CAR SCHRIJFT AAN GEMEENTERAAD Lentefeest D'66 praat over plan Aad Sprong Bolmers blijft kopen Werklozen in dienst bij gemeente Delegatie met protest- lijst naar wethouder Storm loop op ouderwetse uurtjes z Lezers service 1SS In Schiedam 499 w.w.- womngen in aanbouw (5JQ vanderwaal Brandje in huiskamer Wedvlucht met problemen Lezing over seks en gehandicapte I VOORDRACHT NEL OOSTHOUT Zoekt U een echt apart behang HÜLST BEHANG SCHIEDAM W/w LEZERS SCHRIJVEN Botsi mg Accu en dekziji gestolen Voor 8.000 gulden aan textiel gestolen Schiedam Kwart ton voor Hartstichting Broersvest 85 - tel.010-269702 SCHIEDRM Voor al uw terlichting-stereo-app. kleuren-T.V. PASFOTO'S Direct klaar DINSDAG 17 APRIL 1973 HET VRIJE VOLK V 'V 4GTB - ambtenaar chanteert inwoonster (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Het CAR beschuldigt een Schiedamse ambtenaar van de GTB van chantage. De ambtenaar zou gedreigd hebben bij een inwoonster van Schiedam het gas, water en licht te sluiten, als ze bleef weigeren milieubelas ting waterverontreinigingsbelasting) te betalen. Volgens het CAR (het Centraal Aktie Comité Rijnmond) is deze bedreiging onrechtmatig en doet ze denken aan de bezettingsjaren. „Zouden deze bedreigingen doorgaan, dan wijst dat op een stuk willekeurig handelen door ambtena ren, maar ook op een stuk willekeur op bestuurlijk niveau", aldus het CAR in een open brief aan het Schiedamse ge meentebestuur en de gemeenteraad. Van het college van burge meester en wethouders wordt nadrukkelijk de toezegging geeist dat dergelijke chantage- praktijken bedreven door ambtenaren in de toekomst met meer voorkomen. Bij de GTB was niemand be reid commentaar te geven c<p de CAR-beschuldiging. Verwezen werd naar directie-secretaris Van Schouwenburg die een vrije had. Gemeente-voorlichter D A Buschkens wilde wel in gaan op de open brief van het CAR. Hij" zegt: „Als de rekemng met betaald wordt, is men formeel «altnd gerechtigd het gas, water en licht af te sluiten. Maar dat moet dan wel gebeuren in op dracht van het collega van B. en W. of de directeur van het GTB." Of het Schiedamse gemeente bestuur of het GTB maatregelen gaan nemen tegen wanbetalers van milieubelasting, is nog niet Voorlichter Buschkens volgende week mag de raad spreken zeker. Voorlichter Buschkens: „Er /.al nog over gepraat moeten worden binnen het college. Het zit erm dat hierover ook overleg gepleegd zal worden met de Of ficier van Justitie." Voorzover het de gemeente- voorlichter bekend is, is deze weigering om milieubelasting te betalen, „de eerste m deze soort" m Schiedam. In zijn commentaar wijst de voorlichter er nog eens op dat men ook in gemeentekringen met blij is met de milieubelas- tmg. „Wethouder Kaptein heeft daar m de raad al eens een keer op gewezen', verklaart de heer Buschkens. In zijn open brief spreekt het CAR de hoop uit dat B. en W van Schiedam de chantage- klacht met zal afdoen met het nietszeggende antwoord: „Voor kennisgeving aangenomen" Een dergelijk antwoord hebben we a) eens ontvangen naar aanlei ding van klachten over Tanker- cleaning, zegt het CAR. Voor lichter Buschkens daarover: .Het is zeker dat wethouder Kaptein over deze kwestie volgende week eerst de raad wil raadple gen." Inmiddels neeft het Schiedam se gemeentebestuur aan de ge meenteraad het antwoord toege stuurd op een brief die ze kort geleden ontving van de bewo nersvereniging Schiedam-zuid. Daarin werd aangedrongen df heffing van milieubelasting te verleggen van de bevolking "naar de grootste vervuiler, de indus trie. In het concept-antwoord zeg gen B en W dat de bewoners- verenigmg niet bij de gemeente, maar bij de regering moet kla gen over de n heubelasting Verder weigert het college een protestbrief an de vereniging naar de minister te ondersteu nen. Wel willen B. en W de mi- n.ster vragen jaarlijks een lijst te 'publiceren met de bijdragen van de industrie aan de milieu belasting. „Hierdoor zou de be volking zich een beeld kunnen vormen omtrent de verdeling van de lasten", aldus het Schie damse gemeentebestuur. (Van een or.zer verslaggevers) SCHIEDAM Voordrachts- kurster.ares Xe' Oosthout treedt komende zaterdag on m het zol dertheater In de Teerstoof aan de X'icuwMraat Ze /a'. voordra cer uit werk van Ionesco en Couperus De voorstelling begint om negen uur 's avonds kaarten kosten ƒ4,50: ejp-houders en be jaarden krijgen een gulden re ductie 's Middags geeft het pop pentheater Mijko een voorstel ling van „de Maanka'uouter". De toegangsprijs bedraagt 2 50. Aanvang '-fn de voorstelling- half drie 's middags. In een artikel levert Meneer |Fan der Sloot kritiek op de ac- fieviteiten van de Stichting Len- efeest. Vooral op de voorzitster, ievrouw Konings. De Stichting entefeest is altijd zeer erkente- i;k voor opbouwende kritiek, laar hiervan is geen sprake, 'an der Sloot verlaagt zich tot en demagogische schrijfwijze, "ij hanteert die op even ïntelli- ente wijze als Goebbels dat roeger deed. Zijn kritiek komt er in 't kort pneer dat het Lentefeest geen eld wil geven aan de Oooie- aars. Lentefeest wil alleen haar eld niet versnipperen, dat is de aarheid. De kop van het artikel was al rg misleidend: 'Rietje Konings nt Ooievaars geen rooie cent', evrouw Konings heeft alleen ezegd: 'Geen gulden, wat, geen le cent krijgen jullie meer an liet Lentefeest'. Deze uit- praak is logisch omdat wij Et geld niet aan kleme acties ■villen versnipperen. Ook de assage over de Social Inn is isleidend. De schrijver van hef artikel atziet zich zelfs niet de burge- eester te noemen met een be- ekt verwijt dat hij mevrouw "onings ziet als een autoriteit p het gebied van gehandicap- enzorg. Iedere Schiedammer ■an weten dat de burgemeester iet over een nacht ijs gaat. Maar al deze kritiek deert het entefeest niet. Maar als de eer Van der Sloot voortaan "eer over Lentefeest schrijft, aat hij dan eerst met ons ko llen praten om zich op de hoog- e te stellen van de werkelijke eiten. Het bestuur van de STICHTING LENTEFEEST. (Commentaar Hans van der loot: Het kost wel moeite jezelf et Goebbels vergeleken te zien lijn kritiek slaat niet op het eit dat Lentefeest de Ooievaars een geld wil geven, maar op et feit dat de Ooievaars veel- ichg in de schoenen geschoven ebben gekregen, dat ze te wei- ig voor Lentefeest zouden doen. 'an schade aanrichten met het rtikel is geen sprake. Integen deel, Door de publicatie in HVV wijkt de discussie tussen beide groepen weer op gang te zijn gekomen. En dat was- het Len tefeest en de Ooievaars zullen aet daar ongetwijfeld mee eens rijn, dringend noodzakelijk.) (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De openbare vergadering van D'66 vindt woensdagavond niet plaats m gebouw Irene, zoals we gisteren abusievelijk meldden, maar in de recreatiezaal van het stads kantoor aan de Emmastraat. Ge praat zal worden over het plan Sprong de brief van Schiedam- zuid over de heffing van milieu belasting. Het interimrapport van de studiecommissie geeste lijke volksgezondheid, het voor stel van het gemeentebestuur over de overeen', omst met Rot terdam inzake het opspuiten van havenspecie op het gebied in Woudhoek/Spaland en het in itiatiefvoorstel van D'66 over de openbaarheid van commissiever gaderingen. De vergadering be gint om acht uur. Broersvest 58, tel. 2S.77.18 Meuwlandplein 57, tel. 70.11.60 t^an een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Op de kruising oord vest-Vellevest is gistermid- een bromfiets tegen een ÜD ®Pgebotst. Daarbij liep de «omfietser, de 16-jarige ma- ®jnebankwerker S. N. K. een «broken rib op. Na behande- "ig in het gemeenteziekenhuis *on hij naar huis terug. De bot- r®g werd veroorzaakt door de .^fietser omdat hij de auto mobilist geen voorrang verleen- (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Op 1 maart van dit jaar waren in Schiedam 499 woningwetwoningen m aan bouw. Dat staat m de maande lijkse woningbouwstatistiek van het openbaar lichaam Rijnmond. trouwreportages, zwart-wit of kleur Foto-optiek Rembrandtlaan 83, Schiedam telefoon 26 43.74. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Bij 'n binnen brandje is vannacht de huiska mer van de familie T. aan de Lekstraat zwartgeblakerd. Het brandje ontstond doordat de be woners bij het naar bed gaan vergeten hadden het koffieappa raat uit te schakelen. Om onge veer vier uur werd het vuur door de bewoners zelf ontdekt. Met pannen water blusten ze de brand, zodat de gealarmeerde brandweer geen dienst hoefde te doen. Het gezin is tegen brand verzekerd. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Uit de vracht wagen van de heer T. K. is een accu ter waarde van ƒ200,en een dekzeil ter waarde van 650 gestolen. De auto stond gepar keerd op het loofdplein. SCHIEDAM De gemeen te blijft actief met het kopen van panden. Vooral in de Mariastraat zijn deze maand belangrijke aankopen ge daan. In deze straat in West zijn de panden 32 tot en met 52 (alleen de even nummers) in handen van de gemeente overgegaan. Wat er met deze huizen gaat gebeuren, is nog niet bekend. Bij de gemeente wordt nog nagegaan of deze huizen met geld uit de Rijks subsidieregeling opgeknapt kunnen worden. Is dat niet het geval dan zullen de wo ningen vermoedelijk gesloopt worden. Volgens wethouder Bolmers zijn de panden aangekocht om de achteruitgang van het woon- en leefmilieu in deze wijk tot staan te brengen. "De voorbereiding van een plan tot algehele wijkverbe- tering is een zaak die veel tijd vraagt. Intussen moet getracht worden waar moge lijk incidenteel maatregelen te nemen", zo motiveert de wethouder de aankoop van de panden. Ook elders in Schiedam zijn belangrijke woningaan kopen gedaan. Zo heeft de gemeente in Zuid de panden Lekstraat 11 a-b en 13 a-b, en Hoofdstraat 99a-'o en 101 a-b overgenomen. Dit om de verplichte verbetering van de buitenwaterkering uit te kunnen voeren. Voorts zijn huizen aange kocht in Kethel (pand Schie- damseweg 55), en in de (bin nenstad (Korte Achterweg 13 en 15; Nieuwstraat 6 a-b; en Roosbeek 31. Gemeen-te koopt Roosheek-panden en deel van Mariastraat De speelplaats moet afgeschermd worden vinden omwonenden. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Steeds meer werkloos geraakte mensen gaan weer aan de slag in gemeentedienst. Het aantal werk loden dat bij binnen- en buitenobjeeten van de gemeente werkt, is sinds 1971 bijna verdubbeld. Ook de komende tijd zal de groei van het aantal werklozen dat via sociale zaken bij de gemeente terecht komt, doorgaan zo wordt verwacht. Op het ogenblik zijn er bij het object voor werkloze hoofdar beiders aan de Botersloot onge veer negentig personen aan het werk. Bij de buitenobjecten werken zestig Schiedammers, die vroeger bij sociale zaken lie pen. Dit staat m een voorste' van het college van B. en W. aan de raad inzake de aanschaf van nieuw materiaal voor beide ob- ïecten In het verleden heeft de raad al eens geld gegeven voor het inrichten van een houten nooa- school voor werknemers op de buitenobjecten. Over die nood schoot die aan de Henri Polak straat staat, hebben omwonen den onlangs geklaagd. Ze vin den dat de speelplaats naast de school afgesloten moet worden, omdat die vlakbij de spoorlijn richting Vlaardmgen ligt. „En dat levert gevaar op voor onze kinderen", vinden de bewoners. B. en W. zijn het hiermee eens en stellen de raad dan ook voor 6000 gulden uit te trekken voor het aanbrengen van een hek. In dit bedrag zit het bedrag inbe grepen voor het plaatsen van een rijwielstalling bij de nood- school en een container, waarin de buitenobiect-werkers het vuil dat ze uit de plantsoenen halen, kunnen deponeren. Twintigduizend gulden wil de gemeente voorts uittrekken voor de aanschaf van gereedschappen en machines voor de buitenob- lecten. Zesduizend gulden heeft de gemeente nodig voor de aan koop van bureaus voor werk loze hoofdarbeiders. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Een delegatie uit de Gorzen gaat op woensdag 18 april de protesthandtekenm- gen tegen Tankercleaning, die onlangs m Schiedam-zuid verza meld zijn. aanbieden aan wet houder Collé. De delegatie wordt 's avonds om half acht in het stadskantoor verwacht. Vertegenwoordigers van de protestgroep zullen bij de wet houder ook hun grieven tegen Tankercleaning en de houding van het gemeentebestuur in deze kwestie aan de orde stellen. Verder zal een petitie worden overhandigd. De aanbieding van de handtekeningen is al een keer uitgesteld, omdat één van de leden van de delegatie was verhinderd. niiiitifiiiiMitiiitmtiiHiiiiimiilMiiNiiiiiiimniiiiniitmiimMiiiiiiHimiiiiiiiiiiiliiiiiiiiitttiiiiiitiitiiHiiiii (Van een onzer verslagge- vers) ROTTERDAM Zon 1070 invaliden, bejaarden en begc- J leiders - een record-aantal hebben gisteren gewinkeld bij V D Rotterdam dat voor de vijfde maal z'n deuren een avond lang voor I hen had open gezet. Er sneuvelden meer rt- cords, meer dan 301J0 liter f koffie, 2500 gevulde koeken en een niet te schatten hoe- veelheid frisdrank werd bij 1 de stands omgc-zet. Behalve I ontelbare zweetdruppels kostte deze operatie V D 1 ook 800 vrije mhaaldagen 1 voor het personeel. Het resultaat: 1700 blijde 1 bejaarden en invaliden en 1 een stormloop op de stand I „Zuurtjes uit grootmoeders 1 tijd". Eén AOW'er, gezeten m 1 een van de 150 transportwa- gentjes, ondervond de oade- I len van een groot warenhuis 1 aan den lijve: z'n wederhelft 1 was spoorloos in de drukte 1 verdwenen 1 li iintiiimwiitfiimmniijfiniiiim tt 1 (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Door het slechte weer hebben de duiven van de postduivenvereniging "Schiedam" die deelnamen aan een wedvlucht vanuit Achtmaal, veel moeite gehad om op het hok terug te komen. Vooral de noordwestenwind bracht de dui ven in moeil.jkheden. De eerste duif arriveerde een uur na het lossen Winnaar werd een duif van de heer J. van Triel. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Uit een auto die geparkeerd stond in de Jan Steenstraat zijn 15 dozen met textiel gestolen. De gezamenlijke waarde van de goederen be draagt 8.000 gulden. De auto, eigendom van de 27-jarige R. H. v. d. P. uit Schiedam, was open gebroken. Politie. Lange Nieuwstraat 155. telefoon 26 07 60 of 26 46 66 (alarm) Brandweer. Singel 81a. tel. 268573. Apotheekhulp. tel. 254918. Centrale Meld- en Regelkamer tan Rijnmond over stank, vuile lucht etc OIO - 150000. GemeenteziekenhuisScnie- iam. Burgemeester Knappert- laan 25 telefoon 26912S. Zaai 30 tot 2 uur en 7 tot 7.30 uur. Klas 1 30 tot 3 00 uur en 7 tot 8 30 uur KraamafdelJng 1.30 tot 2 30 uur en 7 tot 7 30 uur. Dr. Noinstiehting, Stadhou derslaan 98, Schiedam, telefoon 260080 Derde klas 1J0 tot 2 uur en 7 tot 7 30 en tweede klas 1 30 tot 2 30 en van 7 tot 8 uur. Eerste klas 12.30 tot 2 uur en 7 tot 8 uur. Kinderafdeling: zon dag. dinsdag, woensdag, vrijdag en zaterdag van 1 30 tot 2 uur. Maandag en donderdag van 6 tot 6 30 uur Belangrijke adressen en tcle- oonnummers: Klaentennummcr Het Vrije Volk. Witte de Withstraat 25. Rotterdam telef. 147400. Hoog straat 76, telefoon 26873B, VVV, Proveniershuls. Over- sch-esestraat 1. tel. 266000. Stichting Centrale Hulpdienst, telefoon 346036 GemeenteUlkc Sociale Dienst. Brocrsveld 144. tel 2S4816 Gewestelijk Arbeidsbureau Nieuwe Waterweg Noord. Van Sltngelandtstraat 25. Viaardin- gen tel 705300 Afdeling Plantsoenen. Fok kerstraat 35 tel 154605 en 709807. Afdeling Riolering en bera ting Ian van Riebeeckweg 21, tel 377300 Gemeentearchief, Oude Kerk hof 5 te! 266727. Gemeentelijke Technische Rc- d-iiven. Dwarsstraat 42. tel. 264980 Gemeentelijk Bureau voor Huisvesting, Wes'molenstraat 26. tel 267755 Relnlginss- en ontsmettlngs- dienst, Buitenhavenweg 154. tel. 264895 Algemene Begraafplaats. Laan van Spieringshoek. tel 711222. Afdeling Technische Werk plaats. Singel te'. 268230. Stichting hulp aan buitenland telefoon 351993. se werknemers, Binnensingel 39. Actie Moeders voor Moeders, Dleoenhrockstraat 8. tel 70 26 46 Stadskantoor. Emmastraat 1. Telefoon 260500 voor de ge meentelijke afdelingen: Onder wijs. Gemeentewerken. Woning- dienst. Accountantsdienst en Bedrijfs-Economische dienst (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM De collecte voor de Nederlandse Hartstich ting heeft in Schiedam 25.000 gulden opgebracht. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De sociaal-pe dagoge mevrouw I. Sanders spreekt op vrijdag 27 april in het dienstencentrum "De 4 Mo- Sens" aan de Nieuwe Damlaan over: de geestelijk gehandicapte en de seksualiteit. Ze doet dat tijdens een contactavond van de ouderverenigingen Helpt Elkan der, Philadelphia en Voor het Zorgenkind, Na de inleiding van mevrouw Sanders worden ge spreksgroepen gevormd. De bij eenkomst begint om acht uur 's avonds.

Het Vrije volk | 1973 | | pagina 1