m I IJK Inbreken om huishouden draaiende te houden Wim Kan kom! Jan Breur [zeer rap I JAC met pop-geld [oprichten Parker Octave de Coninck in t Stedelijk Lezers service iezoek 'ieiding s- Ha' [Turk in rug [gestoken Binnenstad blijft \koop- centrum Ex-archivaris Van der Poest overleden Gemeente zet mes 111 subsidie Pro Juventute PASSAGE 7 Rondrit Vlaardingen Diversen Maassluis Schiedam "v rije Volk PAGINA IS r; (Van een onzer verslaggevers; VLAARDINGEN Het opleidingsvaartuig voor de g(jn- en binnenvaart, de prinses Irene, is gistermid dag in de Oude Haven ai'ge- meerd voor een bezoek aan Vlaardingen. Het schip, dat nabij de Julianabrug is af gemeerd, is eigendom van Stichting Koninklijk Onderwijsfonds voor de Scheepvaart, die ook de Prin ses Beatrix en de Prinses Christina exploiteert. De vaartuigen zijn uitge pist om leerlingen van de schippersinternaten hun op leiding te geven. Het voor Vlaardingen opvallende vaartuig werd gisteravond door diverse mensen bezich tigd. mmmmw mm (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Door financiële moeilijkheden kwam de 38-jarige timmer man Gerrit R. uit Schiedam er vorig jaar toe een groot aantal winkeldiefstallen en inbraken te plegen. Zo stal hij eind vorig jaar uit een modelflat in Vlaar dingen een groot deel van de inventaris, bestaande uit elektrische apparaten, een televisietoestel en een band recorder. „Er was gewoon geen geld genoeg om het huishouden draaiende te houden. De buit gemaakte goederen zijn ook niet verkocht, maar gewoon in het huis gebruikt", zei de raads man van de verdachte. De Schiedammer, die overi gens als timmerman in gemeen tedienst kan blijven, zou vol gens de officier van justitie, mr. J. G. F. A. Hage. een gevange nisstraf van een jaar moeten krijgen gezien de ernst van de feiten. Gezien de bijzondere om standigheden waaronder R. tot de diefstallen en inbraken kwam, eiste hij slechts een ge vangenisstraf van vier maan den. waarvan drie maanden voorwaardelijk. Politierechter mr. J. C. van Panthaleon van Eek veroor deelde R. tot een geheel voor waardelijke straf van vier maanden gevangenis (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Wim Kan komt 18 maart vaar Vlaardin- (Van onze sportredactie) VLAARDINGEN/SCHLE- j DAM Dit weekeinde heb ben de wielrenners hun hart weer kunnen ophalen. De I eerste clubwedstrijd van dit j seizoen ging van start. Op het parcours van De Cou- I reur werd Jan Breur bij de amateurs eerste. Bij de nieuwelingen was Peter van de Ley de sterkste en bij de aspiranten Herman Brink- I man. Meteen na het startschot de- imarreerde Peter Heyster. Na enkele ronden kreeg hij gezel- I schap van Martin Drop en Henk Ensing. Ook Bram Moer man een goede wedstrijd. In tussen hadden Sjaak Koever- mans. Cses Oltshoom en Jan Bergkotte (de laatste twee zou den later uitvallen) aansluiting gevonden. Toen later ook Jan Breur zich [bij het gezelschap voegde, wa ren de kaarten wel geschud want de rappe Schiedammer liet rich in de eindsprint niet ver- I rassen. Tweede werd Sjaak Koevermans en derde Martin Drop. Bij de nieuwelingen had den Peter van de Ley en Klaas Boertjes snel een ronde gepakt De sprint werd uiteindelijk ge wonnen door Peter van de Ley. [Tweede was Klaas Boertjes. Bij de aspiranten toonde Her-" jman Brinkman al zijn talen ten. Zonder moeite legde hij j beslag op de eerste plaats met Aad Moerman uit Maassluis als goede tweede. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Vijf Schie- jdamse jongeren, onder wie Jeugd- en Jongerenraad-voorzit- jter Jos van der Lugt hebben een I organisatiebureau opgericht met 1de bedoeling door middel van J optredens van groepen en solo- I artiesten geld bij elkaar te krij- Igen voor een jongeren-advies- I centrum (JAC) in Schiedam. De [saam van het organisatiebureau, [dat voornamelijk jazz-, avant- garde- en folkgroepen onder [contract heeft, is „Universal 1 Productions". De organisatoren hebben tot [de oprichting van het bureau [besloten toen kortgeleden dukie- lijk werd, dat het JAC-Schie- [dam „alleen met een stevige fi- [sandële ruggesteun" van de [grond kan komen. „Een organi- satietfcreau was toen de meest voor de hand liggende mogelij k- beid", aldus de organisatoren. [Universal Productions is geves- tigd in het Proveniershuis 28, [teL 28.86.14. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM De Turk M. B. M. uit Rotterdam, is gisteravond bij «en vechtpartij in een Schie dams café in zijn rug gestoken. Wie het gedaan heeft, is niet be- jkend Na de vechtpartij is de Turk Inch op het politiebureau aan de Lange Nieuwstraat komen j melden. De politie stelt een on- I derzoek in naar de dader. M. is m de Noietstichting opgenomen. Advertentie (Van een onzer verslaggevers) MAASSLUIS De kans is groot dat de Markt in Maassluis binnenkort zal worden aangewezen als voet gangersgebied. Deze conclusie kan worden getrokken uit de ant woorden die het college van burgemeester en wethouders geeft op vragen, welke gesteld zijn naar aanleiding van de begroting 1972. De maatregel van het gemeentebestuur bete kent dat het centrum van Maassluis nog meer het domein van de voetganger zal worden dan nu het geval is. De Nieuwstraat, de Dr. Kuyperkade èn een deel van de Zuidvliet zijn al taboe voor fiet sers, brommers, auto's en dergelijke. Markt Maassluis wordt binnenkort voetgangersgebied gen. Geassisteerd door zijn vrouw Corr" Vonk en pünisl Ru van Veen zal hij die dag in de 5'-'".-horvvoor cle leden van de Vlaariingse Kunststich ting iaten zien en horen hoe hij politieke zaken op het toneel be kijkt. De voorstelling die 's a- vonds om kwart over acht be gint. wordt gebracht onder de ti'-rl „Wim Kan alleen". Plaatsbespreken voor het pro gramma van de vak-man van het vroegere ABC-cabaret kan uiterlijk 9 maart alleen schriftelijk. Vanaf maandag 13 maart kunnen de leden aan de kassa van de Stadsgehoorzaal dagelijks van 10 00 uur tot 13.00 uur en van 19.00 uur tot 21.00 uur terecht. Advertentie SCHIEBRM Braersvest SS, teL ZS.17JS KfcftwtanipMft 57. teL 70.11.6» Voor al uw verlichting-stereo-app. klenren-T.V. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM De oud-archi- aris van het gemeentearchief it Schiedam, de heer A. van der L-oest Clement is vorige weel overleden. Hij is vandaag gecre meerd. De heer Van der Poest Cle ment is van 1938 tot 1954 stads archivaris geweest Na zijn pen sionering als rijksarchivaris, heeft hij nog veel tijd in het archief aan het Oud-Kerkhof doorgebracht. Zijn laatste werk was de bij drage aan het jubileumboekje van drukkerij „De Eendracht" Herinneringen aan een groot Schiedammer". De heer Van der Poest Clement is zestig jaar geworden. Uit de vragen blijkt ook dat men de binnenstad als koopcen trum wil handhaven. Op vragen van WM'80 antwoordt het colle ge dat het huidige karakter van de binnenstad bewaard meet blijven. „Het in de West wijk in aanbouw zijnde winkelcentrum Koningshoek en de Binnenstad moeten elk een eigen, eventueel elkaar aanvullende, functie blij ven vervullen", aldus het ge meentebestuur. Voordat het college een beslis sing neemt over de Markt als voetgangersgebied zal contact worden opgenomen met de daar gevestigde middenstand. Bijko mende zaken als bevoorrading van de winkels, de afvoer van gekochte goederen en de afwik keling van het verkeer zorgen namelijk voor een flink aantal hoofdbrekens. Het college streeft ernaar om deze plannen uit te voeren voor dat de eerste fase van Konings hoek in gebruik is genomen. Eb sanering van het oude ge deelte van de binnenstad ver loopt niet naar wens. Hoewel op dit moment aan de bewoners van de Lijnstraat en de Ridder straat vervangende woonruimte wordt toegewezen, moet als grootste oorzaak hiervoor het feit dat de gemeente nog niet alle panden in eigendom heeft, worden aangewezen. Het grootste gedeelte van de j 3 en de Boogertstraat (evenzijde) I panden aan de Bloemhof 1, 2 en De voetgangers krijgen de ruimte. zal naar verwachting wel bin nen afzienbare tijd worden gt- sioopt. Dit zegt het gemeentebe stuur op vragen van de drie christelijke fracties (KVP, CHU en ARP). Op deze na sloop vrijgekomen "ronden zul'en tijdeli'ke par keervoorzieningen worden aan gebracht Het college zal onder zoeken of een deel van deze ter reinen ook kan worden ingericht als speelruimte. Het gemeentebestuur is overi gens bezig met de voorbereidin gen om te komen tot een gefa seerd structuurplan voor de ge- he'e gemeente. Aan de bestem ming vsn de binnenstad zat voorrang worden verleend. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De gemeente gaat de subsidiëring van de stichting Pro Juventute dras- t'sch wijzigen. De dertiendui zend gulden waarop de vereni ging sinds 19(54 kon rekenen, wordt omgezet in een subsidie (van 45 procent) op de jaarlijkse personeels- en apparaatskosten. Omdat deze nieuwe regeling na delig uit kan vallen voor Pro Juventute. heeft het gemeente bestuur besloten de komende twee jaar extra subsidie te ge ven, als de grens van dertien duizend gulden niet wordt ge haald. Het college van burgemeester en wethouders baseert de nieu we regeling op de wijze waarop ze de katholieke vereniging Sint Raymor.dus uit Rotterdam sub sidieert: eveneens 45 procent van de personeels- en appa- j raatskosten. Ook het Rijk subsi- i dieert de beide verenigingen al op deze wijze. Volgens informatie van Pro j Juventute zal de staf vanwe ge een gewijzigde opzet van het preventieve werk onder kinde ren binnenkort uitgebreid worden met enkele maatschap pelijke werkers. De verwachting is dat de oude subsidiegrens van dertienduizend gulden hierdoor toch gehaald zal worden. SCHIEDAM De gemeente lijke commissie voor maatschap pelijk werk vergadert donder dagavond om acht uur in het stadhuis. De punten die aan de orde komen, zijn voor het over grote deel in de vorige verga dering al besproken. Dit keer moeten er besluiten genomen worden over het raadsvoorstel van de sociale raadsman en de subsidieverhoging voor algemeen maatschappelijk werk. Bloemhof I, II en III worden met de grond gelijk gemaakt Gemeentebestuur maakt snoepreisje VULPENHOUDERS BALLPOINTS SCHIEDAM {Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De Schiedammer Octave de Coninck exposeert in het Stedelijk Museum de te keningen die hij gemaakt heeft voor het jubileum boekje van drukkerij De Eendragt aan de Wesf- frankelandsestraat. De drukkerij vierde vorige maand het vijfen zeventig jarig bestaan en gaf ter gelegenheid daarvan het boekje uit, dat verhaalt over het leven van Eendragt-op- richter. de heer M. C. M. de Groot. De tekeningen van De Coninck (over oud-Schiedam) zijn tot en met zaterdag te zien. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Aanstaand weekeinde moet Schiedam het met één stadsbestuur der wethouder Cor Bol- mers stellen. De rest van de Schiedamse machtheb bers zijn vrijdag, zaterdag, zondag en maandag in Wandsworth, een plaatsje vlak bij Londen in Engeland. Behalve de burgemeester en drie wethouders zijn ook twee „topambtenaren" en twee vertegenwoordigers van de V.N.G.F. van de par tij. Alle deelnemers mogen hun echtgenoten meenemen. Het snoepreisje naar Enge land Is een tegenbezoek aan het gemeentebestuur van Wands worth, dat in 1970 bij de viering van het 25ste bevrijdingsfeest in Schiedam aanwezig ls geweest De gemeente Schiedam neemt de i kosten van de vliegreis, logies en j een diner voor haar rekening. Deze bedragen worden onderge bracht in het hoofdstuk Repre sentatie tn /je begeotjpg Het gezelschap notabelen ver trekt vrijdagmorgen omk wart voor tien van het vliegveld Zes tienhoven. Op de luchthaven Heathrow verwelkomt de bur gemeester van Wandsworth met j twee secretarissen de Schiedam- j mers. Daarna krijgen de dames en heren een lunch aangeboden I door de gemeente Wandworth. De gezamenlijke gemeentebe sturen maken zondagmorgen een rondrit door Londen en omge ving. Ze gaan dan onder meer Hampton Court Palace bezichti gen. 's Avonds biedt Schiedam het gemeentebestuur van Wandsworth een diner aan. De burgemeester, een paar raadslie den en oud-burgemeester eten dan een hapje mee op kosten van Schiedam. 's Maandags moeten weer wat bezoeken afgelegd worden. Het gezelschap gaat dan de Wands- worthse Technische Bedrijven. bekijken. D« lunch wordt die dag aangeboden door de dl- rektie van de Masson Scott Thrissel Engineering Co. Lid. Het voetbalelftal van die firma heeft in 1970 in Schiedam ge speeld bij de uitwisseling. Om tien over half elf maan dagavond komt het Schiedamse gezelschap weer op Zestienhoven aan. "s Middags worden een paar „werkbezoeken" afgelegd. De Schiedammers gaan kijken bij de Wandworthse woningdienst en een bejaardentehuis in Batter- sea. De rest van de vrijdag heeft het gezelschap vrij. De dames en heren logeren in het Blooms bury Centre Hotel In Londen W.C. 1, waar ze zo nodig te bereiken zijn onder telefoonnummer 0944-1- 83-1200. Voor zaterdag staat ook niets bijzonders op het program ma. Op eigen gelegenheid kun nen de SchiedamrrO-s dan Lon den gaan verkennen. Politie, brandweer. GC en GD J4WM- A no-.heken: Backer Hoos- straat telefoon aens:. Bot. BlUltonlaan «S, telefoon 3447». Van der Corput. Sehledam- seweg S3, telefoon 342234. Delta. Florls ie Vijfdelaan 112. telefoon 343833. Van Hoeendorp, Van Ha gendors laar. 129.\. telefoon TM233. floylede. De Loper 13. tele foon 353438. Walrave. Hoflaan 43. tele foon 343093. Wester. Voorstraat 53. tele foon 347683. Kiachtendlenst bezorging Het Vrije Volk: elke avond van halt zeven tot half acht. telefoon '.47400. Op zaterdag van 9 - S uur. Zondagsdienst V.aard.ngse huisartsen; Van zaterdagmor sen tien uur tot maandag morsen acht uur kan men zich wenden tot ;Je telefoni sche boodschappendienst 335311. Kraamcentrum van het Gioene Kruis voor Vlaardin» gen. Maassluis er: Maasland. Schleïamseweg SS. V'taa. d.n- ïcn. tel 342337, VLAARDINGEN De Jeugdgemeenteraad van Vlaardingen komt donderdag 3 maart bijeen tn de trouw zaal van het stadhuis. Tijdens de vergadering, die dan 's a- vonds om half acht begint, ral gesproken worden over het onderwerp Jeugd. Belangrijke adressen en te lefoonnummers in Viaardin- se-.: Politie. De.ftseveer S. tele foon 242.155. Brandweer. Hoflaan 11 te lefoon 343099. GG en GD, Hoflaan t. tele foon 342541. Gemeentearchief. P.eln Em ails 5. telefoon 342972. Gemeentelijke energie- en waterleidingbedrijven. Hof laan 25. telefoon S54444, Gemeentelijk voorlichtings bureau. Veerplein U3 (onder Liesveldviaduct), telefoon 342415 Of via 344544. Gemeentelijk bureau voor huisvesting. Hoogstraat 229, telefoon 344544. Relnigings- en ontsmet- tingsdienst. Hoflaan 3. tele foon 342212. Gemeentelijke sociale dienst. Fransenstraat 31, tele foon 353244. Woningbedrijf. Emaus 3'. telefoon 359411. Woningdienst. Lange Haven 145. telefoon 2SS375. Gewestelijk Arbeidsbureau Nieuwe Waterweg Noord. Van Sllngelandstraat 25, tele foon 303309. Stichting hulp aan buiten landse werknemers. Binnen singel 39, telefoon 331993. Stichting Centrale Hulp dienst. telefoon 349939. Actie Moeders voor Moe ders. Boerhaavestraat teL 349930 - 340554. VW. Westhavenkade I. te lefoon 348843. Partij van de Arbeid-om- budsman houdt tedere tweede en vierde donderdag van de maand zitting tn bet Volksge bouw aan de Schiedamseweg 12 van half acht tot half tien. Is ook te bereiken via post bus 5 In Vlaardingen of tele foonnummer 355979. Jongeren Advies Centrum Vlaardingen. Fleter Karei Drossaartstraat 2Hk telefoon 344713. Dagelijks van zeven tot twaalf uur *s avonds, op zaterdag en twee tot twaalf uur. Het JAC-Maassitta ls be reiken onder telefoon:. ...omer 01399 - 7765. Politie: 2375. Brandweer 3333. GG en GD: 2639. Centrale Meld- en Regel ka mer van Rijnmond voor klachten over vuile lucht, stank, etc.: 919 - 150009. Alarmnummers: Politie. Lange Nieuwstraat 55. tel. 289333. Brandweer, Singel Sla. tel. 2SS57S. Apotheekhulp. tel. 254912. Centrale Meld- en Regel- karaer van Rijnmond voor klachten over stank, vuile lucht etc.- 919 - 159909. Bezoekuren ziekenhuizen: Gemeenteziekenhuis Schiedam, Burgemeester Knappenlaan 25 telefoon 269126. Zaal 123» tot 2 uur ets 7 tot Mt uur. Klas mi tot 1-99 uur en T tot Mt uur. Kraamafdeling Mt tot ut uur en 7 tot 7.39 uur. Dr. Noietstichting, Stad- houdenlaan SS. Schiedam, telefoon 269*19. Derde klat 2-39 tot 2 uur en 3 tot 7-3» eu tweede klas 1-3» tot 2.3» en van 7 tot a uur. Eerste klas 123» tut 2 uur ea 7 tot a uur. Kinderafdeling: zon dag, dinsdag, woensdag, vrijdag en zaterdag van 13» tot 2 uur. Maandag CB don derdag van tot 63» uur. Belangrijke adressen ra te lefoonnummers: CemeenteLUke Sociale Dienst. Broerrveld ut. tel. 294»!«. Gewestelijk Arbeidsbu reau Nieuwe Waterweg Noord. Van SUngeiandt- straat 25. Vlaardingen, tel. 705399. Klachtennummer Vrije volk. Hoogstraat telefoon 288193. Afdeling Plantsoenen. Fokkerstraat 35. tel. 15*547 en 799397. Afdeling Riolering en Be strating. Jan van Riebeeck- weg 21, tel, 377309. Cemeentearchlef, Oud» Kerkhof 5, tel. 26«727. Gemeentelijke Technische Bedrijven. Dwarsstraat 42. tel. 244980 Gemeentelijk Bureau voor Huisvesting. Westmolen straat 28, tel. 297756. Gemeentelijk Voorlich tingsbureau, Nieuwstraat 29 tel. 269451. toestel 17». Reiniging»- en onumet- tlngsdlerut. Buitenhavenweg 154. tel. 264895. VW, Proveniershuis, Overschlesestraat l, tel. jsaow. Algemene Begraafplaats. Laan van Spleringshoek, tel. 171221. Afdeling Onderhoud bouwen. Korte Haven tel. 2t8329. Afdeling Teehnisehe Werkplaats, Singel t»L 58238. Gemeentewerken. Korte Haven 33. tel. 288328. Het 79 Ge- 33,

Het Vrije volk | 1972 | | pagina 1