Buslijnen 50 en 53 tijdelijk andere route Wageni ngen-iep geplant door scholieren Receptie besluit festiviteiten Eeuwfeest voor Excelsiorfamilie Binnenstad thema voor nieuwe over Schieda] 500.- bij i 1 5 1 1.2 2 Gebr. de Veld Spelavond in Nieuwland Schiedammer bij aanrijding omgekomen Inbraak aan Parallelweg Buit meer dan inbraak in kapsalon Voor 300.- gestolen uit bestelwagen Inbraak bij loodgieter Scheepvaart Voorhaven gestremd Activiteiten voor vrouwen van NCVB T.V. DEFECT? Diefstal uit auto Het Vrije Volk J (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Vanmorgen omstreeks kwart over negen, vlak na het spitsuur is de Burg. van Haaren laan, ter hoogte van het Nieuwlandplein voor alle autoverkeer afgesloten. Automobilisten die van de Burg. van Haarenlaan *ebruik maken om onder meer van en naar Groen- oord te rijden, wordt nu aangeraden de route over rijksweg 20 te nemen. De bouwtrein bij de Burg..van Haarenlaan: moeilijkheden voor autoverkeer én voor spelende kinderen i (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Er wordt weer een film over Schiedam gemaakt. Vorige week is een cameraploeg onder leiding van regisseur Bertus Notenboom erop uitgetrokken om opnamen te maken. Locatie was de Korte Haven waar onder andere beelden geschoten zijn van de Korte Haven zelf en de Korte Havenbrug. de brug van de Korte Haven speelt een rol in de film. De Korte Haven, locatie voor de nieuwe film rams^i Brandweer rukt twee maal uit voor grasbrandjes Wij helpen U direct STAATSLOTEN hoofdprijzen: half miljoen kwart miljoen U/indioï ■ffouSt T s str Jk, In i*a- Te *d. )fl6. to uil in m tpi •a- et. ;i 5t- kP ?h. »4. MAANDAG 12 MAART 1973 HET VRIJE VOLK PAGINA 9 Operatie van Haarenlaan gaat soepel van start (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Leerlingen van de noodschool op het Metropad, nij het Bachplein zullen op donderdag 15 maart een iep planten in de Nieuwbouwwijk Woudhoek-zuid vlak bij hun school. De afsluiting van de Burg. van Haarenlaan is noodzake lijk doordat de werkeenheid die het diepriool van Kef hel naar Nieuwland legt, de verkeersweg moet kruisen. Dat is de eerste fase van het karwei. De tweede fase, in de „operatie Burg- van Haarenlaan" gaat in als de bouwtrein, die de zware rioolbuizen legt, de Nieuwe Damlaan bereikt. Behalve de Burg. van Haarenlaan worden dan ook de Nieuwe Damlaan en het Nieuwlandplein voor alle autoverkeer afgesloten. Alle. omleidingen staan met borden aangegeven. Deze staan onder andere op de Churchiil- weg, de 's-Gravelandseweg en de Horvathweg. Volgens de gemeente is het terrein aan de Nieuwe Damlaan bij de spoorwegovergang waar de bouwtrein zojuist gepasseerd is. een geliefde speelplaats voor kinderen geowrden. Maar blij is men daar niet mee. De spelende kinderen geworden. Maar blij is gevaar, omdat de bestuurders van zware kranen, graafmachi nes en af en aan rijdende vrachtauto's, vaak weinig zicht op hen hebben. Ouders en onderwijzers van in de butirt gelegen scholen hebben inmiddels van de gemeente het verzoek gekregen de kinderen te wijzen op de gevaren die ze op het bouwterrein lopen. Met ingang van vanmorgen heeft de RET in verband met de rioolaanleg op de Van Haaren laan de routes van de buslijnen 50 en 53 gewijzigd. In de rich tingen Hoogvliet (bus 50) en Ke- thel (53) wordt de bestaande route gevolgd tot de Burg. van Haarenlaan bij de Piersonstraat daarna gaat de bus linksaf de Piersonstraat in, linksaf Mgr. Nolenslaan in, rechtsaf Nieuwe Damlaan tot de Burg. van Haa renlaan en dan verder de be staande route. In de richting Emmaplein en station NS, in te gengestelde richting dus, wordt dezelfde gewijzigde route gere den. In de richtingen Hoogvliet en Kethel komt de halte op de Burg. van Haarenlaan bij de Piersonstraat tijdelijk te verval len. De halte is nu verplaatst naar de Piersonstraat. In de richting Emmaplein en station NS komt de halte.van de lijnen 50 en 53 op de Burg. van Haarenlaan bij de Nieuwe Dam laan. tijdelijk te vervallen: de halte van lijn 54 op de Nieuwe Damlaan bij de Burg. van Haa renlaan zal tijdelijk ook gebruikt worden door de lijnen 50 en 53. De iep wordt aangeboden door het Wageningen-team, de groep studenten die twee jaar geleden het participatie-onderzoek Woudhoek-Spalar.d leidde. Bij het planten van de boom zijn behalve de Wageningen- groep. ook vertegenwoordigers van Gemeentewerken, de Plant soenendienst, Onderwijs en wet houder mevrouw Verweij aan wezig. Het Wageningen-team heeft de boom bij de beëindiging van het Woudhoek-Spaland, in *72, als afscheidsgeschenk aangebo den. Het project was opgezet om zoveel mogelijk Schiedammers inspraak ie geven bij de ontwik keling van de woningbouw in het uitbreidingsgebied Woud hoek-Spaland. Door gebrek aan medewerking van de zijde van de gemeente is het project zo goed als mislukt. iniii (Van ohze sportredactie) SCHIEDAM - Toen 50 jaar geleden de dames van de spelers van de voetbalvereniging Excelsior er genoeg van hadden dat hun mannen of verloofden training en wed strijd als excuus gebruikten om te gaan „stappen", werd be sloten tot de oprichting van de gymnasliekafdelmg van Ex celsior *20. De mannen voelden daar ook best wat voor want, nietwaar, ook via gymnastiek kon je de conditie opvoeren en een pilsje achteraf ging er ook best in.' Het verhaal vertelt niet of de conditie echt beter werd in die lijd. Wel bereikten de mannen dat ook de dames, zich voor gymnastiek gingen interesseren. Zij vonden een leidster en een zaaltje en zie. de afdeling gym nastiek was geboren. Later zou Excelsior nog verder uitgroeien. Korfbal, atletiek, hockey, tennis en kegelen kwa men er bij. Ook een zwemver eniging ging onderdeel uitmaken van Excelsior. Bijna 20 jaar bieef de afdeling gymnastiek onderdeel uitmaken van de sportvereniging Excelsior *20. Tot óp heden is men ook na de zelfstandigheid, dertig jaar gele den, de naam Excelsior blijven dragen. Over enkele dagen, om precies te zijn op 15 maart, gaat de ge hele Excelsiorfamilie het halve eeuwfeest vieren. In een gewel dig goed verzorgd jubileumblad kijkt men terug. Terug naar wat geweest is, maar men kijkt ook vooruit. De jeugd van deze grote Schiedamse gymnastiekvereni ging heeft altijd een belantijke plaats ingenomen in het geheel. Die jeugd zal zich dan ook zondag in de Sporthal Margriet manifesteren ais daar een groot gymnastiekfeest zal plaatsvin den. Verder zal er in de loop van de komende weken voor elk onderdeel van Excelsior feest zijn. Alle festiviteiten worden besloten met een receptie in ge bouw De Rank welke op, zater dag 26 mei zal worden gehou den. ierda wil N ondanks rumoer toch in de raad g (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Als het aan het vroegere PvdA-raadslid H. Wierda ligt," keert hij deze maand gewoon terug in de Schiedamse raad. Wierda die anderhalf jaar geleden uit de raad stapte ómdat hy er be zwaar tegen had dat de PvdA zonder de VVD verder regeerde met de CPN, de "PPR. e-n D'66 en de confessionelen buiten de deur hield, zegt niet geschrokken te zijn van alic consternatie rond zijn figuur, vorige week in de gecombineerde PvdA/PPR-Ie- den vergadering. Vragen over de belangrijkste kwestie van vorige week wat hij nu, na anderhalf jaar, denkt over de progressieve samenwer king in de raad, weert Wierda nadrukkelijk af. Hij zegt: ,Jk ben voorzichtig, ik heb geen en kel commentaar." Binnenkort op 16 maart komt Wierda met de socialisten bijeen op een informele PvdA-fractie- vergadering. De socialisten wil len graag weten waar men met Wierda aan toe is. „Als dan blijkt dat alles goed is, komt Wierda in de raad*", aldus PvdA-fractieleider Piet Bosch man. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De wijkvereni- ging Nieuwland organiseert op vrijdag 23 maart de maandelijk se bingo-avond. Plaats: het wijkcentrum in Nieuwland. Tijd: acht uur 's avonds. „Er zijn veel aantrekkelijke prijzen", zegt de wijkvereniging. ANTWERPEN (Belga) Bij een verkeersongeval op de rijks weg Antwerpen-Turnhout is za terdag de 24-jarige D. Hamakers uit Scniedam om het leven ge komen. Zijn verloofde uit Rot terdam werd ernstig gewond. De Nederlandse auto botste tegen een andere wagen, waarvan de bestuurder zwaar werd gewond. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM In het kantoor van de firma Vrede'oregt aan de Parallelweg is afgelopen week einde ingebroken De inbrekers sneden de telefoonkabel door en r.amen de telefoon mee. Ook sta len ze twee nietjestangen met nietjes en twee blikken verf met een totaie waarde, van ongeveer 125 gulden. Ze drongen het pand birfnen. nadat ze een paar platen hardboard hadden weggehaald. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Inbrekers 'heb ben afgelopen weekeinde bij de kapsalon Chez Robert aan de Nolenslaan ruim 50O gulden ge stolen. Uit de kassa namen ze 85 gulden mee, de fooienpot in de toonbank leverde hun 450 gul den op. Ze drongen het pand binnen, nadat ze een ruit aan de achterkant kapot hadden ge gooid. Ook bij de LTS aan de Nolenslaan is zaterdagnacht in gebroken. Verschillende bureaus werden geforceerd en ook het wandkluisje moest het ontgel den. Maar de inbrekers hebben niets meegenomen. Het hoofdthema van de film die een half uur moet gaan du ren, is de vernieuwing van de Schiedamse binnenstad. De film makers onder wie leden van de werkgroep Schiedam, hebben in middels verzoeken naar ver schillende instanties verzonden om een financiële bijdrage. Re den hiervoor is dat de film te kostbaar zal zijn om door de werkgroep alleen gefinancierd te kunnen worden. Ais leidraad in de film wordt de gemeentelijke baggerschuit gebruikt. Deze was vorige week in de Korte Haven aan het werk. Volgens regisseur Bertus Notenboom doet de baggerschuit in de film dienst als „een gids die ons door de Schiedamse ha - ven leidt." Op de Korte Haven zijn onder meer interviews gemaakt met de sluiswachter en het personeel van de baggermolen. Behalve regisseur Notenboom werken aan de film mee: Gijs Konings als cameraman en Hans de Rui ter als geluidstechnicus. Voornaamste zorg voor het filmteam tot nu toe is geld los te krijgen om de produktie tot een goed einde te brengen. Camera man Gijs Konings geeft ronduit toe dat filmen duur is, maar zegt hij, je moet niet vergeten dat wat er nu voor mijn camera komt, straks door duizenden mensen bekeken kan worden. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Dieven hebben zaterdag de afgesloten bestel auto van bedrijfsleider W. L. de K. opengebroken en een deel van de lading meegenomen. Ze gingen ervandoor met eieren, papieren zakken, dranken en af- wasmiddelen. De spullen hadden een totale waarde van ongeveer 300 gulden. De bestelauto stohd' geparkeerd op de Coiijnstraat. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Ir. een loodgie terswerkplaats aan de Coiijn straat hebben inbrekers een pot je met 75 gulden erin gestolen. Ze kwamen de werkplaats bin nen. via een niet goed afgesloten wc-raampje. Ze doorzochten alle' kasten en bureaus. (Var. een onzer verslaggeefsters SCHIEDAM Grasbrandjes aan de 's-Gravelandseweg heb ben zaterdagmiddag de brand weer genoopt twee keer uit te rukken. De eerste keer moest eer. tamelijk grote brand met twee nevelstralen worden ge doofd. Er verschroeide ongeveer 250 meter gras. Het tweede brandje kor. met zand worden geblust. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Het scheep vaartverkeer door de Voorhaven is van dinsdag 13 tot en met donderdag 15 maart gestremd. De sluisdeuren van de Buiten- sluis in Zuid moeten verwisseld worden. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De NCVB, de Nederlandse Christen Vrouwen bond organiseert op dinsdag 13 maart en dinsdag 10 april een rondleiding voor haar leden door het Museum Boymans van Beu- ningen in Rotterdam. Donderdag 10 mei is er een excursie met de 'dus naar Antwerpen en Brussel. Evt. vooraf" prijsopgave St. Liduinaslraat 78 a Schiedam Telefoon -410—25 86 38 Off. Philips dealer A.s. MAANDAG 12 maart bfegin! bij ons de verkoop van E. RIJKUITER-SCHEFFERS Telef. 269349 Singel 100, Schiedam. GOED GEKLEED is GEKLEED DOOR HEREN CONFECTIE Mgr. Nolenslaan ÓOO Schiedam Winkelcentrum "De Kftot" Rotterdam Zoetermeer fVan een onzer verslaggeefsters)- SCHIEDAM Uit de auto van de 24-jarige student R. F. m. de C. hebben dn.' •m een doos gereedschap, een jerrycan benzi ne en een mist-achterlamp ge stolen. De auto stond geparkeerd op het Oud-kerkhof. De dieven braken het rechterportier open. Adresseer uw post zo: Afdeling Postbus 1162 Rotterdam

Het Vrije volk | 1973 | | pagina 1