KAMPIOENSCHAP EEN FEIT, NU DE PROMOTIE NOG PIETERSEN CO. SCHIEDAM B.V. A 1 feugdrecord voor Surae Geen succes voor Succes MVV '27 &S PPSG Sport-kori Gering Tegenspel Plaaggeest Zwervers n, v"v> V- r n.'pAv O (Van onze tafeltennismedewerker) SCHIEDAM Hoe oppermachtig het Schiedamse ta- feltennistrio in deze competitie opereert, was zaterdag avond in de Beurs overduidelijk. t Hooge Huys, de naaste „concurrent" van Bruyn zeel werd met 100 geklopt en daardoor werd de voor sprong op de ranglijst 5 punten. Evenals in alle voorgaande ontmoetingen was het klasse- verschil groot,'maar het moet van de gasten gezegd worden: Tot de laatste partij bleven zij goed partij geven en in de slotduels, toen de beslissing al gevallen was, waren voor de toeschouwers toch wel aantrekkelijke spelsituaties te bekij ken. Hans van den BroekHans Lingen en Ustovic in de bloemen. Bruynzeel is kampioen. Uw -dealer voor SCHIEDAM EN KETHEL MAA'.VDAG NöVcMdER IV/ 3 HET VRIJE VOLK PAGINA 25 »{T" 0 ''V 1 Cl. - Xr/tN-C -- - -i;-:- ,s f/'/4 - yi - -dtó .V V. ,»4~, <-''Ss j A>S '(i N Ustovic sterk achter de tafel. Bloemen voor Hans hingen van de supporters Koneman. rechts, was Martinits beste man. MW27- MAASLAND Het Maaslandse MW'27 teeft zaterdagmiddag in een "vriendschappelijke confron tatie het Schiedamse Ursus gedateerd met 3—0 (rust verslagen. Voor de Maasland brigade scoorden Dirk Lagcrwei, Egbert van de Worp en Arie van de Knaap. Bij Ursus van wie trainer Harry van de Meer niet zo zwaar aan de neder laag wenste te tillen omdat Jan Bokkum, doelman Segaar éi Ras als A-junioren een goede wedstrijd hebben ge speeld waren Hans Schin kel en Bert Fiegel weinig fortuinlijk. In deze, door ar biter Adding uit Zwjjndrecht ujtstekend geleide wedstrijd, opende MVV'27 pas na 80 mi nuten spelen de score. VLAARDINGEN De succesvolle formatie van oefenmeester Ricn van Kam- pra'Blijft evenals in competi tieverband aan de goede kant van de score. Zatcrdagmid- werd aan de Marathon- wcg'jin Vlaardingen het nog ongeslagen DVO'32 (zelfde klssse als GSS doch in 2A) nipt geklopt. In dit gelijk op gaande duel scoorde tien mi nuten na de doelwisseling Piet Kamper GSS enige en winnende treffer. Vanaf dat moment zijn de blauwhem- den heer en meester geweest, maar de voortreffelijk kee pende Kees Seegers stond een royale GSS zege in de weg/, ROTTERDAM Het niet voor' de bekercompetitie in actie behoeven te komen FPSC heeft zaterdagmiddag in een bij vlagen uitstekende wedstrijd het Rotterdamse RFC op eigen terrein met een 0—l-nederlaag laten zitten. Tot aan de rust hielden beide equipes elkaar onder rus tige leiding van Henk Brandt goed in evenwicht. Vijf minuten na de hervatting moet de debuterende 17-jari- ge RFC-doelwachter buigen op een feiloos genomen straf schop. (Lodi Kalden onregle mentair gepakt) van Koen Winkelman. Aad Goedendorp, öie in de tweede helft voor aanvoerder Piel van Veen werd ingezet, kan op een goede rentree terugzien. PPSC, dat in 3B aan een niet te stuiten opmars bezig lijkt te zijn, wacht zaterdag de moeilijke uitwedstrijd te gen Melissant. Wie de PPSC- eif op deze lastige tocht wil len vergezellen, dienen zich kij de heer Brussé op te ge- vnea- tel. 266862. Siem Dongelmans, het pechduivelt- Je, van'WK, zal binnenkort •wi een meniscus geopereerd Móeten worden. O Lager waard, die van de Goeie Ouwe en in zijn glorietijd stopper van Excelsior, heeft wndagmorgen genoten van «e Martinit spelers Ruud van de Horst en Brust. 24 No vember organiseert DRZ in kef clubgebouw een grote dlco-avond <f Iedereen is van harte welkom, Aanvang 20.00 uur. Freek Veer leert steeds klaverjassen. Bepaald opvallend was het. toch ook nu weer, dat ondanks" het feit dat Bruynzeels zege vrijwel zeker zou zijn, de aan hang van de Schiedammers steeds verrassend groot is. Dat belooft zeker veel voor de twee de competitie, waarin Bruynzeel weer in de Ereklasse hoopt uit te komen. Wel kampioen dus, maar nog geen promotie. Toch bracht afgelopen zater dag deze promotie weer wat dichterbij. Temeer omdat Bruynzeelkeukens 2 In een spannend duel Irene met 6i bedwong. De Bruynzeelreserves hebben nu nog 3 punten nodig uit de laatste twee wedstrijden en dit is zeker haalbaar. Hans Lingen startte tegen hét Hooge Huys met het duel tegen Clausen. Met 21—12 en 21—14 bracht hij 10 op het score bord. Ton Klooster bracht Hans van den Broek toch even in moeilijkheden door de tweede game te stelen (1112), maar met 2114 bleven de problemen beperkt. Henny Stolk, op voor hem bekend terrein, ondervond Ustovics kracht met 216 en 21Iff. Toen na de dubbelspelze ge (2321, 2115), Hans van den Broek van Clausen won, konden de kanvpioensbloemen al voor zichtig te voorschijn komen. Ze konden worden uitgereikt toen Hans Lingen tegen Henny Stolk met 2116 en 2117 de winst had binnengehaald. Na een kor te onderbreking voor de felicita ties, waarbij ook 't Hooge Huys de Schiedammers een bloemen hulde bracht, werden de par tijen afgewerkt. lijkheden, die hij maar net wist op te lossen. Het werd 2523 en 2113. Hans van den Broek had in Alkmaar van Henny Stolk grote tegenstand gehad. In de Beurs won hij iets gemakkelij ker met 21—17 en 21—19. Henny Stolk bleek overigens toch veel aan speelkracht te hebben inge boet vergeleken bij de periode dat hij voor TSF uitkwam. Clausen wist van Ustovic een game te winnen, maar werd daarna in de derde game door de Joegoslaaf duidelijk overklast (216). Dat was ook het geval met Klooster in de slotpartij te gen Hans Lingen. Met 219 kon op de formulieren een 100 Eindstand worden genoteerd. i BOSCH Het' Neder- nds jeugdrecord voor jongens P de 4 x 100 meter vrije slag is in het Brabantbad te i/L Bosch door een team van üredase zwemclub Surae met we seconden verbeterd en ge- j? °P 3,57.0. Het oude record «ond op naam van Zian. Jose Damen slaagde niet in tJr het zes jaar oude 200 meter vlinderslag van 03 Kok te verbeteren. Merkwaardig was dat de Alk- maarders in de laatste 4 partijen tot het beste tegenspel kwamen. Ton Klooster bracht Ustovic ze ker in de eerste game in moei- Bij Bruynzeelkeukens 2 tegen Irene vergden maar liefst 8 par- tijen een derde game. Een dui delijk bewijs voor het geringe krachtsverschil terwijl de uit slag (6i voor Bruynzeel) in dat opzicht ook alles zegt De drie spelers verdeelden de winstpar tijen broederlijk: Cas van Koetsveld won van Weyenberg en van Zandvliet, maar moest aan Van Unen met 1721 io de derde game de eer laten. Peter van den Broek verloor van v. Unen in de openingspar tij, won van Zandvliet en smaakte het genoegen aan alle spanning in de slotpartij een einde te maken door met 1721, 2116 en 2113 van de altijd lastige Weyenberg te winnen. Zandvliet werd ook door Van der Aa verslagen en de Bruyn- zeel-speler stond tegen Weyen berg in de derde game met 1913 voor om daarna nog met 1921 te verliezen. Maar ook hij schreef twee winstpartijen op zijn naam. Met de typische cij fers van 219, 921 en 2115 werd Van Unen geklopt. Ook voor Bruynzeel 2 ligt de kampioenstitel nu binnen bereik. Uitslagen: Bruynzeelkeukens 3 - Kapidity 64 (hattrick van Jan Lansbergen), Bruynzeelkeukens 3 21 Up 28 (twee zeges van Ton Quadt); dames: Bruynzeel keukensTempo Team 4 82 (Els van Zetten 3 overwinnin gen, Jacqueline Lansbergen 2 en Joke den Ouden eenmaal winst. NOAD heeft in Amstelveen met S1 klop gekregen van NMB/VDO 2. Een toch wel wat teleurstellend resultaat. Het ont brak de Schiedamse formatie aan de nodige inspiratie. Een en VA ander is wel begrijpelijk, omdat j\ (jAl/ er nauwelijks nog belangen op het spel staan. NOAD heeft zich verzekerd van een plaats in de middenmoot en er kan in feite nog weinig gebeuren. Het tegenpunt kwam van Jean Zindy die winst veroverde op Kap. Jan Bayings kwam niet tot scoren. Ook Dick de Vaal niet. Zeker van deze jonge speler een wat tegenvallend resultaat Juist kortgeleden werd hij door bondscoach Tigerman uit gekozen voor een tweetal selec- tietramingen per week. „Maar ja", aldus voorzitter Cees Marij- nen, „elk team heeft wel eens zo'n slechte dag. We kijken maar vooruit naar de twee res terende thuiswedstrijden van deze eerste competitie. Wie weet kunnen we daarin nog wat pun ten aan ons totaal toevoegen." Martinit krijgt met 1-1 te weinig Van onze sportmedewerker CARL FRIEDEL CAPELLE AAN DEN USSEL Het vïerde-klassentreffen tussen Zwervers en Martinit kende twee gezichten. Voor rust zagen de vroeg uit de veren gekropen kjjkers een vlotte, attractieve strjjd waarin Martinit met sterk beweeglijk voetbal de strijd min of meer dicteerde. Na de hervatting ook een veelvuldig aan de bal zijnde Martinit, maar een veranderd kijkgenot in „kijk-ellendc" omdat ar biter Kuit te veel floot. Om de haverklap blies Kuit haast carnevalesk op z'n toeter. Veelal echter om pietluttigheden en vaak benadeelde hij daardoor de Schiedamse equipe, die door zijn toedoen een zuivere treffer van Ruud van de Horst zag ge annuleerd. 'Enfin, voor rust werd er ten minste nog een happening ge houden rond de bal. Martinit startte toen sterk, liet goed voet bal zien en drukte door hun technische surplus Zwervers voor een goed deel op de eigen helft. Het had er toen alle schijn van dat Zwervers met een inge pompte stelling het terrein had betreden: het hoofd koel houden, wemig risico's nemen en de te genstander rustig laten komen. Jammer voor de Martinit-elf dat het goede spel dat de ploeg afle verde niet het rendement ople verde om het treffen in een la ter stadium kabbelend uit te spelen. Martinit immers spreidde al meteen z'n offensieve bedoelin gen tentoon want de vleugel- aanvallers Ben Könneman en Ruud Quadt kenden weinig vrees voor hur opponenten Dik van Herik en Noordhoek en marcheerden regelmatig front- waarts. Hetzelfde deed ook voorstopper Herman den Brin- ker en Ruud van de Horst bij vlagen. Verder leverden Brust en Gouka sterk opbouwend werk af, versterkte Couwenberg in de laatste linie z'n voorhoede steeds op tijd en vormde uieindelijk de gehele Martinit ploeg een voort durende plaaggeest voor de Zwervers-defensie door regel matig te wisselen. Tel daarbij op dat dat Martinit z'n lesje de laatste weken had geleerd en het is duidelijk dat Zwervers in die fase weinig aan de bal was. Dit alles nam natuurlijk niet weg dat de roodwitten reéle mo gelijkheden kregen, maar juist in dit soort situaties ontbrak de juiste attentie en de koelbloe digheid om zich naar een royale voorsprong te loodsen. Trainer Dik Hoogenboom wees na afloop zonder dralen deze fa se van de strijd, Martinit's later ontstane moeilijkheden, toe. „We hadden toen het karwei af moe ten maken. Als we een wed strijd duidelijk in de knip had den kunnen hebben was het dit duel geweest. Het was niet om aan te zien hoeveel mogelijkhe den de jongens ongebruikt heb ben gelaten". Als pluspunt noemde Dik Hoogenboom de goede instelling van zijn kna pen, die zijn kern in de tweede manch hadden gedemonstreerd. Weliswaar eentje waarvan het rendement een treffer oplever de, „rqaar toch", aldus Hoogen boom, „er is hard gewerkt!" i Zwervers openingsgoal (in de 35ste minuut) was dan ook een presentie van de op dat mo ment traag reagerende Martinit- defensie. Rechtsachter Dik van Herik kreeg van talloze Marti- nit-spelers vrijbaan om langs de lijn naar de vesting van John Nagelhout op te stomen en juist op het moment dat Couwenberg hem de pas af zou snijden liet van Herik zijn voorzet los waar op Capelse goalgetter Dik Kool mees maar al te graag zijn schoen tegen plantte om vervol gens onberispelijk raak te vu ren: 10. en Brust, nogal eens door de Zwervers linies. Dat kwam om dat de Martinit voorwaartsen aan het zwerven gingen, waar door men hun directe tegenstan ders meelokte waardoor Marti nit op de linkerflank steeds de nodige ruimte kreeg om door te stoten. Te laat vulde Zwervers die leemte, maar toen hadden zich opnieuw al ettelijke moge lijkheden voorgedaan. Zo miste Ruud van de Horst uit een trek- bal van Ben Könneman oog in oog met doelman Goos van Bra- kel en moest diezelfde Van Bra- kel uit z'n rijke arsenaal putten. Trainer Westphal erkende dat z'n verdediging onder het aan houdende Martinit-bewind toen wat chaotisch handelde maar schreef dat toe aan de druk bij zijn spelers om een tweede en verlossende goal te fabriceren. Een kwartier voor het einde dirigeerde Dik Hoogenboom Joop Lukper in de strijd en dat bleek een uitstekende wissel. Want het was uitgerekend de routine waarmee Ben Könne man werd bediend, die op zijn beurt de opgekomen Jan Blom in stelling bracht en met een lis tig tikje de uit zijn kooi geko men Van Brakel verschalkte, waardoor Martinit aan de halve winst kwam, maar dat was ge zien het kwaliteitsverschil te weinig Na de hervatting dan de merkwaardige „private-act" van arbiter Kuit. Tussen de bedrij ven door glipte Martinit, met uitblinkers Ruud van de Horst (Van onze korfbalmedewerker) SCHIEDAM Succes-Actief was een wedstrijd van twee ge lijkwaardige ploegen. Actief heeft wat meer geluk gehad met het schieten op de korf. Het was al gauw door een strafworp 01. Vlak hierna werd het 02. Toen was het de beurt aan Suc ces, Dick Bedeaux benutte een mooie doorioopbal: 1—2 en dit was tevens de ruststand. Na de thee waren allebei de ploegen gevaarlijk voor de korf. Weer was het Actief die het ge lukkigste was. Vlak hierop ver kleinde Coby van Vliet de ach terstand. Zes minuten voor tijd was de strijd gestreden, toen Actief weer scoorde. Hierna werd er niet meer gedoelpunt, zodat de eindstand 21 bleef. NW. MATHENESSERSTR. 79 TEL. 264880 BROERSVEST 74-76 TEL. 269404 *14

Het Vrije volk | 1973 | | pagina 3