W oningdienst willigt eisen in IHarenknippen pij Rijnmondband ilijft verplicht Gebr. de Veld Internaat De Uitkijk: dit jaar zekerheid Geen gevaar meer voor verzakking huurpand drugkliniek Wordt Succes kampioen? T V. DEFECT Werkbezoek Pr. Beatrix aan Schiedam attijv&r 't: Ml mm Tentje Idee life x Verkeer s- omïeiding scHiEnnM Het fraaie uitzicht vanaf de torenflat aan het Van Beethovenplein noopt tientallen Schiedammers in de weekeinden oezoetc. lot ongenoegen van de bewoners, die hun privacy op prijs stellen. met een verrekijker tot een (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Geen enkel lid van de Schiedamse Jeugd- rijnmondband heeft zijn lidmaatschap opgezegd, omdat hij [weigert zijn lange lokken af te laten knippen. "Enkele I weken geleden is de kwestie tijdens een contactavond met Ide jongens besproken en toen zijn alle moeilijkheden op- Igelost", aldus de heer De Haan, bestuurslid van de Rijn- [öondband. Wij helpen U direct! de Uitkijk, aan de Kethel- Voor al uw verlichting-stereo-app. kleuren -T.V. §>sp VRIJDAG 9 FEBRUARI 1973 HET VitUE VOLK PAGINA 17 Flatbewoners vragen minister om huurverlaging esnoods maken we scihandaa! (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM In een [,rief aan de minister van Volkshuisvesting, Udink, hebben de bewoners van de flat aan het Van Beethoven- plein in Groenoord gevraagd om huurverlaging. Ze her inneren de bewindsman aan een uitspraak, die hy tijdens een in september gebracht bezoek aan de Groenoordse flat zou hebben gedaan. Deze flats zijn honderd gulden te duur", zou de mi nister hebben gezegd. Mocht de heer Udink niet op de brief reageren, dan zijn de flatbewoners bereid tot het uiterste te gaan om de huurverlaging te bevech ten De tegemoetkomingen die de gemeentelijke Wo- ningdienst aan de eisen van de bewoners doet, maken voor de flatbewoners geen enkel verschil. Ze blijven aan hun eis tot huurverla ging vasthouden. De vastbeslotenheid van de flatbewoners blijkt erg duidelijk in een gesprek met twee van de werkgroepleden, mevrouw Van Tilborg-Kramer Preher en de heer Maas. Ze vormen met nog der anderen de werkgroep, die de belangen van alle flatbewo ners behartigd. Zij hebben woensdagmiddag een onderhoud gehad met de chef van de ge meentelijke Woningdienst. de heer Titulaer. Hij deed hen de toezegging dat een hele ns technische onvolkomenheden aan het gebouw zouden worden verholpen: op een etage komt een open bare telefoon in de benedenhal komt een behoorlijke plantenbak de centrale antenne wordt geschikt gemaakt voor ont vangst van buitenlandse zen ders in de openbare ruimten komt noodverlichting I de balkons krijgen tussen- schotjes. v b'biv»; O G ■c&X&s :V:;Xv.-£-: De toren-flat aan het Van Beethovenplein. Honderd, van de honderdzestig woningen zijn nu verhuurd. Voornamelijk de twee-kamerwoningen staan nog leegze moeten een huur van 358364 gulden opbrengen. weekeinde een „wachtdienst" op te richten. Iemand zou dan steeds bereikbaar moeten zijn. Hij kan dan naar de apotheek njden of andere klusjes doen voor ïeen- staanden, die ziek zijn of zo," vervolgt mevrouw Van Tilborg. Deze suggesties worden door de werkgroep zo snel mogelijk uit gewerkt. In een vergadering kunnen de bewoners beslissen. Maar ondanks al deze positieve mededelingen, blijven de flatbe woners streven naar huurverla ging. Hoe het aangepakt zal wor den, weten ze nog niet precies. „Dit laatste," licht de heer Haas toe, „is nodig omdat de I flat in het weekeinde wordt ge- taikt als uitkijktoren. Gewa ld met verrkijkers komen I nieuwsgierige Schiedammers de I flat binnen en gaan op de bal ls van het uitzicht genieten. JVoor de bewoners van de flats I op de twee bovenste verdiepin- j gen betekent dit dat ze hun pri- I vacy volkomen verliezen. De on- genode bezoekers kijken behalve naar het uitzicht ook de woonka mers van de bewoners binnen." De heer Maas heeft op eigen houtje proeven genomen met de ontvangst van buitenlandse tele visiestations. Nu heeft hij ont dekt, dat dit met kleine kosten lukt, wil de Woningdienst z'n idee overnemen. Een andere hartewens van de flatbewoners kan niet één-twee drie in vervulling gaan. De ge meente wil met het inrichten van een recreatieruimte beneden in de fiat wachten tot alle wonin gen bezet zijn. „Vooral de oudere bewoners willen een recreatieruimte heb ben om eens met elkaar te pra ten," vertelt de heer Maas, „nu wil de gemeente wachten tot men weet hoeveel ouderen er in de flat komen te wonen. Dan wordt de hoofdingang in een recreatie ruimte veranderd. Eigenlijk gek, want we betalen in de huur een bedrag voor recreatieruimte. Het mooiste zou zijn als we het lage gebouwtje onderaan de flat kun nen benutten. Niemand wil dat huren," omdat het veel te duur is. Kruisverenigingen halen er hun neus voor op." De heer Maas en mevrouw Van Tilborg tonen zich best tevreden over het bereikte resultaat: „We zijn nu twee maanden bezig. Nu zijn al heel wat van onze wen sen vervuld. Daar zijn we blij mee. Ook brengen al die toe standen voordelen met zich mee," zegt mevrouw Van Tilborg. „We hebben elkaar leren ken nen. Daaruit komen allerlei so ciale suggesties voort. Zo hebben we nu het plan om tijdens het „We overwegen om met de werkgroep van zes man in een tentje voor de flat te gaan sla pen, om aandacht te trekken. Zulke dingen zijn gewoon no dig, omdat er anders niemand naar je luistert. We hebben ver schillende brieven naar het ge meentebestuur gestuurd met onze klachten. Maar het college rea geert er niet eens op," zegt de heer Maas verbolgen. Hij maakt zich boos over de houding van de gemeenteraad en steekt dat niet onder stoelen of banken: „Ze doen daar geen don der. De enige die over onze zaak spreekt, Voorwald, wordt door de raad in z'n hemd gezet. Als die mensen ons vertegenwoordigen moeten Ook over het gesprek dat de flatbewoners met wethouder Collé hebben gehad, is d heer Maas ontevreden: „Die man schuift alles maar af op het Rijk, Hij heeft geen eigen stand punt, het is een onzijdige fi guur!" Om helemaal aan de veilige kant te zijn, gaat de werkgroep een jurist in de armen nemen om zich bij acties te laten advi seren. „We hebben ook bedacht dat we honderd gulden van de huur op een geblokkeerde reke ning kunnen storten. Dan beta len we wel, maar we laten dui delijk merken, dat we het er met mee eens zijn. Desnoods laten we het op een uitzetting aanko men," stelt de heer Maas vast beraden. Dat zich op de bovenste etage van de flat een bedrijf heeft ge vestigd, zint de werkgroep hele maal niet. Het past niet in hun straatje: „Ze hebben er een bed neergezet, maar verder is het ge woon een kantoor. Voor een be drijfsruimte is een huur van 375 gulden niet hoog. Maar de fiat is daarvoor niet bedoeld," aldus de heer Maas. Tot slot verzekert hij nadruk kelijk: „Als het moet, laten we het op een schandaal uitloper Dat schijnt in Schiedam de em manier te zijn om iets te bere ken." J11 „bet januari-nummer van |«et Rijnmondband-orgaan 'Nexus' 1 streef tamboer-maitre B. den [Breeijen niet meer met langharige bandleden de ■itraat op te willen. „De jongens SLIJTERIJ WIJNHANDEL Bezorging door de gehele stad Evt. vooraf prijsopgave jwüïïoj] St. Liduinastraat 78 a !4F"\ Schiedam j pssgj Telefoon01026 86 38 Off. Philips dealer lijken meer op een beatband dan op een muziekkorps", aldus de tamboer-maitre, die z'n jon gens aanried voor maart of april naar de kapper te gaan. In het februari-nummer van het blad komt de heer Den Breeijen opnieuw op de kwestie terug. Hij constateert dat de zaak bij ean aantal jongeren nogal „rauw op de maag" geval len is. Sommigen reageerden met: „Ik ga toch niet" en „Mot ik nou al". Boos is de heer Den Breeijen vooral op de Schiedamse pers, die vorige maand enige aan dacht besteedde aan deze kap perskwestie. Ons verzoek aan de tamboer-maitre om een gesprek - over het waarom van het ver plichte harenknippen, werd deze week afgekapt met het op de haak gooien van de teleftion. Het bestuurslid, de heer De Haan, die toegeeft dat „dit geen prettige reactie is", wil ons des gevraagd wel vertellen dat het harenknippen al minstens twee jaar speelt. Niet bij de senior-le den, maar vooral bij de juniors. „U moet begrijpen dat we niet tegen ze zeggen: Zo moet je je haar dragen. Dat kan natuurlijk niet. Alleen degene die het haar tot op de schouders heeft, gaat niet meer mee. Tot op de kraag van het uniform mag wel. En daarover zijn bij ons binnen de band en binnen het bestuur geen meningsverschillen". \w8wro" VAv\ K/\ (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Het inter naat voor schipperskinderen „De Uitkijk" aan de Hoog straat in Schiedam heeft nog steeds geen overeenstemming bereikt met de gemeente en het rijk over de verhuizing van het internaat naar een nieuwe vestigingsplaats in Schiedam. De Uitkijk heeft wel optie op een braakliggend stuk grond, op de hoek Ke- thelstraat-VIaardingerstraat. Internaatsdirecteur C. J. Senteur verwacht dat de be sprekingen tussen de partijen Het nieuwe terrein voor straat-Vlaardingerdijk. medio dit jaar rond zullen zijn. Het internaatsgebouw aan de Hoogstraat zal blijven staan tot het nieuwe onderko men in Schiedam gereed is. In dat nieuwe gebouw zul len ongeveer 200 kinderen on dergebracht kunnen worden. Gebrek aan leerlingen zal het internaat de eerst komende jaren beslist niet hebben. „Rijnaken zullen er altijd blij ven en dus ook schipperskin- deren", aldus de heer Senteur, die er wel aan toevoegt dat planning op lange termijn op het gebied van internaatsbe zetting, nogal moeilijk is. In het Rijnmondgebied wer ken op het ogenblik drie in ternaten voor schipperskinde ren. Twee in Rotterdam (een protestants-hervormd en een algemeen) en één in Schiedam („De Uitkük" een rooms- katholiek). (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Prinses Bea trix brengt op donderdagmorgen 8 maart vermoedelijk een werk bezoek aan Schiedam. Het is de bedoeling dat ze zich door de Schiedamse Raad van de Jeugd en Jongeren laat voorlichten over de Schiedamse jeugdpro blemen. De SRJJ wil dit bericht noch ontkennen noch bevestigen. „Als het al zou gebeuren, dan zou ik het nog niet eerder zeggen dan de dag erna", is het commentaar van Jeugdraad-coördinator Cas par Schucking Kool. Ook bij de gemeente is niets over het bezoek van de prinses bekend. Rijksvoorlichtingsdienst is er evenmin van op de hoogte. Omdat niemand iets van het be zoek afweet, gaat het waar schijnlijk om een privé-bezoek. Zulke bezoeken worden nooit van tevoren aangekondigd. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Omdat de hoge tv-mast op het dak van Hotel Atlantic naar beneden dreigde te vallen, heeft de poli tie gistermiddag het verkeer bij dit hotel aan de Rembrandtlaan moeten omleiden. Met een lad derwagen heeft de brandweer de mast weggehaald. Broersvest 58, tel. 26.77.18 Nieuwlandpleiu 57, tel 70.11.6U (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Het gevaar dat het pand naast de toekomstige drug- en alcoholkliniek aan de Nieuwe haven door hei- en grondwerk zou gaan verzakken, is ondervangen. Een architect heeft de bouwplannen zo gewij zigd dat alle risico tot een mini mum is beperkt. „Het is nog mogelijk dat er wat scheurtjes in het belendende gebouw zullen komen, maar dat zullen wij dan betalen", aldus dr. Den Baas van de Rotterdamse prof. dr. Bou- man Stichting. Inmiddels zijn arbeiders al praktisch gereed met het sloop werk in de toekomstige kliniek, waarin vroeger een gerefor meerd rusthuis voor bejaarden was gevestigd. Met de nationale Ziekenhuis commissie wordt op het ogenblik overlegd hoeveel bedden er in de kliniek zullen komen. Eén van de heetste hangijzers op dit moment is de vraag of het Mi nisterie van Volksgezondheid het gevraagde aantal bedden wil subsidiëren, Pas als die beslis sing gevallen is, kan worden be gonnen met de definitieve bouw van de kliniek. De bouwplannen omvatten: de verbouwing van het hoofdpand aan de Nieuwe Haven tot kli niek. Een lage bebouwing van glazen gangen aan de achterzij de van het pand, in de tuin, die aansluit op een nieuwbouwpand van drie lagen aan de Warande. Met de bouw is een bedrag van anderhalf miljoen gulden :emoeid. De prof. dr. Bouman Stichting, die al een dependance in Schiedam heeft aan de Boer- haavelaan, financiert die som uit een lening. -■ (Van onze korfbalmedewerker) SCHIEDAM Succes hoopt in het komende weekeinde de titel te kunnen pakken. Daar voor zal het zowel zaterdag als zondag in het veld moeten ver schijnen. Zaterdag speelt Succes om acht uur tegen KOAG in de sporthai in Krimpen. Zondag staan de Schiedammers m de Margriethal tegen HPV. Dat treffen zal om 17.00 uur plaats vinden. Hoe Succes uit deze twee wedstrijden naar voren zal komen is moeilijk te voorspellen omdat juist tegen HPV en KOAG Succes punten heeft moeten afstaan. ODI speelt zaterdag laat (om 20.10 uur) in de Voorburgse Vliegermolen tegen VEO. Wil ODI nog een kans maken om volgend seizoen in de tweede klas te blijven spelen, dan zal van VEO gewonnen moeten worden. SCHIEDAM komt uit tegen streekgenoot Vlaardingen. Om 12.15 komen belden ploegen in de Margriethal in het veld. De eerste wedstrijd tussen beide ploegen is in een overwinning geëindigd voor Schiedam. Schie dam, dat de laatste weken dui delijk het schot kwijt was, heeft de afgelopen dagen maar op een onderdeel geoefend: het schie ten.

Het Vrije volk | 1973 | | pagina 1