emeente moet nog toestemming Politie onderzoekt brommerlawaai Administrateur van der Tak: Gert en Hermien SHOW Schiedam [rijgt er Ie vierde nuffel- >aal bij puid protesteert tegen ucht Tankercleaning gf^Jvanderwaal PASSAGE THEATER TE SCHIEDAM Aanvang 20.15 uur Gorzen krijgt informatie over peuter speelzalen Bij dorpjeugd krijgt reisje aangeboden Eerste vlucht Gorzen s bezoek aan wethouder uitgesteld Vergadering uitgesteld Nog meer parkeer- meters voor centrum mmmm iüüü SHALALIE SHALALA DE GLOEDNIEUWE HULST BEHANG SCHIEDAM heeft t (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Aan de Vlaardingseweg in Kethel wil je Vereniging voor Christelijk Volksonderwijs een nieuwe deuterschool stichten. Dit houdt in dat de bestaande Peuterschool aan de Schiedamseweg dicht gaat. f Aan de stichting van de kleuterschool in Kethel moet de jgxneente medewerking verlenen. De commissie voor onder wijszaken behandelt de aanvraag om medewerking bij het stichten van de nieuwe kleuterschool vanavond tijdens de naandelijkse vergadering. SCHIEDAM In het laatste kwartaal van vorig jaar teeft Schiedam-zuid bij de centrale meld- en regelkamer én keer geklaagd over Tankercleaning. In de wijk hing be- jn november een eigenaardige, zoete lucht. Bij controle ieek de stank afkomstig te zijn van het water van een olie- fscheider bij TC. Dat staat in het laatste kwartaaloverzicht an de centrale meld- en regelkamer. PASFOTO'S Direct klaar Een van de snuffelpalen. Sckiedamse (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Van vernielingen in het dienstencentrum is beslist geen sprake meer en eigenlijk is er nooit sprake van geweest, zegt de heer J. van der Tak, administrateur bij het dienstencentrum De Vier Molens aan de Nieuwe Damlaan. Hij vindt het bericht in de kranten over jongens die in het centrum ver over de schreef gingen, in feite een tikkeltje overdreven. komt op vrijdag 13 april in het Kaarten dagelijks bij de adm. verkrijgbaar van 10 00—15.00 uur en aan de kassa van 18.00 tot 21.00 uur Tel. onder nr. 010 - 269563 (maandag gesloten) Toegangsprijzen ƒ5.— 7,50 10.— 3CHIEORM Voor al uw verllehting-stereo-app. klenren-T.V. De grootste collectie behang modern, klassiek of exclusief Broersvest 85 - tel.010-269702 ■DINS^AV' 10 AMUi. 19/3 HET VRIJE VOLK PAGINA 15 Nieuwe kleuterschool bp stapel in Kethel Of de nieuwe kleuterschool jan de Vlaardingseweg komt te •taan is nog niet helemaal zeker, [ie schoolvereniging heeft me dewerking gevraagd voor een school aan do Vlaardingseweg of n de omgeving van Kethel. Het ueuwe schoolgebouw krijgt wee lokalen. De bezetting van de bestaande deuterschool aan de Schiedam- eweg is de laaste jaren achter- jitgelopenu In 1967 telde de rfiool nog 67 leerlingen. Dit cur- Msjaar staan 45 kleuters inge- threven. Het schoolbestuur heeft de gc- neente verklaard dat de nieuwe school bij de opening door min stens zestig kleuters zal worden iczocht. Dit aantal is het wette- ijk minimum. Het schoolbestuur leidt dit uit het feit dat de nieuwe chool is gesitueerd vlak bij het lude centrum van Kethel en het iitbreidingsplan Woudhoek- ipaland. De gezinnen die zich in te nieuwe hulzen gaan vestigen zullen hun kleuters ongetwijfeld naar de school van de Vereni ging voor Volksonderwijs stu ren. zo meent het schoolbestuur. Het gemeentebestuur ;s het met deze motivatie eens. Als th comrriissie voor onderwijszaken akkoord gaat me* het voorstel is het woord in aatste instantie nog aan de gemeenteraad. De commissievergadering be gint vanavond om acht uur in de recreatiezaal van het stads kantoor. Behalve de stichting van dc kleuterschool komen nog een rij onderwijskredietcn ter sprake. Ook wordt de medede ling van de verkeerscommissie inzake gevaarlijke verkeerspun ten bij scholen aan de orde ge bracht. De verkeerscommissie dèelt mee, dat de gevaarlijke punten bij scholen pas in behan deling kunnen worden genomen, als de verkeerscommissie zegt welke punten precies worden bedoeld. Ook het interimrapport studiecommissie geestelijke volksgezondheid wordt door de commissie onderwijs besproken. V- ■S -• Dc r:2iiildsmeter in actie (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Met de nieuwe lawaai-meter van de Schie- c'.amse politie zijn vorige week bijna vierhonderd bromfiet sen onderzocht op de hoeveelheid geluid die ze produceren. 269 bromfietsen bleken bij die controle beneden de grens van 'net aanvaardbare aantal decibellen te zitten. 124 brom mers bleken te veel lawaai voort te brengen. De kleuterschool aan de Schiedamseweg die moet wijken voor de toekomstige school aan de Vlaardingseweg. De controle van vorige week was geheel vrijwillig en de eigenaren van een te veel ge luid producerende brommer kre gen nog geen bekeuring. Binnenkort gaat de politie in alle ernst op pad met de lawaai- meter en de curvometer, die de maximale snelheid van brom mers controleert. Her en der in de stad zullen de bromfietsen aan twee controles worden on- (Van een onzer verslaggevers). SCHIEDAM Het openbaar shaatn Rijnmond heeft een érde S02-snuffelpaa! in Schie- un geplaatst Hij staat op de *k Nieuwe Datphun - Burg. >n Haarenlaan. De andere drie ian op de werf Wilton Fije- •ord, bij de machinefabriek De ag N.V. aan de Westfranke- adsedijk en op de werf Gusto, ijnmond heeft in totaal 31 nrffelpalen (ze meten het iws- idioxice gehalte van de lucht) kan In het Rijnmondgebied. 'JEUGD RICHTTE GEEN VERNIELINGEN AAN IN DIENSTENCENTRUM' derworpen en als of de snelheid of het geluid te vee! is. volgt on verbiddelijk een bon. De Schiedamm politiecommis saris toonde zich erg blij met het grote aantal Schiedammers dat z'n brommer al vrijwillig liet controleren. 'We moeten bet aantal te luidruchtige brommers niet onderschatten. Een derde van alle gecontroleerde brom mers overschreed de norm. Maar ik ben erg blij, dat een groot aantal jeugdige bromfiet sers naar het bureau is geko men voor een vrijwillige meting. Daaxiit blijkt wel, dat de jeugd niet ongevoelig is voor het feit dat veel brommers ontoelaatba re geluidshinder veroorzaken.' Ook de wijk Heijplaat, op de adere Maasoever, heeft sinds trig jaar vermoedelijk over ankercleaning geklaagd het etof een verbrande rubber-, en styreenluchi Gezien de indrichting vermoedde Rijn land dat het om Tankerclea- ng ging. Later bleek dat op Et moment van de klachten bij atkercleaning een boot was hoongemaakt waarin styreen id gezeten. Dat Tankercleaning stankbron was, kon niet met ekerheid worden vastgesteld. In de periode van 26 novem- er tot en met 14 december zijn it Schiedam en Vlaardingen si groot aantal klachten bin nengekomen over riool-, kool- en H2S-achtige stank. Naspeuringen wezen uit dat dc stankbron in het gebied lag waar Shell, Chevron en Pak- tank NOM gevestigd zijn. Het euvel kon ondanks samen werking met het personeel van deze bedrijven niet gevonden worden. Eind december kwam uit Schiedam ook een klacht over enorme roetval. Controleurs van de centrale meld- en regelkamer vonden inderdaad roet op straat, maar konden de bron ervan niet opsporen. Vermoed wordt dat de overlast afkomstig is geweest van een schip. trouwreportages, zwart-wit of kieur Foto-opdek Rembrandilaan 83, Schiedam, telefoon 26 43.7* Administrateur Van der Tak: „Ik heb gelezen dat een aantal bejaarden iets heeft gezegd over vernielingen. Maar daarin heb ben ze niet helemaal gelijk. Tij dens de Kerst-Inn is de biljart tafel door de jeugd als ping- pang-tafel gébruikt. Er zijn toen wat flesjes op het biljart omge vallen en daardoor is er wat be schadigd. Maar vernielingen in de zin, dat je denkt aan popfi guren en zo... nee, dat is niet waar. Het probleem toen was dat er ineens erg veel mensen waren en daar hadden we niet op gerekend". Sinds die toch wel stormachtig verlopen dag» eind vorig jaar, heeft de jeugd zich eigenlijk niet meer laten zien in het dienstencentrum. Niet dat jon geren geweerd worden, maar de leiding vindt dat groepjes jonge ren beter elders vertier kunnen zoeken. „We hebben een stokje voor het een en ander moeten steken. Een paar jongeren wilde gaan biljarten, terwijl een aan tal ouderen nog op een stoel zat te wachten. En daar is iets van gezegd. Dat kan niet., dan krij gen we moeilijkheden met de bejaarden. Het is hier geen open huis voor de jeugd". Wel welkom zijn die jongeren, die zich daadwerkelijk met de vijfenzestigplussers willen be zighouden. Ze kunnen dat doen als gastheer of gastvrouw of als hulp in de bar. Ook kunnen ze allerlei karweitjes verrichten als: ramen zemen en dergelijke. Een aantal van hen deed dat al na de Kerst-Inn vorig jaar. „Het was hier toen een puinhoop, maar een dag later kwamen ze de rommel opruimen", aldus de heer Van der Tak. Behalve bejaarden krijgt het dienstencentrum ook veel Schie dammers van middelbare leef tijd binnen haar deuren. Daar zijn veel mensen bij die in de ziektewet lopen of werkeloos zijn. ,,'s Middags komt hier ook Administrateur Van ïer Tak ...geen echte vernielingen... altijd een ongeorganiseerde groep van een man of tachtig. Alleen om te klaverjassen. Het probleem was dat ze teveel ruimte in beslag namen. Van co bar hebben we ze naar de zaal verplaatst. En nu is ieder een weer tevreden. Uit wat voor mensen die groep bestaat,.. Nou, voor negentig percent uit be jaarden". Ondanks alle startproblemen is het dienstencentrum toch ccn groot succes, vindt administra teur Van der Tak. ,.De biljarts zijn aanhoudend bezet, de maai tijden lopen aardig en het is veel en veel drukker dan we eigenlijk gedacht hadden. En daar zijn we erg blij mee". Alleen wat fLsjes over het biljart... (Van een onzer verslaggever.-,) SCHIEDAM Ouders krijgen vanavond in het centrum Dc Dukdalf voorlichting over het nut van peuterspeelzalen. De in formatie wordt gegeven door een medewerker van de .stich ting Kinder- en Opvoedings voorlichting. De sociëteit van de Dukdalf is vanavond ook open voor allerlei Rozclligheidsactiv.- teiten als biljarten, tafeltennis sen, etc. Op dinsdag 17 apri wordt voorlichting gegeven over voedingsleer door ren deskund - *.-■ ysjfj ar Stichting Huishoude lijke én Gezins voorlichting. In mei volgt dan eer. avond waar het onderwerp: efficient hu:— houder, ter spr.ir# komt. Op dinsdag 24 april i er een kla verjast oc mooi :r. De Dukdalf laan de Rijnstraat in lonten) en op dinsdag 1 mei eer. b'ngo- «IVUrtd. Cr1 (Van een onzer verslaggevers) .SCHIEDAM De kinderen van Bijdorp kunnen een busreis maken naar de Flevohof hij Harderwijk, in de Flevopolder. De reis wordt hen aangeboden door de wijkverenigmg Bijdorp. De tocht wordt op zaterdag 5 me. gemaakt. De deelnemertjes moeten ouder dan z.es en jonger dan 13 jaar zijn. Het reisje vertrekpunt is het Trefpunt tn Bijdorp kost zes gulden per kind. Rmrnmt 58, tel. 2S.77.1I Meawlandpleio 57, let 72.11.60 SCHIEDAM De postdui venvereniging Schiedam is het seizoen begonnen met een wed vlucht vanuit Roozendaal. De snelste duif. eigenaar E. de Pot ter, vloog dc 48 kilometer bin nen drie kwartier. De overige 199 postduiven arriveerden tot negen minuten na de eerste vo gel weer in Schiedam. SCHIEDAM Het gesprek tussen wethouder Collé en een delegatie Gorzenaren over de overlast van Tanker Cleaning is voorlopig uitgesteld. Oorspron kelijk zou deze ontmoeting don derdagavond plaatshewen. Om dat een delegatielid is verhin derd is de afspraak verschoven. Al te lang willen de Corzena- ren echter niet wachten met het spuien van hun grieven tegen de wethouder. In de Gorzen zijn een dikke duizend protesthand tekeningen verzameld, die de delegatie aan de wthouder wil overhandigen. De eisen van de Gorzenaren ten aanzien van Tanker Clea ning staan nu puntsgewijs op schrift. Ook aan de termijn van een half jaar voor de navolging van de eisen, willen de Gorzena ren streng de hand houden. Wanneer c!e bespreking met de wethouder en de aanbieding van de handtekeningen zal ge beuren. is nog niet bekend. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM De commissie Stadsontwikkeling cn Stadsuit breiding vergadert maandag avond 16 april niet. De vergade ring is afgelast, omdat er niet voldoende voorbereide onder werpen zijn om te behandelen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De ge meentelijke verkeerscom missie vergadert donderdag middag 12 april in de recre atiezaal van het nieuwe stadkantoor. Op de agenda staan verschillende brieven van Schiedammers, die voor een bepaalde zaak pleiten. Zo komen de hinder van het zware verkeer, de veiligheid van voetgangers en de ver keersmaatregelen in de Rid- derkerksestraat aan de orde. Ook worden verschillende verkeersmaatregelen bespro ken. Als laatste punt staat op de agenda de plaatsing van parkeermeters in de Kreupelstraat, Broersvest en Emmastraat.

Het Vrije volk | 1973 | | pagina 1