Lezers service Sociaal raadsman ter Galileistraat «181 i CAR in actie tegen hunr- liarmonisatie Goed idee: zonnen in de Heemtuin „Ton voor groen" Goede Havenkerk '«rr: verkocht aan prov.bibliotheek Scherpe grens voor bewoners woon wagenkamp Schelfhout komt niet S»Ö eurotax 15.11.22 Op 1 mei beginnen? Zwanen weer Programma De Heipaal Schiedam Resultaten SRJJ-enquête volgende week bekend Vlaardingen Diversen Schiedam Maassluis I WmÊËm Pvcl A-Maassluis: Vergadering- commissie AANVRAAG VAN HINDERWET VERGUNNING Geen spreekuur Gemeente dicht op Goede Vri jdag VDL MSV ABC Bromfietser dood Jeugdgemeenteraad PAGINA 9 Js, wm Wk iH|B WAARVOOR j?|)AG 18 MAART 1972 HET VRIJE VOLK van Politie, brandweer. GG en GD 344444. Apotheken: Backer Hoog straat 228. teletoon 342162. Bot, BlUltonlaan 65. telefoon 344®- 1 "Van der Corput, Schiedam-* seweg 83, telefoon 343224. Delta. Floris de, Vljfgelaan 112, telefoon 348888. Van Hogendrrp. Van Ho- gendorpla'an 129A. telefoon' 104233. Hoylede. Be Loper 18, 'tele- foon 350458. Walrave, Hoflaan 49, tele foon 342093. Wester, Voorstraat 53, tele- loon 342633. - Klachtendienst bezorging Het Vrije Volk: ejke avond ran half zeven tot half,acht, telefoon 147400. .Op," zaterdag var.,9 - 6 uur. Zondagsdienst vlaardlngse huisartsen:' van zaterdagmor gen., tien uur tot maandag morgen achttitlr kan men zich wenden tot de telefoni sche boodschappendienst "'206611. kraamcentrtim van 1 - het Groene Kruis voor Vlaardin gen. Maassluis enMaasland. Schiedamseweg' 69, Vlaardln- fgen, tel. 342867. VLAABDINGEN De Jeugdgemeenteraad van vlaardingen komt donderdag 8 maart bijeen In de trouw zaal van het stadhuis. Tijdens de vergadering, die dan 'sa- vonds om half acht begint, zal gesproken worden over bet onderwerp Jeugd. Belangrijke adressen en te- lefoonnummers ln Vlaardin gen:' Poiltie, Delftseveer 6, tele- foon 342355. Brandweer, Hoflaan 13, te-, Iefoon 343099. GG en GD, Hoflaan .7, tele- foon 342541. Gemeentearchief, Plein Em- aus 5, telefoon 342972. ■Gemeentelijke energie-; en .waterleidingbedrijven,1 Hof laan 25, telefoon 354444. Gemeentelijk voorllchtlngs-_ bureau, Veerpiein 118 tonder Liesveldviaduct), telefoon 342415 of via 344544. Gemeenteiljk bureau voor huisvesting. Hoogstraat 220, telefoon 344544. Reinigings- en - ontsmet- ungsdienst, Hoflaan 3, tele foon 342212. Alarmnummers: Politie, Lange Nieuwstraat H. teL 289333. Brandweer, Singel 81a', tel. 268528. 'Apotheekhulp. tel. 264918. 'Centrale Meld- en Regel- kamer van Rijnmond voor klachten over stank, vuile Wrat etc.; oio - 150600. Bszoehsirén ziekenhuizen: .Gemeenteziekenhuis Schiedam, Burgemeester knappertlaan 25. telefoon «M26. Zaal 1.20 tot 2 uur en 7U30 uur. Klas 1.30 tot IW uur en 7 tot 8.30 uur. uraamafdeling 1.30 tot 2.30 - mr en 7 tot 7.30 uur. Noletstlchtlng, Stad- houderslaan 98, Schiedam, T>ï?on 260080. Derde klas, "0 tot 2 uur en 7 tot 7.30 ca tweede kias 1.30 tot 2.30 tot 8 uur. Eerste ff 32-30 tot 2 uur en 7 tot s-unr. Kinderafdeling: zon- asg, dinsdag, woensdag, 7«itlag en zaterdag van L30 2 uur. Maandag en don- ;rv a£ van tot g.30 uur. adressen en te- leroonnummers; J^chtennsmmer Het 'ÏSiS Vo'K, Hoogstraat 76 telefoon 268798.- Proveniershuis. -ÏÏLcrschlesestraat 1, tel. Centrale Hulp dienst, telefoon 346030. ar?H!.'S: "'O- Brandweer :.«S3, GG en GD: 2639. ;mÜ?ntra'e Me'<f- en Regelka- 'Sifvan Rijnmond voor '£vten. over vuile lucht, ;»taak. etc.: oio - 150000. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Het college van Burgemeester en Wethouders wil het voorstel per 1 mei, een van Rotterdam geleende sociaal raadsman, in dienst te riemen, op de volgende raadsvergadering bespreken.' In de cbmmissie voor maatschappelijk werk is al uitvoerig óver het voorstel: gediscussiëerd, maar de leden van do KVP en de SGP wilden niet akkoord gaan. x In het raadsstuk zet de 'wet houder uiteen waarom hij de so ciaal raadsman in Schiedam wil hebben. De Sociale Dienst vangt per maand z'n vijftienhonderd telefoontjes op van mensen die - vragen'-'over allerlei zaken be halve over de bijstand. De so ciale raadsman kan die vragen bijvoorbeeld goed beantwoorden. De man, die drie ochtenden per week in Schiedam zit, wordt bij gestaan door eencommissie met vertegenwoordigers van de ge meente, gezinsverzorging, de kruisraad, woningbedrijf,- wo ningbouwverenigingen en' de vakbonden. De aanstelling van de sociaal raadsman gaat Schiedam ruim tienduizend gulden kosten waarop geen subsidie gegeven wordt, omdat de raadsman van Rotterdam geleend wordt. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De 18.000 inwoners van de wijk Groe- nenoord/Kethel hoeven over anderhalve maand niet meer naar de afdeling Bevolking aan de Overschiesestraac voor bijvoorbeeld het aan vragen van een paspoort, toeristenkaart of visakte. Het Schiedamse gemeentebe stuur wil namelijk met in gang van 1 mei een hulpse cretarie openen in het postkan toor' aan het Jac. Urlusplein in Groenoord. Burgemeester en wethouders hebben hiertoe he lsloten, omdat ze niet langer wil len wachten op de totstandko ming van een .wijkcentrum in Groenoord, waarin, volgens de huidige plannen', een hulpsecre tarie zou moeten komen. Met de PTT is kortgeleden af gesproken dat de ambtenaren van de afd. Bevolking voor hun dienstverlenende verk: gebruik ■kunnen maken van het reserve- loket vah liet postkantoor. Hier voor moet de gemeente 2500 gul den per jaar op tafel leggen. 'Als de PTT het loket te zijner tijd voor eigen gebruik nodig heeft, kan in de wachtruimte het nodige- veranderd' worden ten behoeve van een nieuw lo ket. In de komende drukke zomer- maanden willen B. en \V. eerst ervaring opdoen met de nieuwe secretarie. Pas daarna, 'in okto ber of november, zal bekeken worden of uitbreiding van de dienstverlening - in Groenoord noodzakelijk is. Het enige) waardoor de proef nog beïnvloed kan worden, is de vraag in hoe verre de aanloop -van publiek voor de hulpsecretarie een vlotte afwikkeling van PTT-diensten kan belemmeren. m&m (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Stink er niet in. Weiger de huurver hoging tot Rijnmond weer schoon is. Met deze slogan is de Vlaardingëe afdeling vSn het Centraal Actiecomité Rijn mond (CAR) een actie begonnen tegen de maatregelen van minister IJdink. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM De Galilei straat .is ,drie weken afgesloten voor alle verkeer, omdat in die tijd de riolering opgehaald wordt. De buizen, die midden in de straat liggen, zijn tussen de' Halleystraat en de Swammer- damsingel een halve meter .ver zakt. Nog- deze week beginnen de gemeentearbeiders aan 'bet* onderhoudswerk, wat .'ongeveer drie weken gaat duren. 1 De bewoners hebben een brief gekregen, waarin uitgelegd is wat er gebeuren gaat. Ze kun nen hun huis 'bereiken van de kant van de Halleystraat en de Swammerdamsingel af. In de gloednieuwe secretarie zal men de eerstkomende maan den terecht kunnen voor de af wikkeling van de volgende za ken: het uitbetalen van kostwin nersvergoedingen - aan verwan ten van dienstplichtige militai ren) het aanvragen van paspoor ten en toeristenkaarten. aangifte van verhuizing binnen de ge meente, het verstrekken van visakten, en het inleveren 'van verhuiskaarten, rijbewijzenen inentingspapieren. Dé secretarie zal op werkda gen geopend zijn van 8.30 tot 12 uur.. Voor de uitbreiding van haar diensten' in Groenoord "zal de afdeling. Bevolking - geeri nieuw personeel in dienst hoe ven nemen. "Volgens B. en W. kan geout worden uit de huidige formatie. De actievoerders noemen de huurverhogingen "onaanvaard baar zolang de leefsituatie in ons gebied slecht is en slecht blijft". Evenals in andere plaat sen, heeft 't CAR ook in Vlaar dingen de mogelijkheid gescha pen om mensen die de huur verhogingen weigeren juridi sche bijstand te geven. Een spe ciale werkgroep houdt hiervoor zitting op de dinsdagavonden vanaf-.- acht-xtur en de vrijdag-' avonden vanaf zeven uur in het oude Weeshuis aan het Wees- huisplan. In een pamflet noemt het CAR een aantal redenen voor weige- ring." Deze zijn: Iedere huurverhoging in Rijnmond is onaanvaardbaar als gevolg van de slechte leef situatie zoals smog, gebrek aan recreatiemogelijkheden, lawaai, explosiegevaar enz. Oude woningen zijn niet te vergelijken met nieuwbouw (dit wat betreft de zogenaam- de huurharmonisatie). Akkoord .gaan met huurhar monisatie nü wil zeggen dat men akkoord gaat met een ex tra huurverhoging voor meer dere jaren met dezelfde per centages. per jaar (over een steeds hogere huur). Het valt echter te verwachten dat in die zelfde jaren het "woongenot" nog aanzienlijk zal verslechteren in Rijnmond. Buiten deze voor alle Rijn- monders geldende bezwaren, ko men er nog de gebreken aan de woningen die wel voor ieder een verschillend kunnen zijn. Nieuw voor het CAR in Vlaar dingen is dat het in zijn pam fletten in het Turks gastarbei ders attent maakt "op een actie. Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Nu de zon achter de wolken vandaan is gekomen en velen van de warmte en een frisse dronk ge nieten op''een terrasje, is het misschien een goed idee om een bezoek te brengen aan de Heemtuin in de Mamixlaan. Onze fotograaf deed het tenminste en peitoot van de plan ten die er zijn te bewonderen. Met een handleiding bij zich bekeek hij dé prachtige flora van de Heemtuin .die dank zij een gevarieerde bodem- opbouw kan bloeien. Deze handleiding is voor dertig cent verkrijgbaar bij de Heemtuin, de openbare leeszalen van de gemeente-bibliotheek in de Fransenstraat en de Dirk de. Derdelaan en. in het Gemeentelijk Voorlichtingsbureau aan het Veerpiein. mmmm w (Van een onzer verslaggeefsters) MAASSLUIS -L De- fractie van de Partij van de Arbeid in de Maassluise gemeenteraad vindt dat er een ton beschik baar moet worden gesteld voor het planten van snel groeiende bomen en planten. Onder het motto er moet meer geld komen om het milieubederf te bestrij den becijferden de Maassluise ■socialisten dat er op de begro ting voor 1973 best 100.000, kan worden uitgetrokken. Burgemeester en wethouders hebben inmiddels al laten we ten zich met net streven van de PvdA-Xractie te kunnen - vereni gen en dat er zo spoedig moge lijk een plan zal komen over het beplanten van de bermen langs de Westlandseweg en delen van de Westwijk. MAASSLUIS In gebouw De Ark aan de Rembrandtlaan in Maassluis wordt woensdagavond 22 maart om half acht de open bare vergadering' vah de com missie voor sociale zorg en volksgezondheid gehóuden. Op de agenda staan'de subsidiever lening aan de Rotterdamse Am- manstichting en het beschikbaar stellen van een krediet ten be hoeve van een zogenoemde „pro- jektboy". Voor een aantal extra voorzieningen aan dit apparaatje dat in het bedrijf voor gemeen telijke sociale werkvoorziening wordt vervaardigd moet een be drag van ruim 12.000 gulden op' tafel komen. Van een onzer verslaggevers MAASSLUIS De NV Touw- en Staaidraadfabriek Holland heeft aan de hinderwet vergunning aangevraagd voor het uitbreiden en wijzigen van haar touwfabriek aan de Lange Boomstraat nummer 33. Tegen het verlenen van deze vergunning kunnen tot uiterlijk maandag 27 maart a.s. schrifte lijke bezwaren worden inge diend, Mondelinge bezwaren kunnen worden ingebracht, op donderdag 6 april ota, 10 uur in de in het gemeentehuis te hou den hoorzitting. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Het spreek uur van de wethouder van so ciale zaken en volksgezondheid, mevrouw L. van Duijn-Spruijt, zal maandag niet doorgaan. Me vrouw Van Duijn is verhinderd vanwege ambtsbezigheden. Goede'Havenlcerk: nieuice bestemming (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Het lot van de Goede Havenkerk aan de West- frankelandse dijk is gisteren be zegeld: ais er voor 1 april geen koper voor de Julianakerk is,' wordt de Goede Havenkerk ver kocht aan de Provinciale Biblio theek van Zuid-Holland. Het voorlopig koopcontacrt is gete kend voor. een bedrag van 450.000 gulden. De kerk moet de overdracht- kosten betalen, zodat er uitein delijk 420.000 gulden overblijft om de financiële tekorten van de Gereformeerde Gemeente te dek ken. Als de koop van de Goede Havenkerk inderdaad doorgaat, kunnen Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland nog roet in 't eten gooien, door geen geld ter be schikking te stellen. IHC-Gusto heeft de kerkenraad ook nog een bod op de kerk ge daan, maar dat kwam eigenlijk al toen het koopcontract met de bibliotheek al getekend was. Ook zaten er aan het bod van Gusto te veel haken en ogen vast. aldus de wijkpredikant van Zuid, de heer J. Schuring. Het ziet er niet naar uit, dat er voor 1 april eën serieuze ge gadigde voor de Julianakerk komt opdagen. Het comité Bui tenlandse Werknemers vond het gebouw erg geschikt voor de godsdienstoefeningen voor de Mohammedanen, maar er was geen geld om de kerk te kopen. Tot grote spijt van dominee Schuring, die veel liever de "Ju-- lianakerk kwijt is, dan de mo derne Goede Havenkerk. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM In de gemeen telijke singels en vijvers zijn de zwanen weer verschenen. Door de Plantsoenendienst >zijn de grote vogels kortgeleden uit hun winterkwartier in het Prinses Beatrixpark gehaaid en overge bracht naar de stadswateren. De zwanen worden in de winter maanden in het Beatrixpark ge concentreerd om te voorkomen, dat ze gaan zwerven, maar ook omdat op deze mafiier de ver zorging van de dieren eenvoudi ger en doelmatiger is) (Van een onzer verslaggevers) MAASSLUIS In Maassluis zullen alle gemeentediensten en -bedrijven op vrijdag 31 maart (Goede Vrijdag) voor het pu bliek gesloten zijn. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM/VLAARDINGEN Om eventuele moeilijkheden in de toekomst te voorkomen, willen B. en W. duidelijk zien vast gelegd dat er op het Schiedamse woonwagenkamp bij de Schie maximaal plaats is voor 45 woonwagens. Het college heeft hiervoor de raad een voorstel ter goedkeuring toegestuurd. De maatregel het duidelijk vaststellen van een maximum-capaciteit is twee jaar geleden al in de landelijke woonwagenwet vastgelegd om te voorkomen, dat groepen rondtrekkende woonwagenbewoners de leefbaarheid van een kamp zouden aantasten. In verband met plan nen tot decentralisatie van woonwagenkampen in het Rijnmond gebied is het mogelijk dat na 1 mei 1973 de maximumcapaciteit opnieuw wordt bekeken. t VLAARDINGEN In het wijkcentrum De Heipaal aan de Reigerlaan in Holy kan men in 't vervolg elke dinsdagavond van acht tot elf uur klaverjas sen; op zondagavond is er een instuif voor jongeren, een sit-in en op zaterdagavond om de veertien dagen vanaf acht uur een discotheek. Morgenavond de eerste keer en verder op 1 april, 15 april enzovoort. SCHIEDAM De in ons voetbalxooster aangekondigde wedstrijd Den Hoom-Schie- dam is gewisseld. Den Hoorn komt naar Schiedam, zo laat' voorzitter Jo van der Touw ons. weten. MAASSLUIS VDL gaat niet vriendschappelijk spelen tegen RKWIK. Reden om het niet te doen, is het door de KNVB vaststellen van de in haalwedstrijd VDL-ASW. Om half drie gaat deze wed strijd, waarin voor beide par tijen niets meer op het spel staat, van start. MAASSLUIS MSV71 zit in moeilijkheden. De voetbal lers van deze club kunnen hun thuiswedstrijden niet meer op het eigen veld spe len. Het terrein moet worden veranderd. Dank zij de me dewerking van VDL zijn de moeilijkheden voor MSV voorlopig opgelost. VDL geeft MSV voor enkele maanden onderdak. SCHIEDAM Het bestuur van de zomeravondvoetbal lers ABC, heeft donderdag een vergadering gehad met de Schiedamse scheidsrech ters. Nu het zomeravondvoet bal voor de deur staat, werd weer een tbroep op de arhi- ters gedaan om hun mede werking. Zeer veel scheids rechters hebben zich opgege ven. Zoveel zelfs, dat er kans is dat bij belangrijke wed strijden neutrale grensrech ters aanwezig kunnen zijn. Er wordt gespeeld op de velden van DWS, Demos, SVDPW en UVG. Het veld van Schiedamse Boys komt in reserve als uitwijkmoge lijkheid. De competitie begint eerder dan andere jaren. Op 2 mei gaat de bal rollen. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Het aan gekondigde bezoek van on- derwijs-staatssecretarfs mr. C. Schelfhout op 20 april aan Schie dam, Vlaardingen en Maassluis gaat niet door. De bewindsman moet die dag in de Tweede Kamercommissie aanwezig zijn. Het oriëntatiebezoek zal op een later tijdstip doorgaan. ROZENBURG (ANP) De 70-jarige A. Groeneveld uit Oostvoome is donderdag om het leven gekomen toen hij in Ro zenburg met zijn brommer door een auto werd gegrepen. Volgens de politie was de man onvoor zichtig overgestoken. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De jeugd gemeenteraad van Vlaardingen vergadert op donderdagavond 23 maart om half acht in de trouw- zaal van het stadhuis. Wederom staat het onderwerp „Jeugd" op de egsnda. De Stichting Collectieve Israël Actie heeft zondagmórgen om kwart over acht een bijeen komst in het Groothandelsge bouw. Er wordt informatie ge geven over "immigratie én inte gratie in Israël. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM De Schiedamse Raad voor Jeugd en Jongeren vergadert dinsdag 21 maart in ,,'t Raadhuis" aan de Schiedam seweg in Blijdorp. Tijdens de vergadering kunnen een deel van de resultaten van de inven tarisatie-enquête bekend ge maakt worden. De staf van de SRJJ is nog steeds bezig met de uitwerking van alle gegevens, die de Schiedamse jeugdvereni gingen opgestuurd' hebben. De werkgroep Speelgelegenhe- den komt waarschijnlijk ook met een concreet plan op de proppen, De laatste besprekin gen met een wijkvereniging worden maandag gevoerd. Vóór de zomer moet er een avontuur lijke speelplaats voor de Schie damse jeugd zijn. dat wil de SRJJ al vast,kwijt. De vergade ring in het padvindersgroepshuis begint om acht uur. -Êlf'T

Het Vrije volk | 1972 | | pagina 1