Bedrijf houdt zich aan 'e regels, antwoordt B. en W. mm CAR: ,,'T ZIJN LEUG Anti- Bulderbaan- comité krijgt subsidie Nieuwe borden 'Bewaar dorpssfeer van 't oude Kethel' Vrije flats s Gra velandseweg bijna klaar BW® eurotax 15.11.22 Gebr.de Veld Klaverjasclub in het zilver Inbraken in drie kantines Verenigingen gehandicapten werken samen Staal- en touw- fabriek naar de polder Ziekenhuis tarief omlaag m Carnaval in de Doele PSP kiest nieuw bestuur T.V. DEFECT? Hl J Hartekreet van wijkvereniging: Wé (Van een onzer Verslaggeefsters) SCHIEDAM Tanker Cleaning kan gevaar ople veren voor de Gorzen. Dit erkent het Schiedamse ge meentebestuur ruiterlijk. Echter, de vervuilende acti viteiten van het scheeps- schoonmaakbedrijf ontkent het gemeentebestuur. Dit blijkt uit de antwoor den van het college van B en W op schriftelijke vragen van alle gemeenteraadsfrac ties over Tanker Cleaning. Aan het slot van de beant woording stelt het college de vragenstellers gerust met de opmerking: „Wij zullen niet aarzelen stringenter maatregelen van het bedrijf af te dwingen, als die voor de beperking van overlast no dig zijn". SCHIEDHM Voor al uw verlichting-stereo-app. kleuren-T.V. SCHIEDAM Veel geveltjes, oude hofjes en binnen plaatsjes in het oude dorp Kethel zouden op de Monumen tenlijst moeten. Dat vindt de wijkvereniging Groenoord. Volgens de vereniging die graag zou zien dat de specifieke doipsachtige sfeer in Kethel bewaard blijft, moet een der gelijke reddingsactie nu al op gang komen, willen de meest karakteristieke trekjes van het dorp niet verder verloren gaan. ËÊÊÊSSÊSÊ lliiMiiyft.ii'iS'i'.IIrlllliliiKIliiilS Wij helpen: U direct VRIJDAG 23 FEBRUARI 1973 JA&..-.A Tanker Cleaning gevaar opleveren Volgens het gemeentebestuur wordt de naleving van de hin derwet regelmatig door de ge meente gecontroleerd. Tijdens het ontgassen en schoonmaken van zeetankers wordt doorlopend toezicht uitgeoefend op het na volgen van de veiligheidsvoor schriften, deelt het college mee. Ook meet een gasdeskundige regelmatig het verloop van de gasconcentratie aan boord van tankers, die worden ontgast, zo schrijft het gemeentebestuur in de antwoorden. Verder delen burgemeester en wethouders mêe dat In de jaren 1971 en 1972 nog nooit overtre dingen van i de voorwaarden, verbonden aan de Hinderwet vergunning, zijn geconstateerd. Ook is zo staat in de ant woorden nimmer vastgesteld dat Tanker Cleaning zich zonder meer schuldig maakt aan het storten van chemisch afval in de Wïihelminahaven. Toegegeven wordt, dat chemicaliën-tankers in Schiedam worden gereinigd. "Maar", schrijft het college, "het spoelwater wordt via een sepe- rator, ter afscheiding van de chemicalièn-resten, geloosd. Het is niet onmogelijk dat dit water geheel vrij is van deze resten". Ook komt het college aandragen met het feit dat monsters hebben aangetoond dat het water in de haven een oliegehalte van 0.2 percent bevat. Verder wijzen de bestuurders er de vragenstellers op, dat de afvalwaterlozing van Tanker Cleaning valt onder de werkings sfeer van de 'Wet verontreiniging oppervlaktewateren'. Dit bete kent dat voor afvalwaterlozing vergunning vereist is van Rijks- Do gemoederen blijven zich bezig houden met Tan ker Cleaning. V^\V\ WSS». „Oö, wat een grove leu gens", is ,de eerste reactie van CAR-medewerker Gert Breu kelaar, als hij de antwoorden van het gemeentebestuur over Tanker Cleaning hoort. De raadsleden hebben hun vragen gesteld naar aanleiding van een open brief van het Centraal Actiecomité Rijnmond. Gert Breukelaar heeft-als biochemi cus gevaarlijke handelswijzen van Tanker Cleaning gecon stateerd. Hij bestrijdt alle beweringen van het college heftig. Dat de gemeente regelmatig bij Tan ker Cleaning controleert, wil hij niet geloven. Meesmuilend zegt hij: „Die controle zal dan. wel van te voren worden aan gekondigd, want wij weten dat er dingen gebeuren, die vol gens de hinderwet niet zijn toegestaan. Arbeiders van Tan ker Cleaning vertellen ons dat. Er wordt heel veel met che micaliën geknoeid. Daarom blijven wij onze acties volhou den en .trekken we ons niets van de mededelingen van het gemeentebestuur aan". Het argument dat chemisch afval door een separator wordt opgevangen, ontkracht Gert Breukelaar meteen: „Die se parator werkt alleen voor olie. De chemicaliën zitten ver deeld in het water en worden zo toch gewoon in de haven geloosd". De CAR-medewerker toont zich heftig verontwaardigd over het argument dat de af valwaterlozing door de wet op de oppervlaktewateren wordt geregeld: „Iedereen weet dat die wet nog niet functioneert. Alle bedrijven met een hinder wetvergunning /krijgen auto matisch een afvalwaterlozings- vergunning. Daarop is geen enkele controle. Het hele ap paraat daarvoor moet nog wor den opgebouwd". Ook de opmerking van het gemeentebestuur dat de tank auto's van ARFAZ alleen maar olie bevatten, wordt door Breu kelaar als onwaarheid terzijde geschoven: „Dat zeggen ze wel, maar mensen bij Tanker Clea ning hebben zelf gezien dat in sommige wagens bijvoorbeeld butanol zat". Het is voor Breukelaar zon neklaar hoe het gemeentebe stuur op deze antwoorden is ■"e.corr.en: „De gemeente vaart' dicht op rapporten van amb tenaren. Zelf gaan ze nooit kij ken, Ze leven in een schijnwe reld. Daarom lijkt de situatie vo'gens B. en W. nu koek en c_- We zullen hierover beslist contact opnemen met raadsle den, voordat die deze antwoor den serieus opvatten". (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Het Centraal Comité Anti-Bulderbaan kan re kenen op financiële steun van Schiedam. Het gemeentebestuur staat positief tegenover een sub sidieaanvraag van tweeduizend gulden. Volgens het college is subsidie aan het comité verantwoord, omdat de acties het vliegtuigla waai boven Schiedam hebben verminderd. „Wanneer ieder rap port en iedere brief van de stichting Anti-Bulderbaan kan 'omdragen tot vermindering van ''et vliegtuiglawaai is onze sub- rid'e wenbesteed", redeneert het geméén tebestuur. Cok vorig jaar beeft het Co rn té Anti-Bulderbaan tweedui zend gulden gekregen van Schie dam De gemeenteraad moet maandagavond nog akkoord gaan riet de subsidieverlening. waterstaat, waaraan uiteraard voorwaarden worden verbonden. Tankauto's met chemisch afval worden door Tanker Cleaning niet geledigd, stelt het gemeente bestuur. In oktober hebben een aantal auto's van de ARFAZ afvalwater met stookolie naar Tanker Cleaning gebracht. Het bedrijf heeft dit, aldus het col lege, tot stookolie geregeneerd. Op de beschuldiging van het CAR, dat twee ambtenaren hun stukken betreffende T.C. hebben verduisterd, gaat het gemeente bestuur niet in. Dat is niet nodig, aldus het college, omdat het ac tiecomité hierover een aanklacht heeft ingediend bij de politie, die de zaak in behandeling heeft. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De klaverjas- vereniging „Ons Genoegen West" bestaat vijfentwintig jaar. Ter gelegenheid daarvan wordt op donderdag 1 maart een groot zil veren jubileumconcours georga niseerd in zaal Arcade aan de Lange Haven. Het inschrijfgeld bedraagt twee gulden per per soon. Er wordt 2 x 2.000 punten gespeeld. Deelnemers kunnen zich opgeven bij de heer D. Op- schoor, Schubertplein, telefoon 700124, de heer W. J. Schewe, Eduard van Beinumlaan 5, tel. 701256 en sigarenmagazijn Wa genaar, Aleidastraat 77, telef. 267515. Het concours begint om acht uur 's avonds. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM In drie kan tines van sportverenigingen is vannacht ingebroken. Bij de sportclub Excelsior verdween de inhoud van het geldbakje bij de telefoon plus de inhoud van de biljartklok. Bii de sportclub DRZ worden 20 sloffen sigaretten en 13 pak jes shag vermist. Ook is daar de inhoud van de jukebox en 'n gokautomaat gestolen. De kan tine van DWS is wel door de inbrekers bezocht maar daar verdween niets. Bij een inbraak in een café aan de Buitenhavenweg is de onbekende inhoud van de juke box verdwenen. De inbrekers stalen ook 35 pakjes sigaretten en 20 pakjes shag. 5 - 'v •frV.v - (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De VVV- Schtedam heeft twintig verkeersborden aange schaft, die de toerist naar de VVV-vestiging in het Proveniershuis verwijzen. De borden worden binnen kort geplaatst op de druk ste punten in de stad. Dit gebeurt in overleg met de diverse gemeentelijke schoonheidscommissies. De gemeente zal binnenkort ook de twee oude borden weghalen, die de toerist nog naar de oude VVV- vestigmg in de Plantage sturen. Deze zijn te vin den op de Koemarkt, en op de Vlaardmgerdijk. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De drie ouder verenigingen van geestelijk ge handicapte kinderen organiseren dit jaar voor het eerst gezamen lijk een kinderkamp. Het kamp wordt gehouden in het NBAS- Bondshuis in Oldebroek, van 9 tot en met 16 juni. De ouderver enigingen zijn: Helpt Elkander, Philadelphia cn Voor het Zor genkind. SLljTm} WlfXHAKDEL Bezorging door de gehele stad VIEUX de KUYPER per liter 12,90 (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De firma L. de Jonge Zoon, een handelsbe drijf m staaldraadkabels en touwwerk wil zich in Schiedam vestigen. Aan de gemeente heeft het bedrijf, dat op het ogenblik m Rotterdam gevestigd is, een verzoek gedaan om een stuk grond op het industrieterrein 's Graveland. De gemeente is daar inmiddels mee akkoord gegaan, de gemeenteraad moet dat nog doen. De firma De Jonge gaat verhuizen, omdat ze wil moder niseren. Broersvest 58, tel. 26,77.18 Nieowlandplein 57, teL 70.11.b9 '(Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De verpleeg- tarieven in het Gemeente-zie kenhuis zijn tijdelijk verlaagd. Dat is gebeurd met ingang van 1 januari van dit jaar, ze gel den tot eind van deze maand. Daarna zal het gemeentebestuur een voorstel aan de raad doen wn aanpassing en dus stijging van de tarieven. 'De tarieven zijn verlaagd om dat de salarisaanpassing van het Personeel voor dit jaar nog niet bekend is. De tijdelijk ver laagde tarieven bedragen in de eerste klasse per verpleegdag J187 (was ƒ191), in de tweede klasse ƒ142,25 (was ƒ145,90), in de derde klasse voor particulie ren ƒ119,95 (was ƒ123,60) en voor ziekenfondspatiënten ƒ131,20 (was 134,85). De verpleging op de kraamaf- deiing is voor de moeder even eens iets goedkoper geworden. Hiervoor gelden de bovenver melde tarieven. De tarieven voor verpleging van bay's is gelijk gebleven. Namelijk ƒ51,80 in de eerste klasse en tweede klasse, en 44,40 in de derde klasse. Dat er ongewild al veel in verval raakt, blijkt wel uit de aanleg van een riolering in het dorp, kortgeleden. Doordat er bij het graafwerk veel oude, vaste grond werd afgevoerd en ver vangen is door nieuwe grond, hebben de huisjes in Kethel, die „slechts" op gemetselde funde ringen rusten, veel te lijden ge kregen. Door de nieuwe, dus vrij slappe bodem zijn veel huisjes hun grondweerstand kwijtge raakt, waardoor scheuren in de gevels ontstaan. Volgens de wijkvereniging die de Dorpskerk en haar omgeving een monument van historische waarde noemt, heeft ook het zware verkeer een falikante uit werking op de oude gevels. Jam- mer vindt men het dat er in de omgeving van de Vlaardingse- weg twee huisjes, die nog prpima bewoonbaar zijn, gebruikt wor den als opslagplaats voor banden en ander materiaal. „Dat zit de mensen dwars", weet de wijk vereniging. Verder wordt in het dorp over last ondervonden van de vele ge parkeerde vrachtwagens, die vooral bij donker weer „een permanente zonsverduistering veroorzaken". Sommige bewo ners hebben een dergelijke kolos aan de voorkant én aan de ach terkant van hun kleine en door gaans nogal donkere woninkje staan. De mensen van de wijkver eniging hopen dat het oude Kethel verlost zal blijven van nog meer vervelende dingen, zo dat het dorp veel bezienswaar digs behoudt. „Want", zo zegt de vereniging, „de nauwe straatjes, de oude geveltjes, de ruimte van de weilanden en de polders ge ven aan de jachtige mens een ge voel of de tijd stil is blijven staan". iüiüiülIllliiÜlVüii!!;!,!!'1!!!! sa (Van een onzer verslaggevers) I SCHIEDAM De grote vrije vestigingsflat aan de 's-Grave- Iandseweg is bijna gereed. I Half februari werden de twin- 1 tig laagbouwflats opgeleverd, over ruwweg 'n halve maand volgen de 72 hoogbouwflats. Over ruim twee maanden zijn de negen winkels klaar. Daar in komen onder andere een supermarkt, een drankenzaak en een slagerij. De laagbouw- flats die met ingang van 1 maart bewoond worden, be staan uit vier- en vijfkamer- appartementen. De hoogbouw flats (de vijfde etage en ho ger) uit driekamerappartemen ten. De huren variëren van 407 tot 485 gulden. Het vinden van huurders voor deze vrije ves tigingswoningen is geen pro bleem geweest. Er moesten veel mensen teleurgesteld worden, omdat ze gezien hun inkomen niet in aanmerking kwamen voor een apparte ment. Eén van de eerste huur ders is wethouder Boimers. Met ingang van 1 maart trekt hij met z'n gezin in één van (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM In het club huis St. Joris Doele wordt van avond een carnavalsfeest gehou den. Iedereen is vanaf acht uur van harte welkom op het Doele- plem Zaterdagmiddag om één uur is er in het clubhuis een Kwder-Camaval. Kinderen met de leukste kleren krijgen een prijs. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM De Schiedamse afdeling van de PSP houdt maandagavond 26 februari een jaarvergadering in het gebouw voor de Christelijke en Sociale Belangen aan de Lange Haven. Tijdens de vergadering komen de jaarverslagen van de secreta ris en penningmeester aan de orde. Ook moet een nieuw be stuur worden gekozen. Behalve de heer Jurgens stellen alle hui dige bestuursleden zich herkies baar. De PSP-vergadering begint om acht uur. Q -Evt. voorafprijsopgave' -V ai»:r. -Af/vél: t ImhumI ';;SU«Uittlnastrwt:VWé /jphv Schiedam' fesd] TclefooriH)lO—2SJt» DfË Philips' dealer

Het Vrije volk | 1973 | | pagina 1