SUBSIDIERING KINDER DAGVERBLIJVEN ENIGE UITKOMST Gemeente aarzel om over de brug te komen Ondernemings raden WF en Gusto praten met PSP en PPG Gebr. de Veld OPBRENGST GLAS ACTIE STIJGT Concerten m Stedelijk Bejaarden vóór plan Sprong Lezers service eurotax 15.11.22 XV. DEFECT t (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Subsidie is voor de Schiedamse kin derdagverblijven Kat ja en Bambi een levensnoodzaak. Katja kampt met een te kort van 36.000 gulden. Zonder subsidie moet Bambi per 1 juli de deur op slot doen. „Het zou een grof schandaal zijn. Ieder weldenkend mens begrijpt dat de kinderdagverblij ven subsidie nodig heb ben", meent de D'66-er Vincent Broeke. Juist daarom komt de gemeente raadsfractie van D'66 in maart met een initiatief voorstel in de raad. Het voorstel, medeondertekend door de PPR-er J. Voor- wald, omvat een directe uitkering van 50.000 gul den met een definitieve subsidieregeling in het verschiet. km De directrices van de Schiedamse kinderdagverblijven. Mevrouw Goederond en mevrouw Dijkstra (boven). Kinderdagverblijf Katja: financiële moeilijkheden rechts Grote partij kleding gestolen Wij helpen.U direct r 1É|" w? siisis -iw jÉt V De glascontainers op z'n donderdagse plaats, achter De Ketel in Groenoord. SCHIEDRM Beroep Segers in behandeling Engelsman gedood r¥ >z,< Aad Sprong Schiedam VRIJDAG 2 MAART 1973 e» VRIJE VOLK PAGINA 17 i 'C Bambi kunnen meer bolwerken Vincent Broeke stelt, al pra tend over het initiatiefvoor stel. voorop dat dit geen par tijpolitiek is- 'Deze zaak is door ons bij toeval ontdekt. Van mij mag het college mor gens ons voorstel overnemen. Alle andere partijen mogen er amendementen aan toevoegen. Als de essentie maar hetzelfde blijft: Katja en Bambi moeten financieel geholpen worden'. Beide kinderdagverblijven zitten 'vol'- Katja (aan de Lan ge Haven) ontvangt 120 kinde deren per week, Bambi (aan de Zwammerdamsingel) 46. Sinds de oprichting van Bambi heeft de directrice-gediplomeerd kleuterleidster zender salaris te verdienen haar werk gedaan. Vanaf januari kan ze zich dit niet langer veroorloven. Ze is weer kleuterleidster geworden en haar twee verzorgsters run nen de crèche. Ze zegt: 'We komen onge veer 15.000 gulden tekort. Ik verdiende niets, maar zo lang zamerhand ging ook het sala ris van mijn man aan het dag verblijf op. Daarom heb ik het nu op de spits gedreven. We nemen nu geen nieuwe kin deren meer aan en per 1 juli moeten we sluiten.' Mevrouw Dijkstra heeft haar crèche al sinds januari 1968. In de loop der tijden heeft ze de 'natte' kinderen moeten afstoten: 'De baby's en natte kinderen ver gen te veel mankracht. Nu kan ik het af met twee verzorgsters en stagiaires van de huishoud school. Vaak moet ik mensen die hun kind willen brengen te leurstellen'. Ook voor de directrice van Katja, mevrouw Goederond, wordt de situatie steeds nijpen der. Ze verdient zelf geen cent en ook haar personeel neemt genoegen met hele lage salaris sen. Gediplomeerde kinderver zorgsters krijgen maar vier- a vijfhonderd gulden per maand. 'Ik ben blij, dat ze het ervoor doen. Ze maken hier lange da gen en werken hard. Maar ik kan niet meer betalen,' aldus mevrouw Goederond. Voor de directrices van de Schiedamse kinderdagverblij ven staat vast, dat er in Schie dam behoefte bestaat aan crè ches. Bijna onder uitzondering zijn alle kinderen in Katja en Bambi in de crèche op een me dische of sociale indicatie: 'Bij na achter elk geval zit een schrijnend verhaal. Er zitten geen kinderen in de verblijven, omdat de moeders willen wer ken voor een tweede auto of een kleurentelevisie,' meent Vincent Broeke, 'de betaalda gen draaien meestal uit op een spreekuur voor maatschappe lijk werk. De directrices krijgen dan verhalen te horen waarom er geen geld is voor de crèche. De moeders schamen zich vaak om naar de bijstand te gaan.' Het argument van het ge meentebestuur de crèches niet te subsidiëren omdat ze niet voldoen aan de normen, ont zenuwt Broeke meteen. Hij wordt van harte bijgevallen door mevrouw- Goederond en Dijkstra: 'De crèches voldoen aan de eisen van Denemarken, wat betreft de voorzieningen en ligging. De brandweer heeft de brandveiligheid verscheide ne malen getoetst en in orde bevonden'. Mevrouw Goederond vult aan; 'Ik zou wel eens willen dat de gemeente precies zo'n zelfde ruimte als crèche ging inrichten, dan zou je eens wat zien'. Broeke voert ook nog aan, dat veel officiële instanties (Raad voor de Kinderbescher ming, Sociale Dienst en huis artsen) kinderen naar Katja of Bambi verwijzen. 'Daaruit blijkt toch wel, dat deze kin derdagverblijven voldoen aan de eisen', aldus Broeke. Al vanaf de opening in no vember 1970 hoopt mevrouw Goederond op subsidie voor Katja: 'Toen we hiermee be gonnen, wisten we dat we het zelf niet zouden bolwerken. We hebben altijd op subsidie gehoopt. Zo vaak hebben we gedacht, 'nu komt het wel'. Er kwamen zoveel ambtenaren kijken en om gegevens vragen. Het is steeds niets geworden. Ik hoop echt dat het nu lukt. Er is beslist behoefte aan kin derdagverblijven in Schiedam. SCHIEDAM Of de Schiedamse kinderdagver blijven gemeentelijke subsidie zullen krijgen, blijft een discutabel punt. Het gemeentebestuur staat heel aarzelend tegenover subsidie aan Katja en Bambi. Echter, de werkgroep kinderdagverblijven adviseert de huidige crèches financieel uit de puree te helpen en zelfs nog meer opvangingsmogelijkheden voor jon ge kinderen te stichten. De gemeenteraadsfractie van D'66 staat zo positief tegenover subsidiëring van Katja en Bambi, dat de fractie in maart met een initiatiefvoorstel hierover komt. Vooral het feit dat Katja en Bambi met voldoen aan de voor kinderdagverblijven geldende eisen, zit het ge meentebestuur dwars. B en W redeneren: „Als de nor men onverminderd worden toegepast, dan zullen de ta rieven, ook bij eventuele sub sidie, sterk moeten stijgen. Anderzijds rijst de vraag of subsidiering van kinderdag verblijven, die niet aan de normen voldoen, wel een verantwoorde besteding van gemeenschapsgelden genoemd mag worden. Ook moet dui delijk zijn, dat van crèches V"XV •v<V* SBB gebruik wordt gemaakt door kmderen, voor wie een der gelijk verblijf beslist nodig is en van wie de ouders redelij kerwijs niet verlangd mag worden, dat zij de werkelijke kosten volledig opbrengen. Een eventuele subsidie zal volledig ten laste van de al gemene middelen komen en daardoor de gemeente in zijn mogelijkheden ander werk in de welzijnssector te financie ren beperken". De werkgroep kinderdag verblijven, die m opdracht van B en W de mogelijkhe den van kinderdagverblijven plus de subsidiëring ervan heeft bestudeerd, komt tot de volgende conclusies: Een permanent team van deskundigen moet de dagver blijven adviseren. Via een gemeentelijke verordening moeten de regels voor kinderdagverblijven worden vastgelegd. Hieraan moet een vergunningenstelsel worden gekoppeld. Voor een goedlopende or ganisatie moet een overkoe pelende stichting kinderdag verblijven worden opgericht. Voor de gevestigde crè ches moet een betere finan ciële regeling van kracht worden (subsidie). Er zijn nu in Schiedam onvoldoende opvangmogelijk heden voor kinderen. Stimu lering van oprichting van een of meer nieuwe voorzienin gen is zeker gerechtvaardigd. De werkgroep die tot deze aanbevelingen is gekomen bestaat uit: G. Smits (direc teur Sociale Dienst) L. Vin cent, E. Kolmus (schoolarts) M. C. Hugenholz-Wolters (Stichting Gezinsverzorging) H. Knook-de Jong (Centraal Vrouwencomité) B. Themans (Schooladviesdienst) en Th. Vis (directrice van de huis houdschool). In het eindrap port schrijft de werkgroep zelf als „adviserend team van deskundigen voor de kinder dagverblijven te willen op treden. De pas ingestelde sociale adviescommissie buigt zich in de eerste vergadering volgen de week woensdag over de kwestie kinderdagverblijven. Deze adviescommissie moet het gemeentebestuur advise ren over het te nemen besluit m verband met de subsidië ring van Katja en Bambi. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Bij een in braak in een kleding- en schoe nenwinkel aan de Mariastraat zijn vannacht spullen ter waar de van 1200 gulden gestolen. De inbrekers gingen er vandoor met 70 broeken en 23 broekpakken en jurken. Ze drongen het pand binnen, nadat ze een stuk board voor een raam hadden wegge haald. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Voor de PPR- ers en PSP-ers is woensdag avond 7 maart weer een dis cussieavond georganiseerd- De bijeenkomst is een vervolg op de vorige, toen werd gesproken over het onderwerp „Arbeiders raad of ondernemersstaat?" woensdagavond komen er leden van de ondernemingsraad van Wilton Fijenoord en Gusto pra ten. Iedereen is van harte wel kom in het gebouw voor de Christelijke en Sociale Belan gen aan de Lange Haven 73 om acht uur. Evt. vooraf prijsopgave;." philips] -St. Liduinastraat,;78 a 4F"\Schiedam [ftsjjf Telefooir-èlÓ—26 86 38 '•••-ife Off. Philips dealer 2»® s-> Hf-S -A,:; i WWi (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM De glasactie in Groenoord loopt goed. Steeds meer Schiedammers werpen hun statiegeldloze glas in de con tainer, die speciaal hiervoor don derdags in Groenoord staat op gesteld. De eerste keer, dat het glas in de container kon worden ge gooid, was de opbrengst twee duizend kilo glas, de tweede keer drie kubieke meter en de derde vier kubieke meter. Er is uitgerekend dat Groen oord ongeveer twaalf kubieke meter oud glas per week kan le veren. Om de inzameling van oud glas enigszins rendabel te maken en de proef ri kunnen voortzetten, moet minstens tien kubieke meter worden opge haald. In de container kunnen alie glazen flessen (zonder dop en potten) worden gegooid. De rijk. Het verzamelde glas wordt kleur of grootte zijn onbelang- door de glasfabriek weer tot nieuw glas verwerkt. De glascontainer staat elke donderdag van 's ochtends tot 's avonds laat opgesteld achter de supermarkt van het winkelcen trum De Ketel. Als over drie maanden blijkt, dat de container elke week goed vo! zit, wordt de inzamelingsactie definitief. Er bestaat zelfs nog een mogelijk heid ook op andere plaatsen in Groenoord een glascontainer te plaatsen. Broersvesl 58, tel. 26.77.18 Nieuwlandplein 57, tel. 70.11.60 Voor al uw verlichting-stereo-app. kleuren-T.V. SLIJTCRI] WljSUASDBL Bezorging door de gehele st«d SCHIEDAM n het Stedelijk Museum geven leerlingen van het Rotterdamse Conservatorium zondagmiddag weer een gratis concert. Drie kwartier lang brer.gen de blokfluiters Anne- marie Overzee Maria de Graaf- Drop, Anneke Henneveld, Mar en Albertine Carrière en Frans en Albertine Carrière em Frans je Drost (clavecimbel) muziek ten gehore in de aula. Het con cert begint om vier uur. In de serie „Vrijdagavondcon certen" geven Els Krieg (viool) Marja Bon (piano) en Herman Braune (klarinet) vrijdagavond 9 maart een uitvoering. Ze spelen werken var. Vanhal. Strawmsky, Scarletti. Brahms en Bartok. De toegangskaarten voor dit concert kosten vijf gulden. Leden van de Vereniging Vrienden van het museum krijgen een gulden kor ting. Het concert begint om kwart over acht. SCHIEDAM De gemeente lijke beroepscommissie komt donderdag 1 maart om zes uur bijeen m het stadskantoor om het beroep van de drukkerij Se gers te behandelen De drukke rij gaat in beroep tegen het be sluit van het gemeentebestuur een bouwvergunning voor een uitbreiding van de drukkerij in de Westfrankelandsestraat te weigeren De stukken, die op de ze zaak betrekking hebben, lig gen ter inzage in het Stadskan toor. De zitting van de beroeps commissie is openbaar. (Van een onzer verslaggevers) HENDRIK IDO AMBACHT Bii een verkeersongeluk op de Reeweg in Hendrik Ido Am bacht is gisteravond de 48-jarige Engelsman Dennis Tuckwell uit Coventrv om het leven gekomen. De Engelsman zat in een bestel auto die in botsing kwam met een personenauto. De bestuur der van de eerste wagen verloor de macht over het stuur en vloog tegen de gevel van een woon huis. s i (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM De bewoners van de bejaardenflats Strickle- de, Emma en Nieuwland zijn voor het alternatieve plan van Aad Sprong. Tachtig bejaarden hebben zich uitgesproken voor een „wild" natuurparkje achter de Strickledeflat aan de Nieuwe Damlaan. Het plan van de plant soenendienst (grasperken en ro zenbedden) hoeft voor de be jaarden met te worden uitge voerd. De gezamenlijke bewoners van de flats hadden zich eerst tegen het alternatieve Strickle- deplan van Sprong verklaard. Ze vreesden dat er een kinder speelplaats zou worden aange legd. In een bijeenkomst heeft Sprong met twee andere mede standers z'n ideeen uitvoerig aan flats uiteengezet. Het obstakel de bewoners van de bejaarden kinderspeelplaats is toen uit de Weg geiumid. Spionga plan kan best zonder speelplaats uitge voerd worden. De bejaarden kregen behalve een inleiding van Aad Sprong, ook dia's te zien over andere soortgelijke plannen Ook lichtte Sprong z'n plan toe met teke ningen en foto's. Binnenkort komt het gemeentebestuur met een voorste! voor de bestemming van het terrein achter de Strickledeflat. De gemeenteraad kan dan kiezen uit de plannen van de plantsoenendienst en van Sprong. Politie, Lange Nleuwstraat t55, telefoon 23 u7 60 of 26 4b 66 falaj m) Brandweer, Singel 81a, tel. 268578 Apotheekhulp. tel. 264918. Centrale Meld- en Regtïkamer \an Rijnmond over stank, vuile lucht etc 'OIO - 150000. Gemeenteziekenhuis: Scnie- iam, Burgemeester Knappert- Jaan 25 telefoon 269126. Zaal 1 30 tot 2 uur en 7 tot 7.30 uur. Klas I 30 tot 3 00 uur en 7 tot 3 30 uur Kraamafdeling 130 tot 2 30 uur en 7 tot 7 30 uur Dr. Noletstichbng, Stad! ou- derslaan 98. Schiedam, telefoon 260080 Derde klas 1 30 tot 2 uur er 7 tot 7 30 en tweede klas 1 30 tot 2 30 en van 7 tot 8 uur. Eerste klas 12 30 tot 2 uur en 7 toe 8 uur Kinderafdeling: zon dag, dinsdag, woensdag, vrijdag en zaterdag van 1.30 tot 2 uur. viaandag _-ii donderdag van 6 tot 6.30 uur Belangrijke adressen en telef oonnummers: Klachtennummer Het Vrije Volk. Witte de Withstraat 25. Rotterdam telef. 1474QQ, Hoog straat 76, telefoon 268798 vw. Proveniershuis, Over- ichicsestraat 1, tel 266000. Stichting Centrale Hulpdienst, telefoon 34503** Gemeentel'Ike Sociale Dienst, Bioersveld 144, tel 264816 Gewestelijk Arbeidsbureau Nieuwe Waterweg Noord, Van SHngelandtstraat 25. VlaardJn- gen. tel 705300 Afdeling Plantsoenen. Fok- krrstraat 35. tel 154605 en 709807. Afdeling Rlolenng en bestra ting Jan van Riebeeckweg 22, tel 377300 Gemeentearchief, Oude Kerk hof 5 tel 266727. Gemeentelijke Technische Be drit ven, Dwarsstraat 42, tel. 264980. Gemeentelijk Bureau voor Huisvesting, Westmolenstraat 26, tel 267756 Relnigings- en ontsmettlngs- dienst. Buitenhavenweg 154, tel. 264895 Algemene Begraafplaats. Laan van Spierlngshoek. tel 711222 Afdeling Technische Werk plaats. Singel te1. 266280. Stichting hulp aan buitenland- telefoon 351993 se werknemers. Binnensingel 39. Actie Moeders voor Moeders. D!eoenbrock«siraat 8. tel 70 26 4h Stadskantoor, Emmastraat 1 Telefoon 260500 voor dc ge meentelijke afdelingen: Onder wijs. Gemeentewerken. Woning- dienst, Accountantsdienst en Bedrljfs-Economische dienst.

Het Vrije volk | 1973 | | pagina 2