weer aanleiding tot vragen aan gemeentebestuur Opheffing van handelsavond school in zicht VIETNAM-PROTEST PER AFFICHE lil met bielzen Grootste mammoet- tanker bij WF Nieuwe in de Beurs SPORTSNIPPERS W¥-Schiedau fopt toeristen I Oudere jeugd kan s avonds aan slag m m Kiezers mogen meepraten Addie de Jong op Hess-orgel m Longonderzoek in Zuid Jellybreac! ■A 4b Botsing op kruising Brandje in kelder Autowrakken verwijderd mm mm X I ff SCHIEDAM Er komt dit jaar een echt en zeer avontuurlijk kinderdorp in de Schiedamse Margriethal. Het dorp vervangt het jeugdfestijn, dat tot nu toe in de zomervakantie werd georganiseerd, voor de Schiedamse jeugd. De nadruk voor de kinde ren komt te liggen op het samen-werken. Volgens Jeugdraad-coördinator Cas per Schuckink liepen in het verleden veel jongens en meisjes tijdens het festijn verloren rond. Geprobeerd zal worden dat te verande ren. V- Chaotische toestanden vorig jaarop de spring matras. gig |;Teï«fqlji^l«^26 8'638 SCHIEDRM •x lfc_ VRIJDAG 19 JANUARI 1973 HET VRIJE VOLK M 'i M PAGINA 19 KINDERDORP IN DE MAR GRIETHAL (Van een onzer verslaggevers) Caspar Schuckink Kool: ,-Het -was vroeger koud en ongastvrij In de hal. "We gaan nu voortbor duren op het thema Kinderdorp. We willen er een echte kinder boerderij gaan maken, met veel dieren. Een kinderdorporkest komt er, een kinderdorpskrant en wellicht gaat er ook een treintje door de hal rijden. Het krijgt in ieder geval het aanzien van een echt dorp. Dus meer avontuur." Tot en met vorig jaar was de organisatie van het festijn in handen van sportambtenaar Gé Rens. Dit jaar neemt de Schie damse Raad voor Jeugd en Jon geren de leiding van het luid ruchtige gebeuren over. Een werkgroep uit de Jeugdraad is op het ogenblik bezig met het uitwerken, van alle plannen. Zeker is nu al dat ook de oudere Schiedamse jeugd (van 14 tot en met 21 jaar) in het kinderdorp aan de siag kan. Voor hen is de Margriethal 's avonds open. Ze zullen hetzelfde doen als de jongeren. Caspar Schuckink Kool: „Ook de oudere jeugd wil wel eens zagen, boet seren en dergelijke." Voor deze teenagers zal vermoedelijk ook een popgroep optreden. Eén van de aardigste attrac ties voor de jongere jeugd is het vervaardigen van een groot ob ject, een prachtig opgetuigde praalwagen. Daaraan kan an derhalve -week gewerkt worden. Op de laatste dag gaan de kin deren met de praalwagen als middelpunt in optocht door de stad. Voor de organiserende SRJJ is op dit moment het grootste pro- Samemuerken moet voortaan 'bleem om voldoende medewer kers voor het dorp te krijgen. „We hebber er verschrikkelijk veel nodig", bekent Caspar Schuckink Kool. „Ze kunnen zich vrijblijvend bij ons opge ven. Ook willen we mensen heb ben die ons helpen met het op bouwen van het dorp. Ik hoop dat je in je artikel ons telefoon nummer erbij wil zetten. Want we zitten echt om ze te sprin gen." Het kinderdorp wordt dit jaar gehouden van 30 juli tot 10 augustus. De toegangsprijs gaat iets omhoog. Maar dat betekent wel dat de kinderen hun con sumpties niet zelf meer hoeven te betalen. Voor mensen die zich graag bij de SRJJ als medewer ker willen opgeven dit is het telefoonnummer: 264334. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De gemeen te moet ondubbelzinnig voor lichting geven over het be leid bij de verhuur van dure flats in Groenoord. Dat heeft de PPR-er Voorwald gesteld in schriftelijke vragen over leze kwestie aan het college van B W. De voornaamste vraag van de heer Voorwald is ditmaal of het college nog steeds de vuistregel 'een zesde of ze vende deel van het inkomen kan als redelijke huur wor den beschouwd' hanteert bij de uitgifte van de dure flats aan het Van Beethovenplein. Als de gemeente zich aan die regel niet meer houdt, wil de heer Voorwald weten of de adspirant-huurders vol doende worden voorgelicht over de financiële conse quenties van het huren van een flat. Ook vraagt de heer Voorwald of de gemeente het risico draagt, dat ontstaat by moeilijkheden by de betaling van de huur. In z'n schriftelijke vragen maakt de PPR-er gewag van een geval, waarin iemand de helft van z'n inkomen be steed aan de huur van een flat op het Van Beethoven- plein. Er is in dit geval geen Raadslid J. Voorwald sprake van 'medische indi- catiek De heer Voorwald wil we ten waarom het gemeente bestuur van de genoemde vuistregel is afgeweken. Hij besluit z'n vragen met de op merking: 'Het gevoerde be leid is door bovenstaande ge val en eerder gesignaleerde kwesties toch wel erg ondui delijk geworden.' 9 SLIJT CU!} WIJNHANDEL. Bezorging door de gehele stad (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Op de kruising Noordwestsingel ^en de Parkweg zijn gistermiddag een bromfiet ser en een fietser op elkaar ge polst De 36-jarige letterzetter J. J' P- verloor bij de aanrijding eon paar tanden en kreeg een scheur in zijn tong. Door de GG en GD is hij ter plaatse behan deld en naar huis gebracht. De bromfietser liep een paar schaafwonden op. Het ongeluk werd veroorzaakt doordat de fietser geen voorrang verleende aan de bromfietser. (Van een. onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM De brandweer is uitgerukt naar een brandje in «e kelder van de Combi Super markt aan de 's-Gravelandse weg- Gistermorgen was brand ontstaan in een hoop oud papier e®n van de toegangsgangen van de kelder. Na een half uur- je kon de brandweer inrukken. AReen de plafonds en de muren werden zwart geblakerd. onzer verslaggeefsters) h„o« .DAM De Vromdienst ett gisteren zeven autowrak- van <Je openbare weg ver- hot wrakken zijn naar nterrein aan c!e "Van aan waat 8ebracht. Ze stonden de m Henriëtte Boslandplein, ue Westerkade, de Groenelaan, e «avenstraat en de Lekstraat. 'j (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Met ingang van het volgende cursusjaar gaat de gemeentelijke handelsavondschool aan de Sint Liduinastraat defini tief op slot. Er zitten nu nog maar 10 leerlingen op de avond school in de tweede en derde klas. Na 1 augustus kan op basis van dat aantal leerlingen geen subsidie meer worden verkregen. Al eerder is de sluiting van de handelsavondschool in de ge meenteraad aan de orde geweest. Toen is gesloten de gemeentelijke schooi óver te dragen aan de Vereniging Middelbaar Handels- avondonderwijs Mercurius in Rotterdam. Pas geleden heeft de gemeente gehoord dat zo'n over dracht volgens het ministerie van onderwijs en wetenschappen niet mogelijk is. Voor de leerlingen van de aflo pende schooljaren is mogelijk binnen redelijke afstand soortge lijk onderwijs te volgen. Over de opheffing van de han delsavondschool moet de com missie voor onderwijszaken zich dinsdagavond 23 januari beraden. Daarna komt het voorstel tot op heffing in de gemeenteraad. De commissie voor onderwijs behandelt verder dinsdagavond tijdens een openbare vergadering de exploitatievergoeding voor het gewoon lager onderwijs en kre dieten voor voorzieningen in het Stedelijk Gymnasium en de Prof. Gunningschool. Verder staat de benoeming van een hoofd voor de Erasmusschool voor ba sisonderwijs op de agenda van de onderwijscommissie. De vergade ring begint om acht uur en wordt gehouden in het stadhuis aan de Grote Markt. uil»/.- Ölf. Philips dealer W-\ SCHIEDAM In zes marktkramen en huis-aan-huis wordt zaterdag 20 januari in Schiedam de Vietnam-affiche verkocht. De poster kost twee gulden. De opbrengst van deze verkoop gaat naar het medisch comité Vietnam. De actie wordt georganiseerd door de PvdA, CPN, D '66, PPR, PSP en de KVP, het jongerenccmiié voor Vietnam, Pax Christi de Interkerkelijke Vredeswerkgroep en de Schiedamse Katholieke kerken, middelbare scholieren en hun docenten. Zy roepen alle Schiedammers op de affiche te kopen en aan het raam te bevestigen tot de vrede in Vietnam is getekend. De kramen waar de affiche zaterdag te koop is staan op het Museumplein! Hoogstraat, Nolenslaan, in het winkelcentrum De Ketel Lange Kerkstraat en aan de Groenelaan. Schiedammers, die willen meehelpen aan de actie kunnen zich telefonisch opgeven by: A. Verlinde 267455, E. Bergsma 709464 H. Hogenbrink 707383 en V. Broeks 267471. Voor de actie is een comité van aanbeveling in wording. De namen van de personen, die daarin zitting hebben, worden morgen bekendgemaakt. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM „Kunt u mij vertellen waar hier de VW is". Het is de verstandigste vraag die een toerist in Schie dam kan stellen. Want op de pijlen die naar de VVV-vesti- ging in Schiedam wijzen, kan hij beter met afgaan. De Schiedamse Vereniging Voor Vreemdelingenverkeer zitnu al een jaar in het Proveniers huis. maar er zijn nog steeds bordjes die de toerist naar het oude VVV-SG-gebouwtje aan de Tuinlaan verwijzen. We vodden er één op de Rotter-- damsedijk, ongeveer ter hoog te van de eindhalte van lijn 1 en lijn 8. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De PvdA- Schiedam wil de kiezers gaan betrekken bij de grote proble men van Schiedam. Binnenkort worden hiertoe een aantal open bare vergaderingen belegd waarin onder andere de onder werpen: reconstructie van de binnenstad en de miljoenen van het herziene watercontract met Rotterdam, ter sprake zullen kunnen komen. Verschillende socialisten hebben hierop aange drongen in een afdelingsverga- dering, begin deze week. Tijdens die vergadering is ook een nieuwe afdelingsvoorzitter gekozen. Het is de heer H. Posthoorn. Hij volgt Arie Ver linde op, die aanblijft als alge meen bestuurslid. Verder drongen enkele PvdA- ers aan op betere communicatie .tussen de partijleden en de ge meenteraadsfractie. Dit o.m. met het oog op de komende raadsde- batten over de binnenstadsplan nen van wethouder Bolmers (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM De organist Addie de Jong bespeelt morgen middag van drie tot vier uur het Hess-orgel m de aula van het Stedelijk Museum aan de Hoog straat. Iedereen kan gratis naar de orgelbespeling komen luiste ren. De vereniging Vrienden van het Stedelijk Museum organi seert de maandelijkse orgel-con certen. 'JW,.clv.A. •y.-.-vy:,.; ■ysSyw- (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM „Ga door met dit materiaal en iaat uw fantasie de vrije loop", zo luidt het advies van de wijkveremgmg Groen oord aan de Schiedamse Plantsoenendienst. De wijk vereniging is trots op de Plantsoendienst omdat deze in Groenoord bijzonder leuke dingen doet met oude spoorbiels. Zo is met behulp van dit materiaal een speelse omheining gemaakt achter het Chopm- plem, werd kortgeleden achter het Sibeliusplein een speelola»- tiek van biels geplaatst en zijn op het Bachplein en Johann Straussplein groenstroken met biels afgeschot. Broersvesi 58, tel. 26.77.18 Nieuwiandplein 57, tel. 70.11.60 Voor al uw verlichting-stereo-app. kleuren-T.V. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Op de foto de grootste tanker, die ooit de haven van Wilton-Fijenoord in Schiedam in binnenge lopen. De Deense turbinetanker 'Roy Maersk' meet 284.500 Het chip is naar Schiedam gekomen voor reparaties aan de tandwielkast van de hoofdturbine. (Van onze tafeltennismedewerker) SCHIEDAM Na de zware tafeltennisslag in Leiden, waarbij de Bruynzeel KE in een incidentrijk duel met 73 tegen Scylla ten onder gingen, wacht de Schiedamse topformatie opnieuw een „thriller". In de Beurs komt zaterdagavond Tempo-Team op be zoek. Hopelijk hebben Hans van den Broek, Cars van Koetsveld en Hans Lingen dan al weer voldoende afstand genomen van de Leidse emoties om met grote inzet te gaan proberen Tempo-Team nu toch eens een keer te laten struikelen. Het Amsterdamse team is de eerste gegadigde voor de Nederlandse kampioenstitel en zal natuurlijk niet graag een misstap begaan. De Amsterdammers beschikken over een sterke homogene formatie, waarin eigenlijk weinig kwetsbare plaatsen zijn aan te wijzen. NOAD zal nog een kans knjgen om zich van degraderen te vrij waren. De eerder gespeelde beslissingswedstrijd tegen Scylla wordt overgespeeld. Waarschijnlijk zondag om 3 uur in de Beurs, maar zonder publiek. Nico van Huet jr. en Ton Kemper (respectievelijk spelend voor Schiedam en RXOS) zijn vorige week zaterdag uit het ziekenhuis ontslagen Beiden hebben een meniscus-operatie ondergaan Jan Kooimans (Martinit) is van het gips om zijn „pootje" bevrijd Het gips heeft er vanaf de laatste oefenwedstrijd, voor de aanvang van de competitie, omgezeten Vanavond komt scheidsrechters- docent C. J. Verbeek bij de SW (Schiedamse Scheidsrechters Ver eniging) een praatje houden Nog een aktiviteit van de SSV Op 25 januari wordt er geklaverjast tegen PPSC Bij verzaken wordt er streng gefloten 10 februari organiseert Wilton in gebouw Irene een „knal" van een kamavalsavond Degene, die vorige week donderdag abusievelijk een blauwe voetbalkous in zijn koffertje heeft gedaan, wordt vriendelijk verzocht deze aan Ursus reserve-doelman terug te geven Zaterdag 20 januari is er m Vlaardingens sporthal (Westwijk) een groot zaalvoetbaltoemooi voor A-elftallen Deelnemende verenigingen: Excelsior '20, HVO, Sun light en Martinit Elk met twee elftallen Leden van de club van honderd van Martinit worden verzocht hun bijdrage over te maken op postrekening 326917 Vanavond wordt er bij SFC gewoontegetrouw weer de halfjaarlijkse ledenvergadering gehouden DHS kamavalsavond op vrijdag 23 februrari met „De Gem schoppers" Toegangsprijs 2,50 p. pers. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Het bevolkings onderzoek van Tuberova is deze week in Schiedam-Zuid voort gezet. Het onderzoekbureau is gevestigd in het wyklokaal van de Bethelkerk, ingang Nieuwe Maasstraat. Maandag, woensdag en don derdag is het bureau tot negen uur 's avonds geopend. De op roepen tot deelname aan het on derzoek zijn inmiddels verstuurd. Iedereen wordt verzocht zich zoveel mogelijk aan de op de kaart vermelde tijden te houden, zodat onnodig wachten wordt voorkomen. In Zuid wordt het onderzoek op 31 januari afgesloten, terwijl het dan op 2 februari in de Finse school aan dc Zamenhoff- straat wordt voortgezet. Binnen kort verwachten de medewer kers van Tuberova de 25.000ste röntgenfoto van Schiedamse longen tc maken. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM De Engelse bluesgroep Jellybread treedt vanavond op tijdens een door Martin Green's Society georga niseerd concert in gebouw Ar cade aan de Lange Haven. Al in april van het vorig jaar is Jelly bread een keer in Schiedam ge weest. Jellybread is nu op een acht daags tournee 'door Nederland. Schiedam bezoekt ze als laatste plaats. De bluesgroep bestaat uit Paul Butler (gitaar), Rick Ilay- ward (gitaar), John Best (bas gitaar) en Kenny Lamb (drums). De avond in Arcade begint om acht uur.

Het Vrije volk | 1973 | | pagina 1