tlaassluise troepen op oorlogspad.. Voldoende recreatie In sloot gereden Maassluis emene Inbrekers bende aangehouden Iets voor jou? Lezers service mÊmMmÊmmÊmÈÊfflfflÊMMÈmm mwïmmmmiËmm m Wereldwinkel wegens sterfgeval geopend Baclipleinbos nu: Metropad Twee gratis films in Visserijimiseum sssjiii UB Nacompetitie Excelsior-M m Bevolking toegenomen Openingstijden bureau paspoorten Spelende kinderen laten trein stoppen Doorgereden na aanrijding Jongen zakt cloor dak Inbraak in soos De Waag wsmsmmmsÊsmm mÈiÈÊmÊmsSmm VVD komt bijeen Auto's hij botsing zwaar beschadigd Het Vrije Volk Uw sportkrant IÉ#: WÊWÊMÊÊUÈUHÊMM giiiiiiiiiiiifiiiiiiiiii! b mz SIS mmm SCHIEDAM Voor al uw verlichting-stereo-app. klenren-T.V. (Van een onzer - verslaggevers) MAASSLUIS De nieu we aula op de algemene begraafplaats van Maassluis is gereed. Het sobere ge bouw staat aan de straat zijde van het Prinses Julia- naplantsoen en is met eén houten luifel met het rechts van de ingang staande dienstgebouw verbonden. Enige technische hulpkrachten (65 4- Schiedam Vlaardingen Maassluis Sportraad DINSDAG 4 APRIL 1972 HET VRIJE VOLK PAGINA 7 /(Van een onzer verslaggevers) - 'MAASSLUIS Maandag morgen vroeg werd de Maas- sluise bevolking opgeschrikt door het gebulder van kanon nen. Het was het vertreksein van een peloton van 21 man met een zestigtal voetvolk, le den van de CJV-groep Nil Desperandum, die voor de zo veelste maal Den Briel gingen innemen. Om half tien ging de vloot, bestaande uit het slagschip Scheepmaker 1, het' troepen transportschip Diana en welge teld vijf stormsloepen de Wa terweg op, nagestaard door verwanten en vele anderen onder wie burgemeester W. D. J. van Dijck. Het afscheid was wat bedrukt, evenals het weer, dat echter in de'loop van de dag opklaarde, al was er een stevige 'bries. In Den Briel werd het werk door de Maassluisers, die in het verre verleden veerman Koppelstok ook op straat zou den zijn tegengekomen, ge klaard. Slachtoffers vielen er niet. Wel werd er vriendschap gedronken op het Brielse slag schip Admiraal. Een oorkonde, ondertekend door schout en schepenen van Maassluis werd aldaar overhandigd. De 81 Briellevaarders, onder wie dertig dames, meerden om half acht weer af in de haven van Maassluis, zonder verliezen te hebben geleden, wel vermoeid, maar zeer voldaan. Het was weer een geslaagde tocht. Al het kruit was niet ver schoten. Dat bleek in de a- vonduren, toen de Geuzen met hun gevolg onder grote be- langstelling door Maassluis trokken op weg naar burge meester W. J. D. van E"ijck en echtgenote in het Vondelpark. Het geschut door. bulderde maar De commandant H. de Haas en J. van Noord, vergezeld van hun gades, boden burgemeester Van Dijck, die trots was op de verrichtingen v.d Maassluisers tegen de Spanjaarden, namens de burgerij van Brielle de zil veren geuzenpenning aan. Daarna werd er door het ge zelschap in gebouw Sursum Corda het Geuzenfeest weer gevierd. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De Stichting Jeugd- en Jongerenwerk in op richting is van mening dat er in het centrum van Vlaardingen vol doende mogelijkheden aanwezig zijn om aan de behoefte van de jeugd op het gebied van ontspanning te voldoen. Tekortkomingen liggen met name voor de groep van zes tot vijftienjarigen voornamelijk in de Zuidwijk en in Holy, aldus het bestuur van de stichting. Het bestuur sprak er verder zijn verbazing over uit dat de Stich ting niet is betrokken bij de aktiviteiten van de Jeugdgemeente- raad met betrekking tot het jeugdbeleid in Vlaardingen. Het be stuur was verder vrijwel unaniem van mening dat de wethouder voor jeugdzaken (is nu'Jac. van der Linden (k.v.p.)) deel moet uit maken van het dagelijks bestuur van een op te richten Vlaardingse Raad voor Jeugd- en Jongerenwerk. (Van een onzer verslaggevers) MAASSLUIS Met de slo gan „Wegens sterfgeval geo pend!!!" wil de Wereldwinkel in Maassluis weer eens aandacht vragen voor de moeilijkheden in de ontwikkelingslanden: „Vreemd, een winkel wegens sterfgeval geopend? Helemaal niet, als u bedenkt dat op die manier sterfgevallen kunnen worden voorkomen", staat in 'n persbericht. De Wereldwinkel Maassluis doelt op de sterfgevallen in Vietnam, op Portugese koffie plantages in Angola en aan de miljoenen hongerenden in Bangla Desh. Zij roept iedereen op produkten te kopen waarvan de opbrengst voornamelijk ten goede komt aan bevolking van het land van herkomst. In de Wereldmarkt van Maas sluis in het Govert van Wijnhuis aan de Noordvliet 19 zijn die produkten te koop naast allerlei kunstvoorwerpen uit arme lan den. In de Wereldwinkel kun nen belangstellenden zich ook opgeven voor het organiseren van aktiviteiten in het kader van de komende Vredesweek. Opgave is ook mogelijk bij Marieke van Dam, Vermeerlaan 14, telefoon 01899-2661. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De nieuwe aanplant ,bij het Baehplein het zogeheten Bachpleinbos is die naam weer kwijt. Achter af bezien vond-Gemeentewerken de naam' Iéts"' te overdreven, gezien de beperkte omvang van de aanplant. Het Bachpleinbos heet nu voortaan: Metropad. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Zaterdagavond is ingebroken in de sociëteit De Waag aan de Lange Nieuwstraat. Ontvreemd zijn: twee platenspe lers ter waarde van 900.een lichtorgel ter waarde van 1500.en een mengpaneel met een waarde van 900. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De 56-jarige ambtenaar uit Schiedam L. Q. is zondag met zijn auto in de sloot langs de Olympiaweg ge reden. De man kwam met de schrik vrij. Hij moest het stuur omgooien voor een auto. die plotseling van het parkeerter rein kwam. De 24-jarige Schïedamse expe diteur F. v. d. H. kreeg ook een nat- pak toen hij maandagavond met zijn wagen in het water naast de Polderweg belandde. De expediteur was verblind door een tegenligger. Ook hij kwam er zonder kleerscheuren'af. Zijn wagen staat bij het hoofdbureau voor een technisch onderzoek. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN In de maand april draaien in het Vis serijmuseum weer twee films me gratis toegankelijk zijn voor de museumbezoekers; elke za terdag-, zondag-en woensdag middag om half vier „~?dp}aal wordt met de film bnjfnetvisserij anno 1922" aan dacht besteed aan de haring visserij vanuit Vlaardingen. De mm, een halve eeuw geleden door Polygoon gemaakt,bevat verslag van een reis met JÜLYkardlngse loggèr. Verder ™°rdt ruime aandacht besteed aan de activiteiten aan de wal to, #e kuiperijen, de haring- vispakkerijen en de to- r<mkijker. Het tweede filmpje werd ge- aakt aan boord van het nieu we nospitaalwerkschip De Hoop h£L ,P,rins Claus- Het is een e kleurenfilm over het werk ®n boord van de vierde De -™*>p die nu alweer enkele ja- iren in vaart is. llillli i f I i ui i n i v A tete-teyte; v 'v: ;y/ x; 'y»:'/';'Aw Lr"/ Broersvest 58, tel. 2&77J.8 Nietiwlsndplein 57, tel. 70.11.60 De royaal en functioneel in gedeelde aula heeft in het voor portaal een toilet en een ruimte voor centrale verwarming. De hal gaat over in de wachtkamer die ook als condoleanceruimtë kan worden gebruikt. Die hal is I (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De Vlaardingse afdeling van de WD komt' donderdagavond 13 april om acht uur bijeen in de kantine van Madern's Graveer- inrichting, Azaleastraat 41. De leden bespreken dan de nota Volksgezondheid van het hoofd bestuur van de VVD. Het ex- raadslid mevrouw drs. H. A. Bleeker-van Styrum zal dit on derwerp inleiden. Op 15 mei komt het Tweede Kamerlid de heer L. M. de Beer naar Vlaardingen om te praten over „27 jaar woning bouw". Onderwerpen in zijn speech zullen zijn: huurharmo- nisatie, huurliberalisatie, indi viduele subsidie, grondpolitiek, verantwoordelijkheden van de gemeenten en kwaliteit van de woningbouw. weer verbonden met de ruimte waar de overledene wordt opge baard. Daarachter bevindt zich een betegelde koelcel waar het lichaam desgewenst vanaf het tijdstip van overlijden tot aan. de begrafenis kan worden be waard. De vloer van de stemmige aula bestaat uit tegels van gewassen grintbeton, een wand bestaat uit geschulpte stenen (met inge bouwde verlichting), de andere wand bestaat geheel uit glas, het plafond is van hout. In de hal is plaats voor 150 mensen (hon derd zitplaatsen en ongeveer vijftig staanplaatsen). Er bevindt zich een fraaie plantenbak, die evenals de tuinaanleg door de af deling Plantsoenen van gemeen tewerken werd verzorgd. Het ontwerp van de nieuwe aula is' van.de heer O. Kuiper, adjunct- directeur van gemeentewerken. Bouw en inrichting hebben on geveer 180.000 gulden gekost. De nieuwe aula komt in, de plaats van het oude gebouw dat door gebreken en ruimtegebrek reeds lang niet -meer voldeed. Het zal -worden gesloopt. De na-competitie, georgani seerd door de v.v. Excelsior/M, waaraan wordt deelgenomen door clubs uit Maassluis, Maas land, Maasdijk en Rozenburg, vangt aan op maandag 1 mei a.s. tussen MW'27 en Excelsior. Verdere programma: woensdag 17 mei: Rozenburg - MW'27; zaterdag 20 mei: VDL - Excelsior /M; woensdag 24 mei: Maasdijk - Rozenburg; zaterdag 27 mei: Ex celsior/M - Rozenburg; woensdag 31 mei: VDL - Maasdijk: zater dag 3 juni: Maasdijk - MVV '27; zaterdag 10 juni Rozenburg - VDL; Woensdag 14 juni: MVV '27 - VDL en zaterdag 17 juni: Excelsior/M - Maasdijk, Inzet is een bedrag van ƒ250,- aan waardebonnen voor het win nende elftal. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN In de maand februari is de Vlaarding se bevolking weer iets gestegen. Na de daling met 37 in januari steeg het aantal inwoners vorige maand met 141 tot 81.679. Op 1 januari was het 81.575. In februari telde men 142 ge boorten. Er overleden 42 mensen. Van buiten Vlaardingen vestig den zich 403 nieuwe inwoners, er vertrokken 362 mensen. In februari werden 31 huwelijken gesloten en vijf echtscheidingen uitgesproken. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Het bu reau paspoorten van de gemeen tesecretarie zal gedurende de maanden mei, juni en juli op vrijdagavonden van zeven tot negen uur zijn geopend. Een pas poort of toeristenkaart die (of dat) op vrijdagavond wordt aan gevraagd kan reeds de daarop volgende woensdag worden af gehaald. Bij aanvraag van een nieuw paspoort moet men een oud reisdocument en twee recen te pasfoto's meenemen. De kos ten van een paspoort zijn 33,00 en voor een toeristenkaart 13.50. (Van een onzer verslaggevers) MAASSLUIS In het week einde moest ter hoogte van de Merellaan in Maassluis-west op nieuw een trein stoppen omdat zich op de baan kinderen be vonden die onder het rasterwerk waren door gekropen. Herhaal delijk komt het voor dat de kinderen de spoorbaan als speel plaats gebruiken met alle ge varen vandien. Zowel de politie als de directie van de NS doen een beroep op ouders en anderen om de kin deren van het gevaarlijk spel af te houden. Men kan de politie bellen op het alarmnummer 4444. (Van een onzer verslaggevers) MAASSLUIS Op de P. C. Hooftlaan in Maassluis reed in het weekeinde de 45-jarige J. I. v. d. B. opeens linksaf waar door de 37-jarige H. J. van R. klem werd gereden Persoon lijke ongelukken deden zich niet voor, doch de auto's werden zeer zwaar beschadigd. (Van een onzer verslaggevers) MAASSLUIS Op de P. C. Hooftlaan reed de 22-jarige J. v. d. B. uit Oostvoome vrijdag nacht geparkeerde auto's aan. Hij reed door zonder zich om de schade te bekommeren. In een nabijgelegen, straat vond de po- li tie v. d. B. die rustig in zijn auto lag te slapen. Na ontnuch tering op het politiebureau werd hij zaterdag vrij gelaten zonder rijbewijs dat werd ingevorderd. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De Schïedam se politie heeft in het weekend twee groepen jongens aange houden, die inbraken pleegden in sportkantines. De beide jeugd bendes hebben voor ruim acht honderd gulden ontvreemd aan snoep, tabak, frisdranken en geld. Ze wérkten onafhankelijk van elkaar en zijn op heterdaad betrapt in het Harga-sportpark. Eén groep kwam uit Vlaardin gen en is al aan de Vlaardingse politie overgedragen, omdat ze daar een groot aantal inbraken hebben gepleegd. Het zijn: de 16- jarige M. v. L., de 11-jarige N. v. R. en de 11-jarige L. P., alle drie scholieren. De Schïedamse groep die al is voorgeleid aan de officier van justitie in Rot terdam bestond uit: de 14-jarige J. P. F. en de 14-jarige Ph. van O., eveneens scholieren. De Schïedamse groep was vanaf no- (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Bij het spelen ir. de afbraakpanden aan de Grofbaan is de 11-jarige Hans H. uit Schiedam gewond ge raakt, toen hij door een dak zak te. De jongen :s door de GG en GD naar het Gemeentezieken huis gebracht waar bleek dat hij een flinke hersenschudding had opgelopen. MAASSLUIS In het gemeentemuseum van Maassluis, Zuid- dijk 16, wordt tot en met 24 april een ten toonstelling gehouden van wandkleden en geknipte grafiek van Ans de Groot. Ans de Groot is via haar beroep, lerares naaldvakken, begonnen met het maken van wandkleden. Banketfabriek W KESTER N.V., Broersveld 67 Schiedam vraagt voor haar werkplaats voor halve dagen of hele dagen. Aanmelden op ons kontoor-. Broersveld 67 Schiedam Telefoon 264855, vragen naar dhr Osephius R N.V REPRODUCTIEBEDRIJF EN TEKENMATERIALENHANDEL R'69 SCHIEDAM/WADDINXVEEN Wij zoeken een leuke assistente van pl.m. 17-18 jaar. Liefst met Mulo-opjeiding voor onze reproductieafdeling en verkoop technische materialen. Sollicitaties worden ingewacht op Parkweg 160 Schiedam of na telef. afspraak er 702097 na 19 uur 263691 de heer N. M. Y Bouman. Alarmnummers: Politie, Lange Nieuwstraat 53, tel. 369333. Brandweer. Singel 8!a, tel. 268378. Apotheekbuip, tel. 264918. Centrale Meld- en Regel- kamer van Rijnmond voor klachten over stank, vuile lucht etc.; 010 - 150000. Gemeenteziekenhuis Schiedam, Burgemeester Knappertlaan 25. telefoon 268126. Zaal 1.30 tot 2 uur en 7 tot 7,30 uur. Klas 12» tot 3.00 uur en 7 tot 8.30 uur. Kraamafdellng 1.30 tot 2.30 uur en 7 tot 7.30 uur. Dr. Noletstichting, Stad- houderslaan 98, Schiedam, telefoon 260080. Derde klas 1.30 tot 2 uur en 7 tot 730 en tweede klas 1.30 tot 2.30 en van 7 tot 8 uur. Eerste Klas 12.30 tot 2 uur en 7 tot g uur. Kinderafdeling: zon dag. dinsdag, woensdag, vrijdag en zaterdag van 1.30 tot 2 uur. Maandag en don derdag van 6 tot 6210 uur. Belangrijke adressen en te lefoonnummers: Klachtennummer Het Vrije Volk. Hoogstraat 76 telefoon 268798. VVV. Proveniershuis, Overschiesestraat 1, tel. 266080. Stichting Centrale Hulp dienst. telefoon 346030. Gemeentelijke Sociale Dienst. Broersveld 144, tel. 264816. Gewestelijk Arbeidsbu reau Nieuwe Waterweg Noord. van stingelandt- straat 25. Vlaardingen. tel. 705380. Afdeling Plantsoenen. Fokkerstraat 35. tel. 154605 en 7098Q7. Afdeling Riolering en Be strating. Jan van Riebeeck- weg 21, tel. 377300. Gemeentearchief. Oude Kerkhof 5. tel. 266727. Gemeentelijke Technische Bedrijven, Dwarsstraat 42. tel. 264S80. Gemeentelijk Bureau voor Hulsvesting, Westmolen straat 26, tel. 267756. Gemeentelijk voorlich tingsbureau, Nieuwstraat 26. tel. 269051. toestel 174. Relnigings- en ontsmet- tingsdienst. Buitenhavenweg ISA tel. 264895. Algemene Begraafplaats. Laan van SpSertngshoefc, tel. 711222. Afdeling Onderhoud Ge bouwen. Korte Haven 33, tel. 269320. Afdeling Technische Werkplaats. Singel. tel. 268280. Gemeentewerken. Korte Haven 33. tel. 269320. Gemeentelijke sociale dienst. Fransenstraat 31, tele foon 330244. Woningbedrijf, Emaus 31. telefoon 350411. Wonlngdienst. Lange Haven 145. telefoon 269375. Gewestelijk Arbeidsbureau Nieuwe Waterweg Noord. Van SUngelandstraat 25, tele foon 305300. Stichting hulp aan buiten landse werknemers. Binnen singel 39. telefoon 351993. Actie Moeders voor Moe ders. Boerhaavestraat lel. 346030 - 340534. VVV. Westhavenkade 1. te lefoon 348648. Politie, brandweer. GG en GD 344444. Apotheken: Backer Hoog straat 228, telefoon 342162. Bot, Blllitonlaan 66. telefoon 344729. Van der Corput. Schledam- seweg 83, telefoon 343224. Delta. Floris de Vijfdelaan 712. telefoon 348883. Van Hogenderp. Van Ho- gendorplaan 129A. telefoon 704233. Hoylede, De Loper 18. tele foon 350458. Walrave, Hoflaan 49. tele foon 342093. Wester. Voorstraat 53. tele foon 342683. Kiachtendienst bezorging Het Vrije Volk: elke avond van half zeven tot half acht, telefoon 111030. Op zaterdag van 9-6 uur. Zondagsdienst Vlaardingse huisartsen: Van zaterdagmor gen tien uur tot maandag morgen acht uur kan men zich wenden tot de telefoni sche boodschappendienst 206611. Kraamcentrum van het Groene Kruis voor Vlaardin gen. Maassluis en Maasland. Schtedamseweg 99, Vlaardin gen, tel. 342867. Belangrijke adressen en te lefoonnummers in Vlaardin gen: Politie. Delftseveer 6, tele foon 342355. Brandweer. Hoflaan 13, te lefoon 343099. GG en GD, Hoflaan 7, tele foon 343541. Gemeentearchief. Plein Em aus 5, telefoan 342972. Gemeentelijke energie- en waterleidingbedrijven, Hof laan 25, telefoon 354444. Gemeentelijk voorlichtings bureau. Veerpleln 118 (onder Liesveldviaduct). telefoon 342415 Of Vla 344544. Gemeentelijk bureau voor huisvesting. Hoogstraat 220. telefoon 344544. Relnigings- en ontsmet- tingsdlenst. Hoflaan 3, tele foon 342212. Partij van de Arbeid-om- budsman houdt iedere tweede en vierde donderdag van de maand zitting in het Volksge bouw aan de Schiedamseweg 12 van half acht tot half tien. Is ook te bereiken vla post bus 5 in Vlaardingen of tele foonnummer 355979. Jongeren Advies Centrum Vlaardingen. Pleter Karei Drossaartstraat 210, telefoon 344713, Dagelijks van zeven tot twaalf uur 's avonds, op zaterdag en twee tot twaalf uur. Het JAC-Maassluis Is te be reiken onder telefoonnummer 01893 - 7763. Politie: '775. Brandweer 3333, GG en GD: 2639. Centrale Meld- en Itegclka- mer van Rijnmond voor klachten over vuile lucht, stank, etc.: oio - isoooo. VLAARDINGEN De Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie komt maandagavond 10 april om half acht in een openbare vergadering bijeen. De vergadering wordt in het stadhuis gehouden.

Het Vrije volk | 1972 | | pagina 1