Sprong s plan afgewezen door raad Directeur Pillard ziet met lede toe: ogen Positie huurder te zwak 3 maanden Irand op 'rinsendam OVERHEU&'S Gebr. de Veld Havenblubber tocli in Woudhoek/Spaland? Wethouder opent nieuw groepshuis :NIEU\V:/ Tennijnspaar- deposito w PASFOTO'S T V. DEFECT BRUIDSBOEKETTEN SCHIEDAM Van in spraak lieeft de gemeente raad gisteravond de mond vol gehad. Het plan Strick- lede zelf is tijdens de be spreking^ in de raad ter nauwernood aan de orde geweest. De Selnedamse raad besteedde meer aan dacht aan de vraag of de inspraak van de «roep Sprong voldoende uit de verf is gekomen. De initiatiefnemer van het alternatieve plan Strick- lede, Aad Sprong, riep na afloop van de discussies in de raad woedend: 'De raad heeft zich laten manipule ren! Men heeft mijn plan helemaal niet begrepen!' Aad Sprong luistert naaf de discussies over de inspraak procedure bij het plan- Stricklede. IK Kethel plattelandsjeugd SCHIEDAM Onte vreden dromden een vijf tal Ketlielse boeren met hun jeugdige aanhang gis- Liftend naar Parijs om een pantalon te kopen? Onzin! Niet nodig! Mode van ver dicht bij huis... de herenmodezaak van Schiedam Reeks inbraken in kantines Hond bijt meisje LEDERWAREN lil SCHIEDAM De VW Schiedam zit met de handen in het haar. De toeristen die ten langen, lestena veel ge zoek en tijdrovend gevraag het WV-kantoor aan de Overschiesestraat, in de kop van het Proveniershuis heb ben ontdekt, wordt het schier onmogelijk gemaakt om hun motorvoertuig even weg te zetten. Directeur Ruud Pillard parkeren bij de hekken is gevaarlijk FOTO v. VUUREN Wij helpen U direct l teravond bijeen in de hal van het stadskantoor. De beslissing was gevallen. En bard aangekomen. Het was ineens een waar, keihard feit gewordener komt goedkope Rotterdamse ha venblubber op het gebied waar ze al jarenlang bun boerenbedrijf uitoef' oen. in Woudhoek/Spaland. Het landelijke poldergebied moet wijken voor de op rukkende stad. En daar hadden de Ke- thelse boeren veel moeite mee. Wethouder Bolmers had hun vertegenwoordiger in de raad boer Lansbergen (KVP) weten te bewegen tot intrekking van zijn amendement voor het be houd van het polderland schap, had hun eerder-ge- koesterde illusie dat er met uiterlijk vertoon op de pu blieke tribune (een span doek met de tekst: Geen ge modder in Kethel) nog iets te redden viel, de bodem ingetrapt. Wedvlucht vanuit België Geen angst „CORONA" opzegging 1BMH BankMées Hope nv WOENSDAG 25 APRIL 1973 HET VRIJE VOLK PAGINA 15 Inspraakp]rocedure hoofdthema discussie (Van een onzer verslaggevers) Voor wethouder Collé (gc- fmeentewerken) leed het geen twijfel dat de werkgroep Sprong wat inspraak betreft ruimschoots laan z'n trekken is gekomen: j'Het voorgelegde pre-advies is leen goed doorwrocht stuk, waar in ook een paar positieve sug- «yv v» X gesties van de werkgroep zijn opgenomen. De gedachten en ideeèn van Sprong en de zijnen heeft de plantsoenendienst gron dig bestudeerd. Maar nu kun nen we geen tijd meer verlie zen. Er moet nu wat gebeuren.' Geen van de raadsfracties stemde tegen het aangepaste plan voor een buurtpark achter Stricklede, maar verschillende raadsleden uitten hun onvrede over de gang van zaken. De PvdA-er Kerkhoff: 'De plannen van Sprong stonden ons erg aan. Maar van het overleg tussen de gemeente en de werk groep Sprong zijn we niet erg onder de indruk. We hebben de indruk dat de officiële instanties niet gelukkig zijn met de in spraak van Sprong. We mogen de ideeën van Sprong niet verge ten. Kunnen we niet nagaan of ze ergens anders in Schiedam kunnen worden uitgevoerd?' De PCG-er Rosman toonde zich voorstander van het ge meentelijk plan voor een buurt park, maar ook hij stak zijn twijfels over de manier van in spraak niet onder stoelen of banken: 'We hebben grote waar dering voor de inbreng van Sprong. De meeste essentiele de len van z'n plan zijn evenwel niet door de gemeente overgeno men. Dat is het risico. Maar het blijft de vraag of de inspraak m deze kwestie goed is verlopen. De spelregels voor een meer be vredigende inspraakregeling ont breken'. Namens de KVP deed me vrouw Taverne-van Campen ook een duit in het zakje: 'Wij heb ben bewondering voor de ijver van Sprong en de zijnen. Ze hadden meer verdiend dan nu in het preadvies tot uiting is ge komen.' Wethouder Collé antwoordde daarop: 'We kunnen met in spraak maar tot een bepaald punt gaan. Daarna wordt het zinloos. We moeten de loze kreten schei den van de waardevolle sugges ties*. De uitvoering van het gemeen telijke plan gaat 168.000 gulden kosten. Voor Aad Sprong een re den om bitter op te merken: 'Mijn plan kost maar de helft van dat bedrag. Dat ga ik be wijzen.' f-isS ?K s, «SSK. t'OOïziehtig het spandoek op de publieke tribune. Boze boeren In' raadszaal (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Ook de Schie damse wethouders Collé, Bol mers en burgemeester Roelfsema kwamen gisterochtend een kijkje Inemen bij de brand op de Prin- '«endam. De heren hadden net ben gemeenteraadsvergadering achter de rug. V.l.-n.r.: wethouder iCollé, gemeentesecretaris Melis- lok (met bril), wethouder Boi lers en burgemeester Roelfse- jma. tmiger1 broersvest 6 - tel. 010-26 82 06 (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM In het sport park Harga is bij een reeks kan tines van sportclubs ingebroken. Bij HBSS verdween een voet bal, bij SVDPVV verdwenen wat sigaretten en shag, bij Martini stalen de dieven flesjes fris drank, bij de Schiedamse Boys verdween 100 gulden en bij de korfbalvereniging Schiedam verdween 25 gulden aan wissel geld. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De 10-jarige Rosita Moewis uit de Maria- straat is gisteravond in haar arm gebeten door een hond. De arm brak en het kind moest in het Gemeenteziekenhuis worden behandeld. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Wethouder Kaptein opent op zaterdag 28 april het padvindersgroepshuis „De Schakel" aan de Schiedam- seweg 115 in Kethel. Het nieuwe onderkomen is door de padvin ders zelf gebouwd. De officiële opening is om drie uur 's mid dags. Voor N prima lederwaren luxe tossen - sjaals handschoenen - paraplu's byauterie - geschenkartikelen Mgr. Nolenslaan 842 Schiedam. Tel. 7026Ó8 Ook voor le klas «hoenreporatie De weg die langs het Prove niershuis leidt, is voor het ge motoriseerde verkeer, volkomen versperd. Er zijn op de hoek bij het Broersvest stevige obstakels aangebracht: rood-wit geverfde hekken. Geen auto die er door kan. De enige mogelijkheid die de toerist rest parkeren vóór de hekken is ten strengste verboden. In, de naaste omgeving op Broersvest of op de 's-Grave- landseweg is bijna geen me ter parkeerruimte. De toerist die ondanks ailes toch nog bij de VW wil aan wippen, is* aangewezen op het grote parkeerterrein aan het Emmaplein, achter het stads kantoor. Daar is ruimte. Natuur lijk... daar valt niet aan te tor nen. Maar een gezonde, werkba re situatie is het nauwelijks, vindt de VVV. VV,V-directeur Ruud Pillard heeft al ettelijke malen naarstig gepoogd iets aan het parkeer probleem te doen. Hij heeft er een brief over geschreven naar het gemeentebestuur, kwam daarna bij Gemeentewerken te recht, die noodborden toezegde. Via die borden zou de toerist naar het Emmaplein verwezen Toerist kan bij VVV-lSch ieda m J niet aanleggen worden. Maar die toezegging kwam alweer enige tijd geleden. Er is nog steeds niets concreets gebeurd en intussen begint de toeristenstroom alweer te zwel len. „Er kwamen hiet laatst een paar Duitsers, die zeiden: wat is dit voor onzin, we kunnen hier niet eens de auto kwijt", vertelt VVV-directeur Ruud Pillard, „en dat is erg vervelend. Voor ons en voor hen." Van gemeen tewerken heeft Ruud Pillard in middels vernomen dat de rood wit geschilderde obstakels niet zullen verdwijnen. Het straatgedeelte bij de WV-vestiging is onderdeel van het grote staclserfplan en moet derhalve afgesloten blijven. Ruud Piilard heeft daar begrip voor. „Maar", werpt hij tegen, „in de huidige situatie komt het voor dat de toeristen hun wagen voor die rood-witte hekken neerzetten. En dat is erg gevaar lijk, dat moest men beseffen". Waar de VW-directeur op hoopt, is op een snelle beslissing van Gemeentewerken. "Ik be sef", zegt Pillard voorzichtig, ..dat ze het daar ook druk heb ben, maar ik vind dat er iets moet gebeuren. Kijkeind mei komt het toeristenseizoen op gang en dan moeten die ver wijsborden er volgens mij zijn. Duurt het langer, dan hoeft het voor mij niet meer. Je moet te genwoordig langer naar de VVV zoeken dan naar Schiedam". Klaar terwijl U wacht Let op het juiste adres HOOGSTRAAT 1M-106 SCHIEDAM Evt. vooraf prijsopgave RHllïwl Sl- LJdulnastraat 78 a jgrsj Schiedam V fl=5=g! Telefoon 010—26 86 38 Off. Philips dealer (Van een onzer verslaggeef sters) SCHIEDAM Zestig Schie dammers hgbben de afgelopen maanden gebruik gemaakt van het huurspreekuur van de PvdA-PPR. Ze waren voor het overgrote deel afkomstig uit Schiedam-West en Oost. Het huurombudsteam van de twee linkse partijen heeft aan de opkomst goed kunnen mer ken, dat in Schiedam-Zuid de bewonersvereniging een eigen spreekuur heeft gehouden. De meeste spreekuurbe/.oe- kers zijn met klachten over achterstallig onderhoud op de proppen gekomen. Daarbij is het huurombudsteam gebleken dat de positie van de huurder te zwak is. In het huurcon tract staan vaak ongunstige bepalingen wat betreft het on derhoud van het pand. Daar om zijn de huurombudslieden van de PvdA en PPR tot de conclusie gekomen: „een wo ning dient sociaal goed te zijn en geen winstobject." Ook is tijdens de gesprek ken met huurders gebleken dat de huurders zich gemak kelijk door hun huisbaas laten intimideren. Veel mensen ac cepteren een huurverhoging, omdat ze bang zijn voor huis- uitzetting. Volgens het huur ombudsteam ontbreekt het de gemeente nog steeds aan goe de voorlichting over de huur verhogingen. Naar aanleiding van de klachten van huurders wil het huurombudsteam ook een on derzoek instellen naar de werkzaamheden van de ge meentelijke dienst Bouw- en Woningtoezicht De wekelijkse h uurspreekuren van de PvdA-PPR zijn nu stopgezet. Schriftelijk kan men zich nog altijd tot het huurombudsteam wenden met vragen, via post bus 71 in Schiedam. Het huur ombudsteam bestaat uit Wim van Emden, Clan Gootjes, Herman Noordegraaf, Herman Posthoorn en Clara Visbeen En ze spuiden er hun gal over. „Die wethouder vertelt praatjes" „Het was allemaal al lang be slist", werd er mistroostig geroe pen^ naar de pers. Gelaten omdat niemand wist wat verder te doen verdween de groep ten slotte maar naar buiten, de nacht in. Met één zekerheid: na melijk dat de boerderijen ont eigend gaan worden. Over twee-en-een-half jaar. Want de woningbouw in Schiedam moet voortgaan. Wethouder Bolmers had daar verschillende argumenten voor. Bijvoorbeeld: a) dat de gratis Rotterdamse havenblubber de grondkosten in het nieuwbouw- gebied Woudhoek/Spaland zul len drukken en dat de huren zo doende relatief laag gehouden kunnen worden, en b) dat dg re novatie steeds meer op gang komt en dat daarvoor m Schie- dam-Noord vervangende woon ruimte aanwezig moet zijn. lang braak zal blijven liggen. Indien nodig zal met voorrang begonnen worden aan de aanleg van de geplande recreatieterrei nen. Ook de bezwaren van de Kethelse boeren dat er straks al opgespoten gaat worden voor het recreatiegebied Midden Delfland een plan dat pas m het jaar 2020 kiaar moet" zijn wuifde de wethouder weg. „Als het Schiedamse deel ervan opge spoten is. zullen de instanties zo snel mogelijk aan dat deel be ginnen. Daar ben ik van over tuigd", verklaarde de wethouder met grote stelligheid. Toen bij de stemming over de opspuitingen in Kethel, nog een- maai het spandoek op de publie ke tribune werd ontvouwen, zet te de burgemeester een laatste domper op de gemoedsstemming van de boeren. „Doe dat span doek weg, anders moet ik u ver zoeken de zaal te verlaten. Ik heb er hinder van". Het spandoek werd opgerold, de wethouder verzekerde nog eens dat iedere betrokken boer volledig schadeloos gesteld zal worden. En raadslid boer Lans bergen bleef zitten met zijn voorstel aan zijn collega-raads leden om op de fiets de Kethelse natuurschoon nog eens te komen bekijken. Niets had geholpen. De Kethelse polder sneuvelde voor de woningbouw. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Duiven van de postduivenvereniging Schiedam hebben deelgenomen aan een vlucht vanuit het Belgische Vil voorde, een afstand van 110 ki lometer. Winnaar werd een duif van de heer N. de Potter. De dui ven werden 's ochtends om half acht gelost en waren rond negen uur in Schiedam. Voor eventuele stankoverlast van versopgespoten havenblub ber hoefde men nauwelijks bang te zijn. Evenals er geen angst hoefde zijn voor dijkdoorbraak zoals in de Vlaardmgse Broek polder gebeurde, meende de wethouder. „Mocht er stank overlast zijn, dan stoppen we de opspuitingen en zullen we de stanklaag bedekken. Een com missie gaat dat begeleiden. Maar het zit erin dat er wel luchtjes zullen zijn. Grond ruikt name lijk altijd wat. En het risico van dijkdoorbraak zullen we beper ken", verklaarde wethouder Bol mers Dat het landschappelijk schoon erop achteruit zou gaan. gaf wethouder Bolmers boer Lansbergen grif toe. „Maar", wierp de wethouder tegen", de opspuitingen blijven beslist geen kaal gebied. Binnen drie jaar is er al plantengroei. En dat ter wijl op de huidige zandopspui- tingen in Woudhoek echt geen spriet groeit". De wethouder beklemtoonde dat het op-te-spuiten gebied niet BLOEMSIERKUNST J, Krabbendam Schiedam Hoogsfraat 75 - Tel.-266118 5 O O Schiedam, Nieuwe Haven 133. Vlaardïngen, Scbiedamseweg 53. Telefoon 010 - 340222.

Het Vrije volk | 1973 | | pagina 1