Verlies voor turnploeg Succes komt knap terug Weer winst Verstappen mmm ilwms De Postduiven Excelsior '20:10 HermflTi de Brinker (wit shirt) kijkt zijn inzet na. Wat SVDPW en St. Lodewijk ook probeerden het bleef O0. SVDPWSt. Lodewijk: weer geen treffer. v -4*' J Jh i Ruud Quadt gaat Martinit aan een doelpunt helpen. (Van onze sportredactie) SCHIEDAM Vorig seizoen kende Ursus perioden van voorspoed en tegenslag. Periodejn, die waren uitgesmeerd over een aantal wedstrijden. Nu kent Ursus ook die twee hemelsbreed van elkaar liggende perioden, maar dan (al thans dat bleek gisteren bij Ursus—PFC) in één wedstrijd. Gisteren overheerste voorspoed en daaruit valt de zege van 2—0 voor de Ursianen mede te verklaren. (Van onze sportredactie) SCHIEDAM Het RVB-programma kende niet veel verrassingen. Of het moet de 31 nedelaag van FCN zijn tegen Hoogvliet. Ook Demos verloor en wel met 41 van Odi. SFC blijft op het goede pad door een 30 zege op DOZ. SVDPW speelde op eigen veld gelijk (00) tegen St. Lodewijk. FCN '66—Hoogvliet 1-3 ODI—Demos 4-1 DOZ—SFC 0-3 DESV—Wilton 2-1 SVDPW- St. Lodewijk 0-0 Martinit haalt fors uit: 6-1 n (Van onze sportredactie) si SCHIEDAM „Verdiend, zonder meer verdiend. We hebèbn getracht om met een verstrekt middenveld hier een deling weg te slepen, maar tegen een zo goed draaiend elftal is dat nauwelijks te realiseren. Voor ons moet in deze afdeling dan ook nog een ploegje geboren worden, die dit seizoen hier, op dit veld twee punten wegsleept. Persoonlijk lie ik dat niet zo gauw gebeuren". Ziedaar de sportieve epiloog die een fervente Merwede-aan- hanger na afloop van Martinït- Merwedeboys (6—1) afleverde. De riante 6—1 overwinning, waarmee en soepel draaiend Martinit de pot afsloot, was dan ook in alle opzichten een ver diende, ja, zo meende velen, nog een magere afspiegeling van de ware .krachtsverhoudingen. Het verschil in de betere spel opvatting manifesteerde zich het duidelijkst in het eerste be drijf. Toen namelijk sneden de mannen van trainer Dik Hoogen- boom als een vlijmscherp mes door de vijandelijke afweerlmie van Merweboys. Daarom ook buiten dat, dus uitgaande van een start met gelijke kansen, spreidde Martinit zo"n griezelige superioriteit ten toon, dat de uitslag-discussie bijvoorbaat weinig twijfels openliet. Klasse van een veel concre tere; makelij werd up de mat geshowd. En dat met narnV, zo als gemeld, door Martinit, dat in eerste^ instantie op het spek gladde veld het accent Op de solide defensie legde. Waardoor Merwédeboys derhalve 't eerste initiatief werd gegund. Maar dat stelden de Dordtenaren op hun beurt weer niet op prijs, daar men al gauw in de smiezen had dat er van Martinit -(zij het aan de bal) veel meer gevaar uit- ging. Vrijsnel werd duidelijk dat het ïn de laatste linie bij de be zoekers niet boterde, waardoor Martinit juist completer door ging spelen. Weliswaar kleefde er aan het eerste Martinit goal- tje een min of meer weggevertje, maar het tekent de huidige kracht van Martinit, dat zij toe slaat, wanneer de opponent in de fout gaat. Om evenwel de 61 score te bereiken hadden achtereenvol gens Ruud Quadt (10), Ruud van de Horst (2—0), Ruud Quadt (9—2) en Hennie Donks uit wer kelijk schitterende acties de ruststand op 40 gebracht. Het kwaliteitsverschil werd in het tweede bedrijf mede omdat Martinit de motor wat haa te ruggeschakeld uitgedrukt in een 50 voorsprong door Her men den Brinker. Invaller De Waard mocht voor Merwedeboys de eer redden, waarna Herman de Brinker het halfdozijn kon volmaken. •,y>vv.v i-XCvV;: V AX, v "VV* s sv c- ■."«VHS lO».V. XSN. Schiedam opnieuw in de fout (Van onze sportredactie) SCHIEDAM Schiedam is de dreun van vorige week tegen DEH nog niet te boven. Dit mag zondermeer gesteld worden na de toch wel teleurstellende o1-nederlaag aan de Reeweg tegen een fel en doortastend Emma. Met duidelijk aanvallen de bedoelingen naar Dordrecht gekomen, had trainer Nico van Huet sr. verdediger Leo IJzerloo uit de basisopstelling gelaten om zijn plas's te laten innemen door "de pure aanvaller Sjaak Lemen. Een omzetting die m de verdediging en middehnie zoveel onrust veroorzaakte, dat het zeer agressief en technisch startende Emma op siag van rust eer, voorsprong kon nemen. Een door Van de Snoo enorm goed geno men vrije trap werd loeihard achter Kees Heijdra in een tref fer omgebogen. Hoewei Eef Krabbendam m die eerste helft nog een reeele kans op een tegentreffer heeft gekregen bleek diens afgevuurde projectiel, door de te gehaast werkende Schiedam-equipe. te roekeloos om het nodige effect te sorteren. Na de onderbreking zette Schiedam de jacht op een deling met hernieuwd elan voort, maar Emma had zich helemaal op de ze speeltrant voorbereid. Slechts eenmaal zag Schiedam middels de opgerukte Leeman, kans te scoren, maar de goed leidende arbiter besliste anders omdat hij meende dat de goal in buiten spelpositie zou zijn gescoord. Pech dus voor Schiedam, dat even daarvoor ook al een niet te missen kans door Nico van Huet jr. zag verprutsen. (Van onze sportredactie) 'SFINTU Het Nederlandse damestumteam dat de laatste tijd de nodige aderlatingen heeft ondergaan, moest in de interland tegen Roemenië het toch nog le nige hoofd met 186.19 tegen 177.25 pnt. buigen. In het indivi duele klassement was de eerste plaats voor de Roemeense Anka Grygoras met 37.75 pnt Els Dijkstra was de beste Neder landse. Zij werd met 35.90 pnt zesde. Ans Dekker moest al bij het eerste onderdeel wegens een blessure van verdere deelneming afzien Voorspoed bij Ursus Een meer dan verdiende zege zelfs op een over het algemeen sterk spelend PFC, dat echter in het tweede gedeelte veel terrein aait het jagende Urus moest Prijsgeven. Maar web moet wor den gezegd dat de witbroeken de basis.voor de overwinning kon leggen op een moment waarop de Geervlietse formatie juist vat bad op het Schiedamse spel En in de 42e minuut, toen beoordeelde de PFC-defensie t- V SCHIEDAM Opnieuw heeft zich in de stand van de ama- tear-koolkikkersranglijst een wpscorerswisseling voorgedaan. Stond vorige week Ben van de Driessche van GSS in de afde- «ngspoale bovenaan, nu is het andermaal weer WK goalgetter Peter van Mil, die met zijn twee teeners tegen Oldi, de leiding «eeft genomen. Zijn totaalpro- duktie is daardoor opgelopen tot echt doelpunten, terwijl Van de unessche, mede door zijn vrije Mterdag, op zeven blijft staan. Verder vielen er weinig specta culaire uitslagen te noteren al scoorde de SFC'er Van Dillen tegêa DOZ wel twee klassetrcf» few. De ranglijst ziet er als volgt «it: Peter van Mil <VVK) 8x, «en van de Driessche (GSS) 7x, Kees Wijsbroek (WK) 6x en Martin Frije (Demos) 5x. In de KNVB-sector heeft de Mnrtinit-speler Hennie Konks Wet vier treffers de leiding ge nomen en zijn Rob Ruts (Excel sior. *20) en Bart Fiegel (Ursus) met drie doelpunten op de twee de plaats blijven steken. een schepr genomen hoekschop verkeerd, een aantal verdedigers werd evenzeer misleid en Anton Klootwijk kon. aan Ursus doel puntenproductie beginnen. Zeker, tot dan hadden beide equipes elkaar geen duimbreed toegegeven, want uit beide kam pen werden vloeiende combina ties opgebouwd, maar PFC had m het prille begin de pech kei hard het houtwerk van Ursus op haar weg tegen te komen, ter wijl aan de andere kant de ac ties van de Schiedammers wat te ver werden doorgevoerd. Van daar dat mat afstandschoten werd geprobeerd die evenwel de Geervlietse goalie tot drie minu ten voor het rustsignaal niet konden verrtasseen. Wat de voorwaartsen betreft won Ursus het na de doelwisse- ling van PFC en dit vooral om dat men op het middenveld veel terrein moest prijsgeven. Het Ursus middenveld wonnen om beurten de slag van een vooral op „counters'" belust zijnde PFC. Vele passes bereikten voorals nog niet de juiste plaats, die ze moesten bereiken, maar het hield wel in dat de voorwaart sen heel wat meer werk kregen te verric.i'en dan de mannen in het voor gelid van PFC. GebreK accuratesse was er mede de u/tzak van, dat Ur sus na de wissel Hoogenveen - Piet Mulder in de eerste half uur geen bal in het Geer vlietse doel kon jagen. Winst boekte echter Ursus dat het on der die omstandigheden zich niet lieten ontmoedigen, want eens zou de PFC-defensie moe ten buigen. Het manmoedig volhouden werd in de 34e minuut be kroond. Uit een werkelijk brii- jance actie tussen Klootwijk en Hans van Campen wordt het ie der fraai doorgetikt naar Ursus koele killer Bart Fiegel, die ver volgens met een ferme knik met het hoofd de PFC-doelman een geslagen man maakt. Nadien het Ursus schutterij het afweten, al creëerden Hans van Campen en Bart Fiegel nog een paar goede mogellijkheden. Sterke man in de Ursus-equipe, doelman Kui ters, die voor de pauze een aan tal fraaie reddingen op zijn naam schreef. Uit de teleurstelling, die na het treffen tussen het Loosduin- se De Postduiven en het Schie damse Excelsior '20 (10) over heerste, steeg bij het zwartwitte legioen een lange kolom van vragen op. Waarom, zo luidde de indringendste, stelt een toch rijk getaienteeertvol equipe van trai ner Aad Bierhuizen zich in dit stadium van de competitie zo negatief op als het in Loosdui nen deed? Waarom, zo wilde men weten, onthielden de Schie dammers zich van de medewer king aan de realisering van een spektakelstuk, waarvoor toch eigenlijk alle ingrediënten aan wezig waren Nee, Excelsior lijkt de aan sluiting nu al te hebben ver speeld. Waarom in zo'n con frontatie niet alles uit de „body" gesleept. Goed, er zijn mogelijk heden voor Excelsior geweest op een beter resultaat. Men denkt maar aan de unieke kans die Ti- nus de Vette in de eerste helft kinderlijk om zeep hielp, maar daar had het allemaal niet bij hoeven te blijven als Excelsior maar twee maal drie kwartier de tanden op elkaar had geperst. Dit deed het niet met het gevolg dat De Postduiven goeddeels de strijd kon dicteren en de Excel- sior-verdediging met Tieman en Coen van de Pas handen vol werk bezorgde. Mede door het toch wel zwakke verweer kreeg De Postduiven ook in het twee de gedeelte van de strijd soms een groot overwicht maar de uiteraard versterkte defensie van Excelsior hield lang stand. Tot evenwel tien minuten voor tijd de laatste tien minuten die Excelsior ook tegen Tonegido hebben opgebroken want toen slaagde Spijers erin voor De Postduiven de beslissing te for ceren. SCHIEDAM De win naar van de wedstrijd ODI - Fluks zou bezit kunnen nemen van de bo venste plaats. Het werd, dankzij een 65 overwin ning, het Dordtse Fluks. Er werd in deze wedstrijd slecht geschoten, maar na vijf minuten nam ODI de leiding door een treffer van Arie van 't Hof. Na dat Fluks op gelijke voet was gekomen, liep het snel verder uit naar een 51 voorsprong. Na de rust kwam ODI goed te rug door achtereenvolgens twee doelpunten van Arie van 't Hoff en een van Ton Sprayt uit een straf- worp. Fluks maakte, nog 46 en in de laatste mi nuut bracht Johan van 't Hoff de stand nog op 56. Zwervers - Schiedam was een wedstrijd van twee technisch gelijk waardige ploegen, waar van Zwervers fysiek de sterkste was. Zwervers nam al gauw een voor sprong, maar Freek Veer maakte de stand weer ge lijk. Zwervers liep voor de rast uit naar 13 Na de rust verkleinde Hans Jo- sen de achterstand. Weer scoorde Zwervers. Freek Veer benutte een straf- worp (34), maar Zwer vers had zijn antwood klaar en liep weg naar 36. Even voor het einde maakte Piet Nab er nog 46 van. Al met al een verdiende overwinning voor Zwervers. Charlois - Succes. Het werd een pittige wed strijd. Charlois nam al gauw de leiding door een verdedigingsfout af te straffen en direkt hierna werd het zelfs 20 door een afstandsschot. Succes antwoordde hierop, door Els Ruseltr en Lia Duif huizen. Met deze gelijke stand kwam de rust. Na de rust ging Succes door en Chris Alblas maakte uit een strafworp 23 en ver in de tweede helft maakte deze speler met een ver schot 2—4 en daar bleef het bij. Al met ai een verdiende overwin ning. VEEL PECH VOOR SCHIEDAMSE BOYS Schiedamse Boys heeft met veel pech en goed voetbal de eer aan. het bezoekende Dilettant moeten laten, dat met 30 de overwinning naar zich toe trok. In de eerste helft waren de twee ploegen goed tegen elkaar opgewassen en van enig krachtsverschil was dan ook geen sprake. Zowel Schiedamse Boys als Dilettant speelden erg aanvallend, wat resulteerde in een aantal goede mogelijkheden voor beide ploegen. Op een wat ongelukkige w:jze kwam Schiedamse Boys in die eerste helft met 10 achter. Al snel in de tweede helft moest doelman Piet Breeman van Schiedamse Boys met een hand- bInsure het veld verlaten, daar er geen reservekeeper aanwezig was ging rechtsbuiten Piet van Trigt het doel verdedigen. Dit was natuurlijk zowel in aanval lend als verdedigend opzicht een fikse verzakking voor de Schie dammers. Dilettant profiteerde hier kundig van door snel na elkaar twee treffers te scoren en daarmee de eindstand op 30 te bepalen. Ondanks een enorme inzet is FCN er niet in geslaagd Hoog vliet van een overwinning af te houden, de bezoekers wonnen, geflatteerd, met 31. FCN begon wat ongelukkig, toen al na tien spelen doelman Dolf de Ruiter de bal uit een vrije trap liet glippen en de toe stormende spits de bal gemak kelijk in het doel kon plaatsen, 01. Een kwartier later was het zelfs 02 via een kopbal van diezelfde speler. FCN gooide daarna alles op de aanval cn had hierine# ia da veertigste minuut succes. Peter Philips passte naar Toen Corpo- ra.J, die de bal onhoudbaar in het doel deponeerde. Ook in de tweede helft had FCN een groot overwicht, maar mi t veel kunst en vliegwerk wist de Hoogvlietdefensie stand te houden. Het werd zelfs nog 3t voor de gasten, toen Dolf de Ruiter, de doelman van FCN, de spekgladde bal niet kiemvast kon krijgen en de linksbuiten van Hoogvliet hier gretig van profiteerde. FCN probeerde nog van alles, maar het mocht niet meer baten. Een sterk tegenvallend Demos moest in de uitwedstrijd tegen ODI genoegen nemen met een 41 nederlaag. Er lag deze middag een zekere matheid over de ploeg van trai ner Van Meerwijk, dat er on danks hard werken niet in slaagde ODI ook maar één ogen blik te verontrusten. Al na tier. minuten hadden de Rotterdammers een I0 voor sprong genomen, tien minuten later was de stand a! 20 door een foutje van Ben van Schijn- del. Enkele minuten voor de rust maakte ODI er nog 30 van. Na de hervatting slaagde De mos erin door hard te werken de balans wat meer in evenwicht te houden, maar toch kreeg de thuisclub de beste kansen om de score uit te breiden Toch was het Demos, dat het eerst scoorde in die tweede helft. Aad van Dijk gaf voor aan Martin FreiJ, die hard inknaide, 13. Maar enkele minuten voor tijd was het toch ODI. dat de eindstand op 41 bepaalde. Een oppermachtig SFC heeft gedurende haast de gehele wed strijd sterk gespeeld en behaalde zo een dik verdiende 3O zege op het thuis spelende DOZ. SFC begon erg sterk en trok al snel massaal jn de aanval, dit resulteerde na een kwartier spe len in een uitstekend doelpunt van Jim Kars na goed aangeven van Wim Kiem. Tien minuten later was de stand al 2ff, nu was John van Dillen de maker van het Schiedamse doelpunt Na de hervatting trachtte DOZ terug te komen, maar de gastheren kregen van de SFC- defensie weinig kamen. Boven dien waren de u.tvailen van SFC bijzonder gevaarlijk Uit één ervan wist John van Dillen er 30 voor zijn ploeg van te maken, dit was tevens tie eind stand. DESV en Wilton hebben er ,n de druilerige regen een aantrek kelijke wedstrijd van gemaakt, waarin de gelukkigste, in dit ge val DESV, aan het langste eind trok. Al na vijf minuten spelen stond Wilton met 10 achter, toen het een strafschop tegen, kreeg, die door Peet Verhaal was veroorzaakt. Enkele minu ten later was de stand al gcl.jk door een schitterend doelpunt van Peet Verhaal. Vijf minuten voor rust wist DESV er 21 van te maken. Na de hervatting heeft Wilton er van alles aan gedaan om ten minste een gelijkspel te behalen, maar het mocht niet baten. Zo zag de scheidsrechter twee handsballen van DESV m het eigen strafschopgebied over het hoofd en misten Ronald van de Bos en Jan Verdam enkele goe de kansen. AI met al een wat ongelukkige nederlaag voor Wilton. In een van beide ziiden w.r- keiijk uitstekend gespeelde wed strijd werd er met gescoord, zo dat het bn de beginstand 00 bleef. SVDPW en St. Lodewijk hebben reclame lopen maken voor het voetbal. Er werd hard, maar enorm sportief om de pun ten gestreden. De verdedigingen waren deze middag echter der mate goed op dreef, dat de voor hoedes maar eig weinig goede scoringskansen kregen. De enke le. die er dan toch kwamen wer den door fjoed doelmanswerk te niet gedaan. SVDPW, dat technisch iets be ter was heeft in de tweede helft een bent veldoverwicht gehad, maar kon dit n.et in doelpunten uitdrukken, al met al een juis- v uitsiag voor deze door beide ploegen erg knap gespeelde wr dstr.jd. MAASTRICHT Sjeng Ver stappen heeft ook zijn derde partij ais prof tot een winnend einde gebracht. Hij bleef in Ma int richt voor eigen volk Fighting Nell uit St. Maarten op punten de baas. De Limburgse hairziv«1afg<Avicht die zij'a twee eerste ontmoetingen in het beta lende bokswereldje beide door K O. in de tweede ronde had ge wonnen had zijn opponent in de vijfde en zesde ronde aan de I rand van een beslissende tik maar de Antilliaan kon zich i door snel wegslippen en vast houden evenwei min of meer staande houden. In de vijfde ronde verkeerde Verstappen eventjes ia Manlijkheden.

Het Vrije volk | 1973 | | pagina 5