Massale inenting tegen mazelen Tijdelijke bushalte lijn >3 bij Lisztplein en Schubertplein Lezers service VOBRIUIN VRIENDEN y Eigenaar gebonw Irene voer dilemma Motie tegen huurwet afgestemd Wtm SNELLE ASFALTERING Politie zoekt getuigen van busongeluk Boerhave- laan opgebroken Mini Mik Show MS®®*® ■«URM GEREEDSCHAPPEN (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Ge bouw Irene aan' de Nieu we Haven sluiten en ver kopen of de -gemeente vragen bij te springen om de concurrentiepositie te genover bijvoorbeeld het Passagetheater te verbe teren; dat zijn' de twee mogelijkheden? waar het bestuur van „De Belan gen", eigenaar van Irene," deze maand over moet beslissen. De zaak duldt geen lan ger uitstel, want het hangt van deze beslissing af, of verdere dringend noodzakelijke investerin gen verantwoord zijn of niet. Eremedailles uitgereikt msM Aantal inwoners teruggelopen Verkeerde inhaal manoeuvre Door kelderluik gevallen Schiedam Henry Dunant Vredes- werkgroep Zwemdploma's Postduiven Modelflat Diefstallen wit auto's Negentien auto's van weg gehaald Faggioni weer in Schiedam Een juweel is deze PUNTENSCHAAL JUWEEL. van 13.90 voor Natuurlijk bij: Broersvest 52, Schiedam Telefoon 267594 Donderdagavond koopavond DONDERDAG 4 MEI 1972 HET VRIJE VOLK PAGINA 19 4 vragen K*. JSf^&iez* ,A - De ledenvergadering van „De Belangen" heeft het be stuur gisteren geen duidelijke weg gewezen, over wat er nu met Irene moet gebeuren. Omdat de zalen constant on derbezet zijn het verhuur- percentage is 65 percent komt de exploitatie van het gebouw erg ongunstig uit. Dit jaar een verlies van 15.000 gulden. De aanschaf van een nieuwe centrale verwarming zou. „De Belangen" de weg naar het faillissement doen inslaan. Het Bestuur van „De Be langen" heeft -daarom voorge steld om gemeentelijke sub sidie te gaan aankloppen. Spe culerend op het feit dat Irene van cultureel belang is voor Schiedam, dacht het bestuur de subsidie te kunnen be machtigen. De vereniging, die vooral de belangen van de Neder lands Hervormde Kerk be oogt te dienen, wil tenminste 50.000 tot 75.000 gulden spen deren aan het opnieuw laten inrichten van Irene. Alleen met pluche stoelen en luxere vloerbedekking kan op den duur tegen zalenverhuurde- rijen als het Passagetheater geconcurreerd worden, zo re deneert het bestuur. Het is onmogelijk de huren van de zalen te verhogen, om dat de huurders dan waar schijnlijk weglopen en de be zetting nog lagei wordt. Vol gens „De Belangen" verkeert Irene in een oneerlijke posi tie, omdat de gemeente, ker ken en scholen vaak gratis of tegen erg lage prijzen ruimte ter beschikking stel len voor vergaderingen. Een extra reden waarom „De Be langen" meent te mogen re kenen op gemeentelijke sub sidie. De andere mogelijkheid is de verkoop van het gebouw. Een paar leden van „De Be langen" wezen er gisteren op, dat op die manier beter al léén de belangen van de kerk kunnen worden gediend. Ire ne brengt waarschijnlijk 200 000 gulden op, zodat ,.De Belangen" van de rente ai- leen haar werk al kan doen. Toch wil het bestuur Irene met zomaar prijsgeven, om dat de hervormde belangen in Irene gediend worden door het tegen grote reduktie ver huren van zalen aan kerke lijke verenigingen. De voor zitter van „De Belangen"': „Irene is voor heel Schiedam belangrijk. Daarom magde gemeente ons eigenlijk niet dwarszitten". il® Het gebouw Irene aan de Nieuwe Haven. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Het is wet en wij moeten hem uitvoeren, al zijn we het er niet mee eens; dat moest de gemeenteraad dinsdagavond concluderen na 'n wat moeizame discussie over de voorgestelde huurverhogingen. Zeker de PvdA- en CPN-fracties konden zich niet verenigen met een verhoging zonder woning verbeteringen daaraan vastge koppeld. Maar protesteren bleek tever geefs; zelfs een motie opgesteld door de heren Voorwald, Eens man, Boschman en Wiegman, waarin de huurwet veroordeeld werd haaide maar dertien stem men. In de motie werd ook voor gesteld het extra geld, dat de woningbouwverenigingen uit de huurverhogingen vergaren, in 'n fonds voor woningverbetering storten. Het voorstel betekent voor Schiedam, dat de huren met zes tot acht percent omhoog gaan, zodat niet het aanbevolen pun- tenstelsel is gevolgd, omdat dat te onvoordelig uitkomt voor de goedkoopste nieuwbouwwonin gen. Daar zitten meestal men sen in, die uit een saneringswijk komen, waar ze nog minder huur betaalden. SCHIEDAM Loco-burge meester mevrouw Verweij heeft zondagmiddag aan twee mede werkers van de Verenigde Glas fabrieken de eremedaille ver bonden aan de Orde van Oranje Nassau in brons uitgereikt. De heren J. Gloudemans, machine bankwerker en M. P. Lucas, overmetselaar, kregen de me daille in verband met hun lang durige en trouwe dienstvervul ling. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Alle Sehie damse kinderen kunnen:' vanaf 15 mei ingeënt worden tegen mazelen. Onder auspiciën van de Stichting Kruisraad kunnen de ouders hun kinderen van één jaar of ouder voor tien gulden laten vaccineren in de consulta tiebureaus. Schiedam is de eers te stad in Nederland waar de inenting tegen mazelen massaal ter hand wordt genomen. De initiatiefnemers de dokto ren Moor, Van der Veer en Ste vens verwachten veel belang stelling voor het vaccineren, om dat mazelen altijd nog een vrij gevaarlijke kinderziekte is. Veel patiëntjes zijn een paar weken goed ziek en moeten drie of vier keer de dokter thuis ontvangen. Dat moet, zo redeneren de art sen, de ziekenfondsen toch meer kosten dan de inenting van een tientje, die ze nog niet willen betalen. Van de vaccinatie worden de kinderen nauwelijks ziek. Op de vijfde tot twaalfde dag na de inenting kan een beetje koorts voorkomen met wat huiduitslag. De bescherming die het vaccin geeft, is identiek aan die van een eenmaai doorgemaakte in fectie met het mazelenvirus. is* Élvï A.-t- s •iiiMiiHju.L-y-ii.-T-:>. -f .vm-ïy-rTE. iWfTivnvi .SCHIEDAM Wie gezien heelt hoe de 81-jarige mevrouw M. van Wijk-Jansen vrijdag 21 april onder een bus op de Nieu we Damlaan terecht is geko men, wordt verzocht zich te melden bij de politie. De ware toedracht van het ongeluk, waarbij het rechterbeen van mevrouw Van Wijk totaal werd verbrijzeld, is nog steeds niet hekend. Waarschijnlijk is ze bij het uit- stappenstappen aan de halte van hjn 53 op de Van Haarenlaan/ Nieuwe Damlaan gestruikeld en onder de bus terechtgekomen. De chaufleur heeft haar niet in z'n spiegels gezien, maar stopte "heet nadst hij opgetrokken was. omdat-h ijgegil hoorde. Het ongeluk gebeurde vlak voor de spoorwegovergang om ongeveer half vièr. Getuigen kunnen zich melden aan de Lange Nieuw- starat 155, bij de verkeersdienst van.de politie. Telefoon 260760, (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Het werk aan de nieuwe hoofdriool in Schiedam-Noord levert de be woners na alle nadelen van wegenomleg- gingen toch een voordeeltje op. Omdat de Zwaluwlaan niet bereden kan worden, rijdt lijn 53 langs het Lisztplein en het Schubert- plein. Daar heeft de RET op verzoek van de wykvereniging Groenoord nu een tijdelijke bushalte aangelegd, zodat de bewoners van de pleinen eindelijk een halte vlakbij huis hebben. Vooral voor bejaarden was de afstand naar de dichtstbijzijnde bushalte aan het Bachplein vaak bezwaarlijk. Toch heeft de RET de wijkvereniging verzekerd, dat het voorlopig om een tijdelijke halte gaat: zo dra de Zwaluwlaan weer berijdbaar is, ver valt de tydelyke halte bij de flats van het Lisztplein en het Schubertplein. SCHIEDAM De Schie- damse bevolking is m maart weer afgenomen, vergeleken met de maanden daarvoor. De afname was 194 personen. (0,2 percent). De oorzaak van het teruglopen van het aantal Schie dammers is te wijten aan het grote vertrekeijfer van 459, .waar maar «en vestigingscijfer van 218 tegenover staat. Aan de geboorten kan het niet liggen, want die overtreffen het aantal sterftegevallen met 47. In 't totaal werden in maart 108 babies ter wereld gebracht in Schiedam, waarvan vier on wettig zijn In het stadhuis wer den zestig huwelijken gesloten. Er verden in maart vijf echt scheidingen uitgesproken. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Bij een misluk te inhaalmanoeuvre op de Rem- brandtlaan heeft de 22-jarige fietser C. G. D. U. een hersen schudding opgelopen. Hij werd ingehaald door een bromfietser, de 54-jarige J. O. M. en bij die inhaalmanoeuvre raakten hun sturen in elkaar. Beide mannen vielen. U. moest in het gemeen teziekenhuis opgenomen worden. (Van een onzer versiaggeef- sters) SCHIEDAM Bij een val door een kelderluik heeft de 39-jarige G. J, van het Deense schip "Malmó Hause" gisteren een paar zwaar gekneusde rib ben opgelopen. De man viel toen hij in een café m de Hoofdstraat naar de deur liep om in z'n be stelde taxi te stappen .In zijn haast zag hij het geopende luik, waaruit de caféhouder z'n voor raad bijvulde niet. De taxi moest hem eerst naar de Nolet- stichting brengen, waarna hij na behandeling naar zijn schip te rug kon. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Op vrijdag 12 mei 'n Mini-Mik Show in het Scbiedamse Passage Theater. Medewerkenden aan het program ma zijnKees Schilperoort (Gait ,Tan Kruutmoes), Annie Palmen (Drika), Tonny Bos (de zanger van het Hollandse feest' lied), de Mounties (zie foto) en het Mini-Mik Orkest onder leiding van Kees de Nijs. Kaarten ƒ5, ƒ7,50 en ƒ10. De Mini- Mik Show begint om kwart over acht. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Omdat de ge meente van een particulier een snelle asfalteringsmachine in gé bruik heeft gekregen, krijgen verscheidene straten binnenkort een asfaatlaag erbij. De machine is gisteren begonnen op de we gen in het woonwagenkamp aan de Schïekade. Daarna komen de Fabriestraat, Brugmanstraat, Van Beverenstraat, Stationstraat, Reamusstraat en een stuk B-K- laan aan de beurt. Het hangt van het weer af, hoe vlug de straten verhard worden en in welke volgorde. Het is de bedoeling dat het as falt over de bestaande klmker- laag heen komt In de smalle straten betekent de asfaltering afsluiting voor doorgaand ver keer. Voor brede wegen zoals de B-K-laan betekent het, dat het verkeer over één weghelft moet worden geleid. Nieuwstraat 55, tel. 5646666, tel 269333. Brandweer, Singel 31a, tel 268578. Apotheekhulp, tel. 264818. Centrale Meld- en Regel kamer van Rijnmond over stank, vuile lucht etc MO - 150000. Gemeenteziekenhuis: Schie dam. Burgemeester Knappert- laan 25 telefoon 269126. Zaal 1.30 tot 2 uur en 7 tot 7.30 uur. Klei- 1.30 tot 3 00 uur en 7 tot 8.30 uur Kraamafdeling 1.30 tot 2 30 uur en 7 tot 7 30 uur. Dr. Noletstlchting. Stadhou derslaan 98. Schiedam, telefoon 260080 Derde klas Ut tot 2 uur en 7 tot 7.30 en tweede klas 1.30 tot 2.30 en van 7 tot 8 uur Eerste klas 12 30 tot 2 uur en 7 tot 8 uur. Kinderafdeling: zon dag, dinsdag, woensdag, vnjdae en zaterdag van 1.30 lot 2 uur. Maandag en donderdag van 6 tot 6.30 uur Belangrijke adressen en tele- loonnummers: Klachtennummer Het Vrije Volk, Witte de V.'ithstraat 25 Rotterdam, tel. 111030. Hoog straat 76. telefoon 268798. VVV, Proveniershuis, Over- schiesestrsat l, tel 266000. Stichting Centrale Hulpdienst, telefoon 346030. Gemeentelijke Sociale Dienst. Broersveld 144, tel 264816 Gewestelijk Arbeidsbureau Nieuwe Waterweg Noord, Van Slingelandtstraat 25. Vlaardin- gen. tel. 705300. Afdeling Plantsoenen, Fok kerstraat 85. tel 154605 en 709807 Afdeling Riolering en bestra ting. Jan van Riebeeckweg 21, tel. 377300. Gemeentearchief, Oude Kerk hof 5, tel. 266727. Gemeentelijke Technische Be drijven, Dwarsstraat 42, tel. 264980. Gemeentelijk Bureau voor Hulsvesting, Westmolenstraat 26. tel. 267756 Gemeentelijk Voorlichtingsbu reau. Nieuwstraat 26, tel. 269051. toestel 174. Reimgmgs- en ontsmettin gs- dienst, Buuenhavenweg 154. tel. 264895 Algemene Begraafplaats. Daan van Spieringshoek, tel 711222 Afdeims Onderhoud Gebou wen. Korte Haven 33. tel. 269320. Afdeling Technische Werk plaats, Singel tel. 26S28G. Gemeentewerken, Korte Ha ven 33, tel. 269320 Gemeentelijke sociale dienst. Fransenstraat 31. telefoon 350244. Woningbedrijf. Emaus 31, tele foon 350411. Womngdienst, Lange Haven 145. telefoon 283375. Gewestelijk Arbeidsbureau Nieuwe Waterweg Noord. Van Slingelandstraat 25, telefoon 305300. Stichting hulp aan buitenland se werknemers. Binnensingel 39, telefoon 351993. Actie Moeders voor Moeders. Boerhaavestraat tel. 346030 - 340554. WV. Westhavcnkade 1, tele foon 348648. SCHIEDAM Het Roode Kruisschip Henry Dunant vaart op zaterdag 24 juni en 26 augus tus dagtochten voor Sehiedamse mmder-vajiden. Belangstellen den kunnen zich opgeven voor de nog open plaatsen bij het Roode Kruis, Waranda 95 in Schiedam. SCHIEDAM De vredeswerk- groep van de PvdA, PPR,. D'66 en PSP in Schiedam hebben de fracties van de KVP, CHU en ARP in de Tweede Kamer een telegram gestuurd, waarin ze vragen om steun bij de stem ming over de motie-Van BeeC-c De motie gaat over de subsidie aan het Angola-cormte. SCHIEDAM Bij de Sehie damse Watervrienden hebben vorige week 48 kinderen hun zwemdiploma's A of B gehaald. Maar ook twaalf volwassenen hebben het aangedurfd zwemles te nemen en zijn geslaagd voor hun eerste diploma. Het zijn de dames Akkerman, Dingeouts. Hamilton, Jung en Verhoeven en de heren AkSkerman, Van Don gen, Dourna, Groen, Van der Spoel, Van Veen en Verhoeven. SCHIEDAM De Sehiedamse postduiven hebben zondag een wed-vlucht vanuit Achtmaal ge vlogen. De vlugste duit vloog- de zestig km naar huis in 65 minu ten. (Eigenaar Jan Doejaarden). SCHIEDAM De modelflat in c!e bejaardenflat Strioklede. die vandaag al geopend zou worden, moet door technische moeilijkhe den pas op maandag 8 mei open gaan. De flat op de eerste ver dieping aan de Stulemeijerstraat is van twee tot vier uur ge opend voor belangstellenden. Zaterdags van elf tot twee uur. Zondags gesloten. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Mevrouw,iA. J. v- H. heeft woensdag aangifte seaaan van de diefstal van haar accu uit haar auto die, op de Van Beverenstraat te Schiedam ge parkeerd stond. Uit de afgesloten aHto van de heer J. H. M. M. die pp de Voltastraat geparkeerd swnd verdween 35 kilo roodko- Pcr en drie radiatoren. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Tijdens een controle-aktie heeft de Sehie damse politie vorige week 19 auto's uit de roulatie moeten ne men, omdat ze niet voldeden aan de minimum veiligheidseisen. In 't geheel werden 21 voertuigen voor een intensieve controle naar het bureau gebracht. De controle, die regelmatig in het kader van een grote lande lijke aktie wordt gehouden, le verde verder nog vijf bekeurin gen voor verkeerde papieren op. Bij de geconstateerde gebreken waren ondeugelijke remmen en. stuurinrichtingen in de meerder heid. In 't totaal ontdekte de agenten 54 gebreken. SCHIEDAM Het circus Faggioni komt terug. Op zater dag 6 en zondag 7 mei slaat het circus zijn tenten weer op bij het terrein aan de 's-Graveland- seweg. Voor het eerst zal in Schiedam het paardennummer vertoond worden, dat twee maanden geleden bij de premie- re niet door kon gaan. SCHIEDAM Vanaf dins dag zijn de arbeiders van Gemeentewerken bezig met de ophoging van de riolering op het Boerhaaveplein. De rijweg is daardoor smaller geworden, zodat de autobus sen van de RET er maar net langs kunnen. Om deze re den is dan ook een parkeer verbod van kracht daar waar de mensen van Gemeente werken bezig zijn. Ze beginnen bij het plein, dan komt het stuk tussen het Boerhaaveplein en het Van 't Hoffplein aan de beurt, waarna ook de rest van de Boerhaaveplein, een deel van de Swammerdamswgel en een paar zijstraten volgen. Het werk schuift langzamerhand op, zodat steeds kleine stuk ken straat dichtgemaakt kun nen worden. Pas ais de bo dem weer goed ingeklonken is, kan de weg definitief ver hard worden OE TUINMAN Fraaie vormgeving. Geheel van stootvaste kunststof. Schaal on voet verbonden door speciale patent- slmiing. Bovendidtnelet 50 cm. Deze aanbieding loopt t.'m 27 mei j*»

Het Vrije volk | 1972 | | pagina 1