Actie verliep perfect 'Gaten kunnen elke dag vall en Inbrekers De Doelen voorgeleid HARDERE MAATREGELEN TEGEN HOOFDLUIS NA DE KERSTVAKANTIE Bonuitgifte loopt gesmeerd .NET WESTEN SEXNIEUWIGHEDEN Bedrij ven- ruzie om schoorsteen bijgelegd MATROOS MISHANDELT TURK (31) Inbraken leveren vette buit op Vitrine leeggeroofd Bestuur baden blijft zitten 'Galante' dieven (gfQvanderwaal 5 f li "'Tö SCHIENDAM Sinds gistermiddag vier uur houdt een zestal nietwerkende jon geren de JOP-winkel aan de Singel bezet. Als alles vol gens plan verloopt zal de bezetting vanmiddag om precies vier uur weer zijn opgeheven. Met de bezetting van de j JOP-winkel willen de zes 1 jongeren kracht bijzetten laat hun eisen voor meer I medezeggenschap in het JjÖP, het project voor werk- Jlazé jongeren. Worden de eisen niet in gewilligd zo wordt ge üreigd/dan zal de JOP rinkel opnieuw door de be zettingsgroep worden over genomen Via de telefoon werden de afwezige stafleden op de hoogte gebracht van de bezetting. Op de etalageruit werd aan de bezetting bekendheid gege ven. Oorzaak: Slechte grondslag m WIP7- SÉ De slechte bodemgesteldheid zet Gemeentewerken veel vuldig aan 't werk. Reservepolitie loopt er versleten hij (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Er wordt ernstig overwogen om kinderen die na de kerstvakantie nog hoofdluis hebben, niet meer op school toe te laten. Met deze harde maatregel wil de ge meente de grote meerderheid van de goedwillende gezin nen beschermen tegen het kleine aantal gezinnen, dat niet wil meewerken. In een perscommuniqué zegt gemeentevoorlichter Dolf Buschkens dat de hoofdluis op enkele scholen door mede werking van de ouders nu is verdreven. Flessentrekkerij van verpleegster Snelheidscontrole: 14 automobilisten bekeurd 1 BANKETBAKKERIJ •Inakke'rièarvv^PliPlSi^iH ■xkaemepoMtie!! fcïa&t temifl a ï'/athi -of winkeit! Het Advertentietarief wordt U op verzoek gaarne toegezonden. Waarom gaat de „liefhebber" naar Bali? 2 zondagsrijders gepakt SCHIEORM Voor al uw cerliehtïng-stereo-app. kleuren -T.V. PASFOTO'S Direct klaar Gezellige drukte in het postkantoor DINSDAG IT DECEMBER 1973 HET VRIJE VOLK PAGINA 11 Ontevreden jongeren ibezetten JOP- zonder-werk-winkel (Van een onzer verslaggevers) binnen en belde men al met de twee afwezige stafmedewerkers van JOP, Arie Pieter Hoogen- dam en Jaap van der Vlugt. de De bezettingsactie van giste ren, die snel en perfect werd uitgevoerd, stuitte op geen enke te weerstand. Op het moment dat de bezetters bij de JOP- ninkel aankwamen was er on danks dat de winkel volgens het project-schema open zou moeten njn, niemand aanwezig. Binnen minuut waren de bezetters telefoongesprekken lie- swr; (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De ruzie tus sen drie bedrijven in de Schie- damse 's Gravelandsepoidcr Is bijgelegd. Kola N.V. enerzijds en Baans stoelcnfabriek en Van der Tempel's timmerfabriek an derzijds hebben hun conflict in der minne geschikt. In een ge sprek heeft de Rola-directie be loofd zijn schoorsteen, die de oorzaak %vas van brandjes op de daken bij nabuurbedrijven, te veranderen. Dat zal gebeuren In overleg met hinderwet-ambte naren van de gemeente. „We willen geen ruzie hier met buurbedrijven", aldus direc teur Baans van de stoelenfa- briek aan de Plesmanstraat. De brandjes braken uit door von kenregens, afkomstig uit de schoorsteen van de haardenfa- briek en ijzergieterij Rola. ten de bezetters blijken geen persoonlijke grieven tegen de beide stafmedewerkers te heb ben („Jullie mogen gewoon bin nen, als je dat wil"), maar wel onoverkomelijke bezwaren te hebben tegen, de huidige struc tuur van het JOP. „Eigenlijk", aldus de woord voerder van de bezetters, die al leen zijn voornaam wilde noe men (Cock), „heeft het JOP heel weinig voor de niet-werkende jongeren gedaan. De staf voer de de plannen uit die ze zelf wilde, terwijl wij niet-wer kende jongeren niets te zeg gen hadden. Het resultaat van al hun plannen tot nu toe is: dood gewoon niets". Volgens de bezetters heeft de slechte structuur van het JOP o.a. tot gevolg gehad, dat werk loze jongeren niet meer om ad vies bij de JOP-winkel komen aankloppen; dat de winkel al leen van 's middags half twee tot vijf open is, terwijl dat de hele dag zou moeten zijn (soms is de winkel ook 's middags niet open, zoals maandag); dat er op de „spreekuren" onder het genot van een kop koffie alleen maar loos gebabbeld wordt en dat het zeer belangrijke deelprojekt van JOP, de ESK (de Eerste Schie- damse Klussendienst) de geest heeft gegeven. Met hun actie willen de bezet ters, die namens een grote groep niet-werkende jongeren spreken, bereiken dat de ESK opnieuw op poten wordt gezet en de structuur van het JOP grondig wordt vernieuwd. Uit de winst van de opnieuw- op-te-richten ESK willen de be zetters ook het voortbestaan van het JOP, dat per 1 maart '74 moet stoppen omdat dan de sub sidie afloopt, veilig stellen. Volgens één van de actievoer ders, Roel Coersen, zal de brood nodige structuur zet andering op zeer korte termijn besproken moeten worden met de begelei dingscommissie van het JOP. Daarin zitten onder andere ver tegenwoordigers van de sociale dienst en het arbeidsbureau. (Van een onzer verslaggeefsters)) SCHIEDAM Bloedend en bewusteloos is de 31-jarige K. B. uit Turkije vrijdagnacht op de Koemarkt door de politie aange troffen. De gewonde man is on middellijk naar het Noletzieken- huis vervoerd, waar bleek dat zijn verwondingen afkomstig wa ren van een vechtpartij. Hij is ernstig gewond opgenomen. Uit politieonderzoek is naar voren gekomen dat de Turk heeft gevochten met drie varensgasten van het motorschip Arta. De ma troos S. H. is wegens zware mis handeling opgepakt en in bewa ring genomen. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Geen Schie dammer hoeft verbaasd op te kijken als hij tijdens het auto rijden of lopen plotseling de grond onder zich voelt wegzak ken. De bodemgesteldheid hier ter stede biedt geen enkele ga rantie tegen verzakkingen en verschuivingen. Velen hebben dat al ervaren. Ook voor de gemeente zijn plotseling gaten in het wegdek gesneden koek. De oorzaak is meestal niet ver te zoeken: een verschoven rioolleiding, een ge sprongen waterleiding of hei werkzaamheden. „Het zit hem in de slechte grondslag", zegt een woordvoer der van de afdeling Gemeente werken laconiek. Ook m het afgelopen week einde was het weer raak. De automobilist C. Steennis werd er vrijdagnacht in Kethel de dupe van. Zijn auto zakte weg in de Zwaluwlaan. Met vereende krachten moest de auto weer naar de vaste grond worden ge trokken. Op de Meeuwensingel onderging een andere automobi list hetzelfde lot. Voor er onge lukken gebeurden werd m de Kievitslaan een gat van twee meter lengte en vijftig centime ter diepte ontdekt. De oorzaak van deze nieuwste gaten heeft de gemeente nog niet achterhaald. Er is gisteren een onderzoek naar ingesteld. Men vermoedde, dat de hei werkzaamheden in verband met de aanieg van het diepriool de oorzaak zou zijn. Maar de heipa len voor het riool zijn al ruim een jaar geleden geslagen, om dat de werkzaamheden in Noord zijn begonnen en nu in Nieuw- land worden afgerond. Een gemeentelijke woordvoer der zegt: „Het heien kan onder grondse verschuivingen hebben veroorzaakt. Daarom moeten de heiers dit zelf onderzoeken. Het is nu al heel lang geleden. Maar voor de verzakkingen zijn veel oorzaken. De belangrijkste is natuurlijk de slechte bodem. Zo kunnen er buizen verschui ven, waardoor een opening ont staat. Het zand schuift erin en de bovenlaag blijft een tijd be staan. Totdat opeens de harde •toplaag knapt, als er een auto overheen rijdt. Door die verzakkingen kun nen ook de riolen kapot gaan en de waterleidingbuizen afbreken. Dat laatste hebben we meestal snel m de gaten omdat er dan een waterstraal tevoorschijn" komt. Maar een gat in de weg kan feitelijk elke dag voorko men." W. 'y (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Totaal versleten- Helemaal op is de kleding bij een flink deel van de Scbiedamse reservepolitie. Dat is kort geleden bjj een inspectie gebleken. Nieuwe kleding aanschaffen voor de re servemannen kost 7500 gulden. Voor de aankoop ervan moet de gemeente raad volgende week toe stemming geven. Bjj de Schïedamse reservepolitie zitten 65 man. Dertig man bleken slecht gekleed. Vjjftien jaar geleden, bij het ingaan van hun ver bintenis, hebben ze voor het laatst uniformkleding gekregen. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM De zes ge luidsversterkers, die op 24 no vember uit het clubhuis De Doe len werden gestolen, zijn terug gevonden. De politie heeft de in brekers in de kraag gegrepen. De daders, A. C., C. K. en C. K. zijn voor de officier van justitie geleid. Ook de beier, W. B., is aangehouden en voorgeleid. De inbrekers hebben bekend en ble ken de gestolen spullen nog in bezit te hebben. De voorlichter wijst erop dat vrijwel de gehele behandeling van de hoofdluis bij de kinderen thuis' moet gebeuren. De genees kundige dienst kan alleen con trole uitoefenen en een eerste be handeling geven. Tot nu toe maakte de ge meente maar sporadisch gebruik van de mogelijkheid om kinde ren met hoofdluis van schooi te weren. In onderwijskringen vond men dat van deze maatre gel geen nuttig effect uitging. „De kinderen worden de dupe van de laksheid van de ouders", was de algemene opinie van de Schïedamse onderwijzers en on derwijzeressen. maar door de ernst van de huidige situatie acht men het strakker aantrek ken van de teugel gerechtvaar digd. Door de gemeentevoorlichter wordt nog eens benadrukt dat de hoofdluis-infectie makkelijk is over te dragen. Zowel tijdens het spelen, bij het dragen van eikaars kleding als bij gebruiij van eikaars kammen. Echter: er is één bezwaar. Als er enkele eitjes in de haren ach terblijven, zijn er binnen de kortst mogelijke tijd toch weer luizen. Vandaar, aldus de voor lichter, dat voortdurende contro le en geregeld uitkammen nood zakelijk blijft. Voorts stelt de voorlichter: „Door op het hoofd te gaan krabben, kunnen wondjes ont staan die geïnfecteerd raken. En door die infectie kunnen kale plekken ontstaan". De gemeente laat verder we ten dat het uitbreken van hoofdluis niet alleen in Schie dam is geconstateerd, maar ook op scholen door heel Nederland. SCHIEDAM Bij een in braak in Salari's cash carry- wrnkel aan de Kerklaan zijn spullen met een totale waarde van 4500 gulden gestolen. Er verdwenen dertig electrische de kens, 250 pakjes sigaretten en een aantal kazen. In het afgelopen weekeinde is ook ingebroken in de speelgoed winkel Van der Most aan de Hoogstraat. Uit een niet afgeslo ten kassa verdween tweehonderd gulden. In een woonhuis aan de Vival- diiaan is vrijdag overdag inge broken. De voordeur is gefor ceerd en de woning grondig doorzocht De dieven hebben in kleingeld ongeveer duizend gul den meegenomen. De braakscha- de bedraagt tweehonderd gul den. SCHIEDAM Inbrekers heb-, ben gisteren de vitrine van de opticien aan de Hoogstraat 174, leeggehaald. De inbrekers ver nielden het slot en namen uit een vitrine thermometers, lege glazen en loeps mee. De totale waarde van de gestolen spullen bedraagt 250 gulden. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De politie van Nijmegen heeft de 32-jarige1 verpleegster J, J. V. uit die stad aangehouden. Zij werd door de Rotterdamse recherche gezocht- wegens flessentrekkerij. In de afgelopen maanden heeft de vrouw voor zesduizend gulden aan goederen gekocht, die zi£ „betaalde" met ongedekte cheques. In het communiqué staat ver der dat de hoofdluis behalve door goed kammen (met een fij ne Niska-kam) ook bestreden kan worden door het dragen van een zg. azijn-kapje. Dit is een in huishoudazijn gedrenkte doek, die om het hoofd gebonden wordt. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Het bestuur van de stichting Zwembaden Schiedam zai ook volgend jaar in functie blijven. Alle leden zijn voor herbenoeming bij de gemeenteraad voorgedragen. Die leden zijn: J. Crama, J. C. Koopmanschap, M. v. d. Lee, A. Sluyters en A. F. Wiegel. (Van een onzer verslaggeef sters) SCHIEDA M— Bij een snel heidscontrole op rijksweg 20 ter hoogte van het Ketheiplem zijn aisterochtend veertien automo bilisten bekeurd. Ze reden har der dan de toegestane snelheid van 70 kilometer per uur. De hoogst genoteerde snelheid was 96 kilometer per uur. SCHIEDAM Twee „galan- ta" jongemannen hebben de 85-jarige Rotterdamse mevrouw PGS.-S. een portemonnaie ont stolen. De jongens boden de oude vrouw aan te helpen bij het uitstappen van de tram. Daarna pakten ze de portemon naie en gingen er vandoor. Er zat ongeveer twintig gulden en een bejaardenpasje m de porte- monnaie. Oalft DelfgauwaewegiB f Lj Schiedam \j -^lj|y 'mmM ST. IIDUENASTKAAT 49 j JR. 24.75.»». SCHIEDAM. j Roet:erdamBedIjk<*43 den.Haag Panderpassage-iB f Niet alleen omdat dit de meest bekende sex-specfaalzaak is. maar voornamelijk omdat Bali steeds weer wat nieuws heeft. Biiv.: een splinternieuwe collectie sex-lmgerie tw. kruisloze slips vanaf 7 95, open panty's, BH met tepeluitsparmg. leuke huispakjes, Baby Dolls, jarretelgordels in alle maten, ook slips met ingebouwde prothese. Tevens hebben wij nu een ass rubberkleding. Voor de autoloze zondag hebben wij speciale sexleespakketten inhoudende een totale waarde van j 17.50 nu echter tegen een speciale prijs van slechts 5 90. Wij hebben ook leuke herensexslips binnengekregen, voorts nog enkele stuks rubberen speelvriendinnen. Naast een grote hoeveelheid vibrators hebben wij thans ook zogenaamde vibratorhoezen (maken van elke vibrator een prothese). Verder Is Bali het beste adres voor werkelijk goede liefdesdranken, dragees, liefdermgen, clitostrelers en alle mogelijke stimulantia, zoals Spanish Fly etc. etc Ook pas binnen nieuwe Amerikaanse. Engelstalige Sex Stereolangspeelplaten va J 990. Eveneens sexsleutelhangers voor slechts f 1,95. Tevens het absoluut grootste ass. condooms, schuimtabletten etc. etc U kunt ook bij Bali de nieuwste sexfilms zien U mag dan zelf uitkiezen wat u wilt bekijken Dit kan alleen op onderstaand adres Niet in onze filmtoonzaal Verder kunt u deze films ook huren of kopen, dit is echter niet verplicht Let op het juiste adres en onze tijden van opening Bali, Broersveld 42, Schiedam naast Passagetrap, elke dag geopend van 10 tot 6 uur Donderdag koopavond tot 9 uur. Tel 010 - 266338. Zondags gesloten. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Twee overtre ders van het zondagse rijverbod zijn eergisteren, door de politie bekeurd. De eerste auto, die in beslag moest worden genomen, was een niet ingeschreven taxi. ■De tweede zondagsrijder kreeg alleen een proces-verbaal, maar mocht doorrijden omdat hij stookolie moest afleveren, bij een tuinder. De bestuurder had ge dacht dat alleen het doel van zijn rit de overtreding van het rijverbod rechtvaardigde. Bnermeat SS, M. 26.TÏJS Nieuwiandpiein 67, t«L 70.11.60 (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Na één dag er varing in de uitgifte van benzi nebonnen is postkantoordirec teur A. van Broekhoven nog erg optimistisch. Alles is boven ver wachting soepel verlopen. De wachttijden zijn minimaal ge weest en er ontstonden geen tijd rovende discussies. ,,'t Loopt gesmeerd", typeerde de heer Broekhoven gisteren de situatie in de Schïedamse post kantoren, „Het is gezellig druk. Er is geen gedrang Ik zou wil len dat het hier altijd zo was". Om de bittere pil voor ie automobilisten enigszins te v. r- guiden hangt boten de loketten een groot bord met de woorden: „Wij kunnen het ook niet hel pen". „Dit hebben we gedaan om van de grimlichjes glimlach- jes te maken", verduidelijkt de heer van Broekhoven. Hij voegt eraan toe: „Als het deze week zo blijft gaan zijn wij dik tevre den". De hele week is het postkan toor aan de Lange Nieuwstraat tot negen uur 's avonds geopend. Ook de bijkantoren en de post agentschappen zijn 's avonds., voor de uitgifte van ben/mebon- nen open. Voor het verkrijgen van bonnen moet de registratie- kaart van de wegenbelasting en het kentekenbewijs worden meegenomen. Elke Nederlander kan voor de bonnen in het post kantoor van zijn eigen keuze te recht. trouwreportages, zwart-wlt ot kleur Foto-optiek Rembrandt!aan 83, Schiedam telefoon 26.43.74. s-ss'ï

Het Vrije volk | 1973 | | pagina 1