Koninginnedag Proef in Zuid gaat vrijwel zeker door Plan Stricklede f f Mm ?èj Ingezonden brief Uitslag school- voetbal- en handbalfinales [5J"0vanderwaal 1c Lente! Behangtijd1c modern of klassiek HULST BEHANG SCHIEDAM heen het m ■m m 41 Prestatieloop P a m Ir H Sptnsuiker hóórt op de kermis Regen of niet: ive blijven fijn draaien. En padvinders blijven zingen v v at piet Romein lost liet startschot voor de prestatieloop van de V.V. Martinit (rechts) M&Ê?* timmmmSIP jÊmÊêrf'??,' Schiedamse lieverdjes verdrinken niet gauw e jeugd mag de spuit bedienen. -'Tf w padvinders in de weer met moeilijke stellages. Zeeverkenners maken hun touw zelf. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Het zal binnenkort een feit worden: er komen huisvuilcontainers in de Gorzen. De VROM is er ge heel en al op voorbereid. De tien vuilcontainers staan al op een gemeentelijk opslagterrein. Verder zijn ook de circu laires klaar die de proef aankondigen. Ze moeten overigens nog wel bij de bewoners in Zuid in de bus gestopt worden. sehiehhm Voor al uw verlichting-stereo-app. klenren-T.V. PASFOTO'S Direct klaar Broersvest 85 -tel. 010-269702 DINSDAG 1 MEI 19; 3 HET VRIJE VOLK PAGINA 15 (Van een onzer verslaggeefsters) - SCHIEDAM Al liet het stralende oranjezonnetje verstek gaan, Schiedam heeft toch een gezellige koninginnedag achter de rug. Zeker voor de jeugd was er zowel in de wijken als in het centrum genoeg te beleven. In het Singelkwartier hebben de jongens en meisjes gister morgen hun tekentalent kunnen botvieren od de straatstenen. Van de winnende tekening is een kleurendia gemaakt, spelen van start gegaan, georganiseerd door de wijkvereniging 's Middags om één uur zijn op het Edisonplein de kinder- Singelkwartier. De kinderen hebben meegedaan aan wedstrijden ballonprikken, eierlopen, schotsenlopen, wasophangen en kelner race. Alle prijswinnaars krijgen van het bestuur van de wijk vereniging een feestmiddag aangeboden in zaal Manjke aan het Broersveld. Laat in de middag is in Schiedam-Oost een gekostumeerde optocht met versierde fietsen en autopeds gehouden. De jeugd- band O.B.K. begeleidde de optocht. Ook in andere wijken van Schiedam heeft de jeugd meege daan aan straattekenwedstrijden en kinderspelen. De jongens jtot veertien jaar hebben gistermiddag mee kunnen doen aan de -wedstijden die de brandweer organiseerde op het Emmaplein. -'Zoals elk jaar viel het de jongens ook ditmaal niet mee de spuit goed te richten en verscheidene keren deinsde het publiek ver- schrikt achteruit omdat de straal op hen werd gericht. De Schie dammers die geen zin hadden naar de .brandweerwedstrijden te kijken, blikten even naar de demonstraties van de padvinders lang het Emmaplein. En dan, tot vermaak van jong en oud, was er de kermis. Dit kere op een ongebruikelijke plaats achter het Oud-Kerkhof. i Maar dit weerhield niemand om een ritje te maken in de draai- molen of de rupe. Ook andere attracties trokken veel belang- J stelling. De afgedrukte foto's geven weer hoe Schiedam konin- ginnedag heeft gevierd. >,X.a; fm,rx$K V,'a/ >--->■ 5-x ;!a/ tWSPlt *'i -Ya v'v." - mmssmmmsm Huisvuil in containers Het enige ODstakel dat de de finitieve start van de proef nog in de weg staat, is de raadscom missie voor de VROM. Deze zal binnenkort nog moeten beslissen of ze met het plaatsen van de containers in Zuid akkoord gaat. De commissie zal volgens VROM-directeur E.T. Kraan 'ver moedelijk echter geen sta-in-de weg zijn. De VROM-directeur heeft de indruk dat de commis sieleden "wel positief" staan te genover het vuilcontainer-idee, een plan dat een maand geleden gelanceerd werd in het blad van de bewonersvereniging Zuid. Volgens de heer Kraan zal de containerproef ongeveer een half jaar in beslag gaan nemen. 'Daarna gaan we een enquête on der de bewoners houden. Uit de reacties gaan we dan afleiden of we doorgaan". De VROM steunt het bewo nersinitiatief voor de vuilcontai ners, omdat "de hele ontwikke ling die kant opgaat", aldus de heer Kraan. In de nieuwbouw wijk "Woudhoek-zuid staan a! huisvuilcontainers. "Maar dat komt omdat onze vuilwagens daar niet kunnen komen", zegt de VROM-directeur. De tien vuilcontainers in Zuid komen waarschijnlijk te staan in de om geving van de Havendijk. Naar aanleiding van de raads vergadering van 24 april wil de groep Stricklede nog enkele op merkingen maken ten aanzien van de ware achtergronden. Ten eerste de inspraakproce dure: wat de wethouder van Ge meentewerken heeft gezegd is niet waar. Er is geen contact ge weest tussen de werkgroep en de plantsoenendienst. De ge meente heeft op 26 november 1972 het contact verbroken. Wethouder Coilé zei toen: ,,Als de motie van mevrouw Taverne wordt aangenomen, dan wordt het contact met de ontwerpers verbroken". Dit staat m de no tulen. Ook hebben wij geen volledige informatie gekregen. Toen wij op 8-4-'73 aan de plantsoenen dienst vroegen hoe het precies met de grondwaterstand stond, kregen wij het volgende ant woord: „Ik deel u mede dat een bodemkartering en een overzicht van de grondwatertrappen door mijn dienst nog niet is' ge maakt." Hieruit blijkt dat de plantsoe nendienst zomaar wat heeft ge daan. Hieruit blijkt ook dat het argument van Coilé, dat wij met een onvoltooid plan zouden zijn gekomen, geen stand houdt. De gemeente is zelf met een onvol tooid plan gekomen, vinden wij. Is het niet zo dat de argumen ten, dat de door ons gewenste soorten beplantingen niet reali seerbaar zouden zijn, door deze brief ontkracht worden? Blijkt hieruit dan ook niet dat de ge meente ons heeft willen weg drukken en hun eigen plan op de troon heeft willen zetten? Bovendien lijkt het ons, dat de heer Kerkhof gelijk had toen hij zei: ,.De gemeente lijkt bang voor plannen uit de gemeen schap." Inderdaad. De gemeente heeft nog nooit zo'n goed plan onder ogen gehad. En toen, bang voor prestigeverlies, is het onder tafel geschoven. Wij hebben verder de indruk dat de gemeente ons niet heeft begrepen. Onze ideeën zijn door Le Roy geïnspireerd, maar daar had de wethouder nog nooit van genoord. Als de gemeente zegt, dat ons plan m'et uitvoerbaar is, dan laat zij haar kans om te experi menteren voorbij gaan. De ge meente heeft ons plan alleen achter de tekentafels gepro beerd. De gemeenteraad, hoewel ons zeer ter wille, heeft zich laten vernaggelen door „kretelogie" van gemeentezijde. Kreten als „technisch niet uitvoerbaar" en „geen rekening gehouden met bodemkundige en. klimatologi sche factoren" heeft de raad zonder meer geslikt. Jammer, want in ons plan is met al die fac toren juist wel rekening gehou den. Het is zelfs zo, dat de Plantsoenendienst er geen reke ning mee zou hebben gehouden als wij niet met ons plan zouden zijn gekomen. Wat betreft de door de ge meente van ons overgenomen suggesties willen wij erop wij zen dat dat niets inhoudt. Ons plan valt of staat niet met heu veltjes. Wij willen een wilde tuin en de Plantsoenendienst wil een plantsoen, dat veel onder houd kost en waarïn zogenaamd omkruid wordt weggespoten. Misschien begrijpt de dienst ge meentewerken over een jaar of tien wat wij bedoelen. Namens de groep Stricklede, LEX RENDERS. (Van onze sportredactie) SCHIEDAM Ook de school- voetbal- en handbalfinales wer den onder slechte weersomstan digheden gespeeld. Toch was er op het terrein van SW grote publieke belangstelling. Op de overdekte tribune van SW heeft burgemeester Roelfsema later de prijzen uitgereikt aan de ver schillende finalisten. Dat waren bij de voetballers in poule E: 1. Mastenbroek, 2. Gehrels. Poule Er.: 1. St. Marti- nus, 2. Thorbecke. Poule D: 1. W. de Zwijger VI, 2. Spierings- hoek VII. Poule C: 1. 's-Graven- land 6, 2. 's-Gravenland 4. Poule B: 1. W, de Zwijger, 2. Rijn mond 3. Poule A: 1. Spierings- hoek, 2. Rijnmond. Bij de handballers: poule F meisjes lagere school: 1. Mgr. Bekkers, 2. Albertus Magnus. Poule E meisjes: 1. St. Jacobus, 2. J. H. Gunning 3. Poule D meisjes: 1. Spieringshoek 7, 2 Liedewyde 5. Poule C meisjes: 1. Spieringshoek 2, 2. Huishoud en industrieschool 1. Poule B jongens: 1. 's-Gravenland3, 2. Spieringshoek 4. (Van onze sportredactie) SCHIEDAM De door Mar tinit georganiseerde prestatieloop is organisatorisch een succes ge worden. Klokslag 12 uur schoot Piet Römeijn de 150 deelnemers weg. Voorzitter Aad van der Horst: „Jammer dat er niet meer deelnemers waren. Het weer werkte ook niet mee. Gelukkig zijn alle deelnemers binnen de gestelde tijd binnengekomen." Deze prestatieloop, onderdeel van de feestelijkheden op konin ginnedag, en tevens ter gelegen heid van het jubileumfeest van Martinit, zal volgend jaar weer worden gehouden. „Wij zullen proberen er een traditie van te maken," zegt Aad van der Horst. Bromvest 58, teL 26.77.18 Kieuniandplein 57, teL 70.1L69 trouwreportages, zwart-wit of kleur Foto-optiek Rembrandtlaan 83, Schiedam telefoon 26.43.74.

Het Vrije volk | 1973 | | pagina 1