Circus B alles gaat mis Smerige vuil l> erg irriteert tuinders KAPSALON LILIAN Kapsalon Lilian «mm ittf (gTQvanderwaal m mm RET-bussen Anjerfonds collecteert W- r ALS HEEL ERG NIEUW AIR-CONDITIONING )ektu een auto? ..Hf 1 WESTEN Bestuurder na aanrijding doorgereden KW! gewond bij aanrijdin S Gevaarlijke tabletten verloren Inbraak Jonge duiven op de vlucht Nieuwe truc van indringer: „telefoonspel" Stoker verdrinkt mm HH LEZERS SCHUWEN Motorfiets gestolen Vier brommers uit 't verkeer genomen Bestuur DS '70 DINSDAG 3 JULI 1973 HET VRIJE VC'JC PAGINA 10 (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De Schiedamse gemeenteraad zal in augustus mogen beslissen over de ontslagaanvrage van de verpleegkundig-directeur van het Schiedamse Gemeente ziekenhuis, de heer Coppens. Over de communicatieproblemen in het Gemeentezieken huis waarover Het Vrije Volk gisteren schreef zal vermoedelijk geen discussie in de raad plaatsvinden, aldus burgemeester Roelfsema, in zijn functie als voorzitter van gemeentelijke commissie voor het Gemeenteziekenhuis. SCHIEDAM - Waar circus Toni Boltini het lef vandaan haalt te beweren, dat het nieuwe programma kan concur reren met de beste en mooiste circussen van Europa, zal altijd wel een raadsel blijven. Wie gisteren in Schiedam getuige was van dit met zoveel superlatieven aangekondig de programma, kan er alleen maar meewarig over glim lachen. PASFOTO'S Direct klaar 1 (Van een onzer verslaggevers) - ROTTERDAM Een schoorsteen, die in lengte de Euromast benadert, staat al op de rand van liet maan landschap, dat Maasvlakte heet: een indrukwekkende aankondiging van de elektriciteitscentrale die daar ten zuidwesten van'Hoek van Holland verrijst. De tweede schoorsteen is in aanbouw. De omvang van de eerste cenlrale-d^len worden imponerend, de capaciteit ook: 2 x 540 megawatt. Van de kolossale gebouwen, waar de elektriciteit straks in wordt opgewekt en die nu in aanbouw zijn. moet er één eind 1974 klaar zijn voor gebruik. fm v f U', Él WÊÊMmÊÊmm Ipte: 3?# s* Brengt als altijd steeds het nieuwste. Omdat: Daarom: Voor "Uw Haar" alleen het beste goed is! Zijn wij steeds bezig met de allernieuwste technieken van haarbehandeling introduceren wij nu onze zelfs in "Volop Zomer" met de ergste warmte is het in onze 2aak prettig koel vertoeven. Mogen wij u ook spoedig begroeten BROERSVELD 72 - SCHIEDAM DE ZAAK MET HART VOOR UW HAAR h akken barf; Qctom&wdtes klacvt tewifi u. waéi Kijk bij de TIPS in dit blad. El ke dag honderden. Geen won der! Ze bereiken bijna een mil joen lezers. Inlichtingen: TipTe- lefoon SBHXEnnftC Voor al ow verlichting-stereo-app. felenren-T.V. heeft Latste woord in ziekenfoiids-con f liet Volgens de burgemeester wordt beslist niet overwogen om het ziekenhuis een geheel nieuwe directie-top te geven. „Die ge dachte is gewoon onzin-', aldus de burgemeester die er aan toe voegt dat verpleegkundig-direc teur Coppens zoals gebruikelijk eervol ontslag krijgt. Dat alle problemen na de ont slag-aanvrage van de heer Cop pens zijn opgelost, lijkt twijfel achtig. Burgemeester Roelfsema: „Ik ben nog steeds druk bezig met het oplossen van de proble men. Ik ben de plooien aan het gladstrijkenja, zo kunt u het zeer goed stellen". Zoals bekend braken m no vember vorig jaar ernstige con flicten uit tussen verpleegkun dig-directeur Coppens enerzijds en het verpleegkundig personeel (en later de medische staf) ander zijds. Vooral de hoofdverpleeg sters bleken grote bezwaren te hebben tegen de te autoritaire Coppens. Volgens ingewijden wa ren ze hiertoe opgezet door „met name de geneesheer-directeur van het Gemeenteziekenhuis, dr. J. Leusink". Ook de economisch-directeur, de heer J. Jansen deze is op het ogenblik op vakantie speelde een zij het wat minder op de voorgrond tredende rol. Nadat de gemeente in maart van dit jaar het bureau Vos dat commu nicatie-stoornissen onderzoekt, in de arm nam, bleek duidelijk dat de verpleegkundig-directeur geen enkeie blaam trof. Na onlangs een klacht die hij bij het Haagse ambtenarenge recht indiende, te hebben inge trokken, nam de heer Coppens vorige week een defintief besluit. Hij diende z'n ontslag in. De heer Coppens gaat werken in een Apeldoorns ziekenhuis, met in gang van 15 augustus. „Deze nieuwe baan betekent overigens wel een positie-verbe tering", zei burgemeester Roelfsema ons gisteren. trouwreportages, zwart-wit of kieur Foto-optiek Rembrandtiaan 83, Schiedam, telefoon 26.43.74. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Een aantal 'tuinders in het volkstuinencom plex "Vijf Sluizen" neemt i iet niet langer. De laatste maanden zitten ze vanuit hun tuintje om de haverklap tegen een grote vuiiberg aan te kijken. "Met He melvaartsdag en Pinksteren was de verschrikking totaal", schrij ven de klagende tuinders in het contactblad van de volkstuin- dersvereniging „Vijf Sluizen". Op de vuiihoop lagen ledikan ten, matrassen, slaapbanken, oude vloerkleden, wasmachines, koelkasten en losse etensresten. Op vragen van de klagende tuin ders waarom men de rommel voor hun tuintjes de centrale containers staan daar neer gooide, zeiden collega-tuinders die het vuil aansleepten onder andere: "Wij zijn het kwijt en jullie zijn het rijk". Op het bestuur van de ver eniging doen de boze tuinders nu een beroep de containers weg te halen en iedere tuinder een eigen vuilnisbak te geven. "Voor ons is de tuin alles wat we heb ben. In onze laan zitten leden met AOW en enkele invaliden. Wij gaan niet naar Spanje, Oos tenrijk of Iets dergelijks", aldus de boze groep tuinders. 'n Energiekolos op de vlakte Rechts op de achtergrond de eerste eenheid van de elektrici teitscentrale op de Maasvlakte, links de tweede eenheid n' aanbouw. Daartussen staat de eerste van de 2 schoorstenen (elk 170 meter hoog) die bij het bouwwerk behoren. Op de voor grond twee betonnen afwateringssluizen voor het gebruikte koelwater. Het afvalwater gaat via een koelwatervijver naar zee. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Er bestaat alwéér een truc om te proberen bij mensen de woning binnen te dringen. Een bewoonster van het Plein 1953 werd gistermid dag opgebeld met de vraag of zij wilde meewerken aan Kees Schilperoords radiospelletje „Ra den Maar". De opnamen zouden 's middags bij haar thuis wor den gemaakt. Nadat de vrouw antwoordde dat deelnemers hiermee altijd per telefoon meedoen, werd ge antwoord dat dit in de vakantie periode anders was geregeld. Als de opnamen waren gemaakt zouden zij, zo werd haar gezegd, over drie weken worden uitge zonden. De vrouw ging hier verder niet op in, ojndat zij op het tijd stip van uitzending met vakantie zou zij'n. De politie waarschuwt tgeen deze soort pogingen om „de voet tussen de deur te krij gen." (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Bij het zwemmen in de Maashaven is gisteren de Philippijnse stoker S. De la Torre (30) verdronken. De man, opvarende van de Li beriaan Taiwan, was met een medeopvarende het water in gegaan. De oorzaak van de ver drinking is niet bekend. Samen, met de tweede kolos, een jaar later gebruiksklaar, zal het bouwwerk de eerste aanzet zijn voor een centrale, die in 1981 ongeveer 6000 tot 6500 me gawatt electriciteit moet gaan leveren, want er staan nog zeker vier van zulke eenheden op het programma, elk van tenminste 1000 megawatt. De grote vraag is, wat voor brandstof er nodig is voor die eerste twee eenheden. Eerst aardgas. Als dat er niet meer is, of als de Nederlandse Aardgasu nie het niet meer levert, moet worden overgeschakeld op olie. En wordt die olie te duur of te schaars, dan wordt misschien, noodgedwongen, kern-energie actueel voor deze centrale. Over die kern-energie is het laatste woord nog lang niet gezegd. Vast staat wel dat er op dit mo ment op de Maasvlakte niet aan een kern-energiecentrale wordt gewerkt, maar de komst daar van wordt ook niet uitgesloten geacht. De twee eenheden, die nu in aanbouw zijn, zullen volgens de huidige plannen op gas draaien of op olie. Ongeveer 500 mensen bouwen de centrale, eind 1975 zullen er 250 mensen blijvend werken. Enorme hoeveelheden water zullen dan naar de zee worden gedragen: koelwater. Als alle zes eenheden op volle toeren draaien, zal dat 260 kubieke me ter per seconde zijn. Het is wa ter dat ook uit zee gehaald wordt en dat voor gebruik in de centrale zo zuiver moet zijn, dat destilleren al niet meer voldoen de is. Het moet gedeminerali- seerd worden, tot overblij'ft: H-2-O. de zuivesrte vorm van water. i -{/" fif iiff •'«■ui w£„„ >J,' Het was gewoon onvoorstel baar hoeveel nummers er m de matig bezette circustent de mist ingingen. De ijsberen, de paar den en de trapezewerkers (The Flying Karoly's) waren uitgespro ken mislukkingen. Wat er maar enigszins fout kon gaan. ging ook mis Daar tegenover stonden geluk kig ook enkele betere nummers, zoals Bernard Spindler met z'n olifanten, de springplank-acro baten en de Bertim's op hun fietsen van allerlei maten. Wat deze twee Hongaarse groepen lieten zien, was weliswaar met allemaal nieuw, maar toch van hoge klasse. Een man apart was Taras Bulba met z'n Bengaalse tijgers. Een beul van een kerel die zelf briesend als een roofdier door de kooi gaat en z'n dieren aan z'n ijzeren wil onderwerpt. Knap werk, maar voor een deel van het publiek toch wel een beetje beangistigend Te meer waar de kooi met touwen vast gebonden moest worden.... In de krant las ik dat de RET druk bezig is met rommelen aan de Schiedamse buslijnen. Hier aan zijn we zo langzamerhand wel gewend, gezien het regel matig opheffen en verplaatsen van halte's, het veranderen van dienstfrequenties enz. Het laatste zal de Gorzen wel weer sterk gaan ondervinden. Denk maar aan de opheffing van lijn 55. Uit de kranteartikelen heb ik begrepen dat die veran deringen begin volgend jaar een feit moeten worden. Ik vraag me af of de RET verder nog weet dat er een jaar geleden sprake van was de 05- plussers te laten profiteren van een reductiekaart. Eerlijk gezegd, is die kaart volgens mij een soort paskwil. Waarom moeten de oudere mensen in het weekeinde met zo'n kaart tóch duur reizen. Dat er in de spitsuren geen gebruik van gemaakt mag wor den, vind ik zeer begrijpelijk. Laat Rotterdam eens een voor beeld nemen aan Amsterdam. H. LETSCH Sr. Lekstraat 100 b, Schiedam (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Tot en met 8 juli houdt het Anjerfonds haar jaarlijkse collecte in Schiedam. De baten zijn bestemd voor or ganisaties die zich bezig houden met de bevordering van kunst, cultuur en wetenschap. Met na me wil het Anjerfonds deze or ganisaties aan materiaal-uitrus ting heipen. Het Anjerfonds is een onderafdeling van het Prins Bemhardfonds. Van een onzer verslaggeefsters SCHIEDAM De motorfiets van de 50-jarige drukker A.L. G.B. is tijdens het afgelopen weekeinde gestolen De motor, een zwarte B.M.W., kenteken TU-52-58, stond geparkeerd voor het huis van de eigenaar aan de Rotterdamsedijk. Aan de oostkant van het gebied waarop de twee eenheden (elk 540 Megawatt) van de elektrici teitscentrale worden gebouwd, wordt water ingenomen, be stemd voor de koeling bij de energieproduktie. De water-in- laad-installatie wordt volledig bovengronds ingebouwd. Als het bouwwerk klaar is, wordt het zand waar de kolos op rust er onder weggezogen, zodat het be tonnen bouwwerk tot de ge wenste diepte zakt. Het zand dat er nu nog omheen ligt wordt weggegraven, zodat de vier mon den onder het wateroppervlak komen te liggen. Op deNföbrgrond (aan de Westkant van de Maas vlakte) de monden van de 6 uitlaatsluizen waaruit het gebruikte koelwater straks de centrale op de Maasvlakte (achtergrond) verlaat. Voor de tijd van de bouw j^gr om het bouwwerk een dijk aangelegd. Wanneer de afwateringsinstallatie klaar is, zal die dijk wraen weggebaggerd. Het koelwater kan dan via een lagune in de zee verdwijnen Delft □elfgauwaewegia Schiedam Rotterdamsedijk «as,; der* Haag Penderpaaeageis r (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM De politie is zaterdagnacht druk bezig ge-, weest met het opsporen van een vrachtwagenbestuurder, die op de hoek van de Korte Kerkstraat en de Nieuwstraat een paar per sonenwagens had aangyeden. Na de aanrijding verdween de vrachtwagen snel. In de buurt van het station kwam de politie de vrachtwagen weer op het- spoor. De bestuurder, de 32-jange A. D., ontkende bij een eerste on- dervragir.ig heftig dat hij iets l met de aanrijding te maken had gehad. Na reconstructie van het. gebeuren sloeg hij door en be--» kende. De aanrijding bezorgde* de eigenaars van de geparkeerde auto's m de Nieuwstraat enige honderden guldens schade. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Met een her senschudding is de zes-jarige Martin van Oort in het Gemeen teziekenhuis opgenomen, na door een bromfietser te zijn aangere den op de Broersvest. Het onge luk gebeurde vrijdagavond, toen het k.nd plotseling het f etspad oprende. De naderende brom- fietser W F K. kon het jongetje toen niet meer ontwijken. Ook de 21-jar.ge bromfietser, P Vink is na een aanrijding met een hersenschudding in het zie kenhuis opgenomen. Hij botste zaterdagnacht met z'n brommer tegen de stoeprand van de Rot terdamse dijk op en viel. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM De politie is dit weekeinde weer m actie ge weest met de curvometer. Aan de Vlaardingerdijk en de Burge- meester-Knappertlaan zijn een serie bromfietsen gecontroleerd. Vier brommers werden in beslag genomen. De bromfietsen kon- - den een snelheid van 65 kilome ter per uur bereiken. Voor nader technisch onderzoek zijn de brommers naar het hoofdbureau van de politie aan de Lange Nieuwstraat overgebracht. ST. IIOUINASTAAAT 49 TR. 26.75.16. SCHIEDAM. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Lopend van het f oosten van Schiedam naar dè.' Parallelweg via de HogenbanwegT heeft gisteren iemand een doosje I met twaalf frasicon-tabletten verloren. De tabletten tegen - hartafwijkingen zijn zeer ge vaarlijk voor kinderen bij' in-'* wendig gebruik. Een eventuele vinder van de tabletten wordt verzocht zich in verbinding te stellen met de politie. Lange Nieuwstraat 155, tel. 260760. Van een onzer verslaggeefsters SCHIEDAM Een gezin uit de Talmalaan heeft bij thuis komst na de vakantie ontdekt dat er tijdens de vakantie was in gebroken. Via een bovenlicht waren de ongewenste bezoekers binnengedrongen. Uit diverse kasten en laden verdween een to taalbedrag van driehonderd gul den. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Honderdvijftig oude duiven van de postduiven vereniging Schiedam hebben in het weekeinde een wedvlucht vanuit Survilhers gevlogen. De duif van C. van Leeuwen legde de 340 kilometer het snelste af. De jonge duiven hebben een africhtirigsvlucht vanuit Roozen- daal gevlogen. De winnende duif van deze vlucht is eigendom van de heer .1. Docjaarden. Hij legde de afstand in 34 minuten af. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De afdeling Schiedam van DS'70 heeft sinds kort een afdelingsbestuur. Daar- - in zitten de heren: E. R. Schef- fers (voorzitter). H. P, J. Ophof (secretaris), P. Grootendorst (pennningmeeester), E. IV. Can- neman (bestuurslid), C. Niessen (bestuurslid) en mevrouw C. M. Hordijk-Van Vliet (bestuurslid). Broersvest 68, tel. 26.17.18 Nieuwlandplein 57, tel. 70.11.60

Het Vrije volk | 1973 | | pagina 1