Bouw Passagethea ter tot cultureel centrum Drie insluipingen - op klaarlichte dag Plaats fietsen in beugels 1:4 Jmizen op slooplijst Verbouwing Co-op-winkel Wibautplein Martin Green organiseert hachtconcërt in Passage- theater Bloemschikken bij de KNMTP T.V. DEFECT (brom)fietsen fijn Wij hei pen (J di rect tér meulen VRIJDAG 25 FEBRUARI 1972 HET VRIJE VOLK (ADVERTENTIE) mÈM Waarsehu wi ngs- sticker op autowrakken (ADVERTENTIE) SCHIEDAM De fietsen, die op het Stationsplein niet in de beugels staan, worden voortaan door de politie weg gehaald. Al jaren staat er een bord met het verbod fietsen buiten de beugels te plaatsen, maar even 20 lang wordt dat verbod genegeerd. De politie gaat tot strengere maatregelen over, omdat de bewoners van de oostkant van het Stationsplein hebben ge klaagd over de fietsen, die de vrije toegang tot hun huis be lemmeren. Er zijn nu openin gen in de rij beugels gemaakt, waair geen fietsen meer los in gezet mogen worden. Ook te gen de muur tussen het hoge en lage deel van het Stations plein mogen geen rijwielen meer neergezet worden. Van 'onze verslaggeefster LELIA VAN DER TAK' SCHIEDAM De 27-jarige Schiedamse wis- en natuur- kundestudent Martin Green eigenlijk Groenhorst be zorgt Schiedam binnenkort het eerste nachtconcert. Na een paar dagen nadenken heeft Martin Green.de knoop doorgehakt en de Engelse popgroep SLADE gecontrac teerd voor de nacht van-30 april op 1 mei. Hij kan niet verhullen, dat er risico's aan deze beslissing verbonden zijn, maar hij gelooft vast in een uitverkocht huis. •(ADVERTENTIE) SCHIEHRM Voor al uw verlichting-stereo-app. kleuren-T.V, Bij de politie denken 'ze dat een nachtconcert een wild feest is, SCHIEDAM De wijk Spie- ringshoek wordt in de komen- de maanden opgehodgd, om- dat alle straten een halve me- |«g| ter verzakt zijn. Tegelijkertijd SgKÏ met het op peil brengen van laN de.: straten worden de riole- liSl ring, de kabels en de leidin- ijSl gen opgehaald. Ook de tuinen ||||1 moeten een halve meter om- hoog. De straten worden ver- SI der niet veranderd en er ko- men geen parkeerplaatsen hij. 1^» MÊ 120 cm M QQ Voor naar voor HOOGSTRAAT 101-103 SCHIEDAM - TEL. 26 75 52 .Evt. vooraf prijsopgave St. Liduinastraat 78 a Schiedam Telefoon 010—20 80 38 Off. Philips dealer het winkelen waard Ldal»Jri=%'i»r«Ic*jlop BINNENHUIS'72 met STOFZUIGERS lj5| (Van een onzer verslaggeefsters) een voorlichtingscentrum in het gebouw in te rich ten. Iedere Schiedammer moet daar in en uit kun nen lopen om over allerlei zeken te lezen of te worden voorgelicht. Daarbij kan een drankje of broodje worden genuttigd. De commissie.beveelt het gemeentebestuur aan zo spoedig mogelijk contact op te nemen met ecu architect die een opdracht moet krijgen een voor lopig ontwerp voor de verbouwing te maken. Hij moet dan weten hoeveel geld bjj kan besteden. De commissie is na lange uren vergaderen en vergelijken met andere centra in Oss, Den Bosch en Almelo tot deze conclusies gekomen. Het leek haar in dit stadium goed de stichtingsraad van de SG de resultaten voor te leggen. Maar hierna wordt ijverig verder gestudeerd over de toekomst van het Passagetheater door de beren C. Verweij, R. Pillard. P. Heidentwijk, P. Smit en G. Gudde met mevrouw G. Verweijde Graaff. SCHIEDAM De commissie-Passagetheater heeft gisteravond voorlopig verslag uitgebracht aan de stichtingsraad van de SG van'haar werkzaam heden. Het plan van de. commissie is van het thea ter een cultureel centrum te maken waarvoor hel gebouw van binnen helemaal veranderd moet wor den. De commissie adviseert een zaal voor vijfhon derd personen, een voor 250, een voor tweehonderd en een voor veertig personen te maken, in plaats van de nu aanwezige ruimtes. Er moet ook een eenvoudige eetgelegenheid in het theater worden gemaakt. De commissie noemde het te maken restaurantje „een bistro" in haar rapport. Dat restaurantje "moet onder beheer van de direc teur van het cultureel centrum komen. Omhet Passagetheater goed te laten fungeren als cultureel centrum stelt de commissie zich voor SCHIEDAM -De Schiedamse politie is van plan hetautowrak ken-probleem in de stad grondiger aan te pakken. Op verwaarloosde auto's, die al langer dan twee dagen ergens staan, wordt een sticker met waarschuwing geplakt. De eigenaar wordt er via de sticker op gewezen dat zijn wagen na veertien dagen verwijderd zal worden naar het gemeentelijk wrakkenterrein aan de Van Heekstraat. Daar staat de wagen nog een maand ter beschikking van de eige naar. die z'n bezit tegen betaling van de onkosten weer terug kan krijgen. Hij krijgt dan in ieder geval een proces-verbaal. De politie is niet van plan na te gaan van wie de weggesleepte wrakken zijn. Om de mensen af te schrikken, worden waarschijnlijk de boetes verhoogd. SU/TEM/ WIJNHANDEL Bezorging door' de gehele Mud (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM In januari heeft het bureau Huisvesting 181 woon vergunningen afgegeven, waarvan er 62 haar niet-ingeschreyenen gingen en de rest naar personen, die wel ingeschreven waren. 27 van de afgegeven vergunningen zijn naar aanstaande ëchtparen gegaan en vijftig naar personen, die al voldoende gehuisvest" waren, maar een beter huis'hebben kunnen kirj- gen.. In de vorige maand zijn er veer tien woningen gesloopt of in ieder geval dichtgespijkerd om gesloopt te worden in verband met de sane- rjng. Van de vestigingsvergimnin- geit is het bureau. Huisvesting er. in 1 januari maar 47,kwijtgeraakt. Het! overgrote deel (veertig) is naar niet-ingeschrevenen gegaan. Broersvest 58, teL 26.77.18 Nieuwlandplein 57, teL 70.11.60 Voor de - verandering wordt het concert gëgeven in het Passage- theater. Daar hoopt Green meer en ander publiek aan te trekken, dan gewoonlijk al in zijn sociëteit komt: "Het concert is bedoeld voor heel. .Schiedam...Niet voor een bepaalde groep en daarom heb ik ook het Passagetheater afgehuurd. Dat was niet zo .moeilijk.-Ik reken gewoon óp een uitverkochte zaal. dat is 900 mensen. Het moeilijkste was nog de vergunning van de -politie. Daar, denken zedat een nachtconcert een wild feest is. waarbij de zaal zowat wordt afgebroken. Maar ik weet zeker dat de mensen gewoon poeslief op hun stoel blijven zitten, net als thuis voor de buis", zegt Martin Green overtuigd. Om de kosten te dekken, moeten er toch minstens 750 tot 800 mensen drie. vier of vijf rijksdaalders neertel len. Maar' die komen wel, volgens Green.' I ADVERTENTIE (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM De winkel van de Co-op aan het Wibautplein is van 8 februari tot .16 maart gesloten. In deze tijd wordt de winkel gron dig verbouwd. Er komen koelmeu- bels bij voor vers vlees en groente en fruit. Na 16 maart kunnen de klanten ook allerlei soorten brood kopen aan het Wibautpleiin in de Brcoderie. Er wordt geprobeerd de voorra den zoveel mogelijk uit te verko pen, zodat het kan voorkomen dat er vlak voor de sluiting bepaalde artikelen niet meer te koop ziijn. De heropening is op 16 maan. De groep SLADE komt het hele weekend naar Nederland. Ook in Alphen en Groningen zijn de top- nummers "Coz I luv you" en het nieuwste "Look what you 've done" te horen .Dat laatste nummer wordt volgens Martin een topper: "Dat is een regelrechte' troetel schijf. Het nummer is binnenge komen op de. 25e plaats van de hit parade en komt zeker op de vijfde plaats. Volgens mij raakt Schie dam helemaal in voor de SLADE". vertelt Martin enthousiast. En hij kan het weten n» zes jaar ervaring in de pop-muziek. Als disk-jockey op de Engelse piratenzender Radio City is hij begonnen. Daar moest hij ook z'n naam wat verengelsen van Groen horst naar Green. Een naam die jong Schiedam na tien maanden al vertrouwd in de oren kl^ k. Na zijn terugkomst in Nederland is hij gestart met de beat-club "Martin Green's Society". Een ver eniging met 1100 leden. De avon den worden gegeven in Arcade en Tivoli. De leden de ene helft scholieren en de andere helft -wer kende jongeren blijken graag 4.50 gulden neer te tellen voor een avond met een bekende pop groep. De vereniging wil nu ook voor door-de-weeks een onderkomen in richten. Door de gemeente is gratis een pandje aan de Singel beschik baar gesteld. Daar kunnen de leden van Green's Society overdags en 's avonds zitten praten in de koffiebar. Zelf zit Martin Green door de weeks nog liever in een gebouw waar wat meer ruimte is en ten minste een waterleiding. Daarom heeft hij wel zin in de ruimte die bij de Teerstoof vrijkomt na het vertrek Pro Juventute. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM De Schiedamse afdeling van de Koninklijke Neder landse Maatschappij voor Tuin bouw en Plantkunde gaat op woensdag een cursus bloemschik ken beginnen. Op de eerste cursus avond. 8 maart, kan iedereen komen die zin heeft een bloemstuk- je te maken onder leiding van me juffrouw N. Sijthoff. Daarna kan men kiezen voor een beginners- of gevorderden-cursus. De prijzen voor de cursussen zijn dertig gulden voor leden en veertig gulden voor niet-leden. Om de cur sussen door te laten gaan. moeten er minstens twintig liefhebbers zijn. Als eenmaal is ingeschreven en betaald kan er geen geld terug gegeven worden, omdat de bloemen ai besteld zi.in. De cursussen voor beginners en jongeren worden gehouden van twee tot vier uur en voor gevorder den 's avonds van acht tot tien uur in het gebouw voor de Christelijke Sociale Belangen. Voor klanten die eens wat an ders dan anders willen hebben deze glasweefsel overgor- dijnstof, die niet alleen bijzon der apart maar ook'erg prak tisch is. Overgordijnstof van glasvezel in moderne unï kleuren, 120 cm breed. Glasvezel heeft veel voordelen: brandvrij, kleurecht krimpvrij en warmte- en zonwe rend. Nu bij ons van f 14,50 voor nog géén vijf gulden per meter. Jelly Bread voor zijn leden in het 1 verschiet. Meer dan de helft var j hen komt niet eens uit Schièdar.i, maar uit plaatsen als Cape 11e Spijkenisse en Hoogvliet. Op de disco-avonden staa; Martin vaak zelf aan de draaitafel. (Van een onzer verslaggeefsters) Vorige week hebben de bewoners' g||||| al een brief gekregen over de plan- nen. Ze zijn er mee akkoord ge- pH gaan. De gemeente .heeft aangebo- Sill den tegen kostprijs aarde te leve- ren voor de ophoging van de tui- Ook de tuintjes worden opgehoogd nen. maar de meeste bewoners doen dit werk liever zelf. Al in 1970 is de Van der Brug- ghenlaan en een aansluitend deel van de Laan van Spieringshoek op gehoogd. Om riooltechnische rede nen moet nu eerst begonnen wor den met de Marchantlaan en de Kappeyne van de Coppellolaan. Daarna komen ,de Van der Leeu wenlaan, de Van Hogendorpstraat. de Van der Palmlaan en de Laan Hfj kan al bijna 'n „beroeps-d.j." genoemd worden, want met het praien en draaien van platen ver dient hij z'n brood. In de loop van de tijd heeft hij al ruim achthon derd elpees en achttienhonderd singles verzameld. Het liefst kietst bi (zelf daar de platen van Moody Bues. Pink Ployd, Super Sisters, Focus en de Rolling Stones en De Beatles uit. fjSjgg Martin Green heeft vroeger wel eens verkeerd gegokt, toen hij de groep The Flower Pot had uitge nodigd. Er kwamen maar tweehon derd mensen luisteren en hij ging voor drieduizend gulden t schip in. Met deze ervaring in zijn achter hoofd. beseft Martin heel goed wat hij doet met het engageren van de SLADE. „Veel publiciteit, niet via Voor de komende maanden heeft posters, maar met persoonlijke Green een klinkend programmaoneven. En vroeg beginnen met de met. bijvoorbeeld Oscar Benton, voorverkoop, dan lukt het vast en OC.C. Ine, Golden Earrings en zeker", weet Martin Green. rADVERTENTIE Vrijdagavond om 6 uur begint op de 1e etage de verkoop van deze glasvezel overgordijnstof in 5 moderne uni kleuren. Nu per meter breed /H van Spieringshoek aan de beurt. De dienst gemeentewerken is al begonnen met het weghalen van struiken en het aanvoeren van zand. De technische bedrijven heb ben voorbereidingen getroffen voor het ophalen van de kabels en lei dingen. Het bestratingswerk begint volgende week. Voor het doorgaand rijverkccr tussen de Nieuwe Damlaan en de Van der Brugghenlaan wordt zo mogelijk wat stukken Weg vrijgela ten. zodat' ook eventueel brand weerauto's en ziekenauto's vrij baan hebben. 'De bewoners van Spieringshoek worden verzocht geen auto's te parkeren op de schaarse stukken rijweg. Natuur lijk probeert de dienst gemeente werken de ongemakken tot een mi nimum te beperken. Géén schrilt. of lef. best. 'Vi' „J ¥5 -

Het Vrije volk | 1972 | | pagina 1