Gemeentelijke controleurs zien er nauwlettend op toe 1A2 3 4 5 6 7 8 9 0 2 103 Toch geluidsoverlast niet met doOF 1U I!jJOOrtliaveil Grote verhuizing in januari 73 Groenoord wacht op z'n strepen Wereldwinkel concurreert middenstand HAKKENBAR urotaxi 15.11.22 Bank Mees Hope Méér dan alleen behandeling van uw financiële belangen Minister erkent functie Gewestelijk Orkest Bejaarden in actie voor torenklok Bejaarden willen zitten SRJJ houdt vrijmarkt annex ruilbeurs BankMees Hope nv Centrum Knoeien A BCD E FGH- JJ Banden vernield Zwaar gewond JOOP JANSEN Van onze verslaggeefster LELIA KUIPER SCHIEDAM Leesbaar heid is de belangrijkste eis, die de gemeente Schiedam aan de huisnummer bordjes stelt. Haarkloverij over sier- bordjes of andere van het voorgeschreven model af wijkende exemplaren, ko men hier ternauwernood voor. Maar zodra een buitenmo- led bordje is versleten, ve ren de controlerende ambte naren op. Dan zien ze er nauwlettend op toe, dat de vervangende bordjes aan alle eisen voldoen. Wit met zwarte letters en cijfers met de afmetingen van 80 bij 130 millimeter. Als een Schiedammer daar de hand mee licht, verhar den de ambtenaren en ge ven ze zo'n tegenstribbelen de stadgenoot een boete van 25 gulden. Zo kan het ook. Bepaald geen 800 hij 130 millimeter, maar wel erg leesbaar. Zo moeten alle huisnummerbordjes er uit zien volgens de gemeentelijke verordening. Bij de woning- karthoteek aan de M.C.M. de Grootstraat is voor lief hebbers een soortgelijke gedetailleerde tekening ver krijgbaar. Lang niet alle huisnummers in Schiedam zijn 'model' uitgevoerd. Na een kwartiertje speuren kwa men we al heel wat wetsontduikers tegen. Zelfs de gemeentelijke diensten doen niet alles naar de letters van de wet. Het ovale, niet so erg leesbare huisnummerbordje troffen wij aan op het pand van de gemeentesecretarie aan de Nieuwstraat. mm. net nieuwe Stadskantoor w pfgj ;rv f3p3r"ï Rank Mees Hf>pc, 4e handelsbank van Nederland, niet een balanstotaal van ruim 3 miljard, zet zich volledig in voor de oplossing van vraagstukken van linanciclc aard, die zich voordoen bij de opbouw en expansie van industriële cn handelsbedrijven. En dat kan ook! Want Bank Mees Hope kent vele specialisaties die u in het Rijnmondgebied goed van pas komen. Van' onze specialisten mag u grote persoonlijke aandacht verwachten voor uw financieringsproblematiek. Uw financiële belangen worden door ons niet alleen behandeld, maar vooral behartigd. DONDERDAG 5 OKTOBER 1972 HET VRIJE VOLK PAGINA 19 Op elk huis eeiti juist nummerbord Een huisnummerborden-affaire, zoals die in Botterdam nu speelt, zal in Schiedam wel niet voorko men. Zelfs bij de buitenmodellers staat de leesbaarheid immers voorop. In de loop der jaren heb ben de ambtenaren van bouw en woningtoezicht al duizenden Schiedammers gesommeerd hun oude bordje te vervangen. En nog staan er duizenden op de no minatie voor een aanmaning, om dat hun bordje niet langer vol doet, verzekert ons ambtenaar Van der Kruit. Vooral in het centrum is bijna eike gevel voorzien van een ovaal nummerplaatje inplaats van het verplichte rechthoekige. Al die plaatjes van de huizen plukken, gaat de gemeente toch te ver. 'Maar onmiddellijk als een vier kant, rond of driehoekig bordje met meer te lezen is, zijn ze on verbiddelijk.' „Dan moet er een voorgeschreven bordje worden neergehangen. Bij elke Schfe- damse ijzerhandel zijn ze te koop. Desnoods hebben wij een gede tailleerde tekening ter beschik king," zegt de heer Van der Kruit. De Schiedamse huisnummer bordjes zijn uniek. In Rotterdam en Den Haag gelden heel andere voorschriften, wat betreft de ma ten. Daarom wordt een Rotter dams of Haags bordje al is het spiksplinternieuw en goed lees baar in Schiedam niet getole reerd. Ook houden de ambtenaren vah bouw- en woningtoezicht precies in de gaten of er niet geknoeid wordt met de huisnummering. Bij nieuwbouwwoningen schijnt daar wel eens mee gerommeld te worden. Liefhebbers van fraaie sier- bordjes doet gemeentevoorlichter Dolf Buschkens een oplossing aan de hand: „Op het hek het voorgeschreven model en op de gevel een mooi nummerbord." Want ais er eenmaal een voor geschreven huisnummerbord is aangebrach' mag de bewoner van het huis er verder bijhangen wat hij zelf wil. Maar op elk Schiedams huis moet een huisnummer staan, vol gens voorgeschreven model, dat staat m de wet. J V fós C rij ,p,y( ni:cirtn-s, (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De gele stre pen, die de politie zou aanbren gen om de automobilisten die vanaf het Chopin-, Grieg- en Sibehusplein komen, een beier uitzicht te geven op de Peter van Anrooylaan, zijn er nog steeds met. Volgens de wijkver- emging Groenoord heeft de po litie kortgeleden die belofte be slist gedaan. De gele strepen (op enkele me ters van de pleinuitgangen) zijn nodig, omdat steeds meer auto mobilisten door de geringe uar- keercapaciteit op de pleinen, er toe overgaan hun wagen op de Peter van Anrooylaan neer te zetten. Het afrijden van de plei nen wordt door 't geringe uit zicht daardoor een steeds moei lijkere en riskantere zaak. Volgens de wijkveremgmg neemt op de drie pleinen het parkeren-buiten-de-vakken weer toe, nu de polit'e de teugel (bon nen uitschrijven) weer waf heeft laten vieren. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Minister En gels van CRM vindt dat het Ge westelijk Orkest voor Zuid- Holland dat ook in Schie dam enkele malen per jaar concerten geeft voor de school jeugd een duidelijke functie heeft. Hij zal er bij de subsidiëren de gemeenten en de provincie op aan dringen deze functie voor het lopende seizoen veilig te stellen. Een delegatie van het be stuur, die gevraagd had om een onderhoud vanwege de pre caire situatie waarin het orkest verkeert, heeft dat eind vorige week van de minister te horen gekregen. Het: provinciaal bestuur van Zuid-Holland is van plan een deel van het huidige tekort, dat op twee ton wordt geschat, voor zijn rekening te nemen. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM De heer J. T. v. D. heeft bij de politie aangifte gedaan van vernieling van de banden van z'n auto. Van het voertuig, dat in de Van Olde- barneveldstraat stond gepar keerd. waren alle vier de banden met een scherp voorwerp lek ge stoken. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Bij het plotse ling oversteken van de Peter van Anrooylaan is de zevenjarige Frans van Vessem gisteravond door een bromfietser aangereden. Met-- een hersenschudding en hoofdwonden is hij in het ge meenteziekenhuis opgenomen. SCHIEDAM „De we reldwinkel concurreren met de middenstand? Dat is een grote lacher. Het zal wel «en publiciteitsstunt van de VVD zijn zo vlak voor de verkiezingen". Zo reageert Theo de Bruin'van de Schie damse wereldwinkel op de uitspraken van VVD-Ka- merleden. De VVD-ers heb ben, i.v.m. een evenfu- ele subsidie-toekenning voor wereldwinkels, verklaard er tegen te zijn, omdat zo'n subsidie oneerlijke concur rentie voor de middenstand betekent Subsidie zou de wereld winkel in het Proveniershuis best welkom zijn, erkent iheo de Brum grif, alhoe wel de financiële positie van de winkel er op 't ogenblik weer vrij rooskleurig uitziet. „Desnoods gaan we zelf in de vakantie geld verdienen om onze schulden te beta- ze2t Theo enthousiast. Maar voorlopig gaat het de wereldwinkel voor de wmd. Zaterdag komt net Pand, dat de jeugdraad in gebruik heeft gehad, weer vrij vooreigen doeleinden. Daar wil Theo de Bruin be slist; van profiteren. De be nedenverdieping wordt in gericht als kantoor en do- eume.-jtatieruimte met een l ek erbij. Daarboven xomt «en vergaderlokaal en aaar weer boven een speei- ale stenclizolder. Ook is de wereldwinkel weer elke middag ge opend, wat ook veel aan trekkelijker is. Wat de we reldwinkel bij z'n tweejarig bestaan op 7 november gaat aoen. weet Theo nog niet precies. „Maar", zegt hij, .giet wordt niets ludieks, zoals vorig jaar". (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De gemeente Naaldwijk ra! hij de vaststelling van haar bestemmingsplan Lan delijk Gebied toch rekening moe ten houden met de eventuele aanleg van de Ri)npoort-con- iainerhaven. De Kroon (waarbij Naaldwijk beroep had aange tekend) vindt dat Rotterdam de mogelijkheid moet krijgen om m het bewuste gebied dt haven aan te leggen. Volgens een besluit van het Provinciale Bestuur vooi Zuid- Holland betekent dat voor het bestemmingsplan; de helft van het gebied voor de haven, de andere helft voor de aanleg van spoorwegen en een groenstrook. De afwijzing van het Naald- wijkse beroep betekent niet dat de'Rijnpoorthaven er ook defi nitief zal komen. Dat hangt af van enkele financieei-economi- sche problemen Bij de bewoners van de fiats langs de spoorlijn Vlaardingen- Schiedam wordt de eventueie aanleg van de haven met angst tegemoet gezien. Gevreesd wordt dat de geluidsoverlast, veroor zaakt door langsdenderende trei nen, sterk zal toenemen. alleen Rotterdamsedijk 443 LEREN ZOLEN en HAKKEN KLAAR TERWIJL U WACHT VOOGD'S NAAiMACHINEHUIS v/h M. v. Leeuwen alle bekende merken Zig-Zag machines vanaf 249.- tot j 1149.- Reparatle aan alie merken. 'h fvjacr - Hoogstad* 10 »f»i 26973/ (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM De tweede week van januari 1973 staat bij de gemeente in het teken van de grote verhuizing naar het nieuwe stadskantoor. De dienst gemeentewerken bijt op 8 januari de spit» af door van de Korte Haven naar de zes bovenste etages van cie kan toorflat aan het Emmaplem te verhuizen. De afdeling Plantsoener komt op de veertiende verdieping. De gemeentelijke woningdien;, verhuist 10 januari naar de zevende en achtste verdieping van he stadskantoor. Burgemeester en wethouders krijgen een plaats op de zesde etage, terwijl op de etages daaronder de secretarie wordt genuisvest Op de eerste verdieping de afdeling financien, op de tweede alge mene zaken, waaronder voorlichting, op de derde de afdeling interne zaken, op de vierde de afdeling onderwijs en op de vijfde openbare werken Beneden in het stadskantoor komt een grote kantine, die ook is te gebruiken voor vergaderingen en bijeenkomsten In de grote hai zetelt de receptie. De afdeling bevolking (burgerlijke stand en mili taire zaken) blijft in het oude gebouw aan de Overschiesstraat ge huisvest. De verhuisweek is nu al vast bekend gemaakt, omdat de dienster daar in hun planning rekening mee kunnen houden. Het definitieve verhuisplan wordt pas in december vastgesteld. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De bewoners van het bejtardentehuis Spaiand in Groenoord lopen warm voor het herstel van de torenklok jn de Gorzense Bet'nelkerk. Maan dag hebben ze een bazar georga niseerd, waar ten bate van de nieuwe torenklok handwerk stukjes, tekeningen en schilder stukjes werden verkocht. Verder waren er mogelijkheden om geld kwijt te raken bij het touwtrek ken en de grabbelton. De laatste telling voor de to- renklok-bedelactie wijst intus sen uit dat er op het ogenblik ruim 2100 gulden binnen is. Het streefbedrag is: 6900 gulden. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Bewoners var. het bejaardentehuis Spalana willen graag dat er een zitbank je komt bij de bushalte aan de Laan van Bol'es, tegenover het bejaardentehuis. De bejaarden zouden daar veel plezier var hebben, omdat ze vaak lang op de bus moeten wachten. Lk wijkvereniging Groenoord zal ei volgende week dinsdag met dc directeur van Gemeentewerken ir. De Block, over praten. SCHIEDAM Op de vrijmarkt annex ruilbeurs, die zaterdag 7 oktober bij het Proveniershuis wordt gehouden, zijn nog plaat sen vrij. Iedereen die iets van de hand wil doen op niet- commerciele basis kan zich opgeven bij het bureau van de Schiedamse Raad voor Jeugd en Jongeren. (Tot zaterdag is het kantoor van de SRJJ gevestigd in het Proveniershuis 16, te lefoon 26.86.14). Ook zater dagmorgen kan men zich nog opgeven. De vrijmarkt is éen van de activiteiten die zater dag in en rond het Prove niershuis wordt georgani seerd ter viering van het feit, dat die dag het nieu we kantoor van de jeugd raad klaar is. De burgemeester opent het nieuwe kantoor m het voorhuis van het Prove niershuis om elf uur. De hele verdere dag wordt er feestgevierd. Veel padvindersgroepen, actiegroepen en jeugdclubs hebben zich al hiervoor opgegeven Ter opvrolij- king komt er ook een mu ziektent, waar verschil lende groepen muziekuit voeringen zullen geven. In het nieuwe kantoor heeft de stichting „Ruimte voor de Jeugd" een expositie in gericht. Vlaardingcn: Sehiedamsewcg S3. Schiedam: Nieuwe Haven 133/hoek BK-laan. Telefoon 010-340222. Telex: 23428

Het Vrije volk | 1972 | | pagina 1