de zaalcompetitie. De meeste teams zuilen echter nog spannende dagen beleven omdat zij in degradatiegevaar verkeren, dan wel een kans maken kampioen te worden. SCHIEDAMDit schaftlokaal van de sociale iverkplaats in Sportpark Harga krijgt twee gasgevelkachels als de directeur van de sociale dienst zijn zin.krijgt. OoJc.de 'keet op de kwekerij heeft een kachel nodig. In Harga is een hele oude versleten kachel, aanwezig en omdat het nieuwe onderkomen nog lang niet klaar is moet er nog deze winter een goede kachel komen. De commissie maatschappelijk werk is al akkoord gegaan met de.aanschaf. ADVERTENTIE Rob Czabania slaat zich nu eg tegen ootzak Officiële papieren in 7 talen De .vertaalcommissie van de ..Stichting Buitenlandse Werkne mers in het Rijnmondgebied doet dit voor het contact tussen gast arbeider en-ambtenaar te verbete ren. Volgens de heer J. Aalders van de Stichting Buitenlandse Werk nemers zijn er in de toekomst nog een aantal initiatieven te verwach ten, die de werk- en leefsituatie van de gastarbeider in .Rijnmond moeten verbeteren. Veel toekomstmuziek zo hoopt de heer Aalders schuilt in de samen voeging van dé stichtingen, die in Vlaardingen. Schiedam en Rotter dam huisvesting van gastarbeiders onder hun hoede hebben. De nog-te-vormen nieuwe stich ting zal binnenkort een persconfe rentie beleggen over nieuwbouw woningen voor buitenlandse werk nemers. Eraan vooraf gaat een -vergadering van alle wëthoude.rs dié in Rijnmond-gemeenten de por tefeuille Huisvesting beheren. - Onthullende resultaten levert de onlangs gehouden —inven tarisatie en het aantal leerpiehti- ge gastarbeiders-kinderen op. Vol gens de stichting gaan van de 3000 leerpl'chtige gastarbeiders-kinde ren ia Rijnmond een fiks aantal niet naar school. Allergrootste -probleem doet zich \vóor; bij het voortgezet onderwijs. Tijdens hun verblijf in Neder land (gemiddeld verblijfsduur per gezin: 3, 8 jaar), krijgen de oudere kinderen nauwelijks onderwijs in de eigen taal. Bij terugkomst in het vaderland blijken deze kinde ren hierdoor enorme achterstanden te hebben opgelopen. De oplossing die de stichting buitenlandse werknemers aan de hand doet. is het geven van aanvullend onder wijs-in de landstaal via het zoge naamde Keuzevak. Het aantrekken van leraren Turks stelt de stichting voor grote moeilijkheden. Na 'n oproep in 'n Turks blad dat in het Rijnmond gebied verschijnt, hebben zich onlangs'vijftien Turken, gemeld die in Turkije 'n universitaire oplei ding hebben gevolgd in de. eigen- taal. Het bedrijf waar een afgestu deerde Turk als veger werkt ;,heeft inmiddels toegezegd dat de man gedurende een deel van de dag Turkse kinderen mag onderwijzen. Het bedrijf zal zijn salaris nor maal doorbetalen. Wie is die Rob Czabania, waar aan de achternaam duidelijk Poolse voorouders verraadt? Pas 21 jaar en sinds anderhalf jaar 'vuist- schermer' in. de boksring. Daarvoor vele malen op de vuist geweest bij ordinaire vechtpartijen. Rob: 'En .daar wilde ik vanaf. Die knokpartijen in kroegen liingen mij de keel uit. Toch had ik een uitlaatklep nodig voor mijn aggres- sie. Wim de Haan heeft mij toen naar zijn boksschool gehaald. Met eindeloos geduld heeft, hij me wat-kalmer gekregeif. Want eigen lijk was ik maar .een .raar'man-.' netje.' V - - - '7 Rob Czabania kwam in contact niet boksschool De Haan tijdens het beroemde spijkerbedliggen van Wim de Haan. Czabania: 'Ik werd uitgedaagd om het record van Wim te verbeteren. Daar voelde ik niet veel voor, maar toen men mij daarom uitmaakte voor lafaard, heb ik het toch gedaan.' Toen tijdens de trainingen bleek dat Rob Czabania een klap in zijn vuisten had. wilde hij wel een keer de ring in. Hij: "Ik had weieens een bokswedstrijd gezien van Puck de Regt en dat vond ik geweldig. Al die mensen die alleen voor jou kwamen. Je'naam op een aanplak biljet. Het einde, man.' Stoppen was ëf niet bij. Rob Czabania wilde de ring in. Maar alvorens het zover was, moest aan zijn uiterlijk nog wel wat gebeu ren, Hij: 'Wat mijn ouders nooit voor elkaar hadden gekregen, het laten knippen van mijn haar, lukte Willem de Haan wel. Toen dacht ik: nou ga ik echt boksen.' De agressie krijgt nog wel eens de overhand bij Rob. 'Als mijri aanstaande vrouw dat doorheeft, stuurt ze me naar de boksschool. Sla je maar leeg tegen een stoot- zak, zegt ze dan*. Nu hij wat succes heeft geboekt, wil Rob Czabania verdergaan in de bokssport. Hij 'Ja, ik wil er mee doorgaan. Daarmee wil ik niet zeggen'dat ik boksen kan. Ik heb maar een ideaal: eens net 20 te kunnen knallen als Tönny Krijgsman.' Die weg 'gaat hij langzaam op. Maandag, als hij het in de finale van de B-kampioenschappen tot een goed einde brengt, is hij weer een stap verder. Vier keer in de week volgt hij een straffe training in de school van Wim de Haan. Een geweldige sfeer, met die jongens onder elkaar. Kampioenen onder elkaar mag ik wel zeggen.' Die kampioenen zullen over veertien dagen voor een keer uit de band mogen springen. Want dan gaat Rob Czabania..trouwen en zich waarschijnlijk in Vlaardingen vestigen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De - Schiedamse aquariumvereniging Natuurgelot in huis organiseert van zaterdag 3 tot en met zaterdag 10 juni een na- tuurstudieweek op kasteel Ryck- holt in Gronsveld in Limburg. Het is de bedoeling om wandeltochten te houden door het dal van de Warche in België, door de Vijle- nerbossen en het Savelsbos. Daar naast gaat er een tocht naar het Eiffelgebergte met daaraan vast een bezoek aan de Ruhrsee, Mon- sclfut en het orchideeëngebied in het Gerendal. Verder is er gelegenheid om in Limburg de Gronsveld-processie bij te wonen, die daar elke v'.er jaar gehouden wordt. De avonden zijn bestemd voor lezingen over aqua- ristische en 'natuur-historische onderwerpen. Deelnemers kunnen zich laten inschrijven bij de heer L. C. van Doorn. Prof. Evcrtslaan in Delft, tel. 01730—32412. De kos ten: 110 gulden per persoon. De dames en heren van DWS zijn zondag vrij. In de regionale derde klasse dames zijn twee Schiedamse teams in gevaar, zowel de dames van Wilton als die van DWS 2 weten zich in uiterste nood. Zondag ontvangen de Wilton-da mes in de Energiehal Verburgh 2. Wilton zal alles op alles moeten zetten deze wedstrijd tot een goed resultaat te brengen. De dames van DWS zijn niet geheel kansloos tegen Kwiek Sport. Ook voor de heren van Wilton zijn het moeilijke dagen. Met slechts twee punten meer dan HVL staan de heren bijna onderaan. In de nog resterende twee wedstrijden mag Wilton geen punt verspelen. In Rotterdam stappen de scheeps bouwers zondag binnen de lijnen tegen RODA. De dames van UVG gaan in Vlaardingen op bezoek bij De Hollandlaan. Deze opgave zal te lastig zijn voor de Schiedamse dames. Ook in de eerste klasse bij de heren is er 'n nek-aan-nek-race tussen MOK en UVG. MOK heeft met nog twee wedstrijden te spelen twintig punten en UVG met nog vier wedstrijden voor de boeg zes tien punten. Zondag komt UVG tegenover de heren van WIK 2 te staan. De meisjes van Scylla, die in aanmerking komen voor degra datie, zullen de strijd tegen De Meeuwen moeten winnen. De eerste klasse C- geeft een spannende slotfase te zien tussen Unitas uit Maassluis en het Schie damse herenteam van Scylla. Scylla gaat zondag bij RODA op bezoek, dat op de derde plaats staat. Oppassen geboden dus. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De Stichting Bui tenlandse Werknemers in het Rijnmondgebied heeft de drie samenwerkende ziekenhuizen in Schiedam en Vlaardingen (Dr. No- let Stichting, Gemeenteziekenhuis en Holy-ziekenhuis) een Turkse tolk-verpleger aangeboden. Reden hiervoor is het overlijden van een Turkse gastarbeider vorig jaar in het Holy-ziekenhuis. Volgens de stichting was dat te wijten aan communicatie-stoornissen tussen de Turk en het ziekenhuisperso neel. Het Holy-ziekenhuis heeft in middels laten weten niet op het aanbod te kunnen ingaan. 'We kunnen zo'n man niet betalen,' zegt de ziekenhuis-directie in een brief aan de stichting. De twee Schiedamse ziekenhuizen hebben nog niet geantwoord op de brief, die eind december is verstuurd. De Turkse tolk. die in eigen land als verpleger heeft gewerkt in mi litaire en civiele hospitalen, is op het ogenblik in dienst bij de Touw- fabriek in Maassluis. Van eeii onzer verslaggevers SCHIEDAM In de vergadering van de onderwijscommissie op dinsdag 15 februari om acht uur in het stadhuis komen verschillende kredieten aan de 01de, Het college wil geld geven voor het ophogen van de tuin en speelplaats van de kleuterscholen Dombo en Harle kijn/ Om drie lokalen' van de Comeniusschool om te bouwen tot twee kleuterschoollokalen wil het college 70.000 gulden beschikbaar stellen. Het gemeentebestuur wil het Crislelijk Onderwijs ln Kethel geen geld geven om drie schrijf machines te koopen voor de kleuterscholen. (Van een onzer verslaggevers) .VLAARDINGEN De sociëteit VL'65 houdt op zaterdag 4 maart in de bovenzaal van Triangel aan de Fransenstraat een "open avond". Het cabaret-gezelschap "Zonder Filter" uit Tilburg zal deze avond voor leden en nïet-leden opluiste ren. Kaarten zijn op de avond van de voorstelling aan de zaal ver krijgbaar. Detoegangsprijs be draagt twee gulden per persoon. De sociëteit aan de Zomerstraat is die avond na afloop van het cabaret voorleden open. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM In samenwerking met de PvdA organiseert de Schie damse afdeling van NIVON 'Nederlands Instituut voor Volks ontwikkeling en Natuurvrienden- werk) een avond met een lezing door dr. Tom de Booy. Op 22 februari spreekt hij over het onderwerp „Waar gaat het met onze aarde naar toe?" Hij laat dia's zien van zijn studies taij verschillende expedities naar het Andes- en Himala.vagebcrgte. Aan liet eind kan er gediscussieerd wor den. De toegangskaarten kosten drie kwartjes. De avond wordt gehouden in gebouw Irene aan de Nieuwe Haven om acht uur. 'Van een' onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Op de Vlaardin- gerdijk is woensdag de 71-jarige Vlaardinger P. E. S. door een bromfietser aangereden. De man moest met hoofdwonden en een hersenschudding worden opgeno men in het Hol.v-ziekenhuis. Hij 'werd omver gereden door de 33- jarige stellingmaker I. M. T, die hem op de bromfiets achterop reed, toen hij naast het fietspad op de berm wandelde. De bromfietser had geen letsel van betekenis. De Schiedamse politie 'verzoekt getuigen van he tongeval zich te melden bij het hoofdbureau van politie bij de afdeling verkeer. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De wedstrijden om de damtitel van Schiedam zul len de komende weken verspeeld worden ln het clubgebouw van de damvereniging „Schiedam" aan de - Havenstraat 1. Er wordt gespeeld ln drie klassen: hoofdklasse, eerste en tweede klasse. De eerste wed strijd vindt plaats op vrijdagavond 18 februari. Afhankelijk van het aantal inschrijvingen, zullen de wedstrijden (Iedere vrijdagavond vanaf half acht. te beginnen op 18 februari) ongeveer twee en een halve maand duren. Het inschrijf geld is vijf gulden Deelnemers kunnen zich aanmelden op tel. nr. 703033 en by het clubgebouw. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Vanaf maandag wordt de Churchillweg afgesloten voor de komende zes weken. Het verkeer wordt dan omgeleid via de Schiedamseweg op de Laan van Bol'Es. De Churchillweg. wordt af gesloten, omdat het dlepriool over die weg heengeleid moet worden. Maandag is de "bouwtreln' 'met de - Frankistelllng voorop in de Mo- zartlaan aan het werk, die dan één dag voor alle verkeer gesloten 'is. Voor de omleiding over de Schie damseweg is het noodzakelijk dat de Schiedamseweg wel weer be schikbaar is. Het hangt van het weer al of dat lukken zal. Een ieder geval worden de omleidingen duidelijk met borden aangegeven.

Het Vrije volk | 1972 | | pagina 1