'Eerst heb je geer» tijd, m dan krijg je last van je buikje... WÊ^mgm mÈÊ^'WSêëi Minder dan 81.000 Schiedammers GTB spuien waterleidingen Boomplant- dag op Vijfsluizen Gebr. de Veld WWèêèêêêèSIÊ^u Helpt Elkander op vakantie in Ojdebroek Burgemeester opent Inhabé Vm W steio Zomerdienst5 gemeente Overleden aan verwondingen A. M. HERSBACH AUTOCENTRALE SCHIEDAM T.V. DEFECT? Ruilbeurs m \rii Inbraak in kantine SVDPW Man neergeslagen en beroofd Inbraak in kantine DWS Kwart eeuw bij politie Hoe beter U de advertenties leest, hoe beter U slaagt hij het inkopen doen. HST VXijt VOiK éi- ii; V r ij 1 '-A GOED GEKLEED is GEKLSD U/indiot ffousa Van onze verslaggeefster LELIA KUIPER SCHIEDAM Het Beatrixpark wemelt zaterdagmorgen vroeg al van de mensen. Fietsende jongetjes racen naar het voetbalveld, de bal onder de snelbinders. De nog natte grasvelden zijn bezaaid met sportievelingen, die zomaar een partijtje trappen. Anderen, veelal in blauw trainings pak gestoken Schiedammers, draven hun rondjes. Tussen het gekraai van de haan en het blaten van de schapen in de kinderboerderij klinkt het staccato: 'één, twee drie, één twee, drie' van de conditietrainers, die hun spring oefeningen doen. Op de trimbaan is het stil. Alleen van dichtbij is de hijgende ademhaling van de ijverige trimmers hoorbaar. §1 T :Éf8tPiSl wL (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM In de komende weken worden de Schie damse waterleidingen gespuid. Dit gebeurt om de roest- deeltjes uit de leidingen te verwijderen. Dit roest vormt zich tijdens de wintermaanden in de ijzeren waterleidingen, omdat 'er dan minder water wordt gebruikt. Juist omdat in het voorjaar meer water wordt getapt, gaat het water sneller stromen en neemt de roestdeeljes mee. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De hoofdagent van de afdeling Bijzondere Wetten B. A van Putten viert deze week zijn 25-jarige jubi leum by de Schiedamse politie. Komende donderdag krijgt de hoofdagent een receptie aange boden in de kantine op het hoofdbureau. Inruil Inruil inruii nu bij Alle Renault modellen o.a. R4 - R6 - R6-1100 - R8 - R10 - R12 - R16 - R16 TS en voorts: Peugeot - Audi - Ford Taunus Ford Cortina - Ford Capri - Dodge Dart Sïmca 1100 - Citroen 2CV4 enz. enz. ALLE WAGENS BOVEN 3000.- 3 MAANDEN GARANTIE Off. Renault-dealer voor Schiedam NOORDVEST111-113 .SCHIEDAM TEL. 265606 Zaterdags de gehele dag geopend Wij helpen U direct MAANDAG 2 A*!.. .Si3 PAGINA 9 ffflCyÉBMWftjWMSsglMLnyHM f g' vk& v r IW (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM 'Helpt Elkan der', de algemene vereniging van ouders en vrienden van geestelijk misdeelden, organi seert in juni weer een vakantie kamp in Oldebroek. Deelname aan het kamp kost negentig gul den. Maximaal kunnen veertig geestelijk gehandicapten mee. Hun ouders moeten lid zijn van één van de verenigingen: Helpt Elkander, Philadelphia of Voor het Zorgenkind. Voor de ouders en verzorgers van de - deelnemers wordt op vrijdagavond 18 mei 'n contact avond, geiioüdèn ih'Ket bejaar dencentrum Thurlede, waar de ouders alle mogelijk informatie over het kamp aan de weet kun nen komen. Schriftelijk zijn meer inlichtingen te verkrijgen via postbus 294 in Schiedam, of tele fonisch via het secretariaat van Helpt Elkander, telefoon 704774. DOOR HEREN CONFECTIE Mgr. Nolensloan 600 Schiedam Winkelcentrum "De Ketel" Rotterdam Zoetermeer (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Burgemeester H. Roelfsema opent zaterdag morgen 7 april de consumente- beurs Inhabé '73. Vanaf elf uur is de beurs in de sporthal Mar griet voor iedereen te bezichti gen. De toegangsprijs is twee gul den. De beurs is tot en met 15 april dagelijks geopend. Zondags is de Inhabé '73 gesloten. In de Margriethal zijn tiental len stands met artikelen in al lerlei branches te bekijken. In 't geheel wordt dertienhonderd vierkante meter tentoonstel lingsruimte benut. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM De wijkver- «uging Nieuwland houdt woens dag 4 april de maandelijkse ruilbeurs. Sigarenbandjes, sui kerzakjes en postzegels zijn bij andere verzamelaars te ruilen m het wijkcentrum aan het Wi- bautplein. De jongeren kunnen om zes uur terecht en de oude ren vanaf half acht. De toe gangsprijs is voor de jeugd een kwartje en voor de volwasse nen twee kwartjes. Iedereen is van harte welkom. v 'AV'fZys' S/WKjj voor De meesten van hen pakken de trimbaan mee als onderdeel In hun zaterdagse sportprogram ma. De lof over de baan, die een jaar geleden in gebruik is geno men, is algemeen. Ze nemen de gelegenheid wat over de trim baan te praten te baat om een beetje op adem te komen. Het commentaar van de eerste trim mer, die net z'n evenwichtsbalk- oefening heeft voltooid, is erg positief: 'Ik trim al jaren hier in het park. Eerst als één van een groepje, nu alleen. Vroeger liep ik rondjes, maar sinds de trim baan er is, gebruik ik die als oefening tussendoor." Er waren zaterdagmorgen geen mensen, die alleen naar het park waren gekomen om het aange legde 'trim-parcours' te doen. Eén trimmer wist dat wel te verklaren: 'Daarvoor ligt het Beatrixpark voor de meesten te ver weg. Iemand die hier toch al helemaal heen is gekomen, gaat meestal ook nog wat an. ders doen. Trouwens, alleen een keer de'baan aflopen, is niet genoeg oefening'. Vergeleken bij de trimbanen in andere steden, komt de Schiedamse baan er goed af: „Ik heb eerst in het zuiderpark ge trimd. Daarna in het Kralingse bos en toen in Vlaardingen. Maar hier is de baan het beste. Ook omdat het park verder lek ker groot is om rondjes in te lopen," zegt een jongen uit Rot terdam. Een ander merkt op: „De baan wordt ook erg goed onderhouden. De grond onder de toestellen wordt regelmatig aan gevuld met zand, zodat 3e niet wegglijdt in de modder. Ook zijn de houten apparaten sinds het begin iets verbeterd. Ze zijn handiger neergezet. Ja, het is wel een pittige baan, maar daar wen je na een paar keer wel aan." Een aanmerking van iemand, -die in Nijmegen op een trimbaan was geweest en daar de grotere afstanden tussen de toestellen erg waardeerde, wordt weggelachen: „De man vindt dat natuurlijk prettiger, omdat hij dan tussendoor een beetje kan uitrusten." De hele zaterdagmorgen wordt regelmatig van de trim baan gebruik gemaakt. Éénlin gen en kleine groepjes werken zich gestaag door alle oefenin gen heen. Ze springen over de horden, zwaaien met de armen, reiken naar de lat, en nemen wijdbeens een rij paaltjes. De meesten zijn tussen de twintig en veertig jaar. Veel vrouwen waren er niet te signaleren. „Toch komen hier wel vrouwen, er is zaterdags een hele groep bezig, maar alleen zie je niet. Misschien komen ze 's avonds. Ik weet wel dat ik mijn vrouw niet mee krijg. Ze wil niet tus sen al die mannen meelopen, zegt ze", vertelt een regelmatige bezoeker van trimbaan. Dat de meeste 'buikjes-bestrijders' van voor de veertig jaar zijn, is de trimmers niet ontgaan: 'Eerst heb je geen tijd, maar dan krijg je last van je buikje (daarbij maakt hij het welbekende ge baar, klapjes geven op de maag streek). Vaak hebben we vroeger veel aan sport gedaan en daar om doen we nu weer iets. Ik kom ook erg veel betekenen te gen elke zaterdag. Jongens waarmee ik vroeger op school heb gezeten." Voor de trimmers staat als een paal boven water, dat de trim baan in het Beatrixpark aan een behoefte voldoet. Of een even tuele trimbaan in Schiedam evenveel bezoek zal trekken, blijft voor hen een vraag. Eén van hen vertolkt de mening van Beatrixpajrk ligt ideaal. Maar ik allen: „Deze baan hier in het kan me voorstellen, dat de Schiedammers in Zuid en die kant uit, wel een baan dichter bij huis willen hebben," JI. - Ay.-»..,; -S 'gj 'fi'.rZZ&K&'&Z. c j.» iji 0<;W -j v'C X >«J ..wXlvy' <xï (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Weer is -in fe bruari het aantal Schiedammers met 163 afgenomen. Daarmee is het totaal tot onder de 81.000 ge zakt. Eind februari telde Schie dam precies 80.897 inwoners. In febr. werden 75 nieuwe Sch Schiedammertjes geboren. Op één na 60 Schiedammers overleden in de vorige maand. Het positie ve verschil tussen het aantal ge boorten en sterfgevallen wordt teniet gedaan door,het grote aantal stadgenoten -dat Schie dam in februari voorgoed de rug toekeerde. Bij de afdeling bevol king op de gemeentesecretarie werden 194 nieuwe Schiedam mers ingeschreven,terwijl 373 personen uit het bevolkingsre gister werden geschrapt. In het-stadhuis werden in fe bruari 32 huwelijken voltrokken. Twczrif huwelijken werden in dezelfde maand ontbonden. De meeste jonge echtparen (21) gin gen na hun huwelijk in een an dere gemeente wonen. Tien par ren betrokken een eigen huis in Schiedam en een echtpaar bleef na de trouwdag gescheiden wo nen. Binnen de gemeente verhuis den 115 Schiedamse gezinnen. Bij de verhuizers naar een an dere stad was Rotterdam favo riet. Daar staat tegenover dat ook de meeste nieuwe stadgenoten uit Rotterdam afkomstig waren. Het leeuwedeel van de verhui zers bleef in Zuid-Holland (238). Verder waren de provincies Utrecht, Noord-Holland en Noord-Brabant in trek bij de ex-Schiedammers. 29 Stadgeno ten emigreerden naar het bui tenland. Het roest is volkomen onscha delijk voor de gezondheid, maar het water smaakt vies. Voor de wasmachines is het bruine wa ter een ramp. De gemeente tracht nu door spuien te voorko men dat de Schiedammers last krijgen van bruin water. Hiervoor gebruikt men het systeem in de hoofdleidingen de snelheid van het water kunst matig op te voeren. De roest- deeltjes worden dan al losge scheurd, maar komen in de rio len terecht en niet in de kranen. Het bezwaar van dit systeem is dat de druk van het water in de omgeving van de openstaande hoofdkranen enigszins afneemt. Om het ongerief zoveel moge lijk te beperken gebeurt het spuien in de avonduren, op werkdagen van zeven tot twaalf uur. In het huishouden wordt dan het minste water gebruikt. Het spuien vindt overal in de stad plaats. Ook in de nieuwe wijken, waar de waterleidingen van kunststof zijn gemaakt. Voor het spui-karwei hebben de Technische Bedrijven vijf ploe gen ingezet. Het is onmogelijk van te voren te zeggen wanneer in welke wijk wordt gespuid. Als bewoners merken dat de druk op leiding afneemt en op straat het water zien wegstro men. kan men aannemen dat in de omgeving de leidingen wor den gespuid. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Met ingang van donderdag - 5 - april gaat bij de afdeling Bevolking, Burger lijke Stahd en. Militaire Zaken van de gemeente-secretarie de 'zomer-regeling' in. Het bureau van de afdeling bevolking, ge vestigd in de voormalige rijks- HBS aan de Overschiesestraat, zal donderdagavond een uur langer open zijn. De openingstij den worden nu van zevun tot negen uur. Het publiek kan er uitsluitend terecht voor zaken 'betreffende paspoorten en visac- ten. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De 75-jarige A C. J. Busker uit Vlaardingen is vrijdagavond op de Vlaardin- gerdijk in Schiedam aangereden door een auto. Later op de avond is de man aan zijn ver wondingen een schedelbasis- fractuur overleden in de dr. Noletstichting. De heer Busker wilde op zijn bromfiets tussen twee geparkeerde auto's de weg oprijden waarna het ongeval ge beurde. De auto die hem aan reed werd bestuurd door de 23-jarige student P. J. A. v.d. H. uit Delft. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM In de kantine van de voetbalvereniging SVDPW is zaterdagnacht inge broken. Er is voor vijf gulden aan snoepgoed en kleingeld meegenomen. De daders zijn binnengekomen door de deur te forceren. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Drie onbekend gebleven mannen hebben vrij dagnacht de 22-jarige magazijn chef J. v.d. T. uit Vlaardingen op de Lange Haven neergesla gen. en beroofd van een porte feuille. In de portefeuille zat hon derd gulden, het paspoort en de toeristenkaart van de Vlaar- dinger. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Vrijdagnacht is een inbraak gepleegd in de kantine van de handbalvereni ging DWS in het sportpark Thurlede. Uit een vrieskist wordt voor 50 gulden aan ijs vermist. Men is de kantine bin nengekomen door een ruit te vernielen. (Vm een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Burgemeester Roelfsema heeft zaterdagmorgen om elf uur de boomplantdag op het volkstuincncomplex Vijfslui zen een officieel tintje gegeven door de eerste boom uit te rei ken aan één van de oudste leden van de vereniging Vijfsluizen. De boomplantdag is gehouden om het nieuwe plantseizoen in te luiden cn om het vijf-jarig bestaan van de volkstulnders- vereniging te vieren. De Harmonieverenjging Harpc Davids luisterde de opening van de boomplant-dag muzikaal op. Behalve de burgemeester waren ook enkele functionarissen van het Nederlands Verbond van Volkstuinders nn van de ge meentelijke plantsoenendienst aanwezig. Het volkstuinencom plex is zaterdag „bebost" met elf verschillende soorten bomen. Evt. vooraf prijsopgave St. Liduinastraafc ;78 a Schiedam L Telefoon élO—26 86 38 Off. Philips dealer PHltlPS

Het Vrije volk | 1973 | | pagina 1