OP 23 FEBRUARI TELEVISIEOPTREDEN Onzekerheid over toekomst recreatietuin Vluchtheuvel Deelnemersaantal groeit bij schiet kan! pioenscl lappen Drie mensen gewond door ontploffing Schiedam mist rich tinggevoel Gebr. de Veld TSF: weer een punt Lezers service HBSS-fancy fair Weduwe uitkering gestolen Vlucht via balkon Drie vingers kwijtgeraakt Onder invloed drugs in water gesprongen Zevende paasserie Uit en Tlruis In klaverjasfmale v jtenactie T.V. DEFECT Vlaardingen Hoge nood MAANDAG 14 FEBRUARI 1972 HET VRIJE VOLK PAGINA 9 Een trotse Wilco toont 'z'n 'meisjes' SCHIEDAM Mevrouw Van Lint aan hét Lisztplein 89. moet het de komende da gen wel vaker doentafels en stoelen opzij en plaats maken voor de „Jonge Majorettes". Want oefenmeester Wilco van Lint (9) vindt dat hij nog heel wat te schaven heeft, voor zijn meisjes op 19 februari voor het eerste televisieoptre den goed voor de dag kunnen komen. (Van onze sportredactie) Aó VLAARDINGEN De bij de schietvereniging! Wilheimina gehouden schietwedstrijden om de districtskampioenschappen hébben in de eerste week steeds meer-deelnemers getrokken. Het is echter de gewoonte, dat de. béste schutters over-het al gemeen tegen het einde komen, zodat het aantal deelnemers nog zal oplopen. Behalve uit Vlaardingen, zijn veel schutters gekomen uit Maasland en uit het Westland en omgeving. (ADVERTENTIE) GOED GEKLEED GEKLEED Ivindiot (ADVERTENTIE) Wij helpetf U direct Diversen Maassluis Schiedam Bez<> kuren ziekenhuizen: Someren Geen spreekuur Lentefeest 'Jonge majorettes' paraderen voor Wilco (Van een onzer verslaggevers) MAASSLUIS Onder de 96 recreatietuinders van De Vluchtheuvel heerst grote onzekerheid over het voortbestaan van hun vereniging. De recreatietuinders kunnen dit seizoen nog van het complex aan de Weverskade gebruik maken, maar daarna moeten zij verdwijnen voor de bouw van huizen. Waar zij naar toe moeten weten zij nog niet. Over een eventuele verhuizing naar het geplande complex aan de overzijde van de Boonervliet bestaat nog steeds geen zekerheid. Ook voor de veertig nieuwe leden ter is nu een ledenstop) is het een on zekere toestand. Een definitief antwoord kon ook het bestuur op de zaterdagmorgen gehouden vergadering, waarvoor veel belangstelling bestond, niet geven. De plannen van De Vluchtheuvel zijn rond en ter kennis ge bracht van het gemeentebestuur. Na oktober 1.971 is er geen direct contact meer geweest met de autoriteiten. Het vermoeden bestaat dat de financiën een struikelblok vormen. Het blijft voor het bestuur en de leden een open vraag wat er zal gaan gebeuren temeer omdat de woningbouw tot aan de rand van het complex is gekomen en er zelfs al een klein gedeelte van heeft opge- slokt. Bij de bewoning van de flats zal ook de rust op het oude com plex wel tot het verleden behoren. Een pessimist vergeleek, tijdens de zaterdag gehouden vergadering, De Vluchtheuvel met een zinkend schip. Het bestuur zag het niet zo somber in maar men vraagt zich wél af of de huurprijs voor menige liefhebber en vooral voor de oude ren, niet te hoog wordt. Tijdens de vergadering is de heer P. van Buuren spontaan tot ere lid benoemd nadat hij had laten weten, wegens te drukke werkzaam heden zijn bestuursfunctie te moeten neerleggen. De heer Van Buu ren is een van de oprichters van de vereniging. Zijn plaats wordt in genomen door de heer J. Oostdijk. Uit de jaarverslagen blijkt duide lijk dat De Vluchtheuvel een gezonde groeiende vereniging is. (Van een onzer verslaggeefsters) De Jonge Majorettes bestaan maar krap een maand en toch kun nen ze volgende week al op de.te-, levisie komen. Dat heeft, de ciub, die uit negen meisjes en een vaan deldrager. bestaat; aan zijn onder - nemende leider Wilco te danken. Hij heeft de TROS een brief ge schreven. nadat hü' het programma Kleine Mensen, Grote Wensen liad gezien, waarin hij vroeg of hij met zijn club ook een keer mocht optre den. Zijn moeder wist er niets van, ze heeft alleen de brief maar op de post gedaan. Tot zijn grote verbazing kreeg Wilco kort na zijn schrijven een uitnodiging van de TROS om eens te komen praten. Over het resultaat vertelt hij trots: „Op 19 februari gaan we naar Soest. De straten worden dan af gezet voor ons optreden. De televi siemensen nemen ons op de film. dié op 23 februari uitgezonden wordt. Dat is allemaal geregeld.". Omdat de 19e met rasse schreden nadert, spoort Wilco zijn meisjes aan hun uiterste best te doen. Graag vertélt hij hoe ze heten: Ar- lette loopt voorop, zij is Wllco's zus, dan komen Helma, Gaby, Jo- landa, Astrld. Marina. Erna en Jacqueline. De vaandeldrager is de enige andere jongen: Aadje. De kinderen hebben zoveel moge lijk laarzen aan metr witte 'truien en rode. rokjes. Op hun hoofd een eigengemaakte muts. Moeder Van -Lint heeft hen geholpen bij de sa menstelling van het tenü. Zij zegt: „Uniformen kopen dóen we niet, dat kost te veel. En zo gaat hét ook ook best. Wij helpen de kinderen i wel aan een mooie Nederlandse vlag." Maar dan hebben de jonge majo rettes geen: tijd meer voor praten. Ze hebben nog veel te doen voor de 19e februari; „Kom op, opstellen!", roept Wilco en dirigeert, z'n meisjes riaar de juiste plaatsen. De zes dagprijzen werden gewon nen door J. P. R. van de Velden uit Nootdorp. De andere prijswinnaars waren J. Hanemaayer en A. Korpel uit Maasland, J. W. Bouman uit Vlaardingen, J. van Gelder uit Berkel en M. van Spronsen te Monster. In de klasse personele baan A heeft W. van Antwerpen uit Monster de leiding met 98 punten. Na hem volgen met 96 punten A. Korpel en P. J. Rocssen. Op de personele baan B leidt F. Rulgrok uit Monster met 94 pun ten. Tweede is M. van Staalduinen met 93 punten en P. Maat is derde met 92 punten. De personele baan (Van een! onzer verslaggevers) MAASSLUIS Door een in braak is mevrouw Groenendaal uit de G. A. Brederolaan 5 in Maassluis vrijdagavond haar weduweuitkering kwijtgeraakt. Een insluiper heeft zich, toen zij even Weg was, met een valse sleutel toegang tot de woning verschaft en ongeveer vierhon derd gulden weggenomen. De politie heeft de zaak in handen maar mevrouw Groe nendaal zit met de handen in het haar. Haar familie heeft fi nancieel moeten bijspringen. De toch al niet zo grote uitkering waar zij als weduwe recht op heeft vormt haar enige bron van inkomsten. In de 'panden G. A. Bredero laan 3 (zwartKen Jacob .Cats- straat 23 is vrijdagavond ook ingebroken. De politie vermoedt dat dezelfde insluiper actief is geweest. Uit deze twee panden heeft de inbreker in totaal 1.400 gulden geroofd. (Van onze sportredactie) SCHIEDAM De voetbalver eniging HBSS organiseert woens dag, donderdag en vrijdag in gè- bouw De Rank een fancy fair. De baten daarvan komen ten goede aan de Jeugd van HBSS die deze zomer, samen met een aantal se nioren, een reis gaan maken naar Israël. Op de fancy fair, die geopend is van 14.00 uur tot 23.00 uur, zijn vele prachtige prijzen te verdienen. Transistorradlo's. koffiezetappara ten en levensmiddelenmanden en oude grammofoonplaten (toppers van vroeger). (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Drie mensen zijn zondagavond ln een woning aan het Bachpleln gewond geraakt toen een spiritusbrander onder een fon- duepan ontplofte. Het drietal, alle leden uit één gezin. Is met ernstige brandwonden naar het gemeente- zienhuis gebracht: de hoofdbewo ner. de 52-jarige J. J. H. liep brandwonden op aan zijn linker arm, zijn 55-jarige vrouw lichte brandwonden in het gezicht en de rechter bovenarm, hun 17-jarige, zoon kreeg ernstige brandwonden ln het gelaat. Door de kracht van de ontplof fing sneuvelde een ruit in de keu ken. De scherven beschadigden drie auto's die beneden voor de flat ge parkeerd stonden. De oorzaak vap- de ontploffing wordt toegeschreven aan oververhitting van de spiritus brander. (Van een onzer verslaggevers) MAASSLUIS Een alleenwo nende vrouw, wonende aan de Burg. Zaneveldstraat 166 in Maas sluis-West, ontdekte zaterdagmor gen vroeg dat in de woonkamer een zitbank in brand stond. Zij moest via het balkon naar de buren vluchten. De brandweer was spoe dig ter plaatse en moest via een keukenraam de brand bereiken die aanzienlijke schade heeft aange richt. Een smeulende sigarettepeuk is vermoedelijk de oorzaak van de brand. DOOR O Ui 8 HEREN CONFECTIE Mgr Nuiensiaan otH) Schiedam Winkelcentrum „De Ketel" Rotterdam - Zoetermeer (Van onze sportredactie) VLAARDINGEN Zondag heeft de Viaardingse hengelvereniging Uit en Thuis haar zevende paas serie in de omgeving van Naald wijk gehouden. Er werd aardig wat vis gevangen. Als eerste ein digde Lies Verheij met een totale vangst van 3000 gram: Tweede werd Theo Waas met 2130 gram en Maarten de Bruin werd derde met 1890 gram. Volgende week vertrekken de leden van Uit en Thuis om half acht vanaf café Markant. (Van onze sportredactie) MAASSLUIS Van de zestig klaverjassen, die afgelopen zater dag deelnamen aan het toernooi van de klaverjasvereniging Wall- ramit wisten zich in de finale te plaatsen de heren A. van Zanten' met 5471 punten, L. Broekhuizen met 5437 punten, J. van der Kaa- den met 5304 punten en H. Broek huizen met 5300 punten. Zaterdag wordt er niet gespeeld. De zevende ronde vindt plaats" op 26 februari om drie uur 's mid dags in de kantine van Wallramit. SCHIEDAM In het afgelopen weekeinde heeft de Schiedamse po litie zich ontfermd over acht auto wrakken. Ze zijn stuk voor stuk afgevoerd naar het gemeentelijke wrakkenterreln bij de Schie. (Van onze sportredactie) SCHIEDAM Het verlies van 2—3 van Schiedam tegen OSCR is wat ongelukkig te noemen. Tot ver in de tweede helft gaven de roodzwarten de toon aan maar om een wedstrijd te winnen moeten doelpunten ge maakt worden. en dit was het zwakke punt b(j de Schiedammers. Freek Veer probeerde het wel. maar zijn anders zo zuivere schoten misten de juiste richting. Verdedigend viel het uitstekende spel op van Arine Lighthart en ook aanvoerster Nel Sluijmer, die het tegen haar provocerende tegenstandster niet gemakkelijk had, kwam tot een ruime voldoende. Schiedam kwam op 1—0 door Nel Majoor, die een door Freek Veer magistraal aangegeven bal in de korf deponeerde. Deze stand bleef tot de rust ongewijzigd. Een aan OSCR gegeven straiworp Nel Sluijmer belette haar tegen standster le duidelijk het spelen van de bal werd ingeschoten. Een doorloopbal van één der Rotterdamse heren betekende 1—2. Met een ver schot werd 2—2 bereikt. Met Freek Veer opnieuw voor de korf had Schie dam de beste papieren. Domme pech bij een prachtig ver schot, dat eerst in de mand verdween en daarna op mysterieuze wijze uit de mand sprong, hield de roodzwarten van een voorsprong af. Een door OSCR op identieke wijze afgevuurd schot trof wel doel: 2—3. C wordt aangevoerd door de Vlaar- dinger S. de Waard met 90 pun ten. Tweede is A. Baggerman ,L. van Berkel en J. de Koning met 86 punten. De beste drie deelnemers op de personele baan D zijn tot nu toe: J. van Doorn uit Vlaardingen (90 ptn) en S Vèrkade (86 ptn). Op de vaste baan A leidt J.w. Bou man uit Vlaardingen met 149 pun ten. Hij wordt gevolgd door zijn stadgenoot L. Maat, M. P. Hane maayer uit Maasland en J. de Gel der uit Berkel, allen met 147 pun ten. J. van de Hoek uit Berkel leidt op de vaste baaij. B-m.et 140 pun ten. B. Baggerman en L. van Ber kel volgen met 138 punten. Zater dag zal voor het laatst worden ge schoten van tien tot vier uur. De prijsuitreiking zal ongeveer zes uur plaatsvinden. SCHIEDAM Tijdens het wer ken met de schrootschaar Is de 33- jarige Turk K. D. vrijdagavond drie vingers van zijn rechterhand kwijtgeraakt. Het ongeluk gebeurde bij de Ijzerhandel Van Gelderen aan de Jan van Riebeeckweg. De Turk is voor zijn verwondingen be handeld ln het gemeentezieken huis. _CHIEDAM In Schiedam, Vlaardingen en Maassluis wordt van half - februari tot eind maart een vastenactie gehouden voor de derde wereld. Het is de bedoeling om de stad Lomblem in Indonesië te adopteren. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De Hijjarige F V. Is zaterdagmiddag onder Invloed van drugs uit een kraakpand aan de Tuinlaan ln het water langs de Buitenhavenweg gesprongen. Na veel moeite kon de jongen gered worden door de 23-jarige T. j. B., die juist in ziln bootje langs v^er. De druggebruiker is ter observatie ln het gemeenteziekenhuis opge nomen. Evt. vooraf prijsopgave - [phÏÏÏpj] St. Liduinastraat 78 a Schiedam (pfesgij Telefoon 010—26 86 38 Off. "Philips dealer (Van onze tafeltennismedewerker) SCHIEDAM Het erekJasse- team van TSF heeft een winst punt geboekt in de uitwedstrijd tegen Valkenberg/AMVJ. Het werd 5—5 nadat TSF lange tijd de bes te kans op de zegen had gehad. NO AD leed in de Beurs een kleine nederlaag tegen Scylla 2 (46) waardoor de kansen op de eerste plaats nu wel verkeken zijn. TSF 2 wist het ook niet te klaren en leed bij VDO een 73 nederlaag. Bü de wedstrijd Valkenberg/AMVJ tegen TSF had TSF weer de be schikking over Hans Lingen. Na een tweetal lichte trainingen bleek dat het wel verantwoord was hem in dit belangrijke duel op te stel len. Hoewel tijdens de wedstrijd duidelijk wertl dat zijn blessure nog niet voor honderd percent ge nezen is, was zijn optreden voor TSF zeer waardevol en droeg hij bij aan de totaalscore door twee overwinningen te boeken. Na de wedstrijd was men in het Amster damse kamp meer voldaan over het 5—5 resultaat dan de TSF'ers. Er had in het verloop van de strijd voortdurend meer voor TSF inge zeten dan deze puntenverdeling. Politie. brandweer. GO en GD: 344444- Apotheken; Becker, Hoogstraat 228. telefoon 342162 Bot, BUlltonlaan 66. telefoon 341720. Van de Corput. Schledamseweg 83. telefoon 343224. Delta, - Flor Is de Vijfdclaan 112. telefoon 343883 Van Hogendorp. v^n Hogendorp- laan 129A, telefoon 704233. Hoylede. De Loper 13. telefoon 350453. Walrave. Hof laan 49. telefoon 342093. Wester Voorstraat 53. telefoon 342683. Klachtendienst bezorging Het Vrije Volk; elke avond van half zeven tot half acht. telefoon 147400. Op zaterdag van 96 uur. Zondagsdienst Viaardingse buis- artsen Van zaterdagmorgen tien uur tot maandagmorgen acht. uur kan men zich wenden tot de -.tele- fonische boodschappendienst: 2066U. Kraam centrum van het Groene Kruis voor Vlaardingen. Maasluie en Maasland Schiedam se weg 99. Vlaardingen tel. 342867. Belangrijk© en tele foonnummers ln Vlaardingen; Politie. Delftseveer 6. teleforn 342355. Brandweer. Hoflaan 13, telefoon 343099. GG en GD. Hoflaan 7. telefoon 342541. Gemeentearchief, Plein Emaua 5 telefoon 342972. Gemeentelijke energie- en water leidingbedrijven. Hoflaan 25, tele foon 354444. Gemeentelijk voorlichtingsbu reau. Veerpleln 118 (onder Lles- veJdviaduct). telefoon 342415 of vla 344544. Gemeentelijk bureau voor Huis vesting. Hoogstra-' 220.. telefoon 544544. Relnlgings- en ontsmet ttngo- dienst. Hoflaan 3. telefoon 342212. Gemeentelijke sociale dienst. Fran- senst'aat 31, telefoon 350244. Woningbedrijf; Bman? 31. .ele- foon 350411. Womngdienst. Lange Haven 145. telefoon 269: 75. •«''elijk Arbeidsbureau Nieu we Waterdeg Noord. Van Sllnge- landstraat 25. telc - >5300. Stlcbtin* hulp aan bultenlan ...e werknemers. Binnensingel 39. tele foon 351993. Stichting Centrale Hulpdienst telefoon 346030. Actie Moeders voor Moeders Boerhaavestraat 124, tel. 346030. 340554. WV. Wesihavenkade t Je 348648. Partij van du Arbeid-omöuds- man; houdt iedere tweede en vier de donderdag van de maand zit ting !in het Volksgebouw aan de Schledamsewe* 12. van half acht tot. half tien. Is ook te bereiken vla. postbus 5 ln Vlaardingen of telefoonnummer 355979. - Jongeren Advies Centua Vlaar-* dlngetu Pleter Karei- Drossaart-. /straat 210, telefoon 344713. Dage lijks van "zeven tottwaalf uur 'p avonds., op zaterdag van twee tot twaalf uur. Het 'JAC-Maassiuls is te d -.ïxen onder/ telefoonnummer 018997765 Politie: 2375. Brandweer: 233 - GG en GD- 2639. Centrale Meld- en Regelkamer van Rijnmond voor klachten over vuile lucht stank, etc.: 010150000 Alarmnummers: Politie. Lange Niouwgtraat 55 tel- 269333 Brandweer, Singel «ia, tel. 268578, Apotheekhulp, tel 264918 Centrale Meld- en Regelkamci van Rijnmond voor klachten uvej stank vuile lucht etc.* 010— J50000 Bezoekuren ziekenhuizen. Gemeen teziekenhuis Schiedam, Burgemees ter Knappertlaan 25, telefoon 269126. Zaal 1.30 tot 2 uui en 7 tot 7.30 uur Klas 1.30 tot 3.00 uur en 7 tot 8.30 uur- Kraamardeling 1.30 tot 2.30 uur en 1 tot 7.30 uur Dr. Noletstichting Stadhouders- laan 98, Schiedam, telefoon 260030 Derde klas 1.30 tot 2.00 uur in 7 tot 7.39 en tweede klas 1.30 tot 2.30 en van 7 tot 8 uur. Eerste klas 12.30 tot 2 uur en 7 tot 8 uur kinderafdeling, zondag, dinsdag woensdag, vrijdag en zaterdag vaD 1.30 tot 2 uur. Maandag en don- derdac van 6 tot.5.30 uur SCHIEDAM Het KVP-raadslld de heer Eugene van Dljck. banket bakker aan de Koemarkt, wilde )n het interview dat hij enkele weken geleden met Het Vrije Volk had. niet vertellen ln welk dorp in Bra bant hij bejaardenhuis-directeur zou worden. De staf daar weet nog niets van mijn komst, zo argutnen- meen teerde de bakker-politicus z'n weigering. Inmiddels, zo blijkt nu, zijn de handen met het personeel geschud. En mag nu de plaatsnaam bekend worden: Someren. SCHIEDAM De Wereldwinkel in het Provinciehuls heeft hoge zeer hoge nood. De kas Is verlost van de allerlaatste dubbeltjes en *t ziet er niet naar uit dat er nog een cent binnenkomt- Zondag gaan de Wereldwinkeliers vergaderen of het nog zin heeft om, dnor te gaan. SCHIEDAM - A.3. manr.dag 14 februari Is burgemeester H. Roelf- sema verhinderd zijn gebruikelijke wekelijkse apreekuur te houden op het stadhuis In Schiedam. SCHIEDAM De stichting Len tefeest viert vrijdag 18 februari ln gebouw Irene aan de Nieuwe Ha ven carnaval. De muziek wordt verzorgd door het dansorkest De Euromasters en de boerenkapel De Rietbouwers. Prins Carnaval met de Raad van Elf la eveneens aan wezig. Het feest begint om acht uur en duurt tot omstreeks drie uur In de nacht. Personen onder achttien Jaar zonder gelelde krijgen geen toegang. Op het feestprogramma staat het demasqué om twaalf uur. Daarna worden de prijzen uitge reikt aan degenen die het fraaist zijn uitgedost. Kaarten zijn voor vijf gulden te koop bij mevrouw Koninga, Ros- alntstraat 55. bij de kassa van ge bouw Irene en bij de VVV in het Proveniershuis.

Het Vrije volk | 1972 | | pagina 1