m Uitbreiding tenniscomplex vertraagd BELANGRIJKE BESLISSINGEN OP KOMST Inbrekers iveten JOP te vinden gjTQvanderwaal Bruggen in centrum afgesloten TTWi Man dodelijk bekneld in loods Zwemlerares redt jongetje uit 't diepe Man raakt vinger kwijt in betonmolen 'Ms&kï ->7 de ie- is- :n. an ste ch in. fep*"' Bad Groenoord ...de laatste stille" loodjes (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Het overleg met de Schiedamse tennis verenigingen over de uitbreiding van het tenniscomplex bij het Volkspark is vastgelopen. Dit deelt het college van B. en W. mee naar aanleiding van schriftelijke vragen van het PCG-raadslid A. Sonneveld. De heer Sonneveld wilde van het gemeentebestuur we ten of de raad binnenkort een nieuw pre-advies over de uitbreiding van het tenniscomplex kan krijgen. SCH1HDHM PASFOTO'S Direct klaar In de JOP-ivinkel aan de Singel hebben de tioee beroepsmedewerkers Jaap van der Vlugt en Arie-Pieter Hoogendam een eigen ruimte. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Zachte verse boterhammen, halfzachte eitjes en een sprankelend nazomerzonnetje vormden gis termorgen de voornaamste ingrediënten van het openings- ontbijt in de JOP-winkel aan de Singel 95. Na het stille ochtendmaal deden nog enige eters een poging aan de ope ning een officeel tintje te geven door een paar woorden te spreken. De informele sfeer in de winkel voor jongeren zonder werk is geschikt voor een praatje en een kopje koffie Van een onzer verslaggevers SCHIEDAM De gemeente Schiedam staat ?an de vooravond van een aantal zeer belangrijke beslissingen. De commissie stadsontwikkeling/stadsuitbreiding moet volgende week maandag gaan praten over bekende hang ijzers als: het bebouwingsplan voor het terrein van de voor malige Frankelandkerk aan de Nieuwe Haven, het beleid ten aanzien van de verbetering van de oude wijken en het bestemmingsplan voor het winkelcentrum Kethel, waaraan vastgekoppeld het eventueel handhaven of afbreken van het vroegere Kethelse raadhuis. Hel terrein aan de Nieuwe Haven waar de woon kantoor moet verrijzen. 1® f DINSDAG 11 SEPTEMBER 1973 HET VRIJE VOLK PAOiNA GROENOORD DRAAIDE REDELIJK SEIZOEN (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Bad Groenoord, gisteren begonnen aan haar laatste week, heeft het afgelopen zwemseizoen „rede lijke cijfers'" geboekt. In totaal werden vanaf half april ruim 315.000 bezoekers geteld. In het topjaar 1969 kreeg Bad Groenoord 450.0000 zwemmers en zonnebaders binnen haar poorten. Volgens zwembad-directeur Helsma is men met de cijfers van dit badseizoen best tevreden. „We mogen beslist niet klagen," aldus de heer Helsma, die de laatste weken ondanks veel fraaie dagen een duidelijke teruggang in het bezoekersaantal moest constateren. „Dat is de gebruikelijke zwemmoeheid". legt de heer Helsma uit. Zo kreeg 'Groen oord' op de mooie zaterdag en zondag van. het afgelopen week einde, niet meer/dan respectie velijk 2.000 en 1.000 bezoekers te verwerken. Topdagen in he. zo merseizoen brengen gemiddeld ruim 3 tot 4.000 mensen naar het Schiedamse Bad Groenoord, dat volgens directeur Helsma één van de mooiste baden van Ne derland is. Bijzondere problemen hebben zich dit seizoen niet voorgedaan. „Van de jeugd hebben we, be houdens een enkeling, bijzonder weinig last. Bn d® rover hebben we trouwens toch nooit te kla gen", laat directeur Helsma we ten. Wel waren er wat problemen met de RET-bus die de verbin ding onderhoudt tussen Bad Groenoord, de wijk Groenoord zelf en de stad onderhoudt. Di recteur Helsma daarover: „Er is wel eens een chauffeur die ver geet langs te rijden, omdat ze 's winters hier niet langskomen. En dan krijg je klachten uit het publiek. Maar de RET heeft mij verteld dat ze er regelmatig aandacht aan schenkt. En eigen lijk vind ik het op zich wel be grijpelijk dat die chauffeurs dat wel eens vergeten". Als Bad Groenoord zondag de finitief sluit dit seizoen, zal di recteur Helsma waarschijnlijk overstappen naar Zwembad- Zuid, dat binnenkort (vermoe delijk begm oktober) geopend wordt. Het is vrijwel zeker dat de heer Helsma, normaliter tij dens de winterperiode ambte naar op de afd. Personeelszaken van de gemeente, ook directeur zal worden van dit nieuwe bad De sluiting van Bad Groen oord, aanstaande zondag, zal noord, aanstaande zondag, zal vrijwel zeker met ongemerkt voorbij gaan Het is de bedoe ling gekostumeerde jeugd iets bijzonder feestelijks gaat maken van de laatste baddag. Volgend jaar zal Bad Groen oord vermoedelijk weer half arpil opengaan voor het Schie damse publiek. r'.v v Hij wees erop dat de zaak van het tennispark ai m april 1672 in de gemeenteraad aan de orde is geweest Maar sinds die tijd leeft de beheerder van het ten niscomplex m onzekerheid over zijn toekomst. De beheerder wilde hrt com plex niet u zuidelijke ricntma uitbreiden De gemeente zou hierover gaan praten met de an dere tennisverenigingen Volgens de heer Sonneveld zijn ze-tien maanden voldoende om de be loofde besprek.ngen te v ocren en mz-ent te krijgen m ue -.landpunten van de verenigin gen Omdat het overleg is vastgelo pen bereidt het college van BKW een nieuw raadsvoorstel voor met alternatieve oplossin gen voor de uitbreiding van het ie-'U-complex Het gemeentebe stuur verwacht dit preadvies binnen enkele maanden uit te brenger. (Van een onzer verslaggever-,) SCHIEDAM In het pand van het JOP aan de Singel is het afgelopen weekeinde ingebroken Er werd vijftig gulden vveg- geromen. De dieven zun binnengekomen door aan de achterzijde van het pand een ruit m te slaan Broersvest 58. tel. 26.77.1S Aieuwizndpieis 57, teL70.ll.6tt Voor al uw verlichting-stereo-app. kleuren-T.V. ZONDER-WERK-WINKEL OPEN trouwreportages, zwart-wit of kleur Foto-optiek Sembrandtlaan 83. Schiedam, telefoon 25 43 74 Caspar Schucking Kool over handigde wat lectuur voor de leestafel. Hij begeleidde zijn ca deautje met een paar veelzeg gende opmerkingen: 'Mijn positie (Caspar Schucking Kool is coor dinator van de SRJJ) is steeds onduidelijker, maar m elk geval kan ik spreken als potentiële werkloze jongere.' De JOP-winkel slaat voor elke Schiedamse jongere dagelijks open van negen uur tot vijf uur. De informele sfeer van de ope- ming van gisteren blijft essentieel voor de JOP-winkel voor jonge ren zonder werk. Behalve de werklozen kunnen ook de jongeren die hun huidige werk niet meer zo zien zitten aan de Singel te recht voor een praatje en een kopje koffie. 'Wij willen vooral als praat paal fungeren', zegt Arie-Pieter Hoogendam, een van de beroeps medewerkers van het Jop, 'er is m Schiedam veel behoefte aan een opvangcentrum voor jonge ren. werkloos of ontevreden. Vooral die laatste groep blijkt groot te zijn. Die jongeren wer ken wel, maar zien het helemaal niet zitten. Hier kunnen ze over hun situatie praten, wij kunnen hun dan de mogelijkheden ver tellen die open staan. Ze kunnen vakbondswerk gaan doen, bij voorbeeld. In de afgelopen vier en een halve maand, toen het JOP is voorbereid, zijn al veel contacten gelegd. De JOJ-medewerkers zijn daar erg blij mee. Jaap van der Vlugt zegt: 'Twee werkloze jongeren hebben heel hard ge werkt aan het opknappen van dit pandje. Ook is er al een klus- sendienst opgericht. De jongeren hebben voor een bejaard echt paar behangen en gewit. Dit project willen we verder gaan uitbouwen. Alleen moeten we nog zien uit te vissen hoe de (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM De Koemarkt- brug is vannacht afgesloten voor ailc verkeer. De dienst Gemeen tewerken gaat om twaalf uur beginnen met de reparatie van de oprijplaten. De gemeente verwacht dat het karwei tot zes uur morgenochtend zal duren. De Oranjebrug is donderdag nacht afgesloten omdat ook daar de opnjplaten van het wegdek moeien worden gerepareerd. Dit karwei hoopt de gemeente vrij dagochtend om zes uur te heb ben geklaard. financiële kant van de zaak moet worden geregeld. De werklozen krijgen een WW-uitkermg en mogen er bijna niets extra bij verdienen Het JOP denkt erover om ook nog een paar andere projecten op te zetten, m samenspraak met de betrokken werkloze jongeren Er wordt overwogen om bijvoor beeld clubhuizen op te knappen, maar er zijn ook plannen voor meer theoretische projecten. 'We willen gaan onderzoeken waar om er zoveel Schiedammers de stad verlaten. We willen de ver- trekkenden enquêteren om een overzicht van de motieven te krijgen. Maar de gemeente ziet dit nog niet zo erg zitten, dus of het doorgaat weten we nog met,' aldus Arie-Pieter Hoogendam Bij de start van het JOP /ijn de medewerkers nog erg opti mistisch over de toekomstmoge lijkheden van het project Arie- Pieter Hoogendam 'Als het JOP eenmaal goed functioneert, kun nen andere zaken misschien ook weer overeind komen Het is jammer dat bijvoorbeeld de We reldwinkel en het JAC op hun icet liggen Ook de impasse van de Schiedamse Raad voor Jeugd en Jongeren kan misschien nu worden opgelost. Schiedam zit nog met een apathie van tien tallen jaren Hot maatschappe lijk werk zit in het slop. Er wordt gewerkt aan een nieuwe structuur, maar intussen ont breekt het aan mankracht en blijven de problemen liggen Ook het ontbreken van een beleids visie van de gemeente werkt erg remmend op alle initiatieven Het is op politiek niveau ,n Schiedam een bende We moeten steeds II meet initiatieven komen en dan wil de gemeente wel meewerken Misschien dat het JOP cle/e situatie kan doorbreken Zoals bekend heeft de N.V, Stadhuisplein, eigenaresse van het voormalige Frankelandkerk- terren, kortgeleden bij wethou der Bolmers een plan ingediend voor een gecombineerde woon- kantoortoren aan de Nieuwe Haven. In dit plan, waarover de commissie z'n gedachten moet laten gaan, wordt het woonas- pect het zwaarst benadrukt. De «uren van de woningen zullen door de dure grond, vrij hoog worden. Ook over de nieuwe bebou wing aan de 's-Gravenlandse- weg zal de gemeentelijke com missie stadsontwikkeling'stads- uitbreiding een oordeel gaan veilen. Het gaat hier om kan toorgebouwen met een totaal op pervlak van 18 000 vierkante meter. Samen met wethouder Bol mers heeft stadsarchitect Van Gent ideeen uitgewerkt over het te voeren beleid bij de renovatie (verbetering) van de vele oude Schiedamse wijken. Volgende week maandag zal aan de hand van een uiteenzetting v^n ïr. Van Gent gepraat gaan worden over dat voorgenomen beleid Een ander reeds genoemd punt is het bestemmingsplan voor het winkelcentrum Kethel Met het definitieve ontwerp hiervoor is de afdeling Gemeen tewerken onlangs gereedgeko men. Wethouder.Bolmers zal het plan verdedigen. In de commis sie zal tevens duidelijk worden hoe de kaarten liggen voor het eventuele behoud van het oude Kethelse raadhuisje in dit grote woon-winkelproject. Als laatste punt krijgt de commissie het bouwplan voor het verpleegtehuis Nieuwe Wa terweg Noord (in Woudhoek- zuid) voorgelegd. De bijeenkomst begint maan dagavond om acht uur, in de kantine van het stadskantoor aan de Emmastraat. (Vaneen onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Bij een be drijfsongeval in de Schiedamse houthandel Van de Wetering is de 61-jange J. Lek om het le- \on gekomen. Hij was met een collega, de 40-jange A. de H. bezig met het verplaatsen van houtiadingen met een vorkhef truck Plotseling raakte de heer Lek bekneld tussen een lading en een pilaar van de loods. Hij was toen a! bewusteloos Bij aan komst in het Schiedamse Ge meenteziekenhuis bleek dat de heer Lek al dood was. De ar beidsinspectie en de politie stel- ien een nader onderzoek in naar de oorzaak van het ongeluk. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Dankzij het \oortvarende optreden van de zweminstructrice mevrouw J. de Koning is het 8-iarige jongetje Ali A. gisteren niet veerdronken m het zwembad Zuid. Het jonge- tie was in het diepe bad gespron gen zonder dat hij kon zwemmen. Mevrouw De Konmg hees de be wusteloze tongen snel uit 't water en paste mond-op-mond-beade- mmg toe Toen het kind weer bij bewustzijn kwam is het voor on derzoek naar het gemeentezieken huis gebracht. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM De 56-jarige W. Frudieger Is gisteren een vinger van zijn linkerhand kwijtgeraakt na een ongeluk met een beton molen in het vloerenbedrijf aan de Geervlietsestraat. Zijn hand raakte in de molen bekneld toen het slachtoffer de motor van de betonmolen had aangezet, Do bedrijfsleider P. v. d Berg en de 48-jange' automonteur A. H. Koogje schoten snel te hulp toen zij geroep hoorden van de heer Frudieger. De heer Koogje reed de heer Frudieger snel naar het gemeenteziekenhuis. ff

Het Vrije volk | 1973 | | pagina 1