I MEER DAN 350 JUDOKA'S IN ZAAL DE RANK Schiedamse Boys valt uit de toon Ursus: hard knokken I voor de zege I Belangenver. Schiedams voetbal in de maak Juliana: Stouthandel in hoofdbestuur KNCB André van Stralen helpt Excelsior over de brug> DRZ-Animo 0-0 FCN-AYS 2-1 Belvedère- SVDPW 0-1 Westerkwartier- Excelsior '20 2-5 Dubbeldam- Martinit 2-1 i b p' s. «i Kr n (Van onze sportredactie) SCHIEDAM Drie van de vier spelende Schiedamse afdelingsclubs kwamen tot goede resultaten. Alleen Schie damse Boys viel uit de toon. Het verlor met 52 van VND. ffiZ haalde op eigen veld een gelijke stand (00) tegen Animo. FCJT won met 21 van AVS en blijft hierdoor in de running. SVDPW dat zich bij Belvedere al met een 00 stand had tevreden gesteld, kwam kort voor het einde toch nog tot een treffer en won met 10. (i#ï ,i 4 5 MAANDAG 29 OKTOBER 1973 PAóiiWA 25 t, 'T IS, la- ->j en ds ns sport» v. A! i Schiedam komt lengte tekort hij deze aanval. Schiedamse Boys kreeg een flink pak slaag Een van de vele partijen in De Rank. Schiedam herstelt zich (Van onze sportredactie) SCHIEDAM Het de laatste weken niet meer zo in zichzelf gelovende Schiedam en door buitenstaanders niet geheel terecht bekritiseerd, lijkt de goede weg weer te zijn ingeslagen. Het heeft tegen het op gelijke hoogte toevende 's-Gravendeel de juiste mentaliteit getoond en laten zien dat men niet in de onderste regionen thuishoort. De talrijke toeschouwers zagen hoe Schiedam een sterk gespeelde eerste helft met een brilstand afsloot en hoe Eef Krabben dam in de tweede speelhelft het treffen met een magnifieke uithaal besliste. i Sa- Trainer Nico van Huët, die zijn hoofdmacht veertien dagen geleden op twee plaatsen had gewijzigd, stond na afloop dan ook breed lachend tussen zijn moegestreden volgelingen. Breedvoerig orerend constateer- de hij: „Bijna alles is volgens plan verlopen. In de eerste helft zouden we een enorme druk uit oefenen en in de tweede helft zouden' we moeten toeslaan dank zij een betere conditie. En wat dat betreft zijn we1 in onze opzet goed geslaagd. Het was enorm met welke overgave mijn jongens hebben -gespeeld. Een compliment zou ik, maar let wel; heel de ploeg heeft uitste kend gedraaid, toch wel willen maken aan het adres van Wim Schenkes, die Jan van Naamen uitstekend op z'n plaats heeft vervangen en dat beide midden velders Sjaak van Huët en Krommenhoek de grote water dragers mogen worden ge noemd." Toch heeft Schiedam (iet niet gemakkelijk gehad. In de begin fase zocht het even naar het juiste ritme, maar nadat deze factoren, geleidelijk aan plaats maakten -door uitstekend tik-tak- spei, volgde er een fiks aantal Schiedamse kansen die echter door onnauwkeurigheid en ge brek aan beheersing om zeep werden geholpen. Langdurig knokte Schiedam tevergeefs voor een treffer en daar ook doelman Barendrecht zoon van Jaap uit de Feijenoordkuip het nodige onheil voor zijn club in de kiem wist te smoren, leek Hennie van de Kuil tien minuten voor het rustsignaal'de ban voor Schiedam met een ga ve treffer te doorbreken. Zijn schot trof echter niet de roos, maar via de deklat zag 's-Gra vendeel zich andermaal opge lucht De bezoekers daarentegen, die notabene VDL met 20 heb ben gepakt, wisten slechts spo radisch verwarring te stichten door plotselinge uitvallen, die evenwel onvoldoende van in houd waren. Pas na de hervatting siaagde Schiedam erin zijn beduidend sterke overwicht tot uitdrukking te brengen in de score. Eef Krabbendam stelde in'de 87ste minuut een doeltreffende daad en wel nadat hij daar door zijn medespelers toe in staat werd ge steld. Al gauw werd het duide lijk dat 's-Gravendeel tegen het alsmaar jagende Schiedam de kracht miste om terug te slaan. De voorwaartsen konden de ves ting van doelman Heijdra nau welijks bedreigen. Zo kon Schie dam moeiteloos, nadat Nico van Huët, Jan van Naamen en Leo IJzerioo voor de gebr. Van Huët had ingezet, de alleszins ver diende overwinning grijpen. Een beloning voor keihard werken en dat mag ook van de voortref felijk leidende arbiter J, v.d. Leek worden gezegd. Deze schuiver van Eef Krabbendam brengt de beslissing voor Schiedam10. UMUIDEN Jan Knipper- burg uit Hoek van Holland heeft zondag de eerste 50-ki!ometers- trandloop van IJmuiden naar Noordwiik en terug op zijn naam gebracht. Hij noteerde on der ideale omstandigheden ee'n tijd van drie uur 28 minuten en 29 seconden. Nummer twee, Ter- poorten, had een achterstand van bijna negen minuten. Voor deze door AAC georganiseerde sypermarathon gingen 450 lopers van start. (Van onze sportredactie) SCHIEDAM Het enthousiasme van de door de bestuur ders van de „Budo-sport Schiedam" georganiseerde jeugd- judokampioenschappen van Schiedam kende zaterdagmid dag geen grenzen meer. De Budo-sportvereniging had het gepresteerd om in zaal „de Rank" in Groenoord maar liefst 350 judoka's tot de leeftijd van-18 jaar hun kunnen te laten tonen en het dient gezegd dat alle partijen een aantrekke lijk en boeiend karakter droegen. Het puikje van Schiedams toekomstige Anton Geeskinks wierpen zich al naar gelang hun gewichtsklasse met volle over gave in de strijd. De resultaten waren als volgt: tot 25 kilo Ro nald van Oudheusden; tot 30 ki lo Arie de Wit; tot 35 kilo Wim Verhagen; tot 40 kilo Andre van de Wurf; tot 45 kilo Marcel Wennekers; tot 50 kilo Ton Bal; tot 55 kilo Jan Scholte; tot 60 kilo volgens poulsysteem Piet van de Water; De grotere en zwaardere jongens boven de 60 kilo Martin de Knegt. De stiji- prijs, bepaald door de scheids rechters en de organisatoren kwam in handen van Rob van Ingen. Jan van Leeuwen en De- nis Smit (beiden zes jaar) maak ten het helemaal in de demon stratiewedstrijden. Trekken en duwen bij de judowedstrijden. - 4. t 'hl Een teleurstellend Schiedamse Bpys Is er ook tegen VND niet geslaagd een overwinning te behalen. De jonge Schiedamse P'beg kon het de eerste helft goed bijwerken, maar moest in F'tweede helft tegen het duide- -'jk sterkere VND afhaken, me ten d°°r en^e'e verdedigingsfou- In de eerste helft had Schie- aarnse Boys aanvankelijk een ~™t overwicht, er kwamen zelfs wkele goede kansen voor de «oys, maar Karei Vermeulen en Kees van Loenen schoten naast. Na twintig minuten nam VND de leiding door een doelpunt van Kruyt. Tien minuten later was de stand weer gelijk door een mooi doelpunt van Krien van Gerwen na goed aangeven van Jan van Hattem. In de tweede helft nam VND al na tien minuten de leiding door een doelpunt van Heier man, nog geen minuut later was de stand alweer gelijk toen Ka rei Vermeulen op de rand van buitenspel scoorde. De te traag reagerende Plet van Trigt was de oorzaak van VND's derde doelpunt. Zijn fout werd door Wally goed afgestraft. Enkele minuten later kreeg VND een vrije trap te nemen, doelman Piet Breemans uitzicht werd ontnomen en dat betekende 42- Even later bepaalde VND de eindstand op 25 door een fou tieve uitgooi van Piet Breeman goed af te straffen. Koploper DRZ is er niet in ge slaagd tegen het toch niet hoog geklasseerde Animo de volle winst te behalen. De Schiedam- I mers speelden niet zo sterk als de afgelopen wedstrijden en konden maar heel weinig gaten in de meer sterke Animoverdedi- ging maken. Animo was duidelijk met de bedoeling gekomen om één puntje in de wacht te slepen het accent lag bij de gasten dan ook duidelijk op de verdediging DRZ kreeg zodoende alle ruimte om een hele serie aanvallen op te zetten, maar het verrassings element ontbrak deze middag in de DRZ-ploeg. Ammo slaagde er op deze manier in de gehele wedstrijd vrij gemakkelijk stand te houden. Daar ook de gasten er niet in slaagden tot doelpunten te komen bleef de stand 00. In een zeer spannende wed strijd heeft een uitstekend spe lend FCN een verdiende over winning behaald op AVS. Vooral in het eerste deel van de wed strijd had FCN een enorm over wicht. maar de gehele Schie damse aanval vergat dat er ook nog doelpunten gemaakt moeten worden. De Schiedammers kre gen in de eerste helft kans "op kans, maar slaagden er niet in er ook maar één te benutten In de tweede helft lukte dat wel. Het was al na zeven minu ten spelen Toon Korporaal, die FCN op een l—O voorsprong bracht. Tien minuten later was het dezelfde speler, die FCN op een 20 voorsprong bracht. Hierna moest FCN terug in de eigen verdediging om een wan hoopsoffensief van AVS tot staan te brengen. Dit lukte uit stekend. Pas drie minuten voor tijd slaagden de gasten erin de eindstand op 21 te bepalen. In een zeer spannende wed strijd heeft SVDPW duidelijk iets meer gekregen dan het ver diende. Vooral in de eerste helft was het thuisspelende Belvedère sterker, maar kon de gecreëerde kansen niet in doelpunten om zetten. In de tweede helft wogen de partijen iets beter tegen elkaar op. Toen het drie minuten voor tijd nog 00 stond was vooral SVDPW al tevreden met deze stand. Maar door een schitterend doelpunt van Albert Smit haalde SVDPW zelfs de overwinning nog naar zich toe. l* (Van onze sportredactie) SCHIEDAM Weinig heeft het gescheeld of Ursus had andermaal een veriiespunt moeten incasseren. Fel knokkend hield de equipe van trainer Harry van de Meer aan het Rotterdamse Toepad de rood-zwörten van 't Noorden tenslotte een zeer verdiende 10 overwin ning over aan de confrontatie, die op briljante wijze door scheidsrechter Van de Berg uit Den Haag werd geleid. De Schiedammers speelden ondanks het gemis van Aad de Held (schorsing) en de met een rugblessure kampende Hans Campen een geweldige en een pittige partij voetbal. Ursus, het moet gezegd, had een wat moei zame start. Met de organisatie, en daar zal het gemis'aan beide Ursus-steunpilaren aan te wij ten zijn, klopte het niet altijd op het middenveld. Een gelukje voor de Ursianen, dat ook 't Noorden elkaar in die beginpe riode niet al te best konden vin den. Ursus overwon als eerste deze handicap en bracht zienderogen lijn in hun aanvalspatroon en leek 't Noorden een lastig voet balmiddagje te zullen krijgen. Doelman Bikke Tas in glan zende vorm plukte evenwel inzetten en schoten van Bart Fiegei en Huigen echter stijlvol uit de lucht en van de mat Het feit dat Ursus met enthousiast voetbal 't Noorden stevig op eigen helft had ge dwongen, gaf de brigade van Harry van de Meer kennelijk een stevige opkikker, want het pakte na de thee de voetbalza ken duidelijk slagvaardiger aan. 't Noorden moest nog meer ach teruit, maar na 19 mfnuten ont snapte de Rotterdammers niet langer meer aan een treffer, toen Bart Fiegei, uit een voorzet van Cor van de Pol de bal ineens op zijn slof nam en loei hard raak knalde. Na de treffer en de tussentiid- se wissels Tettelaar-Hans Cam pen en Siem Verioenen-KIoot- wijk, weigerde Ursus verder ri sico's te nemen en haalde heel bekeken tegen een steeds meer aandringend 't Noorden nog vrij gemakkelijk zegevierend de eindstreep.. Het Haagse Westerkwartier, is zoals menige Excelsior '20 fan het uitdrukte, op eigen grond door de hel gegaan. De bij vla gen briljant spelende equipe van Aad Bierhuizen, dat het spel te gen HMSH overtrof, stopte bij 25 hetgeen een gave afspiege ling mag hete voor de werkelij ke kracht van Excelsior. Trainer Aad Bierhuizen uiter aard in de wolken met-de met aflatende wilskracht van zijn ploeg, analyseerde de moeilijk heden van Westerkwartier- met de opmerking „ze hadden te veel aanvallende middenvelders en konden daarom niet kiezen voor een versterkte verdediging. Dat was hun zwakste punt. Maar dan nog, zou men meer man schappen hebben achtergehou den, betwijfel ik het of men Ex celsior het scoren had kunnen beletten. Daarvoor speelde de ploeg te gretig." Dit Excelsior was ruet te hou den. Het pleit overigens voor de Hagenaars dat het zich na een hopeloos lijkende 20 ruststand niet ingroef om de debficle te Van een onzer verslaggevers SCHIEDAM De Schiedamse voetbalverenigingen hebben de hoofden bij elkaar gestoken om eens met elkaar te overleggen hoe hun belangen in het sportgebeuren het best kunnen worden gediend. Afgelopen donderdag hebben 15 van de 19 verenigingen in de kantine van SVDPW met hun dagelijkse besturen besproken hoe het nu veider moet als er geen SBLO meer is. Oorspronkelijk zou Leen Schottmg, voorzitter van de Schiedamse scheidsrechtersver- ewgmg, een praatje houden over de speiverruwing. Toen echter de SBLO ter sprake kwam, ble ken de besturen zodanig geïnte resseerd m deze materie, dat Leen Scnotting over zijn na aan het hart liggend onderwerp, de speiverruwing, met meer aan het woord kwam. SVV, Hennes DVS, Excelsior en DRZ waren niet aanwezig (SVV had er graag bij geweest, maar door een misverstand was niemand aanwezig), maar toch zullen ook deze clubs straks worden ge vraagd in een belangenvereni ging Schiedams voetbal plaats te nemen. Het enthousiasme was bijzon der groot cmder de aanwezigen om zitting te nemen in een be stuur van de Belangenvereni ging. Arie Verlinde, raadslid en lid van de sportraad, meende echter dat de clubs nog eens moesten nadenken hoe een be stuur te formeren. Vertinde ia- ter: „het ging weer op de oude toer. Zo van: heb jij zin om in het bestuur te gaan zitten. Zo moet het natuurlijk niet. Er moeten mensen inzitten die van wanten weten." Jo van der Touw, voorzitter van Schiedam, vroeg zich te recht af waarom er voor de uit geschreven vergadering van de sectievergadering van de SBLO bijna geen animo was en er nu zoveel bestuurders wél aanwezig waren. Binnen niet al te lange tijd zal j Schiedam als gastheer fungeren i als de voetballeiders van Schie- 1 dam zullen trachten de Belan- j genverentging van de grond te tillen. voorkomen. Zorgeloos spelend Excelsior sloot het eerste bedrijf af met een 20 voorsprong en beide malen kon spits André van Stralen zich door zijn colle ga's laten feliciteren. Voortdu rend stevenden de Schiedammers ook ui het tweede bedrijf op het Westerkwartier doel af dat we derom snel moest buigen voor een verrassende uithaal van Berry Jansen. De thuisclub mocht via een strafschop de schade wat beperken tot 31, waarna vervolgens John Klop pers met twee treffers de score op 5—1 bepaalde en waarna Westerkwartier uit eeri scrim mage nog eenmai kon toeslaan. Ondanks het feit dat Marti-5 nit's doelman Nagelhout op een',-" sublieme wedstrijd kan terug- blikken heeft hij zijn ploeg niety van een nederlaag kunnen ont-i* houden. Dubbeldam en Martinit,;- twee fervente vierdeklassers, v hebben zij het op vieedzame.' wijze in een boeiend voetbaldueil- de degens gekruist. Hoopgevend;? was de start geweest; vooral van-; Schiedamse zijde werd vaak> snel en doordacht spel geleverde- maar men verstrikte zi'cn in on-J emdig lopen met de bal en maar?; zelden vonden hun afgevuurde;* projectielen de juiste richting. Tot ze ongeveer een kwartiertje voor het rustsignaal hun meer derheid en betere techniek za-~- gen bekroond via Ruud Quadt.-J die via het lichaam van een te-.- genstander de score open brak. Hier was de thuisclub niet be paald tevreden mee en voor ar biter Van Gelder, beide teams na afloop complimenterend voor hun geleverde prestaties, inruk ken biies, hadden Van de Weide en Zwang kans gezien de eind- stand wat gefiasteerd op 21 te brengen SCHIEDAM De Juliana-da- mes zijn erin geslaagd het nog ongeslagen OVRA in Haarlem een 32 nederlaag toe te bren- ge. Dit terwijl de Schiedamse dames toch duidelijk minder ia vorm waren dan vorige week. Voorai de lage verdediging van de Schiedamse dames was lang niet altijd goed georganiseerd. Maar daar OVRA bijzonder te- genviel wisten de Schiedamse dames toch een 32 overwin ning in de wacht te slepen. De setstanden in deze wel spannende, maar qua niveau matige wedstrijd waren: 1512, 12—15, 15—12, 12—15 en 7—15 in het voordeel van Juliana. De heren van Juliana deden het heel wat minder, er werd thuis kansloos met 3—0 van het' Waddinxveense Be Fair verlo ren. Individueel zijn de Schie dammers zeker met de mindere van hun tegenstanders, maar ais team klopt het nog lang niet. Terwijl Be Fair zich duidelijk een goed ingestudeerd geheel toonde. Setstanden waren; 115, 815 en 815. ROTTERDAM Tijdens de buitengewone algemene leden vergadering van de 90 jaar gele den opgerichte Koninklijke Ne derlandse Cricket Bond is zater dag in Rotterdam besloten, dat met het spelen van competitie cricket met i g. experimentele wedstrijdbepaüngen zal worden voortgegaan De proef begon in de vierde klasse A in 1972 en was in 1973 ook van toepassing in de afdelingen 2C en 4D. Het experiment houdt onder meer in. dat de wedstrijden met 20 minuten worden verkort zonder de mogelijkheid van tweede in nings. Verder werd besloten dat er overlegd zal worden met de clubs, waarvan sommige wei en andere weer niet de speelmoge- lijkheden willen beperken. Be sloten werd tevens, dat de bui tenlandse coaches niet speelge rechtigd zijn vnor de clubs die zij trainen. Over dit probleem wil het bestuur in het vervolg een strakkere reglementering hanteren, ook voor Nederlandse coaches. In de plaats van drs. H. Grijseels, die tot erelid werd be noemd, koos de vergadering W. van Rossem uit Soest tot nieuwe praeses. A. Stouthandel werd penning meester en W. J. Peschar com missaris. Mr. K. Kooistra bleef secretaris. 5> 6

Het Vrije volk | 1973 | | pagina 3