Open riool op de kinderspeelplaats Naar hartelust spelen op het Jeugdfestijn Lezers service wisselblnd BAND VAN DE WEEK wisselbl hd wisselblnd wisselblnd Zandoverlast óp Chbpinplein Kitching neemt de Marine in de veiling otax 5.11.: NIEUWE BANDEN WERELDMERK wmmMz&v Nieuwe directeur Sandvik Staal ^ZATERDAG 8 JULI 1972 HET VRIJE VOLK PAGINA 9 lip Van onze verslaggever JAN BOOISTER VLAARDINGEN Wethouder Jac. van der Linden (KVP) heeft weer een flinke dosis kritiek te verwerken gekregen van een partijgenote. Nadat het KVP-raadslid J. Hockx in de junivergadering van de gemeenteraad zijn ernstige twijfels uitsprak over het „cultuurbeleid" van de wethouder, heeft zijn fractieleidster mevrouw J. J. van Gent-de Ridder in de juli-vergadering het vuur wederom na aan de schenen van Jac. van der Linden gelegd. Ai Mevrouw Van Gent-de Ridder boos op partijgenoot Wethouder Van der Linden .Ü'misser DS!7ö-er Van den Berg ."'ontevredenheid (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Drie nieuwe lokalen naast het huidige barakkencomplex aan de Raemaekersstraat en een depen dance in de Vlaardingse Holy-wijk: Voor de realisering van die hoogstnoodzakelijke uitbreiding heeft het vormings centrum voor werkende jongeren Nieuwe Waterweg-Noord onverwacht snel toestemming gekregen van het Rijk. Nog voor de aanvang varfhet nieuwe seizoen, half augus tus, hoopt de schooldirectie de drie nieuwe lokalen en de dependance in gebruik te kunnen nemen. Schiedam Vlaardingen Maassluis BEL NU 27.64.60 BEL NU 27.64.60 fjcrqieuwt uw veiligheid! éP\ onze licrrycuwt uw veiligt[cid! 560/590- 13 voor o.Q, OPEL - TAUNUS CORTINA - SIMCA - KADETT - WARTBURG - FIAT fierqicuwt uw veiligt\eid! VAN VOOR 40e""> óók in radiaal vele aanbiedingen!!! INKLUSIEF BTW EN INKLUSIEF MONTAGE!!! tieriyeuwt uw veiligljpid! BEL NU 27.64.60 BEL NU 27.64.60 iteenote U* s. t. fj t; r.« J.v. d. Linden Di.tmaal werd de katholieke gemeentebestuurder bekritiseerd omdat hij een motie tegen zich zelf had aangenomen. Half juni maakten wij" daar melding van. Onder de kop „Spelen met poli tiek vuur" werd toen meege deeld dat de wethouder als voorzitter van de Culturele Raad een motie had aangenomen waar- in de „Stichting Vlaardingen' 700" werd verweten de garantie van optimale inspraak in de eeuwfeest-organisatie niet te zijn nagekomen. Het pikante van de affaire is, dat de wet houder ook deel uitmaakt van genoemde stichting. Met andere woorden: Jac. van der Linden verweet zichzelf be paalde beloften niet te zijn na gekomen. De wethouder wenste dat zelf niet zo duidelijk te stel len. Omslachtig probeerde hij tijdens de juli-vergadering uit te leggen waarom, maar uit de reacties van de raadsleden bleek dat alleen de wethouder de uit leg begreep. "f Het wasallemaal de schuld van de Culturele Raad zelf, ver goelijkte Van der Linden zijn misser. „Het dagelijks bestuur van de Culturele Raad heeft de secties regelmatig om suggesties gevraagd voor het 700-jarig be staan. En met de grootste moeite zijn die dan hals over kop geko men", zo zei hij. „Nee," de fout moet bij de -Culturele -Réad ge zocht worden. De „Stichting Vlaardingen 700 treft geen (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM De bewoners van1 het Chopinplein in Groenoord kampen met „zand-, overlast". Sinds de flat op het plein bewoond wordt, stuift het zand onder de auto's en in de "huizen. Met een flinke bries over het Chopinplein lopen is 'ook geen genoegen, omdat het scherpe zand in de ogen en oren „waait.' Ook fietsers hebben moeite hun stuur recht te hou den in het mulle zand op straat. In het begin was het zand af komstig van het dijklichaam van de toekomstige rijksjveg, later van de hondentrimbaan en nu van de stratenaanleg rond het Beethovenplein. Het wijkblad Groenoord Ak koorden, dat dè zandoverlast signaleert, meent dat de ge meente de overlast best zou kunnen mimseren door wat zorgvuldiger te werken. Ook het groen op het Chopinplein wordt door de scherpe zandkorrels „vermoord", zo schrijft het blad. Een schutting van de plantsoe nendienst heeft niets geholpen, omdat het zand toen niet meer van het dijklichaam kwam waaien, maar uit een andere richting. f - ((Van 'een onzer verslaggeefsters) '-SCHIEDAM Een geschikt .terrein 'voor, een „wilde" kinder speelplaats vinden in Schiedam, Tvait, lang niet mee. Het stuk J!an°> dat de gemeente ervoor J&scmbbaar wil stellen, tussen «e Vellevest, Vlaardingerdijk en i^'Kethelstraat blijkt ook al «iet ideaal: er loopt een open J'ool, doorheen en het is omge- *>ven door drukke wegen. *_-?ais als de sloot schoonge- wsaakt is, wil de werkgroep jspeelgelegenheden van de „jeugdraad verder werken aan de ^Plannen voor een speelplaats op get terrein, daar. i, - De ideeën van deze werkgroep zijn al eens doorde gemeente gedwarsboomd. Toen alles rond leek voor de realisatie van een speelplaats op het Schuttersveld, zei de gemeente ineens er geen geld in te willen steken. De' jeugdraad heeft niet genoeg geld, om de speelplaats alleen te kunnen betalen. - Voor de speelplaats aan de Kethelstraat moet dan ook zo zuinig mogelijk'worden gewerkt. De werkgroep gaat' zoveel moge lijk zelf doen, zoals hout en an- de der materiaal „versieren" bij bedrijven. Wilton heeft al een afgedankte zeesloep ter beschik king gesteld. blaam", voegde de wethouder er aan toe. 1 „Maar hoe kan V zich dan als voorzitter van de Culturele Raad distantiëren van .de stichting waarvan U ook deel uitmaakt", wilde mevrouw Van Gent we ten. i V.,d. Linden: ,-,De motie is zonder hoofdelijke stemming aangenomen". Mevrouw Van Gent: „Dus de voorzitter was niet tegen de mo tie". V. d. Linden: „Er is niet over gestemd. Er was niemand te gen". Mevrouw Van Gent: „Dus U als voorzitter ook niet". V. d. Linden (nerveus op zijn stoel draaiend): „Nee, ik was er ook niet tegen". En dat wdde de katholieke fractieleidster voor de duidelijk heid ook weten. Tevredengesteld w^s ze niet. De KVP-ster .vroeg ook waarom de wethouder zich dan accoord had verklaard met een motie als hij het met met die motie eens is. V.d, Linden: „Ik was voor de motie omdat ik vind dat er te wemig suggesties van de Cultu rele Raad zijn overgenomen." Mevrouw Van Gent: „Dat staat helemaal niet in de motie". V. d. Linden: „Ik moet er in de Culturele Raad voor waken dat ik me niet opwerp als ver dediger van de belangen van de Stichting Vlaardingen 700". Het was een verklaring waar niemand tevreden mee was. De wethouder kreeg tenslotte op dracht de leden van de Culture le Raad te gaan vertellen dat bij hen de schuld moest worden ge zocht voor de ontevredenheid. Vreemd genoeg was DS'70-er Henk van den Berg het daarmee eens. Vreemd genoeg omdat hij zelf lid is van de Culturele Raad en mede-ondertekenaar was van genoemde motie. Met andere woorden: Hij- stelt mede een motie op waarin hij zijn onte vredenheid duidelijk laat blij ken en later zegt hij dat de oor zaak voor die ontevredenheid bij zichzelf gezocht moet worden. Inderdaad, de Vlaardingse ge meentepolitiek is ondoorgronde lijk. (Van een onzer verslaggevers) "SCHIEDAM „Water" is het centrale thema van de nieuwe zomertentoonstelling in het Ste delijk Museum. Wie echter de affiche beidjkt die één en ander aankondigt, (tziet,'maar weinig overeenkomst tussen, 'dat speelse,* vochtige onderwerp en de'jovia le voetbalsupporter, die tegen ons z'n duim opsteekt. Voor de j'ongens van Kitching Amsterdam, vijf kunstenaars uit even zovele vakrichtingen,' is dat verband echter duidelijk aan toonbaar. „De poster", zo zegt het Amsterdamse quintet, „is een parodie op de Inmiddels be roemd .geworden affiche, waar mee de Koninklijke Marine per soneel tracht te werven". Toen de groep deze marine- publikatie onlangs onder ogen kreeg, borrelde direct de ge dachte op om die „maffe" prent te gebruiken als Stedelijk-affi- che. „Want", zo redeneerden de Mokummers. „dat gekke ding heeft uiteindelijk ook met water te maken". Herhaalde pogingen werden gedaan om de marine-poster in. bezit te krijgen. Maar tever geefs... daarom werd te elfder ure het kloeke besluit genomen er zelf één in elkaar te zetten, een alternatieve. En hoe... in beeld en tekst wordt de Neder landse jannen-werving op lollige wijze in de maling genomen. „Jammer is", zo zegt Kitching, „dat de marine tot nu toe nog niets van zich heeft laten ho ren". Over Kitching zelf nog dit. De groep is samengesteld uit Kees Heemskerk, oud-reclamefoto graaf en docent aan de Riet veld-Academie, Cor Beukers, dichter-fotograaf-projectmaker, Dettïing, lithograaf, Rolet, pro jectmaker en filmer Jogchem van Dijk. Aan die vreemde naam zijn de kunstzinnige heren gekomen door de verwerkwoording van het Engelse woord voor keuken. „Kitching is gekozen, omdat we met zijn-vijven lekkere dinge tjes willen klaarmaken". Of daar iets van is terecht ge komen, kan iedereen zelf consta teren. Een tipje van de sluier, willen we voor u oplichten, maar aardiger is het, als u zelf de moeite neemt om te gaan kij ken. Stedelijk Museum, Hoog straat 112, Schiedam. SPANJERSBERG SCHIEDAM De heer N. C. Nellen is per 1 juni benoemd tot directeur van Sandvik Staal N.V. in Schiedam. Hij volgt de heer C. Sollaart op, die zijn functie om gezondheidsredenen heeft moeten neerleggen. De heer Nellen heeft voorheen gewerkt als sales manager bij Geveke Werktuigbouw in Am sterdam. Rijk is snel met school- Van de zijde van de schooldi rectie wordt verwacht, dat door het snelle afkomen van de rijks goedkeuring (de aanvraag werd enkele maanden geleden inge diend) de wachtlijst van 130 leerlingen volledig kan worden weggewerkt. In het vormingscentrum aan de Schiedamse Louis Raemae kersstraat kregen het afgelopen seizoen 520' jongeren uit Schie dam, Vlaardingen en Maassluis les. Het centrum vangt dié wer kende jongeren op, die vanwege hun leeftijd recht hebben op één dag vorming in de week. Voor de totstandkoming van de nieuwbouw zal ook het per soneelsbestand een uitbreiding moeten ondergaan. Er zijn al enkele vormingsleiders en een adjunct-directeur aangetrokkén; er is nog plaats voor een vor mingsleider. Tot begin dit j'aar was het centrum Nieuwe Waterweg- Noord gehuisvest m een bouw vallig pand, direct naast de voormalige Westfrankelandse- kerk aan de Nieuwe Haven. Dit voorjaar verhuisde de school naar het barakkencom plex aan de Louis Raemaekers straat. Het gebrek aan ruimte bleef echter. Door de nu afgekomen bouw- toestemming is de school m staat alle jongeren, die op de wachtlijst staan, in het nieuwe seizoen tot de vormingslessen toe te laten. SCHIEDAM'— Vanaf maan dag 17 juli kan de Schiedamse jeugd in de Margriethal z'n eigen gang gaan. Twee weken achtereen kan er van alles ge daan worden tijdens het jaar lijkse Jeugdfestijn.. Voor één gulden per dag, of een week kaart van 3,75 gulden, kan elk Schiedams kind in de Margriet hal terecht om er naar hartelusf te kleien, tekenen, knippen, met poppen te spelen en nog veel meer andere dingen. Om negen uur 's morgens gaat de hal open en dan kunnen de kinderen tot vier uur terecht. Aan de kassa is een „lunch- kaart" te koop voor 1,25 gulden.' De kinderen krijgen er een fles je cola, twee krentebollen, een koek, een zakje chips, een appel en een ijsje op. Vijftig jongelui van achttien jaar en ouder heb ben de leiding over alle aktivi- teiten. Behalve de geijkte spelletjes als kwartetten of dammen, is er in de Margriethal ook veel origi neels te doen. De kinderen mogen op een schrijfmachine een brief aan hun moeder of oma schrijven en die dan in de Margriethal op de post doen, zodat op de envelop een poststempel met „jeugd festijn" komt te staan. De kleine keukenprinsessen kunnen in de wafelstand te recht, om hun talent te gebrui ken voor het bakken van wafels. Natuurlijk mogen ze de zelfge bakken lekkernij zelf opeten. Voor de kleine poppemoeders staat een electnsche naaimachi ne klaar om poppekleertjes op te naaien. Moe van het spelen, bakken, naaien en tekenen, kan de jeugd zich ontspannen bij de films die elke dag vertoond worden. De „kippenfarm" zal ook een aardige trekpleister vormen. Op de farm lopen vijftig piepjonge kuikentjes door elkaar te krioe len. Politie, Lange Nteuwstraat 155, telefoon 26 07 60 of 26 4S 66 (alarm) Brandweer, Singel Sla, tel. 253578. Apotheekhulp, tel. 254913. Centrale Meid- en Regelkamér \an Rijnmond over stank, vuile lucht etc 010 - 15QQQ0. Gemeenteziekenhuis. Schie dam, Burgemeester Knappert- laan 23 telefoon 269126. Zaal 1.30 tot 2 uur en 7 tot 7.30 uur. Klas 1 30 tot 3 00 uur en 7 tot 8 30 uur. Kraam afdeling 1.30 tot 2 30 uur en 7 tot 7 30 uur. Dr. Noletstichting. Stadhou derslaan 98. Schiedam, telefoon 260030 Derde klas 130 tot 2 uur er. 7 tot 7.30 en tweede klas t.30 tot 2-.30 en van 7 tot 8 uur. Eerste klas 12.30 tot 2 uur en 7 tot 8 uur. Kinderafdeling: zon dag. dinsdag, woensdag, vrijdag en zaterdag van 1.30 tot 2 uur. Maandag en donderdag van 6 tot 6.30 uur. Belangrijke adressen en teie- "oonriummers: Klachtennummer Het Vrije volk. Witte de Withstraat 25. Rotterdam, tel. 111030. Hoog straat 76, telefoon 265798. wv, Proveniershuis. Over- schiesestraat 1. tel. 266800. Stichting Centrale Hulpdienst, telefoon 346030. Gemeentelijke Sociale Dienst, Broersveld 144, tel, 264816 Gewestelijk Arbeidsbureau Nieuwe Waterweg Noord. Van Singelandtstraat 25. vlaardin gen. tel. 705300. Afdeling Plantsoenen. Fok kerstraat 35, tel. 154605 en 709307. Afdeling Riolering en bestra ting Jan van Riebeeckweg 21. tel 377300 Gemeentearchief. Oude Kerk hof 3, tel 266727. Gemeentelijke Technische Be drijven. Dwarsstraat 42, tel. 264330. Gemeentelijk Bureau voor Huisvesting, westmolenstraat 26, tel. 267754 Gemeentelijk Voorlichtingsbu reau. Nieuwstraat 28. tel. 269051. toestel 174. Remigmgs- en ontsmettings- dienst, Buitenhavenweg 154, tel. 264895. Algemene Begraafplaats. Laan van Spieringshoek, tel. 711222. Afdeling Onderhoud Gebou wen. Korte Haven 33, tel. 269320. Afdeling Technische Werk plaats, Singel te'. 268280. Gemeentewerken. Korte Ha ven 33, tel. 269320 Gemeentelijke sociale dienst. Fransenstraat 31, telefoon 350244. Woningbedrijf, Emaus 31, tele foon 350411. Womngdienst. Lange Haven 145. telefoon 269375. Gewestelijk Arbeidsbureau Nieuwe- Waterweg Noord, Van Sllngeiandslraat 25. telefoon 305300. Stichting hulp aan buitenland se werknemers, Binnensingel 39, telefoon 351993. Actie Moeders voor Moeders. Diepenbrockstraat 8, tel. 70 26 46. Politie, brandweer, GG en GD 344444. Apotheken: Backer Hoogstraat 233. telefoon 342162. Bot, Billitonlaan 66, telefoon 344729. van der Corput. Schïedamse- wes 83, telefoon 343224 Delta. Floris de Vijfdelaan 112, telefoon 343883.' - van Hogendorp, Van Hogen- dorplaan 129A, telefoon 704233. - Hoylede, De Loper 13, telefoon 3a04ot>. Walrave. Hoflaan 49, telefoon 342093. Wester, Voorstraat 53, telefoon 342633. Klaehtendlenst bezorging Het Vrije Volk: elke avond van half zeven tot half acht, telefoon 11103O Op zaterdag van 9-6 uur. Zondagsdienst Vlaardingse hulsartsen: Van zaterdagmorgen tien uur tot maandagmorgen" acht uur kan men zich wenden tot de telefonische boodschap pendienst 208611. Kraameentrum van het Groe ne Kruis voor Vlaardingen, Maassluis en Maasland. Schle- damseweg 99. Vlaardingen. teL 342887 Belangrijke adressen en tele foonnummers in Vlaardingen: Politie, Delftseveer 6, telefoon 342355. Prandwer, Hoflaan 13, tele foon 343099 GG en GD, Hoflaan. 7. tele foon 342341. Gemeentearchief, Plein Emaus 5. telefoon 342972. Gemeentelijke energie- en waterleidingbedrijven. Hoflaan 25. telefoon 354444. Gemeentelijk voorlichtingsbu reau, Veerplein 118 (onder Lies veldviaduct). Telefoon 342415 Ql 344544. Gemeentelijk bureau voor huisvesting. Hoogstraat 220. tele foon 344544, Relnigings- en ontsmettings- dienst, Hoflaan 3, telefoon 342312. Partij van de Arbdd-ombuds- marj houdt tedere tweede en vierde donderdag van de maand zitting in hef volksgebouw aan de Schledamseweg 12 van half acht tot half tien. Is ook te bereiken vla postbus 5 w Vlaar dingen of telefoonnummer 355879. Jongeren Advies Centrum Vlaardingen. Pleter Karei Dros- saartstraat 210. telefoon 344713 Dagelijks van zeven tot twaalf uur "s avonds, op zaterdag en ..twee,tot twaalf uur. Politie: 3333 Brandweer 3333, GG en GD; 2639. Het lACiMaassluis is te berei ken onder telefoonnummer 01899 DUN liMtrImi »u4Wu) SCHIEDAM TELEFOON (019) 20 tl St I 111| EOWflfrW (AAM li (100 m xlittr httlUOhvi») SCHIEDAM TELEFOON (010) 1(11 SI L- u ti notmoAH..., aanbieding KAAM Ti (199m ichttr NttiuOhuii) SCHIEDAM TELEFOON (010) 2411 St K T« AQTTHDAH RAAM 24 (tOO m *<ht«r HetsU4hvii) SCHIEDAM TEIEF00N {010) 26 «151 IN T{ ROTTERDAM. At4 h, VM

Het Vrije volk | 1972 | | pagina 1