11 april gaat de vlag er op W aterleidingen worden gespuid Belangrijke weken voor TSF GAB licht werkende jongeren voor Maassluis groeit Collectanten gevraagd Boterstraat afgesloten voor herbestrating Verlichting Harga niet meer nodig I Voor mei hearing in de Gorzen Lezers service 1 15.11.22 Parkeerveld Oude Kerkhof opgeknapt Schakel over actuele politiek Schiedamse RET-bussen noa zonder automaat Woningbestand toegenomen EINDELIJK Moeilijkheden Slachtluiislaan uit de wereld Rients Gratama in Maassluis - .Ik :rp? m m Voortzetting gesprek over regionale schooladviesdienst Ook subsidie Collectanten voor reumabestrijding Schrijver vertrekt PHHMi I Ti Diversen Maassluis A 2t 1 ZATERDAG H MAART 1972 HET VRIJE VOLK •?W' (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Het blijft een. twijfelachtige zaak of .de Schiedammers binnenkort'met hun problemen naar de van Rotterdam geleende sociale raadsman kunnen gaan. Het voorstel, dat door het college deze week opnieuw (voor de tweede maal) in de commissie voor maatschappe lijk werk is gebracht, heeft ook ditmaal weer veel en harde kritiek moeten doorstaan. (Van onze sportredactie) SCHIEDAM Het Ere klasse-team van T.S.P. gaat, na enkele weken competitie- rust aan de returnwedstrij den beginnen. Het worden voor TSF vijf belangrijke wedstrijden, waarin men zal gaan proberen het verblijf in de Ereklasse te conti nueren. Hans van den Broek, Hans Lingen en Henny Stolk hebben de kansen tot hand having nog volledig in eigen hand. Zaterdagavond speelt T.S.F. om half zeven in Lei den tegen Scylla. STAATSLOTEN (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Na de vliegensvlugge aanleg van het par keerterrein bij de pas geopende Hema, gaan de arbeiders van Gemeente Werken nu beginnen met de herbestrating van de Boterstraat. Het gaat ongeveer anderhalve week du ren voor het stuk Boterstraat herbestraat is. SCHIEDAM De schuur tjes zijn er. Het woonwagen kamp aan de Schiekade heeft wel even in spanning geze ten, maai' dit keer is de Vlaardingse firma haar be lofte nagekomen: de gepre fabriceerde onderdelen zijn in de loop van de maandag middag afgeleverd. Nu kunnen de gemeente arbeiders verder aan de slag met aansluiten van wa terleidingen en rioleringen. Halverwege maart moet de eerste rij schuurtjes klaar zijn. Dan komt de rest van het kamp aan de beurt. Oor spronkelijk zouden de schuurtjes al in begin fe bruari gebracht worden, zo dat het werk vertraagd is. kiüü Vlaardingen Schiedam PAGINA 9 (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Het nieuwe stadskantoor aan de Singel, waaraan nog altijd druk ge bouwd wordt, zal op 11 april het hoogste punt bereiken. Aanvankelijk werd in gemeen- tckringen aangenomen, dat de vlag al op 29 maart op het ge bouw kon. maar dat blijkt een misverstand. „Wij hebben ai- tijd een datum na 3 april aan gehouden", zo luidde het corri gerende bericht van Van Ees- tcren aan het stadhuis. De bouwwerkzaamheden zelf vorderen voorspoedig. Volgens plan zal hel casco van het ge bouw eind september helemaal klaar zijn. Dat de verwachte opleverdatum gehaald wordt, is voornamelijk- te danken aan het zachte winterweer van dit jaar. Het nieuwe stadskantoor vijftien verdiepingenen neer gezet voor het lieve sommetje van negentig miljoen gulden wordt de vestigingsplaats van de belangrijkste gemeentelijke diensten. Deze diensten waren tot nu toe in oude gebouwen verspreid over heel de stad. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM In de komende weken moeten de Schiedammers er rekening mee houden, dat de hoofd waterleidingen gespuid worden. Dat betekent dat tijdens dat werk in een bepaalde buurt de druk laag is en dat er wat bruin water uit de kraan kemt, De Technische Bedrijven kun nen niet voorspellen wanneer in welke wijk wordt gespuid. Het spuien moet gebeuren voor het zomerseizoen begint, om te voorkomen dat er roest in het water terechtkomt. Het roest is niet schadelijk voor de ge zondheid. maar het smaakt niet lekker en is ook niet best voor de wasmachines. Het roest komt zomers in het water terecht, als ■het waterverbruik ineens toe neemt met het besproeien van tuinen en vullen van zwemba den. Op die manier wordt er meer water getapt uit dezelfde buizen, dus het water moet snel ler stromen. Door die hogere stroomsnelheid worden de roest- deeltjes van de buiswand losge rukt en meegenomen. Om dit te voorkomen wordt er gespuid. De mannen van de Technische Bedrijven zetten de brandkranen langs de wegen open om zo de stroomsnelheid kunstmatig op tc voeren. - Het roest dat dan loskomt, komt in het rioolwater terecht. Om het ongerief van het spuien voor de- bewoners te beperken gaan de- Technische Bedrijven alleen 's avonds door de weeks spuien. Voor dit werk zijn de Techni sche Bedrijven afhankelijk van het weer, 'net personeel en er moet rekening gehouden worden met spoed-karweitjes. Daarom kan niet van tevoren gezegd worden, wanneer welke wijk aan de beurt komt. In héél Schiedam worden de leidingen gespuid, ook in de nieuwe wijken. Er zijn daar wel kunststof-buizen, maar het is niet te voorkomen dat roest- deeltjes uit het oude net naar het nieuwe worden meegesleurd. raadsman gemoederen van Vooral de KVP-stèr mevrouw Taverne ziet geen heil in een van Rotterdam geleende raads man. Zij en haar confessionele collega R. van Raalte (PCG) gingen niet akkoord met een voorstel van de wethouder om met ingang van 1 mei drie och tenden per week een raadsman in Schiedam neer te zetten. De confessionelen, zeiden er rond uit "nee" tegen. PvdA-er Ba tenburg en de D'66-er Broeke ondersteunden, daarentegen het voorstel van harte. In de promotie-Ereklasse staat voor NOAD de laatste thuiswed strijd op het programma. In de Beurs ontvangt men het team van TOGB uit Berkel. De kaar ten zijn, wat de degradatie be treft, in deze afdeling volledig geschud en TOGB zal met Wi- bats het,kind van de rekening worden. Via een overwinning die NOAD, na-ar mag worden aangenomen, sal gaan behalen zal dat nog eens duidelijk be vestigd worden. Bij TSF 2 en haar concurren ten is het nog enorm spannend. TSF 2 gaat op bezoek bij Phoe nix, dat n-a de zege op VDO weer kansen op behoud gekre gen heeft. Thuis won TSF met 8—1 en voor eenzelfde resultaat willen Cas van Koetsveld c.s. di rect tekenen. (Van een onzer verslaggevers) MAASSLUIS De staats secretaris van onderwijs, de beer Schelfhout, brengt op 20 april een oriëntatiebezoek aan Maassluis, Vlaardingen en Schiedam. De bewindsman zal onder andere komen praten over "e op te richten regionale school adviesdienst. Het bezoek is een vervolg op het gesprek dat de wethouders van onderwijs in Maassluis en Vlaardingen na mens de drie genoemde gemeen tel hebben gehad met de staats- - secretaris. -1 Mevrouw. Taverne vond o.a.,- dat Schiedam veel: zakelijker moet onderhandelen oveF~'de prijs van de sociale raadsman. Ze achtte het niet in de haak dat Rotterdam zijn man volledig ge subsidieerd krijgt en dat Schie dam dan de volle., prijs moet betalen. Daarbij ging ze ervan uit,, dat Rotterdam de Schiedamse uren van de raadsman ook ge subsidieerd krijgt. De heer Broeke meende dat Rotterdam wel "sociaal" zou zijn die even tuele subsidie van de prijs af te trekken. Met het andere voorstel van de wethouder, om drie man meer aan te stellen bij de sociale dienst, kon mevrouw Taverne ook geen vrede hebben. Over dat voorstel behield ze haar stem voor. Ze suggereerde zelfs dat ze er een gewoonte van zou ma ken haar stem voor ie behouden in elke commissievergadering, zodat ze in de raadszaal nog uit- uitvoerig. over de onderwerpen kan discussiëren. Desondanks heeft ze het praten ih deze ver gadering niet nagelaten. Twee groepsueiders voor de buitendienst van de sociale dienst zag ze helemaal niet zit ten, Ook een waarnemend chef voor de ultkeringsinformaties en -administratie vondt ze overbodig. De heer van'Raalte volgde haar voorbeeld en behield z'n stem ook voor. De twee anderen gin gen akkoord met het voorstel. A.*. metendag 13 maart 1972 begint bij ons de verkoop van hoofdprijzen: half miljoen kwart miljoen E. Rijkuiter*5chefferi Tetef. 269849 Singel 100, Schiedam (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN; SCHiEDAM; MAASSLUIS Het Gewestelijk Arbeidsbureau Nieuwe Water weg Noord is onlangs begonnen met het geven van informatie aan werkende jongeren over al lerlei aspecten van het arbeids bureau. De Jeugdconsulenten van dit bureau geven bij toer beurt voorlichting in het Schie damse vormingscentrum aan de Louis Raemaeckersstraat 10. In Maassluis wordt op 21 maart een voorlichtingsmiddag gehou den voor leerkrachten bij het basisonderwijs. Dit, voorlopige experiment betreft voorlichting over toelatingsprocedures, mam moetwet, schooltypes en daaruit voortvloeiende beroepen. Het GAB ontplooit via de Jeugdconsulenten nog meer ac tiviteiten die buiten de „norma le" bezigheden van het arbeids bureau liggen. Het GAB onder zoekt of bedrijven.belangstelling hebben voor ongeveer 300 Cana dese jongeren. In het kader van een uitwisselingsprogramma komt dit aantal leerlingen van High Schools en universiteiten voor de duur van zes a dertien weken naar Nederland. De be langstelling vanuit het bedrijfs leven voor deze overzeese vakan tiewerkers is echter nog niet overweldigend. SCHIEDAM De gemeente Schiedam gaat iets doen aan het hobbelige parkeerterrein bij het Oude Kerkhof. Het terrein, dat een half jaar geleden werd aan- PARKEERVELD OUDE KERK- rein bij de Grofbaan. verkeert, in zo'n slechte staat, dat parke ren zonder een lekke band te 'krijgen, vrijwel niet meer moge- HOF OPGEKNAPT gelegd op een braakliggend ter- lijk is. De -gemeente wil daar nu een eind aan maken door het terrein te egaliseren en de scherpe hoogovenslakken te ver vangen door fijn grint. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De heer M. W. Schakel, behalve lid van de Tweede Kamer ook nog bur- gemeester van Noordeloos, Hoog- I Blokland en Hoornaar, komt 1 woensdagavond 15 maart naar Vlaardingen. Op een openbare vergadering van de ARP-kies- vereniging in gebouw Triangel aan de Fransenstraat spreekt het 'APi-Kamerk'd. £lat en.ge jaren geleden als verklaard voorstan- der van de Zuidafrikaanse i apartheidspolitiek In het nieuws kwam. dan over „actuele politie- i ke zaken". De vergadering be gint om acht uur. c.' (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De RET-bus sen die diensten in Schiedam en naar Vlaardingen rijden, krijgen geen afstempelingsautomaten. De RET ziet het nut ervan voor Schiedam voorlopig niet zitten. Omdat voor de buslijnen naar Vlaardingen (57 en 59) speciale tarieven gelden, zijn automaten op deze trajecten totaal onge schikt. De RET beeft voor dat probleem nog geen oplossing ge vonden. De tramlijnen 1 en en bus 83 (Emmaplem-Crooswijk v.v.) zijn wel uitgerust met de gele stempelautomaten. MAASSLUIS In de week van 13 tot en met 18 maart or ganiseert de Maassluise afd. van de Federatie voor Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverlening de collecte tot steun aan de Reuma bestrijding. Maar om die collecte te laten slagen heeft men drin gend nog enkele collectanten no dig. Dames of heren die hiervoor enkele uurtjes beschikbaar zou den willen stellen, kunnen dit opgeven aan mevrouw Van Ar- denne-Vermin, Veerstraat 19 (telefoon 3829) of bij mevrouw Lensselink-Foortman, Merellaan 537 (telefoon 2990). (Van een onzer verslasgevers) MAASSLUIS Maassluis on derging in februari een bevol kingstoename van 42 personen. Sinds 1 januari is dat getal 133. De groei zit er dus bescheiden in. Gemeld wordt dat Maassluis per 1 maart 27743 inwoners heeft Precies 14016 mannen en 13727 vrouwen. De vermeerde ring in februari was door ge boorte en vestiging 272 en de vermindering door overlijden en vertrek 230 personen. Voor het overige meldt de burgerlijke stand dat er 6 huwelijken zijn gesloten en 3 echtscheidingen uitgesproken. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Het aantal woningen in Vlaardingen is in januari en februari met 180 ge stegen; er kwamen 182 nieuwe woningen bij en twee werden er afgebroken. Die 182 nieuwe kun nen als volgt worden verdeeld: 91 woningwetwoningen in op dracht van de gemeente, dertig woningwetwoningen irri opdracht van - woningbouwverenigingen, zestig premiewoningen in op dracht van particulieren en één particuliere woning zonder rijks- steun. VLAARDINGEN De Alge mene Stichting Vlaardingse Be jaardenzorg komt zestig mede werkers tekort om de jaarlijk se openbare inzameling goed te laten verlopen. Het bestuur doet dan ook een dringend beroep 'op vrijwilligers om in de pe riode van 8 tot en met 20 mei een paar uur beschikbaar te stellen. De opbrengst van die jaarlijkse inzameling is onder meer be stemd voor het instandhouden van de twee dienstencentra, waarvan door zeer veel Vlaar dingse bejaarden gebruik wordt gemaakt. Bij diezelfde diensten centra kunnen collectanten zich ook aanmelden. De adressen en telefoonnummers zijn: Emma- straat 71 (34 60 13) en in de Val kenhof (35 59 31). SCHIEDAM Dichter, schrij ver, koopvaardij-officier Jan Noordegraaf (44) keert zijn ge boortestad Schiedam binnenkort de rug toe. Noordegraaf, chef automatisering bij Radio Holland in Amsterdam, gaat eind deze maand met zijn gezin in Haarlem wonen, waar hij een huis ge kocht heeft. Wat hij in Schiedam onder meer achterlaat is de werkgroep Singel, waarvan hij één van de meest actieve leden was. Reden voor Noordegraafs vertrek: het moeizaam heen-en-weer-reizen tussen Schiedam en Amsterdam. Tijdens het werk wordt het verkeer via de Kreupelstraat geleid. Vanaf de kant van het stadhuis kan geen doorgaand verkeer meer worden toegela ten. Alleen het verzorgende ver keer voor de bedrijven kan er j nog in en moet er achteruit weer uit. De herbestrating begint aan de kant van de Kreupelstraat. De parkeerplaatsen, die op het nieuwe parkeerterrein en aan de Kreupelstraat liggen zijn voor lopig vrij. Het wachten is op de parkeerautomaat en de meters. Over de andere herbestrating in de stad deelt gemeentewer ken mee, dat het werk aan de Buitenhavenweg nog twee we ken gaat duren. Wegens bestratingswerkzaam heden bij het nieuwe flat aan de Nieuwe Damlaan is de noord zijde van de Burgemeester van Haarenlaan voor het doorgaan de verkeer gesiolen. Dit gaat ze ker een paar weken duren. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De Schiedamse politie heeft een oplossing ge vonden voor de gevaarlijke ver keerssituatie aan de Slachthuis laan. Rond het pleintje aan „e Slachthuislaan zal éénrichtings verkeer worden ingesteld vanaf de Poel-slaan in noordelijke rich ting langs de one ven-gen tim merde woningen. Om toch een behoorlijke ver- keersdoorstroming te krijgen, zullen daarom aan de zijde van het kleine gemaal en aan de znidzïjde van het pleintje gele strepen worden aangebracht. De verkeerscommissie is al met de- 2e oplossing akkoord gegaan; de gemeenteraad moet dat nog doen. (Van een onzer verslaggevers) MAASSLUIS „Met de schrik vrij" een programma van het ensemble Rients Grata ma wordt 16 maart opgevoerd voor de Maassluise Kunststich ting in gebouw De Ark om acht uur. „Met de schrik..." is het derde programma dat de Friese caberetier in Nederland brengt. Voordien werkte hij uitsluitend in het Fries. Teksten van Anne M. G. Schmidt, Jelle de Vries en van Gratama zelf worden in het programma gebruikt. Gratama krijgt podiumhulp van Mady Misset en muzikale bijstand van het combo Cees Bijlstra. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Er mankeert nogal het een en ander aan de j verlichting van de paden in het j Harga-sportpark. vinden de 1 voetbalcluhs SVDPW en Marti- j nit. Ze hebben de Sportraad ge- vraagd er iets aan te doen. Ant- i woord van de Sportraad: Wc j zuilen het voorleggen aan de j Plantsoenendienst. Antwoord van- de Plantsoenendienst: We j zullen het opnemen in het grote -parkeerplan voor het Harga- park. Reactie van één van de aanwezigen bij de vergadering van de SportraadDan hoeft het al niet meer, want het wordt s' avonds alweer licht. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Voor begin mei wil het college van B. en W. in elk geval de beloofde hearing in Schiedam-Zuid 'houden. De hearing gaat over alle proble men over de renovatie en de huurverhogingen in de Gorzen. Al zeker een jaar geleden j heeft het gemeentebestuur het j PvdA raadslid Mevrouw T. i Krikke beloofd een hearing te j gaan organiseren. Wethouder I Eef CoUé is van plan de zaak zo j vlug mogelijk in -het college te I bespreken zodat een definitieve idatum in maart of april kan I worden vastgesteld. 1 pollue, brandweer. GG en GD 34+444. Apothek.cn: Backer Hoog straat 228, telefoon 342162. Bot, BUUtonlaan 66, telefoon 344729. van der Corput. Schiedam se weg 83, telefoon 343224. Delta. Fioris de Vijfdelaan Xtelefoon 348S88. van Hogendorp. Van Ho- zendorplaan 129A, telefoon 704233. x Hoviede. I)e Loper 28, tele foon 350438, walrave. Hotlaan 49, tele- foon 342093- Wester, Voorstraat 5,3, tele foon 342683. Klacht end lenst bezorging Het. Vrije Volk: elke avond van half zeven tot half acht, telefoon 147400. Op zaterdag van 9-6 uur. Zondagsdienst Vlaardingse huisartsen: Van zaterdagmor gen tien uur tot maandag morgen acht uur kan men r.ch wenden, tot de telefoni sche boodschappendienst 203611. Kraam cent rum van het Groene Kruis voor Vlaardin gen, Maassluis en Maasland, Schiedamseweg 99, Vlaardin gen, tel. 342867. VLAARDINGEN" De Jeugdgemeenteraad van Vlaardingen komt donderdag 8 maart bijeen in de trouw zaal van het stadhuis. Tijdens de vergadering, die dan 's a- vonds om half acht begint, zal gesproken worden over het onderwerp Jeugd. Belang rij kte adressen en te lefoonnummer s in Vlaardin gen: Politie. Delftseveer 6. tele foon 342355. Brandweer, Hollaar» 13, te lefoon 343999. GG en GD, Hoflaan 7. tele foon 342541. Gemeentearchief. Plein £m- aus 5, telefoon 342972. Gemeentelijke energie- en waterleidingbedrijven. Hof- laan 25, telefoon 354444. Gemeentelijk voorlichtings bureau, Veerplein 118 (onder Liesveldviaduct), telefoon 342415 Of via 344544. Gemeentelijk bureau voor hulsvesting. Hoogstraat 220, telefoon 344544, Reinigings- en ontsmet- tingsdlenst, Hoflaan 3, tele foon 342212. Gemeentelijke sociale dienst, Fransenstraat 31, tele foon 350244. Woningbedrijf, Emaus 31, telefoon 330411. Woningdienst. Lange Haven 145, telefoon 269375. Gewestelijk Arbeidsbureau Nieuwe Waterweg Noord, van Slingeiandstraat 25, tele foon 303300. Stichting hulp aan buiten landse werknemers. Binnen singel 39, telefoon 351993, Stichting Centrale Hulp dienst, telefoon 346930. Actie Moeders voor Moe ders. Boerhaavcstraat tel. 346030 - 340554. VW, "Westhavenkade 1, te lefoon 343648. Politie: 2375. Brandweer 3333. GG en GD: 2839. Centrale Meld- en Regeika- mer van Rijnmond voor klachten over vuile lucht, stank, etc.: oio - 150000. Alarmnummers: Politie. Lange Nieuwstraafc 55, tel.'269333. Brandweer, Singel 31 a, tel. 268578. Apotheekhulp, tel. 264918. Centrale Meld- en Regel- kamer van Rijnmond voor klachten over stank, vuile lucht etc.: oio - isöooo. Bezoekuren ziekenhuizen: Gemeenteziekenhuis Schiedam, Burgemeester Knappertiaan 23 telefoon 269126. Zaal L30 tot 2 uur cn 7 tot 7,30 uur. Klas 4.30 tot 3.00 uur cn 7 tot 8.30 uur. Kraamafdcllng 1.30 tot 2.30 uur en 7 tot 7.30 uur. Dr. N'oletstlchtlng. Stad houderslaan 98, Schiedam, telefoon 260080. Derde klas 1.30 tot 2 uur en 7 tot 7.30 en tweede klas 1.30 tot 2.30 en van 7 tot 8 uur. Eerste klas 12.30 tot 2 uur en 7 tot 8 uur. Kinderafdeling: zon dag, dinsdag, woensdag, vrijdag en zaterdag van 1.30 tot 2 uur. Maandag en don derdag van 6 tot 6,30 uur. Belangrijke adressen en te lefoonnummers: Gemeentelijke Sociale Dienst, Broersvcld 144. tel. 264816. Gewestelijk Arbeidsbu reau Nieuwe Waterweg Noord. Van Sllngelandt- straat 25, Vlaardingen. tel. 705300. Afdeling Plantsoenen. Kokkerstraat 35. tel. 354605 en 709807. Klachtennummer Het vrije Volk, Hoogstraat 76 telefoon 2687 93. Afdeling Riolering en Be strating. Jan van Riebeeck- weg 21. tel. 377309. Gemeentearchief, Oude Kerkhof 5, tel. 266727. Gemeentelijke Technische Bedrijven. Dwarsstraat 42, tel. 264980. Gemeentelijk Bureau voor Hulsvesting. Westmolen straat 26, tel. 267756. Gemeentelijk Voorlich tingsbureau, Nleuwstraat 26 tel. 269051, toestel 174, Relnlgings- en ontsmet- tingsdlenst. Buitenhavenweg 154, tel. 264895. VVV, Proveniershuis, Overschiesestraat i, tel, 266000. Algemene Begraafplaats, Laan van Spterlngsboek, tel. 711222. Afdeling Onderhoud Ge bouwen. Korte Haven 33, tel, 269320, Afdeling Werkplaats, 268230. Gemeentewerken. Haven 33. tel. 269320. Technische Singel, tel. Korte

Het Vrije volk | 1972 | | pagina 1